STARK'S SS ELTAX BUS LEiDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 22 April 1937 GEZELLIG - VOORDEELIG IN EEN 10-PIR5. RECHTZAKEN Een onaantastbaar inkomen is een NATIONAAL BELANG Sluit daarom een ÜIHIlIX O pasta SPORT DE REDE VAN DR. COLIJN. Ondanks het feit. dat aan de DOlitieke redevoering, welke de minister-president, dr. H Coüjn a.s Zaterdagavond alhier voor de A.R Klesver. ..Nederland en Oranje" zal houden, nagenoeg geen bekendheid is ge geven. bestaat hiervoor een zoodanig groote belangstelling, dat niet alleen de Groote Stadsgehoorzaal, maar ook de Foyer en de Kleine Zaal tot de laatste nlaats bezet zullen zijn. Naar laatstgenoemde lokalitei ten zal het gesDroken woord per telefoon worden overgebracht. Ook on het podium in de groote zaal zal een 100-tal stoelen worden neergezet. ACTIE-COMITÉ „LEVENDAAL". In het wykgebouv aan het Levendaal werd gisteren de tweede contribuanten- avond gehoden. Na gemeenschappelijken aang en de gebruikelijke opening, werd Bang en muziek ten gehoore gebracht. Een humoristisch zangspelletje „De Tooverfhiit" viel zeer in den smaak, terwijl na de pauze een samenspraak in één be drijf „Gas" het groote nummer van dezen avond bleek te zijn. Met bijzondere belang stelling werd deze samenspraak gevolgd. Zang en muziek wisselden regelmatig het programma af, dat verzorgd werd door een strijkje personeel van de Zondagsschool, de Driehoek-Club en eenige leden van het Actie-Comité. Een belangrijke gebeurtenis was de aan bieding van. een portefeuille, inhoudende f. 200, aan den voorzitter van het wijk- bestuur. Door den heer J. W. van Daalen werd deze portefeuille met eenige welgekozen woorden aan ds. M. J. Punselie overhan digd. ten bate van het vrijkwerk. Het finan- cieele nut van het actie-comité werd met deze aanbieding practisch bewezen. Op de gebruikelijke wijze werd de avond gesloten. De politie heeft een 39-jarigen stad genoot aangehouden. J. van der K., die wegens het niet-voldoen van zijn wegen belasting was veroordeeld tot het onder gaan van tweemaal 20 dagen hechtenis- straf. iiiiiiiiHiiiiiiwimHiiiiiiiHuiiiiHiiiiiiiuiiiiiiiifmiimiiiiNiMiiiuioiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiniiitiiiii UIT 9929 (Ingez. Med.) De strijd tusschen omroep- vereenigingen en Buma. Het Hof stelt Buma in het gelijk. Vandaag heeft het gerechtshof te Amsterdam arrest gewezen in het civiele geding tusschen het Buma (bureau voor muziekauteursrechten) en de radio-omroepvereenigingen A.V.R.O., KJt.O. en V.AJt-A. Het Hof stelde het Buma in liet gelijk. Buma eischte betalingen voor de uitzen ding van muziekwerken van bij dit bureau aangesloten componisten Een regeling is nog steeds niet getroffen en het Buma ver bood reeds in 1934 muziekwerken van haar repertoire uit te zenden zoolang geen con tract was afgesloten en toen hieraan geen gevolg werd gegeven vroeg het bureau den rechter in dit verbodsrecht te worden be schermd. De rechtbank heeft nadat zij had vast gesteld. dat Buma een uitgebreid repertoire van muziekwerken tot haar beschikking heeft en dat de omroepvereenigingen daar van onrechtmatig hadden uitgezonden, de vordering niettemin ontzegd, omdat zij aannam, dat het auteursrecht in handen van de gemonopoliseerde vakvereenlging der componisten, zooais Buma is. een ge heel andere beteekenis krijgt en dat nu de uitoefening van dat verbodsrecht door Buma wijst in de richting van een rechts- exces. Buma appelleerde van dit vonnis. Het hof dacht over deze zaak anders en stelde Buma in het gelijk. Het Hof overwoog in zijn arrest o.m.. dat de auteurswet aan den auteur het absolute recht geeft het gebruik van zijn werk te verbieden en aan het toestaan daarvan condities omtrent betaling kan stellen. Om trent de bewering, dat een verbod van het repertoire van Buma te onbestemd zou zijn om te kunnen worden opgevolgd overwoog het Hof dat wie een werk wil uitzenden zich tevoren moet verzekeren van de toe stemming va nden rechthebbende, hetgeen in dit geval des te eenvoudiger is, daar Buma een lichaam is waarbii ongeveer alle componisten zijn aangesloten, zoodat het eenvoudig is daaromtrent het repertoire inlichtingen te verkrijgen. Voorts overwoog het Hof dat van misbruik van recht in dezen geen sprake was. daar dit verbod gevraagd wordt om tot exploitatie te kun nen komen en geenszins om de andere partij onnoodig nadeel toe te brengen. Op deze gronden werd een verbod uitge sproken voor de radio-vereenlgingen om, zoolang zij daartoe geen toestemming heb ben verkregen van Buma. het repertoire van dat bureau uit te zenden met opleg ging van een dwangsom van f. 400 per dag voor het geval dit verbod zal worden over treden Voorts werden de omroepvereenigingen elk in de kosten van het proces veroordeeld, begroot op f. 400. De aanrijding met doode- lijken afloop te Wassenaar. EEN WERKPLAATS OP WIELEN IS GEEN BOUWWERK. Een hechtenisstraf van twee maanden tegen wielrijder geëischt. Men zal zich nog het verkeersongeval herinneren, dat in Februari van dit jaar bij den Deyl te Wassenaar is gebeurd en waar bij de Leidsche studenten Swaab en Leckie zijn omgekomen. Op het moment, dat een auto uit de rich ting Haarlem komende, de kom van de ge meente wilde binnenrijden, stak een wiel rijder den weg over, zoo plotseling, dat het niet mogelijk bleek nog te remmen. De auto week naar links uit en kwam in bot sing met het motorrijwiel waarop de beide studenten gezeten waren. Deze werden er af geslingerd en vrijwel op slag gedood. De wielrijder, de 46-jarige landarbeider C. K. moest vanmorgen terecht staan we gens het veroorzaken van dood door schuld. Verscheidene getuigen werden gehoord. De politieagent, die het eerst ter plaatse was geweest, twee wielrijders, die achter ver dachte hadden gereden, de automobilist, die de aanrijding had veroorzaakt en tenslotte diens medepassagier. Uit een en ander kwam vast te staan, dat verdachte, toen hij den weg wilde overste ken, wel de auto had zien naderen, maar gedacht had nog gemakkelijk er voor langs te kunnen. De auto had evenwel een groo- tere snelheid dan de wielrijder meende en toen deze laatste nog pas midden op den weg was. was de wagen al vlak achter hem. Door sterk naar links uit te halen was de wielrijder gespaard gebleven, helaas ten koste van twee andere weggebruikers, die aan de aanrijding niet de minste schuld hadden. De president, mr. Haga, noemde dit ge val een voorbeeld van verregaande en onbe schaamde roekeloosheid; waarmee fietsers somtijds plegen te rijden. „Als er niet zooveel goede autobestuur ders in Nederland waren, zouden er op deze wijze nog veel meer ongelukken gebeuren", aldus de president. De officier van justitie, mr. B. H. Rouf- faer wees op het tragische van dit ongeval, waarvan twee jonge menschen, die later voor de maatschappij van zeer veel betee kenis hadden kunnen zijn, het slachtoffer zijn geworden. De wijze van oversteken van den wiel rijder noemde spr. dan ook hoogst roeke loos en hij eischte een hechtenisstraf van twee maanden. De verdediger mr. E. H. Th. Kwast voerde tegen de beschuldiging aan. dat verdachte altijd op zeer voorzichtige wijze reed, waar bij het feit, dat hij voor een vrouw en ne gen kinderen te zorgen had, wel bewees, dat hij niet met zijn leven kon spelen. Plleter betoogde, dat honderden fietsers per dag op roekelooze wijze oversteken en dat toezicht hierop hoogst noodzakelijk is. Verdachte is nu het slachtoffer geworden van deze nalatigheid van de politie. Eovendien meende pleiter, dat de auto mobilist evenzeer schuld aan het ongeval had. Inplaats van te remmen, had hij een hoogst gevaarlijke manoeuvre gemaakt. De uitspraak, is bepaald op 1 Mei. Aannemer te Wassenaar van overtreding bouwverordening vrijgesproken. Een aannemer in Wassenaar had in zijn tuin een werkplaats op wielen gebouwd. Hij had dat gedaan zonder toestemming van de bouwpolitie. die dan ook onmiddellijk pro ces-verbaal opmaakte, omdat zij van oor deel was, dat de aannemer de bepalingen van de bouwverordening had overtreden De aannemer evenwel was van meening dat de werkplaats heelemaal geen bouw werk was, maar een oplegger. Immers: de werkplaats stond op wielen en kon gereden naar elke plaats, waar de aannemer haar wenschte. De Haagsche kantonrechter, mr. van Hoeften, die nu moest beslissen wie van beide partijen gelijk had, stelde dezer dagen ter plaatse een onderzoek In. Dat gebeurde in tegenwoordigheid van een ambtenaar der bouwpolitie en den aannemer. Dat zijn werkplaats inderdaad geen bouwwerk was, maar een oplegger; demonstreerde de aan nemer door „de werkplaats op wielen" op den openbaren weg te rijden, waarna een tochtje door Wassenaar werd gemaakt. Het vehikel werd daarbij getrokken door een auto. Hedenmorgen werd deze merkwaardigen zaak voor het Haagsche kantongerecht voortgezet. De ambtenaar van het O.M., mr. Lange- meyer, zette uitvoerig uiteen, dat op het moment, waarop de bouwpolitie indertijd de overtreding had geconstateerd, de werk plaats practisch nog niet kon rijden. Toen was wel degelijk van een overtreding sprake. De aannemer evenwel had zijn vehikel destijds nog niet heelemaal gereed gehad. Spr. was van oordeel dat de werkplaats op dit moment niet beschouwd kon worden als een bouwwerk in den zin der wet. Bewezen is, dat het vehikel kan rijden Op deze gronden vroeg de ambtenaar vrijspraak. HIJ gaf den aannemer echter den raad het vehikel in den tuin te laten, omdat het lompe gevaarte op den weg het verkeer in moeilijkheden zal brengen. Ook de kantonrechter achtte de tenlaste legging niet wettig en overtuigend bewezen. Hij sprak den aannemer vrij. DE SCHEVENINGSCHE VISSCHERS EN HET CRISIS-HARINGBESLUIT. De uitspraak van het Haagsche gerechts hof in de zaak tegen zeven Scheveningsche reeders, die het crisis-haringbesluit hadden overtreden, is gisteren niet geheel Juist weergegeven. Bij het arrest zijn de reeders veroordeeld tot leder een geldboete van f. 20 subs. 20 dagen; echter is niet uitgesproken de ver beurdverklaring van de hoeveelheid haring boven het in het besluit genoemde kwan tum, welke verbeurdverklaring wel door den procureur-generaal was geëischt. W. K., te L. U zult uw producten aan diverse tijdschriften moeten aanbieden. De copij liefst getikt op de ^hrijfmachlne. Postzegel voor antwoord lnuiten. Zelf af schrift houden. Verdiensten zijn zeer ve' schillend. C. S„ te H. Hazerswoude, Utrecht, Schalkwijk, Beusichem, Buren, Tiel. Plm. 90 K.M. DE ALGEMEENE TOESTAND Diplomatieke reizen. De reis-woede begint thans pas goed! Mussolini is gisteren.van Rome vertrok ken naar Forli, waar hij den nacht zal doorbrengen. Vandaag zal hij vandaar naar Venetië verder reizen per vliegtuig. De Oostenrijksche bondskanselier von Schuschnigg is gisteren per trein uit Wee- nen vertrokken naar Venetië. Schuschnigg verklaarde voor zijn ver trek tegenover een correspondent yan Stefani, mijn ontmoeting met den chef van de Italiaansche regeering heeft plaats in het kader van de protocollen van Rome, die gedurende drie jaar hun doeltreffend heid hebben bewezen en zeker aan de ge stelde verwachtingen hebben voldaan. De protocollen laten hun onderteekenaren vol ledige vrijheid van beweging toe alsmede de mogelijkheid om zelfstandig hun be trekkingen met andere mogendheden te ontwikkelen. Ook in economisch opzicht hebben de protocollen aan de verwachtin gen beantwoord. Sedert de toepassing van de protocollen is de Oostenrijksche invoer in Italië ongeveer twee keer zoo groot ge worden. ondanks de crisis en ook de Ita liaansche invoer in Oostenrijk is sterk ver meerderd. Ik ben ervan overtuigd zeide Schuschnigg ten slotte, dat deze gunstige ontwikkeling in de eerste plaats te danken is aan de vriendschap welke Mussolini voor Oostenrijk gevoelt. Het gerucht gaat, dat generaal Goering, die naar Rome is vertrokken, door Hitier met een vertrouwelijke opdracht is belast. Men beweert, dat hij een ontmoeting met Mussolini zal hebben om een afspraak te maken voor een ontmoeting tusschen den Duce en Hitier. De Fuehrer zou een persoonlijke gedach- tenwisseling met Mussolini willen voeren over de gemeenschappelijke politiek. waar toe de beide staatslieden in September van het vorig jaar hebben besloten, ten aan zien van de Europeesche kwesties, in het bijzonder met betrekking tot midden- Europa. Men brengt het bezoek van den Oosten- rijkschen minister van binnenlandsche za ken. Glaise Horstenau, aan Berlijn hier mede in verband. En niet ten onrechte. In een onderhoud met een medewerker van de „Berliner Boersenzeitung" verklaarde deze minister, dat hij, ondanks het niet- politieke karakter van zijn bezoek aan Berlijn, gelegenheid had gevonden, de vraagstukken, welke op beide landen be trekking hebben, met de leidende per soonlijkheden in Duitschland te bespre ken. De betreurenswaardige verwijdering der laatste jaren kan zeker niet in één dag overbrugd worden, doch hij is te Berlijn tot de overtuiging gekomen, dat- de eei'- lijke en goede wil, die juist in deze din gen beslissend is. de nog bestaande hin derpalen zal overwinnen. Berlijn zou in oveïjpg met Rome een waarschuwing tot Oostenrijk gericht heb ben. om op zijn hoede ie zijn voor publieke machinaties met Praag, Parijs en Moskou. Volgens de „Danzlaer Vorposten" zou Mussolini tot Schuschnigg een soortgelijke waarschuwing richten. Ook het bezoek van den Hongaarschen minister van oorlog. Roeder. die gisteren te Berlijn is aangekomen, schijnt niet van belang ontbloot. De Oostenrijksche en Hongaarsche bezoeken aan den vooravond van de besprekingen te Venetië zijn vol gens diplomatieke kringen een aanwijzing dat Duitschland nauwkeurig ingelicht wenscht te zijn omtrent den toestand in midden-Europa. Het persoonlijke onderhoud tusschen Mussolini en Hitier zou de bekroning moe ten vormen van reeds vroeger gevormde diplomatieke plannen. De openbare meening in Duitschland ■heeft er genoeg van te hooren spreken van de as RomeBerlijn, zonder tastbare resultaten te zien. Duitschland wil, dat de in September ingeleide politiek onmiddel lijk vruchten afwerpt. Het staat vast, dat het werkelijke profijt in midden-Europa tot uiting moet komen, Voorts is de Poolsche minister van bui- tenlandsche zaken te Boekarest gearriveerd en vertoeft de Fransche minister van oor log Daladier te Londen. Tenslotte zij vermeld, dat de Belgische economische deskundige Frère vandaag uit Parijs naar Brussel zal terugkeeren, ten einde Van Zeeland verslag uit te brengen over zijn besprekingen. Deze besprekingen, aldus heeft Frere verklaard, hebben alleen ten doel gehad, een minimum van gegevens te verzamelen ten behoeve van de uitgebreide enquête, die aan Van Zeeland is opgedragen. Van Zeeland van zijn kant zet zijn taak voort zonder vooropgezette opvatting. Eerst na de noodzakelijke inlichtingen bijeenge bracht te-hebben, zal hij een algemeen plan opstellen, dat aan de betrokken mo gendheden zal kunnen worden voorgelegd. De volgende week zal Frère naar Duitsch land gaan en vervolgens zijn reis voort zetten naar de verschillende Europeesche hoofdsteden o.m, Rome. Het onderhandelingscomité der suiker- conferentie heeft tweemaal besprekingen gevoerd met de Nederlandsche en Tsjecho- Slowaaksche delegaties. Tevens heeft het comité onderhandeld met de Russische, Belgische, Portugeesche en Peruviaansche delegaties. Alle landen op vier na hebben in principe reeds hun toewijzingen voor de vrije markt aanvaard. De vier, die ze nog niet aanvaard hebben, eisohen contin genten, die het totaal op bijna 10% boven de geraamde behoefte der vrije markt zou den brengen en het blijft te bezien of deze vier die er reeds met moeite in toege stemd hebben hun oorspronkelijke eischen te verminderen, ze nog lager zullen stellen, of wel, of de andere landen een deel van hun toewijzingen zulleh laten vallen. De onderhandelingen worden voortgezet. De verzoenende houding van Duitsch land tijdens de besprekingen trekt zeer de aandacht in conferentie-kringen. Terwijl 't aanvankelijk een contingent van ongeveer 140.000 ton eischte, zou het thans spon taan hebben aangeboden met een contin gent van ongeveer 60.000 ton genoegen te nemen. Dit aanbod schijnt op bepaalde gedele- RAAD VAN ARBEID vov 8833 (Ingez. Med.) geerden een uitstekenden indruk gemaakt te hebben. Men schijnt van meening te zijn, dat dit gebaar moet worden uitge legd als een teeken, dat Duitschland bij toekomstige internationale onderhandelin gen verzoenend zal optreden. Ramsay MacDonald zou te verstaan ge geven hebben, dat de conferentie a.s. Woensdag of Donderdag tot een overeen stemming zal komen. Intussclien meent men te weten, dat de Tsjeeho-Slowaaksche delegatie, teleurge steld door het export-contingent, dat de onderhandelings-commissie aan Tsjecho- Slowakije wilde toewijzen, gisteren Mac Donald er van in kennis heeft gesteld, dat zij zich van de conferentie terugtrok. Na dringende stappen bij deze delegatie heeft zij echter op het laatste oogenblik besloten te blijven deelnemen aan de werkzaam heden. BELGIË Wet op devaluatiewinst door Kamer aangenomen. Met 123 tegen 1 stem en 15 onthoudin gen heeft de Kamer de wet aangenomen, waarbij belasting zal worden geheven van de winsten, voortvloeiende uit de devalua tie van den Belgischen frank. ENGELAND Begrootingsdebat. Het Lagerhuis heeft de begrooting be sproken en met name de kwestie der nieu we belasting op de overwinst. De meeste conservatieve sprekers hebben ln principe de nieuwe belasting goedgekeurd, maar wezen op de moeilijkheden en gevaren ervan Archibald Sinclair zeide, dat de liberale partij haar steun zal verleenen aan de in voering van deze nieuwe belasting. Ook enkele arbeidersafgevaardigden zegden hun steun aan de nieuwe belastingwet toe. Stafford Cripps sprak de hoop uit, dat zij er geleidelijk toe zal kunnen lelden, de industrie te nationaliseeren. Majoor Attlee, de leider der Labour- partij, heeft in een radiorede critiek ge oefend op de begrooting, welke hij resu meerde met de woorden: „Kanonnen gaan voor boter," Attlee voorziet, dat de politiek van her bewapening de oorzaak zal worden van een prijsstijging en dat het „de klassen der armen zijn, die er onder zullen lijden." Hij besloot: „De door den minister van financiën ingediende begrooting is het re sultaat van het-falen van de buitenland- sche politiek der regeering. Deze begeeft zich thans in een bewapeningswedloop, welke niet tot vrede kan leiden. De prijs ervan zal worden betaald door degenen, die de vergissing begingen, de macht te geven aan de huidige regeering." Volgens de „Morningpost" hebben in het district Calcutta 120.000 inlandsche arbei ders in de jutefabrieken het werk neerge legd. ITALIË. De kosten van levensonderhoud gestegen. De Popoio d'Italia meldt, dat het te voorzien is, dat binnenkort de salarissen en loonen zullen worden verhoogd De algemeene verhooging van de kosten voor levensonderhoud zal door den centra- len corporatieven raad op 30 Mei worden besproken. Het blad meldt nog, dat Mussolini zelf zich met deze kwestie heeft beziggehouden na zijn terugkeer uit Afrika. Hij heeft de belanghebbende organisaties uitgenoodigd voor einde Mei het vraagstuk van de aan passing der salarissen te regelen. VEREENIGDE STATEN Stakingsnieuws. Een conflict bij de Cunard White Star. waar een staking werd geproclameerd, af gekondigd door Ryan, den voorzitter van de internationale havenarbeidersorganisa tie omdat, zooals Ryan verklaarde, de „Cunard White Star" in Canada gebruik maakte van arbeiders, die niet bij de ge noemde organisatie aangesloten zijn, is spoedig opgeheven. De Cunard-lijn heeft toezegging gedaan alleen aangeslotenen in dienst te zullen nemen. De „Queen Mary" is daarop normaal uit gevaren. De staking in de schoenindustrie heeft te Auburn geleid tot straatgevechten tus schen stakers en werkwilligen, waaraan de garde met traangasbommen een einde maakte. Tegen zeventien verpleegsters van het ziekenhuis te Brooklyn, die 15 Maart met gekruiste armen hebben gestaakt, is een gerechtelijke vervolging ingesteld. Zij wor den beschuldigd het leven van de patiën ten in gevaar te hebben gebracht. De straf, welke hierop staat, varieert tus schen vijf en twaalf jaar gevangenisstraf. Deze zaak zal 30 April as. voorkomen. DUITSCHLAND Buitenlandscbe bladen in beslag genomen. Op bevel van de politieke politie zijn de edities van tal van buiterilandsche bladen by aankomst te Berlijn in beslag geno men. Men weet nog niet welke de redenen zijn, die hiertoe hebben geleld. ZUID-AMERIKA Een der moordenaars van Riedel gearresteerd. De chef der politie te La Plata, Argen- tinië, heeft gisteren aan het Duitsche ge zantschap medegedeeld, dat een der moor denaars van den Duitscher Riedel, een ze kere Felix Martin Bucci, in San Martin Ls gearresteerd. Nader wordt gemeld, dat ook een twee den moordenaar is gearresteerd. JAPAN. Loonsverhooging in Tokio. Japansche arbeiders hebben gisteren een belangrijke overwinning behaald, toen het gemeentebestuur van Tokio aan den bond van arbeiders in de gemeentelyke ver keersdiensten een gemiddelde loonsverhoo ging toestond van zes procent voor de 23.022 leden, wier loon tot dusver nauwe- lyks 75 yen per maand bedroeg. Voor helder witte tanden Daoti 12'/, #o 22'/, el, Groote tube: 30 cf. "Hict q&SchiM&eM. 28 (Ingez. Med.) BILJARTEN. WEDSTRIJD TE VUURLEIDSCHENDAM. Hedenavond speelt ln het Wapen van Veur K.D.O. 2 uit Veur tegen T.O.P. 2 uit Delft. WIELRENNEN. DE RONDE VAN FRANKRIJK. TURKIJE Lichamelijke opvoeding der jeugd. Onder den naam „Verbond van Ataturk's Jonge menschen" zullen alle jongens en meisjes, die tusschen 16 en 21 jaar oud zijn, ondergebracht worden ln clubs, waar zij een lichameiyke en voorbereidende mili taire opleiding zullen ontvangen. Deze clubs zullen door de regeering worden op gericht en voor de instandhouding er van zün aanzienlyke bedragen uitgetrokken. „De jeugd", aldus heeft president Ataturk verklaard, „is de steunpilaar van 't nieuwe Turkye en zy ztyn de wachters van het republikeinsche regime". Zes Nederlanders kunnen worden aangewezen. De directie van het Fransche sportblad ,1'Auto", organisator van de jaarhjksche ronde van Frankryk, deelt mede, dat dit Jaar de landenploegen van België, Frank rijk en Duitschland uit 11 renners zullen kunnen bestaan, dit in verband met het feit, dat definitief afgezien wordt van dB deelneming der Italianen. Voorts zullen Nederland, Luxemburg, Engeland, Zwitser land en Spanje ieder met zes renners kun nen inschrijven. In totaal zullen in deze categorie dus maximum 63 renners star ten. Het aantal van 30 onafhankelijken blijft gehandhaafd en in deze categorie zullen ook buitenlandsche renners kunnen worden opgenomen. Het vorig jaar nam Nederland voor de eerste maal deel aan de ronde van Frank rijk met 4 vertegenwoordigers, waarvan de gebroeders Ven Schendel en Middel kamp den wedstrijd uitreden. Dit aantal is nu verhoogd tot 6, een nieuwe kans dus voor de Hollandsche wegrenners om ln het buitenland te laten zien, dat zy niets min der zijn dan al die renners van naam uit Frankrijk, België en Duitschland. Het toppunt van geduld, jongeling. de verliefde 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2