BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag li April 1937 Vierde Blad Ne. 23636 Kreymborg 78ite Jaargang Het prinselijk jacht „Piet Hein". Het Prinselijk paar te Soest. Kon armen niet boven haar hoofd heffen. De stakingen te Amsterdam uitgebreid. Waarborg; Heeren -klecding Artikel 38 der Motor- en Rijwielbeschikking. Snelle vorderingen van den bouw. Op Donderdag, den 25sten Maart is de kiel gelegd voor het prinselijk jacht. Acht dagen later waren alle spanten en waterdichte schotten, dc tallooze rerbanddeelen en alle huidplaten teza. mengevoegd, zoodat men toen al het geheele schip in zijn geheel kon zien staan en toen reeds de gelegenheid kreeg den scheepsvorm te bewonderen. Dit alles was mogelijk, omdat de Am- sterdamsche Scheepswerf, uitsluitend afgaande op de teekeningen, alle on derdeden van het jacht tevoren had kunnen gereedmaken. Zoo waren alle spanten gebogen en van de gaten voor de klinknagels voorzien, alle platen in den vorm gezet, en eveneens van de gaten voorzien. Alle dekbalken waren gebogen. De waterdichte schotten waren gereed. Toen de kiel eenmaal was gelegd, is al dit materiaal tezamengevoegd en met bouten aan elkander gehecht, zoodat al dus in snel tempo het schip kon verrijzen. Op dit moment is de kiellegging iets meer dan drie weken geleden. Intusschen is de arbeid zeer snel doorgegaan. Het grootste deel van al dit ijzerwerk is namelijk reeds aaneengeklonken, dus reeds voor goed aan- eengehecht, en de voorloopige aaneen- hechting door middel van de bouten is verdwenen. Alle klinknagels onder de toe komstige waterlijn zijn aangebracht. De huidnaden boven water zullen electrisoh worden gelascht. Voor het grootste deel is dat werk reeds klaar. Omdat alle dekbal ken liggen en de ijzeren dekbeplating voor zoover zij komen zal. is aangebracht, kan men thans reeds over het dek van de „Piet Hein" loopen. De vloerleggers voor het stuurhuis en die voor den eetsalon geven aan hoe groot die vertrekken zullen worden. Het aange brachte deel van het frame voor het dek huis toont aan hoe groot de deksalon zal worden. Met een weinig verbeelding zijn thans de ruimten reeds te zien. Voorwaar, er is aan de Amsterdamsche scheepswerf door den directeur, den heer G. de Vries Lentsch Jr. en door zijn staf van arbei ders snel en voortreffelijk gewerkt, In en kele weken tijd van een stapel platen en staven een schip te maken, is geen kleinig heid. Het zal niet lang meer duren of de pneumatische klinkhamers die tot nu toe een oorverdoovend lawaai zonder ophouden maakten, zullen zwijgen. Maar bij dit alles blijft het niet. Met de bewerking van het hout voor het dek is een begin gemaakt, alsmede met het zagen en verbinden van tallooze andere houten onderdeelen van het schip. Zoo vordert de „Plet Hein" zeer snel. Het is echter niet alleen aan de Amster damsche scheepswerf dat voor dit schip wordt gewerkt. De heer H. W. de Voogt, de scheepsarchitect, die succes zal oogsten met den door hem ontworpen scheepsvorm. legt de laatste hand aan de teekeningen. De plannen voor het interieur, die voor het inwendige van den dekbouw zijn ont worpen door den architect ir. S. van Ra- vesteijn, en voor de verblijven beneden- deks een ontwerp zijn van de firma Mut ters, in overleg met den heer De Voogt, zijn goedgekeurd door de prinses en door den prins, die tevens de keuze der te ver werken houtsoorten en van de bekleedin gen enz. hebben bepaald. Zoo kunnen thans ook de betimmeringen worden on der handen genomen. En tenslotte zijn te Hengelo in de ma chinefabriek van Gebr. Stork en Co. de beide dieselmotoren in bouw. Op tallooze and*ve plaatsen ontstaan de honderden onderdeelen, die tezamen gevoegd over en kele maanden een compleet uitgerust sohip zullen vormen. De burgemeester na z'n toespraak onwel geworden. (Vervolg van gisteren) Vriendelijk wuivend bestegen de Prins en de Prinses gisteren tegen kwart voor drie de fraaie met vier paarden a la Daumont bespannen gala-calèche, welke Werd voorafgegaan door een rijtuig, waarin de kamerheer van de prinses, mr. J. C. baron Baud was gezeten. Aan weerszijden van de calèche reden, ter hoogte van de achterwielen, twee officieren van het mili taire huis van H.M. de Koningin, t.w. Ie luitenant-ordonnans jhr. G. H. A. van Kinschot en majoor-adjudant H. J. Phaff. Dan volgde een rijtuig waarin jonkvrouwe A. M. de Brauw, hofdame van prinses Juliana en de dienstdoend grootmeester van de Prinses E. H. Juckema van Burma- nïa baron Rengers van Warmenhuizen had den plaatsgenomen en een rijtuig waarin de eerste stalmeester jhr. C. E. J. M. Verheijen en de w.n. secretaris van prins Bernhard jhr ir. W. G. Röell waren gezeten. Bij de grens van de gemeente, wachtte de burgemeester van Soest, mr. G. Deketh, in ambtskleedij met ambtsketen om, in een rijtuig den Koninklijken stoet op, ■waarna hij zich aan het hoofd van den stoet stelde. Luide toegejuicht door de be volking en de vele vreemdelingen reed het prinselijk paar in matigen gang naar het keurig met oranje-wimpels versierde raad huis. De stafmuziek zette het Welhelmus in, dat door alle aanwezigen geestdriftig werd medegezongen. Nadat het eerste couplet van het Wilhelmus beëindigd was, werd het jonge paar begroet door den burge meester van Soest, en kreeg diens dochter, mej. T. H. Deketh gelegenheid, namens het gemeentebestuur van Soest H. K. H. een bloemenhulde aan te bieden, waarna de jonge dames Corry van Veeren en Chrisje van Batenburg. Hare Koninklijke Hoogheid namens het feestcomité een bouquet thee rozen overhandigden. burgemeester stelde vervolgens de De beide wethouders, de heeren H. J. Castille en D. A. de Bruijn en de gemeente-secre taris, zoomede het dagelijks bestuur der feestcommissie aan het Prinselijk Paar foor. en hield toen zijn welkomstrede. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag geplaatst.) Direct na het uitspreken van zijn wel komstrede, is de burgemeester onwel ge worden. Door leden van het gemeentebe stuur werd hij ondersteund en naar het bordes van het Raadhuis gebracht, waar hij op een stoel plaats nam. Zijn toestand was evenwel van dien aard. dat hij den rijtoer niet kon meemaken. De burgemeester is per ziekenauto naar zijn woning vervoerd. De loco-burgemeester, de wethouder H. J. Gasille. heeft de verdere honneurs voor den heer Deketh waargenomen. Het prinselijk paar reed inmiddels langs de prachtige versieringen. Op vele plaat sen langs de route stonden de plaatselijke vereenigingen met hun vlaggen en ba nieren opgesteld. Onder de talloozen, die langs den weg stonden geschaard en voor de vensters hadden plaats genomen was één en al blijdschap. Hartelijk dankend wuifden de prinses en de prins uit 't rijtuig terug. Van het raadhuis reed de stoet over den hoofdweg langs het Koningin-Emma-mo- nument. de Soesterbergschestraat, door het Vossenveld, over de Eikenlaan, Beuken laan, Laanstraat, Koninginnelaan, terug naar het paleis. Lachend en wuivend stapten de prinses en de prins uit het rijtuig en op de stoep gekomen, keerden zij zich om en wendden zij zich naar het juichende en zingende publiek om dit voor het laatst terug te groeten. Gisteravond hebben H.K.H. prinses Ju liana en Z.K.H. prins Bernhard met groot gevolg een bezoek gebracht aan het vuur werk te Soest. De vorstelijke gasten werden aan den ingang van het terrein verwel komd door den loco-burgemeester van Soest, den heer H. J. Gassille, waarna mej. A. M. Dammers de Prinses een bouquet rozen en freesia's aanbood. Voorafgegaan door den loco-burgemees ter begaf het hooge gezelschap zich over het 150 meter lange plankier, aan weers zijden waarvan het publiek tien rijen dik stond om het vorstelijk paar toe te juichen, naar het paviljoen, dat in het midden van het terrein was opgericht. Bij aankomst aldaar speelde de Soester Harmonie het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen spontaan werd meegezongen. De vorstelijke gasten hebben het ge heele programma gevolgd, waarna prinses Juliana den loco-burgemeester dank bracht voor het prachtige vuurwerk en hem ver zocht Haar warmen dank aan de Soester- bevolking voor de enthousiaste ontvangst over te brengen. Te ongeveer halftwaalf vertrok het prin selijk paar naar het paleis Soestdijk. Nu al ruim een jaar vrij van pijn. Deze dame was nagenoeg hulpeloos door martelende rheumatisohe pijnen ln haar rug, armen en beenen: „De pijn in mijn armen en beenen was werkelijk ondragelijk, vooral in mijn ar men; ik kon niet boven mijii hoofd rei ken. Na twee maanden besloot ik Kru- sohen Salts te gaan probeeren en heb ik nu gedurende meer dan één jaar niet het minste symptoom van rheumatisohe pijnen gehad." Mevr. H. E. Kruschen Salts spoort de afvoerorganen, lever, nieren en ingewanden op geheel natuurlijke wijze aan tot actievere werking, zoodat de gevaarlijke afvalstoffen, als urinezuur e.d„ welke maar al te vaak de oorzaak zijn van rheumatische pijnen, snel en afdoende worden weggevoerd. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a f. 0.40, f. 0.75 en f. 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Mij., Amsterdam, voorkomt. 9700 Qngez. Med.) HULDIGING VAN DE NAGEDACHTENIS VAN Mr. HARM SMEENGE. Het comité tot huldiging van de nage dachtenis van mr. Harm Smeenge mocht zoowel van H.M. de Koningin als van H.K.H. Prinses Juliana een belangrijk be drag ontvangen. Zal de „Tromp" op tijd klaar komen? De wilde staking bij de Nederland- sche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam heeft gistermiddag weder om 'n belangrijke uitbreiding ondergaan Na verschillende besprekingen op het terrein, besloten ruim 300 arbeiders zich aan te sluiten bij de stakers, waardoor hun aantal bijna 900 is ge worden. Het werk in de groote ijzerloods ligt thans vrijwel geheel stil, doordat ook de kraan drijvers. transporteurs en verscheidene ijzerwerkers de werf verlieten. Ook een aantal electriciens en jongere arbeiders heeft het werk neergelegd. Thans zijn nog 500 man aan het werk. die over de ver schillende afdeelingen verdeeld zijn. Het werk ligt echter practisch geheel stil. Men twijfelt er reeds aan. dat de „Tromp" op 29 April a.s, gereed zal zijn voor de te- water-lating. In spanning wacht men thans de resul taten der besprekingen tusschen de ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers in de metaalindustrie, welke heden middag plaats hebben, af. meente, waar aanvankelijk geen enkele ar beider zich voor bedoelden arbeid beschik baar stelde, sommige arbeiders, die zon der opgave van eenige gegronde reden wei gerden zich voor het aanvaarden van ar beid in den Duitschen landbouw beschik baar te stellen, niet langer tot de werk verschaffing heeft toegelaten. Er werken reeds sedert Jaren, en ook in den allerlaatsten tijd, veel Nederlandsche arbeiders in Duitschland. zonder dat zich moeilijkheden hebben voorgedaan. De cir culaire beteekent dus niet iets nieuws, maar bedoelt alleen nog eens weer de aan dacht te vestigen op de bestaande werk gelegenheid. Onder opmerking, dat van uitzending van arbeiders door de regeering geen sprake is, maar dat 't hier slechts betreft het voldoen aan aanvragen om arbeids krachten voor Duitschland door de orga nen der openbare arbeidsbemiddeling in Nederland, kan worden medegedeeld, dat ln de tusschen Nederland en Duitschland getroffen regeling inzake het verkeer op de arbeidsmarkt van wederzljdsche onder danen is bepaald, dat Nederlandsche ar beiders niet verplicht kunnen worden deel uit te maken van Duitsche organisaties. Het spreekt bovendien vanzelf, dat een Nederlander in Duitschland, die aldaar als vreemdeling gastvrijheid geniet, zich niet in het openbaar tegen de Overheid van dit land stellen mag noch zich met politieke propaganda dient bezig te houden, die door de overheid aldaar ongeoorloofd ge acht wordt. Onthoudt hij zich hiervan, dan loopt hij geen gevaar, dat maatrege len tegen hem zullen worden genomen. Een dergelijke eisch stelt ook Nederland tegen over de binnen zijn grenzen werkende vreemdelingen. De circulatie bevat niet de bepaling, dat men tot het aanvaarden van werk in Duitschland verplicht is op straffe van uitsluiting van de werkverschaffing, in houding van steun of kasuitkeering, maar zegt alleen, dat bij weigering van aange boden arbeid nagegaan moet worden, of eventueele plaatsing bij eenige werkver schaffing dan wel steun of kasuitkeering kan worden voortgezet. Het is de bedoeling van den minister dat hierbij met oordeel te werk zal worden gegaan en dat met persoonlijke omstandigheden rekening zal worden gehouden. Deze bedoeling blijkt voldoende uit de redactie van de circulaire. Mochten niettegenstaande dit alles zich toch nog moeilijkheden voordoen, dan vertrouwt de minister dat zij door overleg uit den weg geruimd zullen kunnen wor den. Aan uitzending van een nadere circulaire bestaat geen behoefte. DE KANALEN IN TWENTHE. 9720 (Ingrez. Med.) ONTOELAATBARE VERKIEZINGS PROPAGANDA. Krachtig zal worden opgetreden tegen onrechtmatig gebruik van de straat. Uitvoering van de werkzaamheden bij wijze van werkverschaffing. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij heeft zich een aantal zgn. tegen- houders bij de daar stakénden aangesloten. Bij dit bedrtif hebben thans meer dan 100 man het werk neergelegd. (Reeds geplaatst in een deel onzer vorige oplage). -kleeding W aarborg- postuums 23- 2650 2950 3375 3650ioi 65— Populaire costuums 925 1 250 1 475 1 750 1 975 In de „Bedrijfsauto" van deze week komt een artikel voor, waarin critlek wordt uit geoefend op het bepaalde in art. 38 der Motor- en Rijwielbeschikking. In dit art., aldus de .Bedrijfsauto", zijn door den wetgever remwegen vastgesteld, welke ver uitgaan boven het normale en welke neerkomen op een remvertraging van 2,65 M. per 2 sec. voor vrachtauto's be neden 2400 K.G. wieldruk en voor autobus sen. Daar echter de gebruikelijke hand rem, welke een mechanische parkeer- en vastzetrem is, moeilijk hieraan kan vol doen, ontstaat nu de noodzakelijkheid op bedoelde wagens een derde rem aan te brengen. Waar echter de wereld auto-industrie zelf natuurlijk zich weinig stoort aan het geen Nederland nog wel een land zon der hellingen meent te moeten decre- teeren. zal deze derde rem, als nieuwe Inplant moeten worden bijgeknutseld. Gewezen wordt op de zeer groote geva ren, die aan zoo'n derde rem verbonden zijn. Het artikel wijst o.m. op de mogelijk heid, dat op het critieke moment de ver keerde handle zal worden overgehaald. Ver der wordt er op gewezen, dat de interna tionale auto-industrie uit den aard der zaak geen rekening zal kunnen houden met deze Nederlandsche voorschriften. Waar de auto-industrie hier te lande echter ln het geheel niet ontwikkeld is, zullen ook de remmen, die in den vervolge hier te lande zullen moeten worden Ver vaardigd, niet van eerste klas kwaliteit zijn. en dus als hoogst gevaarlijk moeten worden beschouwd. De „Bedrijfsauto" geeft tenslotte de vol gende oplossing: Art. 38 zal zoodanig moeten worden ge wijzigd, dat de remvertraging voor de handrem, welke omgerekend tot 2,65 m. be- draaagt, teruggebracht wordt tot de rede lijke grenzen van 1.50 m. per sec. 2. Eerst wanneer de internationale auto industrie een rem als bedoeld in art. 38 zal gaan fabriceeren, zal het oogenblik ge komen zijn, zoo'n rem ook in Nederland voor te schrijven. 9721 (Ingez Med.) NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN DUITSCHLAND. GEEN VERDERE PENSIONNEERING OP 60-JARIGEN LEEFTIJD BIJ DE DE SPOORWEGEN. Onze spoorwegmedewerker schrijft: In verband met de sterke afvloeiing van ouder spoorwegpersoneel bij de Nederland sche Spoorwegen zal de pensionneering op 60-Jarigen leeftijd voor voormalig S.S.-per- soneel voorloopig stop gezet worden en geen verdere afvloeiing plaats hebben. De ministerieele circulaire aan de gemeenten. De minister van sociale zaken heeft op de vragen van den heer Hiemstra in ver band met de door de regeering aan de gemeentebesturen gerichte circulaire in zake het plaatsen in Duitschland van ar beiders voor het verrichten van landbouw- werkzaamheden als volgt geantwoord: Het is den minister bekend, dat een ge- Op de vragen van het Eerste Kamerlid den heer Andriessen in verband met de uit voering in werkverschaffing van de werk zaamheden van bestek no. 77 (het maken van acht gedeelten van het zijkanaal naar Almelo der Twenthe-kanalen met bijbehoo- rende werken), heeft de minister van so ciale zaken als volgt geantwoord: De opdracht aan de bedoelde aanne mingsmaatschappij. de werkzaamheden bij de Twenthe-Rijnkanalen geheel overeen komstig de bepalingen van het bestek bij wijze van werkverschaffing uit te voeren en niet voor den z.g. alternatief prijs, is onder meer gegeven, omdat aan andere aanne mers op dat oogenblik geen gelegenheid meer kon worden gegeven, eveneens een alternatieve aanbieding te doen, en verder, omdat bij een naburig werk van de Twen- the-Rijn-kanalen, dat ook in werkverschaf fing door een aannemer wordt uitgevoerd, de gewone werkverschaffingsvoorwaarden gelden. Wanneer nu bij het nieuwe werk arbeiders uit dezelfde gemeente geplaatst worden hetgeen niet te ontgaan is als bij het andere werkverschaffingsobject, dan zou dit in de practijk voor de overheid tot groote moeilijkheden leiden, omdat op twee werken, waar met arbeiders uit dezelfde ge meenten wordt gewerkt, onderling afwij kende regelingen zouden gelden. Bovendien is niet gebleken, dat de meergenoemde al ternatieve aanbieding voor het rijk tot be sparing zou leiden. De aannemingsmaatschappij heeft een te hoog bedrag aangenomen voor onderschei den toeslagen en z.g. verletten. De regen vergoeding is b.v. reeds begrepen in het be drag van f 70.000. dat door dc aannemings maatschappij was gerekend bij het bedrag, dat voor rekening komt van het departe ment van sociale zaken. Bovendien kan de aannemer op grond van de bepalingen in het bestek geen aanspraak maken op beta ling ingevolge afwijkingen tusschen basis uurloon en akkoordloon. Wanneer verder rekening wordt gehouden met hetgeen op de aannemingssom in mindering zal moe ten worden gebracht, wanneer arbeiders worden te werk gesteld, voor wie een basis uurloon geldt, dat lager is dan het in het bestek genoemde loon van 33 cent, dan mag ook dit bij de vaststelling van het eindbe drag niet verwaarloosd worden. Verder is hier nog te rekenen op korting voor een be drag, in verband met de lagere uitkeering, welke geschiedt aan arbeiders, die niet te gen werkloosheid zijn verzekerd. Door al deze berekeningen komt het eindbedrag ten laste van het rijk bij uitvoering in werk verschaffing op een totaal, dat iets lager is dan de alternatieve aanbieding v. f. 760.000. Hoewel den minister geenszins gebleken is, dat de thans toegepaste wijze van uit voering minder bevredigend zou zijn, is hij bereid, voor een volgende aanbesteding van een soortgelijk werk in overleg te treden met zijn ambtgenoot van waterstaat, ten einde na te gaan, of, zonder schade aan andere belangen, een aanbieding, als thans door de betrokken aannemingsmaat schappij ongevraagd is gedaan, aan alle inschrijvers gevraagd kan worden. De minister van justitie heeft aan de procureurs-generaal bij de gerechtshoven een circulaire gezonden, waaraan het vol gende wordt ontleend: In verband met de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan in den daaraan voorafgaanden tijd worden verwacht, dat onrechtmatig ge bruik zal worden gemaakt van de open bare wegen en straten, van gebouwen, schuttingen en andere voorwerpen aan die weger, en straten gelegen, voor het in het openbaar propageeren van politieke leuzen, hetgeen in het belang van de openbare orde ongewenscht is te achten. Naast de in talrijke gemeentelijke .poli- tie-verordeningen voorkomende verbodsbe palingen tegen dit euvel komt het den minister na overleg met zijn ambtgenoot van binnenlandsche zaken gewenscht voor, de aandacht nog eens te vestigen op een tweetal artikelen uit het wetboek van strafrecht, die ten deze toepassing zouden kunnen vinden t.w. de artikelen 350 en 424. In het bijzonder het eerste artikel zal van belang moeten Worden geacht, daar veelal beschadiging of vernieling van de voor genoemde doeleinden gebruikte we gen, straten, muren, schuttingen, enz. het gevolg zal zijn. Voor wat de toepassing van art. 424 W. van S. ten deze betreft, verwijst de minis ter naar het arrest van den Hoogen Raad van 12 Dec. 1921, n.j. 1922, blz. 278. Het is gewenscht, dat krachtig wordt opgetreden tegen de overtreders van ge noemde bepalingen, zoo noodig met inbe slagneming van de door hen ter zake ge bruikte voorwerpen. KAMP TE LAREN KRIJGT EEN PERMANENTE BEZETTING. Batterij luchtafweergeschut wordt er gelegerd. Naar wij vernemen, bestaat bij het de partement van Defensie het voornemen de legerplaats bij Laren permanent te doen betrekken door een batterij luchtafweer geschut, ter sterkte van 140 man. Deze is thans voor het grootste deel te Utrecht ge legerd, een ander deel te Zeist. Hier be staat evenwel niet voldoende gelegenheid voor de opleiding van het personeel, welke in de legerplaats bij Laren wel aanwezig is. Er zijn in voldoende mate gebouwen voor logies, enz. en het onder dak brengen van de vier stuks afweergeschut dat van de allermodernste constructie is be schikbaar, zoodat verdere aanbouw niet noodig is. Het ligt in de bedoeling van het departement het kamp op 1 Jan. 1938 te doen betrekken. Hbld. DISTRIBUTIE VAN GEROOKTE ZEEVISCH. JEF LAST GESNEUVELD? In de bladen van de s.d. Arbeiderspers vonden wij het volgende bericht: Hardnekkige geruchten, dat de Neder landsche schrijver Jef Last gesneuveld zou zijn. nemen thans een vorm van dusdanige stelligheid aan, dat wij er melding van maken. Jef Last was kapitein bij de Internatio nale Brigade. De Minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat naast de verstrekking van versche zee- visch aan werkloozen en armlastigen een proef zal worden genomen met de distri butie van gerookte zeevisch. Evenals zulks het geval is bij de eerstgenoemde distri butie. draagt ook de verstrekking van ge rookte zeevisch een facultatief karakter. Ook deze is n.l. afhankelijk van den aan voer en het prijsniveau aan den afslag, zoodat niet kan worden gegarandeerd of en voor welk kwantum in eenige week le vering op de ingediende aanvragen zal kunnen plaats vinden. De minimum aan te vragen hoeveelheid bedraagt echter voor- gerookte visch 10 K.G. per week. Voor loopig komen voor distributie in aanmer king de navolgende soorten, welke tegen de daarachter vermelde prijzen aan de daarvoor in aanmerking komende perso nen behooren te worden verkocht. Gerook- e haring 16 cent per K.G. (inkoop) 18 cis. per K.G. (verk.); gerookte wijting, resp. 21 en 23 ets.; gerookte poon resp. 23 en 25 ets.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13