Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 22 April 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN DEZE WEEK DE K.W. BIJENKORF AGENDA KANTONGERECHT DELFT. De kantonrechter te Delft heeft bij ver stek veroordeeld wegens overtreding der Arbeidswet. M. M. v. d. V„ te Leidschen- dam tot 2 x f. 1 boete subs 2x2 dagen hechtenis; overtreding der Motor- en Rij- wlelwet: G. L. te Zoetermeer en P. v. L. te Leldschendam ieder tot f. 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. BESCHERMING TEGEN LUCHT AANVALLEN. Eerste berechting van overtreding der desbetreffende wet. Gisteren heeft voor het eerst de wet be treffende bescherming tegen luchtaanval len toepassing gevonden. Voor den politierechter te Zutphen, mr. A. H. v. d. Giesen, hadden zich n.l. enkele personen uit Laren (G.) en uit Winters wijk te verantwoorden, die op den avond van 11 Maart, toen in de provincie Gel derland een verdoovingsproef werd geno men, zich met verlichte rijwielen op den openbaren weg hadden bevonden. Uit de verhooren van de verbalisanten bleek, dat de verdachten zonder noodzaak hun fietslantaarn hadden laten branden, ook nadat zij van de politie een waarschu wing hadden ontvangen. De officier van justitie, mr. W J. H Stam, wees in zijn uitvoerig requisitoir op het groote belang van de bevolking bij het nauwkeurig opvolgen der luchtbescher mingsvoorschriften. op overtreding waar van een maximumstraf van 2 jaar en f. 1000 boete staat. Omdat de verdachten behoorden tot de eerste groep van overtreders der nieuwe wettelijke bepalingen volstond hij met het elschen van een geldboete van 25 subs. 25 dagen hechtenis voor ieder. De politierechter bepaalde het vonnis conform den eisch. Een inwoner van Lochem, die op den avond van 11 Maart in zijn woning het licht niet had gedoofd, werd conform den eisch veroordeeld tot f. 10 boete. subs. 10 dagen hechtenis, omdat er omstandigheden waren, welke voor dit geval een meer cle mente straf rechtvaardigden. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 25% zwaarder dan de meeste andere. 7928 (Ingez Med.) BENTHUIZEN. Wegens het aanhoudend natte weder is het aantal werkloozen voor deze ge meente belangrijk toegenomen. Mocht het aantal gedaald zijn tot 4. thans is het weer gestegen tot 16. HILLEGOM. HAARLEMSCHE RECHTBANK. De rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 40-jarigen handelsrei ziger A. H. v. d. G. uit Sassenheim, die op 8 deaer terecht heeft gestaan, omdat hij op 2 December van het vorige jaar te Santpoort, een bestuurder van een bakfiets met lijn auto heeft aangereden, waardoor deze zoo ernstig werd gewond, dat hij aan de bekomen verwondingen is overleden. De officier van justitie had een geld boete van f.75 subsidiair 25 dagen hech tenis geëischt. De rechtbank veroordeelde verd. tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd en een geldboete van f. 25 subs. 15 dagen hechtenis. De verdediger van verdachte mr. Stomps uit Haarlem had de uiterste clementie voor de verdachte gepleit. PREDIKBEURTEN. VOOR VRIJDAG 23 APRIL. SASSENHEIM. Pinkstergemeente: Nam. 8 uur, de heer v. d. Wouden van Rotterdam. ZOETERMEER. Geref. Gem.: Nam. 7 uur, ds. van Neerbos Tan Vlaardingen. NED. HERV. KERK. Beroepen te Nijland (Fr.) (toez.ï G. P. Post te Serooskerke op Sch. Te Rotterdam (vac. G. H. Wagenaar) A. A. Wildschut te IJmuiden-O CHR. GEREF. KERK. Tweetal te Urk W. Heerma te Aalsmeer, die ook voorkomt op het tweetal te Zwaag- Westeinde (Fr.) en J. Tamminga te Har derwijk. DS. A. VAN KOOTEN. Naar wij vernemen heeft ds. A. v. Koo- ten, Ned. Herv. predikant te Rotterdam wegens voortdurende ongesteldheid in ver band met het bereiken van den 65-jarigen leeftijd tegen 15 Sept. as. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. v. Kooten werd 7 Sept. 1872 te Montfoort geboren en in 1901 candidaat om datzelfde jaar zijn ambt te Garderen te aanvaarden. In 1907 vertrok hij naar Steenwijk welke standplaats in 1917 met Zevenbergen verwisseld werd. Sinds 11 Juni 1922 dient ds. v. Kooten de gemeente van Rotterdam, in wier midden hij ver schillende functies bekleedt. PROF. DR. JAC. VAN GINNEKEN S.J. ZESTIG JAAR. Gistermiddag is in de aula der RJt. Universiteit te Nijmegen een bijzondere feestvergadering gehouden ter huldiging van prof. dr Jac van Ginneken S.J. bil gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag. Voor dezen dag waarop in dr. van Ginneken de geleerde en de priester werd gehuldigd, bestond groote belangstelling Er werd gesproken door ds. J Wils, na mens een huldigingscomité die de ver diensten van den jarige schetste door prof. dr Th Bander en de heeren A Weynen, Joh. Renders mej. M van der Kallen, mej. dr. R. Sinn en jkvr. IJ. Bosch van Drake- stein. waarna dr van Ginneken dankte voor de huldiging en voor de vele cadeaux. welke hem waren geschonken. Hierna werd een receptie gehouden. Feestelijke ouderavond der U.L.O.-school. De feestelijke ouderavond der Ulo-school is in het Nutsgebouw gehouden. De zaal was geheel bezet met jongelui, ouders en genoodigden. Het hoofd der school, de heer Lindeman sprak een kort openingswoord, waarna de jongens en meisjes gezamelijk een lied zongen. Het programma bevatte verder meisjeszang, een succesvol schim menspel en een reciteer-wedstrijd, waaraan twaalf leerlingen deelnamen om kleine prijzen. De uitspraak van ouders en onder wijzers was: 1. J Bouman, 2. Willy de Vreugd en 3. Nelly v. d. Wees. De heer Weerlee speelde banjo-mando line bij piano-begeleiding van mevr. Phi- lippo. Vervolgens genoot men nog van een aar dige operette, voordrachten, muziek, een vermakelijk schimmenspel, een pantomine enz. Er waren geslaagde nummers bij, van de leerlingen in de eerste plaats, maar ook van de ouders, want die verleenden tevens medewerking. Tweemaal zijn versnaperingen aangebo den. Het was een prettige avond; de jon gelui hebben getoond, op dit terrein iets te presteeren. KATWIJK. VOLVETTE KAAS, per pond 23 JONGE LEIDSCHE KAAS, per pond 12 SPERCIEBOONEN, Literblik 17 GROOTE RONDE BESCHUIT, p. pak 5 VERSCHE PINDA'S, per pond 10 zag, wegens dubbele werkzaamheden, te be danken. Vele hartelijke woorden werden door de bestuursleden tot hem gericht; als stoffe lijk bewijs van waardeering werd hem een leeslamp aangeboden. Tevens werd de heer Roman benoemd tot eere-lld der Vereeni ging. Rijnsburgsche Damvereeniging. Deze vereeniging kwam in jaarvergade ring bijeen. De Voorzitter, de heer D. v. d. Mey heette allen hartelijk welkom en ver heugde zich over de groote opkomst. De secretaris de heer J. Schoneveld, bracht het jaarverslag uit. Daaruit bleek, dat het ledental belangrijk was gestegen en de oefeningsavonden steeds een aangenaam verloop hadden. Uit het verslag van den Penningmeester en de kascommissie bleek, dat er een flink batig saldo aanwezig was. De drie aftredende bestuursleden, de hee ren C. Zandbergen, Alb. Heemskerk en Jac. Glasbergen werden met groote meerderheid herkozen. Het vroolijke gedeelte van den avond werd verzorgd door de heeren v. d. Mey en Vianen. Hierna volgde de uitreiking van de prijzen en den wisselbeker voor het kampioenschap van Rijnsburg. Deze werd gewonnen door den heer J. Schoneveld. De heer A. Vianen werd gekozen tot districis-vertegenwoordiger. Daar door den districtsbond het spelen met de klok ver plichtend is gesteld, werd na langdurige bespreking besloten tot aankoop van klok ken over te gaan De rondvraag bracht eenige huishoude lijke zaken ter sprake, waarna een verloting volgde. Hierna sluiting. 33 NOORDWIJK. Uitbreiding R.K. Jongensschool. Zooals men zich zal herinneren, besloot de raad dezer gemeente" destijds om mede werking te verleenen aan het bestuur van de R-K Jongensschool alhier, voor den bijbouw van twee leslokalen en een trap penhuis aan die school, een en ander wegens toeneming van het aantal leer lingen. Naar wij vernemen, hebben B. en W. thans hun goedkeuring gehecht aan het door voornoemd schoolbestuur ingezonden bestek, alsmede aan de keuze van het daarvoor noodige terrein en de eerste in richting der nieuwe lokalen. Zeldzaam 106-jarig jubileum. Dezer dagen heeft de heer P. v. Schie schoenmaker alhier, den dag herdacht, dat zijn grootvader, Wilhelmus van Schie 100 jaar geleden een schoenmakerszaak op richtte. De heer W. v. Schie, geboren 9 Januari 1813 betrok op 24-jarlgen leeftijd een huis in de Voorstraat te Noordwijk Binnen, hetgeen de steenlegging was van de nu 100 jaar bestaande zaak. Enkele ja ren voor zijn dood deed hij zijn zaak over aan zijn zoon, den heer Joannes van Schie Op 82-jarigen leeftijd overleed de oprichter van deze oude zaak. Op 1 Jan. 1928 werd de zaak overgedaan aan den tegenwoordigen eigenaar, den heer Pieter van Schie. Het adres der zaak is meermalen veranderd. Reeds in het jaar 1699 werden door den heer Willem Teunisz van Schie schoenre paraties verricht voor het Gasthuis alhier, hetgeen geconstateerd werd door het vin den van oude rekeningen door hem aan dit huis geschreven. De heer van 't Woud alhier is geslaagd voor het eindexamen heerenkapper van den Ned. Kappersbond te Amsterdam. Op de Hist van instellingen van wel dadigheid dezer gemeente kwam tot dusver o.m. voor het .Armbestuur der Herv Ge meente te Noordwijk-Binnen". Overeen komstig haar verzoek hebben B. en W. den naam dezer instelling thans gewijzigd in „Diaconie der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Noordwijk-Binnen". OEGSTGEEST. Ledenvergadering Oegstgeester Schaakclub. Gisteravond hield de Oegstgeester Schaak club een ledenvergadering. Na een hartelijk welkom deelde de voor zitter, ds. Eldering mede, dat hij de functie van voorzitter wenschte neer te leggen. Als zoodanig werd bij accl. gekozen de heer P. C. Segaar. Op voorstel van het bestuur werd beslo ten het bestuur uit te breiden tot 5 leden, waartoe bij accl. werden gekozen de heeren J. Broekstra en H. Jagerman. Op voorstel van eenige leden werd beslo ten om de clubavonden in de zomermaan den te besteden aan theorie. Na verschillende nuttige huishoudelijke besprekingen volgde sluiting. RIJNSBURG. Chr. Mondaccordeon Ver. „Advendo". In besloten kring heeft Advendo afscheid genomen van haar directeur den heer H. P. Roman, die na 3'/» Jaar de vereeniging voortreffelijk geleid te hebben zich genoopt SASSENHEIM. Zilveren jubileum „De macht van het Kleine". De afd. Sassenheim Van „De macht van het Kleine" bestaat 25 jaar. Deze vereeni ging die beoogt gelden in te zamelen voor de Ver. voor Verpleging van lijders aan vallende ziekten te Heemstede en Haar lem, werd opgericht na een rede van broe der Hoekendijk. Als leidsters traden op de dames van Dam en Kuiper-Papendrecht. Eerstgenoemde vervulde deze functie niet minder dan 18 Jaar. Thans is de leiding in handen van de dames Klijn en Marbus. Het aantal collectrices is zeer groot ge weest. Voortdurend was er verwisseling door huwelijk of vertrek. Thans is dit aantal 7 en de maandelijksche bijdragen, die in afgeloopen slechte jaren zich in een dalende lijn bewogen, geven nu weer een stijging te zien. Het zilveren jubileum is door de col- lectfices en leidsters ln intlemen kring herdacht, waarbij broeder J. Smit, van de stichting té Heemstede mede aanwezig was. Een merkwaardige schuilplaats'. In een aan een bloembollenschuur. aan de Teylingerlaan. bevestigde brievenbus heeft een winterkoninkje zijn nest gebouwd Men vond voortdurend .rommel" ln de bus en bij nadere beschouwine werd het nestje ontdekt Thans prijkt od de bus de mededeeling dat er tijdelijk een andere bestemming aan gegeven is en deze dus buiten gebruik is. Het a.s. Tulpenfeest. VOORHOUT. Een onaangename ontdekking. Toen tijdens den grooten regenval der laat ste dagen de drie verdiepingen hooge bloembollenschuur der fa. P. W. alhier, sporen achterliet van lekkage, werd een onderzoek ingesteld Reeds spoedig bleek dat door ongewenschte gasten het lood en het zink geheel uit de dakgoten was ver wijderd. zeer waarschijnlijk om te worden verkocht. Onmiddellijk werd de gemeente-politie alhier van deze onaangename ontdekking in kennis gesteld, die de zaak reeds in onderzoek had, daar reeds eenige dagen te voren aangifte was gedaan van een dergelijke diefstal. Het betrof hier de boerderij van den landbouwer M. v. d. V„ welke in dezelfde omgeving ligt. Lood en zink zijn op het oogenblik wel buitenge wone magneten, daar een drie verdiepin gen hooge schuur geen beletsel vormt voor degenen, die deze materialen daar op een verkeerde plaats achten! VOORSCHOTEN. De politie te Rijswijk heeft een rijwiel in beslag genomen, dat bij onderzoek bleek, één der rijwielen te zijn, welke op Goede Vrijdag bij de R.K. kerk waren gestolen en toebehoorde aan den heer P. R, alhier. De aangehouden J. R. de J. uit den Haag be kende de diefstal samen met M. v. J. ge pleegd te hebben. Tegen V. is wegens onrechtmatig steuntrekken proces-verbaal opgemaakt. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: I. Boom, schoenmaker, uit Voorschoten, Oostdorperweg 178 J. Dan- nls, dienstbode, uit Bloemendaal, Sant horstlaan 64 C. de Graaf en gezin, plaats arbeider, uit den Haag, Wassenaarscheweg 2 W. Greeve, Dir. N.V.. uit den Haag, Stoeplaan 6 (en gezin) G. J. W. Heller, dienstbode, uit Assen, Wilhelminalaan 1 G. van Huls, student, uit Duitschland, v. Z. v. Nijeveltstraat 112 H. F. van der Koe len, kindefjufrouw, uit Venlo, van Calcar- laan 19 H. J. Kuijkhoven, zonder beroep, uit den Haag. Louisestraat 28 E. Kuij- pers, dienstbode, uit Eethen. Groot Hoef ijzerlaan 8 A. Mltterbacher, vreemd, werkmeisje, uit Weenen (Oostenrijki Stoep laan 27 S. Oberreiter. vreemd, dienstbode uit Schiebroek, v. Z. v. Nijeveltstr. 32 M. Oudshoorn (wed. van H. Mulder), zonder Van 28 April1 Mei „Noordwijk Bloemenbadplaats" In Hotel „Royal" te Noordwijk verga derde de „Tulpenfeestcommissie", teneinde de laatste besprekingen en mededeellngen te doen inzake het a.s. Tulpenfeest te Noordwijk. De voorzitter, de heer A. Vermeulen, heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan den secretaris den heer v. d. Wilk. Door het gemeente bestuur werd een extra subsidie verleend van f. 200. De straatversteringcommlssie te Noordwijk/Zee stelde de versieringsmate rialen tegen een kleine vergoeding beschik baar en bood de commissie aan. de hel pende hand te bieden. De heer Ruys, Koe- pelweg, stelde op verzoek het terras voor de te houden persconferentie beschikbaar. Een verzoek de kassen der N V. Bloem bollencultuur te mogen bezichtigen werd ingewilligd. Het Gemeentebedrijf zal zijn medewerking verleenen voor het verlichten van den watertoren. Kortom: men onder vindt algemeen spontaan medewerking. In een keurig verzorgde circulaire, welke huis aan huis wordt bezorgd, is het programma vermeld. Over de straten en wegen zullen diverse doeken worden gespannen met het op schrift: „Tulpenfeest in de Bloemenbad plaats Noordwijk" met in het midden een afbeelding van Noordwijks badplaats „de bekende visch" opgesierd door tulpen ter wijl 2500 oranje-rijwielvlaggetjes. 100 groote oranjevlaggen met eveneens in het midden de bekende versieringen van tul pen, tegen een kleine vergoeding zullen worden gedistribueerd. Op onderstaande plaatsen in het dorp zullen bloemen mozaïeken worden gelegd, in overleg met den gemeente-architect den heer van Vliet, o.a. Hoek H. Geestweg, Voorstraat Gooweg (hier zal een regenboog worden gelegd). Bij het raadhuis; op het Lindenplein (hier zal het wapen van Noordwijk worden ge legd). Bij den ingang van het dorp aan het Westeind zullen standaards worden ge plaatst met groen en bloemen en de woor den „welkom". Hoek Douzastraat, Picke- slraat, Bronckhorststraat, IJmuiderstraat bij de verkeerspaal. In de van Panhuysstraat ln het gras div. stukjes, alsmede op verzoek van den burgemeester de letters „KX.M." op het Schoolplein op den Nieuwe Zeeweg bij Huize „Stalhuis". Bij den watertoren Baansteeg, Hoofdstraat voor den winkel v de fa. Krol Schoolstraat hoek Kleipad. In de Schoolstraat kruispunt N. Boschweg Ruiterstraat op het Rembrandplein en voor het Casino. Voor het leggen van deze bloemmozaï- ken is een commissie benoemd, bestaande uit de heeren J. v. d. Meer. A. OverVelde en B. Braun, terwijl de heeren Jac. de Groot en J. Lindhout alsnog zullen wor den verzocht hierin zitting te nemen. Een bloemencorso zal worden gehouden op den 30sten April, den verjaardag van onze Kroonprinses. De deelneming Is gra tis. Dit bloemencorso is weder gesplitst In een klnder-bloemencorso, waaraan met poppenwagens, autopeds, fietsen, driewie lers enz. kan worden deelgenomen. Voor beide groepen zijn aardige prijzen beschikbaar gesteld. De volgende dames zullen worden uitgenoodigd in de jury zit ting te nemen: Mevr v. d. Mortel, mevr. Van Panhuys, mevr. Everwijn, mevr. Ruys, mevr. v. d. Meer. mevr. S. A. v. Konijnen burg en mevr. Stenfert Kroeze. De commissie van dit bloemencorso is samengesteld uit de heeren A. R. Over- veld. Wilha.straat, G. Th. Litjens, Wilha.- st.raat, E. v. d. Werf. Voorstraat, W. Pon- t.-r, P. Heinstraat, Jan Steen. Hoofdstraat, S. P. C. v. Wely, Hoofdstraat en S. Ver loop, Ruyterstraat, bij wie men zich voor deelneming kan aanmelden. De opstelling zal plaats hebben v. Panhuysstr. bij de O. School. Bedenk: „Hoe grooter deelneming, hoe grooter bloemenfeest!" Er zullen bloemenmarkten worden ge houden op het Lindenplein en het einde van de Hoofdstraat. Door de Mij. „Zee bad" werden hiervoor tentjes beschikbaar gesteld. Ook voor de winkeliers is er gelegenheid voor etalageversiering. Ieder deelnemer is verplicht een vaas met bloemen in de eta lage te plaatsen, alsmede tegen geringe vergoeding een tulpenvlag aan te koopen en uit te hangen. Ook voor de etalagever- siering zijn prijzen beschikbaar gesteld. De commissie voor de etalageversiering is samengesteld uit de heeren: W Poor tier, Piet Heinstraat; J. Sleen, Hoofdstraat; E. v. d. Werf, Voorstraat; J. Tissing, Voor straat. Vermoedelijk zal Woensdagavond het bloemenfeest met een muzikale wandeling door Noordwijiks straten worden geopend. De deelnemers aan de persgonferentie zullen ten raadhuize worden ontvangen. Gedurende de bloemen- week zullen golf- en 'tenniswedstrijden plaats hebben. De houders van café's en restaurants verleenen hun volle medewerking en zul len het den gasten zoo aantrekkelijk moge lijk maken. HEDEN. Leger des Hells: Samenkomst te 8 um nam. Stadszaal (Kleine zaal)Sonatenavond H. Berghout en H. Geirnaert, 8 1/4 uur n.m. Katwijk a. Zee (Hotel De Zwaan): NSB. Spr. de heer Buitenhuis, 8'/< u. nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Zaal Chr. Prot. Bel.) Chr. Zangver. „Excelsior". 8 uur nam. Oegstgeest (Pauluskerk)Concert „Hal leluja", 8 1/4 uur nam. Vrijdag. Rapenburg 23: Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes. 7'/i9'/> uur nam. Stadszaal: R.-K. Staatspartij. Spr. mr. C. Goseling. 8.15 uur nam. K at w ij k-a an-Z ee (Casa Cara): Herv. Staatspartij. Spr. ds. Lingbeek en ds. Gravemeyer. 8 uur nam. Zaterdag. Maredijk: Fancy fair groep I afd. Lelden N. P. V. 310 uur nam. Rapenburg 23: Tentoonstelling Vakschool voor Meisjes. 1012 uur voorm. en 3—5 uur nam. Toonkunst (N. Rijn): Kath. Dem. Partij. Spr. mr. Peters. 8 uur nam. Zomerlust: Tooneelver. „T.I.Q." 8.15 uur nam. Den Burcht: Overijsselsch-Geldersche Ver. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderdac Inenttoe teeen dtohterie, 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De lokkende stem". Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voor stelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Maria Stuart". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Een wedloop met Amor". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Een hemel op aarde". Zondag 4—7 en 8—11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Laat een ieder den naam Noordwijk Bloemenbadplaats waar maken! Noord wijk de parel der badplaatsen moet ook de Bloemenbadplaats worden. Er wordt door de commissie hard gewerkt aan de voorbereiding. Laat echter ieder medewerken, dan zal Noordwijk een bloemenfeest krijgen, dat den naam „Bloemenbadplaats" tot ver over de grenzen een goeden klank zal geven! Met een opwekkend woord sloot de voor zitter hierna deze bijeenkomst. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 April a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8 Oegstgeest, telefoon 274. TTW CT a a D 18 weer rus,Ug en O TV OLrirVr Uw zenuwen worden gekalmeerd en gesterkt door 't gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apobh. en Drog. 25 (Ingez, Med.) beroep, uit Cheribon (N O. Indië), van Zuy- len van Nijeveltstr. 283 G. J. Pierlot, zonder beroep, uit den Haag, Bothaplein 21 M. A. Scholten, dienstbode, uit Emmcn. Papeweg 44 M. E. van der Schrieck (wed. van J Snijder), bouwk. publiciste, uit Kat wijk, Rijksstraatweg 721 K. Schumann, vreemd, dienstbode, uit den Haag, van Bommellaan 4 R. Schwarz, vreemd, dienstbode, uit den Haag, v. Z. v. Nijevelt straat 62 J. W. de Snoo, dienstbode, uit Hendrik Ido Ambacht, Schouwweg 36 W. B. Tinnevelt, dienstbode, uit Gendringen, Wittenburgerweg 12 A. Touchon en gezin, vreemd. Dir. van een garage, uit 'sGraven- hage, L. Kerkdam 22 C. Vermeer, dienst bode uit Vlaardingen. Raadhuislaan 2 J. M. Vis, hulp in de huish., uit den Haag, Groot Haesebroekscheweg 51 D. Vreede en gezin, zonder beroep, uit den Haag, Aca cialaan 16 M. E. Wassenaar, dienstbode, uit Leiden, Lange Kerkdam 84 H. Zeil maker en gezin, bloemist, uit Rijswijk Z.H., Kerkehout 10 d. Vertrokken: E. de'Vries naar Roden, Nietop 123 G. H. M. Noordman naar Zoe- terwoude, Weipoort B 61 J. Th. Witteman naar Lisse, Engelenplein 2 J. M. A. van den Bogaard naar Rheden, Velp, Arnhem- schestraatweg 35 C. A. Lamboo naar Kat wijk. Voorstraat 89 R. van Duijsen naar den Haag, Mauvestr. 25 S. I. W. Hoppe naar den Haag, Kruisbessenstraat 12 P. A. Bruigom en gezin naar den Haag, Mau vestraat 38 J. J. Chr. Goemans naar den Haag, Mauvestr. 38 J. A. Sonneveld en. vrouw naar Rotterdam, 2e Middellandtstr. 11 M. J. Bestebreurtje naar Ridderkerk, G 268 J. B. M. Raben naar Dldam, F 12 K. Sikora naar den Haag. Burchtlaan 34 J. Abspoel naar Leiden, Kolfmakerssteeg 1 P. v. Bameveld en vr„ naar Voorschoten, B. Treubstraat 52 B. A. Zuiderduin naar den Haag, Hollanderstraat 24 B. T. Jon ker naar Katwijk, Duinoordstraat 29 Wed. C. C du Chatinier geb. Kuiper naar idem C. J. A. Begeer en gezin naar Voor schoten, Leidscheweg 221 -L. Sommer naar Woubrugge, Huize Zuidhoek M. E. Th. Hoogweg naar den Haag, Loosdutasche- kade 524 A. Stawinsky naar den Haag. Raamweg 45 Wed. D. Grimm geb. van Vliet naar Amsterdam, Breedeweg 43 A. M. van Mensch naar Voorburg, van Leyden- straat 10 H. C. Obreen en vrouw naar Zaltbommel, Gamerschestraat. 6 M. E- Lange naar Voorschoten, Leidscheweg 221 G. van Oort naar den Haag, Stuyve- santstraat 71. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6