Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 April 1937 Vijfde Blad No. 23648 V 78sfe Jaargang laarvergadering der Tuinbouwvereeniging. Uit de Rijnstreek KUN/T IN LITTEKEN, KATWIJK AAN DEN RIJN. Naar een betere toekomst De Tuinbouwvereen. „Katwijk en Om streken" hield in de zaal Fennes de jaar vergadering. Er was een groote opkomst. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk heette allen welkom. Het feit dat onze vereeniging 25 jaar heeft bestaan, stemt ons tot bij zondere dank, aldus spr. Ook het jaar dat voorbij is gegaan, heeft in den ongunstigen toestand nog geen verbetering gebracht. De hoop op een betere toekomst en de plicht om te blijven volharden doet de tuinder telkens weer met nieuwe moed zijn taak aanvatten. Niettemin blijft het in de tuinderswereld een worstelen om het hoofd boven water te houden. De hoop op 'n ver ruiming van de export wordt telkens weer de bodem ingeslagen. En het is juist het gebrek aan voldoende export, dat de scha delijke invloed in ons bedrijf op zulk een gevoelige wijze doet gelden. Hoeveel is er toch ook weer het laatste jaar ter veiling gebracht, waar geen kooper voor was te vinden? Al sloeg onze veiling, wat 't door draaien betreft, geen slecht figuur in ver gelijking met andere veilingen, toch moes ten heel wat producten van de hand wor den gedaan, die ternauwernood de mini mumprijs haalden. Denken wij slechts aan de periode van de vroege aardappelencam pagne. Duizenden kilo's hebben we moeten opslaan, omdat er geen koopers voor te vinden waren tegen de vastgestelde mini mumprijzen. En hoewel we dankbaar zijn voor de garantie welke wij op dit artikel van de regeering ontvingen, toch zijn wij de ellende, in die periode doorgemaakt, nog niet vergeten. Echter, bij alle teleur stellingen die wij ondervonden, mogen wij toch het oog niet sluiten voor de zegenin gen welke ons ten deel vielen. Ik weet het vel, wanneer wij de balans opmaken, zul len velen daarop geen winstcijfer zien, en zullen de meesten onzer den arbeid niet op voldoende wijze beloond vinden, maar toch mag ons dat alles niet weerhouden God dankbaar te zijn dat Hij ons tot dus ver heeft gespaard en de gezondheid en de lust heeft gegeven om voort te kunnen gaan. Zal de lang verwachte opleving, wel ke men op velerlei terrein opmerkt, zich nok bij ons gaan openbaren? Een feit is i. wanneer de algemeene toestand zich in gunstigen zin ontwikkelt, deze toch ook ons ten goede moet komen. Hoofdzaak is en blijft een ruimer afzetgebied buiten onze grenzen. De wereld is zoo geschapen, cat de eene mensch den anderen mensch noodig heeft en het eene land het andere land aanvult. Over het interne van onze vereeniging kunnen wij zeer tevreden zijn. Onze veiling had in het afgeloopen jaar een goed ver loop. Door de Regeeringsvoorschrlften wa ren de moeilijkheden voor het bestuur vele. Wij voelen ons door al deze maatregelen al te veel in onze vrijheid beknot. We ho pen spoedig daarvan bevrijd te worden, en zonder regeeringsbemoeiingen weer rustig voort te. werken. Met de beste wenschen voor aller bedrijf en gezinsleven, opende spr. deze vergadering. Hierop volgde het jaarverslag van den secretaris. Hieraan ontleenen wij, dat wat de tuin bouw betreft, de balans bedenkelijk over slaat naar den zwarten kant. Met uitzon dering van de peen in de periode 1 Juni 10 Aug. en van enkele partijtjes roode en gele kool van oogst 1935 bleven de door snee prijzen van alle producten beneden die van het vorige jaar. Typeerend ln dit verband is het feit. dat in het totaal om zetcijfer ad. f. 271.765.16 is begrepen een bedrag van f. 17.796.71 of 6% voor doorge draaide producten. Dit bedrag is 5 maal zoo groot dan in alle voorgaande crisisja ren te samen. Het grootste contingent werd geleverd door de vroege aardappelen. In totaal draaide niet minder door dan 373.400 KG Hiervan konden na 1 Aug. nog 180.G88 KG. voor consumptie worden af gezet. terwijl pl.m. 100.000 K.G. voor vee voeder weggingen. Om te voorkomen dat de enorme hoeveelheden doorgedraaide aardappelen op de mestvaalt terecht zou den komen, besloot de Groenten- en Fruit- centrale de aardappelen door de tuinders te doen inkuilen en te bewaren voor een eventueel latere afzetmogelijkheid. Dg collectieve inkuiling welke op insti gatie van den Haag moest plaats hebben. Is op een volkomen échec uitgeloopen. Van de 137.850 K.G. collectief ingekuilde aard appelen konden maar ongeveer 70.000 K.G. worden uitgekuild. De herhaalde pogingen door het bestuur ondernomen, om ook de verziekte aardappelen te doen uitbetalen, hebben geen succes gehad. De Groenten- en Fiuitcentrale stelt zich, evenals dat in wetenschappelijke kringen het geval is. op bet standpunt, dat de aardappelenziekte een bedrijfsrisico is, waartegen de tuin der zich kan wapenen door oordeelkundig 'Woelen. In onze vereeniging is 't sproeien gaandeweg in onbruik geraakt. Toch zal het zaak zijn, in het vervolg hieraan meer aandacht te schenken. Door de Prov. Com- ®issle van Noord-Holland is het bespuiten 'dor alle aangesloten veilingen verplich tend gesteld. De aardappelenregeling 1936 hoeft het Landbouwcrisisfonds ongeveer '100.000 gekost. Op grond hiervan is voor het komende seizoen stellig een andere 'tgeling te verwachten. Evenals van vroege aardappelen was de aanvoer van bloemkool belangrijk hooger Wn vorig jaar. Bloemkool ongeveer 70%. gewassen waren vrij goed. De zoozeer S'vreesde draaihartigheid kwam bijna niet ™oi. De gemiddelde opbrengst was ruim ae helft van vorig jaar. Voor het overige TOvwees spr. naar het zoo pas verschenen gedenkboek. In de goede relatie met de "ddgere veilinglnstanties is geen enkele '.■domis opgetreden. In het. bestuur van Prov Commissie voor Zuid-Holl. werd voorzitter, de heer J, v. d. Perk gekozen, faardoor de invloedsfeer der vereeniging ™Brijk staat uitgebreid te worden. "et ledental bleef nog nagenoeg onge- TOlagd. Twee leden ontvielen ons door den dood, n.l. de heeren G. Rous en D. M. v. d. Gugten. Elf leden bedankten, n.l. de hee ren D. Mlnnee, J. Meijer, A. Pronk, J. v. d. Mey, N. Noppe. W. Tule. J. Bulk, P. van Tol, J. v. Nieuwkerk, P. van Rijn en J. Du- rieux. De eerste twee zijn vanaf de oprich ting lid van K. en O. geweest. Men stond bfj de oprichting vooral onder de oudere tuinders eenigszins gereserveerd tegen over de nieuwe wijze van afzet der produc ten. Het is de verdienste geweest, vooral van den heer Meijer, die destijds een pro minente plaats onder de oudere tuinders innam, dat zij zich spontaan bij de veiling aansloten en daardoor niet onbelangrijk hebben medegewerkt, de veiling over de eerste moeilijkheden heen te helpen. Mo gen beiden nog lang van hun welverdien de rust genieten. In het bestuur kwam ver andering door het bedanken van den heer Nic. Bos, die, om gezondheidsredenen, zich verplicht zag. zijn bestuursfunctie neer te leggen. In zijn plaats werd benoemd de heer P. Noort, welke zich tevens de functie van 2en voorzitter zag toegewezen. De financieele positie van de vereeniging oaart niet de minste zorg. Uitgezonderd het veilinggebouw bevinden de onroerende goederen zich in goeden staat. De verstand houding tusschen bestuur, veilingmeester cn overig personeel is steeds van de aan genaamste geweest. Een woord van dank aan allen die hebben meegewerkt om het vcreenigings- en veillngapparaat zoo goed mogelijk te doen functioneeren. Aan steun- locslag werd ontvangen en uitbetaald de som van f. 13.894 52. In totaal werd door de Regeering een bedrag van f. 12.000.000 ter beschikking van den Nederl. Tuinbouw gesteld. Dit mlllioenenbedrag is niet toe reikend om volledig in den nood te voor zien. Van alle kanten wordt dan ook aan gedrongen om verhooging van steun, in welken vorm dan ook. Gelukkig zijn er ver schijnselen, die wijzen op een duidelijk waarneembare economische opleving. In Jen tuinbouw was tot heden daarvan nog niet veel te bespeuren. Met de beste wen schen voor de toekomst eindigde spr. De Balans werd goedgekeurd; deze heeft als eindcijfer de som van f. 50506.41. De ex ploitatierekening 1936 sluit in ontvangsten en uitgaaf op f. 16160.59. Ook deze reke ning werd goedgekeurd. Lie begrooting voor 1937 was gebaseerd op een omzet van f. 200.000.(Omzet v. j. f. 271.000). Ook de begrooting werd z. h. st. goedgekeurd. De voorzitter, de heer J. v. d. Perk die leder jaar periodiek aftreedt, werd herko zen, evenals de aftr. bestuursleden, de aftr. bestuursleden de heeren R. v. Delft en D C. van Leeuwen. Uitvoerig werd gesproken over een nieuw veilinggebouw. Met alg. stemmen werd „in principe" besloten tot het bouwen van een nieuw veilinggebouw. Tot leden eener commissie van van bijstand te dezer zake weiden gekozen de heeren: G. H. v. Went, H. Abbink, T. Noort en G. Vooys. Na rondvraag volgde sluiting tegen mid dernacht. Tuinbouwoverzicht. Dank zij het koele, soms koude weer konden de winterproducten ook in de af geloopen week nog steeds geplaatst wor den en beperkte de aanvoer van jonge groente zich tot wat sla, radijs en spinazie. Doch alles in zeer beperkte kwantums. Als gevolg hiervan, waren de prijzen dan ook beter dan zulks bij een aanvoer als men die in dezen tijd van het jaar zou mogen verwachten, het geval zou zijn. Doch in- tusschen zijn het maar een beperkt getal tuinders, die thans koudegrond-voorjaars- groenten kunnen aanvoeren. Doch ook van sommige winterproducten is er nog ruim schoots voldoende en de prijzen hiervan bevredigen weer een andere groep van personen. De noteeringen waren als volgt: Rabarber per 100 bos van f. 2.903.20, Ra dijs f 3—3.40, Sla p. 100 st. f. 3.60—4.20. Kroten p. 100 K.G. f. 0.70—0.90, Prei per 100 K.G. f2.50—3, Spinazie f. 4.20—7.50. Witlof f. 4.10—8, Waschpeen, nog steeds het hoofdproduct, bracht van f 0.35—0.55 p. kist van 20 K.G. op. heid, waarby tucht noodzakelyk is. Natio naal Herstel wyst het nationaal socialisme af. Laat een ieder zich aansluiten by de op nationaal standpunt staande par tyen. Wy kunnen de S.D.A.P. nog niet zien als een nationale party, hoewel men daar bezig is het Wilhelmus te leeren. Men be gint daar in te zien, dat er nog een natio naal leven is; dat juichen we toe. Voorloo- pig beschouwen we de S.D.A.P. nog als een gevaarlyke vriend, die we in onze kringen nog niet kunnen toelaten. Het is nog te kort geleden, dat hun leus was: „Indië los van Holland' en wat zou Neder land zijn zonder Indië? De nationale ont wapening, geen man en geen cent, stond VOORSCHOTEN. Ouderavond Geref. School. Wegens ernstige hulselyke omstandighe den was het hoofd der school, de heer G. C. Verrips, verhinderd dezen avond te ope nen, waardoor de leiding van den ouder avond werd gegeven aan den heer D. J. van Luilenburg. Nadat was geopend met het zingen van Ps. 105 vs. 1 en 5, gelezen was 1 Sam. 3 en gebed, volgde kinderzang. Ds. J. C. Houtzagers reikte aan de kin deren, die de school gingen verlaten, zoo als gebruikeiyk, een bybeltje uit. nog voor kort in hun programma. Het 1 wees erop, dat de kinderen daarin s-rrSde Plan vam dan Arheirt is potverteren veel moesten lezen en dat het geschenk een gids moet zijn op het levenspad. Uit het jaarverslag van het hoofd der sohool bleek, dat gemiddeld 134 kinderen KATWITK AAN ZEE. Vergadering Nationaal Herstel. Voor deze byeenkomst, welke in Casa Cara gehouden werd, traden op de heeren H. M. Kempenaar met het onderwerp: „Oranje en de Geuzen" en vice-admiraal b.d. L. J. Quant met „Wat wil Nationaal Herstel?" Het stond by den heer Kempenaar vast, dat de bewoners der zeedorpen nog Geu zenbloed in de aderen hebben. Spr. ging uitvoerig na, het ontstaan van het woord „geuzen" en het optreden van de Water geuzen in ons land. Uit de geschiedenis biykt, dat de Oranjes meegeleefd hebben en nog steeds meeleven met ons zeevolk. In den tegenwoordigen tyd leeft Koningin Wilhelmina met ons zeewezen mee. Diep ligt nog in het geheugen, aldus spr.. de treurige herinnering, de groote smaad ons aangedaan met de muitery op de „Zeven Provinciën". Toen is het Verbond van Nationaal Herstel ontstaan. De samenwer king van ons geheele volk is noodig, het gezag moet gesteund worden, het zuivere beginsel moet naar varen gebracht wor den. Wij wenschen geen gekleurde hemden, geen verafgoding van dictators, maar be kwame mannen in de regeering, die niet gebonden zijn aan de politieke partyen. Het volgende jaar heeft onze Koningin 40 jaar over ons land geregeerd ten zegen van land en volk. Er moet zyn een ondeelbaar Nederlandsch volk, dat zich als één man zal scharen om den troon van Oranje. Vice-admiraal Quant wees er op, dat het Verbond voor Nationaal Herstel behoort tot die groepen, die zich scherp stellen tegenover- elke dictatuur, doch die aan het begrip „Nationaal" engere grenzen stellen, dan in de praktyk andere partyen of groe pen plegen te doen. Het Verbond van Nationaal Herstel is niet blind voor de maar al te zichtbare feiten, die zün voort gekomen uit de bestaande coalitie, waar tegen het van den beginne af heeft ge waarschuwd, de ommekeer sinds 1932. Veel is sindsdien verbeterd op het gebied van gezag. Ons volk is een volk van vrij- groote Plan van den Arbeid is potverteren, alle welvaart van het land zou weggemaaid worden. Spr. verwees naar de toestanden in Frankrijk onder min. Blum; in Amerika gaat het denzefden kant uit. Sp. beschouwt ook de Vrijz. Dem. niet als volledige nationale groep. De beweging „Eendracht door Democratie" Is er een tegen het bolsjewisme en fascisme; zy is ontstaan uit het idee, dat de groep van Mussert te groot werd. In de leiding daarvan zitten aanhangers der S.D.A.P die de groote nationale waarden van ons volk niet vol doende erkennen. Zoolang zulks het geval is zullen geen leden van Nationaal Herstel aan die samenwerking deelnemen. Na een pleidooi voor versterking der zeemacht wees spr, er op, dat ons heilig- bezit hier zoowel als in de overzeesche be zittingen niet open en bloot mag blyven liggen, voor wie er maar binnen wil vallen Want dan zyn wij met onze zelfstandigheid ook binnenkort onze vrijheid kwyt. Na een opwekking om te stemmen op Nationaal Herstel werden vele ingekomen schrifte- ïyke vragen beantwoord, waarna vice- admiraal Quant deze vergadering sloot. Telegram van hulde aan Prinses Juliana. Het bestuur van de Oranje-vereeniging heeft heden het volgende telegram verzon den aan H.K.H. Prinses Juliana te Soest- dük: „Oranje Vereeniging Katwijk aan Zee biedt Uwe Koninklijke Hoogheid op Haren geboortedag eerbiedige gelukwenschen aan en hoopt dat God nog vele gelukkige jaren aan het leven van Uwe Koninklijke Hoog heid moge toedoen". (w.g.) H. Parlevliet, voorzitter. (w.g.) D. C, vi Boekhoven, secretaris. Vergadering Chr.' Hist. Unie. De afd. der Chr. Hist. Unie hield een vry goed bezochte vergadering in Casa Cara onder leiding van den voorzitter, L. v. d. Zwan. Deze opende met gebed, na voorle zing van 1 Sam. 8. Wij moeten, aldus spr.. de actie der te- genjartij juist onder onze kiezers niet onderschatten. Vooral de revolutionnaire Nadat de koude en regenachtige dagen, partijen wecken kwistig met schoone belof- naar wij hopen, voorloopig geweken zyn. de school hadden bezocht. Met 1 Januari jj. kon weer een onderwijzer voor rijksre- kening worden aangesteld. Uit 89 sollici tanten was benoemd de heer G. Steen winkel. De Fransche les werd bezocht door 8 leerlingen. Met 1 Mei a.s. wordt een nieuwe cursus geopend. Tydens de pauze werd gelegenheid gege ven het werk der leerlingen te bezien. De uitslag van de beoordeeling der gemaakte teekeningen was als volgt: 1. H. Overduln; 2. S. de Wit; 3. H. de Gier; 4. W. Oosterom; 5. C. Stal en 6. J. van Veen. Vervolgens hield mej. de Fiet een inlei ding over: „Opvoeding tot gehoorzaam heid". De voorzitter der schoolvereeniging sprak ten slotte een woord van dank tot allen, die hadden meegewetkt aan dezen avond. Nadat gezongen was Ps. Ill vs. 5, sloot de voorzitter met gebed. Uit het raam gevallen. Gisteravond is het 3-j. zoontje van den heer G. C. V. per ongeluk in een onbewaakt oogenbldk uit een raam van een verdie ping gevallen. Waarschynlijik moet nog van een geluk by een ongeluk worden gesproken, daar de val van het knaapje werd gebroken door een schutting. Met een hersenschudding is het slacht offer naar een ziekenhuis te Leiden over gebracht. BOSKOOP. De Bloemententoonstelling. ten. Het bestuur dget daarom een beroep op de medewerking der leden, om door tegen-propaganda onze kiezers te behou den. De wm. secretaris. !W. v. Beelen. las de notulen welke vastgesteld werden. Tot af gevaardigden naar de Statenkring-verga- dering in Leiden op 8 Mei werden aange wezen A. Haasnoot en C. v. Oeffelen. Het bestuur had eer. plan van aétie samen gesteld voor de verkiezingen, dat in hoofdzaak aanvaard werd. Er staat ook een openbare vergadering te Katwijk aan Zee en een te Katwyk a. d. Rijn op het pro gramma. Daar de kas de extra-uitgaven niet geheel toelaat, zal er gecollecteerd worden. De toegezegde hulp van de Chr Hist. Jongerengroep werd dankbaar aan vaard. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen naar de gemeentepolitiek werd door enkelen gebruik gemaakt. De vragen wer den door weth. Dubbeldam en den voorzit ter beantwoord. Wegens het gevorderde uur werd de vergadering gesloten. De heer Thyssen eindigde met dankzegging. Door het gemeentebestuur is heden een telegram van hulde mede namens de bevolking gestuurd aan Prinses Juliana en Prins Bernhard. NOORDWIJK. Examens E.H.B.O. In het gebouw van het Wit-Gele Kruis had het examen plaats ter beëindiging van den aanvangscursus in E.H.B.O., dezen winter gegeven door dr. Zeyerveld van Sas- senheim. Het examen werd afgenomen door dr. Duymaer van Twist uit Lisse. Geslaagd zyn: de dames: A. Ruigrok. N. v. Eden, R. Tuns, M. Duindam, A. Hooge- veen (Voorstraat). A. Hoogeveen (Kïëii. R. Hoogeveen, S. Steenvoorden, R. Hoger- vorst, J. Brederode, M. Augustir.us, W. v. d. Holst, A. v. d. Plas, T. de Graaff. B. Plug. H. v. Eden, D. Versteege. A Versteege en de heeren: B Beugelsdyk. Th. Caspers, J. Kleton, J. v. d. Weyden, A. J. Th. Mulder, P. Steenvoorden, H. Gordyn, B. Steenvoor den, J. Beugelsdijk. J. Boros, A. Kapel, A. B. Hogervorst, M, Bakker, B. Mulder. A. Beugelsdijk, J. Mulder. F. v. d. Berg, W. v. Abswoude, K. Spahn, J. W. Kragt, F. de Lincel. NOORDWIJKERHOUT. Ter eere van den verjaardag van de prinses, hadden de leerlingen der Herv. School heden een feestje. Allen werden ge- tracteerd en genoegiyk bezig gehouden met kleine wedstryden. Ten bate van den R.K. Blindenbond werd alhier in café „De Zwaan" een Caba ret-avond gehouden. Het batig saldo komt geheel ten goede voor het liefdadig doel. OEGSTGEEST. De Burgemeester is van 1 Mei af a.s. te spreken ten gemeentehuize eiken Dins dag en Vrydag van 912 uur. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. begint het tentoonstellingsbezoek, ziender oogen toe te nemen. Het bezoek was in de afgeloopen dagen vry goed. Er behoeft totaal geen vrees te bestaan, dat de tentoongestelde bloemen en bloei ende heestergewassen, door eventueele ver welking een minder fraai aanzien zullen krijgen, daar voldoende versche bloemen en heesters uit de kweekkassen ter verver- sching aangevoerd kunnen worden. In de gemeente zyn aardige wandelingen te maken. Zeer byzonder valt aan te beve len een tocht door Zuidwyk. waardoor een landelyke weg loopt, beplant met honder den Japansche kersen, welke, wanneer het zachte lenteweer even biyft aanhouden binnen eenige dagen in vollen bloei zullen staan. Voor een goed overzicht over de kweeke- ryen is een wandeling door de Biezen en Laag Boskoop zeer aardig. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Gerardus Adrianus Ver meulen 27 J. te Boskoop en Johanna Maria van der Vlugt 27 j. De yk en herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben op Dinsdag 4 Mei a.s., des voorm. van 9'/i12 en des nam. van 13'/i uur in het Gemeentelokaal in de Kerkstraat. CONCERT „LEIDS STUDENTEN ZANG KOOR" EN „LEIDS STUDENTEN KAMERORKEST COLLEGIUM MUSICUM". Dinsdag 4 Mei a.s. zullen het „Leids Studenten Zangkoor", dirigent Leo Mens en het Leids Studenten Kamerorkest „Col legium Musicum", dirigent Hans Brandts Buys een Concert geven in de Kleine Zaal der Stadsgehoorzaal. Uitgevoerd worden o.m. werken van Diepenbroek, Ropartz, Biixtehude, Handel en Bach. KON. PAKETV. MIJ. HOUTMAN, 28 April van Singapore naar Hongkong. BARENTSZ, 27 April van Saigon te Batavia. LEMATANG. 28 April van Sandakan te Bangkok. MINJAK, R.dam n. Batavia, pass. 28 April Gibraltar. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJINEGARA, 27 April van Batavia te Hong kong. TJISADANE, 27 April van Hongkong naar Manilla. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. COLOMBIA, 27 April van Kingston (J) M. Port Limon. AJAX. 28 April n.m. 8 u. van Amst. te Lissabon ASTREA. uitr.. pass. 28 April n.m. te Azoren. MEROPE, 29 April v m. 5 u. van Danzig te Hamburg. PLUTO. 29 April v.m. 3 u. van Hamburg n, Amst. STELLA. 28 April v. Palermo n. Amst. VENUS. 28 April v Livorno n. Napels. THESEUS. 29 April v. Oporto n. Lissabon ACHILLES. 29 Apr. v. Derindje te Istanboul TITUS. 29 April van Amst. te R.dam. RHEA. pass. 29 April voorm. Gibraltar. MARS, 29 April v. Amst. naar Hamburg. ORESTES, 29 April van Istanboul te Con- stanza. SATURNUS, Middell. Zee n. Amst., pass. 29 April nam. 1 uur Flnlsterre. AURORA. 29 April v. R.dam te Lissabon HERMES, 29 April v. Jaffa n. Tel Aviv. HELDER, 29 April v. Amst. n. Chili. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK. 29 April v.m. 4 u. van R'dam te Hamburg. BOSCHFONTEIN, 29 April v. Belra naar Mozambique. RANDFONTEIN. uitr.. 29 April v. Suez. HOLLAND—O. AZIE LIJN. SALABANGKA, uitr., 25 April te Yokohama, HOLLAND-AMERIKA LIJN DINTELDIJK, 29 April van Pacific Kust te Rotterdam. MAASDAM, 29 April nam. 6 uur van New York te R.dam verwacht. STATENDAM, toeristenvaart, arr. 28 April te New York. BILDERDIJK, 28 April van Bridgeport te Philadelphia. DAMSTERDIJK, 27 April van Los Angeles naar Rotterdam. DRECHTDIJK. Pacific Kust n. Rotterdam, 28 April te Cristobal. MIJ. NEDERLAND. BINTANG, thuisr.. 28 April van Marseille. POELAU TELLO, uitr., 28 April v. Sabang. Chr. HUYGENS, uitr., 29 April te South ampton. MOENA, thuisr., 27 April van Singapore. .TOHAN VAN OLDENBARNEVELT, thuisr. 29 April van Algiers. JAVA-NEW YORK LIJN TANIMBAR, 28 AprU van East Londen n. Java. TABIAN, 26 April van Philadelphia naar New-York. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM, 29 April v. Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMZ. AMERIKA LIJN. ALPHACCA, 29 April van Hamburg te Rotterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD SITOEBONDO, thuisreis, 28 April 12 uur 's middags van Marseille. KOTA INTEN, uitreis, 29 April v.m. 2 uur te Belawan. BLITAR, 28 April van Rotterdam te Ham- blIITg. KOTA RADJA, uitreis, pass. 27 April Gi braltar. KOTA GEDE, thuisreis, 29 April van Port Said. SOEKABOEMI, thuisr., pass. 29 April nam. 1 uur Finisterre. PALEMBANG, thuisr.. pass. 29 April nam. 7 uur Point de Galle. HALCYON LIJN ROZENBURG, Vlaardingen n. Malta, 28 April uit den N. Waterweg. STAD ZAANDAM, Vlaardingen n. Oxelo- sund, pass. 29 April Holtenau. STAD ZWOLLE, 28 April van Porto Veame t« Tunis. •STAD AMSTERDAM, 28 April van Oran te Benisaf. KON. HOLL. LLOYD. SALLAND, uitreis, pass. 27 April Madeira. MIJ. OCEAAN MELAMPUS. 29 April v. Bremen te Amst. PEIS ANDER, 28 April v. Padang n. Amst. HOLLAND—AUSTRALIË-LIJN. MELISKERK, thuisr., 28 April van Le Verdon. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. MARKEN, R'dam n. Rio Janeiro, pass. 28 April Fernando Noronha. EMMAPLEIN. R'dam n. Narvik, pass. 29 April Udsire. KERKPLEIN, 28 April van Narvik n. Rot terdam. ALGORAB, 28 April van Rio Janeiro n. B. Aires Roads. TOW A, 28 April n.m. 10 u. van Havre n. Antwerpen. TUVA. 28 April van B. Aires, n. Montevideo. ROTULA, 28 April van Abadan te Suez. TROMPENBERG, 27 April van Boston t» New York. DORDRECHT, 28 April van R'dam te New York. MERWEDE. 28 April van Antwerpen te Greenwich. ORANJEPOLDER, 28 April van R'dam te Londen. AMSTELSTROOM, 28 April v. Amst. te Huil BATAVIER V. 29 April v. R'dam te Grave- send. WAALHAVEN, 28 April v. Gulfport te Ham- burg. JONGE ELISABETH. Rufisque n. Rdam, pass. 27 April Madeira. JONGE JOHANNA. Haifa n. Newcastle, was 28 April 8 u. 25 v.m. 45 myien Z.W. van Niton. SCHELDE, sleepboot, pass. 27 April Madeira SCHIE. 27 April v. R'dam te Stockholm. DEN HAAG. pass. 28 April Elseneur. GROENLO. Sfax n Duinkerken, pass. 29 April Gibraltar. FRIESLAND, 29 April v. Stettin n. R.dam HOOGLAND. 28 April v. Immingham naar Bremen. SCHIELAND 29 April v. R.dam op de Tyne TRITO 29 April v. Belfast te Fowey. LEKHAVEN Antwerpen n. Montevideo, pass 29 April Vlissingen. SILVER-JAV4-PACIF1C LIJN TOSARI. 27 April van San Francisco naar VECHT. Port Gentil n. Hamburg, pass Br.-Indië. 28 April Finisterre. MAPIA. 28 April van Singapore n Batavia WALBORG. 28 April van Danzig n. R.dam Ondertrouwd: H Mak te Koudekerk en SEMBILAN. 27 April van Batavia naar WESTLAND. 29 April van R.dam te Lelth Klasina Krijnekamp. alh.; Krijn Postmus Pacific Kust. WOENSDRECHT, 28 April van New Orleans alhier en Gerritje v. d. Plas te Katwyk. I j te Avonmouth.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 17