BEKWAAM STENO-TYPISTE RECLAME- aanbieding se let 498 LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 27 April 1937 VERLENG Uw leven! Cor KANTOORBEDIENDE LEERLING-AUTO-MONTEUR Abonneert U op het Leidsch Dagbiad 4—2 Gratis stoomen Gratis stoomen Stoomerij en Ververij O Ké Dus allen naar: O Kéü LEIDEN: BREESTRAAT 99-101 125 DE OORSPRONG VAN ALLE MODE. Onze Confectie wordt vervaar digd naar Parijschen smaak en zijn veelal copieën van Parij- ëche modellen. Vandaar dat wat U bij ons koopt niet algemeen, maar steeds iets aparts is. ie nieuwe Confectie af deeling. gevraagd op groot kantoor, als jongste bediende, leeftijd 17 a 18 jaar, in het bezit van diploma M.U.L.O. of soortge lijk onderwijs. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 328. leeftijd 1*5 a 16 jaar, kan eveneens geplaatst worden. Brieven Biur. van dit Blad onder No. 331. ZOETERWOUDE. De commissie voor bijzondere nooden. De commissie voor bijzondere nooden en steun B vergaderde; behandeld werden 12 gevallen voo: bijzonder j nooden. waarvan er direct 8 werden afgewezen. Een geval kon worden ingewilligd in zijn geheel ter wijl ten aanzien van een tweetal net: sa menwerking moet gezocht worden met armbesturen, particulieren en het Nat. Fonds. Tot nu toe betaalde do plaatselijke commissie een bedrag van f. 100.— uit Voor steun B is voor 1937 in totaal be schikbaar gesteld door Rijk cn gemeente f. 487.60. waarvan nog te verdeeien was n bedrag van f. 378.01. Besloten werd een be- dras; van ongeveer i. 250.te reserveeren voor den komenden winter, mede ook om dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat een zeker bedrag in natura zal worden be schikbaar gesteld, in den vorm van de kens. schoenen, etc. Van de 61 gevallen die vervolgens behandeld werden, konden er 48 geheel of gedeetelijk worden ingewil ligd, terwijl 13 verzoeken werden afgewezen Tengevolge van het koude weer der laatste dagen zijn eenige koeien, die reeds in de weide liepen, gestorven aan kopziekte Binnenkort zal worden overgegaan tot de publieke aanbesteding van de verbete ring van den Noordbuurtschenweg en de Dorpsstraat. De z.g. Steenbrug in de Noord- buurt zal worden geamoveerd. terwijl op het Dorp een nieuwe rioleering wordt ge legd en aan weerszijden der straat* een trottoir wordt gemaakt. ALPHEN. Raadsstukken. Het R.K. Kerkbestuur van de Parochie van de H.H. Petrus en Paulus. gevestigd te Aarlanderveen, richt tot den Raad onzer gemeente een aanvrage om de benoodigde gelden te ontvangen voor de aanschaffing van 5 nieirive schoolbanken, ten behoeve van zijn bijzondere school voor gewoon L. O. in het Noacdeinde te Aarlanderveen. B. en W. stellen den Raad voor de ge vraagde medewerking te veriecnen. Door de Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf kwam bij B. en W. het navol gende advies binnen: In verband met de voortschrijdende bebouwing in het bouw grond-complex: „Overpost" en den aanleg van straten op het eigendom van de N.V. ..Woonhuisbouw". te 's-Gravenhage, komt het hun noodzakelijk voor, dat de gemeen te zich het bezit verzekert van een perceel weiland, gelegen tusschen de eigendommen van voornoemde N.V. en die van de ge meente, ten einde behoorlijke aansluiting van verschillende straten te kunnen bevor deren. Zij hebben met de N.V. broodfabriek „De Zeeuw", dir. de heer D. Duisterhof, alhier, onderhandelingen tot aankoop van de eigendommen van de vennootschap aan geknoopt, welke onderhandelingen tot overeenstemming hebben geleid. Zij adviseeren het college van B. en W oen Raad voor te stellen over te gaan tot aankoop der eigendommen van de voor noemde vennootschap, gelegen in den pol der Kerk en Zanen nabij „De Laetstfe Stuyver". te ramen groot 0.51.12 H.A.. voor den som van f. 8000 in totaal. Het is de be doeling. om. zoodra de gemeente eigena- esse is geworden van voormelde percee- len, de doortrekking van de Borneostraat in noordelijke richting tot aan het reeds bestaande gedeelte van de Borneostraat te bevorderen, waardoor tusschen de Van Velzenstraat en de Zuider-Nassaustraat de gewenschte verbinding tot stand zal kun nen komen. B. en W. kunnen zich daar mede vereenigen en stellen den Raad voor tot den aankoop van de bovengenoemde eigendommen van de N.V. Broodfabriek „De Zeeuw" over te gaan. Uitvoering Chr. Mandolineclub. De Chr mandolineclub „Onder Ons" gaf onder leiding van den directeur, den heer B Polak, in het gebouw „Jonathan" haar jaarlijksche uitvoering. De avond werd ge opend door den heer G. v. Staalduinen, die cr op wees dat het vereenigingsleven in Den Hoorn den laatsten tijd niet vooruit gaat, waarom hij allen opwekte tot een krachtig en gezond vereenigingsleven. Hierna werd met de afwerking van het programma begonnen. De verschillende nummers werden over het algemeen voor treffelijk gespeeld, waarbij vooral de man dolinesolo, een eigen fantasie van den directeur, zeer in de smaak viel. Het bleek, dat men het afgeloopen jaar goede vorde ringen had gemaakt. Een keurige afwisse ling was de uitvoering van de samenspraak „De Xantippe", blijspel in twee bedrijven, waarvan de vertolking zeer goed was. De uitvoerenden mochten dan ook een dave rend applaus in ontvangst nemen. Dr. H. J. L. v. Haselen vraagt eervol ontslag Naar wij vernemen heeft dr. H. J. L. v. Haselen, directeur van de Chr. H.B.S. al hier. sedert 1918. wegens langdurige onge steldheid eervol ontslag aangevraagd tegen Sept. a.ö. Uitvoering „Sursum Corda". Voor het geheel bezette Nutsgebouw gaf het Chr. Kinder- en Meisjeskoor „Sursum Corda" onder leiding van zijn directeur, den heer J. van Beek, uit Woerden, een zeer geslaagde uitvoering. Medegedeeld werd. dat het ledental het afgeloopen jaar was teruggeloopen, waardoor dan ook werd opgewekt zich als lid van het koor aan te melden. Nog werd herdacht mej. v. Vliet, die zooveel voor het koor had ge daan en waaruit ons ook weer geleerd wordt, dat ons leven is als 't gras en gelijk de bloem op het veld, die verdort. Deze uitvoering werd ingezet met „Mor gengebed" van J. van Beek. gezongen door 't kinderkoor, dat bij den aanvang eenigs- zins schuchter werd ingezet, doch het koor verloor spoedig deze schuchterheid. „Naar Buiten" van Kath. Leopold, „Moeder's Vliegenier" van An. Frank en vooral „Een vroolijk spelletje" van H. van Tussenbroek werden door het koor op uitnemende wijze gezongen Ook de debutantjes waren In „Een vroolijk spelletje" zeer goed op dreef, waardoor dan ook door aanhoudend ap plaus moest worden gebisseerd. Er waren niet minder dan 22 nummers. De clou was de muzikale schets „Jan Klaassen" van Hendrika van Tussenbroek, waarvan de uitvoering uitstekend was. Het meisjeskoor, dat eveneens bijzonder goed zong voerde uit „Kastanjelaar" van J. C. Anderson en „Des zomers als het regent". „Het Vijfde Scheppingslied" was 'n prach tig slot van dezen bijzonder geslaagden zangavond, waarop door het bestuur en het koor met voldoening kan worden terug gezien. Blijkens het verslag van het schapen fonds van Uitbouw der N.H. Kerk, sluit de rekening «ontvangsten en uitgaven op een bedrag van f. 1065,75 en bedraagt het netto saldo een bedrag van f. 712,20. Door den fabrikant J. H. alhier ls bij de politie tegen de J. uit Rotterdam aan gifte gedaan van verduistering van een bedrag ad f. 65. dat deze als reiziger had geïncasseerd en te eigen bate had aan gewend. Door den huiseigenaar T. werd tegen een vroegeren huurder van hem aangifte bij de politie gedaan, dat deze huurder na het verlaten van zijn woning eenige plan ken had medegenomen en bovendien bleek verbrand te hebben. Tegen den betrokken huurder is proces-verbaal opgemaakt we gens verduistering en vernieling. Door B. en W. werd in het openbaar aanbesteed volgens bestek No. 5: het bou wen van een ontvanggebouw op het terrein der begraafplaats aan de Verlengde Aar kade. De inschrijvingen waren als volgt: W. van Beieren en de fa. Snel en Henry f. 27.849; C. M. Deerenberg en Gebr. J. en P. van Wijk f. 28.275; A. van Dam f. 28.679; M. van Beusekom en de Kleer f. 28.680; F. Donker f. 28.850; Gesman en Zcetemeijer f. 28.890; W. v. d. Helm f. 29.670; A. den Ouden te Gouda f. 30.125; C. den Raad en J. Tolk f. 30.340; J. Gesman, H. Oudenes en J. Turkenburg f. 31.147; K. de Jong f. 31.649; S. Tromp f. 31.999. ALKEMADE. Tentoonstelling Hand- en Teekenwerk. Cp het einde van het schooljaar had de tentoonstelling plaats van door leerlingen der lagere meisjesschool en Fröbelschool vervaardigde handwerken en teekenwerk. De groote speelzaal der zusterschool was ook nu weder ln feestkleed gestoken en op lange tafels prijkte het resultaat van veel geduld en moeizamen arbeid. Te beginnen met het werk der kleinsten, bood de Frö- belafdeeling een vriendelijken aanblik met de vele bonte kleuren van vlecht- en weef werk. Verder gaande kreeg iedere klas zijn deel; steeds rekening houdende met de toekomst des meisjes worden de werk stukken steeds practischer, tot wij einde lijk in de hoogste klassen kleedingstukken vervaardigd zien. geheel gereed om door de leerlingen zelf gedragen tc worden. Een woord van hulde aan de zusters-onderwij- zeressen is hier zeer zeker op zijn plaats! BOSKOOP. Aan de lijst van bekroningen op de Boskoopsche bloemententoonstelling kan worden toegevoegd, dat de gouden me daille voor glaswerk is toegekend aan de firma Luyerink te Gouda. Door de politie ls proces-verbaal op gemaakt tegen een tweetal personen uit deze gemeente wegens diefstal van bloe men uit den tuin achter het raadhuis. Tot onderwijzeres aan de Chr. school alhier is benoemd mej. J. K. Meyer te Rot terdam. LEIDERDORP. Raadsagenda. De raad komt morgen, des namiddags 1.45 u. in openbare vergadering bij'een. 1. Opening; 2. Notulen; 3. Mededeelingen en ingekomen stukken; 4. Aanvrage be stuur voor Chr. Lager en Mulo en Bewaar school om beschikbaarstelling van gelden; 5. Vaststelling verordening tot aanwijzing van een stemlokaal voor stemdistrict II; 6. Vaststelling ontwerp tot herziening van de plannen van uitbreiding7. Voorstel tot verkoop van een perceel water aan de Provincie Zuid Holland; 8. Vaststelling ko hier straatbelasting 1937; 9. Vaststelling kohier hondenbelasting 1937; 10. Wijziging begrooting 1936; 11. Rondvraag. LEIMUIDEN Alhier werd 'n propaganda- en muziek avond van en ten bate van de hulpver- leening „Blindenpenning" te Amsterdam gehouden. Het doel was om propaganda te maken voor de afdeeling, die alhier is op gericht. Men heeft met genoegen geluisterd naar de muziek en zang van deze blinden. In de pauze werden beelden vertoond uit den arbeid, dien de blinden verrichten. De leider van diezen avond spoorde de aanwe zigen aan, lid te worden van deze nuttige instelling. De contributie kan geen bezwaar zijn, een dubbeltje per maand of meer, dat dcor collectanten zal wcirdien opge haald Staande de vergadering gaven zich enkele personen op als lid. De niet aanws, zigen kunnen zich vervoegen bij mej. h van Heijningen Cd. De avond werd met dankgebed gesloten. OUDE WETERING. Jaarvergadering der Reddingsbrigade. De Reddingsbrigade ..Oudewetering en Omstr." hield haar jaarvergadering in het Bad-Paviljoen. Dr. v. d. Byl richtte een speciaal woord van welkom tot ds. Heyn en notaris Lohman, die beiden nog eetst sedert kort ter plaatse gevestigd zijn. De jaarverslagen van secretaris en pen. ningmeester werden goedgekeurd. Het na- deelig saldo bedroeg ongeveer f. 30. De heer Byen werd als penningmeester herkozen, terwijl tot lid van de financleele commissie werd benoemd de heer H. Jonkman. De uitreiking van de diploma's aan de geslaagden geschiedde door het lid van de technische commissie uit het hoofdbestuur, den heer v. Lunteren. Met een toepasselijk woord ontving de rij der geslaagden het diploma. Hierna was het eerste gedeelte van de agenda afgehandeld. Na een pau2e volgde het tweede gedeelte, waarbij de voorzitter de leiding overgaf aan den heer Beilschmidt. Er volgde nu een bonte afwisseling van voordrachten, tooneelstukjes en gezel schapsspelen, muzikaal opgeluisterd door mevr Geerlings uit Roelofarendsveen. Ver melding verdient een jaarverslag op rijm, door den heer Beilschmidt vervaardigd en voorgedragen. De tijd verliep alzoo veel te snel; het was 12 uur, vóór men er aan dacht. Deze alleszins geslaagde feestelijke jaar- vergadering werd door dr. v. d. Byl ge sloten. WADDINXVEEN. De Emmabloem-collecte heeft alhier opgebracht 1.170.45'/». De heer Lenting, arbeider-telegrafist werkzaam aan het station alhier is in ge lijke betrekking overgeplaatst naar 't sta tion te Waarle, met ingang van 2 Mei a.s. De heer van Schaik, arbeider-telegrafist aan het station te Oudewater, wordt met 3 Mei a.s. alhier te werk gesteld aan het station. Naar wij vernemen zal notaris Vos, die met 1 Mei ontslag heeft aangevraagd, zieh metterwoon te Zeist vestigen. Notaris I Vos was gedurende 25 jaar bestuurslid van I de Ver. voor Chr. Nationaal schoolonder wijs, lid van het betuur van de afd. Wad- dinxveen van het Ned. Bijbelgenootschap en zeer vele jaren ouderling en notabel ln dc Ned. Herv, Kerk. Aan den aannemer J. Reijm alhier is gegund de bouw van een rusthuis voor ouden van dagen te Gouda op een terrein aan den Koninginneweg aldaar, voor de somma van f. 158.133.40. a.s. Donderdag 29 April 's morgens om 10 u. heropening van def NIEUWE EIGENAARS NIEUWE PRIJZEN De éérste en verder elke tiende klant die bij ons een Costuum of Japon laat stccmen krijgt een ton, waarop zij een Costuum of Japon gratis kunnen laten stoomen. Dus de le, 10e, 20e, enz, Stoomen Ontvlekken PerserT Costuums f. 1.85 f. 1.25 f0.75 Regenjas incl. waterdioht f.2.f. 1.50 f.1.— Demi f. 2.— f. 1.50 f. 1— Mantel Costuums f. 1.85 f. 1.25 f. 0.85 Japonnen stoomen v.af f. 1.25. - Rokjes stoomen v.af f. 0.60 Wij stocmen en verven alles. - Vraagt prijsopgaaf voor het reinigen van Kleeden, Doopers, Kussens en Tapijten. - Speciaal voor het motvrij maken van Goederen. 324 HAARLEMMERSTRAAT 287 - TELEF. 3808 - LEIDEM Tevens een LOOPJONGEN gevraagd. accuraat kunnende werken, met eenige jaren kantoor- practijk. Brieven met uitv. hul. Bur. van dit Blad no. 321. - (Geilfustreerd prospectus gr^Hz^n franco 'N.V. „^ug/ng,"» Deventer)), Zla toe. dat In hal notwark bovanataande dabrlakjneam AÜPING li „Ingawavan'V AMSTERDAM (lOFilHAARLEM, HA (4 Fil.l, A APELDOORN, - DEN BOSCH, LEIDEN, DEN ROTTERDAM (4 Fil. AAG (7 Filialen), ARNHEM, EINDHOVEN, TILBURG, UTRECHT, HILVERSUM. TELEF. 1770 GEVRAAGD „Wij leven snel", zeg gen wij tegen elkaar. Maarbeseffen wij wel Het gevaar Van dat snelle leven? Straks wordt het TE snel voor ons als we niet „fit" blijven. Maak, dat U Uw rust" krijgt. „Koop 'n beter bed". Een Origineele Auping-matrasl De wetenschappelijke con structie en het soepele netwerk van een Ori gineele Auping-matras geven Uw spieren de volledige ontspanning, die U zoo noodig heeft. Want„slapea" is niet voldoende RUSTEN moet U. Op AUPINGI Natuurlijk tracht men Au ping te imiteeren. Eischtdus de Origineele Auping (Stroomlijn-type zonder klinknagels). Hef gaaf om Uw gezondheid I stevige broché met bovenstuk van dezelfde stof, voorts met flinken binnenband ZIJDEN KOUSEN, fijnste Bemberg- zijde, met gepatenteerde zeer rekbare boord, de kousen extra lang, fraai kleur- assortiment bij 3 p. 3.50

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8