LAATSTE BERICHTEN lEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 19 April 1937 WEERBERICHT. Binnenland De schrijfwijze van de Nederlandsche taal. De staking bij de scheeps werven te Amsterdam. Buitenland BEURSOVERZICHT MA1KÏ KIlCHTINc^P; igi?Vllan acht ,sHkke,« lan cent. Primula Wanda 60-80 ct. per bak. - 7.5 c.M. en drie stukken van 15.5 c.M. be- Copland 611 ct.. Bartigon 8—15 ct., W. Pitt de hc°Sten van de gevangenis. 19_15 ct Pr Elisabeth 11-16 ct.. Yellow Ai die kanonnen zijn van het modernste g_16 ct Irlssen blauw 12_lg ct Wem j Duitsche fabrikaat 11—15 ct.. Anemonen 46 ct., Latyrus 17 «UB Barometerstand. Hederunldag 3 uur: 761. binnenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand: 761.7 te Biarritz. Laagste stand 741.6 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 20 April Zwakke tot matige Westelijke tot Zuide lijke wind. Aanvankelijk meest half be wolkt met weinig of geen regen, later toe nemende bewolking, met toenemende kans i op regen. Iets zachter. buitenlandsch weerbericht. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie, welke Zaterdag met het centrum over den Duitschen Bocht lag, vulde geleidelijk op en trok nog iets naar het Oosten. Ten Zuidwesten van IJsland ligt een nieuwe depressie, waarvan een se cundaire de barometers op Ierland snel doet dalen. De hooge druk in het Noord- Oosten hield nog stand, die in 't Zuidwes ten nam iets is beteekenis af. Het lueht- drukverval is over het algemeen slechts gering en dientengevolge is de wind in vrij wel het geheele waarnemingsgebied zwak tot matig. Alleen op IJsland en den Oceaan komt krachtigen wind voor. In Scandinavië de Randstaten, Duitschland, Midden- Europa en onze omgeving is de lucht be trokken met plaatselijk regen. In Zuid- en West-Frankrijk en in Engeland en Schot land is het droog met gebroken lucht, on der invloed van den rug van hooge druk king tusschen de depressies. In Ierland ls, onder invloed van de naderende secun daire depressie, de wind weer tot Zuid ge krompen en de lucht weer betrokken met regen. Verwacht wordt, dat de rug van hooge drukking hedennacht over ons land zal trekken, zoodat aanvankelijk de lucht tijdelijk zal opklaren met weinig" of geen tgen. De wind zal dan tot Zuidwest of Zuid krimpen, terwijl later de bewolking en de regenkans zeer zullen toenemen. Ver wacht wordt verder, dat de temperatuur iets zal stijgen. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: windstil, 8 gr. C., mooi. Londen: Z.W., 8 gr. C„ betrokken. Berlijn: O.Z.O. 13. gr C.. motregen. Antibes: windstil, 13 gr C., mooi. Innsbrück: windstil, 4 gr. C., goed. De minister stelt een commissie van advies in. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft, gelijk hij onlangs reeds in de Eerste Kamer als zijn voorne men heeft te kennen gegeven, thans een commissie Ingesteld om hem te advlseeren nopens den Inhoud van regels, volgens welke, in het bijzonder met het oog op de belangen van het onderwijs, voor de heden- daagsche Nederlandsche schrijftaal de voornaamwoordelijke aanduiding dient te worden bepaald met dien verstande, dat in elk geval: a. afzonderlijke aandacht worde geschon ken aan de voornaamwoordelijke aandui ding van of met betrekking tot mannelijke personen en mannelijke dieren. b. worde onderzocht in hoeverre ook voor andere dan onder a bedoelde woorden de speciale regels zullen kunnen gelden, die daarvoor worden aanbevolen. In de commissie hebben zitting genomen prof. dr. J van Ginneken en prof. dr. J. C. F. H. Schrijnen, beiden hoogleeraar aan de R.K. Universiteit te Nijmegen en prof. dr. C. G. N. de Vooys, hoogleeraar aan de rijks universiteit te Utrecht, terwijl prof. van Ginneken als voorzitter zal optreden. De commissie heeft reeds 17 April j.l. haar werkzaamheden aangevangen. HEFFING OP BOTER, De heffing op boter is voor de week van 18 tot en met 24 April, behoudens tus- schentijdsche wijziging, vastgesteld op 80 cent per K.G. DUITSCHLAND SCHACHT EN HESS AAN HET WOORD, luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 6 gr. C. (43 gr. F.) 12 ur 's midd.: 7 gr. C (46 gr. F.) 3 uur nam.: 7 gr, C. (45 gr. F.) nOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Dinsdag. Voorm. te 11.01 uur; nam. te 23.54 uur. licht op voor fietsers e.a. Maandag: 7.33 nam. tot 4.26 voorm. maans- op. en ondergang. 19 April: op: 12.40 uur; onder; 2.19 uur. ROEMENIË De IJzeren Garde. Uit het getuigenverhoor tijdens een pro ces tegen een tiental leden van de „IJzeren Garde" is gebleken, dat deze organisatie een complot op touw had gezet om Titulescu te vermoorden. De tien beklaagden uit het proces worden beschuldigd enkele maanden geleden het oud-lid van de IJzeren Garde Michael Ste- lesco te hebben vermoord, die een andere groep had opgericht. der getuigen verklaarde, dat Stelesco uit de IJzeren Garde was gezet, doch dat nem was medegedeeld, dat hij weer zou wor sen opgenomen, als hij Titulescu zou heb ben vermoord. Prins Nicolaas, de broeder van koning v* udle onlangs afstand heeft gedaan van zijn prerogatieven, heeft den minister president het volgende schrijven gezonden, d! ïet doe' eon e'nde te maken aan de zijn we"C€ omtrent hem in omloop „Ik heb vernomen, dat men mijn naam verbindt aan zekere politieke groepen alsmede aan politieke agitaties. Indien deze geruchten voortgaan, zou den zij verderfelijk kunnen zijn. Ik ver klaar geen enkel persoonlijk contact te onderhouden met een politieke groep, ik protesteer tegen de geruchten en verzoek u maatregelen te nemen, welke JU noodlg oordeelt om hieraan een einde te maken." igens de „Intransigeant" zal Prins SSftï z?er binnenkort met zijn vrouw in vestigen °men' om zlch daar deflnltlef le Doodvonnissen te Berlijn. Op een vergadering van de Beiersche organisatie voor den kleinhandel heeft de minister van economische zaken. dr. Schacht, een rede gehouden, waarin hij onder meer een uiteenzetting van den toe voer van grondstoffen gaf. Hij zeide. dat het voor het weerbaar-maken van het Duit- sohe vc'.k noodig was geweest, bepaalde grondstoffen voor zekeren tijd uit het ge bruik te nemen. De beperkingen op het gebruik van grond stoffen hebben thans echter wel haar hoog ste punt gehad. Een zekere verlichting in de gTondstoffensibuatie kan onmiddellijk verwacht worden. Ten aanzien van de voedselvoorziening is gebleken, dat Duitschland zich voorioo- pig niet geheel van het buitenland kan los maken. Dit is een van de redenen, waarom ik steeds weer het koloniale vraagstuk naar voren breng, aldus dr. Schacht. Rijksminister Hess heeft het woord ge voerd op de slot/bijeenkomst van het con gres der N.S.D.A.P. in den gouw Baden. Hij zeide, dat op 1 Mei as., precies na vier ja ren, weer toelating tot de N.S.D.A.P. moge lijk is. Velen Duitechers staat hiermede den weg open tot zeer nauwe medewerking aan natie en staat. Het volk, aldus Hess. is thans een gesloten eenheid. Dit zij gezegd vooral aan degenen, die nog speculeeren op de oude Duitsche tweedracht en hopen de religieusiteit van ons volk te kunnen mis bruiken voor politieke doeleinden. Die kringen zijn geweest die van de met haat. vervulde tegenstanders der partij en zij zijn er nog steeds. In hun kortzichtig heid hebben zij nog steeds niet erkend, dat Slechts het nationaal-socialisme het heeft bestaan den bolsjewistischen vij and van het menschdom, die uit principe God loochent, te verslaan. Drie vroegere leden van de „communis tische jeugd" zijn te Berlijn ter dood ver oordeeld. Een vierde beklaagde, die nog minderjarig was, kreeg tien jaar gevange nisstraf. Zes anderen kregen straffen tus schen l'/t jaar en tien jaar opsluiting. Zij waren er van beschuldigd in Mei 1932 een vergaderingslokaal der S.A. stormender hand te hebben ingenomen in Lichtenberg bij Berlijn. Tijdens de vechtpartij was een S.A.-man gedood. bond van nederlandsche schilderspatroons. Onder leiding van den bondsvoorzitter, den heer W. C. van As uit SommelsdiJ;, ■had in „Excelsior" te Den Haag, de jaar- Hjksche algemeene vergadering plaats van de verzekerings-instellingen van den Bond van Nederlandsche schiiderspatroons. Het jaarverslag, de balansen en reke ningen werden goedgekeurd, evenals het voorstel een premie-reductie van 10 pCt. der in 1935 aan het fonds voor bedrijfs ongevallenrisico betaalde premies te ver- leenen in mindering op de voorschot premie voor 1937. Het aftredende lid van den raad van bestuur, de heer Y. S. Rypkema te 's-Gra- venhage, werd met algemeene stemmen herkozen, terwijl de heer Henri C. Koek voor 1937 wederom tot den accountant werd benoemd. Een aantal wijzigingen in de reglemen ten wer na eenige bespreking en toe lichting goedgekeurd. Tot leden der financieele commissie voor 1937 werden de heeren A H. Tekelenburg te Groningen, A. P. van Eldik te Rijswijk en A. de Baay te Rotterdam benoemd. De voorste wielrijder, de heer S„ werd met een zware hersenschudding naar het r.k. ziekenhuis te Groningen vervoerd. De ove rige wielrijders bekwamen geen letsel. De motorrijder werd van zijn motorrijwiel geslingerd. Hij brak een enkel en liep eenige schaafwonden op. Per auto is hij naar zijn woning overgebracht. DE NIEUWE TINBAGGERMOLEN. Vrijwel allen hebben het werk hervat. De stakingen bij de scheepswerven aan de overzijde van het IJ te Amsterdam zijn in den loop van den dag vrijwel geheel opgeheven. De vierhonderd arbeiders, die vanoch tend nog buiten de poort van de Neder landsche Scheepsbouw Maatschappij waren gebleven, besloten in een vergadering na de middagrust het werk te hervatten. Op een enkeling na, gingen allen aan 't werk. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij gaat eveneens het werk weer zijn gewonen gang. Van de 180 stakenden zijn er nog slechts 10 overgebleven, die zeer waarschijnlijk eveneens aan het werk zul len gaan. Ook de 40 nageljongens bij de Neder landsche Dokmaatschappij namen tegen 10 uur het besluit, het werk te hervatten. NEDERLANDERS BIJ DE CONTROLE OP DE NON-INTERVENTIE. Wij hebben ter bevoegder plaatse geïn formeerd. naar het totaal aan Nederlan ders, dat thans in .dienst is der commissie voor de controle op de non-interventie in den Spaanschen burgeroorlog. Ons werd medegedeëld, 'dat de voor de zee-controle thans zijn aangesteld 3 Ne derlanders als chief-observing-öfflcer met standplaatsen te Gibraltar, Brest en Do ver en 60 observing-offlcers en assistant- observing-officers. Voorts zijn voor de land-controle uit Nederland benoemd, 1 administrator. 1 chief-observing-officer en 18 observlng-of- ficers. Zooals reeds eerder werd gemeld zullen de schepen, die een observing-officer aan boord hebben een „non-interventie-wim- pel" voeren. Dit is eer. witte wimpel met twee zwarte ballen. Het lag in de bedoe ling. dat deze wimpels in Engeland ge maakt zouden worden, doch de vlaggenfa- brieken in Engeland zijn zoo overladen met werk in verband met de kronings feesten. dat zij geen tijdige levering kon den waarborgen. Daarom heeft men besloten de order in Nederland te plaatsen. Een Amsterdamsche firma heeft opdracht gekregen een 500-tal wimpels te vervaardigen. DE NEDERLANDSCHE CONVOOI-DIENST IN DE SPAANSCHE WATEREN. Naar wij vernemen zal Hr. Ms. „Hertog Hendrik" tegen het einde van deze maand (vermoedelijk den 26sten) van den Helder naar de Zuidelijke Europeesche wateren vertrekken, teneinde aldaar den convooi- dienst van Hr, Ms. „Java" over te nemen, in afwachting van de komst van Hr. Ms. „Johan Maurits van Nassau", welk schip omstreeks 25 Mei bij Gibraltar kan worden verwacht. Hr. Ms. „Java" vertrekt na afgelost te zijn door de „Hertog Hendrik" naar Nederland, teneinde gereed gemaakt te worden voor de vlootrevue bij Spithead. CHINA Bestrijding van den hongersnood. De minister van financiën heeft een be drag van 29.000 dollar ter beschikking ge steld om althans eenigen steun te verleenen aan de slachtoffers van den hongersnood in de provincie Kweitsjau ten Noorden van Kwangsi. Volgens berichten uit dit gebied liggen hier duizenden menschen ten gevolge van gebrek aan voedsel op sterven. In de zakenwijk van Ningpo in de provin cie Tsjekiang zijn tachtig winkels door een brand vernield. De schade wordt geraamd op 29.000 dollar. VEREENIGDE STATEN De staking bij de General Motors. In strijd met de berichten van Zaterdag blijkt de staking bij de General Motors in Canada niet opgelost te zijn, daar de regee ring erkenning- van het vakverbond blijft weigeren. Er is nu gedreigd met een sympathie staking van 100.000 man bij de General Motorsfabrieken in de Ver. Staten tegen morgen, zoo heden geen oplossing wordt verkregen. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Te Zaandam heeft gisteravond de politie het geluk gehad twee goede bekenden op heeterdaad te betrappen, toen zij bezig wa ren zich door middel van braak toegang te verschaffen tot de kantoren van de fabrie ken „De Zwaan" en het „Haut". beide staande aan het einde van de Westzijde aldaar en toebehoorende aan de firma Adriaan Honig te Koog aan de Zaan. De politie heeft reden aan te nemen dat er ook nog een derde in het spel is. die zou hebben weten te ontkomen. De aangehoudenen waren in het bezit van een flinken voorraad inbrekersgereed schappen. Een bootje, waarvan ze zich be diend hadden, was van diefstal afkomstig. Beide verdachten zijn Zaandammers, ge huwd en resp. 36 en 37 jaar oud. Bovenbouw in montage-deelen naar Indië. In verband met den opdracht voor den bouw van een nieuwen tinmolen, ter ver vanging van de „Kantoeng" vernemen wtj. dat het contract gesloten is met de werf „Gusto" in Schrledam doch dat de molen gedeeltelijk in Indie gebouwd zal worden door de droogdokmaatschappij „Soerabaja". Deze droogdokmaatschappij zal het geheele ponton bouwen en later den opbouw ter reede van Soerabaja monteeren. De geheele molen zal daar beproefd wor den en zeeklaar worden opgeleverd ten ge- noege van het Indische hoofdkantoor voor de Scheepvaart. De molen zal dan naar Banka worden gesleept. De bovenbouw zal door Gusto wor den gèleverd en in montage-deelen naar Indië worden gezonden. UIT NED. OOST-INDIË. zwaar weer. BATAVIA 19 April (Aneta/ANP). Uit verschillende plaatsen in midden-Java zijn berichten binnengekomen omtrent zwaar weer, dat daar gisteren heeft gewoed. Zoo brak, tengevolge van regens en bandjirs, in het district Kendal-Zuid (tus schen Semarang en Pekalongam de dijk door van de kali Blorong waardoor de streek nabij Kaliwoengoe onder water werd gezet. De dijk was pas sinds eenige maan den gereed gekomen. Er is verder geen schade aangericht en het water is weer weggezakt. Ook in Solo en omgevmg heerschte er noodweer. In de Kotta Solo zijn talrijke boomen ontworteld. Op zeven plaatsen zijn de electausche geleidingen en de telefoon draden vernield. Op verschillende plaatsen in Solo staan stadskampongs onder water. De verbindingen door middel van de hoofdwegen naar Wonogiri en Djocja zijn gestremd. De Solo rivier is buiten haar oevers getreden, het water staat op veie<J>', plaatsen een metec hoog, bij Grogol zelfs 1.70 meter. Ook uit de buurt van Klaten werd nood weer gemeld. In den dijk van de Oedjceng-rivier is een gat van zestig meter geslagen waardoor de dessa's in die buurt zijn overstroomd In een tabaksloods van de onderneming Polanghardjo is de bliksem Ingeslagen, waardoor drie kamers met tabak zijn ver brand. Uit Djocja wordt gemeld, dat de brug te Tegalgondo in den hoofdweg Djocja-Solo gisteravond geheel is doorgezakt. Het ver keer werd via Magelang. Ambarawa en Salatiga geleid. GENERAAL VON GALLWITZ OVERLEDEN. Gisteren is in een sanatorium te Napels de Duitsche generaal Max von Gallwitz op 85-jarigen leeftijd overleden. Tijdens den wereldoorlog heeft von Gallwitz o.a. het bevel gevoerd over een legerkorps aan het Westelijk front. DE „THORPEHALL" HEEFT DE BLOKKADE DOORBROKEN. Naar verluidt heeft het Britsche schip „Thorpehall" de blokkade aan de noordkust van Spanje verbroken en is het schip erin geslaagd de haven van Gyon binnen te vallen. De maatschappij, welke eigenares is van de „Thorpehall" verklaarde, dat de kapitein geen enkele instructie had de blokkade te verbreken. „Onze instructies luidden de aan wijzingen van de vloot-autoriteiten te vol gen, indien de „Thorpehall" de blokkade forceerde dan is dat onder omstandigheden, waar we niets van weten," door Duitsche ingenieurs en agenten, dl* van tijd tot tijd op Fransch gebied door dringen om propaganda te maken. De beide meest typische agenten zijn een ze kere Kremer en kolonel Strauss. Kremer bekleedde eenigen tijd geleden nog een. belangrijke plaats in de fabrieken van Krupp. Kolonel Strauss is de Duitsche of ficier. welke zich bezig hield met de ravi tailleering van Sevilla. Men zie voor nagekomen berichten en gemeenteraad van Leiden Pagina 2 van het 2de blad. AMSTERDAM, 19 April. De stemming op de Amsterdamsche ef fectenbeurs was heden niet onbehaaglijk hetgeen voornamelijk moest worden toege schreven aan de stijging, die op verschil lende productenmarkten viel waar te ne men. De handel was echter nog niet om vangrijk, daar klaarblijkelijk nog een af wachtende houding werd aangenomen. Voor Amerikaansche fondsen was de tendenz veel verbeterd, voornamelijk kwam dit tot uitdrukking in de koersen van de koper- aandeelen en de staalwaarden. In Anacon da's ging het vril levendig toe en ook do bekende staalaandeelen gaven aardige om zetten te aanschouwen Bii de opening be wogen de koersen zich meerendeels een kleinigheid boven het vorige slot en onder beurstiid had een verdere verbetering plaats. De affaire in lokale fondsen was gering. In Rubberaandeelen waren de omzetten van bescheiden afmeting. Desniettemin kwamen over de geheele linie koerswinsten tot stand, hetgeen in de eerste plaats ver band hield met de kleine prijsstijging van rubber te Londen en bovendien met de be richten dat de uitvoerrechten op Ned, In dische rubber zullen worden verlaagd. Voor de Rubbermaatschappijen kan dit niet an ders dan in gunstigen zin worden geïnter preteerd. In tegenstelling met de rubber aandeelen hadden de tabakken een gc- diukt voorkomen; de Sumatra-aandeelen kwamen zonder uitzondering lager te lig gen, Deli-Batavia's lagen in het bijzonder zwak in de markt en kregen een vrij groot verlies te boeken. Winstnemingen speel den hier klaarblijkelijk een niet onbe langrijke rol. Voor de Industrieelen bestond slechts weinig belangstelling, Aku's en Uni" levers waren goed prijshoudend. De Philipsaandeelen konden zich enkele procenten verheffen boven het vorige slot Van de Suikerfondsen werden de H.V.A.'s y/at hooger afgedaan, doch later op den middag kwamen deze weer beneden 500V» zoodat de noteering ten opzichte van Za terdag in doorsnee vrijwel onveranderd bleef De animo voor scheepvaartpapieren was niet groot, doch de stemming was vast Aandeelen HollandAmerika lijn liepen eenige procenten naar boven. Kon. Booten waren niet veel veranderd: de Scheep- vaartunie's en Japanlijnen trokken een kleinigheid aan. Op. de petroleumafd. ont moetten Koninklijken kalme vraag, de be- leggingsmarkt was stil. Voor de Neder landsche staatspapieren in het bijzonder de vierprocentsobligatién bestond een aan gename tendens. WISSELKOERSEN. 11L Londen 8.98 3/8. Berlijn 73..43. Parijs 8.16.3/4. Brussel 30.78 .Zwitserland 41.68'/.. Kopenhagen 40.12'/». Stockholm 46.32'/2. Oslo 4515 New-York 1.82 5'8. Praag 6.38. Prolongatie 1. Part. disc. 1/4. Daggeld 1/4. Registermarken 35 3/8. Crediet Sperr- marken 18 3/4. Effectensperrmarken 17 7/8 Reismarken 50. Bankpapier 42. DUITSCHE VERSTERKINGEN AAN DE KUST VAN SPAANSCII MAROKKO? AMSTERDAM. 19 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 436 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 7078 cent per KG. slachtgewicht; 2e kwal. 58 68 cent; 3e kwal. 4856 cent; 85 melk- en kalfkoeien f. 180—240 per stuk; 103 vette kalveren: 2e kwal. 46—55 cent per KG. levendgewicht; 3e kwal. 3844 cent; 193 nuchtere kalveren f. 58.50 per stuk; 25 schapen f.2228 per stuk; 569 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 5657 cent per KG. slachtgewicht; zware varkens 5556 cent; vette varkens 54— 56 cent. VEUR, 4.70; 2e wielrijder door motor gegrepen. In den afgeloopen nacht reden vier ken ners uit Wildervank, de heeren H„ v. d. K„ L„ en S.. na afloop van hun werkzaamhe den. per fiets over den Rijksstraatweg naar huis. waarbij zij werden ingehaald door den motorrijder J. B uit Meeden. Waarschijnlijk heeft deze de wielrijders niet opgemerkt, want ondanks het feit, dat de vier mannen voorzichtigheidshalve ach ter elkaar waren gaan rijden en zooveel mogelijk .naar rechts uitweken, werden allen door het motorrijwiel aafigereden, De bijzondere correspondent van de „News Chronicle" te Tanger. Philip Jordan, bericht, dat aan de kust van Spaanseh Marokko door de Dultschers een miniatuur „Maginot-linie" wordt ingericht. Wanneer deze linie gereed zal zijn, zal zij zich uit strekken van Kaap de l'Eau en de Chafa- rine-eilanden tot Benzou en Sar Seghir, tegenover Gibraltar en aan de westkust van Arzila bij Tanger tot de omgeving van Larache. De doorgang van de straat van Gibraltar is niet meer vrij. Te Benzou hebben de Duitschers een kanon van 40.5 c.M. ge plaatst. de proefschoten, welke hiermede in de richting van Spanje zijn gemaakt, waren bevredigend. Op Punta Blanca nabij Benzou, hebben Duitsche ingenieurs een batterij geschut van kleiner kaliber ge plaatst, welke eertijds door Vickers vooi de Spaansche marine was vervaardigd, een gelijke batterij is geplaatst bij Punta Car- nero en bij Sar Seghir. Ceuta is volgens Jordan een waar Duitsch I ,™oTT Am r™n Centr Westlandsche fort. Men vindt in deze stad een batterij van vier stukken van 10.5 c.M. en vier a"?4 3f-^5 et Hetae ™et tvnptdFKlg^SCiarUt van J1®* ..meeslCineraria 15—26 et.» Geranium 9—12 cent! moderne type. Elf stukken geschut zijn ge- pqipninria 7 16 ct Silvestrv 67 ct ner °0l\entVll CSUta' Vera 25—35 De correspondent van de „News Chroni 25 ct aUes per bos, Vlolieren 3 00-3 60, Jap. cle bericht verder, dat hij van geloofs Lelies 4 00—4.70, Anjers 3.80—6 20 per 100 waardige zijde vernomen heeft, dat de ver- j stuks boden zone van Alhucemas, waar de Duit- B&Sfrwatervliegtuigen "CM i 17 April. Kropsla le soort f. 1.80 soort f.12.20: Stoofsla f. 2.80— 5.50; Andijvie per 100 f.914; Spinazie per 4 kilo 3658 cent. Raapstelen f. 1—1.40; Rabarber per 100 bos f 3.104.50; Radijs f. 1.80—2.80; Prei f.3—3.50; Seldery f.0.50 —1.20. ROTTERDAM, 19 April. Aanvoer totaal 1531 stuks, vette runderen 552, vette kalve ren 212, nuchtere kalveren 16, schapen en lammeren 88. varkens 650, zuiglammeren 11. vette koeien per kilo le kwaliteit 68, 2e kw. 62, 3e kw. 43—54, vette ossen 666246 tor 56, vette kalveren 9075—50 tot 60, varkens (levend gewicht) 48474.6; schapen 53— 4737; lammeren 554534; schapen per stuk le kw. 35, 2e kw. 28, 3e kw. 23 gld.; lammeren f 272216. de versterkingen nog aanzienlijker dan te Ceuta. De verdedigingswerken bij Arzila zijn nog niet gereed. Zij worden aangelegd radijs 2.203.70 per cent per stuk. 100, bloemkool 10—U 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3