LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 21 April 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Instantine RECHTZAKEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LUCHTVAART UN/T EN IETTEREN Uit de Rijnstreek l ILXÉ/ FAILLISSEMENTEN IjXrkjel^k'ndeldujüsSé loo'n sneetje ten Hoeoe's roggebrood haarlemsch kantongerecht. Aanvaring. Voor den Haarlemschen Kantonrechter stond terecht de 38-jarige schipper H. H. uit Katwijk aan Zee, wlen ten laste was legd, dat hij ln den nacht van 21 Decem ber J.I. ln de Ringvaart van de Haarlem mermeer met zijn schip tijdens mist in aanvaring is gekomen met de motorboot „Anna", van schipper T. Verlaan, te Bo degraven. Laatstgenoemd schip kreeg voor (.325 schade. Verdachte was doorgevaren. De ambtenaar van het O. M. eischte 2 maal f. 25 subs. 2 maal 10 dagen hech tenis (n.l. voor de aanvaring en het door varen). De Kantonrechter veroordeelde tot f. 30 sub. 15 dagen hechtenis (voor de aanva ring' en sprak hem voor het andere feit vrij- Verdachte teekende hooger beroep aan. Hl HAAGSCHE POLITIERECHTER. Melkcontróle. Toen bij den landbouwer van R. in Stompwijk door een controleur een onder teek ingesteld zou worden, stopte hij enkele kannen melk weg en verhinderde controle daarop toe te passen. De verdachte liet verstek gaan en na ver hoor van den controleur, zeide de Officier dat in zulke gevallen de boete moet wor den bepaald alsof de melk niet aan de eischen voldeed. Daarom werd f. 50 boete subs. 50 dagen hechtenis gevraagd. Het vonnis werd conform dezen eisch. Beleediging. E. O. v. d. K. uit Zoeterwoude, zei leelijke voorden tegen K., die een aanklacht wegens beleediging indiende. „Hij was zóó erg op de vervolging gesteld, dat ik nog een brief kreeg, wanneer de zaak zou voorkomen", vertelde de Officier van Justitie, die vond dat er wel erger dingen gezegd worden dan hier was geschied, en daarom met f. 3.boete wade volstaan. Dit werd ook het vonnis. DE SCHEVENINGSCHE VISSCHERS EN HET CRISIS-HARINGBESLUIT. Een aantal Schevenlngsche visschers had in 1935 een partij haring binnen gebracht, welke het in het crisis-haring- beslult 1935 vastgestelde kwantum te bo- vin ging en de respectieve reeders waren door den kantonrechter tot boete van 1.20 tot f.200 veroordeeld. In hooger beroep had ook de rechtbank een veroordeeling uitgesproken. De reeders gingen in cassatie, met het gevolg, dat de Hooge Raad de zaak naar het Haagsche Gerechtshof verwees. De procureur-generaal bij het hof had legen ieder der verdachten een geldboete van f. 40 subs. 20 dagen hechtenis ge- lischt met verbeurdverklaring van de hoe veelheid haring boven het in het besluit genoemde kwantum. Het hof deed hedenmorgen uitspraak en veroordeelde de reeders ieder tot een geld boete van f. 20 subs. 20 dagen eveneens met verbeurdverklaring van de genoemde hoeveelheid haring. DE POSTVLUCHTEN. Hedenochtend te 6.09 uur is de Kievit naar Indië vertrokken. De bemanning bestaat uit den gezag voerder Tepas. tweeden piloot Peetoom, mecanicien Deltenlt en den radio-telegra fist Dik. Te Amsterdam stapten in een passagier voor Batavia, een voor Calcutta, een voor Bagdad en twee voor Medan. Onderweg ral nog een passagier instappen te Halle- Leipzig voor Bagdad. Het toestel vervoert verder 126 kg. goe deren, 308 kg. briefpost en 8 kg. pakket- post. PREDIKBEURTEN. VOOR DONDERDAG 22 APRIL. LEIDEN. Geref. Gem. (N. Rijn): Nam. 8 uur, ds. H. Ligtentoerg van Lisse. ALPHEN AAN DEN RUN. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfaoht, ds. Rlckel van Delft. GEREF. KERKEN. Beroepen te Bierum P. H. Wolfert te Mariënberg; te Oosterbeek S. Wouters te Soest. WAALSCHE GEMEENTEN. Beroepen te Haarlem M. A. R. C. Jaspin te Vitry et Artois (Frankrijk), Ds. J. SNOEK'. In den ouderdom van 66 jaar is te Put- tershoek na een ernstige ongesteldheid «verleden ds. J. Snoek, predikant bij de Geref. Kerk aldaar. Ds. Snoek werd 12 Mei 1870 op Urk ge wen en oefende daar het winkeliersbedrijf "it. Hij diende er de Geref. Kerk als diaken tl ouderling en was er leider van de Zon dagsschool en van de Jongelingsvereeni- Hij evangeliseerde later te Nieuwlan- 05 'Dr. i en diende de Geref. Kerk aldaar, "adat zij in Dec. 1912 tot openbaring was Kkomen tot 1925 ais oefenaar. De classis JJdPpel der Geref. Kerken liet hem tot het Kriikambt toe op grond van art. 8 der faikenorde (singuliere gaven), waarvan JU In 1925 camdidaat werd en 5 April vatf 5?' iaar zijn intrede deed bij de Oefëf. 'tk van Vrijhoeven-'.v-Gravekiuiif ^Pelle, welke standplaats hij in 1930 met van Puttershoek verwisselde. Ds. Snoek ■«vulde voor de classis Dordrecht enkele "tpntaatschappen. geboren Wilhelmus Petrus Antonius z. van A. de Bruijn en W. G. Helversteijn Wilhelmus Paulus Joseph z. van G. C. v. Houten en A. Aanhave Louise Hendrika d. van L. Zandvliet en S. M. v. d. Post Antonius Johannes Dorotheus z. van C. A. Kamer ling en M. M. Tetteroo Jannetje d. van A. de Koning en J. de Graaf Paulus Mattheus Johannes z. van H. A. v. Oerle en M. F. J. v. d. Broek. Tugendhold, z. van M. J. Blangé en W. Höver Martina Maria, d. v. P. A. Deve- ling en C. v. d. Hoeven Margaretha, dr v. J. Lardee en C. v. d. Reijden Louise Maria Josepha, dr v. A. P. F. H. Brunt en H. G. B. M. V. Wubbels Christina Maria, d. v, S. Brakel en E. S. de Romijn Pieter z. v. P. Boehlee en J. Pardon Elisabeth Maria, d. v. H. Hlllenaar en E. C. Verschu ren Wijbe Johannes, z. v. W. J. v. Zuijlen en J. P. Jasperse Jacobus Willy, z. van W. Treur en M. Kanbier Arie Jan, z. v. P. G. Bouter en K. de Jong Pieternella Maria, d. v. J. v. Leeuwen en C. Vork Hendrlna, d. v. J. C. Wassenaar en G. Scher mer Geslna Maria, d. v. M. A. v. Diemen en G. A. Meyer Johan Hendrik Leonar- dus, z. van L. M. P. Drost en W. H. Schon- vogel Charles, z. v. A. G. v. Musscher en H. W. v. d. Berg Hendrik Antoon, z. v. A. Lammers en W. J. Grul Pieternella, dr. v. J. C. Bax en C. Guldemeester Cornelia, d. v J. de Vos en M. Turk Alicia, d. v. H. de Tombe en M. v. Tongeren. gehuwd A. v. d. Sluis gesch. m. en G. Reijn- ders jd. overleden. E. Brokken-Slenders wede. 73 j. G. Bruggemans m. 69 J. C. Verhoeven Ligtvoet wede. 78 jaar P. v Leeuwen, m. 77 jaar M. van Leeuwen, d. 9 dagen H. Verver, m. 73 iaar F. C. Harte- veld-Frankhuizen vr. 76 j. C. W. Mar- tijnv. d. Bergh, vr. 71 J. M. Koster, ongeh. vr. 78 j. J. OverdijkSimons vr. 72 jaar J. de Bolster wedn. 70 jaar. gevestigd. M. M. Bakhuijzen, Kalvermarkt 3 B. A. Besseling, verpleegster, Apoth.dijk 30 J. L. de Bock, Journalist, Zoeterw.Singel 79 J. P. G. v. d. Boogert, opz. cemsto, Breestr. 107a W. C. v. d. Breggen, dienst bode, Utr. Veer 17 N. W. F. v. d Brink, kantoorbediende, K. Rapenburg 14 J. Buis. missionaris, Wald. Pyrmontstraat 31 J. A. Burgers, Rijnsb.weg 140 A. Burg graaf, Breestr. 73a C. Cramer, Oude Rijn 71 A. C. Deckers, volontair P. en C., Rapenburg 47 A. v. Gessei, landarbeider, Voldersgr. 10b E. A. H. Haivërhout en fam.. timmerman, v. 'd. Waalsstraat 37. M. G. If Hermans, boekhoudster, Oude Rijn 23 C. L. v d Hoek, verpleegster, Witte Singe! 27 W O. v. d. Horst. 11. veroleeg- ster. Plantage 10 A de Jongh, melkcontr. H. de Vriesstraat 9 J. Kippersluijs. arts, Rijnsb.weg 140 G W. de Kwaadsteniet, W. Rozenstraat 22 J. W. v. Loon. ver pleegster, Javastraat 9 C. H Mac Gilla- vry. dr. in de scheik.,' J. van Goyenkade 2 W. F. v. d. Mee en fam.. portier. L Rijndijk 78 J. v. Nieuwenhuizen en fam. landarbeider, Voldersgracht 10b Wed. G. W Schollaart- v. Noort, Langebrue 27 P. Olman, zilversmid. Garenmarkt 38 J. F Ouwerkerk hulsschilder, Alexanderstr. 29 W. L. Th. Paulini, Plantsoen 79. A. v. Randen en Fam., letterzetter, N5c. Beets- straat 27a. Th. L. v. Schalk, letterzetter, L. Agnietenstraat 9. H. Schouten, Rijnsb. singel 13. J. Sohotue en Fam., bouw- ondern., Ndeuwsteeg 25. A. Souverein en Fam., sigarenmaker, Amaliastraat 20. W. v. d. Steen, bloemkw. knecht, N. Rijn 118a. E. N. Stefels, bloemistknecht, Nwe. Beesten-markt 34. J. J. Turk en Fam., fabr. arb., Poeigeeststr. 4 C. A. Veils en Fam., koopman, Donkersteeg 1. A. Mul derVersloot, Middelweg 20. H. A. Th. Vinkesteinv. d. Waart, de Wetstr. 6. A. v. d. Weel en Fam. de Sitterlaan 56a. L. VossWiHems, Coornihertstraat 65. P. W. H. Wljers, zilversmid, Garenmarkt 38. M. Ruiten—Zalm, v. d. Duijnstraat 20. vertrokken. Vertrokken: M. J. Arbouw en fam., n. Biliton (N.O.I.) J. de Boer, n. Hilversum, Wagnerlaan 13 G. J. B. Bontje en fam., n. Den Haag, Lijsterbespleln 18 N. v. d. Brugge en fam., n. Schiedam, Am. v. Solms- straat 13 K. Ciggaar, n. Driebergen- R'burg, Secretarislaan 16 R. R. Clements en fam., n. Den Haag, Isingstraat 45 P. L. J. Ooebergh, n. Antwerpen J. C. van Dajalen, n. Oegstgeest, Warmonderweg 18 E. Duym en fam., n. Leiderdorp, Span jaardslaan 1 P. v. Duijvenbode en fam., n. Den Haag, Maaswijkstraat 69 Wed. S. Offringa-Eerdmans en fam., n. Den Haag, 2e Emmastraat 268. J. Schlagwein-v. Egmond, Den Haag, Spul 271 Wed. J. M. v. d. List—Engels, Amsterdam, Burmanstr. 20 III Th. C. Fles en fam., Den Haag, Acaciastr. 89 R. J. Folkers, Utrecht, J. v. Scorelstr. 57 J. J. L. Fontaine, Gilly Belg E Fröling- haus. Bochum-Riemke, Hernerstr. 353 M. A. Gieske, Wassenaar, Langestr. 103 M. G. de Groot, Oegstgeest, Oranjeln 6 W. de Haan en fam., Voorschoten, Rijndijk 160 H. J. Hazevoet, N.O. Indië J. M. Hoogenboom, Den Haag, Groenhovenstr. 32 H. A. v. d. Hout, Delft, Oostsingel 51 N. v. Kampen, Nieuw Vennep, Korenaar straat 18 L. W. Kooijman, Boskoop, Zuidkade 75. E J. Sterrenberg-v. Leeuwen. Kethel en Spaland. Schiedamschew. 59 M. H. J. v. d List en fam., Amsterdam, Burmanstraat 20 III F. W. M Lohmann. Den Haag, Kaapstraat 74 T. R. v. Manen. Haarlem. Tuinlaantje 18 rd J. J. Meihuizen, Zug. Zwitserland, Inst. Montana E. C. Mel- chers. Haarlem, Juhoplants. 19 rd J. H. Moes. Rotterdam. Navanderstraat 10 A. H Mussmann, Herne, Ludwigstr 20 H. W. Tieleman Oegstgeest. Emmalaan 93 C. Oversluijs en fam.. Den Haag, Mauvestr. 7 J Philippo en fam Oegstgeest, Sumatra- straat 36J. Pohlmann, Sterkrade (Dl.), Erzstr. 7a Raden Mas Raspio, N. O.-In- gaston cher au overleden. Te Boston, is overleden de Fransche schrijver Gaston Chérau, Chérau werd den 6en November 1874 te Niort in het département Deux-Sèvres geboren. Hij debuteerde op zeven en twin tig Jarigen leeftijd met den roman „Gran- des époques de Monsieur Thebauit". Bijna al zijn werken zijn een schildering van kleinsteedsche burgerlui uit onzen tijd. Hij schreef oa. „Monseigneur voyage", „Champl Tortu", „Le Montre" en „Le Re- mous". Den 5en Mei 1926 werd Chérau gekozen tot lid van de „Académie Goncourt" ln de plaats van Ellmir Bourges. ko van dijk. De heer Ko van Dijk deelt mede, dat hij het volgend seizoen geen deel meer zal uitmaken van het gezelschap „Het Nieuw Schouwtooneel". nieuwe uitgaven. Luchtbescherming. In de Blauw-Wit-serle tot opbouw en ontwikkeling, uitgegeven door La Rlvière en Voorhoeve -te Zwolle is verschenen .Luchtbescherming" door dr. M. L. v. d Stempel, arts te Amsterdam en lid van den Raad van Advies der Nederlandsche Ver- eeniging van Luchtbescherming. Bij zijn beschouwing over dit actueele onderwerp heeft dr. Stempel zich evenals onze regeering oo het standpunt gesteld, dat zelfbescherming'o'd den voorgrond moet staan en dat de overheid s'.echts voor de collectiviteit kan zorgen. Na een korte inleiding en een geschied kundig overzicht worden de volgende on derwerpen besproken: De oörlogsgasseh en hun uitwerking; Be scherming van de bevolking: De evacuatie- dienst; Inrichting voor toevluchten en schuilplaatsen: Bereiding van neutrali- seerende vloeistoffenHulpdiensten en Eerste Hulp. Deze verschillende hoofdstuk ken worden uitvoerig en populair bespro ken terwijl waar noödig foto's en teekenin- gen zijn afgedrukt. Wij ontvingen van de Uitgevers-Mij. Gebr. Kluitman te Alkmaar, de volgende aardige vlotte meisjesboeken: „Jonge Zwervers" door Ems I .H. van Soest. Frits en Auke naar de Filmschool", door J. H. Brinkgrgye-Entrop. „Lot speelt in de Levensloterij" door A. M. Nachenius-Roegholt. „Cootje zet zichK schrap" van dezelfde schrijfster, rbepeven# een prettig Jongens boek: VY[S|; „Drie jongens dn de journalistiek" door A D. Hildebrarrii r f J! - --.it Van H. Pi Leopóld's Uitgevers-Mij. N.V. te Den HaaÊ: „Hoogwaardigen", door Melis Stcke. „Voetstappen op de trap, een nieuw avontuur van Inspecteur Lund". door Willy Corsari. .Eiland in de Branding", door K. van der Geest. Van de Uitgevers-Mij. Andries Blitz te Amsterdam: „Io Vivat! Studentencocktail", door dr. P. H. Schroder. Van Uitgevers-Mij. „Nieuw Europa" te Amsterdam „Lief Vaderland, Hou Zee" .door Th. Wauters. Wij ontvingen .Rondom het boek 1937", onder redactie van mr. E. Elias, uitgege ven door de Vereeniging ter bevordering van de belangen des Boekhandels" ter ge legenheid van de Nederlandsche Boeken week 1 tot 8 Mei 1937. ALPHEN. Aan het politiebureau zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden heerenrijwiel. Ook in onze gemeente begint vergele ken bij het vorige jaar, gelukkig het aantal steuntrekkenden als ingeschreven werk- loozen af te nemen. Naar wij vernemen is de e.v. raadsver gadering onzer gemeente bepaald op 4 Mei as. De opbrengst van de hier gehouden Emmabloem-collecte bedraagt ruim f.131. dat Instantine onmiddellijk het pijncentrum beïn vloedt en daarom zoo bovenmate pijnstillend werkt. (BAYER) J E \^R y 9967 (Ingez. Med.) Uitgesproken: C. H. van der Burg, weduwe van F. A. M. Dieben, stalhoudster te Lei den, le Btrmenvestgraoht 15. R.C. mr. A. B. Bommezijn. Cur. mr. F. H. van der Tas, te Leiden. Opgeheven de faillissementen van: J. van Rhijn te Leiden, J. v. d. Broek, Alphen aan den Rijn, Th. J. Salman te Noordwijk. dië S. J. Rombaut, Rijnsburg, Smidstr. 56 P. D. de la Saussaye Briët, Woubrugge, Hotel 't Oude Raadhuis R. B. Schenkel, den Haag, Spui 27 J. Schimmel, Maas tricht, Rechtstr. 10 J, M. Schoonhoven, Utrecht, Harmstr. 2 D. J. Simons, Belg. Congo H. H. v. Soest en fam., Eindhoven, Fuchsiastr. 15 P. v. Stein, Lisse, Heeren- weg 367 J. D. Thijs en fam., Batavia N. O.-I. P. G. Touw, Haarlem, Zijlweg 59 H. Vlasveld. Den Haag, Drebbelstr. 204 Wed. E. Fonteinv. Vliet en fam., Zoeter woude. H. Rijndijk F8-J.H L. M. v. d. Voort, Ramraht, Hauskamp E. J. de Vries Robles. Rotterdam. Paradijslaan 48 M. E. Wassenaar, Wassenaar, L. JKerkdam 84 A. J. Wilmink, Brussel. ALKEMADE. Spoedeischende Raadsvergadering Door den Burgemeester is tegen mor genavond een spoedeischende vergade ring belegd. Het eenige agenda-punt luidt Wijziging begrooting, dienstjaar 1937. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. Th. van Zoen, 28 jaar en A. M. van Amsterdam, jd., 26 jaar; H. P. van Ruiten, 29 J., jm. en M. P. van Berkel ,26 Jaar, jd.; J. M. van der Veer, 29 Jaar, j.m. en M. P. Wesselman, 30 jaar, jd.; Th. H. Witteman ,26 Jaar, jm. en H. M. J. Hoogenboom, 25 jaar. jd.: Th. J. Heemskerk, 25 jaar, jm. en M. J. Straat hof, 25 jaar, jd. Gehuwd: J. J. Turk. 27 jaar, Jm. en J. M. Kennis, 21 jaar, jd.; L. Bartels, 24 Jaar jm. en H. C. Deters, 21 jaar, jd.; S. E. Loos. 24 jaar, j.m. en M. J. Hoogenboom, 22 Jaar, jd. BOSKOOP. Goed afgeloopen. Toen de boomen van de hefbrug weder omhoog werden gebracht, werd het dochtertje van den landbouwer M, doordat zij op de boomen hing, mede om hoog genomen Het kind. kwam te vallen en bezeerde zich ernstig. In het brug wachtershuis binnengebracht, waar spoedig een dokter verscheen bleek, dat het kind, behoudens een verwonding aan het hoofd, er vrij goed afgekomen was. In plaats van r.aar school, werd het kind echter, door de zorgen der politie huis waarts gebracht. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Margaretha, d. van R. G. H. v. Leeuwen en A. J. v. Zoomeren Adriana Trijntje, d. van W Groeneveld en A. de Jong Johannes Albertus. z. van C. A. v. d. Hoek en C. J. v Riin Ondertrouwd: C. Frets en J. C. v. Nes J de Kooter en E. G. Lagerweij Aanrijding. Aan het Kruispunt Koninginneweg Dorpstraat, heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een personenauto van den heer N. uit Waddinxveen en een motorrij wiel, bestuurd door den arbeider G. V. uit deze gemeente. De auto, die uit de richting Zuidkade kwam, reed het motorrijwiel, dat uit de richting van de hefbrug kwam, in den flank aan. Al hoewel de botsing zéér hevig was, kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. De auto werd licht beschadigd, doch het motorrijwiel werd geheel in elkaar gedrukt. HAZERSWOUDE. Herstel van Molens. Men schrijft ons: Zij, die oog hebben voor het mooie Hol- landsche landschap, zullen bij een bezoek aan het dorp Hazerswoude ongetwijfeld onder de bekoring komen van het dorps- schoon: een frissche dorpskern met naar verschillende zijden wegen en vaarten met oude boerderijen en klapbruggen en daar buiten één wijdsch polderlandschap met tal van windmolens, zoowel in en nabij het dorp, als in hét verre verschiet. De gemeente Hazerswoude kan aanspraak maken op eén groot aantal windmolens en wel van zeer verschillend type, meer wel licht, dan één andere gemeente. Men vindt er den achtkanten watermolen, den ronden steenen watermolen, den wip-wa- termolen en den zeldzamen wip-korenmolen met balie en men vond tot voor kort in het midden van het dorp het zeer weinig voor komende houtzaagmolentje, type wip- baiiemolen. In het vorig jaar is n.l. laatst bedoelde molen van zijn wiekenstel ont daan wegens dreigend gevaar van neder- storten, terwijl de timmerman niet aan het weder herstellen van het pittoreske mo lentje dacht. Men begrijpe, dat hierdoor het dorpsbeeld een gevoelig verlies leed. Op voorstel van den correspondent van de vereeniging „Oud-Leiden", te Hazers woude, den heer B. Offrir.ga, heeft deze Vereeniging het initiatief genomen tot herstel van het iattenzagertje. Een po ging, die met succes is bekroond. Gesteund door bijdragen, o.a. van de Vereeniging „De Hollandsche Molen" en het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland, heeft de vereeniging „Oud-Leiden" den eigenaar van 't molentje bereid gevonden dit te doen herstellen. Het ligt tevens in zijn voorne men bij gunstige omstandigheden den her stelden windmolen weder aan zijn bedrijf dienstbaar te maken. Reeds zijn de werkzaamheden tot herstel aangevangen. KOUDEKERK. Jaarvergadering Chr. Hist. Kiesver. De Chr. Hist. Kiesvereen. hield in een der lokalen van de Ned, Herv. School haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, den heer Ant. van Egmond. Na op de gebruikelijke wijze geopend te heb ben, wérd een financieel verslag uitge bracht door den heer C. Stroo. dat na on derzoek van een commissie, werd goedge keurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Ant. van Egmond en J. van der Slerre, terwijl in de vacature G. P. de Jong, die wegens drukke werkzaamheden had vraagt uw bakker.' GEBR. TEN HOEVE OEN HAAG ROTTERQ4M TEL. 335298 TEL.53949 (Ingez. Med.) bedankt, gekozen werd de heer W. van Vegten. Na bespreking, betreffende de a.s. verkiezingen, volgde sluiting met dankge bed door den heer A, Mieog. In de laatst gehouden bijeenkomst van de accordenvereen. „Bravo" die thans 40 leden telt, werden tot bestuursleden geko zen, de heeren B. Groeneveld, voorz., A. v. o. Voorst, secr. en D. G. v. d. Hoorn, pen ningmeester Tot directeur werd benoemd de heer J. J. van der Reyden te Leiden. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Marijtje, d. van A. Hooge- boom en E. H. van Teijlingen; Gerrit Hendrik, z. van A. W. Verhoeks en A. Jonkers. Ondertrouwd: D. J. Bonnet, j.m., 22 j. en J. v. Atten, j.d., 23 jaar. De alhier en te Zoeterwoude H.R. ge houden collecte ten bate van „Jong Hol land snakt naar werk" heeft opgebracht f. 163,23. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Bussum, Godelinde- dwarsstraat 28, W. J. Sleverding, kapper naar Nieüwveen, Johannesstichting, wed. D. van Dam geb. Dompeing. Ingekomen: van Herwn en Aerdt, H. P. Th. Pastoor, kappersbediende, Nieuwe weg 209 van Lisse, A. Bernard, landbouwer. Dorpsstraat 332 van Amsterdam, F. H. R. Rigter, landbouwer, Vriesekoop 473. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. J. Kroon 36 j. en E. van der Snoek 35 j. Vanwege den Provinciallen waterstaat van Zuid-Holland zijn verleden wéék, ge durende 6 achtereenvolgende dagen, op metingen gedaan van vaartuigen welke door de brug over de Drecht zijn gevaren. Deze opmetingen hielden verband met een te maken brug over de Drecht voor den nieuwen weg vanaf den Provincialen weg in den Vierambachtspolder naar de Haar lemmermeer. De Emmabloemcollecte heeft hier f. 73.78 opgebracht. - De heer A. van Poelgeest is kooper ge worden van de voormalige openbare lagere onderwijzerswoning. Hij zal de school met onderwijzerswoning. Hij zal de lokalen van deze school verbouwen tot woonhuizen. NIEUWKOOP. Jaarvergadering Watersport vereeniging „Noord-Zuid". In café Tijsterman alhier kwam de Wa- tersportver. „Noord-Zuid" in jaarvergade ring bijeen. De voorzitter, de heer C. P T. de Graaf opende, waarna de notulen wer den goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat er een voordeeiig saldo is van f. 14. .De secretaris las het jaarver slag Hieruit bleek dat de vereeniging in het voorgaande seizoen zeer actief is ge weest. Besloten werd de werkzaamheden seizoen 1937 zoodanig te regelen, dat er minstens elke maand een zeil- of motorboot wedstrijd plaats heeft. Er zullen minstens 4 zeil- en 2 motorboot wedstrijden worden uitgeschreven. De eerste zeilwedstrijd zal worden gehouden od Hemelvaartsdag. Bij stemming werd besloten dit jaar ook een zeilwedstrijd te houden od de Zuid- einderplas. Het bestuur deelde mede dat het in de Noordeinderplas voor haar terrein, waarop de starttoren staat een aanlegstijgertie zal maken van plm. 18 M. lang. Het materiaal hiervoor is reeds aangekocht. Met het wedstrijdzeilen wordt altijd nog geen rekening gehouden met de bepalingen van het reglement, meest uit onwetend heid Daarom zal binnenkort een lezing worden gehouden over de bepalingen die in acht moeten worden genomen. Hiervoor heeft zich iemand belangloos beschikbaar gesteld. NOORDEN. De bouw van drie woningen te Uit hoorn voor den heer Tomson is gegund aan Veenman en Vink alhier. De collecte voor de Geref. Kerk al hier te Alphen aan den Rijn bracht f. 66,52 op. ZOETERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon Johannes Cornells, z. van N. F. v d. Burg en W. T. Hoogervorst Janna, d. van P. van Duijn en T. van Duijn. Ondertrouwd: A. van Aalst 25 j. en P. Karens 23 j. C. J. Gouweleeuw 22 j. en W, Wensveen 18 j. 3-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11