Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Woensdag 21 April 1937 Officieele Crisispublicaties i rg i n 1 n REGELING HARINGDRUFNET- VISSCHERIJ 1937. De Nederlandsche Visscherij-Centrale maakt bekend, dat in de regeling voor de a.s. haringdrijfnetvisscherij de vaartuigen worden onderscheiden in drie groepen: Groep A. motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van kleiner dan 28 M. en met een machinevermogen van mmder dan 125 E.P.K. Groep B: motorloggers met een lengte volgens den meetbrief van ten minste 28 M. en met een machinevermogen van minder dan 125 E.P.K. Groep C: stoomschepen en voorts alle motorloggers of motorbooten met een ma chinevermogen van ten minste 125 E.P.K. Van de verschillende uitvaardata af, n.l. 10 Mei. 3 en 19 Juni en 10 Juli (waarop achtereenvolgens 71, 68, 70 en 58 schepen zullen mogen uitvaren i zal ter haring vangst mogen worden medegenomen een vleet, waarvan de totale bovenspeerreep- lengte. droog gemeten, ten hoogste mag bedragen 10 Mei 3 Juni 19 Juni 10 Juli Groep A: 1216 M. 1824 M. 2573 M. 2573 M. Groep B.: 1265 M. 1897 M. 2676 M. 2676 M. Groep C.: 1313 M. 1970 M 2779 M. 2779 M. Van 16 Augustus af zal mogen worden medegenomen bij gebruik van Schot-sche, resp. standaard of Hollandsche netten 'n vleet met een bovenspeerreeplengte, droog gemeten, van ten hoogste: Schotsche Standaard of netten Holl. netten door Groep A: 2713 M. 3325 M. door Groep B: 2822 M. 3457 M. door Groep C: 2930 M. 3589 M. De zijpeeslengte van alle netten mag ten hoogste 14 M. bedragen Het is verboden reserve-reepen of -nel- ten mede te nemen. Indien deze aan boord worden aange troffen wordt gerekend dat het betrokken schip met die netten ter visscherij is uit gevaren. Aanvulling van in het ongereede geraakte reepen of netten mogen door een ander vaartuig voor het betrokken vaar tuig worden medegenomen, indi«u de toe stemming daartoe vooraf van de Neder landsche Visscherij-Centrale zal zijn ver kregen. 9996 De reeders zijn verplicht binnen drie maal 24 uur na binnenkomst aan de Ned. Visscherij-Centrale. Juliana van Stolberg plein 34, Den Haag. opgave te doen van het aantal aangevoerde kantjes pekel- en steurharing, deze eerste te onderscheiden rn maatjes-, volle of ijle haring, alsmede van de aangevoerde hoeveelheid versche haring in Kg. Den reeders wordt verzocht zoo spoe dig mogelijk aan de Nederlandsche Vls- seher^i-Centrale mede te deelen. hoe zij onder deze regeling hun schepen zullen laten uitvaren .onder vermelding van let- terteekens en nummers. GELDIGHEID TUINBOUWTEELT VERGUNNING. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat zij met ingang van 1 Mei a.s. geen tuinbouwteeltvergun- ningen njeer erkent, die niet als opschrift dragen: ..Tuinbouwteeltvergunning voor het jaar 1937", aangezien op dien datum door of namens haar aan allen, die krachtens artikel 3, lid 1. van het Crisis-Tuinbouw- toesluit 1937 I voor vergunning in aanmer king komen, een tuinbouwteeltvergunning model 137 zal zijn uitgereikt. 9993 (TUINBOUWTEELTVERGUNNING VOOR 1937. De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale maakt bekend, dat voor dengene, die op 31 December 1936 in het bezit was van een tuinbouwteeltvergunning, doch aan wien. daar hii in 1936 niet heeft geteeld, een dergelijk vergunnirjg voor 1937 door de afd. Tuinbouw van de Landbouw-Crisis- Organisatie in zijn provincie niet is uitge reikt. de mogelijkheid bestaat, alsnog een .teeltvergunning voor 1937 te verkrijgen in dien hij zijn bezwaren tegen de afwijzende beslissing der afd. Tuinbouw van de Land- bouw-Crisis-Organisatje in zijn provincie schriftelijk kenbaar maakt aan deze Cen trale. Dit bezwaarschrift moet uiterlijk op 30 April 1937 zijn bezorgd bij de afd. Tuin bouw van de Landbouw-Crisis-Organisatie, waartoe reclamant behoort. Over dit be zwaarschrift zal dan door de Centrale worden beslist. Indien vóór 1 Mei 1937 geen bezwaren op de voorgeschreven wijze zijn ingediend, of de Centrale de ingediende tiezwaren onge grond bevindt, zal zij van de beslissing tot niet-uitreiking aan ieder afzonderlijk zoo spoedig mogelijk schriftelijk mededeeling doen. Daarna zal voor een ieder alsnog binnen den daarvoor vastgestelden termijn van de beslissing der Centrale beroep open staan ibii de Commissie van Beroep inzake tuin- ilyuwaangelegenheden, Lange Voorhout 3, te 's Gravenhage. Aanvragen voor nieuwe teeltvergunnin gen en aanvragen voor omwisseling van teelt, ingekomen na 30 April 1937, kunnen ajs regel eerst met ingang van 1 Septem ber 1937 in behandeling worden genomen. 9994 REGEERINGSCONTRACTEN CONSUMPTIEMELK 1937—19J8. Vestiging en overname van melkzaken, wijzigingen taxerecht. De Nederlandsche Zulvelcentrale maakt het volgende bekend. A. De regeeringscontracten voor inkoop van consumptiemelk gedurende het tijdvak van 28 Maart 1937—2 April 1938, dienen uiterlijk op Zaterdag 24 April a in het bezit te zijn van c'e Nederlandsche Zuivel- centra'.e. afd. Zuivel. Laan van Meerder- voort 84 te 's Gravenhage. Voor alle melk. gekocht van veehouders zonder dat daarvoor tijdig een regeerings- contract bij de Centrale is ingezonden, zal de volle afdracht verschuldigd zijn. B. Teneinde gevrijwaard te zijn tegen financieele schade, wordt In overweging gegeven, dat men. alvorens over te gaan tot het huren van een melkwinkel of het maken van onkosten voor het inrichten van een melklokaal, zich ervan overtuigt, AALSMEER. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt a.s. Vrijdag des namiddags om 2.30 uur, in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: Benoe ming leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs en een lid der commis sie tot wering van schoolverzuimWijziging capitulanten-verordening: Herzie ning pre- cario-verordening; Vaststelling kohier straatbelasting en supp. kohier hondenbe lasting; Aanvulling politie-verordening sluiten overeenkomst met het destructie bedrijf „Amstelland" N.V. te Uithoorn; Onderhandsche verhuring van gemeente land in den Stommeerpolder voor het jaar 1937; Benoeming drie taxateurs, ten be hoeve der vijfjaarlijksche taxatie van gron den, Ingebracht üi het gemeentelijk grond bedrijf. herziening van verkoop- en erf- pachtprijzen, ten behoeve van enkele bouwterreinen in Plan Zuid; convérsiie geldleeningenaanschaffing vuilnisauto; extra hulp aan werkloozen over 1937; adres caféhouders om verlenging sluitings uur; overeenkomst met de N.V. N.IJ.S.M. inzake onbewaakten overweg in Stommeer kade. in gebruik nemen door gemeente van een gedeelte Stommeerkade, alsmede ver vallen voorwaarde aanleg voetpad van Lijnbaan tot Station. Uit de raadsstukken blijkt, dat voor extra hulp aan werkloozen (B-steun) voor 1937 beschikbaar is 320 x f. 5.30 is f. 1696, van welk bedrag f. 640 ten laste der ge meente en f. 1056 teil laste van het rijk komt. In verband met verlenging sluitings uur café's, stelt de burgemeester voor, art. 85 der politieverordening zoodanig te wij zigen, dat gedurende den zomertijd het sluitingsuur der café's wordt bepaald op 12 uur middernacht. (Thans is het slui tingsuur 11 uur en Zaterdags 11.30 uur). Verkooping. Door de notarissen H. Bax alhier en J. F. W. J. v. d. Heyden te Mijdrecht is in café D. Kniep te Kudelstaart in het open baar geveild: Een boerderij met hooiberg, schuren enz., alsmede weiland, ln den Zui- derlegmeerpolder, groot 3.16.15 H.A., be- hoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer A. C. den Blanken. De boerderij enz., groot 22.25 are. is ge kocht door den heer H. Joren te Amstel veen voor f.5100; het weiland, groot 2.93.90 H.A., door den heer J. de Boer te Kudel staart voor f. 5510. Vervolgens is verkocht 3.46.85 H.A. water, gelegen in den Westeinderplas, behoorende tot dezelfde nalatenschap. Kooper werd notaris v. d. Heyden te Mijdrecht voor f. 180. Vergadering Chr. Hist. Unie. In „Iirene" heelt gesproken de heer Ti- lanus, lid der Tweede Kamer, voor de C. H. U., over: „Chr. Historisch of Nat. Socia listisch?" De voorzitter, de heer G. H. v. Itterzon, opende. De heer Tilanus wilde in de eerste plaats verzekeren, dat het niet in de C. H. lijn ligt, af te geven op een andere partij, wel het eigen standpunt uiteen te zetten. De leuze „Mussert of Moskou" noemde hij een dwaasheid. Er ligt tussehen deze twee uitersten voor de kiezers waarlijk nog keus genoeg Wat de politiek der N.S.B. was wist de heer Tilanus niet, wel, dat prof. Gerritsen gezegd heeft, dat de Nat. Socialisten libe ralen zijn, die van de vrijheid genoeg heb ben. Spr. was overtuigd, dat de N.S.B. in strijd is met onzen volksaard; 't houdt een systeem in, dat tot een dwangstelsel moet leiden. Een volk, dat sinds eeuwen mede zeggingschap heeft willen hebben in de landzaken, zal zeker niet willen bukken voor uïtheemsche methoden. De N.S.B. be grijpt niet, wat staatkundig noch wat hls- oorisch is gegroeid. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Marinus van Driel 26 j. en Margje Margaretha Dompeling 21 j. HAARLEMMERMEER. De petroleum-diefstallen. In verband met in déze gemeente ge pleegde diefstallen van petroleum enz. heeft de politie nog een tweede verdachte, zekere G. aangehouden. Beiden werden ter beschikking van de justitie gesteld. Uitvoering van Gezellig Samenzijn. De tooneelver. „Gezellig Samenzijn" te Hoofddorp, gaf onder leiding van den heer A. Mourik uit Haarlem in „de Beurs" een goedgeslaagde uitvoering. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend werd opgevoerd „Het Chineesche landhuis". De hoofdfiguur, Yan Sing, werd op uitstekende wijze vertolkt door den heer Arie Mourik. Ook de heer en mevr. Heemskerk, mej. Rie Sluis en de heer J. Bok Jr. waren in de door hen vervulde rol zeer verdienstelijk. De decors waren op uitnemende wijze verzorgd en dat het stuk bij de aanwezigen in den smaak viel, bleek uit de herhaalde toejuichingen, die den spelers ten deel vielen. dat van de zijde der Nederlandsche Zulvel centrale geen bezwaar tegen vestiging be staat. Koopers van melkzaken, waarvan de eigenaar is aangesloten bij één der erkende melkcontrolestations. moeten zich voor het vervullen van formaliteiten, noodig bij overneming, wenden tot het betrokken melkcontrolestation. C. Het verdient voorts ten zeerste aan beveling. met de Centrale overleg te olegen alvorens over te gaan tot verkoop koop. verhuur of huur van landerijen enz. waar bij in het gedmg komt de grootte van de taxe der op regeeringscon tract af te leve ren consumptiemelk. Bij achterwege blijven van zoodanig over leg kan de Nederlandsche Zulvelcentrale geen verantwoordelijkheid aanvaarden voor moeilijkheden of teleurstellingen, welke mochten ontstaan ais gevolg van de toe passing der bepalingen, zooals deze met betrekking tot het z.g. taxerecht van kracht zijn. 9995 Huurverlaging van de Middenstands woningen te Nieuw-Vcnnep. Bij raadsbesluit van 28 Juni 1934 zijn de huurprijzen betreffende de gemeente woningen nader vastgesteld, doch sedert is gebleken dat het velen niet mogelijk is in Nieuw-Vennep een voldoend aantal gega digden te vinden om deze woningen gere geld te doen bewonen. De betreffende commissie uit den raad heeft thans voorgesteld de huren te ver lagen. Tot directeur van de zangver. „Hoofd dorp" werd ln de plaats van den heer A. van Dam. die wegens ongesteldheid zlc'n genoodzaakt zag als zoodanig te bedan ken. benoemd de heer Leo Plelage. Een door hem opgericht kinderkoor telt reeds 40 leerlingen. Voor de benoeming van een onderwij zeres voor de nuttige handwerken aan de openbare Ulo-school te Hoofddorp wordt voorgedragen mej. Overbeek, aldaar. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare u.l.o.- school te Hoofddorp (vacature-Meijer) zijn geplaatst: 1. J. A. Wessels, te Coevorden; 2. M. J. Oele. te Den Burg (Texel); 3. G. Dil, te Oostzaam. HILLEGOM. Regen, als maar regen. Een triest beeld van een verregenden dag van het lentefeest en het bloemen- festijn, was de bank der V.V.V. Hillegom. welke Dinsdag in een groote plas water lag. De gemeente heeft onlangs haar ban ken in de plantsoenen geplaatst, in de Sixlaan bij de Hoofdstraat, drie versch ge schilderde hagelwitte banken. Zij wachten hun trouwe klanten De banken hadden tijdens het bloemen- festijn tot rustplaats aan bezoekers der bloemenvelden moeten dienen. En daar lag zij gisteren, omver gewor pen, in een groote plas. Een triest beeld van den tot heden triesten bloeitijd der bolbloemen. Na regen komt, volgens het spreekwoord, zonneschijn. Laten we het voor de bloe menvelden hopen. De werkloosheid. Volgens den laatst opgemaakten stand der ingeschreven werkloozen is het aantal werkloozen sinds een week gedaald van 456 tot op 440. De vermindering blijft voortgaan. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Alders, Leidschestraat 89 J. G. Groot, Mariastraat 20 C. Huitenga. Hoofdstraat 97 J. de Jong, Hofstraat 31 Th. Kaptein, Parallelweg 177 C. Kor- ver. Brouwerlaan 14 - C. M. Willems Maartense, Parallelweg 131 J. M. War merdamMaat, Havenstraat 5a A. Os kam, Weeresteinstraat:125 M. C. van der Ploeg, Stationsweg 54 M. M. Smit, The- resiagesticht. Vertrokken: H. M. A. Lommerse naar Ooltgensplaat, St, Josephschool E. P. Voordouw naar Zoeterwoude, Hooge Rijn dijk F. 117 C. van der Berg, naar Lisse, Gasstraat 1 M. A. Water naar Baarn, L. Vuursche, St. Elisabethgesticht J. Fran- zen naar Zwijndrecht, Burg. de Bruïnelaan 84 F. C. HollemanScharpff naar Veen- dam. Kerkstraat 48 C. Reuvers naar Bloemendaal, Pr. Hendriklaan 83. Gevonden: ceintuur, potlood, hand schoentje. kosteloos rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij de politie tussehen 7 en 8 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna, d. van M. Weijers en A. A, van der Lans Adriana Nelly, d. van R. J. Veldhuijzen van Zanten en E. M. Kraaij Joanna Wilhelmlna, d. van J. A. Nieuwenhuizen en H. M. de Boer Johannes Nicolaas z. van W. Harding en M. Brandjes. Ondertrouwd: P. J. Berkhout en A. M. P. Wassenaar J. C. Bergkamp en E. B. J. Kroon C. Heemskerk en T. J. M. Heeres. LISSE. Benoeming Raadslid. De heer J. Koelewijn heeft bedankt voor de benoeming als lid van den Raad in de vacature-Onderwater. In volgorde van de lijst werd benoemd de heer J. Berbee Gz. Ds. G. Tichelaar weer thuis. Ds. G. Tichelaar, Ned. Herv. Pred. al hier, die eenlgen tijd ln het diaconessen- huls te Leiden werd verpleegd, is weer ln de pastorie teruggekeerd. Het zal ech ter nog wel geruimen tijd duren voordat ds. Tichelaar zijn werk weer zal kunnen hervatten. Ongeveer vijfhonderd Franschen en driehonderd Engelschen brachtep een bezoek aan de bloembollenvelden in onze omgeving. Woensdag as. zal alhier de bekende Emmabloem-collecte worden gehouden. Gevonden: een H.L. aardappelen; klnderportemonnale met inh.; heerenrij- w.iel, paar beenkappen met ritssluiting. In lichtingen bij de politie. De heer L. Onderwater heeft bedankt als directeur van de Coöp. Boerenleenbank en president-commissaris der Ooöp. Vei lingsver. H.B.G., wegens voortdurende on gesteldheid. De heer G. v. G. alhier werd door het slippen van een passeerende auto op het trottoir geworpen en bekwam een lichte hersenschudding. NOORDWIJK. De werkloosheid. Het aantal werkloozen is in de eerste helft van April wederom met 36 vermin derd, zoodat medio April bij de gemeente lijke arbeidsbeurs 486 werkzoekenden ston den ingeschreven, t.w. 258 landarbeiders, 43 visschers, 22 losse arbeiders, 20 opperlieden, 19 timmerlieden, 8 chauffeurs, 5 schilders, 3 metselaars, 3 bakkers, 1 stucadoor, 1 rei ziger, 1 schipper, 1 kok, 1 behanger, 1 lood gieter, 1 electriciën, 1 typograaf, 1 slager, 1 smid, 1 pottenbakker, 1 schoenmaker en 92 jongens. Op het kruispunt Heilige Geestweg- Wilhelminastraat heeft een aanrijding plaats gehad tussehen een vierwielige en een zeswielige vrachtauto, waarbij eerst genoemde auto, bestuurd door den heer v. d. M. alhier nogal schade opliep. Tegen den bestuurder van den zeswieler J. P. uit Groningen, werd proces-verbaai opgemaakt wegens het niet verleenen van voorrang aan het van rechts komend ver keer. Het 3-jarig dochtertje van L. v. O. al hier. dat in het struikgewas langs de Beeklaan speelde en daaruit plotseling te voorschijn kwam en den weg wilde over steken, liep tegen een juist passeerende auto aan. Het kind werd eenige meters meegesleurd. De auto-bestuurder bracht het onmid dellijk naar dr. N. alhier, waar gelukkig bleek, dat het alleen wat schaafwonden opgeloopen had. Volgens ooggetuigen heeft de auto bestuurder geen schuld aan het ongeval. NOORDWIJK BINNEN. Op de hondententoonstelling der Ned. Kennelclub „Cynophilia", behaalde de Sealyhamterrier een „Eastfield Calling Jackij" van mevr. C. ZandvoorU-van der Lee, N. Zeeweg 57 alhier, het praedicaat lste Uitmuntend met Kampiöenschapsprijs, een lste prijs en vijf speciale prijzen. NOORDWIJKERHOUT. Comité „Jong Holland snakt naar werk". Alhier vérgaderde het pl. comité van de centrale voor werkloozenzorg „Jong Hol land snekt naar werk." Door de dames-collectrices werd verslag uitgebracht van de door haar in deze ge meente gedane rondgang. Uit dit verslag bleek dat het belangrijke bedrag van f. 59.77'/: was ingezameld, wat, gezien deze kleine gemeente een mooi resultaat is. Bij monde van den voorz. W. Scheffer werd den gevers alsmede den ijverlgen collec- trices hartelijk dank gezegd voor hun gif ten en hulp. waardoor deze collecte zoo uitstekend is geslaagd. Het comité besloot verder daadwerkelijk hulp te verleenen zoowel aan jeugdige als oudere werkloozen, zulks in den geest van wat het centraal-comité beoogt. Hierop volgde sluiting door den voor zitter. Tot leden van het Parochiaal Armbe. stuur der St. Victor-parochie zijn herbe noemd de heeren A. Vos en B. Warmer dam. In plaats van den heer Job. Pennings werd benoemd de heer P. Kleijn. OEGSTGEEST. Parochiale Jeugddag. Het doel van de sedert eenlgen tijd ge voerde actie in de R.K. Parochie om be langstelling te wekken voor het noodzake lijke jeugdwerk, alsook om den achter stand op dit gebied in te halen, is beslo ten met een Jeugddag. Deze dag ving aan met een Missia Dia- logata in de kerk, waarbij de begeleiding op het. kerkorgel door den heer Abr. Mar- tijn werd verzorgd. Deze plechtigheid, waarin door alle aanwezigen met den pries ter het H, Misoffer werd opgedragen, liet niet na op de geloovigen een diepen indruk te maken. De voorzitter der St. Josefsgezellen-ver- eenigingen, rector Drost, hield evenals onder de H.H. Missen van 9 en 10'/: uur, een predikatie, waarin hij het doel, zoo wel op godsdienstig, cultureel als maat schappelijk gebied uiteenzette. De middagplechtigheld vormde wel het hoogtepunt van dezen dag. Het kerkgebouw was zoo vol, dat velen zich met een staanplaats moesten tevre den stellen. Vooraf hield kapelaan Sanders een korte predikatie als inleiding en opwekking. Hierna had de plechtige installatie plaats van de Kruisvaarders der K.J.C. Het plechtig lof werd gecelebreerd door pastoor de Vetten. In 't Patronaatsgebouw Is des avonds door een tooneelclulbje op>ge- voerd ,,De Brievenbus". De leiding was in handen van den heer B. van Elzen. Een slotwoord werd gesproken door pas toor de Vetten. De voorjaarscollecte langs de hulzen ten bate van de diaconie der Ned. Herv. Gemeente heeft opgebracht f. 582,75'/:. Voor hetzelfde doel werd rechtstreeks ge stort f. 58,50. RiJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van A. Zandbergen en N. Noort. Getróuwd: B. Heemskerk j,m. 20 jaar en G. Jungerius j.d. 17 jaar; H. A. de Vries j.m. 36 jaar en J. v. Iterson j.d. 28 jaar. De verkoop van de Emmabloem heeft in deze gemeente f. 47.45 opgebracht. De alhier gehouden verkoop van de Emmabloem heeft f. 47.75 opgebracht. SASSENHEIM. Christelijk Dem. Unie. Gisteravond ls onder leiding van het Kieskringbestuur, ten huize van den heer T. Vos een afd. Sassenheim van de Christ. Dem. Unie opgericht. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren T. Vos, voorz., A. Verhoog, secr., Hein Baderstraat 6, én J. v. d. Sluis, pen ningmeester. f yJ D.D.D. tulvert de pori|& f L doet de Jeuk bedaren, ver. X» 1 Ir licht eo sterkt d« hU|d. LIM y weelsels. Flacons i 75 eL 1. 1.50 en I. 2.50. GENEESM HUI 0 flfl 1 0 N 0 D E L 0 E NI TEGEN N G E N 9970 (Ingez. Med.) AUTOBUSPASSAGIER ONWEL GEWORDEN. Waarschijnlijk tengevolge van gassen, Toen een autobus (z.g. wilde dienst) der fiima S. uit den Haag deze gemeente pas- seerde, werd nabij de Klapbrug bemerkt, dat een drietal passagiers onwel werden' en hun bewustzijn verloren. De bus stopte en de passagiers werden bij de Fa. Faas binnengedragen, waar zij spoedig weer bij. kwamen. Men vermoedt, dat uit de afvoer, buis gassen den wagen binnengedrongen waren. De bus vervolgde den tocht, doch uit voorzorgsmaatregel werden nu de ra men geopend. De drie slachtoffers werden later per personenauto naar den Haag ver voerd. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. van der Geest geb. Schrama, a.; J. M. Granneman geb. Lelieveld, z. Ondertrouwd: W. J. Overvliet en M. M. Remmerswaal. Getrouwd: J. L. Oosterveer en W. Th. de Boevere. Overleden: E. van Santen geb. van Dijk vr. 67 j. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. J. H. de Haan geb. v. Oyen, dochter. Getrouwd: C. Borst en Tj. Helfferich. Overleden: A. M. de Wit geb. Zuidam vr, 79 j. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad van Stompwijk komt morgen avond 7.30 uur in opehare zitting bijeen, ter behandeling van de volgende zaken: Notulen; Ingekomen stukken; Over dracht enz. van grond aan den Achterweg; Benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur; Voorstel tot wijziging van een geldleeningsovereenkomst in verband met renteverlaging; Benoeming van een lid van de Commissie tot Wering van Schoolver zuim; Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor bijz. steun aan werkloozen (steun B.); Wijziging gemeentebegrooting 1936 en 1937. Verder voorkomende zaken. Extra hulp aan werkloozen. Evenals vorige jaren stelt het departe ment van Sociale Zaken ook voor 1937 gel den beschikbaar voor extra hulp aan werk loozen. Het bedrag van dezen steun is vast gesteld op f. 5.30 per persoon, waarvan f. 2.— per persoon ten laste van de ge meente komt. B. en W. van Stompwijk stel len den raad voor te besluiten tot deze uitkeering weder over te gaan en de daar voor benoodigde gelden zijnde berekend op een gemiddeld aantal werkloozen van 102, daarvoor beschikbaar te stellen. De minister behoudt zich het recht voor een deel van het aan de gemeente uit te keeren bedrag van f. 3,30 uit te keeren in natura. B. en W. van Stompwijk stellen den raad voor in de vacature wethouder van Wijk, in de Commissie tot Wering van Schoolverzuim te benoemen den heer S. Wortel. De collecte ten bate van de Talma- stichtingen, instituut voor Prot. Chr. Rusthuizen heeft opgebracht f. 38, Aan de Coöp. Groenteveiling werden de eerste Engelsche Komkommers en de eerste Aardbeien aangevoerd. Gedurende Maart schreef de Onder linge Vereeniging voor Ziekenhuisverple- ging 76 nieuwe leden in, waardoor het to taal ls gestegen tot 10101. B. en W. van Stompwijk stellen den raad voor in de vacature-Van der Sloot in den heer G. Annokkee of den heer D. Visser. Wegens onrechtmatig steuntrekken, door het niet opgeven van gezinsinkom sten. is proces-verbaal opgemaakt tegen V. uit Veur. Des nachts heeft men aan den Broek- weg een ijzeren waterleidingput uitgegra ven en medegenomen. Wegens het frauduleus afstempelen van boterbonnen, waardoor een grooter hoeveelheid kon worden afgenomen dan waarop hij recht had ls proces-verbaal opgemaakt tegep B. uit Stompwijk. VOORSCHOTEN. St. Josefgezellenvereeniging. De St. Josefgezellenveaieeniging herdacht haar patroonfeest. Des morgens had een alg. H. Communie plaats van de leden der vereeniging. waarna men zich naar .Ret eigen Huis" begaf, waar een gemeenschap pelijk ontbijt plaats had. 's Avonds na het lof werd voor de ge zellen en hun ouders een feestavond gé- geven. Kapelaan L. A. Brabander, directeur der geaellenvereen. opende deze feestelijke bij eenkomst met een woord van welkom lot de talrijke aanwezigen en zette het doel en het nut van het jeugdwerk uiteen om al dus de jongens te vormen tot flinke dege lijke burgera voor kerk en maatschappij. Na dit openingswoord werd een veer tiental nieuwe leden geïnstalleerd tot leden der vereen. Kapelaan Brabander wenschte na deze Installatie de gezellen geluk met hun toetreding en sprak den wensch uit, dat zij krachtig mogen volgen het pro gramma van Kolping, om te worden goede Katholieke, sociale en blijde menschen. :Qaarna voerde de tooneelvereeniging OP !heti drama „Moeders geloof". Het spel aer tooneelisten was goed en werd met groote aandacht gevolgd. Kapelaan L. A. Brabander sloot met een woord Van dank. 2—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 14