Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 16 April 193? DIGEST!? RENNIE AALSMEER. Een kanjer! Ten dienste der kunstmatige snoekbroe- berij alhier werd door den visscher B. in het Molmpoeltje een snoek gevangen, welke 27 pond woog. Verkooping Door notaris mr. H. C. Ittmann te Haar lem is in „De Oude Veiling" publiek ver kocht: 1. Een kweekerij, met twee woon huizen. twee kassencomplexen en daarbij behoorende verwarming, vaste opstaande planten, grond, erven, bosch, rietland en water te Aalsmeer aan den Ulterweg. nos 23. 25 en 27, groot 2.85.49 H.A. Een en an der werd in 3 perceelen geveild en daar na gecombineerd. In bod staande op 1.18920.werd de combinatie afgemijnd door den heer C. Hanson te Amsterdam op f 13.000.—, die alzoo kooper werd voor I. 31920.—. 2. Ongeveer 1.02.10 H.A. rietlanden wa ter, aan het Eendengat te Aalsmeer. Koo per de heer D. van Z-Ijverden Kzn. te Aals meer voor f. 240.—. HAARLEMMERMEER. De heer Arie Vellekoop t Gisteren is in zijn woning van de aan den Hoofdweg nabij het spoorweg-station gelegen oude boerderij op bijna 75-jarigen leeftijd overleden de heer Arie Vellekoop, een bekend ingezetene in deze gemeente, die meer dan een halve eeuw in Haarlem mermeer heeft gewoond en nog kort gele den zijn 50-jarige ecHtvereeniging heeft mogen vieren. Hij was een liefhebber van muziek en zang en heeft zeer lang geleden al aan de oprichting van een fanfarekorps en een zangvereenigtng krachtig medegewerkt; ook was hij gedurende vele Jaren tegen St. Nicolaas steeds dapper in de weer om voor het comité gelden op te halen voor het groote getal kinderen, dat in de groote ver gaderzaal van „De Beurs" op een St. Nico- laasfeest pleegt te worden onthaald. Hij was een goed burger, vol medelijden met wie het moeilijk hadden in de wereld en meermalen heeft hij in strenge winters belangrijke bedragen opgehaald om arme gezinnen te helpen aan brandstoffen en beddegoed. Zijn beroep was stalhouder; hij hield veel van paarden en had daarvan ook veel verstand. Bij de intrede van mr. Slob als burge meester in het jaar 1908 was hij de koet sier op den bok van de landauer, waarin de burgemeester met zijn familie gezeten was. Zijn bedrijf is in het jaar 1912 met de opening van de Haarlemmermeerspoorlij- nen in de knel gekomen en kort daarop op geheven, waarna hij zijn bestaan heeft gezocht in een uitgebreide melkslijterij. Vellekoop was een rijzige gestalte; een stoere, krachtige figuur: vader van een 6terk geslacht; algemeen gezien en geacht. Velen zullen hem noode missen! 25-jarig jubileum. Gisteren was het 25 jaren geleden dat de OEGSTGEEST. Wijkvergadering „De Vrijheidsbond". Gisteravond hield de afd. Leiden der- Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond" een vergadering in het Witte Huis. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij vele jongeren op. Dr. K. Simon Thomas opende met een welkomstwoord, in het bijzonder tot den spreker prof mr. J. M. v. Bemmeien en den heer W. v. d. Laan. gemeenteraadslid te Leiden. Voorts deed hü een beroep op de aan wezigen om actief mee te helpen in deze dagen van den verkiezingsstrijd en verwees hij naar de candidatenliist van den Vrij heidsbond. waarop voor deze kieskring jhr. ir. v. Lidt de Jeude, minister van Water staat als no. 1 en mr. Wendelaar als no. 2 voorkomen. Hierna kreeg prof mr. J. M. v. Bemmeien het woord over „Liberalisme en Strafrecht". - - - - -- 7-„Spr. verklaarde, dat tegenwoordig het feit. heer c. Kim wonende aan den Akerdijk dat. ons strafrecht onder liberalen invloed alhier en machinist aan het stoomgemaal „de Lijnden", bij den Haarlemmermeer polder in dienst trad. De jubilaris voor wien het dubbele feestdag was. omdat hij tevens zijn ver jaardag vierde werd ten Polderhuize te Hoofddorp gehuldigd en door den Dijk graaf den heer Reinders Folmer, hartelijk toegesproken en dank gebracht voor zijn veeljarige trouwe plichtsbetrachting en de toewijding en ijver waarmede hij zijn taak heeft vervuld. Deze van groote waar deering getuigende toespraak ging met de overhandiging van de gebruikelijke oor konde met enveloppe gepaard. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Tuinbouw. Er is nog weer eens een blijde tijding ontvangen voor de tuinders. Zulks over komt. hun niet eiken dag. Het is de laatste maanden een en al teleurstelling Geen enkel product gaf een loonende uitkomst. De aanvoer was veel grooter dan vorig jaar in dezen tijd doch de omzet vermeerderde er niets dootr. Was zelfs kleiner. Als een bewijs zij vermeld dat de aanvoer van waschpeen in de maand Maart van 1937 ruim 7 maal grooter was dan in dezelfde maand van 1936, doch het omzetbedrag hiervan waskleiner. Dat teekent nogal. Met de andere producten was het in ver houding bijna hetzelfde. Als er ooit steun noodlg is geweest, is het nu wel op de win- terproducten, koolsoorten, doch voorname lijk op de waschpeen. Doch de blijde tijding van thans was een steunbedrag op som mige producten van 1936, als vroege aard appelen, boonen, spinazie, sla ehz. Het kan de menschen wel niet redden uit de mise rabele positie, doch leder bedrag wordt dankbaar aanvaard. Voor waschpeen werd deze week van f. 0.30 tot f. 0.65 p. kist. van 20 K.G. betaald. De kwaliteit is nog best. Iets waar gedurende de afgeloopen winter maanden nogal voor gevreesd werd. Kroten geen of weinig vraag naar. De prijs zeer plecht, van f. 0.60 tot f. 0.80 per 100 K.G. Ook voor uien was er minder anSmo. Mo gelijk zitten de Egyptische uien in den weg. De noteering was f. 1.70 tot f. 2.30 per 100 K.G. Rabarber ging vlug weg tegen f. 3.90 tot f. 4,10 per 100 bos. Prei per 100 K.G. van I. 1.70 tot 2.10. Roode en Gele kool brach- teen iets hoogere prijs op dan vorige weken. Het product heeft veel aan gewicht verloren en veel gekost van onderhouds kosten. Dit artikel ging voor f. 1.90 tot f 2.40 per 100 K.G. in redelijke kwaliteit, ben enkel klein partijtje Radijs ging voor 3 60 tot f. 4.20 per 100 bos. LISSE. Verg. Herv. Geref. Staatspartij. In een openbare verg. der Herv. Geref. staatspartij trad op ds. L. Boer van Sche- hneL" a8n' die sPrak naar aanleiding van het °er Openbaringen en wel naar het- q-ai Paulus schrijft aan de gemeente van '•V' -a: „Weest getrouw tot den dood", «venals de gemeente van Smyrna worden de H G.S. ervan beschuldigd en Qt men het ons ten kwade, dat wij het evangelie niet binnenskamers willen hou den, doch dit tevens op de straten willen doen hooren. Wij willen een Staat met den Bijbel, een Staat, waarin Gods stem weer gehoord wordt. Thans is het zóó. dat niet de wil van God, doch de wil van het volk zegeviert. Er is in ons land geen plaats voor onze Vader- landsche Kerk. Er is een uitdeelen van amb ten aan hen, die tot de Afgescheidenen of tot de Roomsch Katholieken behooren. Zij. die tot de Hervormde Kerk behooren, komen er niet meer voor in aanmerking. Onze Kerk wordt evenais de gemeente van Smyrna gelasterd. Zelfs mannen als Dr. Colljn maken zich schuldig inzake legende vorming ten op zichte der H. G. S. Wie eigen eer wil zoeken, moet niet stem men op de H. G. S. Deze partij verwerpt dit egoïsme. Rome wordt steeds meer de vrijheid ge geven en krijgt een grooten voorsprong op het Protestantisme. De protestanten, en met name de predikanten, houden zich bij dit alles afzijdig met de leuze: „wij doen niet aan politiek!" Wij echter zullen blijven getuigen, al blijven wij dan ook de minste, aan God het andere overlatend. Onze overwinning ligt in Hem. die ook tot de Gemeente van Smyrna heeft gezegd: „Ik zal u geven de Kroon des levens". Spr. wekte op tot het leven bij het Woord van God en bij Zijne geboden. Laten wij ons Kruis op ons nemen en Hem volgen. Het huwelijk van den burgemeester. Inzake het huwelijk van burgemeester baron van Wijnbergen, vernemen wij nog, dat hem namens het gemeentebestuur een fraaie vaas van Leerdam's glas is aange boden, waarin het wapen der gemeente Lisse was ingeslepen De vaas was gevuld met bloemen in de Lissesche kleuren, n.l. geel en blauw. Er waren talrijke telegrafi sche gelukwenschen binnengekomen. De Burgemeester en zijn echtgenoote zullen hun huwelijksreis maken naar Italië. On geveer half Mei zullen zij in onze gemeen te arrlveeren. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 257. zwaarder dan de meeste andere. 7923 (Ingez. Med.) prof. Simons ..Ons strafrecht zal humaan zijn of niet zijn". Na de Dauze werden vele vragen gesteld. Benoemd tot lid der commissie, welke in 1937 belast is met het afnemen van de examens ter verkrijging van Me akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77a der wet tot regeling van het lager onderwijs de heer J. Bovenberg alhier. tot stand is gekomen, aanleiding is tot be strijding van dien invloed door anders denkenden. Dat de mensch zondigt en dan door zijn soortgenooten gestraft wordt, is een verschijnsel van alle tiiden. De wijze waarop en de feiten waarvoor gestraft wordt zijn afhankelijk van de wiize waar op wii de wereld beschouwen. Er is een nauw verband tusschen econo mie en politiek en criminologie en politiek. Wanneer ernstige misdrüven ongestraft worden, kan dat onrust geven in de maat schappij, evengoed wanneer er te zwaar ge straft wordt. Zoo hebben in Frankrijk de zaak Voltaire—Jean Calas en in ons land de Papendrechtsche strafzaak wijzigingen RIJNSBURG. Ver. van Snijbloemenhandclaren. In café „Centraal" vergaderde de Ver. v. Snijbloemenhandelaren, onder voorzitter schap van den heer N. den Heger Gz. Deze deelde mede, dat deze vergadering hoofdzakelijk is belegd om de avondveilin gen te bespreken, alsmede het al of niet voortbestaan dier veilingen nauwkeurig te toetsen aan de voor- en nadeelen, welke daaraan zijn verbonden. Verschillende leden voerden hierover 't woord, zoowel voor- als tegenstanders. Ge wezen werd op het verschil in prijs op ce mórgen- en avondveilingen. Ook de be langen van groote en kleine koopers, als mede die der principalen kwamen ter sprake. Aangevoerd werd, dat de kooper moeilijk een berekening kan maken, als des avonds ook bloemen aangevoerd wor den. Ten slotte werd tot stemming over gegaan. Het overgroote deel der vergadering verklaarde zich tegen het voortbestaan der avondveilingen. Het bestuur zegde toe. op grond van deze stemming, een onder houd te zullen aanvragen met de bestu ren van „Flora" en „Bloemenlust". Daarna sluiting. WARMOND. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. Onder voorzitterschap van burgemeester A. J. L. Ketelaar, Vergaderde de Raad. Af wezig met kennisgeving de heer C. van Schie. Van Ged. Staten was bericht binnenge komen dat, wil de gemeente in aanmer king komen voor een extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds, nog enkele aangegeven posten moesten worden ver laagd. Eveneens kon geen genoegen geno men worden met het thans bestaande loonpeil der gemeentearbeiders en moes ten deze loonen worden herzien of wel verlaagd. Onder den druk der omstandig heden besloot de Raad aan den wensch van Ged. Staten tegemoet te komen. De gemeente-architect werd onder de bestaan de voorwaarden voor een jaar herbenoemd. Besloten werd de huur van de woning, be woond door den heer Kaak en thans be dragende f.250 p. j. te verlagen en te bren gen op f. 200 p. j. De instructie van den havenmeester w:rd in dien zin gewijzigd dat zijn inkomen werd bepaald op een maximum van f. 150. Goedgekeurd werden eenige door B. en V/. voorgestelde wijzi gingen in de beg»ooti»g 1936 zoomede 1937. Vastgesteld werd het kohier der honden- - belasting tot een bedrag van f.325. Aan -mklaan ter hoogte van do hoofdingang de orde kwam een wijziging der verorde- 1 tentoonstelling, heeft thans haar be ning ter voorkoming van brand. Het bleek. s'ag gekregen. Een groot aantal spoorweg dat deze materie nog niet voldoende was 1 arbeiders hpeft. nni» fnazipht. «n ALPHEN. De „Méér-werk"-campagne. Door de drie middenstandsvereenigingen alhier, was de wenschelijkheid uitgespro ken te trachten ook hier ter plaatse, in na volging van andere gemeente waar zulks reeds met zooveel succes werd bekroond, een z.g. méér-werk-campagne" te orga- niseeren De uit de drie vereenigingen aan gewezen voorloopige commissie heeft, na een voorbesprking, een vergadering belegd, waarop verschillende plaatselijke organi saties, wiens leden direct of indirect groot belang bij een dergelijke actie konden heb ben, waren uitgenoodigd. Tot groote vol doening van het voorloopige comité waren alle uitgenoodigde organisaties in die bij eenkomst vertegenwoordigd. Met het stre ven, zooals dat door genoemd comité in een circulaire was uiteengezet, konden allen zich in beginsel vereenigen, terwijl zij tot de vorming van een commissie, met als doel een campagne als bovengenoemd, toe traden. Uit deze coftimissie werd een kern- of werkcomité benoemd, waarin een lid van elke toegetreden organisatie zitting nam. Nadat een dagelijksch bestuur was aange wezen en hog een en ander betreffende de wijze der te voeren actie was besproken, sprak de waarn. voorzitter de hoop uit, dat deze campagne ook hier tot het ge- wenschte doel van werkverruiming mag medewerken, waarna sluiting volgde. Looddiefstal Dat de metaal- en loodprijzen voor de „langvingers" op het oogenblik zeer ver leidelijk zijn en men alle pogingen In het werk stelt om zulks maar machtig te wor den. blijkt wel uit het feit. dat men aan de Chr. school aan de Hooftstraat tot de ontdekking kwam, dat men al het lood rondom de schoorsteen op het dak heeft weggesloopt. Bij de politie werd hiervan aangifte gedaan. BOSKOOP. De komende Bloemententoonstelling. Naar wij vernemen, is de aanvraag van vereenigingen, gezelschappen en reisciubs, die zich in verbinding stellen met het se cretariaat der tentoonstellingsvereeniging. teneinde in aanmerking te komen voor een reductie, thans al zeer groot Wij hoorden reeds van een club van 150 personen uit Rotterdam. Dit was in 1935 belangrijk minder. Een en ander belooft een grout bezoek Verbreeding ingang Parklaan gereed. klaarde vervolgens het Raadhuis voor ge» opend. De heer W. Plomp sprak nog woorden van waardeering voor het nieuwe Raad huis, met de mooie, ruime vergaderzaal. De burgemeester dankte den w.n. com missaris voor zijn aanwezigheid en sprak den wensch uit, dat de samenwerking tus- schen Prov. Bestuur en de gemeente Nieuw veen goed mag blijven. De burgemeester dankte ook de heeren Roovers, Ran en Plomp voor hun toespra ken, en de ambtenaren voor het mooie ge schenk, dat zeker een goede plaats in de Raadzaal zal verkrijgen. De burgemeester deed den w.n. Commissaris en jhr. Sand- berg uitgeleide, waarna eenlgen tijd da vergadering onderbroken wordt. Een gansche rij sprekers volgde nog. Burgemeester Colijn wenschte den burge meester geluk met het feit, dat in één. jaar tijds zoo'n fraai Raadhuis is gekomen. In derdaad een knap stuk werk! Wij hebben in de afgeloopen jaren gezien, dat er een neiging is voor betere hulsvesting van de secretarie. Uitnemend is hier ook gezorgd voor den arbeid der ambtenaren. Burgemeester mr. Slob. hield een humo ristische beschouwing over den Burgerva der en zijn groote jongens (de Raadsle den!) Het kan niet anders of in dit ge bouw moeten wel goede Raadsvergaderin gen plaats hebben. De heer v. d. Linden uit Amsterdam, be stuurslid der Joh. Stichting, sprak zijn waardeering uit voor de uitnoodiging en de steeds gcede verstandhouding tusschen het Gemeentebestuur en het grootste gezin van Nieuwveen, de Johanna Stichting, met haar 350 Inwoners. Ook voor deze Stichting is het een vreugde, dat er thans zoo'n fraai en doelmatig Gemeentehuis is verrezen. Dit Jaar hopen wij het gouden Jubileum van de Joh. Stichting te vieren, aldus spr. en de sfeer tusschen de beide huizen is steeds goed geweest. Wij hopen, dat dit zoo mag blijven. De heer Samson uit Alphen a. d. Rijn, dankte voor de uitnoodiging. Reeds meer dan 50 jaar hebben wij relaties met de gemeente Nieuwveen, aldus spr. De firma heeft gemeend een passend geschenk te moeten geven, doch het is nog niet gereed. Het zal bestaan uit het nieuwste portret van het Prinselijk Paar. Dr. Nout was eveneens verheugd over het nieuwe huis der Gemeente, maar wilde toch het oude rustieke Boerenlandhuis, dat eerst als Raadhuis dienst deed, niet ver geten. Het paste in de „binnenlanden" van Zuid-Holland. Maar Nieuwveen is vooruit gegaan en de overheid heeft er goed aan gedaan daar niet bij achter te blijven, en dit mooie Raadhuis te laten bouwen. De heer H. A. Koolstra, directeur der Joh. Stichting, sprak woorden als hoofd van het groote gezin, en als „buur". Het oude gebouw was teneenenmale onvol- doorgewerkt om een besluit te kunnen ne men. waarna besloten werd dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Op verzoek van den heer Den Dunne werd besloten in eventueel door de gemeente te maken bestekken voor uit te voeren wer ken op te nemen de Landelijke Collectieve Arbeidsovereenkomst. Door het bouwkun dig bureau J. P. Oudshoorn en Zn. te Sas- senheim was namens den heer v d. Lin den te Wassenaar een plan ingediend tot Overzuring der maag het verbouwen en aanbouwen van een bol- Na jaren eindelijk Verlossinq lenhuis met bergplaats op een terrein ee- 3 iders heeft onder toezicht van een ambtenaar der spoorwegen, in enkele da gen tijds, dit zeer nuttige werk voltooid. Opening van het Arboretum. Hedenmiddag te 3 uur ls het „Arbore tum" waarover wij meermalen schreven door den Burgemeester officieel geopend legen aan den Buurweg. Volgens mede- deeling van den gemeente-architect komt teweeg gebracht in het strafrecht. In bedoeld In art. 9 der bouwverordening. Duitschland vond men het strafrecht van Teneinde evenwel dezen bouw mogelijk te maken, stellen B en W. voor hen te mach tigen bouwvergunning te verleenen onder dit gebouw niet te staan aan den weg als zocht ik verlossing van deze lasten doch haHaaM iv» o vr O Har hrtininrfirorn onlriCf waren de resultaten steeds nihil, tot ik door de democratie veel te humaan en niet vol doende bescherming gevend voor de ge meenschap. Hier zijn óók voorstanders van herziening en vernieuwing van het straf recht op eenige ounten. Prof. Taverne Ijvert er bUv voor (nog vóór zulks in Duitschland gepropageerd werd i dat de rechter uit mag maken, wat gezonde volksopvatting is en wat dus strafbaar is De politie kreeg dan de moeilijke taak uit te maken, of Iets strafbaar leek. Zelfs in Duitschland bestaat onder de iuristen oppositie hiertegen, daar gezonde volksopvatting een moeiltik te pei len begrip is. Een tweede fout. die het strafrecht-, ont staan onder demo-llberale-indlviduaüsti- sche gedachten, aan zou kleven, was het kennen van te weinig deltctsbeschrliving. Tegen misdadige omwenteling hebben wli echter reeds sinds 1920 een anti-revolutie- wet (art. 97a) zoodat wli op dat punt vol ledig zijn toegerust. Verder het delict rassenmenging, ter be scherming van het ras (tegen de Joden) dat wii In ons land niet kennen, hoewel wii moeten toegeven dat Abraham Kuyper in zijn geschriften op -geliike wijze te velde trok tegen de Joden, als Hitier in „Mein Kampf"! En ten slotte worden delicten tegen internationale verdragen en tegen den Volkenbond niet gestraft volgens mr. I. P. Hooykaas. Wli zullen wel moeten wachten op een internationalen wetgever, aldus spr. en die ls er nog lang niet Vervolgens besprak spr. de vraag, of we te veel rekening hielden met de belangen va'n den verdachte. Min. v. Schalk wil het „zwligrecht" afschaffen. Spr. ls daar tegen, omdat gewoonlijk het-bewlis te leveren ls buiten den verdachte om en men ten op zichte van bekentenissen critisch moet zijn, mede met het oog op zelfbeschuldigingen. De Anti Rev. Partij en de Geref. Staats partij zijn nog steeds voor de doodstraf en bij stemming onder de studenten waren er ieder jaar 1/3 vóór de doodstraf (sommi gen. omdat ze deze straf humaner vinden dan levenslange celstraf) Spr. is tegen de doodstraf omdat deze onherstelbaar is en de rechterlijke dwalin gen de wereld nog niet uit ziin Bovendien omdat in een land waar het Staatsgezag nader te bepalen voorwaarden, waartoe met alg. st. werd besloten. Aan den heer W. Kaak veldwachter de zer gemeente^ is wegens^ gezondheidsreden i Digestif Rennie Pastilles bestrijden het over- v tollige maagzuur op een geheel nieuwe wijze, n.l. door het te neutraliseeren en te absor- beeren, terwijl de pancreatine en pepsine, die zij bevatten, de spijsvertering krachtig bevorderen. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.40 per pakje en ƒ1.25 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. door den Commissaris der Koningin met ingang van 1 Mei as. eervol ontslag als zoodanig verleend. Gezien het kleine pen sioen dat hem uit dezen hoofde wordt toe gekend. stellen B. en W. voor Kaak te be noemen als havenmeester en bode voor het waterleidingbedrijf, terwijl hem te vens nog andere kleine werkzaamheden zullen worden opgedragen. Conform het voorstel van B. en W. besloten. Bij de rondvraag vormde de hoofdschotel de organisatiedienst van de ophaling van asch en vuilnis. De heer den Dunne was van oordeel, dat. waar de vuilnisgaarder niet verplicht was, bedrijfs- en tuinvuil mede te nemen althans niet al dit vuil, er een gelegenheid moest bestaan waar belanghebbenden het vuil dat niet mede genomen wordt, kunnen deponeeren, een meening die door het grootste gedeelte der raadsleden werd gedeeld. De voor- zitter was in deze een andere ziens wijze toegedaan en wees er op, dat dé er varing geleerd heeft, dat een dergelijke plaats jaren in de gemeente aanwezig is geweest, doch dat er zoo goed als geen ge bruik van gemaakt wérd en men het vuil toch op andere plaatsen deponeerde. Over deze kwestie werd langdurig gediscussieerd maar bleek geen overeenstemming moge lijk. Uiteindelijk werd besloten, dat de raadsleden, ieder voor zich, eens zouden uitzien of een geschikte gelegenheid in de gemeente gevonden kon worden waar het tuin- en bedrijfsvuil zou kunnen worden gestort. De heer Den Dunnen verzocht maatregelen te treffen tegen het beklad den der straten met verkiezingsreclames; de heer Weyers wees op den slechten toe stand van den Warmonderdam en de sloot langs de Lockhorstlaan. De voorzitter zegde in deze beide kwesties een onder zoek toe. nhriJabreeding bij den aanhang van de (j0ende°voor de steeds uitgebreider admi- 11 Iflaan 1 pv nrmtrrr» van rln nn/ifrimcr-.na nlstratie. Ook onze Stichting spreekt daar een woordje in mee, en ik weet bij erva ring, aldus spr., dat een ruimer huisves- iing gemakkelijker werkt. Het moet voor u Burgemeester wel een dankbare dag zijn, ln uw jongste gemeente, zulk een mooi Raadhuis te kunnen betrekken! De heer J. J. Roovers, oud-sécrètaris van Amsterdam, sprak als oud leermeester van den burgemeester en zeide, dat het een groot genoegen is geweest een leerling te hebben gehad als burgemeester Bakhui zen. Hij dankte ook voor de uitnoodiging en de vriendelijke woorden, die de burge meester tot zijn neef heeft gesproken. Laatste spreker was de heer Fr. Pieterse, die het nieuwe gebouw heeft mogen ont werpen. waarvoor hij Burgemeester, wet houders en raadsleden dank bracht. Spr. dankte den heer Roovers voor ziin mede werking alsmede de aannemers Bodegra ven en De Pater, en voorts allen, die aan de totstandkoming van het Raadhuis heb ben medegewerkt. Spr. hoopte, dat het Raadhuis vele jaren met genoegen ge bruikt zal worden. De burgemeester dankte tenslotte allen, die zulke vriendelijke woorden hadden ge sproken, de collega's, en allen die aanwe zig wilden zijn, den heer Pieterse voor de uitvoering van den bouw. Dat ds. Speel man en pastoor Mol aanwezig waren, stelde spr. op hoogen prijs. Ook voor de vele bloemstukken bracht spr. hartelijk dank. Hiermede was te ongeveer half vyf deze voor Nieuwveen zoo belangrijke gebeurte nis beëindigd. „Sedert een tiental jaren had ik last van een overzuring der maag. Door allerlei middelen een toeval kennis maakte met Digestif Ren nie Pastilles. Zij hebben bij mij een waar wonder teweeggebracht en kan ik niet na laten U mijn enthousiasme te betuigen." Dit schreef ons de Heer G. F. te N PASTILLES 9701 (Ingcz, Med.) WASSENAAR. NIEUWVEEN. DE OPENING VAN HET NIEUWE RAADHUIS. Nog verschillende sprekers. In aansluiting op ons verslag van giste ren inzake de opening van het nieuwe Raadhuis, zij nog het volgende gemeld: De w.n. commissaris der Koningin, jhr. von Fisenne, was vergezeld van zijn kabi netchef, jhr. mr. R. Sandbergen van Boe lens. Onder de verdere aanwezigen merk ten wij op de burgemeesters mr. Slob (Haarlemmermeer); Boxe (Zevenhoven); Hoogeboom (Ter Aar); van der Weyden (Nieuwkoop); de heer J. Roovers, oud-se cretaris van Amsterdam, burgemeester Colijn (Alphën a. d. Rijn); dr. B. Nout, pastoor Mol, ds. Speelman, de heer M. Kar- semeijer, de heer v. d. Linden, bestuurslid der Joh. Stiohtlng en de directeur dier stichting, de heer H. A. Kooistra, alle Raadsleden met hun dames. jhr. mr. Th. H. J. L. van Rheineck Leipsius, prov in specteur van de gemeente- en waterschaps archieven en de heer Kiers, inspecteur van de Volksgezondheid. De w.n. commissaris zeide het zeer op ZWAMMERDAM. Beroep aangenomen. Ds. J van Woerden, Ned. Herv. pred. al hier. heeft liet op hem uitgebrachte be roep naar Middelburg aangenomen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; Theodorus Wilhelmus Vornooy. oud 29 jaar en Joanna Maria Houdljk. oud 28 jaar, te Waddinxveen. Overleden: Steven Norlander, 84 jaar. weduwn. van Gijsje Verbeek, eerder van Truitje Hagc. Een buscollecte alhier langs de hui zen gehouden ten bate van het pi. Crisis comité heeft f. 43.62 opgebracht. De jaarlijksche verkooping van scha de»!. geweid ten bate van het R.K. Par. Kerkbestuur alhier, en de afd. van het Wit-Gele Kruis, op het terrein achter het Patronaatsgebouw alhier gehouden had de vo'gende uitslag. De 57 kerkschapen wer den" in bod gebracht op f. 1348.— en op f 50. afgemijnd door de firma Roeling en Roest te Uithoorn. 37 schapen van het Wit-Gele Kruis kwamen in bod op f.1934 en werden daarna op f. 10.afgemijnd door W. Baas. ZOETF.RMEER. sterk genoeg is, het mogelijk is de orde te Benoemd tot leden der commissie, prijs te stellen dat de burgemeester beni handhaven zonder doodstraf, zoodat deze welke in 1937 belast is met het afnemen had uitgenoodigd. Hij zag daarin een 'os- een bewijs Is van de onmacht van den van de examens ter verkrijging van de wijs van het contact, dat de burg:mec-.:r staat. Ook is het een verkeerd voorbeeld akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77a met het prov. Eestuur wenscht te heb':: i. om het leven niet te respecteeren. waardoor der wet tot regeling van het lager onderwijs Spr. hoopte dan ook. dat in dit fraaie moorden en zelfmoorden toenemen. Spr. de heeren H Dam en D. v. d Glessen. bei- Raadhuis de beraadslagingen tot het wel- hoeve van het Wijklokaal der Ned. Herv, eindigde zijn lezing met de meening van den alhier. J zijn der Gemeente mogen zijn, en ver- Gemeente was f. 38.47. -2 D: opbrengst, van de Emmaöiotm- ccBccte alhier f.145 19. Ds opbrengst van de collecte ten be-

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7