LEIDSCH DAGBLAD Sportblad Maandag 19 April 1937 Tilden en Cochet in Nederland. Nationale wedstrijden te Breda. W est-Duitschland Kikvorschen. OUICK BOYS 1—TERLEEDE 1 1—3. De laatste thuiswedstrijd der Katwljkers tegen aller verwachting in, op een ne derlaag uitgeloopen. Terleede wist n.l. Quick Boys de eerste nederlaag van dit seizoen toe te brengen, hoewel de wijze waarop deze overwinning werd behaald, ons niet kan bevredigen. Wel was de overwinning verdiend doch met een beetje geluk aan de Zijde der Katwijkers zou het een gelijk spel zón geworden. Een zeer groot aandeel in de overwinning had de keeper der gasten, die herhaalde malen een zeker doelpunt wist te houden. Bij de gastheeren was de voorhoede verreweg hei slechtste deel der ploeg Het rammelde daar geducht en de mooiste kansen werden jammerlijk om hals gebracht. Trouwens de geheele ploeg speel de beneden haar vorm. De gastheeren ver schenen met invallers voor keeper, mldhali linksbinnen en rechtsbuiten. Hoewel de "astheeren bijna den geheelen wedstrijd 't meest in den aanval waren, liet de afwer king dezer aanvallen veel te wenschen over. De uitvallen van Terleede daarente gen waren steeds gevaarlijk en even voor de rust wisten zij dan ook de leiding te nemen. Ook na de rust hetzelfde spel, een aanvallend Quick Boys en een uitvallend Terleede, welk laatste systeem het beste blijkt, want bij zoo'n uitval wordt het 0—2. Hierna weet Q. E. eindelijk uit een vrijen schop door P. Barnhoom tegen te scoren Dt hoop herleeft weer bij de Katwljkers, maar als de scheidsrechter een zeer dui delijk buitenspelgeval over het hoofd ziet, heeft Terleede met 3—1 de leiding en is Quick Boys geslagen. Even voor het einde werd G. Pluimgraaff door den scheidsrech ter van het veld gestuurd. r ONS CLUBJE I—S. L. F. I 5—3. Beide ploegen pakten direct flink aan 'en het Is O.C, dat de leiding neemt (10), doch S.L.F. maakte spoedig gelijk. Beide doelen komen beurtelings in gevaar en O. C. neemt opnieuw de leiding (21). Uit een strafschop maakte S.L.F. gelijk. Na de hervatting ls de thuisclub vrijwel door loopend in den aanval en spoedig neemt zij de leiding 3—2, waarna S.L.F. weer ge lijk maakte 33, maar weer is het O. C. dat de leiding neemt 4—3, gevolgd door een mooi doelpunt van F. Zandbergen 53. .Verdere doelpunten blijven uit. Na afloop diende S.L.F. een protest in ■wegens het meespelen van F. Zandbergen bij O. C. D.S.O. II—LUGDUNUM IV 1—0. (Onder protest van Lugdunum) D.S.O. heeft door deze overwinning de goede kans op het kampioenschap behou den. Het begin is voor D.S.O. en na een kwartier geeft rechtsbuiten J. Windmeijer aan D.S.O. de leiding. Na dit doelpunt komt Lugdunum even in den aanval en een goed schot van den linksbuiten belandt in het zijnet. Hierna neemt D.S.O. het spel weer over en L. Wieriks lost 'n hard schot dat de keeper juist nog tot corner kan werken. Na de rust gaat D.S.O. er in snel tempo vandoor, maar dan komt Lugdunum goed opzetten en de linksbuiten der gasten kopt in. Scheidsrechter Rietkerken kende het doelpunt echer wegens buitenspel niet toe. (Hevige protesten van Lugdunuml. In middels ging het spel verder. Hierna scoorde Wieriks voor D.S.O., maar hij sloeg den bal met zijn handen in het doel. Na afloop van den wedstrijd protesteerde Lugdunum tegen het niet toekennen van het gelijkmakende doelpunt. De verdere uitslagen luiden: D.S.O. IllLugdunum VII 41 De Jagers ID.S.O. I 43 AlPHEN V—ZUIDERKWARTIER IV 16—0. Op het Alphen-bijterrein speelde Alphen V haar laatsten thuiswedstrijd van dit sei zoen en zij nam in dezen wedstrijd geen halve maatregelen. Aanvankelijk ging de strijd nog wel gelijk op, doch meer en meer kwamen Heemrood c.s. er beter in en spoe dig was de score geopend. Regelmatig volg den de doelpunten elkander op en reeds met de rust was de stand 70. Na de her vatting werden nog negen doelpunten ge maakt. ZUIDERKWARTIER IV—D.V.S. IV 3—6. Mede door het zich terugtrekken van D.S.O. 4. is het kampioenschap van D.V.S. 4, dat zij meende enkele weken geleden te hebben behaald, uitgesteld. Zoodoende moest D.V.S. 4 gisteren op nieuw bewijzen dat zij de sterkste van haar afdeeling was. De tegenstand was grooter dan aanvankelijk gedacht was. Wel had D.V.S. 4 spoedig een 30 voor sprong, doch Z. Kw. haalde op tot 32. Nadat D.V.S. nog eenmaal gescoord had, ■liep Z.-Kw. weer in tot 4—3 en werd zelfs gevaarlijk Het leek er op of D.V.S. zou gaan verliezen, totdat v.d Nat nogmaals voor D.V.S. wist te doelpunten, gevolgd door een doelpunt van v. Duuren. SPORTMAN VMORSCHKWARTIER III 10—0. Spoedig na den aftrap geeft de midvoor met een flink schot zijn club de leiding, 1—0. Even later maakt dezelfde speler 20. De linksbinnen doet voor hem niet onder en maakt twee mooie goals. In de tweede helft is Sportman overwe gend sterker en de stand wordt regelmatig opgevoerd tot 10—0. Scheidsrechter Warnaar floot correct. UIT NIEUWVEEN. ..Nic. Boys" I speelden op eigen terrein tegen D.V.S." I, uit Noorden. De wedstrijd begon met een overwicht van ,,Nic. Boys", zoodat het al spoedig 10 werd voor de Boys. Voor de rust kwam de stand op 20. Na de thee waren de Boys herhaaldelijk voor het doel van Noorden, maar het kwam niet tot doelpunten. Ineens begonnen de 'e knoeien, en Noorden profiteerde er an. De achterstand werd spoedig ingehaald var. ?yerrc|mPelend kwamen de voorzetten aa-Hii!00 n- Het einde van dezen eigen- j wedstrijd kwam met een verdlen- m~ voor Noorden. wirmiuwveen 1 wist van „Woerden" I te '■"men met 2—0, SPORTMAN JUN.—A.S.C. JUN. 1—23. Sportman is met slechts 8 spelers en moet al dadelijk de meerderheid van het voltallige A.S.C. erkennen. De rechtshalf weet de eer te redden er. met bovengenoemden uitslag, komt het einde. Scheidsrechter A. Le Maitre voldeed zeer goed. SPORTMAN ADSP. B—T.O.N.A. ADSP. 2-8 In het begin gaat de strijd gelijk op. De bezoekers vinden het eerst het net. Sport man maakt echter spoedig gelijk en wêet uit een penalty de leiding te nemen, 2l. Na de pauze kent de scheidsrechter eenige doelpunten toe aan de bezoekers, welke de doellijn niet waren gepasseerd. Sportman laat den moed zinken en de bezoekers heb ben geen moeite den stand op 28 te brengen. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de le klasse: ArsenalPortsmouth 40-, Bolton W. Stoke City C0; Brentford—Chelsea 10; Derby C.Birmingham 31; Everton— Charlton A. 22; Hudersfield T.Grimsby T. 0—3; Manchester U—Middlesbrough 2—1: Preston N. E.Manchester C. 25; Sheffield W.W. Bromw. A. 23; Sunder landLiverpool 42; Wolverhampton W. Leeds U. 3—0. En in de 2e klasse: Aston V.West Ham U. 02; Bradford C.Norwich C. 20: BurnleyBamsley 30; ChesterfieldLeicester C. 25; Co ventry C.—Blackpool 1—2; Doncaster R.— Totenham H. 11; Fulhara—Sheffield U. 40; Nottingham F.Bury 10; Plymouth A.Blackburn R. 20; Southampton- Bradford 00; Swansea T.Newcastle U. 1—2. KORFBAL. NEDERL. KORFBALBOND. UITSLAGEN VAN GISTEREN. Kampioenschap van Nederland: Blauw wit— D.O.S. 9—1; P.S.V.—Wordt Kwiek 1-5. Promotie en Degradatie: Noord-Holland I: D.D.V.D.T.V. 45; HerculesNieuwer - dammerhout 86. Zuid-Holland I: AchillesH.B.S. 64. Gelderland I: Steeds HoogerRaplditas 41: MercedesBe Quick 43. Zuid-Holland IIB: ALORozenburg n 0—4. Competitie: Overijsel I: AchillesA.K.C. 34; Zwart WitRigtersbleek 43. Noord I: Rood ZwartSparta 52; Vi- fpecAMlp O*3 Zuid I:' O.N.A.—Volt 3—3; Rood Wit— —Oranje Wit 1—1. Zuid-Holland IIAFluks nVelox 1—3. Zuid-Holland mA: G.K. V. II—H.S.V. Ill G4. Zuid-Holland III B: Ter GouwSchie dam 11. Om den Zilveren Korf: Afd. Z.-H.: H.S.V.Rozenburg 41. Buiten de competitie: Haagsch xn-tal Zuidhollandsch XII-tal 25. Overzicht. Met verpletterende cijfers heeft- DOS. moeten ondervinden, dat het Westelijk korfbal toch nog op een heel wat hooger peil staat, dan aat In het Oosten. Het zij evenwel opgemerkt, dat de Enschedeeërs lange tijd noodig hadden om aan 't harde grintveld te wennen, in welke periode Bl.- Wlt reeds vier doelpunten maakte. Eerst toen de stand 60 was, kon D.O.S. door Berfelo Sr., de eenige speler, die aan de zijde der gasten opviel, do eer redden. Kranig werk leverde het Friesche Wordt Kwiek, dat P.S.V. in Eindhoven een 51 nederlaag toebracht. De meerdere routine der Jubbega'ers was doorslaggevend, ter wijl bovendien het spel der Friesche dames gunstig afstak tegen dat van het Eindho- vensch team. Eerst na de rust, die met een 40 voorsprong der gasten inging, gaven de Lichtstadmenschen beter partij en wis ten zij een tegenpunt te scoren. Wordt Kwiek bracht daarna den stand nog op 51, waarbij het bleef. In de promotie-degradatie wedstrijden in Noord-Holland is D.T.V. In haar eersten wedstrijd ongehavend uit-den strijd geko men, al was het op het nippertje. Met een oneven goal (5—4) werd D.D.V. verslagen, met welk resultaat de club van Madsen wellicht de basis heeft gelegd voor het be houd van haar eerste-klasseschap Hercules wist, dank zij een productieve tien minuten, waarin zij niet minder dan vijf doelpunten scoorde, met 86 van Nleuwendammcrham te winnen, waardoor deze oud-eerste klasser met D.T.V. thans de leiding in deze halve competitie hebben. In Den Haag waren we gisteren getuige van het treffen tusschen Achilles en H.B.S, dat in een 64 zege voor eerstgenoemde vereeniging eindigde, een resultaat, waar mee Achilles wellicht iets te veel en H.B.S. iets te weinig kreeg Over het geheel ge nomen bleeken hier twee ploegen aan het woord, die over een flinke dosis snelheid, gepaard gaande met een behoorlijke schot- vaardigheid, beschikten. In het kort, twee twaalftallen, die Fluks beide kan over winnen, doch die haar eveneens beide een nederlaag kunnen toebrengen. In Gelderland begon Raplditas weinig hoopgevend door van Steeds Hooger met 41 te verliezen. Be Quick kon haar fraaie start van verleden week niet vervolgen en moest gisteren met 43 de vlag strijken voor Mercedes, dat thans dus nog de eenige club is, die hier nog geen verliespunten heeft. Wat de competitie aangaat, valt alleen te vermelden, dat Achilles in Overijsel thans definitief degradatie-wedstrijden moet spelen. Eerstens verloor zij zelf van A.K.C. met 43, maar bovendien behaalde Zwart Wit met dezelfde cijfeTs een zege op Rigtersbleek. In het Noorden gaat het er op lijken, dat Sparta aan het kortste eind zal gaan trek ken. nu zij met 52 van Rood Zwart ver loren heeft. Fluks II kon het niet bolwerken tegen Velox en moest in de laatste vijf minuten aanzien, dat een vermeend gelijk spel In een 3—1 nederlaag werd veranderd. De wedstrijd Vicus OrientlsO.D.I. vond wederom niet plaats. De oefenwedstrijd tusschen het Zuia- hoüandsch en Haagsch XII-tal eindigde in een 52 zege voor de Zuidhollandsche ploeg. W.UKS II—vmox I 1—3. Hoewel in het veld zeker niet zwakker, hebben de roodwitte reserves toch weer een nederlaag geleden, ditmaal tegen de oude Rotterdamsche club Velox. Beidé partijen telden enkele invallers. Ofschoon er voor de Rotterdammers niets meer op 't spel stond, liepen ze direct al hard van stapel, maar de Fluksverdedlging bleek ook paraat, zoodat we in dit vak van beide kanten een frissche partij korfbal te zien kregen. In het middenvak waren de Leidenaars, vooral dank zij den weer uit stekend spelenden Ressenaar, veelal sterker dan hun tegenstanders. Het was dan ook jammer, dat juist weer de Leldsche aanval uit den toon viel. Zeker, men schiep zich ook wel kansen, die echter deels door pech, deels door slecht schieten, geen resultaten opleverden, maar van een vlotte combinatie, zooals dikwijls bij den Velox-aanval het geval was, zag men hier niets. Zoo kon het gebeuren, dat tot vijf minu ten voor de rust de stand dubbelblank bleef. Toen maakte Addicks van een klein kansje gebruik en gaf Velox zoodoende de leiding (0—1). Na de thee was het spel iets beter. De ver dedigingen bleven echter ook nu weer de respectievelijke aanvallen de baas, totdat tien minuten voor het einde Hocks, met een fantastisch schot, dat overigens niet van smetten vrij was, voor den gelijkmaker zorgde (11). De volgende Velox-aanval was echter ge vaarlijk en vijf minuten voor het eind en in de laatste seconde, zorgden mej. Happel en Berrevoets voor de Rotterdamsche over winning (13). HOCKEY. NEDERLAND—DUITSCHLAND. Het Dultsche elftal samengesteld. Het Duitsche elftal, dat Zondag 25 April te Amsterdam in het Olympisch Stadion tegen Nederland speelt is als volgt samen gesteld Doel: Licbtenfeld (Berliner S.C.); achter: Aufderheide en Grieslnger (T.V. Sachsen- hausen tmiddenGerdes, Keiler en Sohmalix (Berliner H.C.)voor: Kaesmann, Schulz, Uhl, Weiss en Hertlng (Berliner S.C.). Dit elftal is op twee spelers na hetzelfde als hetwelk Zaterdag j.l. te Brussel tegen België speelde en met 51 won. In de mdddenlinie n.l. zijn Blessmann en Merrke vervangen door Gerdes en Keiler, o.i. ongetwijfeld een versterking van deze linie van niet geringe beteekems. Naar wij vernemen zijn na afloop van den wedstrijd Nederland BBelgië B de volgende twaalf spelers aangewezen, waar uit deze week het Nederlandsch elftal de finitief zal worden gekozen: Anjema (Togo); De Waal (Amsterdam); Westerkamp (H.D.M.); H. de Looper (Hil versum); Berghuis (Amsterdam); Caviet (Gooi); Cuperus (S.C.H.C.); Esser (Togo); De Roos (B.M.H.C.); Schnitger (P.W.); van den Berg (Amsterdam) en -Gunning' (B.M, H.C.). den de leiding, direct gevolgd door een solo goal van den midvoor, na een outbully. On danks eenige gevaarlijke doorbraken van de Stichtsche, waarbij de keeper v. d. Scheer schitterend werk verrichtte, bleef de stand 20. Na de rust hetzelfde spel, doch de Stichtsche aanvallen werden talrijker en beter verzorgd. Op ietwat gelukkige wijze wist S.C.H.C. tegen te scoren, gevolgd door den gelijkmaker, die van beter gehalte was. Niet ontmoedigd bleef Leiden, goed combi neerend. fel aanvallen, doch S.C.H.C. gaf geen krimp. Een aarzeling in de Leidsche achterhoede gaf den linksbuiten de gele genheid den stand in 3—2 voor S.C.H.C. om te zetten. Op gelukkige wijze ontkwaiA nu de Stichtsche goal aan doorboring: een strafcorner tegen den paal, eenige harde schoten rakelings naast en nadat nog een Leiden-goal geannuleerd was, kwam het einde met een onverdiende nederlaag voor Leiden. Over den scheidsrechter en het viertal supporters niets dan lof. UITSLAGEN VAN DOCOS. De uitslagen van Docos zijn: Docos nP.T.T. I 29 en Docos INoad II 2—0. LAWN-TENNIS. Waarschijnlijk met Pinksteren op de M. E. T. S. Het bestuur van den B. T. O. M. (Bond van Tennis Oefenmeesters) dat al meer blijk gegeven heeft van activiteit inzake interessante prof-wedstrijden heeft onder handelingen gevoerd met Tilden en Cochet over het spelen van wedstrijden in ons land Het resultaat daarvan is, dat Tilden, Co chet, Richards en Plaa, tezamen met en kele van onze sterkste oefenmeesters waar schijnlijk gedurende de Pinksterdager (Zaterdag 15, Zondag 16 en Maandag 17 Mei) een serie wedstrijden op de banen •an de M. E. T. S. te Scheveningen zullen spelen. Hbld. - - (->r/ NEDERLANDB.—BELG IË B. 5—0. Een verdiende overwinning. Op het terrein van het Kennemer Lyceum te Haarlem bonden de reserve-heeren hockeyploegen van België en Nederland gisteren den strijd aan. De belangstelling was vrij groot. Direct waren de Nederlanders in den aan val en na goed werk van Rodenburg opende Caviet op fraaie wijzé de score 10. In alle opzichten blonken de Nederlan ders uit. Met fraai open spel ondernamen zij aan val op aanval. De Belgische voorhoede be stond individueel uit goede spelers maar de combinatie vlotte niet bijster. Inmiddels verhoogde Bromberg den Nederlandschen voorsprong. Met een werkelijk fraai schot bracht Caviet den stand op 30. Hoewel na de hervatting de Nederlanders weer het meest in den aanval waren, was hun overwicht toch niet zoo groot als voor de rust. Vooral de half-linie was nu minder. Bepaald gevaarlijk werden de Belgische gasten toch nimmer. Bromberg was degene, die voor Neder land nog tweemaal wist te doelpunten. De Belgen stelden hier niets tegenover, zoodat het einde kwam met een fraaie 5—0 over winning voor Nederland-B. De geheele Nederlandsehe B-ploeg maak te een goeden indruk. Uitblinkers waren Rodenburg, Caviet en Bromberg. Bij de Bel gen blonken de centerhalf en de beide backs uit. Na rust speelde de Belgische doel man zeer goed. BELGIË—DUITSCHLAND. Duitschers winnen met 5I. De vierde landenwedstrijd tusschen Bel gië en Dultschland is geëindigd in een 51 zege van het Duitsche elftal, nadat de rust reeds met een 30 voorsprong was inge gaan. NEDERLANDSCHE HOCKEYBOND. Uitslagen van gisteren. Internationaal: Ned. BBelgië B 50. Promotie en Degradatie. Prom.klasse/Eerste klasse: S.C.H.C.Lei den 32. Tweede klasse/Prom. klasse: Kieviten S.O.S, 0—3. Derde klasse/Tweede klasse: Delft II Zandvoort 31. S.C.H.C. I—LEIDEN I 3—2. Ook in dezen tweeden promotiewedstrijd mocht het Leiden niet gelukken de puntjes mee naar huis te nemen. Ditmaal was de nederlaag echter niet te wijten aan slap spel der Leidenaars het tegendeel was waar doch aan de pech, die hier den doorslag gaf. Over het spelverloop het vol gende: Na eenig terreinverkennen beiderzijds nam de Stichtsche het spel in handen, doch slechts voor korten duur, want weldra ga ven de Leidenaars het tempo aan. Keurig samenspelend trok de Leidsche voorhoede op de Stichtsche af en met een hoog schot gaf spil Janssen Andeweg Lei WIELRENNEN. NIEUW SWIFT. De tweede competitie-wedstrijd. '(Zli: Gistermorgen werd de tweede compe titie-wedstrijd verreden, bestaande uit een tijdrace voor alle categorieën. Daar vele renners door baancontracten waren ver hinderd kwam Jac. de Groot in de A-klasse alleen aan den start en reed evenals de B-klassers 46 2 K M Zeer regelmatig draaide de Groot zijn rondjes. Na de eerste ronde noteerde bil 12 min. 55 sec., terwi.il de overige 5 ronden varieerden van 13.03 tot 13 32 Zijn totaaltljd bedroeg 1 uur 19 min. 36 seconden In de B-klasse werd B, van Leeuwen winnaar met een tijd van 1.19.41, dus slechts v!1f seconden achter Jac. de Groot. Hit maakte tevens met 12-53 de snelste ronde van den dag. Alb. Lodewljks en T. van Rooyen vochten hier om de tweede plaats en daar laatst genoemde slecht begon, had Lodewljks na drie ronden een voorsprong van 51 sec Na vijf ronden had van Rooyen echter zijn achterstand tot 9 sec. teruggebracht en de laatste ronde moest de beslissing brengen. Lodewljks bleek nu nog een reserve te heb ben en noteerde 13.38 tegen van Rooyen 13.37. waardoor eerstgenoemde met 8 sec. voorsprong de tweede plaats bezette. J. v. d. Leest en C. Bierman streden om de vierde plaats, waarbij Bierman na 4 ronden een minuut voorsprong had. In de laatste ronde kreeg hij echter met. een zware in zinking te kampen, verspeelde twee minu ten en daarmede ook de vierde plaats Th. v. d. Holst en C. Stafleu gingen goed van start, doch zakten danig af. In de laatste ronde noteerden zij ruim 16 min. N. de Romeyn kreeg na twee goede ronden van resp. 13.50 en 13.55 een lekke band en gaf op. De totaaluitslag was: 1. B van Leeuwen 1 uur 19 min. 41 sec. (46.2 K.M.T: 2. Alb. Lodewljks 1.21.15; 3. T van Rooyen 1 21.23; 4. J. v. d Leest 1.22.16; 5. C. Bierman, 1 24.34; 6 Th v. d. Holst, 1.28.18; 7. C. Stafleu 1.29.07. In de C-klasse ging het over 4 ronden of 308 KM. en hier ging W. Daas met de overwinning strijken. HU bewees hiermede weer zijn goeden vorm en reed regelmatig n.l 13 31, 14.07, 14.12 en 14.07 evenals J. Geenjaar welke resp. 13.46. 14.35. 14 26 en 14.12 noteerde. Hoewel F. v. d Berg daar entegen juist zeer onregelmatig reed n.l. 12.56. 15 19. 14 15 en 13.57 bezette deze toch nog de tweede plaats. H Noest moest aan J. Geenjaar de derde plaats afstaan, een bewijs hoe hard laatstgenoemde vooruit gaat. Ook C. Vermeulen viel bi! bovenge noemde renners niet uit den toon en wist het tempo goed te volgen. J. Laven. G. Marrit en L. Bertram kwamen hier ver achter: zl.1 hebben geen slag om op tijd te rijden. Ook voor Vreedendaal was het tempo te hoog, temeer daar ziin stand op de flets nog lang niet goed is. De uitslag was: 1. W. Daas. 55 min. 57 sec. (30.8 KM 2. F. v d. Berg 56.27 3. J. Geenjaar, 56 59; 4. H. Noest, 57.57: 5. C Vermeulen. 59 36; 6 J. Laven. 1.3.15: 7. G. Marijt, 1.4 54; 8. L. Bertram. 15.49: 9. v. Vreedendaal 1 24.40. Daar de banen te Gouda en Oudenbosch wegens den regen gesloten bleven maakten alle baanrenners een vergeefsche reis. ZWEMMEN. gemakkelijk op de 100 M. rugsKfg de baas over Ietje van Feggelen, de tijd van de A.D.Z.-ster was 1 min. 14,6 sec. Willy den Ouden won de 100 M. borstcrawl, haar clubgenoote Riet van Veen bewees, dat zij misschien wel de snelste zwemster op dezen, afstand is na Willy den Ouden en Rie Mas tenbroek. Tini Wagner heeft haar vorm van vóór de Olympische Spelen nog steeds niet teruggevonden. De belangrijkste uitslagen waren: 200 M. schoolslag dahies: 1. Jople Waal- berg (A.DJZ.) 3 m. 3,1 sec.; 2. Jopie Stroom- berg 3 min. 5 sec.; 3. D. Heeselaar (OD.Z.) 3 min. 7.2 sec. 100 M. borstcrawl heeren: 1. J. C. Schef- fer (D.J.K.) 1 min. 1,8 sec.; 2. B. Arts (Til burg) 1 min. 11,4 sec.; 3. A. C. Jansen (D.J.K.) 1 min. 12,8 sec. 100 M. rugslag dames; 1. Nida Senlf (AD.Z.) 1 min. 14,6 sec.; 2. Ida van Peg gelen (Y.) 1 min. 17 sec.; 3. C. Kint (O.D.Z.> 1 min. 18,8 sec. 100 M. borstcrawl dames: 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 7 sec.; 2. Riet van Veen (R.D.Z.) 1 min. 9 sec.; 3. Tini Wagner (Y.) 1 min. 10,6 sec.; 4. A. Timmermans (RX).Z.) 1 min. 12,8 sec. 3 x x 50 meter wisselslag heeren: 1. D. J. K. Amsterdam 1 min. 39.6 sec.; 2. De Baro nie (Breda) 1 min. 46 sec.; 3. R. E. S. Til burg 1 min. 52 sec. 3 x 50 meter wisselslag estafette dames f 1. O.D.Z. Rotterdam 1 min. 46.4 sec.; 2. AD.Z. Amsterdam 1 min. 48,6 sec.; 3. R.D.Z. Rotterdam 1 min. 49.2 sec. Het U gedis- qualificeerd. WANDELSPORT. BLOEMBOLLENMARSCH DER L. W. S. V. Uitstekend geslaagd. Evenals andere jaren organiseerde de Leidsche Wandelsportvereeniging Zaterdag en gisteren haar bekende bloembollenmar- schen, die ook nu weer een schitterend verloop hebben gehad. Hoewel de weersgesteldheid weinig goeds beloofde, hebben vooral gisteren de ruim 200 deelnemers zich over het weer waar lijk niet te beklagen gehad. Slechts nu en dan viel er wat regenwater, maar het goede humeur en de aangename wande ling hebben het toch weten te winnen. De leden van sommige vereeniginger» waren in keurig tenue: vooral „Nieuw Amsterdam" uit Drente, de Residentieclub uit Den Haag en „Voorwaarts Marsch" uit Voorburg, maakten een kranlgen indruk. In flink tempo werd langs Morschweg, Rijnsburg en Voorhouterweg naar Noord- wijk gemarcheerd en vandaar naar den Koepelweg waar hoog boven alle velden verheven een schitterend panorama op de bollenvelden verkregen werd. Mooier uit zicht dan hier was niet te verkrijgen. Langs de bekende route werd vlug café ..de Nachtegaal" bereikt, waar na een half uurtje rust vol goeden moed het verdere parcours werd afgelegd. Ook op dezen terugweg kon nog volop genoten worden van al het schoons, dat onze geestgronden ln dezen tijd van het jaar de wandelaars kunnen bieden. Niet lang daarna was men weer terug in Leiden en werden alle deelnemers dooi den heer J. van Zanten, secretaris van het district van Zuid-Holland der Nederland sehe Wandel Federatie bedankt voor do prettige en aangename medewerking. Alle deelnemers(sters) ontvingen een fraaie medaille, terwijl A.L.O. en de Bur gerwacht, beiden uit Oegstgeest, Nieuw Amsterdam uit Drente, de Residentieclub uit Den Haag. Voorwaarts Marsch uit Voorburg en D.E.S. uit Leiden, voor een vereenigingsprijs in aanmerking kwamen. Een jury bestaande uit de heeren J. v. Zanten en K. W. Wijk. gaven nog een eer sten, tweeden en derden prijs resp. aan Nieuw Amsterdam uit .Drente, de Residen tieclub uit Den Haag, en Voorwaarts Marsch uit Voorburg voor een keurig te nue en fraai wandelen. Voor het L. W. S. V. bestuur een mooi succes en voor de deelnemers een gezellige wandeltocht! WATERPOLO. Over het algemeen goede tijden. Gisteimiddag werden in het Sportfond sen bad te Breda nationale zwemwedstrij den gehouden, waaraan verscheidene van de beste zwemmers en zwemsters deelna men. De tijden waren over het algemeen uitstekend te noemen, al werden er dit maal geen records verbeterd. Jopie Waal- berg toonde, dat zij momenteel beslist snel ler is dan Jopie Stroomberg. Haar tijd be droeg thans 3 min. 3,1 sec. Nida Senff bleef Goed spel der Hollandsche ploeg. Zaterdagavond is te Duisburg een wa- lei polowedstrijd gespeeld tusschen Wtst- Duitschland en een officieus Nederlandsch zevental, uitkomend onder den naam „De Kikvorschen". De Nederlandsehe ploeg speelde een zeer goeden wedstrijd. Het samenspel was af, de snelheid was groo» en ook de techniek was uitstekend ver zorgd. De snelle aanvallen waren zeer ge vaarlijk en het West Duitsche zevental was dan ook zeker niet beter. De 75 overwinning van de Duitseners is meer een gelukkige dan een verdiende overwinning geweest. Voor de rust ging de strijd gelijk op en de 33 ruststand gaf de verhouding dan ook juist weer. Ook in de tweede helft deden de ploegen niet veel voor elkaar onder. Van Aelst was de schut ter in de Nederlandsehe voorhoede. Hij nam drie van de vijf doelpunten voor zijn reke ning. Maier en Stam maakten de overige goals. Schneider en Strauss speelden in de Duitsche ploeg een uitstekende partij. Schneider maakte drie, Strauss twee en Hil- 'rer één doelpunt. Het zesde doelpunt, van de Duitschers werd gescoord door der» Ne derlandschen achterspeler Regter, die in eigen doel wierp. t Ook de tweede wedstrijd tusschen Wes. Dultschland en de Kikvorschen. welke gis teren te Altenessen werd gespeeld, eindigde in een overwinning voor de Duitschers. Dt- maal evenwel was de 63 zege volkomen verdiend Het Nederlandsehe zevental speel- de thans net zoo goed als te Duisburg en hoewel de Duitschers nu zonder hun na- f,ionalen doelman Klingenburg speelden, waren zij ongetwijfeld in de meerderheid. Voor de pauze ging de wedstrijd weer gelijk op. Aan beide zijden werd goed gespeeld en de ruststand 22 wees er dan ook óp, dat ae zeventallen aan elkaar gewaagd waren. Na de rust evenwel speelden de Duitschers aanmerkelijk beter en wisten vooral door Schneider, die niet minder dan vier van de zes doelpunten maakte, spoedig een voorsprong te nemen Hilker schoot de twee andere doelpunten in het Nederlandsehe net

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11