Franco vordert in Biscaje Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 27 April 1937 De arrestatie GEMENGD NIEUWS kylmify ÏS2 Eibar bezet - Durango genaderd B Brandwonden Raadslid van Ter Aar in arrest. Verdacht van verduistering. Naar wy vernemen is de politie te Ter Aar overgegaan tot de arrestatie van een zeer bekend ingezetene van de gemeente Ter Aar, nl. den heer P. Kr., raadslid aldaar en voorzitter van di verse vereenigingen, o.a. van de Ver. Ziekenhuisverpleging, „Alg. Zwembad" de plaatselijke Landbouwcommissie, enz. De heer Kr. wordt verdacht van verduistering van gelden, die hü onder zijn beheer had en van valschheid in geschrifte. Daar het politieonderzoek nog in vollen gang is, kon nog niet worden vastgesteld, hoe groot 't verduisterde bedrag is, doch vermoedelijk beloopt dat eenige duizenden guldens. Een der benadeelde particulieren zou voor een bedrag van ongeveer f. 2600.- gedupeerd zijn. Tal van geruchten doen de ronde, doch zoolang de politie deze zaak onderzoekt, kon zij ons nog geen nadere inlichtingen verschaffen. Het spreekt vanzelf, dat de arrestatie van den heer Kr., die te Ter Aar een groote be kendheid geniet, in die gemeente groote opschudding heeft verwekt. De heer Kr. is na verhoor ter beschikking gesteld van den officier van justitie te den Haag en is in het Huis van Bewaring Ingesloten. Alléén gevestigd: Groote Marktstraat 58 's-Gravenhage. 16 (Ingex. Med.) SLEEPBOOT GEZONKEN. Gistermiddag omstreeks vijf uur is de sleepboot. Willem van de sleepbootmaat- schappij Wille uit Koudekerke. in de Gouwe nabij de spoorbrug bil Gouda gezonken. De Willem, die een zolderschuit sleepte, bevond zich een paar honderd meter van de spoorbrug benoorden Gouda, toen het roer den normalen dienst weigerde, waar door het schip slagzij maakte. Door de snelle vaart liep de zolderschuit met hevige kracht op de Willem waardoor deze geheel omsloeg. De kapitein, de Lange, had nauwelijks tijd om zijn vrouw en vier kinderen op de zolderschuit te helpen Zelf slaagde hij er in, op den kant te springen. Op de zolderschuit, eveneens behoorende aan de maatschappij Wille, welke niet ge zonken was, bevond zich alleen een stuur man. De scheepvaart is niet gestremd. Binnen drie dagen zal de sleepboot gelicht moeten worden. De schade wordt door verzekering gedekt. INBRAAK IN GOUD- EN ZILVERWINKEL TE AMSTERDAM. In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in een goud- en zilverwinkel in de Haarlemmerstraat te Amsterdam. De inbrekers zijn de leegstaande bovenwoning binnengegaan, waar zij een gat in den vloer maakten Via dit gat lieten zü zich zakken ln den winkel, waar zij een groot aantal gouden ringen en nog eenige andere gouden en zilveren voorwerpen bult maak ten. Tot op heden viel de waarde van de gestolen voorwerpen nog niet bij benade ring vast te stellen. Dat de buit een be langrijke waarde vertegenwoordigt is echter zeker. ■AAN DE BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Gistermorgen is in het RK ziekenhuis te Groningen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden de heer B. Sagel. een der slachtoffers van het motorongeluk, dat in den nacht van 16 op 19 April te Wilder- vank plaats had. De heer Sagel bekwam daarbij een ernstige hersenschudding. Het slachtoffer was gehuwd en vader van negen kinderen. TAKEI, OP HET HOOFD GEKREGEN. Gistermiddag omstreeks twee uur heeft bij werkzaamheden aan de nieuwe ver- Keersbrug te Hedel de 34-jarige arbeider J. de Bie, van de aannemersfirma den Bieejen van den Bout, welke daar werk in uitvoering heeft, een hijschtakel op het hoofd gekregen. De man bleef bewusteloos op den grond liggen Per brancard werd hij naar zijn woning te Hedel vervoerd, van waar hij later naar het groot ziekenhuis te D?n Bosch werd getransporteerd. Men vreest voor zijn leven. BUITENLANDSCH GEMENGD. SNELTREIN IN CANADA ONTSPOORD. De sneltrein Chicago—Montreal is gis teren op Canadeesch gebied ontspoord, daar een spoordijk door den hoogen wa terstand beschadigd was. De stoker werd gedood, de machinist ernstig gewond. Een geneesheer, die te hulp wilde snellen, stortte met zijn auto van een brug omlaag en verdronk. EEN DER LAATSTE ZEILSCHEPEN VERGAAN. De Zweedsche bark „C B. Pedersen", een der weinige zeilschepen, die tot nu toe nog elk jaar met een lading graan aan de ..graanrace" voor zeilschepen van Australië naar Engeland hebben deelgenomen, is na een botsing met het Britsche ss. „Chagres" bij de Azoren gezonken. De 32 leden tel lende bemanning kon gered worden. VROUW DOOR HONDEN GEDOOD. In een hondenbewaarplaats te Weenen heeft zich een tragisch voorval afgespeeld. Tijdens het voederen der dieren stortten verscheiden buldoggen en boxers zich op een wachteres De vrouw kon slechts met de grootste moeite worden bevrijd. Od weg naar het ziekenhuis is de onge lukkige aan de bekomen kwetsuren be zweken. TROUWT DE HERTOG VAN WINDSOR TOCH IN FRANKRIJK? De „Daily Miror'' bericht, dat de hertog van Windsor de komende week naar Frank rijk zal komen en zijn intrek zal nemen ln het kasteel van Cande. Het huwelijk met mevrouw Simpson zal dan later in allen eenvoud worden voltrokken in de biblio theek van dit kasteel. HEVIGE OVERSTROOMINGEN IN CANADA Gisteravond steeg het water van de rivier Thames in Canada, zoo hoog, dat het over de met cement versterkte dijken heen- stroomde. Zesduizend personen werden uit hun woningen verdreven, vele anderen worden door het water ln hun huizen ge vangen gehouden. De gemeentelijke elec- triciteits-centrale van London (Ontario), loopt gevaar. Het is de hevigste overstroo ming sedert veertig jaar. Temidden van 't water hebben de bewoners te lijden van dorst, aangezien de artesische putten on der water staan. De aanval van generaal Mola in Biscaje duurt krachtig voort. Na in den middag Eibar te hebben bezet, bevonden de troepen van Franco zich te negen uur in den avond op driehonderd meter van Durango. In Eibar zijn de beste wijken door de te rugtrekkende regeeringstroepen ver nield door vuur en dynamiet. De recht- sche troepen rukten Eibar binnen zonder een schot te lossen, zij vonden er nog slechts een dertigtal vrouwen en kinderen, die zeiden dat de regee- ringsmilitie de stad verlaten had onder het roepen „Wij gaan naar Bilbao om Aguirre het hoofd af te hakken". De brandweer van San Sebastian en Victoria heeft nog getracht een deel van Eibar te redden, doch de plaats is niet veel meer dan een vuurgloed. Alle wegen welke naar Bilbao leiden rijn bedekt met wapens, munitie en andere voorwerpen. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Drie personen gewond, waarvan één ernstig Gisteravond is tusschen Niezijl en Noord- horn (Gr.) een vrij ernstig auto-ongeluk voorgevallen. Een truck met trailer, geladen met vee voeder, op wee van Alteveer naar Kollum. reed vermoedelijk door een defect aan de stuurinrichting, tegen de langs den weg staande boomen. De drie inzittenden, vader en zoon Kapma en hun knecht, wonende te Zuidbroek werden daarbij gewond De auto vloog in brand, doch omstanders i wisten het vuur spoedig te dooven. De oude Kapma zat zoo bekneld, dat hij moest wor den uitgezaagd. Nadat dr. Kremer uit Zuidhorn en dr. Staal uit Grijpskerk den gewonden de eerste hulp had verleend, is het drietal naar het academisch ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. De jonge Kapma is later in den avond naar huis teruggekeerd. Zijn vader, die ernstig, hoewel niet levensgevaarlijk was gewond, is in het ziekenhuis gebleven, even als de knecht, die lichtere verwondingen opliep Truck en trailer werden geheel vernield. BRAND IN DE VERBANDWATTEN- FABRIEK TE EMST. Vannacht omstreeks half één bemerkten werklieden van de nachtploeg van de N.V Utermoehlen's verbandwattenfabriek, dat er brand was ontstaan in de voorbewer- ■kingsafdeeling. Dadelijk stelden zij den werkbaas op de hoogte en deze waarschuw de terstond de brandweer van Vaassen. die weldra aanwezig was. De grondstof voor de wattenfabricage ontwikkelde een hevigen rook. zoodat de brandweerlieden van rook- maskers gebruik moesten maken. De smeu lende materie vorderde veel tijd van blus- schen, maar na een uur had de brandweer haar taak verricht De schade aan werk tuigen is niet groot De oorzaak van den brand moet ver moedelijk worden gezocht in een stukje metaal, dat zich tusschen de grondstof zou hebben bevonden. Het groote hoofdkwartier van de troepen van Franco te Salamanca heeft mede gedeeld, dat de druk van de rechtsche troe- jren aan het front in Biskaje voortduurt, de troepen hebben thans de lijn Malzara, Eibar. Ermua, Mallavia en Mont Oiz over schreden. De vluchtende vijand heeft een groote hoeveelheid materieel achter gelaten. De speciale vertegenwoordiger van Ha- vas meldt, dat het aantal krijgsgevange nen, dat de rechtsche troepen aan het front van Biscaje maken, van uur tot uur grooter wordt. De steden Ellorrio en Ber- hars zijn vol soldaten der regeeringstroe pen. die zich met bewapening hebben overgegeven. Het moreel dezer troepen is zeer gedaald. Een groot aantal opslagplaat sen van oorlogsmateriaal en munitie wer den in den steek gelaten. Overigens valt van het front weinig te melden. Geregeld duurt het bombardement van Madrid voort. De blokkade. Te Londen is medegedeeld dat de Brit sche kruiser „Shropshire" geweigerd heeft, toe te staan, dat de Spaansche kruiser „Al- mirante Cervera" een met steenkolen gela den Britsch schip praaide op zes mijl van de Spaansche kust. Tusschen het rechtsche oorlogsschip en de .Shropshire" werden, naar verluidt, telegrammen gewisseld. De .Shropshire" weigerde echter een territoriale limiet van zes mijl, zooals de Spaansohe kruiser dit eischte, te erkennen De „Almirante Cervera" was vergezeld van den pantserkruiser „Espana" op het oogenblik van de ontmoeting met de „Shropshire", terwijl de torpedojager „Fury". tezamen met de .Shropshire" in deze wateren patrouilleerde. De toestand, ontstaan door de aankomst van een zeker aantal Britsche koopvaardij schepen te Bilbao, is aanleiding geweest tot een verklaring van lord Cranborne in het Lagerhuis. Cranborne zeide: „Ik ben op de hoogte van de aankomst te Bilbao van vijf Engel- sche schepen. De ervaring door deze schepen opgedaan bewijst echter niet, dat een wijziging is ontstaan ln den toestand sedert de door Eden op 20 April afgelegde verklaring (hi lariteit bij de oppositie), volgens welke de inlichtingen, waarover de regeering be schikte. haar niet in staat stelden, den scheepvaarders aan te raden, Bilbao bin nen te varen. Dit geldt ook voor andere havens, zooals Santander en Gijon, of schoon de situatie daar van dag tot dag varieert. Voorts herinnerde Cranborne er aan. dat de Britsche regeering de autoriteiten der nationalisten gewaarschuwd heeft, dat zij zich voorbehoudt betaling van schadever goeding te eischen voor het in beslag nemen van de Spaansche schepen „Mar Baltlco" en „Fernando de Ybarra", de vorige maand, toen deze schepen goederen, welke aan Engelsche firma's behoorden, vervoerden. Onlusten in Granada? Geruchten doen het voorkomen alsof in Granada een opstand is uitgebroken tegen het Franco-bewind. Officieel is dit echter niet en generaal Quelpo de Llano heeft reeds een volledige tegenspraak gegeven. Ontevredenheid over de controle. In een hoofdartikel schrijft de „Giomale d'Italia" over de „gebreken, schendingen en mislukkingen" van het toezicht op de niet-inmenging in Spanje. De eerste zwakke plek van het stelsel zit, volgens het blad, in de bevoegdheid der controleurs, die zich er toe moeten beper ken, hun meening of waarnemingen aan Londen mede te deelen. Londen is ver weg en het is volgens de „Giomale" meer dan eens gebeurd, dat verdachte schepen zon der controleur aan boord de Spaansche havens bereikten. Het toezicht aan de landgrenzen is on voldoende: het wordt op de spoorwegsta tions uitgeoefend door tien man, op de hoofdwegen door drie man, op de secon daire wegen slechts door één man. Het is duidelijk aldus het Italiaansche blad dat de smokkelhandel langs deze secondaire wegen geschiedt. Het toezicht in de territoriale wateren is nog niet goed geregeld: schepen uit Mar seille komend kunnen Spaansche havens bereiken zonder de territoriale wateren te verlaten en het blijkt, dat de controleurs in dergelijke gevallen niets in de melk hebben te brokkelen. Tenslotte merkt het blad op, dat het toe zicht ter zee alleen geldt voor de schepen der staten, die de overeenkomst van niet- inmenging geteekend hebben: Spaansche en niet-Europeesche schepen kunnen rus tig met smokkelwaar Spaansohe havens binnenloopen. door J. P Baljé. Met een schreeuw liet hij het honden- span stilhouden. Hij wierp de honden wat eten toe: .Kier. jullie hebben het wel ver diend!". dan klonken zijn zware laarzen op de hardbevroren grond en zijn vuist stiet de deur van de bar open Warmte en rook kwamen hem tegemoet en om zijn mond verscheen een breede grijns. Langzaam trok hij zijn dikke handschoenen uit en hit keek het mistige lokaal rond. Er was een druk gekakel, hier zaten mannen te dobbelen, daar fluisterden er enkelen ln een verscholen hoekje, aan de bar zong Iemand met schorre stem een schunnig lied. Len Peters knikte eens, alsof hij wilde zeggen, dat hij zich alles precies zoo had voorgesteld. Dan baande hij zich een weg naar de bar en in één teug dronk hij het glas whisky leeg, dat men hem toeschoof. Met de rug van zijn hand veegde hil zich den mond af en bestelde een tweede glas. En zijn blikken dwaalden door het vertrek, om te zien. of hi1 hier zou kunnen hande len. Ongetwijfeld, hit zou wel iemand vin den, die hem zijn vellen en zijn honden- span wilde afkoopen. Zijn vellen, zijn hondenspan! Zijn groene oogen glinsterden en terwijl hij stil voor zich heen lachte, kwam zijn roofdie rengebit te zien. Len Peters had zijn doel bereikt, nog een uurtje, twee uur misschien en hij zou hier vandaan kunnen, weg uit deze koude hel, weg uit dit hooge Noorden, die hel van verschrikking. Hii vervloekte het uur. dat hem hierheen gedreven had, noodgedwongen weliswaar, om enkele ja ren te ontsnappen aan het oog van de politie in Chicago, die een beetje te lastig werd. maar hij had toch even goed ergens anders heen kunnen gaan. dan juist naar deze streek, waar temperaturen van 40 en 50 graden onder nul het laatste beetje energie uit ie persten. Dat wil zeggen: bij een gewoon mensch. niet bij Len Peters. Len Peters had nog genoeg energie overge houden, om er nu maar eens een eind aan te maken hij had dien ellendigen buurman van hem, die twintig mijl verder zijn hut had, een blauwe boon gegeven en hem zijn vellen afgenomen en zijn hondenspan. Even dreigde zijn plan toch nog te mis lukken, toen Ben Evans van de Mounted Police hem ontmoette en het hondenspan van Bowers herkende. Maar Len Peters had even vroeger gevuurd dan Evans en die lag nu met zri neus in de bevroren sneeuw! Na zijn derde whisky kwam Peters in een steeds betere stemming De opbrengst van al zijn vellen en van het hondenspan zou ruimschoots voldoende zijn voor zijn reis naar New York New York! Eindelijk weer eens de „be schaafde" wereld, waar hij al zoo lang naar terughunkerde Twee had hij er vbor koud moeten maken, maar wat hinderde dat? Geen haan. die er naar kraaien zou. ze lagen op driehonderd miil afstand van deze plaats en voor iemand wist dat Bowers en Evans door hem naar de zalige jachtvelden waren gezonden, zat hii in New York. Van deze nederzetting was een behoorlijke ver. binding met de bewoonde wereld en Len Peters zou er wel voor zorgen, geen minuut lateT weg te gaan. dan hoogst noodzakelijk was. Eerst echter moest hii de spullen ver- koopen. Hij beende door de zaal heen, bleef hier eens staan kijken bij een spelletje poker, volgde daar het rollen van de dobbelsteë- nen. maar Intusschen gaf hil zijn oogen goed de kost, om den waren man te vin den. die hem voor een redelijken prijs van zijn vellen af zou helpen. Over de honden maakte hii zich geen zorgen, goede honden waren in dit ellendiee land goud waard. Plots zag hij bij de bar Jef Dickins. den grootsten vellenhandelaar van Canada. Dat hij hem juist hier moest treffen! Alles liep gesmeerd voor Len Peters, dat ging op rolletjes. „Hallo Jef!" riep hit hard door het lokaal en samen namen ze nog een whisky. Toen klonk buiten het geluid van paar denhoeven. die voor de „saloon" stilhielden. De deur werd opengeworpen en ln de ingang verschenen drie mannen. Even was het heel stil ln het rookerlje lokaal. Een golf koude lucht drong naar binnen, maar het was niet alleen daarom, dat Len Peters huiverde. „De Royal Mounted Police!" hoorde hjj den man achter de toonbank zeggen en hii herkende het ontzag in diens stem. Als de Royal Mounted Police hier kwam, beteekende dat wat bijzonders. Het was dan ook geen wonder, dat velen zich onrustig op hun stoel heen en weer bewogen en dat een enkeling zich heel klein trachtte te maken in een hoekje. Len Peters' spieren hardden zich. Hii zag den blik van de drie mannen strak op zich gericht en zonder hem uit het oog te ver liezen. kwamen ze toen recht op hem af. Het blij gevoel viel van hem af, bittere wanhoop kwam er voor in de plaats. Op het laatste oogenblik tóch nog mislukt. Zijn schot drong den voorsten man ln den arm. Direct daarop -werd het zwart voor zijn oogen en als een zoutzak viel Lens Peters op den grond. „Kranig werk, jongens", prees de chef hun. nadat zij den bewusteloozen Len Pe ters in veilige bewaring hadden gezet, „kra nig werk". Drie dagen later stonden ze opnieuw voor hun chef en aan zijn gezicht zagen ze, dat er iets bijzonders was. „Ik heb hier een gunstig bericht voor jullie, jongens", zei hil vriendelijk lachend, „jullie worden bevorderd. De arrestatie van Len Peters heeft indruk gemaakt. Jullie wisten natuurlijk niet. dat Len Peters vijf jaar geleden één van de gevaarlijkste boe ven van Chicago was, handlanger van Jack Diamond? En jullie wisten ook niet, dat hij een week geleden Bowers van Buffalo Creek vermoord heeft en jullie collega Ben Evans heeft neergeschoten? Natuurlijk niet, ik was er evenmin van op de hoogte, want ik hoorde dat pas gisteren!" Met gefronste wenkbrauwen keek hij even naar buiten. .Toeval", ging hij toen verder, „puur geluk, dat jullie juist den barkeeper een proces-verbaal wilden maken en de schurk Len Peters dacht, dat jullie op hem afkwamen, inplaats van op den barkeeper, die vlak achter hem stond". VOOR WOENSDAG 28 APRIL. Hilversum I. 1875 M. NCRV-uitzending; 6.307.00: Onderwijsfonds v. d. Scheep vaart 8,00: Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek iGr. pl.) 8,30: Gramofoon- muziek 9,30: Gelukwenschen 10,30: Morgendienst 11,00: Ensemble v. d. Horst 12,00: Berichten. Gramofoonmu- ziek 12,30: Vervolg concert 1,30: Gra- mofoonmuziek 2,00: Sopraan en piano 3,00 Kerkdienst van de Stichting „Alle- Dag-Kerk" 3,30: Orgelspel 4,30: Ge lukwenschen 4.455,45: Kinderuur 6,00: Lanidbouwhalfuur 6,30: Causerie over diaconale zorg 7,30: Gramofoon- muziek 7.45: Reportage 8,00: Berich ten A.N.P., herh. S.O-S.-ber. 8,15: Arn- hemsche Orkest-vereeniging (Om 8.25: Gramofoonmuziek en om 8,55: Voor Jonge menschen) 10,25: Schaakcursus 10,40: Berichten A.N.P. 10,45—11.30: Grammo foonplaten, hierna Schriftlezing. Hilversum II. 301 M VARA-uitzending; 10,00—10,20 v.m.: VPRO; 6,30—7,00 n.m.: RVU; 7.30—8,00 n.m VPRO 8.00: Gra- mofoonplaten - 8,05: Propagandistische causerie 8,10: Gram. pl. 9,30: Keuken- wenken 10,00: Morgenwijding 10,20: Causerie over de geschiedenis der Ned. Ar beidersbeweging (opname) en gramofoon muziek 11,30: „De bestrijding der blij vende werkloosheid", causerie 12,00: Vara-orkest 12,45: Orgelspel 1,15 1,45: Vervolg orkestconcert 2,00: Gram. pl. 2,30: Voor de vrouw 3,00: Voor de kinderen 5,30: „De Flierefluiters" m.m.v. solist 6,30: „Gedachten-complexen uit dezen tijd", causerie 7.00: Zang 8,00: Herh. S.O.S.-ber. 8,03: Berichten A .NP., VARA-Varia 8.20: Ramblers 8.50: Declamatie 9.00: VARA-Groot-orkest, m.m.v. soliste 10.00: Berichten ANP 10.05: Orgel en viool 10.30: Melody Circle", en gramofoonmuziek 11.30 12.00: Gramofoonplaten. Droitwich 1500 M. 10.05: Orgelspel 10.35—10.50: Gram.pl. 11.05: BBC- Northern-Ireland-arkest m.m.v. solist 12,05: Het Coventry Hippodrome Orkest 12.501.20: Gramofoonmuziek 2.10. Het Wigston Temperance Orkest, m.m.v. soliste 2.50: Planovoordracht 3.20: Vesper 4.10: Gram.pl. 4.20: Sjx>rtnleuws 4.50: BBC-Dansorkest 5.20: Berichten 5,40: Fransche causerie ë.00: Orgelspel 6.35: Viool en cembalo 7.00: Muzikale causerie 7.20: Radiotconeei 3.20: Be richten 8.40: BBC-Orkest, m.m.v. solist 9.40: Discussie 10.10: Het Colllni-Trio 10.35: Het BBC-Dansorkest 10.50— 11.20: Dansmuziek (Gr.pl.), Snijwonden, Ontvellingen ROL. geneest zonder lltteëkent Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. 294 (Ingez. MedJ Radio Paris 1648 M. 6.10 en 7.20: Gra- mofoonpl. 11.20: Vlsciano-orkest. en zang 1.20: Gramofoonplaten 2.20: dito 3.50: Zang 4.50: dito 5.05: Gram.pl. 7.35: Zang 7.50: Literairmuzikaal programma 9.50: Gram.pl. Keulen 456 M. 5.50: Westduiseh Ka merorkest 7.50: Gram.pl. 11.20: SA- Orkest 12.35: Landesorkest Gouw Baden en solisten 1.35: Omroeplcwintet 3.50: Omroep-Amsementsorkest 525: Om- roepkleinorkest en solisten 7.35: Rijks- zending: „Pian und Gestaltung" 8.05: Literair-muzakaal programma 9.50— 11.20: Hans Bund's orkest en mandoline- kwartet. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gram.pl. 11.50: Salonorkest 12.30: Kleinorkest 12.501.20 5.20, 5.50 en 6.35: Gram.pl. 7.20: Om-roejjsymphonie-orkest 9.30—10.20: Gram.pl. 484 M. 11.20: Gramofoonpl. 11.50: Kleinorkest 12.30 Salonorkest. 12.501.20: Gram.pl. 4.20 Clemor and his Lucky Stars 5.35: Ka mermuziek 6.20: Zang 7.20: Orwoep- orkest 8.20: Reportage 8.35: Geva rieerd programma 9.3010.20: Gramo foonplaten. Deutschlandsender 1571 M. 7.30: Mili tair concert 8.05: Rijkszending: .plan und Gestaltung" 8.35: Het Stedelijk Orkest van DüsseMorf 9.20: Berichten 9.40: Politiek overzicht 10.05: Weer bericht 10.20—11.20: Otto Kermbach's dansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 28 April. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8.00 Keulen of div. - 9.20 Gram.muz. G.R.D. - 10.05 London Reg. - 11.35 Parijs R. - 12.20 Brussel VI. - 13.20 Keulen - 14.50 London Reg. - Pirn. 15.50 Keulen - 16.20 Brussel Fr. - 17.25 Keulen 19.05 London Reg. - 20.20 Rome of div. 4e programma: 8.00 Brussel VI. - 8.20 D1- versen - 9.35 Droitwich - 13.25 London Reg. - 14.20 Droitwich - 17.20 Diversen - 17.40 London Reg. - 18.00 Droitwich - 1? Brussel Fr, - 20.20 Droitwich - 21.40 Wee nen of div. 22.50 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10