Leidsch Dagblad KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 24 April 1937 Leidsche ingezetenen LOSSE NUMMERS VAN ONS BLAD Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd, gezet, gedrukt en bezorgd door ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Berichten vorige oplage THIJS IJS EN DE BOOZE DOOI Bij enkele candldaatstelling zijn ge kozen tot Heemraad van den Haarlemmer- meerpolder de heer P. J. Ott de Vries (aftr.) tot hoofdingelanden de aftr. heeren H. J. van den Berg en P. K. Avis en ln de vaca ture-P. W. Blom, wegens diens benoeming tot heemraad, de heer C. Suidgeesl, Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Keik te Abbenes alhier is in de plaats van wijlen oen heer H. den Butter gekozen de heer B. van 't Riet en tot diaken de heer J. den Botter. Beiden hebben hun benoeming aangenomen. HILLEGOM. De heer J. de Jong t De heer J. de Jong ls overleden in den ouderdom van 44 jaar. De overledene was van 1933 af tot vóór zijn ziekte diaken der Ned, Herv. Gemeente. Maandag zal de teraardebestelling plaats hebben. De Bloembol'lenbeurs werd door slechts 120 bezoekers bezocht. De handel was zeer kalm. De heer W. Brouwer, procuratiehouder van de bloemistfirma Gerard Telkamp, heeft het feit herdacht, dat hii 25 laar geleden in dienst trad bii wijlen den heer Gerard Telkamp. Hij is van jong af opge klommen tot procuratiehouder en geniet als getrouw en toegewijd werker het volle Tertrouwen van de firma. Met No. 76 der „Stcrt." werden ver zonden afdrukken van de akten betref fende de Transport-Mij. Nederrijn voorh. Niederrheinische Transport Gesellschaft al hier. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering Herv. Geref. Staatspartij. In deze vergadering, welke in Casa Cara plaats vond traden als sprekers op het Ka merlid ds. C. A, Lingbeek met het onder werp: „Christelijke politiek en Coalitie- DOÜtiek" en ds. K. H. E. Gravemeyer uit Den Haag met „Steunende op het Woord, verdedigen wil de vrijheid". Ds. Gravemeyer opende met het voorlezen van den 2en Psalm en gebed. Eerste spr. was ds Linkbeek. Het licht der hervorming brak in de 16e eeuw door aldus spr.. het volk kreeg zijn Bilbel en het werd er door gegrepen. Dat was een openbaring voor de menschen, die in bijgeloof geleefd hadden. Door de Hervorming werden zij van de priesterheerschappij bevrijd. Onder Koning Pllips II kwam de vervolging; Prins Willem van Oranje was de bevrijder. Uit ie Herv. Kerk ls de vrije Nederlandsche staat gekomen, een Protestantsche staat. De Kerk werd door den staat erkend en om- eekeerd. Onze geheele wetgeving was ge grond op den dienst des Heeren. De leus was; „Steunende op den Bijbel verdedigen wij de vrijheid" In alles was Gods woord in eere. Deze staat met den Bijbel heeft geduurd tot de Fransche Revolutie. Na 1795 kregen we hier den Godstdienstloozen staat. Spr. verwees naar de huidige toestanden in Rusland, maar hier in Nederland, aldus spr. is men reeds halverwege. In 1842 werd Gods' woord gebannen uit de Openb. school en dat gebeurde ook op ander terrein, dat is verloochening van het beginsel. Door het revolutlewerk is de Chr. politiek ontstaan. De ieus van Groen van Prinsteren was: ..Tegen de Revolutie het Evangelie, ook in den Staat" Er moet vrijheid voor ieder mensch zijn. maar God moet erkend wor den in de Staatsregeering. Na den dood van Groen in 1876 kwam dr. Kuyper als zijn opvolger; toen kwam er een geheele ver andering. Hij kwam voor den dag met een verbond met Rome. het „monsterverbond", waarbij Roomschen en Protestanten samen gingen. Hoe ls dat mogelijk in het Geuzen- jand? Wat waren de vruchten? Met z'n tweeën baas! De eene vrucht was dat men zelf een ministerie vormde en nu Rome mee geholpen had. was de andere vrucht, dat heel wat aan Rome moest worden afge staan. Rome ging vooruit en de Protes tanten moesten veel orUs geven. Men zegt heden ten dage: pas op voor het fascisme en communisme maar Rome is eveneens een groot gevaar, hetgeen spr. breedvoerig toelichtte. De Chr. Hist, partii is eigenlijk geen partijhet is een Unie waarin verschillende elementen zitten Dé Unie werd de 3e wa gen aan den spoortrein, samengesteld uit de Roomschen en de anti-rev. Hoewel ieder een eigen kant uitwil komt de trein te Rome aan. De arme Hervormden hebben nooit begrepen, hoe ze' door Room schen en Afgescheidenen bij den neus ge nomen zijn. ze hebben werkelilk hun eigen graf gegraven. De baantjes zijn slechts voor Roomschen en Afgescheidenen. Voor de coalitie ont staat bii de verkiezingen het gevaar dat zii niet de meerderheid haalt. Daarom wordt oe schrik aangejaagd tegen te N.6.B. waarin velen zijn die vroeger liberaal waren. Krijgen de A.R.. Roomschen en Chr. Hlst. samen de meerderheid dan vormen ze weer een coalitie en ze hebben de liberale en vryz. democraten niet meer noodig. Spr. gaf tenslotte nog eens een uitvoerige uiteenzetting van de verroomschlng van Nederland en eindigde met: „Wli willen een staat met den Bijbel en dan zal Neder- 'tnd gered zijn". Ds. Gravemeyer sprak over ..Steunende op Tm W<?ord' verdedigen wli de vrijheid", uitvoerig besprak spr. o.a. art. 36 van de Ge loofsbelijdenis. waar dr Kuyper het hart "Mft uitgehaald. Daar komt de H.G.S. ben od Het Herv. karakter moet gehand- mhu kijven. WU willen zoo duidelijk mo- mil? ??Kgen. dat de Overheid gehouden Sa t aan Go<*s woord. De neutrale im I?0®' weer vervangen worden door r,r„t r staat, Dr Hoedemaker had een etischen blik. toen hij jaren geleden dlrt i de wee naar Rome leidt naar de «stuur, Met een oowekkend woord om Dngbeek weer in de Tweede Kamer te "riigen. eindigde sDr. saaienstelling protest-comité. Tegen de plannen der Leidsche Duinwater-Maatschappij. w{jettijd is op de protestvergadering Maat* vf P'3nnen der Leidsche Duinwater- actlv t u>'j besl°ten om een comité van tegen» b?n°cmen, samengesteld uit ver- ^woordlgers van verschillende vereeni- uigen cn besturen. dat dus de koopkracht van de bevolking van Leiden verhoogt, dient gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf Dit comité bestaat nu uit: V.V.V. de heer J. A. Collette, voorzitter; afd. Katwijk v. d. Chr. Middenstandsvereen. te Katwijk aan Zee, de heer J. Arnoldus; Bouwpatroons- vereen. Katwijk aan Zee, de heer A. Ver does; ReederiJ-Ver. „Vuurbaak", de heer C. de Best; Chr. Hist. Kiesvereen. Katwijk aan Zee. de heer C. van Tongeren; Coöp. „Helpt Elkander". Katwijk a. Zee, de heer W. v. d. Bent; Middenstandsvereen. „De Hanize", Katwijk a. d. Rijn, de heer W. Cas pars; Tuinbouwvereen. Katwijk en Omstr., Katwijk a. d. Rijn, de heer J. v. d. Perk; Vereeniging „Katholiek Katwijk", Katwijk a. d. Rijn, de heer H. van Paridon; Chr. Besturenbond Katwijk aan Zee, de heer B. v. d. Bent. Als secretaris treedt op de heer J. Huysman, secr. van V.V.V. Verkooping. Ten overstaan van notaris A. D. Vijgh uit Leiden had de verkooping bij afslag plaats ln Casa Cara van de volgende per- ceelen Perceel 1: E. A. BBorgerstraat 49, in bod f. 3850, afgemijnd op f. 190 door den heer Nic. van Rijn. Perceel 2. Jan Tooropstraat 32 ln bod op f. 2850, afgemijnd op f. 100 door den heer H. van Rhijn. Ouderavond mondorgelclub „Concordia". Deze ouderavond werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzit ter de heer B. Mulder liet zingen Ps. 138 1 en ging voor in gebed. Hij sprak zijn vol doening uit over de buitengewone groote opkomst der ouders. De mondorgelclub, bestaande uit een 75-tal jongens bracht eenige marschen en andere nummers ten gehoore, afgewisseld met samenspraken door eenige meisjes. De heer D. Kruyt vertoonde het komische film pje „De Opschepper". Deze goedgeslaagde ouderavond werd door den voorzitter met dankgebed beslo ten. Bij de politie werd door A. T. Z. uit de Varkevisserstraat aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele een damesrijwiel is ont vreemd. Door J. V. uit de Romeinstraat werd bij de politie aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele eenig timmergereedschap uit de in aanbouw zijnde hulzen m Duin oord is ontvreemd. Een schoorsteenbrandje, ontstaan bij De J. in de Varkevisserstraat, kon met eigen middelen gebluscht worden. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. Aan de Santos-Commissie voor T. B. C.-bestrijdlng werd door B. en W. vergun ning verleend tot het houden van een bloempjesdag op 2en Pinksterdag. In de vacature-Onderwater is tot di recteur der Coöp. Boerenleenbank benoemd de heer J W. A. Lefeber. Na eenige dagen thuis verpleegd te zijn geweest is ds. Tichelaar wederom in het Diacönessenhuis te Leiden opgenomen NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. J. M. Mulder, echtg. J. F. J. Thijssen, van Hengelo (O.) naar Pické- straat 47 C. \V. Doorneveld, van Cura cao, Emmdstad Rio Canario, naar IJmui- derstraat 16 J. van Wijk en fam., hoofd onderwijzer N.I., van Goes, naar Piet Hein- straat 50 G. A. de Haan, 1.1. verpleeg ster, van Rotterdam, naar Zwarteweg 20. Vertrokken: J. W. C. Kessel, 1.1. verpl. naar Vlissingen, St. Jozefziekenhuis R. A. van Heeringen, winkelbed., naar Ru- wiel, Ter Aa 21 J. Douwes, 1.1. verpl., naar Renkum, Wolfheze Stichting Wolf- heze L. W. Coopmans, db., naar Ven- ray, Brabander A. 15 C. J. Oldenkotte, 11. verpl., naar Bloemendaal, Hartelust- laan 14 K. van der MelJ, tuinman (o.) naar Leiden, Roodborststr. 38 W. G. Melis, 11. verpl., naar Nijmegen, St, Cani- siusziekenhuis H. Langeveld en fam., winkelbed., naar Sassenheim, Hoofdstr. 104 E. J. Heemskerk, db.. naar Leiden. Sta tionsweg. Hotel Bellevue —F. J. M. Dijk stra, echtg. H. G. Hofman, naar Arnhem, Lorentzlaan 8 M. P. J. Droog, 11. verpl., naar Naaldwijk, Dijkweg 37. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Geertruida Maria, dochter van C. W. van der Meer en M C. Klijn A'dele Lina Maria, dochter van G. F. Steenvoorden en M. C. Caspers Maria Anna Caecilla, dochter van J, P. Vink en M. E, Schulte. Ondertrouwd: C. Warmerdam en M. G. Wljnands A. F. Zwanenburg en W. Var- kevisser. Getrouwd; A Th. Mooijekind en A. J. van den Berg H. G. Hofman en F. J. M. Dijk stra A. W. Wesseling en J. M. Veikade. Overleden: Lena Elisabeth Alida de Lin- cel, 71 jaar Jacoba Admiraal, 64 jaar, geh, met C. van Duin. LISSE. Burgerlijke Stand. Géboren: Jan Hendrik, zoon van J. H. Schaart en C. Dubbelaar. Overleden; Jacobus Schilder, oud 72 j. Petrus Lagerweije, oud 83 j. Ondertrouwd; S. P. Droog en C. Jansen W. Buurman en G. van Bruggen G. B. Rooijakkers en G. J. Bus A. M. Hors man en A. Knikker. Getrouwd: A. C.' de Haas en H. J. Hoog kamer Loop der Bevolking. Ingekomen: Mej. Th. B Schenk, van Al kemade, Heereweg 368 G. van den Berg. van Hillegom, Gasstraat 1 Mej. J. M. van der Voort, van Oegstgeest, Heereweg 340 F. Zietsma, van Franekeradeel, Nieuwstraat 1 H. J. Meijer, van Sassen heim. Schoolstraat 17. Vertrokken: Mej. H. C. den Elzen, naar Noordwijkerhout J. M. de Bruijne. naar Costburg J. van Eik, naar Hillegom. De heer J. Berbee Gz. heeft bedankt voor de benoeming als lid van den Ge- 1 meenteraad in de vac.-Onderwater. In De raad van Slompwijk vergaderde. In- volgorde van de lijst Is nu benoemd ver- I gekomen was een adres van de bewoners klaard de heer C. Schrama. van Wilsveen om een betere straatverlich- SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Johannes, zoon van M. J. Beelen en C. L. Wesseling Pieter Ma- rinus, zoon van P. C. Schrama en B. J. de Wit Cornells Gerardus Maria, zoon van L. P. van der Geest en C. M. Ruiter Pe trus Theodoras Antonius, zoon van Chr. van der Voort en A. M. Vermeij. OndertrouwdJ. G. Hoogeveen. oud 30 jaar en M. C. Verkleij, oud 27 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: N. Schelllngerhout, Linden- laan 18. naar Alphen a. d. Rijn F. J. van Breukelen. Fl. Schoutenstr. 8, naar Wassenaar H. J. Meijer, Hoofdstr. 148, naar Lisse F. C. A. van den Bosch, Tijl- foosstraat 37, naar Leiden. Gevestigd: K. J. de Sain, Hoofdstr. 253, van Utrecht C. Wesseling, Nieuwe Ha ven 3. van Voorhout M. A. Wesseling, Nieuwe Haven 3, van Voorhout. De A. R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" vergaderde in de Cathechisa- tlekamer van de Geref. Kerk onder voor zitterschap van den heer F. Limburg. De heer H. Griffioen hield een inleiding over het onderwerp „Ons Parlement", waarin hij duidelijk het ontstaan en de huidige vorm naar voren deed komen en gaf daar na een uiteenzetting van de houding der A. R. Partij ten aanzien van het Parle mentaire stelsel. Na een uitgebreide be spreking sloot de heer B. v. d. Sijs met dankgebed. In ons bericht, van eergisteren over 't jubileum van „De macht van het Kleine" is een fout geslopen. Er staat: de dames Klijn en Marbus; dit moet zijn: de dames Klljn en v. d. Voet. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. ting, waaraan door bijplaatsing van een lantaarn zal worden voldaan, nadat de heer Willemsen de toezegging had gekre gen, dat wanneer één lichtpunt niet vol doende zou blijken, er meerdere uitbreiding aan zal worden gegeven. Z.hst. werd goed- gekurd de overname van grond aan den Achterweg in verband met de voorgenomen verbetering van dezen weg. Benoemd werd met 11 stemmen tot lid van het burg. arm bestuur de heer G. Annokkee, waarna de vorozitter dank bracht aan den heer van der Sloot voor diens werk in dat college. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wend benoemd met 11 st. de heer S. Wortel. Tot lid van het stembureau f'estvlietweg werd in de vacature Bloem- heuvel gekozen met 11 st. mevr. E. Visser- v. d. Linden en tot lid van het Centraal Stembureau in de vacature Bloemheuvel, de heer K. Vink mevr. E. Visser- v. d. Linden. Afgevoerd werd van de agenda het voor stel tot wijziging van de geldleeningsover- eenkomst met de Rijksverzekeringsbank, daar inmiddels een goedkoopere aanbie ding, n.l. voor 3 3/4 was ingekomen. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor bijzondere steun aan werkloozen (steun B). De heer Willemsen had bezwaren tegen verstrekking in natura, zooals de minister wenscht en bepleitte levering door in woners. De voorzitter wees er op, dat verschillen de artikelen goedkooper en beter van kwa liteit en massa kunnen worden gekocht door het Rijk. Dit is oagebleken bij ter plaatse gekochte schoenen, welke van slechte kwaliteit waren. Nadat de heer Wil lemsen de toezegging had gekregen dat het bedrag, dat de gemeente beschikbaar stelt ook in de gemeente, door middel van bons zal worden besteed, werd het voorstel z.h, st. aangenomen. Nadat de heer Vink had gewezen op het feit, dat het voordeeliger voor de gemeente was geweest als ook in 1936 werkverschaffing aan de orde was geweest, werd z.hst. goedgekeurd wijziging van de begrootingen 1936 en 1937. ZJi.st. werd besloten niet over te gaan tot wijziging van de capltulantenverorde- ring, waarbij dan bij voorkomen aan de lichtbedrijven de assistent-boekhouder zou worden aangewezen volgens het capitulan- tenstelsel, daar een dergelijke binoeming niet in het belang zou zijn van de reeds aan de bedrijven werkzame en geroutineer de personen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D. H. Muussers en P. M. van Weerdenburg. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Fipker, van Wassenaar en F. Bol, alhier. Getrouwd: H. de Vries en J. v. Iterson te Rijnsburg. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Theodorus Francis- cus, Z. van Th. P. J. Spiegeler en B. M. Warmerdam Cornells Gertrudis Maria, Z. van M. C. van der Goes en E. M. M. Meekel. Ondertrouw: D. Teunissen en M. van der Bent. Overleden: M. C. de Vletter, echtgenoote van P. D. Pinédo, 73 j. G. Bouw 70 j. G. Oort, wed. van D. H. W. van Santbrink, 80 j. P. J. Haagen, 81 j. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. P. Bakker, van Eindho ven, Papelaan 90 Wed. H. M. Mulder Hülstein, van Den Haag, Leidscheweg 3 G. van den Nieuwendijk. van Leider- ,dorp Hofweg 9 Mej. A. Smink, van Am sterdam. Leidscheweg 94 J. Burgmeijer, van Leimuiden, Valkenburgscheweg 2 C. van Apeldoorn, van Driebergen-Rijsen- burg. Wijngaardenlaan 107 Mw. M. Egg- stein—Fuchs, van Leiden, Leidscheweg 503 K. F. Achtien, van Den Haag. Donklaan 57 A. den Boer, Bergschenhoek, Leidsche weg 43 Mej. M. F. W. Brummer, van Boxmeer, Veurscheweg 3 Elisabeth T. H. Collette, van Voorburg, Veurscheweg 3 Mej. J. A. C. Teunissen, van Nijmegen, Veurscheweg 3 Mej. P. G. ie Poole, van Katwijk, Leidscheweg 507 Joanna M. Korte, van Delft, Veurscheweg 3 W. den Haan, van Leiden, Rijndijk 100 Wed. J. M. BontenFlorusse, van Haarlem, Wijn gaardenlaan 46. Vertrokken: K. J. Bouwman, Leidsche weg 191, naar Groningen, Poelestraat 30 T. J van der Maat, B. Vernèdep, 13, naar Schoonhoven. Havenstr. 19 Anna W. Uitslag, Leidscheweg 96, naar Den Haag, Roelofstraat 18 Mej. C. A. Th. M. Snijders, Veurscheweg 3, naar Schie dam, Korte Haven 27 Mej. C. M. Jeu- rissen, Veurscheweg 3, naar Druten, Puif- lijk (Dominic.kl.) Mej. M. J. Michielsen, Veurscheweg 3. naar Den Helder, Javastr. J. P. van den Hoek, Veurscheweg 108, naar Den Haag, Loozerlaan 3 Mej. K. Timmerman, Leidscheweg 96, naar Laren, N.-H., Groene Gerritsweg 2 A C. J. Vreeburg, Schoolstr. 10, naar Oostvoome, Hofweg Oprichting Geref. Mannen-Vereeniging. Door enkele personen was het Initiatief genomen tot oprichting eener Ger. Man- nenvereeniging, waartoe een vergadering was uitgeschreven in het Ambachtshuis. Dr. J. C. Houtzagers opende met gebed, waarna hij de noodzakelijkheid van het bestaan van een dergelijke vereeniglng, voor verrijking van het geestelijk leven, uiteenzette. Het conceptreglement van den bond van Geref. Mannen-Vereenigingen werd na voorlezing vastgesteld als reglement voor de afd. Voorschoten. Als bestuursleden werden gekozen de heeren M. F. Berkhout, voorzitter; D. J. van Cuilenburg, penningmeester en J. Taat, secretaris. De contributie werd vastgesteld op f. 0.25 per maand. De vergaderingen zullen worden gehou den tweemaal per maand, uitgezonderd de zomermaanden. De nieuwgekozen voorzitter sprak een woord van dank tot ds. J. C. Houtzagers als tijdelijk voorzitter en hoopte, dat hij als lid vele vergaderingen zal kunnen bij wonen. De voorzitter sloot hierop met dankgebed. ZEVENHOVEN. Brug aangevaren. Gistermiddag werd de ophaalbrug zoo danig aangevaren door een z.g. bergings vaartuig, dat een der klappen geheel werd ontzet. Er heerschte een groote stagnatie in het drukke verkeer, zoodat een menigte auto's terug moest keeren. Voetgangers en fiets rijders werden met behulp van roeibooten geholpen door het brugpersoneel. Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. BUITENLAND. automatische ontvangst van noodseinen aan boord van schepen In verband met een officieele bepaling, dat tegen 10 Augustus alle Amerikaansche vrachtschepen van meer dan 550 b.r.t. door loopend draadloos te bereiken moeten zijn zal na uitgebreide proeven op 600 Ameri kaansche vrachtschepen een automatische noodsein-installatie worden aangebracht. Deze installatie bestaat uit een stelsel van alarmbellen, aangebracht in de radio hut, op de brug en in de slaaphut van den marconist. Wanneer de marconist van een in nood verkeerend schip een S.O.S.-sein zal gaan uitzenden, geeft hij een sein, dat automatisch de alarmbellen op alle sche pen, die binnen draadloos bereik vallen, in werking stelt. Op dit sein kunnen de marconisten aan boord der schepen zich naar de radiohut begeven, waar de installatie reeds de positie van het in nood verkeerende schip heeft opgeteekend. Tevens kunnen de marconisten van in nood verkeerende schepen 'n instal latie in werking stellen, welke doorloopend S.O.S.-seinen uitzendt en de positie van het schip opgeeft, zelfs wanneer de marconist zelf in verband met rook of brand zijn post heeft moeten verlaten. 20. Ja, die Hagelwit liet 't zóó maar sneeuwen in de grot 'tleek heusch een beetje zot, maar Thiisje bestudeerde 'theel aan dachtig, en riep: „Neen maar'tis prachtig. Nu zal wel spoedig blijken, dat ook de Dooi voor listen moet bezwijken ik heb een pracht-idee. Kom maar eens even mee". Doch de Sneeuwman wilde niet besluiten, om mee te gaan naar buiten: „Nee nee", zei hij, „daar is het nat en naar 'k blijf liever hier toch maar „Man gebruik toch je verstand!" riep Thijs, en greep hem bij de hand hij sleepte Hagewit achter, zich aan, en is dan vlug naar buiten toe gegaan. „Oom Brom. oom Erom!" riep hij gehaast, „als deze man naar boven blaast, gaat 't sneeuwen, onverwacht!" „Wel wel, wel wel", zegt Brom, en lacht: „dat is een leuke man!" „Maar 't leukste is. dat hij ons heipen kan", spreekt Thijs. „Nu, luistert allen goed, dan zeg ik wat je verrichten moet; wij maken voor den Dooi een val, waarin hij straks wel trappen zal!"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7