ELTAX-BUS Staking bedreigt Engelsche kroningsfeesten 10 Ritten 0.75 LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Biad Dinsdag 27 April 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN 5$ Geen sympathie van het publiek RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW Binnenland geen algemeen erkende interpretatie van ciit zwaarwegende en niet ondubbelzinnige artikel bestaat. De Belgische regeering legt weliswaar artikel 16, evenals Nederland, ln dien zin uit. dat geen lid van den Vol kenbond tot deze verplichtingen gedwon gen kan worden, doch tegenover deze interpretatie staat zooals men weet de Franse he stelling, welke aan de bepalin gen van art. 16 een dwingend karakter toekent. In het communiqué wordt over dit punt niet gerept, zoodat men voor het oogen- iblik niet weet, of deze kwestie reeds in eenigerlei vorm is besproken, of dat zij verder bestudeerd en naar een objectieve uitlegging gestreefd wordt, wat natuurlijk voör de verdere ontwikkeling niet zonder be teekenis .kan zijn. Wien het werkelijk om constructieve vredespolitiek en om een ware verbetering in Europa te doen is, die zal in elk geval, zoo (besluit 'het blad. den tot nu toe door België bereikten stand van zaken toe Onze Londensche correspondent schrijft: De voorbereiding van de kroningsfeesten gaat gepaard met andere zorg dan die welke aan alle voorbereiding is verbonden. In de graafschappen rond Londen zijn sta kingen in vervoerdiensten aan den gang en zij nemen toe. In Londen zelf dreigt op het oogenblik een geschil tusschen juichen, doch deze niet met het einddoel London Transport en haar omnibusperso- moeten verwarren. Mussolini heeft gistermiddag om vijf uur Göring in het Palazzo Venezia ontvangen en gedurende drie kwartier met hem ge sproken. Het ministerie van Pers en Propa ganda wijst er met nadruk op. aldus Havas, dat het bezoek een zuiver particulier ka rakter droeg. Met den Italiaanschen minis ter van buitenlandsche zaken, graaf Ciano, heeft" Göring bijna drie uur gesproken. Hoewel van bevoegde zijde geenerlei mededeeling is gedaan over de besprekin gen tusschen de Italiaansche staatsheden en Göring. meent Havas te weten, dat zij betrekking hadden op den toestand in Spanje. Het bezoek van den president van de Poolsche republiek aan Boekarest is be paald op 8 Juni. Men bevestigt dat koning Carol op den terugweg uit Londen, waar hij de kro ningsplechtigheden zal bijwonen. Warschau zal aandoen om een bezoek te brengen aan president Mocicki. FRANKRIJK De Parijsche tentoonstelling. De 1 Mei-dag. Het ministerie van handel deelt thans officieel mede, dat de plechtige ope ning der wereldtentoonstelling 1937 te Parijs op 24 Mei zal plaats vinden. Den 25sten Mei zal de tentoonstel ling voor het publiek geopend worden. Zooals bekend was de openingsdatum oorspronkelijk op 1 Mei bepaald, doch heb ben de herhaalde stakingen, tijdens den bouw, uitvoering van dat voornemen on mogelijk gemaakt. Gelijk bekend, was gevraagd, 1 Mei tot nationalen feestdag uit te roepen. De minister-president heeft in zijn ant woord verklaard, dat het hem niet moge lijk lijkt van de beide Kamers spoedig een besluit te krijgen, waarbij 1 Mei 1937 reeds tot Nationalen Feestdag zou worden ver klaard, maar dat de regeering bereid is zich ten opzichte van de administraties en diensten, die aan haar gezag zijn on derworpen. aan het beginsel van dit voor stel te houden. De premier heeft besloten instructies in dezen zin te geven aan de chefs der be trokken diensten. Ruim dertigduizend kleinhandelaren uit Parys en omgeving hebben in het Velo drome d'Hiver een vergadering gehouden, waar zij een motie aannamen tegen de toepassing van de veertigurige werkweek in hun bedrijven. In het departement Seine- et Marne is een staking van bakkerspatroons begon nen. Militaire vrachtauto's hebben 5000 K.G. brood aangevoerd. neel op een staking uit te loopen. Deze staking zou op 1 Mei kunnen uitbreken, elf dagen voor de kroning. Indien stakers willen slagen in hun actie, dan kunnen zij het moeilijk zonder de sympathie van het publiek stellen. Het lijkt onwaar schijnlijk dat het Londensch omnibusper- soneel die sympathie deelachtig zal wor den. Het publiek heeft reden zich af te vragen waarom het geschil op de spits is gedreven op dit oogenblik. dat meer dan ooit met de extra kroningsdrukte, die reeds is ingetreden, goed en ongestoord werkende openbare transportdiensten ver langt. Het publiek moet geneigd zijn te oordeelen, dat het buspersoneel misbruik maakt van de kroningsgelegenheid om zijn eischen ingewilligd te krijgen en het zal wellicht tot de slotsom komen dat eischen die men zoekt af te dwingen door de grootst mogelijke verlegenheid en verwar ring in het vooruitzicht te stellen zoowel voor de overheid als voor het publiek niet billijk genoeg kunnen zijn om inwilliging ie verdienen. Daarenboven heeft het bestuur van London Transport nu reeds voor de tweede maal aangeboden het ge schil te doen onderzoeken door een onaf hankelijk scheidsgerecht. Het is waar dat de maatschappij bij voorbaat kan weten dat zulk een scheidsgerecht zou moeten uitmaken dat ze de kosten van een ver korten arbeidsdag (het buspersoneel heeft een werkdag van 8 uren en zijn eisch, dien het met een staking kracht wil bij zetten, is een werkdag van 7'/, uur) niet zou kunnen betalen. Maar het aanbod is nochtans redelijk en men had redelijker wijze kunnen verwachten dat de vakbond- leiders, die voor de ontevredenen optreden, het niet zouden beantwoorden met de aan kondiging van een staking op 1 Mei. Lon don Transport heeft in het begin van de week haar lezing gegeven over den eisch van het personeel. En er staat heel wat in waarop de werknemers een goed antwoord zullen moeten kunnen geven, voordat zij het publiek van het goed recht van hun actie zullen kunnen overtuigen. De werk nemers verklaren dat hun arbeid met en op de omnibussen te veel inspanning vergt om het 8 uur aan een stuk te kunnen uit houden zonder gevaar voor de openbare veiligheid. Dat is hyn meest indrukwek kende rechtvaardiging voor hun onver zoenlijke houding (tot op dit oogenblik is hun houding nog volstrekt onverzoenlijk). De verklaring van London Transport legt echter uit dat het aantal rij-uren van hun werktijd slechts 6 uur en eenige minuten is. De rest van de 8 uren gaat heen met rusten aan de eindpunten, nuttiging van ververschingen e.d. oogenblikken van ver ademing en verpoozing. In tegenstelling met de meeste stakin gen of dreigende stakingen, geeft deze ruim gelegenheid aan het publiek de me rites van de zaak te beoordeelen. Alle fei ten die betrekking hebben op het geschil zijn bekend en hun juistheid wordt niet betwist. De eisch voor een korteren werk dag is opgekomen met de versnelling van de diensten. Het is twijfelachtig of die versnelling verantwoordelijk is voor de verhoogde zenuwspanning die nu het mo tief is geworden voor den korteren werk dag De versnelling is verkregen door het instellen van vaste stopplaatsen en door betere motoren en andere mechaniek die het besturen vdn het voertuig vergemak kelijken. Met de invoering, van het nieuwe rij-systeem, dat het passagiersvolume ver hoogde, kreeg het personeel loonsverhoo- ging. een korteren werktijd en meer va- cantie met behoud van loon. De chauf feurs en de conducteurs stemden toen graag in de nieuwe regeling toe. Het week loon der bestuurders is thans gemiddeld 4-8-6, dat van de conducteurs 4. Hun uniform is vrij. Rijden als passagiers op de omnibussen kost hun niets. Na 30- Jarigen dienst ontvangen zij een redelijk pensioen. De maatschappij heeft doen we ten en de cijfers zijn voor geen tegen spraak vatbaar dat de inwilliging van den eisch voor de 26000 bestuurders en conducteurs in den Londenschen bus dienst haar 650.000 per jaar zou kos ten. Haar financieele omstandigheden zijn niet rooskleurig. Als „Public Utility Com pany" (een particulier bedrijf onder over heidscontrole) is de winstmarge voor het kapitaal van London Transport wettelijk vastgesteld. Tot heden heeft de maat schappij de toegestane winst voor haar aandeelhouders nog niet kunnen verdie nen. In het licht van deze bijzonder heden verschijnt voor velen de actie van het Londensch buspersoneel als een daad van lichtzinnigheid en onverantwoordelijk heid. Het geldt hier een klasse van open bare arbeiders die naar veler oordeel en niet het minst naar het oordeel van hun klassegenooten in andere vakken door hun werkgevers verwend en door het pu bliek over het paard getild zijn. Algemeen wordt erkend dat de „busmen" moeilijk en verantwoordelijk werk voorbeeldig uit voeren. Maar de „busmen" hebben het zoo vaak gehoord dat zij wellicht een wat te hoogen dunk hebben gekregen van hun positie. Hun materieele welstand, zichtbaar o.a. in het ruim particulier bezit van auto's en motorrijwielen onder hen, wordt benijd door de timmerlieden, de ververs, de met selaars die in hun straten wonen. In dien deze mannen of hun leiders het aan bod. het dispuut aan een onafhankelijk scheidsgerecht voor te leggen en de uit spraak van zulk een gerecht te aanvaar den, van de hand wijzen, zullen zij onge twijfeld de Londenaars tegen zich krygen. Wellicht hebben zij dit reeds ingezien en zal de desorganisatie van het verkeer, lil een tijd die voor vreugde en feest is aan gewezen, worden voorkomen. De Nijenrode-zaak weer voor het Hof. ENGELAND UITSPRAAK IN MIJNRECHTEN. Het conservatieve verzet tegen overwinst belasting. Minister-president Baldwin heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat het bijzondere gerechtshof, dat belast is met de waar deering van de „Mining royalities" (de door mijnexploitanten aan de grondeige naars te betalen rechten) uitspraak heeft gedaan en bepaald heeft, dat de uitkeering, welke zal worden gedaan, 66.450.000 pond sterling zal bedragen De regeerig, aldus Baldwin, heeft beslo ten deze uitspraak te aanvaarden. Zij is ZWITSERLAND Nederlaag voor links. Voortgezet getuigenverhoor. Het gerechtshof te Amsterdam, onder presidium van mr. Joh. M. Jolles, dat zich reeds geruimen tijd bezig houdt met de behandeling van de geruchtmakende straf zaak tegen M. Onnes van Nijenrode, den voormaiigen bewoner van 't kasteel Nijen rode onder Breukelen, heeft na op 18 December een interlocutoir arrest te heb ben gewezen vandaag de behandeling voortgezet. Als eerste getuige hoort de president, insp. Posthuma, die o.a. zoover dit mogelijk was, een onderzoek heeft ingesteld naar het aantal telefoongesprekken tusschen Koning en Onnes. Vervolgens wordt de kunsthandelaar Goudstikker gehoord, met wien Onnes een belangengemeenschap had, over de met verd. gevoerde correspondentie over ver koop of beleening. Uitvoerig bespreekt de president dan de kwestie of de beleeningsonderhandelingen fictief of waar zijn. Met klem betoogt Onnes voor de zoo- veelste maal. dat er van zijn kant geen sprake van camouflage was. Op een vraag van den president, of verd. meent dat de zaak van Koning's kant fictief is antwoordt deze dat hij dit niet weet. Getuige Groeneveld, kunsthandelaar te Den Haag, verklaart dat Koning heeft on derhandeld over een schilderij, dat in dien tijd reeds was verkocht, zoodat althans dit deel van de correspondentie tusschen Ko ning en Onnes van de zijde van eerstge noemde camouflage was. Nadat nog eenige getuigen over hetzelf-. de punt zijn gehoord, schorst de president de zitting tot 2 uur. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Gisteren moest nog terecht staan de slager J. D., uit Noordwijk, wegens over treding der Vleeschkeuringswet. De keur meester had in zijn winkel ongeveer 32 kg. rundvet aangetroffen, dat niet van de vereischte stempels was voorzien ge weest. Het O.M. eisöhte f. 50.boete of 20 dagen hechtenis met verbeurdverklaring van het in beslag genomen vet. Uitspraak f. 25 boete of 10 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van het vet. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 27 April. Tarbot per Kg. f. 0,800,58; Griet per kist van 50 Kg. f. 3013; Tongen per Kg. f. 1,150,95; Middelschol per kist van 50 Kg. f. 26,50—23; Zetschol idem f. 22—18; Kleine schol idem f. 17,506,60; Schar id'. f. 8,504,20; Tongschar idem f. 2521,50; Roggen per 20 stuks f. 2512; Vleeten per stuk f. 3—1,75; Pieterman en Poontjes per kist van 50 Kg. f. 5,303,50; Kabeljauw per kist van 125 Kg. f. 6821,50; Gullen per kist van 50 Kg. f. 188,50; Lengen per stuk f. 2—0,85; HeUbot per Kg. f. 1,15; Wijting per kist van 50 Kg. f. 5,703.80. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 112 met f. 3508; IJM 133 met f. 1504; LJM 87 met f. 1834; LJM 85 met f. 2037; en de loggers KW 40 met f. 593; KW 69 met f. 362; KW 51 met f. 595; KW 19 met f. 427; KW 22 met f. 479; KW 101 met f. 482; KW 135 met f. 402. VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag: Hoe moet worden gehandeld met een Azalea om de plant een volgend jaar weer in bloei te hebben? v. S. te L. Antwoord: Na den bloei dienen de bloem- resten te worden afgeplukt om zaadvor ming te voorkomen. Onder matige begie ting blijft de plant binnen in een onge- stookt vertrek tot eind Mei. Dan wordt de bovengrond door voedzame aarde vervan gen en krijgt de plant een plaatsje in den tuin in de zon, met de pot in den grond gegraven. Als het niet regent dient de pot grond door te gieten vochtig gehouden en op heete dagen is het aan te bevelen dage lijks flink over de bladeren te gieten, liefst 's middags en 's avonds. In de maanden Juni, Juli en Augustus geven we telkens eenmaal in water opgeloste bloemenmest. Eind September gaat de plant in huls ln een goed verlicht en gelucht vertrek, liefst gedurende herfst en winter in een onge stookte kamer (maar vorstvrtj). Er dient in den winter matig gegoten. De potaarde mag evenwel niet droog worden. Als in het voorjaar de knoppen zwellen wordt meer gegoten en krijgt de plant bloemenmest ln water opgelost. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw", Werkloosheid blijft dalen. Situatie beter dan in dezelfde week van 1935 en 1936. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbe middeling deelt mede, dat in de week van 5 t.m. 10 April het aantal leden van inge volge het werkloosheidsbesluit 1917 gesub- i sidieerde vereenigingen bedroeg 533.700 MOTORONGELUK OP EN HAAGWEG. Op den Haagweg, nabij de grens Wasse naar en Voorschoten is de motorrijder E. H. uit Antwerpen met zijn motorrijwiel geslipt en gevallen. De dame-duorljdster bekwam verschillende verwondingen en ls na voor- loopig te zijn geholpen door leden van den Eerste Hulpdienst per auto naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Het mo torrijwiel is naar het politiebureau te Was senaar vervoerd. Bij de verkiezingen voor den grooten raad 'waaronder 74.800 landarbeiders) 4556 (Ingez Med zekerheid, waarin het publiek zich be vindt, aangaande de werkelijke gevolgen der belasting. De minister zou geantwoord hebben, dat hij niet onmiddellijk een verklaring kon afleggen, doch dat hij ongetwijfeld in het Lagerhuis op de voorstellen zou antwoor den. ROEMENIË Interview met Koning Carol. De speciale correspondent van de „Jour nal", Mark Ravage, heeft koning Carol van Roemenië geïnterviewd over de jongste ver wikkelingen in zijn land. Op een vraag van den correspondent aangaande de geruchten over een moge voornemens zoo spoed 1 o mogelijk een lijk spoedig te verwachten regeeringswijzë- wetsontwerp bij het parlement in te die- ging in Roemenië antwoordde de koning' nen inzake de nationalisatie dezer rechten. „Een dergelijke wijziging is niet uitveslo- Hierdooi zou een einde komen aan het ten, maar momenteel is mij daarvan zelf uit de middeleeuwen dateerend gebruik, neg niets bekend" van het kanton Neuenburg. hebben de sociaal-democraten zeven zetels verloren. De communistische Uist heeft het ver- eischte minimumcyfer nie' bereikt. De Basler Nachrlchten" schryft, dat het resultaat der verkiezing symptomatisch ls voor de stemming in het Westen van Zwit serland. Het is tegeluk een vonnis van het volk, dat laat blijken, dat het geen ver trouwen meer heeft in de politieke en economische recepten van het Marxisme. Van de verzekerden, niet behoorende tot waarover de mijneigenaren zich sinds lang beklagen. Deze rechten zouden in een tydvak van 15 jaar worden afgekocht. Het verzet van conservatieve zyde tegen de door Neville Chamberlain aangekon digde belasting op industrieele overwinst heeft een vasteren vorm aangenomen. De financieele commissie der conservatieve partij had besloten een delegatie naar den minister van financiën te zenden, welke dezen in kennis moest stellen van de on gerustheid der partij en haar voorstellen. Gisteravond heeft Neville Chamberlain deze delegatie ontvangen. Het onderhoud duurde ongeveer drie kwartier. In conservatieve kringen deelde men mede, dat de delegatie drie middelen had y:oyes'e!Q om een einde te maken aan de daling der aan de Londensche beurs ge noteerde fondsen, die sedert de aankon- w'el belasting was ingetreden en voorste^™'16a^e^ee^e intrekking van het Men zegt", aldus Ravage, „dat een bur geroorlog dreigt in Roemenië Vooral de Joden zijn zeer beducht. In sommige Jood- sche kringen verwacht men zelfs moord partijen". „Ik zal niet beweren", antwoordt de koning, dat het onmogelijk is, dat wij vandaag of morgen voor moeilijkheden ernstige gebeurtenissen misschien komen te staan. Europa en de heele wereld beleven een tijdperk van ern stige schokken en Roemenië kan daar op moeilijk een uitzondering maken. Ik zal evenwel niet dulden, dat de open bare orde door wien ook wordt ver stoord". Wat Roemenië's buitenlandsche politiek betreft verklaarde de koning, dat deze on gewijzigd blijft: „Voor Roemenië blijft de Kleine Entente de hoeksteen van alle poli tiek in dit gedeelte van Europa. De Fransche vriendschap blyft voor mij en voor myn land het kostbaarst bezit van tel] onzen pclitieken rijkdom. Onze banden met me POLEN Werkloosheidbestrijding. Het werkfonds, dat ls gesticht om het uitvoeren van openbare werken te finan- clleren, teneinde den werkloozen een pro ductieve werkgelegenheid te verschaffen, heeft 33 millioen zloty beschikbaar gesteld voor openbare werken, 10 millioen voor het bouwen van arbeiderswoningen. 10 millioen voor werkverschaffing aan jongemannen en 7 millioen voor credietverleening aan de gemeenten. Van de 33 millioen, die bestemd zyn voor het financieren van openbare werken zullen 28.1 millioen worden gebruikt voor ge meentewerken. zooals aanleggen van drink waterleidingen. riolen, abattoirs, electrifi- catie, verbetering van wegen en enz. AFSCHEID VAN DEN GEP. GENERAAL- MAJOOR TIT. C. C. DE GELDER. Hedenmorgen heeft de chef van den generalen staf. luit.-generaal I. H. Reyn- ders. ln tegenwoordigheid van de officie ren en ambtenaren van zyn staf, afscheid genomen van den t^meTto I IrlJO^hiediaind" TrchfeU den" gep werkloos, de fgeneraal-majoor tit. C. C,de Gelder, Ln April 1937 26,6» (22 tot en met 27 Maart 1937) 27,7in de overeenkomstige week van 1936 30,1%; in de overeenkomstige week van 1935 28,1%. Bij 1054 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 10 April 1937 in totaal 400.362 werkzoekenden ingeschreven, onder wie 378.982 mannen. Van deze werk zoekenden waren er 384.600 werkloos, onder wie 368.224 mannen Blijkens mededeeling van den directeur- generaal van werkverschaffing en steun- verleening waren einde Februari 1937 54.400 arbeiders geplaatst by een werkver schaffing. Het bestuur van het Werkfonds 1934 deelt mede, dat op 19 April 1937 rond 8000 arbeiders aan het werk waren met behulp van dit fonds. GESCHENK VOOR PRINSES JULIANA EN PRINS BERNHARC. Van Nederlanders in Britsch-Columbia. ten tweede: het uitstellen van de derde'^cPrecte ^mBrerkinïrtertbii?61" Ct ^""leaen rjjKuom. unze oanaen voorstel teneinde em l?nH. tl m Frankrijk zijn sterker dan ooit. Ik kan ÏÏTïiSiimiïSS aan voorstellen, dat die banden ooit het pessimisme, voortkomend uit de on- UIT HET VERRE OOSTEN Weer een grensincident. De Nederlanders, woonachtig in de Ca- nadeesche provincie Britsch Columbia, hebben besloten, prinses Juliana en prins straten Bernhard ter gelegenheid van hun huwe- lyk een stoffelijk huldebiyk aan te bieuer.. De keus is gevallen op een totem: een voor Britsch-Columbia specifiek siervoor werp. De Hollandsche club te Vancouver, de ontwerpster van het plan, heeft de uit voering daarvan op zich genomen en is zoo gelukkig geweest de hand te kunnen leg gen op een zeldzaam schoon, door een In- wlen op zijn verzoek eervol ontslag is ver leend, onder dankbetuiging voor de vele en belangryke diensten door hem ln voren bedoelde functie aan den lande bewezen. Generaal Reynders stelde de groote ver diensten van den scheldenden directeur in het licht. Sedert het ontslag van den eersten di recteur van het krijgsgeschiedkundig ar chief, gep. luit.-generaal F. J. de Bas in Mei 1927, is generaal De Gelder als zoo danig werkzaam geweest. Als zijn opvolger, alzoo als derde direc teur van het krijgsgeschiedkundig archief sedert de oprichting in April 1891, is be noemd de gep. kolonel der infanterie, W. J. Arriëns. Volgens een mededeeling van het Kwan- toengleger heeft een Sovjet Russische af- |diaan gebeeldhouwd exemplaar, gemaakt deeling cavallcrie, bestaande uit twintig man. Zaterdag naby Nioetsinsjan de Mandsjoerijsche grens overschreden en ge tracht, militaire telefoorüeldingen te ver- nie'en. Na een kort gevecht werden zij door de grenswacht teruggedreven. Het Mand sjoerijsche ministerie van buitenlandsche zaken heeft bij de Sovjet Russische auto riteiten krachtig tegen deze grensschendlng geprotesteerd. oog VEREENIGDE STATEN Verzoeningscommissie benoemd. President Roosevelt heeft met het op de dreigende staking bit de spoorwegen van den staat New York een commissie van drie leden benoemd, die den vertegen woordigers van werknemers en werkgevers hulp moet verieenen bij het zoeken naar een regeling. van speciaal voor de vervaardiging van totems bestemde zwarte rots van Queen Charlotte Island. Het cadeau is op 2 April JJ. met het s.s „Delftdijk" van de Holland Amerka Lyn verzonden en wordt om streeks 21 Mei a.s. in Rotterdam verwacht. De maatschappy is zoo welwillend geweest, de overbrenging kosteloos op zich te nemen De totem stelt de legende voor van Na- r.asimget" of „de gestolen echtgenmte". 't verhaal, in het Nederlandsch vertaald, is by rle totem gevoegd. DE WERKGEVERS IN HET BAKKERS BEDRIJF EN DE COMMISSIE GERBRANDY. De Nederlandsche Vereeniging van Werk gevers in het Bakkersbedryf deelt, naar aanleiding van de mededeelingen van de commissie Gerbrandy inzake de beslissing van deze commissie, betreffende het in rekening brengen van een bedrag van f. 0.17 per 100 Kg. aan koopers zoowel op het nog niet uitgevoerde gedeelte der voorver koop-contracten tarwebloem-a afgesloten vóór 4 April J.I., als op het nog niet uitge voerde gedeelte der sectert 4 April afge sloten voorverkoopcontaacten tarwebloem-a, mede, dat zij zich te dezer zake om nadere inlichtingen zal wenden tot genoemde com missie, aangezien in de officieele mededee- lingen van 25 April j.l. slechts gesproken wordt over verlaging van de invoerprijs- verschillen voor haver, gerst, rogge en mals, doch niet over tarwe-afvallen. BEVEILIGING BIJ ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Onze spoorwegmedewerker schrijft: Daar de proef met de nieuwe beveiliging mj den onbewaakten overweg te Steenwyk uitstekend voldaan heeft, zal gaandeweg deze nieuwe beveiliging ook bij andere on bewaakte overwegen toegepast worden. 'T BEZOEK VAN FRÊRE AAN Dr. COLIJN Naar wy vernemen zal het bezoek van den heer Frère aan den minister-president dr. Colijn, plaats vinden tusschen Woens dag 28 April en Maandag 3 Mei. De heer Frère voert namens den Belgi schen minister-president op verzoek van Engeland en Frankryic besprekingen In verschillende landen om de mogeiykheld van het houden eener economische wereld conferentie te onderzoeken. W. ROODENBURG OVERLEDEN. Vanmorgen is in den ouderdom var. 49 jaar, overleden de heer W. Roodenburg, wethouder van financiën der gemeente Haarlem. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2