i BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD Derde Blad Maandag 19 April 1931 t)e Koningin bezocht Baarn en Soest. Prinselijk Paar naar Reckenwalde. Hoewel het geen officieel bezoek aan Baarn gold. waren er Zaterdagmiddag veel nienschen op de been toen H. M. de Ko ningin een rondrit maakte door de ge meente. Gekleed in een bruinen bontmantel en vergezeld door een- hofdame, reed H. M. te 3 bur in een open auto uit. om de ver siering in oogenschouw te nemen. Langs de geheele route weerklonken hartelijke toejuichingen van het terzijde van den weg staande publiek. Vooral op den Brink was de drukte enorm Op het bordes van het Gemeentehuis waren de burgemeester, jhr. mr. G. C. J. van Reenen en echtge- noote aanwezig. H. M.'s auto passeerde hier 2eer langzaam en vriendelijk lachend nam zij de toejuichingen van de talrijke schare in ontvangst. Te circa 4 uur was de rijtoer door Baarn ten einde en begaf H. M. zich via de Torenlaan naar Soest om ook daar de versiering te bezichtigen. Hier was men blijkbaar van het bezoek niet op de hoogte en de rondrit geschiedde dan ook vrij onopvallend. Te kwart voor zes is Hare Majesteit per auto naar Het Loo vertrokken, waar Zij om halfzeven aankwam. Daar het onbekend was hoe laat het Prinselijk Paar van Soestdijk naar Reckenwalde zou vertrekken, bleef het ook na het vertrek van H. M. de Ko ningin. dat te ongeveer 6.30 plaats vond. zeer druk voor het Paleis. 't Liep tegen achten toen eindelijk de auto voor het Prinselijk Paar voor het Bordes van het Paleis reed om de Prinses en Prins naar Amersfoort te brengen, vanwaar zij tot Berlijn per trein zouden reizen. Het Prinselijk Paar werd uitgeleide gedaan door den intendant van het paleis, jhr. J. A. de Jonge van Zwijns- bergen. Te Amersfoort arriveerden de Vor stelijke personen tien minuten voor het vertrek van den trein. Zij begaven zich naar een gewonen slaapwagen, waar zij zich onmiddellijk terugtrok ken. De weinige belangstellenden terzijde van den ingang van het stationsge bouw, juichten het Prinselijk Paar hartelijk toe, toen het de hofauto ver liet. Het perron was voor het rijtuig, waar de hooge reizigers hadden plaats genomen, door politie in burger af gezet. De nieuwe weg Dordrecht Moerdijkbrug. De besprekingen der Oslo-staien. Tekst voor plurilaterale bijeen komsten opgesteld. De Regeeringspersdlenst meldt: Tijdens de bijeenkomst in Den Haag van deskun digen van de landen van de Oslo-groep in het begin van Maart 1,1. werden zekere mogelijkheden va:i verruiming van den Jn- ternationaler. handel onderzocht. Van het resultaat der besprekingen werd een ver slag uitgebracht aan de verschillende re geeringen. Na onderzoek van dit rapport door de betreffende autoriteiten zijn de deskundigen van België. Denemarken. Fin land. Luxemburg. Nederland. Noorwegen en Zweden te Brussel bijeengekomen onder voorzitterschap van dr. H. M. Hirschfeld, directeur-generaal van Handel en Nijver- (heid te 's Gravenhage. Deze besprekingen, die gekenmerkt wer den door een geest van vriendschap en goede verstandhouding, zijn Zaterdag ge ëindigd De deskundigen hebben den tekst van een voorontwerp voor een plurilaterale overeenkomst tusschen de landen van de Oslo-groep vastgesteld, welke de strekking heeft bij te dragen tot de verruiming van het handelsverkeer en een eersten stap te doen in de richting van een vermindering van de handelsbelemmeringen. De deskundigen zullen dit voorontwerp met bijbehoorend rapport ter beoordeeling -hunner regeeringen voorleggen. De ont worpen gedragslijn zal eventueel worden (besproken in een bijeenkomst van Regee- ringsafgevaardigcen. Een nieuwe Kantoeng. Zal in onderdeden naar Indië worden gezonden. Naar gemeld wordt, heeft de werf „Gusto" te Schiedam opdracht gekre gen van het departement van Kolo niën tot den bouw van een nieuwen tinbaggermolen van hetzelfde type als de verloren gegane „Kantoeng". De ponton zal in Indië worden gebouwd Het mechanisme voor den bouw. verreweg het aanzienlijkste deel wat werkzaamheden en kosten betreft, wordt hier vervaardigd. Speciade onderdeelen worden door een andere Nederlandsche werf vervaardigd. Nu de baggermolen niet hier op een pon ton wordt gebouwd, moet hij in onderdee len aan boord van schepen naar Indië worden overgebracht. BONIFICATIE OP TARWEBLOEM. Naar wordt medegedeeld, is met ingang van gisteren de bonificatie op tarwebloem verlaagd van f. 1-60 tot f. 1.10 per 100 kg. Op 4 Mei a.s. zal door den Rijkswater staat worden aanbesteed: het aanleggen van een gedeelte van den Rijksweg No. 16 iRotterdam-Breda-grens) en wel 't nieuwe wegvak tusschen Dordrecht en de Moer dijkbrug. De nieuwe weg, ter lengte van ongeveer 7 K.M. buigt bij de Zeehaven van Dordrecht iets naar het Oosten af naar de spoorlijn DordrechtLage Zwaluwe. die tot nabij 't station Willemsdorp gevolgt wordt; hier komt de weg op de oprit naar de Moerdijk- brug uit. De weg zal in de toekomst twee geschei den banen krijgen: voorloopig wordt slechts één hiervan, de Westelijke, uitge voerd met een betonnen wegdek van 6,25 breedte binnen de kantstrooken van 0.50 M. Aan de Westzijde daarvan komt nog een verharde parkeerstrook van 2.50 M. Rij wielpaden komen langs dezen weg niet voor; de wielrijders blijven in de toekomst van den ouden weg gebruik maken. Om gelijkvloersche kruisingen met de béstaande wegen te vermijden is een drietal viaducten en over enkele gedeelten parallelwegen ontworpen; de Wieldrecht- sche Zeedijk en de weg r.aar het station Willemsdorp worden onder den weg door gevoerd. de Reeweg wordt gedeeltelijk om gelegd en wordt dan met een viaduct over den Rijksweg geleid. De viaducten en brug gen zullen direct op volle breedte worden uitgevoerd. Als bebakening van dezen weg zal ge bruik gemaakt worden van betonblokjes met een 3c.M. verhoogd middengedeelte, waarvan de opstaande kanten worden ge verfd. Het werk zal in Mei 1938 voltooid moe ten worden opgeleverd. DE A.S. BOSKOOPSCHE BLOEMEN TENTOONSTELLING. Groote bedrijvigheid. Nog slechts een korte wijle en dan zal Woensdag Boskoop's „bloemenpaleis" ge opend worden! Het is er nu reeds een en al bedrijvigheid, zoowel In als buiten het gebouw, om het geheel zoo fraai mogelijk te maken! De groote tentoonstellingshal is thans herschapen in een groot bosch, waardoor zich talrijke paden slingeren, met hier en daar een heuvel. De geplante berken en larixen zijn prachtig op tijd uitgeloopen en vormen een aardige variatie met de sparren- en den nenbeplanting. Zooals gezegd: de aanleg zal in boseh- trant zijn. met daartusschen een rijke ver scheidenheid van groepeeringen van tal rijke bloeiende heestergewassen, in diverse soorten en kleuren, welke, evenals In 1935. het geheel een sprookjesachtig aanzien zullen geven. Voorts zijn in de tentoonstellingshallen vele zitjes aangebracht, zoodat men op verschillende punten in het gebouw een prachtig overzicht heeft. Het bijgebouw, dadelijk aansluitend aan de groote hal zal een keurige collectie ro zen bevatten iRosarium), ook „nieuwig heden" zullen daar volop te bewonderen zijn! Zooals wij reeds meldden, worden de bloemen vannacht in het gebouw gebracht, omdat Dinsdagmorgen om 10 uur alles ge reed moet zijn. Morgenmiddag te 2 uur vindt dan de keuring der groepen door de jury plaats. Onmiddellijk na de officieele opening door minister Deckers zal de tentoonstel ling voor het publiek worden opengesteld. De stakingen aan de scheepswerven. Scherp ultimatum van den Metaalbond. Zaterdagmiddag waren te Amsterdam de slakende werklieden van de Nederlandsche Scheepsbouw-Mij., de Nederlandsche Dok maatschappij en de Amsterdamsche Droog dokmaatschappij in drie afzonderlijke ver gaderingen bijeengekomen, waartoe zij wa ren opgeroepen door de besturen van den Alg. Ned. Metaalbewerlcersbond, den R.-K. en den Chr. Metaalbewerkersbond, om te worden ingelicht over het verloop van de besprekingen inzake de stakingen in het scheepsbouwbedrijf Vrijdag gevoerd tus schen de besturen dezer werknemersorga nisaties en den Metaalbond, waarin de werkgevers georganiseerd zijn. Op deze drie vergaderingen is den stakers nog eens dui delijk gemaakt, dat de besturen van bo vengenoemde organisaties van werknemers zich in geen enkel opzicht achter deze directe actie stellen. Zij gaven het dringend advies, om den arbeid zoo spoedig mogelijk, d. i. dus heden, te hervatten en stelden de stakers op de hoogte van het besluit van den Metaalbond. dat, als 't werk morgen niet hervat zal zijn, de Neder landsche Scheepsbouw-Mij., bij welke het aantal stakers tusschen de 900 en 1000, d. i. ongeveer 2/3 van het totaal aantal werklieden, bedraagt, haar be drijf op korten termijn voor onbepaal- den tijd zal sluiten en haar personeel ontslaan, terwijl hij voortzetting den stakers bij de Ned. Dok-Mij. en de Am sterdamsche Droogdok-Mij. ontslag wacht. Er zal daarna geen sprake van onderhandelingen meer kunnen zijn. Nader wordt gemeld: De harde woorden, welke door de ver tegenwoordigers van den betaalarbeiders- bond in de conferentie met de werknemers zijn gesproken, hebben hun uitwerking niet gemist. Van de ruim duizend werklieden, die bij de Nederlandsche scheepsbouw maatschappij staakten, trokken onge veer zeshonderd hedenochtend de poort binnen en togen aan het werk. Het aantal stakers bedraagt dus thans hier nog ruim vierhonderd. Reeds zeer vroeg in den ochtend, meer dan een uur voor den aanvang van den werktijd, stonden honderden voor de werf opgesteld. Zoo nu en dan liep een enkeling door. doch toen liet het zich nog niet aan zien, dat het aantal stakers zoo belangrijk zou dalen. Van degenen, die om half zes moesten beginnen kwam de spantenploeg geheel op. Zeer velen namen evenwel nog een afwachtende houding aan. Van de honderden voor de werf staande arbeiders die om half acht moesten begin nen, ging zoo nu en dan een enkele naar binnen. Geen hunner werd tegengehouden of lastig gevallen Het verloop was volko men zonder incidenten De groote stroom kwam eerst tegen het moment, dat de sirene aanvangen blies. Ook van hen. die reeds om half zes had den dienen te beginnen hervatte om half acht een belangrijk aantal alsnog het werk, waardoor deze belangrijke ploeg vrij wel volledig werd. Wel waren er enkelen, die, na opgekomen te zijn. zich weer terug trokken, doch hun aantal was gering. De overgebleven stakers, voornamelijk nagel jongens, klinkers, tegenhouders en ijzer- werkers. degenen, die het initiatief na men bij den inzet van dit conflict, trokken, padat de poort gesloten was, weg naar Amsterdam, teneinde in een vergadering hun houding nader te bepalen. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij en de Nederlandsche Dokmaat schappij is nog weinig wijziging in den toestand gekomen. Een aantal der stakers is weliswaar aan den arbeid gegaan, doch de meesten blijven afwachten. EEN NIEUWE STICHTING OP ECONOMISCH GEBIED? Prins Bernhard zou een leidende functie worden aangeboden. Naar het „Utrechtsch Nieuwsblad" ver neemt, zijn in leidende kringen van handel en industrie hier te lande plannen in over weging om te komen tot de oprichting eener omvangrijke stichting op economisch gebied, welke zich zal bezig houden met onderzoekingen, het samenstellen van rap porten, het verstrekken van onderzoek opdrachten en dergelijke. Het blad ver neemt voorts, dat wordt gehoopt dat Z.K.H. Prins Bernhard, wiens belangstelling voor de economische problemen van ons land reeds duidelijk is gebleken, in de ontwor pen stichting een leidende functie op zich zou willen nemen. HERINNERINGSMEDAILLES AAN DEN BOERENOORLOG. VEREENIGING INDIË—NEDERLAND. De algemeene vergadering. Zaterdagmiddag heeft de vereeniging IndiëNederland te Den Haag haar alge meene vergadering gehouden, die gevolgd werd door een voordracht van den heer C. E. Barre, voorzitter van het Indo-Euro- peesch verbond en oud-resident, over het onderwerp „De Indo-Euopeaan in de bran ding". Het jaarverslag van den secretaris en de rekening en verantwoording van den pen ningmeester werden goedgekeurd. In de vacature in het hoofdbestuur, ont staan door het overlijden van dr. H. H. A. van Gybland Oosterhoff, werd gekozen prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman. in die van den afgetreden ir. Regensburg de heer C. E. Barre Alle periodiek aftredende be stuursleden werden herkozen, met uitzon dering van mr. A. van Traa, die zich niet meer herkiesbaar stelde en in wiens Dlaats gekozen werd de heer Menkman. 500.000e PASSAGIER DER K.L.M, Wordt binnenkort verwacht. De K.L M. verwacht haar 500 OOOïten pas sagier. Dat de K.L.M. in de zeventien jaar van haar bestaan een half millioen passa giers vervoerde, geeft nog geen scherp beeld van den omvang ar haar bedrijvigheid Een duidelijker overzicht van de ontwikke ling van het luchtverkeer op de lijnen van er. naar Nederland mogen de volgende Cijfers toonen: 1920: 345: 1921: 1664: 1922: 1414; 1923: 3937; 1924: 3648: 1925: 5729; 1926' 6275; 1927; 12916; 1928: 17 007: 1929: 19141; 1930: 17464; 1931: 19974; 1932: 21327; 1933: 41701: 1934: 85969: 1935: 105506: 1936: 114791 Op 1 Januari 1937 werd de 478.798ste pas agier ingeschreven Thans is de K L.M reeds aan haar 500.000ste -» «s-zeNi ?t toe Binnen twee weken zal het eerste half millioen geboekstaafo zijn en net zal voor waar geen zeventien iaar meer duren voor dat de miilioenste luchtreiziger zich aan- mfldt. Bijeenkomst in den Dierentuin te Den Haag De commissie, bestaande uit de heeren P. J. van Dodeweerd, mr. J. C. Kakebeeke, F. A. van der Loo. J. C. Lutkie en F. Oud schans Dentz had Zaterdagmiddag in een van de zalen van den Dierentuin te Den Haag een bijeenkomst belegd, welke werd bijgewoond door oud-strijders, doktoren, personeel van de ambulances en anderen, die tijdens den tweeden vrijheidsoorlog aan de republieken Oranje Vrijstaat en Trans vaal diensten hebben bewezen. Tot de aanwezigen behoorden ook de ge zant der Unie van Zuid-Afrika, vergezeld van mevrouw van Broekhuizen en hun dochter; de vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blok land en de secretaris van dien raad. jhr. mr. de Beaufort, de Nederlandsche consul-gene raal te Stockholm, de heer Ugla, eenige leden van de Zuid-Afrikaansche legatie en de etat-major van Hr. Ms. Gelderland, zoo als deze in 1900 was samengesteld, toen dit schip president Kruger van Lorenzo Mar- quez naar Marseille vervoerde. Het doel van deze bijeenkomst was hen, die zich tijdens den boerenoorlog verdien stelijk hebben gemaakt, gelegenheid te ge ven een verzoekschrift te teekenen, dat naar Zuid-Afrika zal worden gezonden ter verkrijging van een medaille als herinne ring aan de jaren 18991902, evenals dit in Scandinavië is geschied. Nadat de heer van der Loo allen welkom had geheeten en mevrouw Maartje Offers, aan den vleugel begeleid door Bernard Tab- bernal, het Transvaalsche volkslied had ge zongen .heeft dr. H. D. van Broekhuizen een korte rede gehouden. De gezant begon met zijn instemming te betuigen met het streven van den heer van der Loo c.s. om. in navolging van Scandina vië, hier te lande te ijveren voor de uitrei king van herinneringsmedailles. Vol waar deering was spr. voor hetgeen vrijwilligers uit Scandinavië. Ierland en Nederland in Zuid-Afrika tijdens de oorlogen hebben ge daan. Spr. wilde geen oude koeien uit de sloot halen, maar merkte op. dat een volk, dat zijn helden niet weet te waardeeren nooit een goed volk kan zijn. Verschillende gebeurtenissen uit de jaren van strijd haal de de gezant op en hij teekende voor de aanwezigen de groote figuren uit die pe riode. Tenslotte verzekerde spr., dat het hem een groot genoegen zal zijn het verzoek schrift aan zijn regeering toe te zenden. Na een kort woord van den heer Ugla las de heer van der Loo een telegram voor van den bond van oud-strijders uit Pretoria, waarna de gezant mededeelde, dat dr. Leyds tot zijn groot leedwezen verhinderd was aanwezig te zijn. Voor de pauze werd nog een film van de Zuid-Afrikaansche spoorwegen vertoond, waarna mevr. Maartje Offefs het Oranje Vrijstaat volkslied zong. Tijdens de pauze was er gelegenheid het verzoekschrift te teekenen. Daarna heeft de heer P. J. van Dodeweerd over de beteeke- nis van den boerenoorlog uitgeweid. De zan geres bracht ten gehoore „Die stem van Suid-Afrika" waarna twee films van Kruger wildpark werden vertoond. Met het zingen van het Wilhelmus werd de bijeenkomst gesloten. VERBODEN TE ROOKEN MENEER ZELFS RUPE TABAKf" NIEMEUEfc STERTABAK VAN 5TOT 15 CT P. HALF ONS 9871 nngez. Meel.) TINBAGGERMOLEN TE WATER GELATEN. Zaterdagmorgen te ruim negen uur is de groote tinbaggermolen „Doejoeng", welke in opdracht van de N. V. Gemeenschappe lijke Mijnbouwniaatschappij Billiton te Den Haag op de werf van J. en K. Smit's scheepswerven te Kinderdijk gebouwd is. te water gelaten. Voor deze tewaterlating bestond uiteraard zeer groote belangstel ling. De plechtigheid, welke verricht werd door mevrouw H. van HasseltDekking, werd o.a. bijgewoond door den president- commissaris van de N.V. Gemeenschappe lijke Mijnbouwmaatschappij Billiton, H. C. baron van Tuyll van Serooskerken van Coelhorst en de directeuren. Het ligt in de bedoeling, dat de „Doe joeng" in het begin van den zomer naar Indië zal worden gesleept. minister bekend is, dat keuring van auto bussen, speciaal van nieuwe en gereviseer de wagens, zooveel vertraging ondervindt, dat de ondernemers deze wagens niet op de vastgestelde data in dienst kunnen ne men, zoodat verscheideno ondernemers ■net Paschen werden en ook naar te voorzien is met Pinksteren zullen wor den gedupeerd en of de minister bereid is, onverwijld maatregelen te nemen, die een snellere afdoening van zaken kunnen be vorderen. PROV. Z.H. VEREENIGING TOT BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. Men meldt ons uit Hillegom De Prov. Z.H. Ver. tot bestrijding der tuberculose, waarvan de heer J. H. A. Voo- ren secretaris is van de oprichting af, be staat Zaterdag 24 April a.s. 25 jaar. Op dien dag wordt een feestelijke bijeenkomst gehouden in de Diergaarde te Rotterdam, aanvangende om 4 uur 's middags. De heer Vooren is ook secretaris der Bil- legomsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose en der Protestantsche Zieken verpleging alhier. Het zal de jubileerende vereeniging enden jubileerenden secretaris ongetwijfeld niet aan blijken van belangstelling op dien ge- denkwaardigen dag ontbreken. ROTTERDAMSCHE DROOGDOKKEN AL MAANDENLANG ALLE BEZET. Sinds de laatste tien jaren is het niet meer voorgekomen, doch in de afgeloopen week heeft zich het feit voorgedaan, dat er te Rotterdam gebrek aan ruimte was om schepen te dokken, zoodat drie schepen naar elders moesten vertrekken. Dat tekort aan ruimte wordt mede ver- I oorzaakt door eenige zeer groote reparaties I aan beschadigde schepen, die maanden- I lang in beslag nemen. Daarbij moeten tal I van schepen die op de noordelijke houtha- I vens varen, die straks worden geopend, eerst worden nagezien Het gebrek aan ruimte zal wel van lij- delijken aard zijn. Bedrijven, die zelf niet over dokken beschikken, gebruiken de ge meentelijke droogdokken, die soms ook ge bezigd worden door werven, die tijdelijk dekruimte tekort komen. Hoewel zij reserve zijn. zoo hebben de gemeentelijke dokken in 1937 nog geen dag leeg gestaan. De schepen waaraan reparaties van zeer langdurigen aard in dokken moeten wor den verricht, zijn alle van buitenlandsche nationaliteit. Ook onder die voor de perio dieke survey zijn vele vreemde. Hold, ANTI-LAWAAI ORGANISATIE OPGERICHT. Onder voorzitterschap van ir. M E. H. Tjaden is in een vergadering, belegd te Amsterdam door de geluidsstichting, in samenwerking met vertegenwoordigers van plaatselijke comité's tot lawaaibestrij ding, besloten tot oprichting van een Ne- derlandschen bond ter bestrijding van ge luidshinder, kortweg genoemd „Anti- Lawaai Bond". Het best. bestaat uit ir. A Dubois, direc teur van de Nederlandsche zender omroep maatschappij (nezoma), voorzitter, mr. H. J. Schölvlnck. advocaat te 'sGravenhage, secretaris. E. van Stigt, directeur Terminus, 's-Gravenhage, prof. dr. C. E. Benjamins, te Groningen en overste A. van Loon te Haarlem. KEURING VAN AUTOBUSSEN. Het Kamerlid Vos heeft aan den minis ter van Waterstaat gevraagd of het juist is. dat de minister bij de installatie van de commissie voor de vervoervergunningen heeft medegedeeld, dat de commissie geen richtlijnen ontving en zelve de verschil lende belangen afwegend, haar weg zou moeten zoeken en of de minister deze me- deaeeling feitelijk niet in strijd acht met het feit, dat zulke richtlijnen wel worden aangegeven in de m'mor'e van toelichting bi] het voorontwerp wet autovervoer per sonen. afkomstig van de centrale commissie van advies en bijstand voor het Verkeers- fonds. yoorts vraagt de heer Vos of het den CONTROLE OP NON-INTERVENTIE. De Regeeringspersdienst meldt: In verband met de aanbeveling van de non-interventiecommissie te Londen om de internationale controle op de naleving der non-interventie-overeenkomstt in den ko menden nacht in werking te doen treden, wordt van bevoegde zijde vernomen, da; een K. B. tegemoet gezien kan worden, houdende de bepaling dat de twee Ko ninklijke Besluien van 30 Maart j.l. (be kend gemaakt in de Staatscourant van 5 April j.l.) op bovengenoemd tijdstip in werking zullen treden. Zooals bekend, zijn in deze Koninklijke Besluiten de voorschriften neergelegd voor de onderwerping van Nederlandsche sche pen op weg naar een haven in Spanje aan de ingestelde internationale controle. Ir. J. C. de Vries té Naarden, res. eerste luitenant van den vaartuigendienst. is be noemd tot lid van de non-interventie-com missie. De heer De Vries is Zaterdagochtend naar Parijs vertrokken om zich vandaar, met andere leden van de controle-commis sie naar de Fransch-Spaansche grens te begeven. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is aan O. van Blijswijk Tierens Verhagen op zijn verzoek, met in gang van 1 Mei eervol ontslag verleend ah burgemeester der gemeente Wolphaarts- dijk. De gewone audiëntie van den minis ter van Sociale Zaken, zal op Woensdag April niet plaats hebben. Bij K. B. is benoemd tot notaris bin nen het arrondissement Rotterdam, te' standplaats de gemeente Rotterdam (va cature L. J. C. J. van Ravestijn) H. A. w. Zeijlmans van Emmichoven, candiclaat- notaris te Rotterdam en tot notaris Jf Rotterdam (vacature E. Suermondt) B- I Jungerius, candidaat-notaris te Rotter dam. UIT NED. OOST-INDIE. AARDSTORTING IN INDIË. Zes dooden. DJOCJA, 19 April (Aneta/A.N.P.). Hedennacht cm 2 uur vond een aaro- t tortilla plaats in de dessa Kaliredjo, district Salaman iKedoet. Acht huizen zijn bedolven. Zes pcr.-on- zijn hierbij gedood, terwijl c'r drie uitge graven zijn.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12