De voetbal-competitie No. 1« Stijgende kampioenskansen van Ajax en Be Quick Jtile Jaargang Maandag 19 April 1937 R.F.C. is gepromoveerd P.S.V. is reeds uitgeschakeld Z.F.C. en Ensched. Boys degradeeren In een in hoog tempo gespeelden wedstrijd, waarin bij wijlen uitstekend voetbal werd te zien gegeven, is Ajax er in geslaagd met flinke cijfers van P.S.V. te winnen. De kansen van Ajax in de kampioenscompetitie blijven door deze zege voortreffelijk, terwijl de Eindhovenaren, nu zij de helft der wedstrijden achter den rug hebben, met slechts 1 overwinning en 3 neder lagen, practisch voor den titel zijn uitgeschakeld. Ajax—P. S. V. 5—2. Langzamerhand werd dit echter andeis. Het beweeglijke spel van rechtsbinnen Hazeweiier jr. ging de Deventer defensie meer en meer uiteen scheuren en steeds werd Halle's doel belaagd. Intusschen probeerde Go Ahead zich door enkele uitvallen iets los te werken maar al mochten deze aanvallen niet van gevaar ontbloot schijnen, gevaarlijk waren ze allerminst. De aanval van Go Ahead bleek geheel schotloos en hoe de Vries en Wagenvaart zich ook inspanden om kansen te scheppen, het binnentrio zocht Wachter's doel telkens te hoog of op de verkeerde plaats. Een handsbal van Ter Beek, waarvoor scheids rechter Israels zeer terecht al was het dan ook op advies van een der neutrale grensrechters strafschop gaf en waaruit midvoor Blijham on o.i. onhoudbare wijze de thuisclub de leiding gaf. gaf Be Quick een zoodanigen steun dat zii het spel groo- tendeels in handen hield. Doelman Halle leek een paar keer ach tereen geslagen maar evenveel malen bracht het latwerk redding of tipte Leo Halle de harde schoten over het doel. De aanvallen van Go Ahead bleven te tellen en slechts enkele voorzetten brachten moeilijkheden voor doelman Wachters. Linksback Pienter, goed bijgestaan door zijn buurman ten Wolde, stond echter zijn mannetje en het goede kopwerk van pien ter viel in deze periode te loven. Een ge duchte handicap voor de thuisclub leek het aanvankelijk toen rechtsbuiten Blijham wegens een spierverrekking het speelveld moest verlaten er. niet terugkeerde. Ipey. een speler uit het tweede elftal verving hem. Deze handicap deprimeerde de gastheeren echter allerminst. Wei werd het soelbeeld Iets meer verdeeld maar de thuisclub hield de beste kansen. Dit kwam eenige minuten voor de rust tot uiting toen na een vlotte combinatie tusschen Wilkens en Blijham jr. Hazeweiier jr. het leder in zijn bezit kreeg Eijsink nam een teveel afwachtende houding aan. de jonge Be Quicker kon den bal onder controle krij gen en onhoudbaar schoot hü onder den uitloopenden Halle door, in het Deven ter doel. Ook de resteerende minuten bleven groo- tendeels geheel voor Be Quick. Na de hervatting zakte het spelpeil aan vankelijk op een onverwachte wiize. Het tempo was daarbij ook veel gedrukter. Toch is deze overwinning van Ajax niet too gemakkelijk tot stand gekomen als de cijfers zouden kunnen veronderstellen In de eerste helft wogen de beide ploe gen tegen elkaar op en verkreeg P.S.V. evenveel scoringskansen als de thuisclub, doch na rust Ajax leidde toen met 21, na aanvankelijk te hebben achtergestaan vertoonden de P.S.V.-verdediging en ook de middenlinie een noodlottige inzin king. De beide backs stelden zich volkomen verkeerd op, waardoor én Van Reenen èn de beide vleugelspelers herhaaldelijk ge legenheid kregen gevaarlijk door te breken. Het aantal kansen, dat A,iax in de tweede helft heeft gekregen, was zeer talrijk en dit in aanmerking genomen, zijn de vijf gemaakte doelpunten niet eens zoo veel te noemen. De Ajax-achterhoede is zoo langzamer hand het minst sterke deel van de ploeg geworden. Been was er ditmaal hopeloos uit. Van Diepenbeek speelde beter, doch niet meer met die groote kracht als vroe ger. Keizer keepte weer met zijn bekende onverschilligheid Bijna had dit Ajax in de eerste helft een doelpunt gekost, toen een Drachtig keihard schot van Van Kooyk tegen den paal belandde, zonder dat de Amsterdamsche doelman er een hand naar uitstoken had. In een snel tempo werd aangevangen. Na 17 minuten nam P.S.V. de leiding. Van Kooyk liep op een pass door het midden toe. Keizer kwam uit zijn doel, kon den bal niet voldoende wegwerken en van den Broek had den bal slechts voor het in trappen. 0—1, Dit doelpunt inspireerde het Ajax-elftal 4ot enkele fraaie aanvallen en nog geen drie minuten later was de stand gelijk uit een doelworsteling 11. Ajax kwam terug en nu kreeg men de Amsterdammers op hun best. Uit een pass van Bijl scoorde van Reenen 2 müiuten na den gelijkmaker een tweede doelpunt. 21. Het spel bleef op hoog peil staan, alhoe wel het tempo in het verdere verloop iets zakte. Ajax was in het veld misschien iets sterker, de aanvallen van P S.V. waren echter even gevaarlijk als die der Amster dammers. maar men wist niet van de kan sen te profiteeren. Een kwartier na de rust scoorde Gerritse het derde doelpunt voor Ajax en toen Stam een beetje al te hardhandig door Lanneger aangevallen werd. kende de heer Busscher een strafschop toe. waaruit Van Diepen beek den stand on 41 bracht Er waren toen 22 minuten gespeeld. Ajax bleef domi- neeren en het was Gerritse, de een kwar tier voor het einde een zuiver gericht schot loste, dat doel trof, nadat Stam hem on fraaien wijze den bal voor de voeten had gegeven. 51, P.S.V. speelde een verloren wedstrijd en het was nog vrij onverwacht, toen 7 minu ten voor het einde Van Kooyk de geheele Aiax-verdediging passeerde. zijn schot stuitte tegen de paal terug, doch de toege- loooen De Visser kon gemakkelijk den bal in het net trappen. 52. De laatste minuten brachten nog enkele hachelijke momenten voor het P-S.V.-doel, doch gescoord werd er niet meer. Be QuickGo Ahead 30. Een voor Groningen ongekende belang stelling bestond er voor den wedstrijd Be Quick—Go Ahead. Evenals in den openingswedstrijd en de vorige week tegen Islington Corinthians begonnen de Groningers met groot enthou siasme en in een hoog tempo te spelen. Over het geheel was het eerste kwartier geheel voor Be Quick, dat zich van de 'oeiaamde Go Ahead verdediging niets aan trok en veel bezoeken aan Leo Halle's doel bracht. Toch kreeg onze internationale doelman ?een druk werk. Eysink en Gol- enbeld hadden er een uitstekend oog in u" g°ed gesteund door de halflinie werd moaw n Groninsers niet gemakkelijk ge- te bren°m een serieuze schietkans Toto van viiet HET VOORNAAMSTE NIEUWS YAN HEDEN Het elftal van Rouwkoop (Voorschoten), dat door een 20 overwinning op Lug- dunum III waarschijnlijk naar de 4de klasse van den K.N.V.B. zal overgaan - Van links naar rechts. Voorste rij: Brouwer, v. d Blom, Zonneveld; 2de rij: v. Rooyen. Brussé, Blom; 3de rij; Riethoven, v. d. Krogt, Oskam. Janssen, Braggaar. zoodat er het eerste kwartier van de tweede helft weinig tegenieten viel Speciaal de DeventeTlaren hadden weer geruimen tijd noodig om op het vereischte toerental te komen. Rechtsbinnen De Üreek moest zich bo vendien wegens een onwillige knie, laten vervangen door Herman Koopman waar door de Deventer aanval iets meer aan levendigheid won, maar het schieten bleef matig. Hogenbirk voorkwam een zeker doelpunt toen hij een schot van Van Dijk van de doelliin trapte en aan den anderen kant voorkwam Halle. bii een vlotten aan val een goal. toen hij zich moedig voor de voeten van Hazeweiier jr. wierp. Maar in de laatste minuut moest hij toch visschen toen Ipey een door Haze weiier ir. geforceerde hoekschop keurig voor het doel plaatste en Willy BUiham onhoudbaar inkopte. 30 NEDERL LIMBURG- BELGISCH LIMBURG. Tc Maastricht werd gisteren do return wedstrijd om dc twee schaal Coenegracht tusschen Nederlandsch en Belgisch Lim burg gespeeld Behaalden dc Nederlanders Tweeden Paschdag te Laemaeken op het nippertje een 43 zege, thans hebben de Belgen verdiend revanche genomen met 2-4 OOSTELIJK ELFTAL WESTELIJK ELFTAL 4—3. Gisteren is te Winterswijk een wedstrijd gespeeld tusschen een Westelijk en een Oostelijk elftal. De Westelijken wonnen met 54, nadat de ruststand hun reeds een 21 voorsprong had gebracht. In dc middenlinic der Westelijken "speel de de U.V.S.'er Wallaart vooral in de eer ste helft een uitstekende partij. VOETBAL: Overwinningen van Ajax en Be Quick. L.D.W.S. won met 30 den promot.-wedstrijd tegen S.E.P. HOCKEY: Weer een nederlaag van Leiden in de promotie-competitie. LAWNTENNIS: De Nederlandsche ploeg voor den wedstrijd om den Davis-Cup. Slechte Belgische voorhoede. Oorzaak dat Zwitserland met 21 wint. Slechts 20.000 toeschouwers woonden in het Heyselstadion te Brussel den landenwedstrijd BelgiëZwitserland bij, welke door de gasten met 21 werd ge wonnen. na een vooral van de zijde der Belgen teleurstellende ontmoeting. De Belgische voorhoede is vooral sterk tegengevallen. Wederom was Voorhoof ge heel uit vorm en miste hij. evenals tegen Nederland 't geval was, talrijke kansen. Zelfs een omzetting tegen het slot, Braine als midvoorj mocht niet baten. In het Zwitser- sche elftal was Xam Abegglen weer de beste speler uit den aanval, evenals destijds te Amsterdam, werkte hij bijzonder hard en hij smaakte het genoegen na 11 minuten zijn land de leiding te geven. De beste spe ler op het veld was echter de Zwitsersche back Minelli, die niet tegen ons land kon uitkomen wegens ziekte. Hij was het groote struikelblok voor de Belgische aanvallen. In de tweede helft de rust was ingegaan met een 10-voorsprong der Zwitsers ver hoogde de rechtsbuiten Bickei den stand tot 20. De middenlinie der Zwitsers was beter dan die van de Belgen en vooral Stij- nen was niet in den vorm, waarin hij twee weken geleden te Antwerpen tegen Neder land speelde. Een kwartier voor het einde wist Voorhoof een tegenpunt te maken. In den resteerenden tijd hielden Minelli c.s. goed stand, zoodat het einde kwam met een 21 overwinning der Zwitsers. Voor den K.N.V.B. zijn gisteren de vol gende uitslagen verkregen: Kampioenschap van Nederland: Be Quick Go Ahead 30: AjaxPSV 52. Afdeeling I, Promotiecompetitie, 2e klasse 't GooiHilversum 51. 2de klasse A: HerculesVriendenschaar 1—1. Promotiecompetitie 3de klasse: De Vole- wijekersBloemendaal 42. Afdeeling II, promotie 2e klasse: ZFC SVV 0—0. 2de klasse B: UnitasEmma 122. Promotiecompetitie 3de klasse: Steeds Hooger—Gouda 01; The Rising Hope— Hollandiaan 22. 3de klasse D: EDSGSV 42. Promotiecompetitie, 4de klasse: LDWS SEP 3—0. 4de klasse A: TONABoskoopsche Boys 6—3; LFC—VDS 0—4. Promotiecompetitie res. 3de klasse: VUC III—BMT II 6—0; LFC II—VIOS II 0—2. Afdeeling III, promotie 2e klasse: Hen geloEnsched. Boys 43. Afdeeling V, promotie 2e klasse: WW— Heerenveen 23. Om den Ned. Voetbalbeker: Ooievaars UVS 2—11; Hillinen—HDV 3—4. Van Overal. In den strijd om het nationale kampioen schap heeft Be Quick zich opnieuw als een gevaarlijke tegenpartij op eigen grond doen kennen Go Ahead werd in Groningen zeer verdiend met 3—0 geslagen en Be Quick bezet thans de tweede plaats achter Ajax. dat geen twijfel liet aan haar meerderheid over P.S.V. en met 52 triomfeerde. Ajax 4 3 0 Be Quick 3 2 0 Go Ahead 4 2 0 Feyenoord 3 1 0 PB.V. 4 1 0 zekerd zag van een veiligen 30 voorsprong. Hilversum zette nu alles op den aanval en oogstte door van Schaick dan ook succes, doch nauwelijks was afgetrapt of Peters scoorde in overduidelijke buitenspelpositie ten 4e male, 41. Deze tegenslag voor Hilversum werd nog verhoogd, toen van Polen keeper Cohen passeerde en scheidsrechter Boekman on> volkomen onbegrijpelijke redenen dit doel punt niet toekende. De gasten hielden wel dapper vol. doch het pleit was beslecht en Winthorst wist de meerderheid der Gooiers nog eenmaal in een doelpunt uit te drukken, zoodat het einde van dezen, na de rust nog al forsch ge speelden wedstrijd, tenslotte een 51 zege- praai voor 't Gooi bracht. Ds stand is: 1 10—8 6 1 6—6 4 2 6—5 4 2 5—5 2 3 8—11 2 Voor de tweede klasse-promotie in afdeeling I zou de plaatselijke naijver tusschen de twee Hilversumschc kam pioenen wel eens aan R.C.H. ten goede kunnen komen! 't Gooi zegevierde dit maal in den kamp tegen Hilversum met 51 (vorige maal was de strijd onbe slist) en practisch heelt de Haarlem- sche Racingclub daardoor dc beste kansen gekregen. Vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd te Hilversum zijn de geel-zwarten sterker geweest en waar ditmaal de productiviteit van dien aard was, dat van de kansen ge profiteerd werd, mocht dit resultaat dan ook als volkomen verdiend beschouwd wor den, hoewel de cijfers de veldverhouding wel wat flatteus voorstellen. Van meet af aan nam 't Gooi door tac tisch beter spel het initiatief en al spoedig gaf zij haar supporters reden tot juichen, toen N. Cohen een voorzet van Winthorst onberispelijk in een doelpunt omzette. 10. Tot de thee wisten de resp. verdedigingen doelpunten te voorkomen. Ook na de pauze waren het de Gooiers, die het beste werk lieten zien en het na pl.m. 10 minuten door N. Cohen gescoorde 2e doelpunt gaf de veldverhouding dan ook uitstekend weer. Groot was de vreugde der geel-zwarten, toen A. Peters direct hierop no. 3 achter Bouwman plaatste en 't Gooi zich aldus ver- Gooi Hilversum R. C. H. 3 1 3 1 2 1 1 8—5 1 A-7 1 4—4 Rotterdam heeft haar zesde eerste klasser gekregen door de promotie van R. F. C., dat deze snelle beslissing dankte aan een puntloos gelijk spel te Zaandam tusschen Z. F. C. en S. V. V. Intusschen zal Z. F. C., na een verblijf van 13 jaar in de eerste klasse, haar geluk in lager regionen moeten be proeven Over den wedstrijd het volgende: S. V. V. ging dadelijk goed van start en de Z. F. C.-keeper Dijkstra moest een hard schot van Bockhove onschadelijk maken. Hiermede hadden de Schiedammers echter voorloopig hun kruit verschoten en Z.F.C. kwam opzetten, doch voor het S.V.V -doel ontbrak het beslissende schot. Zoowe! bij S.V.V. als de thuisclub hadden de verde digers maar weinig moeite de onsamenhan gende aanvallen de baas te blijven. Toch wist S.V.V. meermalen door te breken, doch verder dan een drietal hoekschoppen voo: de rust waartegen Z.F.C. er slechts één stelde bracht zij het toch niet. Hel spel j had in de eerste helft niet veel te beteeke- 1 nen en men kreeg den indruk, dat het een vrindschappelijke ontmoeting betrof. In de tweede helft ging het aanvankelijk niet be ter, doch waar Z. F. C winnen moest om haar kansje te behouden, werd in 't laat ste kwartier alles op den aanval gezet, doch S.V.V. verdedigde nu als hing haar leven er van af. Ofschoon Z.F.C. in deze periode zeker een doelpunt verdiende, wist S.V.V. dat tenslotte met haar heele ploeg stond te verdedigen haar doel schoon tc houden. Met blanken stand kwam dan ook het einde, hetgeen de degradatie der Zaan dammen beteekende. K. F. C. Z. F C. S. V. V. 3 3 0 0 11—2 6 3 111 2—2 2 4 0 1 3 3—12 1 In het Oosten is Ensched. Boys ge degradeerd. Weinigelf zullen gistermid dag echter gedacht hebben dat het door dezen wedstrijd zoover komen zou; immers met dc rust leidden de Boys met 30. Hengelo, dat in de eer ste helft weinig gepresteerd had, werd toen echter veel actiever en doordat zij toen nog een 43 zege te bevechten wist, degradeerde Ensched. Boys. Hengelo Quick Ensched. Boys 3 2 10 11—9 5 3 111 9—8 3 4 10 3 11—14 2 In het Noorden won Heerenveen met 3—2 van W.V.V.. waardoor de strijd hier weer volkomen open is geworden. Heerenveen 1 1 0 0 32 2 W.V.V. 2 10 1 6—3 2 Friesland 10 0 1 04 O Wat de lagere afdeelingen betreft zii aangestipt de 10 overwinning van Gouda, op Steeds Hooger. De Gouwenaars hebben nu nog slechts één punt noodig om te promoveeren naar de 2e klasse Gouda 3 3 0 0 7—2 6 V.I.O.S. 2 10 1 7—3 2 Steeds Hooger 3 0 0 3 312 0 In 4 A werd de te Leiden bij 20 ge slaakte wedstrijd L.F.C.V.D.S in Den Haag voortgezet De Hagenaars, die reeds de leiding hadden wonnen met 40 Door deze overwinning zijn zij kamn'oen gewor den vaar hun afdeeling Na afloop van den wedstrijd werden de srielers gehuldigd. Voor de promotie 4e klasse heeft L D W.S. od het A S.C.-terrein met 30 gewonnen van SEP. waardoor de stand als volgt geworden is: L.D.W.S 2 1 1 0 4—1 3 Tonegido 2 1 1 0 2—1 3 S.E.P. 2 0 0 3 0—4 0

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9