Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 27 April 1937 Buitenbijts BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN /CUEEP/ TJEINCENi AGENDA Niemand kan buiten buiten BUITENBIJTS! Ceta-Bever Algemeene Ongevallenverzekering voor onze abonné's. GEBOREN Klasina, d. van P. J. v. Putten en M. C. Ruts Eduard Pieter Johannes, z. van H. de Winkel en E. Janse Anthonij, z. van I. Siere en M. Schlagweln Matje, d. van A. Dokter en S. Kagenaar Hendrikus, z. van H. Breedeveld en C. Warmond Arie. z. van M. Fuohs en C. M. Moonen Jo hanna Jacoba. d. van H. A. J. Botermans en A. Smittenaar Johannes Hendrik Chrlstiaan, z, van C, Kriek en C. Sloos Jacob, z. van J. Jansen en J. v. Looijen- goed Petrus Jacobus, z. van J. P. v. d. Klugt en A. A. Hoogenstraaten Aart. z. van J. Stellingwerf en A. J. Lam Petro- nella Maria, d. van A. C. L. Vercouteren en P. Haak Jacobus Egbertus, z. van J. Spreeuw en C. J Hoogeland Willem, z van D. C. v. Delft en J. v. Steenbergen Willem, z. van H. v. Eijgen en M. Devilee Cornelia Margaretha, d. van L. J. v. d. Berg en M. Duivenvoorden Johanna Petro- nélla Maria. d. van P. S. H v. d Vaart en E. G. Breedeveld Christina Johanna, d. van J. P. v. d. Blom en J. v. Kampen Cecilia Cornelia Julia, d. van H. J. Uljé en J. S. Bos. GEVESTIGD. J. Abspoel. dienstbode, Kolfmakersteeg 1 J. Achterberg, landarbeider. Oude Rijn 5 Wed. J. Krulthof-Alkema, Rijnkade 13 J. Auer, ass. unlv.. Boerhaavelaan 29 F. Bakker, verpleegster, Rijnsb.weg 10 J. Bakker. Vreewijkstr. 17 J. A. Bense, J de Wittstraat 34 M. v. d. Berg. venter. Jan Vossensteeg 59 J. J. Berthet. Schelpen kade 46 B. C. Boender en fam., expedi tieknecht, Coornhertstr. 12 M. Bruning, Lammensch.weg 39 D. Buitelaar, dienst bode, Haven 22 B. J. Davidson, winkel bediende, Vreewijkstr. 6 M. J. Dersjant, Hoefstr. 5 H. M. Binnendijk-Elbel, L. Morschweg 2 W. Gorter en fam., L. Vrouwenkerksteeg 12 A. Gregori, Ijsver- koopster. Morschstr. 46 J. B. H. Groten huls en fam., bezoldigd best. M.bew.. de L. de Kanterstraat 4 J. W. Happé, apothe ker, Steenstr. 35 J. Heemskerk en fam.. Oude Vest 67 B. J. v. d. Helder, bakker. O. Heerengr. 15 H. W. Heijn, timmer man, Oude Vest 173 W. Houdljk. rijwiel monteur, v. Limb. Stirumstr. 7 J. v. Ho ven, loodgieter, Haverstr. 85 L. J. Klaij- Hulsman. Formosastr. 16a P. v. d. Kaaij, insp. glasverz., Rijnsb.weg 5 H. Kirsch- baum en fam., R. en Schiekade 12 Th. Kollmann. dienstbode, Steenstr. 41 G. Kraan en fam., boerenarb.. Groenesteeg 79 M, L, Lippmann, Plantsoen 79 R. P. Lubbers, verpleegster, Lljsterstr. 36 A. A. Meiman, slager. Wasstr. 3 K. v. d. Meij, tuinman, Roodborststr. 38 J. A. L. Mo lenkamp, straatmaker, Langegracht 206 M. M. A. Mönklng, Noordeinde 50 P. M. Nelemans, verpleegster. Mariënpoelstraat 7 E. Pape, verpleegster, Morschweg 168a A. W. I. Peill, verpleegster, Boerhaavelaan 39 R. Roosendaal, verpleegster, Witte Singel 51 P. J. M. Ruigrok. buffertjuffr.. Pieterskerkchsteeg 15 Wed. M. P. Maas- Rljnaart, Morschkade 16a A. Stolwijk- Rijnbeek. Wolmaransstr. 10 H. W, Sam- pimon, zadelmaker, Jan Vossensteeg 44 A. Schram de Jong, Rapenburg 131 A. C. H. Schuurmans en fam., filiaalhouder, v. t Hoffstr. 15 E. Sleburgh. Rijnsb.weg 29a G. J. J. Slokker en fam., marconist, v. t Hoffstr. 16 A. Simek. dienstbode. Schelpenkade 41 H. A. Steffen. 1.1. ver pleegster, Rijnsb.weg 10 J. v. Strien, fabr. arb., Burgsteeg 9 A. M. Termeulen. serveereter, Haverzaklaan 3a P. J. H. Thomas en fam., werkman 6e R.V.A.. de Genestetstraat 79a M. den Uijl. fabr. arb., Hoogewoerd 28a A. v. d. Veerdonk en fam., filiaalhouder, Haarlemmerstr. 151 I. Verhoeven, instr.maker, A. v. Saksen- straat 1 G. v. d. Vis. chauffeur, Steen- straat 34 A. Visch, slager, Oude Singel 2 C. E. de Vleeshouwer, Morschweg 105 C. Wassenaar. Oude Singel 108 K. Zand- stra, huisschilder, L, Rijndijk 84 W. J. v Zuljlen en fam., verzekeringsagent, Fr. v. Mierisstraat 17. Hierbij brengen wij onder de aandacht van onze abonné's. die niet Jonger dan 16 jaar en niet ouder zijn dan 64 jaar, dat zij zich wederom tegen ongevallen kunnen verzekeren en wel tot 30 April 1938. De verzekering, die wij Dij de N.V Ver zekeringsbank der Oude Haagsche van 1836 te 's-Gravenhage hebben afgesloten, luidt wat het bedrag der ultkeeringen betreft o.a als volgt: a. 500.— ingeval van overlijden Dinnen een maand na den dag. waarop het ongeluk voorkwam b 100 bij verlies van Delde oogen, beide handen, belde voeten, ol een hand en één voet. of één hand en eên oog, ol één oog en één voet tezamen, binnen 360 dagen na het ongeluk Voorts wanneer het ongeluk onge neeslijke verstandsverbijstering tengevolge heeft, die de uit oefening van het beroep of het bedrijf onmogelijk maakt c. 290.— bij verlies van één hand, één voet of één oog, binnen 360 dagen na het ongeluk. d. 100.— bij verlies van één duim of beide duimen of van één wijs vinger of belde wijsvingers. e. 50.bij breuk van een been of arm. f. 15.bij verlies van eiken anderen vinger, binnen 360 dagen na het ongeluk. De volslagen onbruikbaarheid van één der hiervermelde lichaamsdeelen wordt met verlies gelijk gesteld, zoo ook staat ten opzichte van het oog, blindheid met verlies gelijk. Bij verlies of volslagen onbruikbaarheid van meer dan één vinger van dezelfde hand, kan het gezamenlijk bedrag der ult keeringen voor alle verminkte (of volslagen onbruikbaar geworden) vingers niet meer bedragen dan voor het verlies (of vol slagen onbruikbaarheid) der hand ls vast gesteld. Een schadevergoeding voor overlijden en verminking of verstandsverbijstering tegelijk, wordt niet uitgekeerd. Alle bekomen verwondingen, hierboven niet genoemd, geven geen recht op uit- keering. Een leder, die zich wil laten Inschrijven voor deze verzekering betaalt 10 ets. admi nistratiekosten, waarna hem of haar een inschrijvingsformulier overhandigd wordt, hetwelk zoowel voor de(n) Ingeschrevene als voor ons, als bewijs geldt, dat die abonné verzekerd ls en wel op de voor waarden als op het inschrijvingsformulier vermeld. Daartoe moet men zich persoonlijk aan ons bureau opgeven, terwijl onze abonné's in de omgeving zich tot onze respectieve lijke agenten kunnen wenden. Postabonné's kunnen schriftelijk hun wensch aan ons kenbaar maken. Zij, die reeds gedurende het afgeloopen jaar verzekerd waren en dus in het bezit van een inschrijvingsformulier, bunnen de geldigheidsduur van dit inschrijvings formulier tegen betaling van 10 ets. administratiekosten, aan ons bureau laten verlengen tot 30 April 1938. Men verzuime dit niet, daar onze abonné's die in bet bezit zijn van niet verlengde inschrijvingsformulieren, even als natuurlijk zij, die geen inschrijvings formulieren bezitten, geen enkele aan spraak kunnen doen gelden, wanneer bun een ongeval mocht overkomen. DE DIRECTIE. AALSMEER. De Bloemenhandel. Over het algemeen was de handel in snijbloemen aan de veilingen alhier gcou- rende de afgeloopen week verre van opgt- wekt, een f eit, waaraan de ongunstige weersomstandigheden ook het hunne zul- ler hebben bijgedragen. In den toevoer van seringeniakken, welke den laatsten tijd on danks het reeds vergevorderd seizoen, nog zeer groot was kwam een belangrijke ver mindering wat echter niet verhinderde, dat de prijzen voor dit product zich veelal I aan den lagen kant bewogen. Voor de se- j ringen blijkt nu bij den handel weinig be langstelling meer te zijn; andere bloem soorten vragen meer de aandacht en in de eerste plaats zeker wel de rozen, waar voor in goede kwaliteit zeer bevredigende prijzen werden betaald. De opbrengst der Amerik. anjers, waarvan ruim aanbod, werd beter. Ook de prijzen van de lathyrus In goede kwa- VERTROKKEN. T. J. Algera, Den Haag, Wassenaarsche- weg 147 F. Bleiji, Rotterdam. J. v. Geel- straat 65a M. Breebaart, Leiderdorp. Dr. de Bmynestraat 28 M, A. Broekhof. Arn hem, Zijpendaalscheweg 73 A. M. Dam merman. Schiedam, Plein Eendragt 33a E. G. Dammers, Eindhoven, Groote Berg 64b P. Dethmers, Oegstgeest, Juliana- laan 23 T. C. v. Es en fam., Rotterdam, KI. Visscherijstr. 52 C. A. Fernhout. Ber gen NR„ Buurweg 19 J, A. Goed, Den Haag, v. Hogendorpstr. 75 H. C. v. Wïjk- den Heeten, Heemstede, Raadhulspl. 28 C. Helder en fam.. Voorburg, v. Alphenstr 6 S. J. Hoekstein en fam, Breda, Rei- nierstraat 5 J. H. Hoofiën, Tel. Aviv, Heesstr. 24 J. Huber, Heemstede, Wip perplein 13 G. A. S. Jongeneel, Hlllegers- berg. Straatweg 115 C. Kessels, Amster dam, Bloemgr. 108 J. Kelj en fam, O. en W. Souburg, N. Vlissingscheweg 325 J. M. Klerks, Alkemade, Nw. Wetering C 15 J. F. Kok, Den Haag, Molenstr. 56 J, M. Langezaal, Amsterdam, Valeriusstraat 201 J. v. d. Mark, Den Haag, Schevenlng- scheweg 74 M. v. Meerten, Arnhem, v. Lawlck v. Pabststraat 72 J. R. P. Meyer, Halfweg, Polanenkade 15 C. J. v. d. Mo len, Maastricht, E. Strouvelaan 25 J. C. Ottenhof-du Mortier, Edam, Breestr. 137 J. Ouwerkerk, Groningen, Albertstr. 6a J. Pikaar, Den Haag, Daguerrestr. 91 C. M. Rekelhof, Aalsmeer. Dorjjstr. 24 G. v. d. Sluis-Reijnders, Rolde, Asserstraatweg 186a P. v. Roon. Ter Aar, Geerweg A 227 T. J. C. Schmid en fam., Noordwijk, Duinweg 7 E. Schoneveld. Warmond, Dorpsstr. B 177 A, K. Schoppmann, Was senaar, Katw.weg 33 F. Burghoorn- Schröder, Gouda, Nobelstr. 59 M. A. Spiering, Den Haag, Withuysstr. 57 P. W. Steen, Den Haag, v. Hogenhoucklaan 90 D. C. Tuithof en (am.. Zaandam, Heyer- manstr. 49 s B. Vecht, Monster, Isr. gezondh.kolonie C. v. Velzen Den Haag WassenaaTscheweg 167 C. M. Vink, Bloe- mendaal. Iepenlaan 80 K. Visser en fam Dordrecht, Vrieseplein 6 rd M 10 Voorhout, Gouda, Gouwe 95 H S de Vries, Soerabaia A. Wassenburg en fam Haarlem, Spaarnhovestr. 18 H. M. Wee- da. Den Haag, Geraniumstr. 261 M. Zin del en fam Woudenberg. Geeresteinsche- laan 130 A. Zandbergen, Wassenaar Oranjelaan 3. halcyon lijn STAD AMSTERDAM, 25 April van Vlaar- dingen te Oran. STAD DORDRECHT, 27 April van Malmö te Rotterdam verwacht. STAD SCHIEDAM, 24 April van Narvik. STAD VLAARDINGEN, 24 April v. Wabana mij. oceaan. POLYPHEMUS, Java naar Amsterdam, 25 April te Colombo. mij. nederland. POELAU BRAS. uitreis, 25 April te Sabang. MOENA, 25 April v. Batavia n. Amsterdam. rotterdam—z.-amerika lijn. ALCYONE, thuisreis, 24 April van Victoria. ALPHERAT, 25 April van B. Aires naar Rotterdam, kon. ned. stoomboot mij. THESEUS, 25 April van Vlgo te O porto. ORPHEUS, 26 April van Amsterdam te Kopenhagen. HERMES. 26 April van Tunis te Alexandrië. NEREUS, Amsterdam naar Kopenhagen, pass. 26 April n.m. 1.30 uur Brunsbuttel. VAN RENSSELAER, 26 April n.m. 1 uur van Plymouth naar Havre. VESTA, 26 April van Catania n. Palermo. rotterdamsche li/o yd KEDOE, 24 April van Batavia n. Rotterdam BUITENZORG, uitreis, pass. 26 April Kaap Bon. holland-afrika lijn SPRINGFONTEIN, 26 April n.m. 3 uur van Port Said naar Geua. BOSCHFONTEIN, 25 April van Lorenzo Marques te Beira. holland—o. azië lijn. GROOTEKERK, 25 April van Hamburg n. Antwerpen. holland-australië ujn AAGTEKERK, ultr., 26 April te Vlissingen, NIJKERK, uitreis, 25 April te Bombay. liteit waien alleszins bevredigend, doch van dit product werd, door den invloed der ongunstige weersomstandigheden, veel aangeboden, dat niet zuiver, dus minder waardig was. wat natuurlijk de geldelijke opbrengst nadeelig beinvloedde. Van gree- sla's. waarvan de laatste weken geregeld een flink aanbod was. kwam nu een veel geringer aanvoer, met tot gevolg, da: de prijzen voor de betere kwaliteit vrijwel constant bleven. De tulpen, welke nog wre- den aangeboden, waren veelal niet best meer van kwaliteit, waardoor de opbrengst zeer laag werd. De anemonen werden bij flinke partijen aangevoerd en over het al gemeen tegen matige prijzen betaald. De Jap. kersen en prunus zijn nu practisch van de veiling verdwenen, terwijl de vio lieren haar intrede deden. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was steeds een groot aanbod van velerlei producten, waarvan de hortensia's een voornaam deel vormen. Ook joerkplanten. o.m. violen, ma delieven en primula's worden bij massa's aangeboden. Vooral de handel in deze laat ste producten ondervindt veel nadeel van de natte, koude weersomstandigheden; het publiek gevoelt blijkbaar nog weinig voor het opknappen van tuintjes, enz., waardoor deze planten moeilijk afgezet kunnen wor den. In de afgeloopen week zijn veel perk- planten onverkocht gebleven of konden ternauwernood de laag gestelde minimum prijzen opbrengen. Ook in dit centrum van bloemculturen wordt sterk verlangd naar droog, zacht weer, waar de voorjaarswerk- zaamheden reeds veel vertraging hebben ondervonden, vooral wat het uitplanten op den akker betreft. Beroepen. Ds. W. Heerma predikant bij de Chr. Geref. Gem. alhier, ontving een beroep van Urk. HAARLEMMERMEER. Aanrijdingen. Op den Kruisweg in deze gemeente kwam een tweetal personenauto's, afkomstig uit Haarlem en deze gemeente, met elkaar in botsing, vermoedelijk doordat een der be stuurders niet voldoende uitweek. De auto's werden zwaar beschadigd, terwijl een der chauffeurs door de glasscherven van de ge broken voorruit in het gelaat en aan een hand werd verwond Op den Hoofdweg wilde de bestuurder van een personen-auto voorbij een uit Hil- Iegom komende zwaar beladen vrachtauto rijden, waarvan dc bestuurder vermoede lijk geen voldoende ruimte gaf om te pas- seeren, met als gevolg een aanrijding, waarbij van de personenauto de zijkant voor een gedeelte werd opengescheurd en de wielen ontzet werden. De bestuurders kwamen ei ongedeerd af. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het sloopen en herbouwen van de hofstede „Hoeve Breda" op den hoek van den Spieringweg en den Kruisweg alhier, voor rekening van den heer J. J. van Haaster, werd ingeschreven als volgt: Aannemersbedrijf A. J. Seijsener te Hillegom f. 16580.—; Gebr. van Keu len te Halfweg f.13751.— M. Hoek te Al phen aan den Rijn f. 13648; J. F. P. Jan sen te Nleuwvennep f.12980: B. C. Strijk te Leiden f. 10586. Het werk werd gegund aan den op een na den laagsten inschrij ver, den heer Janssen te Nieuwvennep. diverse stoomvaartberichten. ALDERAMIN, Rotterdam n. Narvik, pass 25 April Kopervick. DUIVENDRECHT, 25 April van Rotterdam te New Orleans; vertrekt 27 April naar Engeland. JONGE ANTHONY, 24 April van Algiers naar Haifa, JONGE JOHANNA, Jaffa n. Newcastle, pass. 25 April Finisteirre. KERKPLEIN, 25 April van Rotterdam te Narvik. MAAS, 25 April van Rotterdam te Libreville BEVERWIJK. 24 April van Emden te Nice. COLYTTO, 23 April van Riio Janeiro te Rosario. FRIESLAND, 25 April van Kopenhagen te Huil. GOUWE, Rotterdam n. Libreville, pass. 26 April Las Palmas. LETO, 24 April v, B. Aires n. Sydney (N B.) MOORDRECHT, 24 April van Las Piedras naar Rotterdam. ST. ANNALAND, 24 April van Hamburg n Grangemouth. SIRRAH, Narvik n. Rotterdam, pass. 25 April Udsire. STOLWIJK, Rotterdam naar Bizerta, pass. 25 April Ouessant. TOWA, Maceio n. Havre, pass, 25 April Ouessant (later bericht), TRITO, 25 April van Rotterdam te Dublin, TUVA, 24 April van Rosario te B. Aires. WAALHAVEN, 24 April van Gulfport te Bremerhaven. ZAAN, 25 April van Sebenico n. Hamburg. ZONNEWIJK, Melilla n, Velsen. pass. 26 April Ouessant. MERWEDE, 25 April van Londen te Ant werpen. UPESI, sleepboot, 26 April van Amsterdam te Aden; vertrekt 28 April n. Mombassa. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel, de heer B. uit Leiden, kwam Zaterdag op den Sloterweg, terwijl hij uitweek voor een auto, die op hetzelfde oogenblik een mei een paard bespannen wagen passeerde, zoc- vei in den grasberm terecht, dat de motor slipte en onderstboven sloeg. De heer E. maakte de tuimeling mee, «as gedeeltelijk onder den motor geraakt en bleek een been ernstig gekneusd te hebben, zoodat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. Gouden Echtpaar. Morgen hoopt het echtpaar Hendrik van den Berg en Petronella Johanna Couprie. wonende aan den Vijfhulzerweg te Rijk al hier, z'n gouden huwelijksfeest te herden ken Den echtelieden, die zich nog in een vlij goede gezondheid mogen verheugen, zal het op dezen dag zeker niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Tot onderwijzeres aan de R.K. St. Ar.- toniusschool te Nieuw-Vennep is benoemd mej. C. H. J M, van Rossum te Zwolle. Op verschillende plaatsen in Haar lemmermeer werd van wege het Zwanen- burg's Amateur Revue-gezelschap, ten bate van de Burgemeester Slob-stichting, Tehuis voor ouden van dagen, met veel succes opgevoerd de revue „Door het dolle heen". HILLEGOM. Teraardebestelling van Johannes de Jong. Het stoffelijk overschot van den heer J. de Jong. die overleden is ln den ouder dom van 44 jaar is gistermiddag op de Alg. Begraafplaats alhier ter aarde besteld. Hij was tot aan zijn ziekte diaken en notabel der Ned. Herv. Gemeente. De belangstel ling was zeer groot; eenlge kransen dekten de baar. Bij het graf is het woord gevoerd door ds. Chr. Eerhard. die eerst een ge deelte van Hebr. IV las en daarna de graf rede hield bij de aangrijpende plechtigheid. Laat de familie en laten allen vasthou den aan de belijdenis, aan wat God geeft en dat Jezus Christus den weg heeft ge baand tot den troon der genade. Geve de Heere, dat de familie die dingen moge vast houden. De toespraak ls besloten met gebed Een broeder van den overledene dankte in het bijzonder voor de in het sterfhuis jn bij het graf gesproken woorden van den predikant De beer J. van Waveren voerde het woord namens het college van notabelen, terwijl ds. Eerhard op verzoek van den Kerkeraad en de Diaconie der Ned. Hcrv. Gemeente woorden van dank sprak, daar bij herinnerende aan den helderen blik en aan het scherpe onderscheidingsvermogen van den overleden broeder, wiens nage dachtenis ln hooge eere zal worden ge- houdea Hiermede was de droeve plechtigheid af geloopen. Voornamelijk uit de kringen der Hervormde Gemeente, kennissen en za kenrelaties was de deelneming groot. De prijs der melk ls hier van 11 cent verlaagd tot 10 cent per liter. KATWIJK. Jaarvergadering Oranjcvereeniging. Gisteravond hield de Oranjever. haar jaarvergadering in „de Kroon". De opkomst was zeer goed. De voorzitter de heer A. Was senaar wees er op, dat ln 1936 veel gedaan was. Het bestuur was ten zeerste tevreden over de alg. medewerking. Het uitvoerige jaarverslag van den heer L. de Haan ge tuigde van een opgewekt vereenigingsleven. Toch moest het bestuur helaas constatee- ren dat in 1936 meerdere personen hun lid maatschap hadden opgezegd onder het motief dat men geen kinderen meer op de school had. Dit is een geheel onjuiste op vatting. Het financieel verslag van den penningmeester de heer M. A. Alkemade vermeldde over 1936 aan inkomsten f. 705.32 aan uitgaven f. 586.46, batig saldo f. 48.86. De penningmeester werd dak gezegd voor zijn accuraat werk. De aftr. bestuursleden, de heeren P. A. Schoneveld, L. J. v. d. Valk en J. Haasnoot waren niet herkiesbaar. In hun plaats werden gekozen de heeren C. Hogewonlng, Nic. J Winters en Not. Mat- thUs- Bij de bespreking „Koninginnefeest kreeg het bestuur vrij mandaat om te han delen naar eigen oordeel en in den geest van 1936. Voor 1938, het jaar dat de Ver- eenlging het zilveren jubileum zal vieren, bestaan grootsche plannen. Het zal mede het jaar zijn, dat H M. de Koningin 40 Jaar aan de regeering ls. Na rondvraag dankte de voorzitter de af getreden bestuursleden voor hetgeen zij voor de Vereenlglng deden. Hierna sluiting. De tuinder H. A. T. viel bij het veiling- terrein van z'n schuit in den Rijn. Met be hulp van anderen was hij weer spoedig op het droge. Het was een ongewenscht koud bad. De voorloopig op a.s. Donderdag aan gekondigde raadszitting gaat niet door, doch ls verzet op de volgende week. Door B. en W. ls een openbare in schrijving gehouden voor het drukken der raadsnotulen, over het jaar 1937. Ingeschreven was als volgt: Drukkerij Wouda. Katwijk Der triglna f. 1 65, firma Duiverman te Oegstgeest f. 1.60, A. v d. Berg te Katwijk a d. Rijn f. 1.41, firma Battel.tee en Terpstra te Lelden f. 149. Drukkerij P. J Jansen Leiden f. 1 40 Druk kerij „de Rijn" Rijnsburg f. 1.17, Drukkerij Luctor et Emergo te Leiden f, 1. Drukkerij „Aurora" te Katwijk f. 1, firma v. Wielin gen te Alphen a. d. Rijn f. 0 98>/i HEDEN. Chr. H B.S.: Jaarvergadering te 8 u, nam, Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Schouwburg: „Het Masker": „Elizabeth, de vrouw zonder man". 8.15 uur nam. Woensdag. Amicitia: Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. Spr. dr. v, d. Sleen over Suriname, 8 uur nam. Den Burcht: N.S.B. Spr. de heer W. O. A. Koster. 8'/« uur nam. Gerecht 10: Theosophisch Genootschap; 8 1/4 uur nam. Stadszaal: Ned. Meisjesclub; 7'/i uur nam. Zuidsingel: Alg. Verg. van Aandeelhou ders N.V. Kon. Ned, Grofsmederij, 2 u. nam, DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau IBoerhaavestraat 21), Half drie tot half vier: Donderdai Inenting tegen dtohterle, 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst, v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst, v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De tuin van Allah". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagna middag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Romeo en Julia". Woensdag- en Zaterdagmam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str, 7 „Merijntje Gijzen's Jeugd". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De twee weezen". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en -lacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van lam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor ooedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 26 April tot en met Zondag 2 Mei a.s. waargenomen door de apotheken J. C. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594; J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en mej. J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, telef. 274. Dat moet U hebben! „Buitenbijts" van Ceta- Bever! Voor alle openluchtwerk! Dekt met één maal. Smeert geweldig uit! Er blijven geen taaie, nadeelige resten in de bus. Groen, geel, oranje, rood, wit, blauw en bruin. Ceta- Bever „Buitenbijts" vernietigt schimmels en bacteriën! Frissche, pittige geur! Voor landhuizen, priëelcn. schuren, schuttingen. hokken en hekken. >/2 K.G. BUS 55 CT. - 1 K.G. BUS 90 CT. KATWIJK AAN DEN RIJN. De opbrengst van de hulsbusjes ten bate van de zending der Geref. Kerken heefi in het le kwartaal van dit jaar op gebracht de som van f. 138.56. 287 (Ingez. Med.) KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Ned. Bond van Klein handelaren in het Visch- en Haringbedrijf. Deze vergadering, uitgeschreven door de afd. Katwijk, werd ln Casa Cara gehou den- De secretaris van het hoofdbestuur, de heer L. Presser uit Amsterdam behan delde het onderwerp: ,De wettelijke rege ling van het Straat- en Marktkooplieden- bedrljf". De voorzitter de heer J. Hoek noemde de bedragen, die in verschillende gemeenten door de venters betaald moeten worden; er ziln ook gemeenten, waar men ln 't ge heel niet venten mag. Tengevolge van de crisis ls ons bestaan nog meer bezwaard, De regeering gevoelt er voor om een wet telijke regeling te maken, waarmee de bonafide venters gebaat zullen zijn en die zeker doorgevoerd zal worden. Ons bedrijf oo een ooen bedrijf. Een leder kan handel drijven en er mee oo den weg gaan De burgemeester had bericht van verhindering gezonden, doch gaf in een schrijven blijk van groote belangstelling voor het streven. Men kan oo zijn medewerking rekenen De heer Presser sprak er zijn spijt over uit, dat de burgemeester niet aanwezig kon zün. De burgemeester heeft twee jaar ge leden oo het congres ln Den Haag gespro ken en er reeds oo gewezen, hoe vooral Katwijk door de verordening gedoneerd werd. Vooral diens toen gesproken woorden zijn aanleiding geweest voor het ontwerp, waarover hij behandelen zal. Ook wij hebben, aldus spi'.. jaren met hetzelfde bijltje gehakt oo het blok. dat nu 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6