Leidsch Dagblad LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 April 1937 Leidsche ingezetenen Officieele Crisispublicafies Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd, gezet, gedrukt en bezorgd door THIJS IJS EW DE BOOZE DOOI Jezle Is te splijten. Na gewezen te hebben op toestanden in deze moeilijke tijden, waarin velen een winkel oprichten en op den wee hun brood trachten te vinden, naartoe zelfs gemeenten medewerkten om van den armensteun af te komen, merkte spr. op, dat er verzet tegen dezen concur- rentiestrljd ook gekomen is van den mid denstand. De regeering heeft op aandrang van de middenstandsbonden economisch - technische diensten in het leven geroepen. Deze brachten aan haar rapport uit. Een 3e publicatie behandelt de kwestie van de vlschwlnkels, waarover spr. zeer uitvoerig uitweidde. Spr. besprak uitvoerig de be handeling van de Vestigingswet in de 2e Kamer, waartegen verscheidene fracties bezwaren inbrachten. De minister heeft gezegd dat er al een voorontwerp klaar liet. Wii hebben een goed vertegenwoor diger bil het departement in den heer De Hoo. iemand, die met de toestanden van de vischventers goed op de hoogte is. De kwes tie zal alleen met landelijke bonden behan deld worden, de plaatselijke zijn daarbij uitgesloten. Er zal alleen rekening gehou den worden met de vier groote organisaties die een concept-ontwerp hebben klaar lig gen. Deze vier organisaties werken rustig door en bevatten de straat- en marktkoop lieden. Het Is wel gebleken, dat Katwijk één van de ergst getroffen plaatsen Is. Spr ging heftig te keer tegen het plaatselijk chauvinisme. Herhaaldelijk heeft men bij Oommissarlssen der Koningin moeten pro testeeren en in veel plaatsen is het gelukt de ventersverordeningen te niet te doen. De landelijke regeling is zeer urgent ge worden en dit laar zal de wet wel tot stand komen. Spr. behandelde uitvoerig het ontwerp, dat aan de regeering ls aangeboden. Wij willen komen tot een gezond staatsbedrijf, wij maken een geweldige schakel uit in het distributiestelsel. Een vergunningsstelsel moet ingevoerd worden. Dat stelsel moet beheerscht worden door centralisatie. Er moet één centraal punt zijn. een bureau voor markt- en straathandel In de com missie van advies zullen afgevaardigden van de landelijke organisaties zitten. Er zullen plaatselijke commissies Ingesteld worden, die met het gemeentebestuur regelend op treden. uit afdeelingen van de vier lande lijke bonden. Ventvergunningen zullen niet verstrekt worden aan personen beneden den leeftijd van 18 jaar. Deze vergunningen moeten streng persoonlijk en van een foto voorzien zijn. De vergunning moet aan geven ln welk artikel gehandeld zal worden. Een vergunning zal geweigerd worden aan hen die het kleinhandelsbedrtjf niet als hoofddoel uitoefenen: aan hen die ln loondienst zijn; aan hen, die ln 't bezit rijn van 'n onbehoorlijken burgerstand; spr. dacht hierbij aan uit de gevangenis ontsla- renen. Spr. behandelde voorts de admlnl- I stratieve controle en de kosten. We hebben ievraagd f. 1 voor een vergunning te hef- fen voor één iaar. Bt1 bepaalde onrecht vaardige handelingen kan de vergunning toetrokken worden Wh hebben niet voor niets voor u ge werkt: de contributie ls niet voor niets be taald. aldus spr. Qoed en landelijk georga niseerd ls ten bate van u allen! Na beant woording van vragen, dankte de voorzitter dén heer Presser. waarna, sluiting volgde, De gemeentetulnman deed bij de po litie aangifte, dat van de aanplanting in de Zuidduinen 50 dennenboompjes uit den grond zijn getrokken. Op het politiebureao zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een belastingmerk, een sleu tel, een hondje, een das, een bos sleutels. dat dus de koopkracht van de bevolking van Leiden verhoogt, dierit gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf LEIDSCHENDAM. De heer J. van Nisius, voorman bij de electrlsche tractie der Ned. Spoorwegen alhier, is door de directie der Ned. Spoor wegen ingaande 1 Mei benoemd tot ass.- opzichler bU de electr. tractie te Utrecht. LISSE. De collecte voor het comité ..Jong Holland snakt naar weTk" heeft opgebracht de mooie som van ruim f. 370.—. De Emma-bloem-collecte heeft alhier f. 191.opgebracht. De penningmeester van het Rusland comité heeft in het afgeloopen Jaar ont vangen: in de busjes f. 273.32, aan vaste bijdragen f. 80.70 en aan- giften f. 10.50, totaal f. 364.52. Een mooi bedrag! Dit be drag werd met aftrek van enkele kleine noodzakelijke kosten opgezonden aan het Landelijk Werkcomité. NOORDWIJK. HET A.S. TULPENFEEST. Met de voorbereiding aangevangen. Noordwljk maakt zich reeds op voor het Tulpenfeest, dat van 28 April tot 1 Mei wordt gehouden. In het dorp is men bezig met het aanleggen der bloemenmozaïken, die de gemeente stellig een feestelijk aan zien zullen geven. Naar wfj vernemen is het Bloemencorso bepaald op Vrijdagmiddag te halfdrle. Reeds hebben zioh ruim 60 deelnemers daarvoor opgegeven. De opstelling heeft plaats ln de Van Panhuysstraat, waar eveneens de keuring der Jury gehouden wordt De te volgen route ltiidt als volgt: Van Panhuysstraat, Umuiderstraat, St. Je- loensweg, Wilhelminastraat, Voorstraat, Lindeplein, Van Limburg Styrumstraat, Plckestraat, Lijnbaanstraat, Nieuwe Zee weg, Schoolstraat, Noord-Boulevard, Hooft- ™aat, terrein Huis ter Duin-straat, terrein "dis ter Duin, alwaar de prijzen worden uitgereikt. Vrijdagavond te 9 uur vindt in het „Hof van Holland" de uitreiking der prijzen van ae etalageversiering plaats. Moge het weer meewerken, om de „bloe- menplaats" Noordwljk zoo schoon mogelijk voorjaarstooi te doen prijken! Bijeenkomst .Nationaal Herstel". Op ultnoodiglng van de afd Oegstgeest van het eVrbond v. Nationaal Herstel, trad ln „Het Witte Huls" als spreker op dr. W. K. H. Feuilletau de Bruijn, oud-lid van den Volksraad van Indlë, candidaat No. 2 van de lijst van N.H. voor de Tweede Kamer. De voorzitter, de heer Kattenbusch, open de en verheugde zich over het feit dat ook verschillende Leidsche partijgenooten wa ren opgekomen De heer Feuilleton de Bruyn bepaalde zijn gehoor bij het onderwerp: „Onze roe ping in Indlë (speciaal Nieuw Guinea)". De structuurcrisis waarin wij leven, heeft ook voor Indlë diep Ingrijpende "'ge volgen gehad, zoodat onze koloniale staat kunde wel verplicht ls, ernstig rekening te houden met de veranderde economische wereldstructuur, aldus spr. Hij zette dan de groote oorzaken, waardoor de structuur crisis is ontstaan, uiteen. Blijvende stuctuur-veranderingen in het economisch leven van alle staten zijn ont staan. Dit geldt ook voor Indië, dat door de crisis zwaar heeft geleden en waar nu een opkomende industrie is ontstaan. In Nederland heeft men de productieve krach ten, door zeer dure crisis-maatregelen zoo veel mogelijk ln stand gehouden In Indlë heeft het kabinet-Colijn de oud- liberale aanpassings- en afslachtings-poli- tiek krachtig doorgevoerd. Tegen de werkloosheid heeft de regeertng weinig gedaan. Zij liet dit over aan een comité van particulieren. Spr. schetste uit voerig den bitteren nood van den inlander en Indo-Europeaan. Door het ineenzakken van de suiker industrie verarmde Java's bevolking sterk. Zij kon nog slechts Japansche artikelen betalen. Maar deze werden ten bate van Twente gecontimgenteerd. Groot verzet was daarvan het gevolg. De scherp doorgevoerde korting van salarissen, die voor vele kleine lulden tot 60»/» bedroeg, hadden ernstige politieke spanningen tengevolge. De Indo- Europeesche groep, kwam openlijk op felle wijze tegen den Gouverneur-Generaal ln verzet. Toch ging de Indische regeering door. Het bestuur van de Ned. Herv. Jonge- lingsvereeniging heeft het plan opgevat te komen tot oprichting van een eigen Jeugd huis. Een aantal der door het gemeentebe stuur geplante jonge iepe-boompjes langs de Vliet is uit baldadigheid vernield. VOORSCHOTEN. Aanvulling Politieverordening. Voorgesteld wordt een aanvulling, waar bij het verboden is naar buiten openslaan de deuren te hebben over een weg. Naar buiten openslaande vensters, luiken of zonneschermen van aan den openbaren v/eg gelegen gevels moeten van des namid dags 11 uur tot zonsondergang en bij storm weder steeds gesloten of voldoende vastge zet zijn. De trottoirs in de Schoolstraat zijn op sommige punten zeer smal en er dienen maatregelen te worden getroffen om te voorkomen, dat de voetpaden voor andere doeleinden worden gebezigd dan waarvoor :lj zijn bestemd. Het is B en W gebleken dat op enkele punten, waar het betreden van het trottoir, mede in verband met de onmiddellijk daaraangrenzende trambaan, toch al niet zonder gevaar is, nog bemoei lijkt wordt door naar bulten openslaande deuren. Zij hebben hier speciaal op het oog het gebouw, waarin een ijssalon is ge opend. Wanneer deze aanvulling is aange bracht, zullen zij nader onder de oogen zien of, en zoo ja door het .stellen van welke voorwaaiden aan het geschetste euvel een einde zal kunnen worden gemaakt. Bijeenkomst Chr. Hist. Jongerengroep De Ohr. Hist. Jongerengroep vergaderde onder leiding van haar voorzitter, den heer A. Portgens. Na opening met gebed en het zingen van gez. 2 1 en 5 heette de voorz. allen welkom. Vervolgens hield hij een referaat, geti teld: „De maatschappij en wij". Allereerst zette spr. uiteen wat onder een maatschap pij verstaan wordt, om dan verschillende stroomingen in de maatschappij te bespre- Spr. schetste de ernst van dit verzet te- ken, zcowel op geestelijk als op sociaal i. t.2-v,r i,, amnoViton Pffinrtmis?!) «rptalpH Rii Hp crppcfpliilrp cfrnn- gen het Kabinet Colijn in Indlë. Geruchten loopen over het vormen van 'n anti-Neder- landsch eenheidsfront. Spr. sprak als zijn eindoordeel uit, dat de tekortkomingen v.h. kab. Colijn van ernsti- gen aard zijn. Hij erkend de groote verdien ste die Colijn heeft gehad door het gezag in Indië te herstellen. Maar door zijn eco nomische en finantieele politiek, heeft hij echter groote binnenlandsche politieke spanningen opgewekt. Onze weermacht is bovendien zoodanig verwaarloosd, dat wij thans door Japan bij de onderhandelingen over een handelsverdrag, als een vijfde of zesde rangsmogendheid zijn behandeld en dit land ons den elsch durfde te stellen, dat t de Buitengewesten in samenwerking met ons. maar onder Japansche supervisie wenschte te exploiteeren. Hij erkende de groote beteekenis van Min. Colijn voor de Ned. politiek. Het Kabinet heeft wel een heel moeilijke taak te vervul len gehad ln deze crisis, maar het wordt tijd, dat men ln Holland ook kennis neemt van de ernstige schaduwzijden van dit be wind. Hij heeft er niets op tegen dat Min. Colijn terugkeert als minister, maar acht ln het Landsbelang, dat hij geen Minister van Koloniën meer wordt. Welken koers moet de koloniale politiek ln de toekomst volgen? De ethische politiek was verzorgingspolitiek en gericht op een zoo spoedig mogelijke vrijmaking van Indië. Spr. keurde die politiek af en stippelt daar tegenover een geheel andere richting uit. Sociaal-economisch ls Indië- uit zijn even wicht geslagen. In de toekomst moet men de ethische verzorgingspolitiek overboord gooien en onze Koloniale politiek vóór alles midenstandspolitiek zijn. Spr. wees er op hoe dit alles niet mogelijk was zonder dat de „Pax Nederlandica" ge handhaafd bleef. Dat is de voornaamste moreele reden die ons koloniaal bewind wet tigt. Aan de hand van een serie lichtbeelden over bestuurswerk over Nieuw-Guinea de monstreerde hij tot slot de groote beteeke nis van deze functie van ons koloniaal be wind. De voorzitter bracht den spreker dank voor zijn boeiende rede. De bijeenkomst werd besloten met het zingen van „Mijn Schild en de betrouwe" en een driewerf „hoera" op ons Vorsten huis. Na de pauze heeft dr. Feuilletau de Bruyn een tweetal schriftelijk ingediende vragen duidelijk beantwoord. OEGSTGEEST. Koninklijke onderscheiding. B'j K. B. is benoemd tot ridder in de Orde Alhier van Oranje Nassau mej. H. E. Drost RIJNSBURG. Tot tamboer-maitre van de Chr. Mond- accordeon Vereeniging Advendo" is be noemd de heer C de Jeu te Leiden. Tot correspondent van de arbeidsbe middeling ls door B. en W. tijdelijk be noemd de héér D. .Driebergen alhier. economisch gebied. Bij de geestelijke stroo mingen in de maatschappij behandelde spr. het Marxisme en als uitvloeisels daar van het Bolsjewisme. Communisme en de S.D.A.P. Daarna het Facisme en zijn uitwerking en toepassing in verschillende landen o.a. ook in Nederland. Na ock de sociaal econo mische doelstellingen van die groepen be sproken te hebben, stond spr. uitvoerig stil bij de groote beteekenis van het Christendom ls de maatschappij en onze taak te dien opzichte De heer H. Ouds hoorn. vice-voorz.. dankte den spreker har telijk. Na gedachtenwiiisseling gaf de heer J. Lekkerkerker een buitenlandsch politiek overzicht, terwijl mej. P. v. d. Eykhof voor zang en de heer M. Barmen 't Loo voor declamatie zorgde. Met het zingen van ps. 72 11 en dank gebed werd deze vergadering gesloten. Vergadering Chr. Vrouwenbond. In het gebouw voor Chr. Belangen aan de Wijngaardenlaan hield de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenbond een vergadering. De presidente, mevr. v. d. Ent Braat, door familieomstandigheden verhinderd, werd vervangen door mevr. Zijlstra die een woord van welkom sprak tot de gasten en den spreker, ds. H. A. Wiersinga, uit Leiden Alvorens ds. Wiersinga zijn lezing over „Jezus en de Vrouw" aanving, zong een koortje van een tiental leden „Beveel gerust Uw wegen" en „Een vaste rots van mijn be houd". Spr. wees er op. dat het essentieele van Christus komst op aarde was, de ver lossing van zondaren en dat dit feit in zich sluit, dat de komst van Jezus in deze wereld van alles beheerschende beteekenis is ge weest en nog is. Christus is de groote stuw kracht. die vooral op het Westersche we reldbeeld Zijn ontzaglijken invloed heeft uitgeoefend. Ten tijde van Jezus' omwan deling, verschilde de behandeling van de vrouw niet veel van die, welke de vrouw in heidensche landen ten deel viel. Jezus' optreden tegenover de vrouw wekte dan ook onder de Joden groote verbazing en verontwaardiging. Zelfs zijn discipelen heb ben dit optreden niet begrepen. Het ls Jezus' voorbeeld geweest, die in de latere Christelijke landen in de positie der vrouw een geheelen omkeer heeft gebracht, zooals dat nergens anders gevonden wordt. Niet alleen de vrouw heeft veel te danken aan het Christendom, doch ook het Chris tendom aan de vrouw. In onzen tijd dreigen echter groote geva ren, daar men de vrouw wel weer terug wil dringen, naar de ondergeschikte positie van vroeger, b.v. door het losser maken van den huwelijksband en de vergemakkelijking der echtscheiding, waartegen de Chr. Kerk zich met alle kracht moet verzetten, opdat de vrouw weer niet wordt de speelbal van den man. Spr. wees ten slotte op de heilige roeping der christelijk kerk. Hierna zong het koortje „Het Pinkster lied" en de aanwezigen gez. 96 vs. 1, waarna ds. Wiersinga sloot met dankgebed. Raadsagenda. Morgen vergadert de raad des avonds te 8 uur ter behandeling van: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aan vulling algemeene politieverordening. 4. Wijziging algemeene politieverordening. 5. Orde- en veiligheidsverordening:6. Ver ordening persoonlijke diensten. 7. Brand weerverordening. 8. Woonwagens- en woon schepenverordening. 9. Woonwagenstaan- geldverordening 10. Wijziging bouwveror dening. 11. Wijziging legesverordening. 12. Beroepsverordening reglement autovervoer. 13. Leerlingstelsel typografisch bedrijf. 14. Subsidie R.K. Lyceum voor meisjes te Gra- venhage 15. Onderhandsche aanbesteding aan J Gerrits. 16. Overname grond Th. G. den Hollander. 17. Straatnamen. 18. Ophef fing openbare lagere school Rijndijk. 19. Opzegging gemeenschappelijke regeling Oegstgeest inzake toelating leerlingen uit die gemeente op de openbare lagere school aan den Rijndijk. 20 Comptabiliteitsbeslui- ten. 21. Rondvraag. WARMOND. De Groote Sloot blijft voor motorvaartuigen gesloten. Vele watersportbeoefenaars zullen met belangstelling de pogingen gevolgd hebben die zijn aangewend om het verbod van doorvaart voor motorbooten door de Groote Sloot opgeheven te krijgen. Wij moeten hen echter teleurstellen, daar ons onderstaand bericht werd toegezonden'. Betreffende de in het uitzicht gestelde openstelling van de Groote Sloot voor motorvaartuigen, kan worden medegedeeld, dat twee van de drie daarbij betrokken polderbesturen n.l. de Zwanenburgerpolder en de Veerpolder, zich niet hebben kunnen vereenigen met de door Rijnland gestelde voorwaarde, n.l. dat Rijnland door gemelde besturen voor goed zou worden ontslagen van de in 1877 contractueel opgelegde ver plichting tot het onderhoud van 't buiten talud der kaden langs gemelde sloot, „zoo- 22. Zoo zaten zij daar om het vuur, en wachtten haast een uur oom Brom, die zich verveelde,, slaakte nu en dan een geeuw, en Hagewit blies steeds nog sneeuw; alles lag reeds onder 'n dik, wit dekhet leek heusch 'n door den Dooi vergeten plek. Allen deden of zij haast verkleumden en zij klappertanden en warmden zich de handen. Doch eindelijk sprak Hagewit: „Ik kan niet meer de rest doe 'k wel eens pp een and'ren keer mijn adem is nu op". „O, wee", zei Thijs, „dat is een strop, want alles smelt nu dadelijk weer weg, let op wat ik je zeg! 't Blijft nu nog wel heel even vallen, maar strakjes zitten wij alweer in het water met zijn; allen. Maar let nu op; op dit moment.heeft Juist de booze Dool dien bergtop eens verkend. Wat zag hij daar? Dat was heel raar het was daar blijkbaar nog heel guur. want vijf personen zaten bij een vuur. en sneeuw lag op den grondGeen wonder dat de Dooi dit niet in orde vond hij vloog er ijlings heen. terwijl hij zei met -zacht gemompel: „Ha ha. ha ha! Let op hoe lk dat zaakje daar nu onder water dompel!" OSSENTOEWIJZING AAN RUNDVEE HOUDERS, AAN WIE VOOR 1937 GEEN KALVEREN WERDEN TOEGEWEZEN. De Landbouw-Crisis-Organlsatie voor Zuid-Holland maakt bekend, dat rundvee houders, die een toewijzing van 0 kalveren hebben, dus over geen toewijzing van een kalf beschikken, alsnog in aanmerking kunnen komen voor een toewijzing van een os. Daar het aantal beschikbaar te stellen toewijzingen beperkt is, zal wellicht niet iedere aanvrage kunnen worden ingewil ligd. Inzonderheid zij komen In aanmer king, die ook vroeger wel eens één of meer kalveren hebben gehouden. Krijgt een veehouder een os toegewezen, zoo kan hij daarop, zonder identiteitsbe wijs een stiertje aanhouden tot een ge wicht van 250 KG. Voordat het gewicht liooger wordt, dient hij den stier te doen castreeren en een identiteitsbewijs aan te vragen. Georganlseerden, die tot bovenbedoelde categorie rundveehouders behooren, kun nen tot 1 5Mel as. een schriftelijk verzoek tot toewijzing van een os indienen bij hun dlstrlcts-secretarls; dan zal overwogen worden, of aan hun verzoek kan worden voldaan. 292 TIJDELIJK 30»/. MEER VARKENS AANHOUDEN. De Landbouw-Crisis-Organisatie voor Zuid-Holland vestigt er bij belanghebben den, Inzonderheid bij de zelfkazers. nog eens de aandacht op, dat een ieder, aan wien varkens boven het gewicht van 25 KG. zijn toegewezen, het recht heeft om op zijn verzoek gedurende de maanden Mei t/m. September 30 °/o van het hem toegewezen aantal meer aan te houden, onder voorwaarde, dat hij gedurende de maanden October t/m. April 30°/o van zijn oorspronkelijke toewijzing minder aan houdt. Iemand met een toewijzing van b.v. 30 mestvarkens zou dan krachtens boven staande regeling gedurende de maanden Mei t/m. September 39 mestvarkens mogen houden, doch gedurende de maanden Octo ber t/m. April 21. Deze regeling kan van belang zijn b.v. voor hen, die in de zomermaanden over meer afval van hun bedrijf beschikken (wei e.d.) dan in de wintermaanden. Verzoeken tot verhooging resp. verlaging behooren ten spoedigste te worden inge diend bij den distrlcts-secretaris. Eerst na schriftelijke bevestiging gaat de regeling ln. 293 dra en zoolang" een geregelde stoomvaart door die sloot zou plaats hebben. Bedoelde besturen waren van oordeel dat onthef fing van dien onderhoudsplicht slechts kon worden verleend, zoodra en zoolang stoom - en motorvaart door de Groote Sloot zou zijn toegestaan, hetwelk voor één jaar als proef zou worden mogelijk gemaakt. Wan neer de proef niet aan de verwachting be antwoordde, zouden de vaartvergunntogen niet worden gecontinueerd. In dat geval wenschten meergemelde besturen, dat het contract van 1877 weer onverkort zou wor den gehandhaafd, waarmede Rijnland niet accoord ging. In verband hiermede blijft de bestaande toestand onveranderd en de Groote Sloot voor motorvaartuigen gesloten. Jubileum „St. Michael". De afd. Warmond en Omstr. van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michael" her dacht onder zeer groote belangstelling haar derde lustrum. Des morgens werd door den pastoor der parochie een H. Mis opgedra gen. waarbij alle leden tegenwoordig wa ren. Na het ontbijt op de pastorie werd een autobustocht gemaakt naar Rotterdam. Des avonds had in hotel „De Stad Rome" een feestavond plaats onder leiding van den heer van Zijp. Aanwezig waren o.m. pastoor Oudejans, oud-geestelijk adviseur en de geestelijk adviseur pastoor Schmidt uit Leiden. De eere-voorzitter, burgemees ter Ketelaar was door familie-omstandig heden verhinderd aanwezig te zijn. Van verschillende zijden mocht de vereeniging gelukwenschen ontvangen, w.o. een speciale gelukwensch van mgT. H. J. M. Taskin. Het werd een zeer geslaagde avond, die de saamhoorigheid tusschen de leden zeker zal hebben versterkt. WASSENAAR. Examens Wassenaarsche Reddingsbrigade. De door de Wassenaarsche Reddingsbri gade gehouden examens in het reddend zwemmen, afgenomen door de technici van den Ned. Bond-tot het Redden van Drenkelingen, zijn evenals de examens der laatste jaren, een groot succes gewoTden. Niet minder dan 28 candidaten kwamen door het lang niet gemakkelijke, afmat tende examen, wat wel een bewijs is, dat er in de wintermaanden door de Brigade weer flink werd geoefend. De geslaagden van het B-examen zijn de dames mej. P. van Ammers. mej. G. Scherzant en de hee- ren J. Katan, L. Will, J. Lockhorst, J, Janzee Sr., G. J. Nell, B. Nell en A. W. Stljnis. De geslaagden van het A-examen zijn de dames G. L. Stijnis, mej. L. P. B. Bui tenhuis. mej. H. M. Taris, mej. M. H. J, Buitendijk, mej. N. Herngreen, mevr. G. v. Vliet, mevr. F. M. E. Morree en de heeren A. C. R. van der Felz van der Sloot, C. M. Broers, G. M. Kikkert. G. van Egrnond, M. G. Pieterse, L. J. Boender, H. v. d. Horst, mej. M. van Beveren. A, L, Verhoeff, H. J. Otterloo, J. Nell en M. Katan. In totaal telt de Wassenaarsche Red dingsbrigade niet minder dan 97 diploma's in het reddend zwemmen onder haar leden, n.l. 6 voorbereiende examens. 61 A-diplo ma's en 25 B-diploma's. Deze diploma's zijn verdeeld over 61 leden. d.w.z. dat aan ons strand evenzooveel redders van de W.R.B. komen om een wakend oog te houden over het zwemmend en badend publiek. Voor zeker een verheugend resultaat voor de WRB.! Tegen van der B. alhier werd proces verbaal opgemaakt voor het rapen van eendeneieren op het terrein van een an der. Te Den Haag werden aangehouden de gebr. F. uil Den Haag. die zich alhier hadden schuldig gemaakt aan diefstal van ijzeren materialen, gelegen aan de Stoep- laan en ten nadeele van de H.T.M. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7