LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 19 April 1937 Ï..D.W.S. verbetert haar kans Promotiewedstrijd tegen S.E.P. met 30 gewonnen. Het is niet onwaarschijnlijk dat het aantal Leidsche derde klassers het vol gend seizoen weer met één vermeer derd zal zijn! Door een 30 overwin ning in haar tweeden promotie-wed strijd tegen het Delfsehe S.E.P. kwam L.D.W.S. gisteren weer gelijk met To- negido en verbazen zou het ons niet indien het duel tusschen deze twee ploegen uiteindelijk in het voordeel onzer stadgenooten beslist zou worden. Het zou le begrijpen zijn indien menig één, die gisteren op het A.S.C.-terrein de ontmoeting tegen S.E.P. gezien heeft, ver wonderd stond over deze conclusie, want het zij erkend dat het spelpeil wel buiten gewoon matig is geweest en dat er be halve misschien voor de rasechte L.D.W. S.'ers voor den neutralen toeschouwer niets te genieten was in dezen onvriende- lijken kamp. waarin bovendien de arbiter, de heer Mulder, vele onjuiste beslissingen gaf en (stellig volmaakt onopzettelijk) al dus voor de thuisclub een zeer belangrijke 6teun was! We gelooven echter dat het gewicht van den wedstrijd het evenwicht der Leidsche combinatie geheel had verstoord en dat zij wel degelijk tot behoorlijke prestaties in staat moet worden geacht, al zullen die prestaties meer hun uitdrukking vinden in de cijferresultaten dan in technisch en tactisch fraai spel. In dit laatste schuilt geen contradictie! Het is slechts een con clusie, welke voortvloeit uit het bij L.D.W.S. gehuldigde spel-systeem, dat wij niet kunnen waardeeren omdat het mooi slui tend spel in den weg staat, doch dat niet temin succes brengen kan omdat de voor hoede er de capaciteiten voor heeft. De geelblauwen namelijk spelen bij voortdu ring met een teruggehouden halflinie, welke zich bijna uitsluitend tot verdedigen bepaalt en maar zelden tot de middenlijn komt. Daarbij komen ook de beide binnen- spelers herhaaldelijk terug, zoodat de aan- valslinie feitelijk slechts bestaat uit drie spelers: H. Starre-G. Starre-W. Slinger land, die het dus hebben moeten van snelle uitvalsstooten. vlug reageeren op de fouten der vijandelijke defensie en scherp schie ten. En wie gisteren L.D.W.S. in dezen, overigens uiterst onaantrekkelijken kamp heeft zien spelen moet toegeven dat de attaques ook inderdaad daar op neer ko men. endat genoemd drietal er zich wél bij gevoelt! Vooral de kleine midvoor is een beweeglijk speler, die individueel uitstekend is en onmiddellijk gevaarlijk wordt zoodra hij even ongedekt wordt ge laten. Het is speciaal dat doortastende en pro ductieve aanvals-spel onzer stadgenooten, hetwelk voor de tegenpartij verrassingen inhoudt. SE.P. was gisteren in het veld zeker niet de mindere van L.D.WH, en wij konden zelfs bij herhaling meer waardeee- rlng hebben voor haar combineeren dan voor dat der thuisclub, die wel bui tengewoon hard werkte doch het dik wijls ontactisch deed en waarvan bijna alle spelers zeer slecht bleken te trappen, waardoor het leer steeds hoog de lucht in ging in plaats dat het langs den grond werd gespeeld. In tegenstelling met L.D.W. S. hadden de gasten echter geen schutter en als wij ons niet vergissen heeft keeper De Rooy in dezen wedstrijd dan ook geen enkel schot gehad! Bij het nerveuze begin had S.EJ. het beste van het spel. Een doelpunt der Delf tenaren zou toen waarschijnlijk voor de zenuwen onzer stadgenooten een slag be- teekend hebben, welke zij niet meer te boven waren gekomen. Maar schieten had den de groenwitten niet geleerd en nadat L.D.WH, enkele uitvallen had gedaan plaat ste van der Voort in de 16e minuut den bal keurig voor doel waar G Starre via den paal scoorde, 10. Vinnig reageerend trok S.EP. weer ten aanval en er bleef span ning, tot een zonderlinge beslissing van den arbiter precies na een half uur de sohaal geheel in het voordeel van L.D W.S. deed doorslaan. Eenige spelers van beide partijen wor stelden toen om den bal voor het Delftsche doel en in het feit dat een Leidenaar strui kelde. doordat een tegenstander z'n been uitstak om den bal te spelen, zag de scheidsrechter reden voor een penalty. Van Houten voltrok voor L.D.W.S. het von nis (20), maar wij twijfelen er aan of er één onpartijdig toeschouwer op het veld geweest is, die het in dit geval met den ar biter eens was! Misschien dat de zeer teleurgestelde Delftenaars na de pauze nog een hard nekkige poging hebben willen doen om den achterstand in te halen, doch toen Starre vijf minuten na de hervatting op een pass van rechts uitstekend doorliep en onhoud baar scoorde (30) was alle hoop voor de gasten natuurlijk verkeken. Daarbij kwam nog dat de arbiter het noodig vond den Delftschen linksbinnen (die reeds gewaar schuwd was) het veld uit te 'zenden wegens een harde botsing met een Leidschen back, zoodat de ontmoeting vanaf dat moment alle aantrekkelijkheid verloren had. L.D. W.S. bleef zelfs in deze omstandigheden nog uitsluitend verdedigen (een tactische fout van een elftal ais het zich bij een ge wijzigde situatie niet van een systeem" vrij kan maken!) en S.E.P. zag te laat in dat er alleen een wonder zou kunnen ge beuren indien zij alles op den aanval zet ten ging. Ook al doordat de Leidsche mid voor last had van kramp en tenslotte zelfs het veld verlaten moest werd er niet meer gescoord, zoodat L.D.W.S een 3—0 zege boekte. A.R.C. III—L.R.C. II 2—3. Nadat de rust met een 11 was ingegaan wisten beide elftallen in de tweede helft nogmaals het net te vinden. De bezoekers slaagden er evenwel tevens ook voor de derde maal in de Alphensche keeper het nakijken te geven, zoodat zij nog juist de geheele bult mee konden nemen. UITSLAGEN FOREHOLTE" (VOORHOUT) D; uitslagen uit Voorhout zijn: Forsho'1-' t -Alphensche Boys I 42. Fo regone II—Onze Gezellen II 2—5; Iore holte a Jun.T.Z.B, a Jun. 03. U.V.S. wint van H.V.V. (3—-0). Ter gelegenheid van het tweede lustrum der L. P. S. V. De ontmoeting tusschen U.V.S. en H.V.V., bedoeld als jubileumwedstrijd ter gelegen heid van het tweede lustrum der Leidsche Politie-Sportvereeniging, heeft Zaterdag middag slechts matige belangstelling ge trokken En indien de wegblijvers er een vermoeden van gehad hebben dat de ploe gen alle opgaven ten spijt tenslotte toch wel onvolledig in het veld verschijnen zouden, dan hebben ztj een fijnen neus gehad De Hagenaars waren zonder Bool, Del- bert. Born, en Pasteur, terwijl bij U.V.S. Wallaart en Knul op het appèl ontbraken, hetgeen z'n stempel gedrukt heeft op het spelpeil in dezen kamp, die dikwijls meer vinnig dan vriendschappelijk is geweest. Zonder bepaald slecht te spelen deed de Haagsche ploeg toch geen groote dingen en haar voorhoede was op het punt van schotvaardigheid zoo zwak dat wij zon der het normale gehalte der H.V.V.-ver richtingen zuiver te kennen toch wel mogen aannemen dat de onvolledigheid dit elftal parten speelde. En van U.V.S. weten wij dat heel stellig, al zagen wij lichtpun ten. Vermeuen had men ditmaal opgesteld als spil en deze blauwwitter, die ongetwij feld kwaliteiten heeft, liet te spoedig dén moed zakken, toen het speeltempo hem te hoog werd, om z'n ploeg verder nog van dienst te kunnen zijn. Vermeulen is technisch goed, hij zal het ook tactisch wel worden, maar voorlooplg mist hij routine om in de tweede klasse een figuur van beteekenis te zijn. In vriend schappelijke wedstrijden tegen sterke ploe gen zal dat aanmerkelijk verbeterd kunnen worden mits z'n moreel krachtiger is dan hij Zaterdagmiddag getoond heeft. In- tusschen was er nu een groote opening in de U.V.S.-combinatie, welke te gevaarlijker was omdat Arbouw vrij zwak was als links half en de ex-L.F.C.'er Van der Plas ach ter hem niet faalde maar toch ook nog niet weer zoodanig ingespeeld was dat men zeggen kon dat hij z'n vroegeren vorm be reikt had. Vooral soepelheid ontbreekt dezen Leidschen speler, die overigens op den duur z'n plaats in de blauwwitte ploeg wel waard zal zijn. Van ai die zwakke plekken in de U.V.8.- defensie heeft H.V.V., ondanks een veld- meerderheid gedurende het grootste deel van den wedstrijd, niet weten te profitee red al ontkwam Kramp's heiligdom meer malen op het nippertje aan doorboren, vooral in de eerste periode na de rust. Dat U.V.S. aan den anderen kant door drie doelpunten voor een 3—0 zege zorgde, was meer dan de toeschouwers blauwwit toegedacht zullen hebben, maar het feit zelf hield niettemin een belofte in. Want er werd geschoten dezen middag! Eerst heel aarzelend, allengs vlotter en pittiger en er waren eenige flitsende attaques, welke de Haagsche defensie volkomen verrasten vooral toen Platteel en van Weerlee van plaats gewisseld hadden. Laatstgenoemde, wiens meespelen zonder twijfel een aan merkelijke versterking voor U.V.S. betee- kent, bleek als rechtsbinnen zoowel ln combinatie met Oostrom als in de functie van teruggetrokken speler veel beter te voldoen dan als midvoor en het vraagstuk van de bezetting der midvoorplaats bij U.V.S. dus nog niet opgelost. Maar in ieder geval zat er thans meer gang in den aan val dan anders en wanneer Wallaart ach ter deze voorhoede zit en er vooral om denkt het spel zooveel mogelijk open te houden, dan schuilen hier perspectieven waarvan wij de resultaten met belangstel ling tegemoet zien. Wat nu den wedstrijd van Zaterdag be- f-l 7" waarvoor de commissaris van po litie, de heer Meyer, den aftrap deed zij nog vermeld dat U.V.S. in de tiende minuut door Platteel de leiding had geno- -ptien. dat zij 12 minuten na de hervatting de score tot 20 opvoerde door Oostrom en dat (na een periode van sterk H.V.V- overwicht) Platteel in de laatste minuut jjen eindstand bracht op 3—0. OoievaarsU. V. S. Een groote overwinning der blauw-witten (112). Voor de tweede ronde van den Neder- ktndschen Voetbal-beker, moest UVS te gen den \ierden klasser. De Ooievaars te Den Haag uitkomen. Deze wedstrijd is in een groote overwinning voor U.V.S. ge ëindigd. De Hagenaars kregen namelijk met 11—2 klop. Zoo komt U.V.S dus ln ae derde ronde uit tegen Schevenlngen „Tot de rust had niemand gedacht, dat u.v.s. zoo hoog zou winnen, aangezien de Ooievaars stevig op den bal zaten, en in een razend vlug tempo speelden. Men kon het de U.V.S.'ers niet aanzien, dat ze reeds Zaterdag gespeeld hadden tegen H.V.V. De wedstrijd was vooral tot de rust het aan kijken volkomen waard. Na vijf minuten opende Knul de doelpuntenreeks, gevolgd door No. 2 van v. d. Reyden. Een der U.V. S.'ers werd in het strafschopgebied ge haakt en Burgij voltrok het vonnis. De Ooievaars gaven echter niet op en via het been van Arbouw werd de stand 31. Toen liep v. d. Reyden door alles heen om goed geplaatst No. 4 ln het doel te leggen. Bij een misverstand tusschen Burgij en Kramp plaatste Burgij in eigen doel. Met 4—2 ging de rust in. In het U.V.S.-kamp had men gedacht, dat het nog een zware strijd zou wor den, maar toen kort na de rust de goed- spelende v. d. Reyden het vijfde doelpunt scoorde, waren de Ooievaars zoo goed als geslagen.Een goed door Platteel opgebrach- tt bal werd door Van Goor Ineens prach tig ingezet. Het was Platteel die het zeven de doelpunt maakte. Van Goor nam No. 8 voor zijn rekening. Daarna schoot Hansen tegen de lat. No. 9 was voor Oosterom en het tiende doelpunt Voor Platteel. Kort voor het einde besloot Van Goor de score door het elfde doelpunt te maken, zoodat U.V.S. met 11—2 won. Vergelijken wij de twee wedstrijden van U.V.S. tegen H.V.V. en nu. dan valt op te merken dat U.V.S. het te korte spel tegen H.V.V. had laten varen en met een frisch open spel voor den dag kwam dat succes opleverde. Vooral lag dat aan het weer meespelen van v. Goor, die steeds mooi opende, maar ook de spil Hansen opende goed, dit in tegenstelling met Vermeulen op Zaterdagmiddag. Het geheele elftal speelde een vlotte partij. Tenslotte nog de opstelling van het U.V. S.-elftal: Doel: Kramp; achter: Burgij en Graafmans; midden: Regeer. Hansen en Artcuw; voor: Oosterom, Platteel, v. Goor, v. d. Reijden en Knul. Rouwkoop ILugd. III 20 Een verdiende zege der V oorschotenaren. Ondanks het minder aangename weer was de belangstelling voor deze ontmoe ting op het terrein der Voorschotenaren groot. Vooral voor Rouwkoop, dat reeds enkele jaren als een der sterkste L. V. B.- clubs streeft naar den overgang naar den K.N.VB., was deze ontmoeting van bijzon der groot belang. Van den uitslag van dezen wedstrijd imimers zou het afhangen of Rouwtkoop's kans op het L.V.B. kam- ploenschp bestendigd zou blijven, terwijl een Lugdunum-zege vrij zeker een kam pioenschap bestendigd zou blijven, terwijl beteekend en de kans op een toetreden tot den KK.V.B. voor Rouwkoop opnieuw verloren zou zijn geweest. Geen wonder was het dan ook dat het spel aanvanke lijk door nervositeit niet tot het peil, dat van twee kampioensploegen verwacht mocht worden, kon worden opgevoerd. Wel werd direct aan beide zijden flink aangepakt. Na eendg heen en weer getrap kreeg Lugdunum plotseling een pracht kans; de kleine Rouwkoop-keeper bracht echter redding voor de Voorschotenaren door met de vuist het fenme schot corner te stompen. Pel werd de eerste helft van den wedstrijd gestreden, doch aan beide zijden bleven de verdedigingen de baas. Na een periode van gelijk opgaand spel kwam Rouiwikoop er beter in. Brouwer, Bruasé en Janssen werkten als paaiden Het spel bleef echter nog te kort om suc ces te kunnen brengen. Het eerste doel punt van Oskam ontstond dan ook niet uit een mooi opgezetten aanval, doch on danks dat gaf de stand 10 met de rust de verhouding goed weer. De tweede helft begon met een Lugdu- num-overwicht, doch Brouwer cs. wisten van geen wijken, waama Rouwkoop aan het werk toog; meerdere corners waren het resultaat. Zooals de meeste hoek schoppen liepen ook deze op niets uit. Koet in het Lugdunuim-doel kan ca een heel goeden wedstrijd terugzien. Alle houd bare harde schoten van Oskam wist hij te keeren. Een listige kopbal echter van denzelfden speler uit een voorzet van rechts was voor hem te onverwachts. Met luid gejuich van publiek en Rouwkoop- spelers werd dat doelpunt begroet (20>. Dit beteekende immers de overwinning Lugdunum dacht er nog niet zoo over. Overdonderend kwamen de groen-witten opzetten en de verdediging van Rouwkoop moest alle zeilen bijzetten. W. Lubbe toonde zich hier bij Lugdunum als een zeer goede half-speler. die de wijze van voeden der voorhoede uitstekend verstaat. De Rouw koop-verdediging had echter ook ruim schoots gelegenheid te toonen haar plaats waard te zijn. Toen deze periode van Lug- dunum-meerderheid geen succes opleverde, zakte het groen-witte team af en ten slotte speelde er als het ware maar één elftal, Rouwkoop, dat, hoewel steeds voor het Lugdunum-doel, geep verder succes meer wist te behalen. Groote vreugde heerschte in het Rouwkoop-kamp toen scheidsrechter de Boer, die den wedstrijd uitstekend ln handen had, het einde met een 20 zege voor Rouwkoop aankondigde. De wensch, bij i dergelijke wedstrijden zoo vaak geuit, dat het best spelend edftal zal winnen, is ditmaal volkomen vervuld. VOETBALLENDE JURISTEN. A.S.C.-combinatie wint met 84. Zaterdagmiddag heeft een A.S.C.-comb. van een gemiddelde sterkte van A.S.C II of III aan de De Kempenaerstraal den strijd aangebonden met een elftal van Rot terdamsche advocaten, dat nagenoeg ge heel uit oud-eersteklassers was samenge steld, Uit clorierijke Leidsche jaren noe men wij Wamsteker Jr., die in het doel zeer goede dingen deed en een andere A. S. C.-speler als Gé de Ruyter, die wat meer geposeerd is geworden. maar overigens op dezelfde wijze voetbalde als in den bestor, tijd van A. S C. als eersteklasser. Een paar tikjes op zijn schoen, lange centers naar den vleugel en zoo nu en dan een tam schot, waarmee hij overigens Pranger in hel rood-zwarte doel driemaal volkomen verraste. De derde Leidenaar in dit gezel schap der Rotterdamsche ball was een me dicus, die A S. C. van de vierde naar de derde klasse heeft helpen vechten. En deze dokter deed zeker niet voor de meesters onder. Het juristen team had trouwens ook niet-Leidsche grootheden in de gelederen. Schuur en Jonkheit van het Haagsche Quick deden er heel veel aan, vooral laatst genoemde als centerhalf. Everwijn van Sparta deed er het zijne toe bij. Huizer bracht in onze herinnering terug den tijd, toen A.S.C. in de eerste klasse D.F.C. be- kampte en Hans van Everöingen rende en schopte en pingelde, zooals hij in voorbije jaren samen met Toone Janssen op den rechtervleugel het eerste klasse kampioen schap van het Rotterdamsche V.O.C. be vocht Dit juristenploegje stond in technisch en tactisch oogpunt zeker boven de A.S.C.- combinatie en in de eerste helft hadden de Rotterdamsche advocaten dan ook 't beste van 't spel. Aan „Ausdauer" kwamen zij echter te kort bij de jeugdige A.S.C.-ploeg en aan 't slot van de tweede helft deden de roodzwarten met de groenen wat zij wil den. Het resultaat was 84 voor A.S.C Voor de gasten had De Ruyter drie maai gescoord en Jonkheit met een ver schot eenmaal. Bij A.S.C. scoorden De la Bije en Van Duyn ieder drie keer en het achttal werd volgemaakt door doelpunten van Wurzei en Mooten. Het was een gezellig partijtje voetbal, met een in dezen tijd ongewoon element toen voor het begin alle spelers met elkaar gingen kennis maken. Het mag wellicht een gebaar zijn, maar wij missen dat slechts noodc in het competitiegedrang. Bij A.S.C. oieek De la Bije opnieuw een aanwinst te zijn en Philipo en Sloos ontpopten zich ais achterspelers die het zeker kunnen leeren. P. C. EN L—ELECTRO BOTS 1—3. Bovengenoemde wedstrijd die Zaterdag middag gespeeld ij op het terrein van de Fabrieksarbeiders is door P, C. en L. met 1—3 gewonnen. Rust 31. De Nederlandsche tennisploeg. Voor den wedstrijd tegen Zuid-Afrika. Timmer, Teschmacher, Hughan en Van Swol vormen de Nederlandsche ploeg, welke op 30 April, 1 en 2 Mei in den Davis-beker-wedstrijd op de banen van D.D.V. te Amsterdam tegen Zuid- Afrika zal uitkomen. Na afloop van den oefenmiddag op de banen van het Casino te Noord- wijk, is de keuze-commissie, bestaande uit de heeren mr. C. Punt, G. Cast en - dijk, ir. H. van Berkel en mr. M. Sig- mond, Zaterdagavond tot deze beslis sing gekomen, waarbij dan de bedoe ling is, dat Timmer en Hughan de en kelspelen voor hun rekening zullen ne men en Teschmacher en Van Swol het dubbelspel. Het is evenwel nog niet geheel zeker of Timmer zal kunnen uitkomen. In dien hij niet kan spelen, zal Teschma cher hem in de enkelspelen vervan gen. De ploeg zal in dat geval dus slechts uit drie spelers bestaan. Er is Zaterdag druk geoefend. Hughan, Van Swol, Karsten en De Brauw waren reeds vroeg in den mid dag op de baan aanwezig. De Brauw sloeg den natlonalen kampioen Hughan met 6-4, 64. Voorts won Teschmacher met 64, 63 van Van Swol. Niettegenstaande dit feit heeft men De Brauw gepasseerd. Tegen het einde van den middag ver scheen tenslotte Timmer ook nog, die da delijk een oefenpartijtje tegen trainer Henning begon. Er zal de komende dagen, vooral door de uitgezochte spelers nog intensief ge traind worden om tegen Zuid-Afrika in den besten vorm uit te kómen. ALPHEN I—BLAUW-WIT COMB. 3—1. In een door belde partijen enthousiast gespeelden wedstrijd wist de thuisclub on danks een drietal invallers over het zebra- elftal te zegevieren. Alphen probeerde als middenhalf v. Leeu wen terwijl als rechtsbinnen Oosterman zijn kans kreeg. Beide proefnemingen zijn o.i. voor herhaling vatbaar. Aanvankelijk ging het spel gelijk op. De bezoekers zijn technisch wel iets beter doch weten hier geen profijt van te trekken, zij weten zich wel kansen te scheppen maar door te hoog schieten gaan deze verloren. Aan de andere zijde is het Bezemer die rechtsachter Peters veel moeilijkheden be zorgt. Na enkele goed schoten gelost te heb ben weet tenslotte Mulder een half weg- gewerkten bal in moeilijke positie ineens in te schieten (1—0). Blauw-Wit komt dan even sterk in den aanval, doch het schieten is niet hun sterkste zijde, zoodat tenslotte V. Vliet in het Alphendoel er nog maar wei nig aan te pas behoeft te komen. Na de hervatting zet Alphen er direct een flink tempo in en wordt de Blauw-Wit ach terhoede zwaar op de proef gesteld. De kee per en Peters weten echter menigen aanval onschadelijk te maken, doch als Bezemer uit een goed aangegeven pass het leder hard op doel schiet beoordeelt de doelman het schot blijkbaar verkeerd, want vla zijn handen verdwijnt de bal in het net (20). De gasten doen er dan nog een schepje op doch ook keeper v .Vliet blijkt zijn vak goed te verstaan en keert op fraaie wijze enkele harde schoten. Bij een door Alphen goed opgezetten aanval krijgt Oosterman den bal vrij voor het doel, waar hij geen fout maakt en onberispelijk inschiet 30. v. d. Kluft redt met een mooi schot de eer voor Bl.-Wit. HILLINEN—H.D.V. 3—4. Terwijl de aanvallen van Hillinen in aantal veel meer waren dan die van H D.V. schuilden er onder de Haagsche ploeg be tere schutters. Als geheel mag dan ook de overwinning niet onverdiend genoemd wor den, al moet worden toegegeven, dat het Hillinen in de tweede helft somtijds niet medeliep. De thuisclub heeft het eerste succes als Braam den Haagschen doelman passeert (10). Niet alleen maakt H.D.V. gelijk, maar zij weet zelfs met een prachtig doel punt de leiding te nemen De bezoekers voeren de score op tot 31. Nog voor de rust schiet de linksback van Hillinen Van der Schrler. die wel een heel goeden wed strijd speelde van grooten afstand den bal ln de touwen (23). Na de hervatting brengt H. Scholte weer moed, door de partijen op gelijken voet te brengen (3—3) Het is echter wederom H.D.V., dat de leiding verovert en tot het einde weet te behouden. Wel geeft Hillinen nog niet gewonnen en wordt gedurende de laatste 20 minuten in het Haagsch doelge bied gestreden, maar de kansen worden door de Hillinen voorwaartsen niet benut en een behoorlijke schutter wordt zeer ge mist. De andere Hilllnen-uitslagen zijn: Haarlem VIHillinen II 23 Haarlem VIIIHillinen III 41 A.R.C. I—KATWIJK I 2—1. De thuisclub bleef op het goede pad voortgaan. Toch hebben de gasten het niet cadeau gegeven en het zag er zelfs gerui- men tijd naar uit, dat zij de leiding zouden nemen. De A.R.C.-achterhoede wist evenwel stand te houden. De A.R.C.-speler Groenen- berg wilde op een gegeven moment zelf als rechter optreden waarvoor hij door den scheidsrechter van het veld werd gezonden. Na den aftrap ontwikkelde zich een snelle kamp. Het is W. Bergshoeff die de score opent. Nog voor het verstrijken der eerste helft wordt deze voorsprong evenwel te niet gedaan door een goed doelpunt der gasten. Na de thee geven de gasten aanvankelijk het tempo aan doch hun schieten laat wel wat te wenschen over, waardoor enkele goede kansen verloren gaan. Als dan Velle- koop het Ieder goed vrij krijgt weet hij met hard schot via een der Katwijksche verde digers den stand op 2—1 te brengen. TONA—BOSKOOPSCHE DOYS 6—3. Een verdiende overwinning der thuisclub', Eindelijk Is het Tona gelukt weer eens 2 punten machtig te worden en het ls in dezen wedstrijd gebleken dat wanneer er ec-n goede wil ls. succes niet uit behoeft te blijven. Met de nieuwe opstelling, v. 1. n. r. doel: M. de Wit; achter: W. de Wit en J Ottenhof; midden: P. Kok, W. Kooreman en P. de Boer; voor P. Oudshoorn, P. Phil- lippo, F. Kooreman, J. Vermond en G. Tee- gelaar was al direct te merken, dat 't over alle linies beter ging. Direct was Tona voor het Boskoopsche doel. Als er 10 minuten is gespeeld gaat de voorhoede van Ton?, er goed van door Philippo bemachtigt den bal en met een goed schot geeft hij zijn club de leiding, doch de scheidsrechte: heeft buitenspel geconstateerd en annu leert het doelpunt. De Boys laten zich ook niei onbetuigd en komen gevaarlijk voor het Tona-doel, maar de Wit is op zijn post V/eer een snelle aanval van Tona, Tege- iaar zet goed voor en het ls weer Philip, po die Tona de leiding geeft (10). Door dit succes komt Tona ontstuimig opzetten. Netjes gaat de bal van man tot man, totdat F. Kooreman met een goed doelpunt den stand op 20 brengt. De Boys begrijpen het gevaar en ondernemen enkele goede aanvallen, maar de achterhoede der thuisclub met Ottenhof aan 't hoofd weet van geen wijken. Het succes komt weer aan den anderen kant Op ongeveer 30 M. krijgt F. Kooreman den bal goed toegespeeld, hij aarzelde geen moment en het is 3—0. Daa gaat het spel een oogenblik van doel tot deel. Toch lukt het Phillippo den stand op te voeren tot 40. Na de rust pakken de Boys de zaken direct goed aan en de achterhoede van Tona moet alle zeilen bijzetten om het ge vaar te keeren. Als er 10 minuten gespeeld is, onderneemt Bosg, Boys een goeden aan val en de linksbinnen brengt den stand op 41. Dan krijgt Tona een strafschop toe gewezen wegens hands binnen het beruchte gebied, welke door Ottenhof onberispelijk ln een doelpunt wordt omgezet (51), De Boys komen weer goed opzetten en hun midvoor brengt den stand op 5—2. Dan is de beurt weer aan Tona; F, Kooreman maakt er 6—2 van. Nadat de Boys nog eenmaal hebben gedoelpunt, komt 't einde WOUBRUGGE I—A.R.C. II 2—1. Het was een bijzonder onvriendelijke wed strijd, die op strenge wijze door scheids- rechter Waasdorp werd geleid. Twee der A.R.C.-spelers konden zich niet beheerschen en werden dan ook zeer terecht naar de kleedkamer gestuurd. Overigens is de thuis club met deze overwinning zeer gebaat, al hoewel zij hiermede wel meer kreeg dan haar toekwam. Met de rust had Woubrugge zich van een 20 voorsprong verzekerd door goede doel punten van M. Windhorst en A. Windhorst A RC. stelde hiertegenover een doelpunt direct uit een corner gescoord, doch de scheidsrechter had reeds gefloten. Na de hervatting werd de verhouding er niet beter op en toen Hesseling voor A.R.C. gescoord had kon hij zich niet meer be heerschen en trapte na waarvoor hij van het veld werd gezonden. Het spel werd steeds harder maar gelukkig bleven onge vallen van ernstigen aard uit. A.R.C. moest nog een speler missen nl. v. d. Neut die zich evenmin kon inhouden en naar de kleed kamer werd gestuurd. S. C. O. I—L. R. C. I 5—2. Door eigen toedoen ls Zaterdagmiddag de kans op revanche voor de geleden ne derlaag bij den eersten wedstrijd tegen S. C.O. te niet gedaan. In vele gevallen wal het gewijzigd L.R.C. elftal geen verbete ring te noemen. S.C.O. verscheen met een invaller voor haar midvoor, de gasten waren volledig. Reeds bij den aanvang was te zien dat de gasten het op een winnen zouden zetten, doch de S.C.O. achterhoede hield stevig stand. Ook de verdediging van L.R.C. bleek meester van het terrein te zijn, zoodat de eerste speelhelft ongeveer gelijk op en neer ging. Door dikwijls heel goed samen spel kwam L.R.C. het meest in den aan val, doch door te ver doorvoeren bleef het zonder succes. Eenmaal schoot de mid voor in duidelijke buitenspel positie van 2 meter afstand in het S.C.O.-doel. De scheidsrechter kende dit doelpunt echter toe. S.C.O. trachtte daarop gelijk te maken, doch voor het doel wilde het niet vlotten. Na de thee waren de bordjes verhan gen. S.C.O. gaf keurig samenspel te zien, waarbij de L.R.C. achterhoede alle zeilen moest bijzetten om onheil te voorkomen. Dit ontaarde helaas in fanatiek spel. Als de S.C.O. linksbinnen een goede kans krijgt, wordt hij op unfaire wijze gevloerd. De daarvoor toegekende strafschop werd door den linksback met gunstig gevolg ge nomen 11. Direct daarop is het de rechtsbinnen die zijn club door uitstekend doorzetten een voorsprong bezorgd. 21. zichtbaar was dit de gasten te erg. Zij vielen daar op fel en fanatiek aan, doch zonder suc ces. Bij een der aanvallen traptt de L R. C. linksbinnen op ontoelaatbare wijze naar zijn tegenstander en werd daarvoor door den scheidsrechter het veld uitgezonden. Waarom de scheidsrechter hiervoor aan L. R.C. een vrije schop gaf, te nemen op den rand van het strafschopgebied, is ons een raadsel. Zuiver wordt deze ingeschoten en de linksback kon hem gemakkelijk berei ken, maar liet doorgaan naar den keeper, die te laat kon ingrijpen. 2—2. Hierna was het spel voor L.R.C. gedaan. Talrijke aan vallen werden door S.C.O. ondernomen en de sand opgevoerd tot 52, zoodat deze strijd welverdiend door S.C.O. ls gewonnen, TONA 11—L. D. IV. S. IV 2—1. Tona behoudt haar kans. Het is Tona gelukt delen wedstrijd te winnen. Wel speelde L.D.W.S. een beter veldspel maar de achterhoede van Tona was uitstekend. Na 20 min. geeft B. Schou ten Tona de leiding Voor de rust vergroot D. v. Soest den voorsprong zoodat met 2—0 voor Tona de rust ingaat. Na de rust komt L.D.W.S. goed opzetten en het lukt oro achterstand te verkleinen (21). Beidt ploegen zijn beurtelings in den aanval doen het lukte niet nog eens te doelpunten.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10