LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 15 April 1937 Officieele Crisispublicaties Uit de Omstreken RECHTZAKEN THIJS IJS EN DE BOOZE DOOI LEIDERDORP. Verkiezing in 't zicht. De politie betrapte des nachts op heeter- daad eenige personen, die bU de Does brug bezig waren met witte verf den naam van den N.S.B.-parttileider op de straat te schril- ven. Toen ze de politie zagen naderen, snelden zij naar een auto. doch de orde bewaarders waren hun te vlug af en beletten hen te vluchten. Proces-verbaal werd op gemaakt. De verf en de plakbilietten. welke bil hen werden aangetroffen, werden in be slag genomen. Openstelling kinderspeelplaats Dc Munnik. Zoo wij vernemen zal Maandag a.s. de kinderspeelplaats van de Sportstichting .De Munnik" worden opengesteld en zat de jeued kunnen genieten van de zandbak, de ischommels en wippen, welke daar zijn aangebracht, WADDINXVEEN. HANDEL IN GROENTEN EN FRUIT. De Nederlandsche Groenten- en Fruit' centrale vestigt er nogmaals de aandacht op. dat bij een aanvraag om erkenning als handelaar in gewassen van den tuinbouw, het overleggen van een verklaring, waar bij een derde afstand doet van zijn er kenning als zoodanig, geen waarborg geeft, dat het verzoek zal worden ingewilligd. Teneinde teleurstelling te voorkomen, wordt dezen aanvragers in hun eigen be lang aangeraden, geen groentenwinkel ventwijk of anderen handel in tuinbouw- gewassen over te nemen, noch zich in het bezit te stellen van een afstandsverkla- ï'ing, alvorens zij zich bij de centrale er van hebben vergewist, dat deze hen als handelaar in gewassen van den tuinbouw zal erkennen, 9667 Tegen een steuntrekker uit deze ge- Het bestuur van de Burgerwacht heeft meente, die te Gouda werkzaam was en toch geregeld kwam stempelen, is proces verbaal opgemaakt. Door het Gemeentebestuur alhier heeft dc gunning plaats gehad aan den laagsten inschrijvers van de navolgende werken: het bouwen van een magazijn en kantoren ten dienste van de gemeentebedrijven en daarop 5 woonhuizen aan L. Verzijden al hier voor f. 29433, het verbouwen en ver- grooten van het Raadhuis door aanbouw vsn een brandvrije kluis, politiebureau en wachtkamer en centrale verwarming aan X. Ooms te Bleskensgraaf voor f. 8490.—. De T. B. C.-vereen. alhier zal ook in het komend zomerseizoen weer een zonne- k,anipje inrichten, gezien de gunstige re sultaten van het vorig jaar. Naar we ver namen zal het komen achter het gebouw „Ziekenzorg" aan den Kerkweg alhier. ZWAMMERDAM. Beroep aangenomen. J. v. Woerden predikant bli de Ned. Gemeente alhier, heeft het beroep Ds. Herv. naar Middelburg aangenomen. de functies onderling verdeeld als volgt: J. Timmerman Jz„ voorzitter; E. C. Ach terberg, secretaris-penningmeester; G Mets, M. Havenaar en G. C Diephout, leden. AALSMEER. Vergadering Coöp. Tuinbouwbank. De Coöp. Tuinbouwbank heeft haar ver gadering gehouden in hotel „De III Ko lommen", onder voorzitterschap van den heer Jb. Alderden Dz. Deze opende de door 217 leden bezochte vergadering met een hartelijk woord van welkom en her innerde eraan, dat 1936 in economisch opzicht in het algemeen een moeilijk jaar is geweest. Voor de Tuinbouwbank was 1936 zeer bevredigend, hoewel zij zeker ook moeilijkheden het hoofd had te bieden, doch dank zij de groote activiteit van be stuur en raad van toezicht, kon steeds een oplossing gevonden worden. Het vertrou wen in de Tuinbouwbank Is ongeschokt gebleven. Van 1 Januari 1937 af, heeft het bestuur de hypotheekrente met een verlaagd. Het had graag verder willen gaan, doch de zakelijke kant mocht hierbij niet uit het oog worden verloren; men heeft nu eenmaal rekening te houden, dat met geld van anderen gefinancierd moet worden. De secr., de heer J. Mensing, las de notulen, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Op voorstel van het bestuur werden enkele leden, die van woonplaat-s zijn veranderd, waardoor zij niet meer tot het rayon der Tuinbouwbank behooren. Ingevolge de bepaling hieromtrent in het reglement, geroyeerd. De heer P. v. d. Meer Pz. bracht als af gevaardigde verslag uit van de algemeene vergadering. Goedgekeurd werden 't jaar verslag 1936 en de rekening over dat jaar. Naar aanleiding van een desbetreffende vraag bleek, dat het reservefonds voor du bieuze debiteuren thans f. 20.000 groot is. Als bestuurslid werd herkozen de heer Alb. Baardse Jzn., als lid va» den Raad van Toezicht de heer G. Buis Pz. Tot plaats vervangende bestuursleden werden herko zen de heeren K. Hansen Jbz. en J. van Leeuwen Wz. Het bestuur stelde voor f 2500 te beschikking te stellen van het Crisis- comité Aalsmeer (hulp aan bloemisten in den allerergsten nood). De voorzitter deel de mede, dat ln het afgeloopen jaar in 1404 gevallen door het comité ruim f 32000 was verstrekt, waarvan plm. f. 13000 te rug ontvangen. Het comité had weer veel nuttig en noodig werk gedaan. Onder ap plaus werd het bestuursvoorstel goedge keurd. -s Bij de rondvraag vroeg een der leden of het bestuur niet werkzaam zou kunnen- zijn in de richting om tot verlaging der notaris-tarieven te geraken, die z.l. veel te hoog zijn. In dit verband noemde hij een geval van recenten datum. Het be stuur zegde toe in deze actief te zullèn zijn. Op een vraag, hoe het stond met de plannen voor den bouw van een nieuw bankgebouw, bleek, dat het bestuur, on danks dat 't overtuigd ls van de noodza kelijkheid van nieuwbouw, door de tijds omstandigheden hiertoe npg niet durft be sluiten. De voorzitter sloot met de beste wenschen voor de Coöp. Tuinbouwbank en haar leden. HAARLEMMERMEER. De heer VV. A. Meeuwig met pensioen. De heer W. A. Meeuwig. besteller bij den P.T.T.-dienst te Hoofddorp, zal op 1 Juli a.s. wegens het bereiken van den 65-j. leef tijd den dienst bij de Posterijen verlaten. Uit deze betrekking, die hij ruim 31 jaren heeft vervuld, werd hem met ingang van genoemden datum eervol ontslag verleend. Gedurende al die jaren heeft hij zijn standplaats ln Hoofddorp gehad en zich doen kennen als een accuraat, betrouwbaar en hulpvaardig postbeambte, met een op gewekt karakter, die ondanks het klim men zijner jaren nog steeds onvermoeid weer en wind trotseerde, om de groote afstanden ln deze uitgestrekte gemeente af te leggen. De heer Meeuwig, die bij zijn superieuren en collega's hoog staat aangeschreven, is sinds vele jaren bestuurslid van de afd. Haarlemmermeer van den Centralen Bond van Post-, Telegraaf- en Telefoonperso neel, terwijl hij ook op het gebied van het vereenigingsleven steeds op den voorgrond is getreden, o.a. als bestuurslid en thans nog voorzitter van de bekende tooneelver- ceniging „Gezellig Samenzijn" en mede oprichter van het bekende St.-Nicolaas- comité. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de bijz. school te Hoofddorp (hooofd de heer J. J. Dengerink) is benoemd mej. G. van der Ploeg aldaar. KATWITK AAN ZEE. VERGADERING DER S.D-A.P. BENTHUIZEN. Raadsagenda. De Raad zal Vrijdagavond te Th uur in openbare vergadering bijeenkomen. Agenda: 1. Notulen, 2. Mededeellngen. 3, Herziening pensioensgrondslag burgemees ter. 4. Wijziging verordening gemeente veldwachters. 5. Rekening en begrooting drinkwaterleiding. 6. Steun B werkloozen. Wijziging begrooting 1936 en 1937. 8. Ko hier hondenbelasting 1937. 9. Rondvraag. 10. Sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: Flora Bastlana Kornet 55 j., echtgenoote van Eimert de Pender. .T Hl de opname van paarden bleek, ln deze gemeente 137 paarden zijn boven de 3 jaar. Rede over „Vrijheid en welvaart". Deze vergadering werd in Hotel du Rhin gehouden; de heer W. Rengeling uit Am sterdam sprak over „Vrijheid en welvaart". De voorzitter van de pl. afd., de heer C. van Rijs, sprak een kort openingswoord. De heer Rengeling merkte op. dat tij dens den verkiezingsstrijd de vraag gesteld wordt of er voortgegaan moet worden met het huidige regime, of dat een nieuwe re geering mogelijk zal zijn. De sociaal-demo cratie stelt de groote vraagstukken voorop: vrijheid van gedachten en weg met de aanpassingspolitiek dezer regeering; wij moeten hebben een Plan-regeering. De S.D.A.P. gaat niet den strijd met vrees in. Zij staat er goed voor; zij zal versterkt terugkomen! De moderne arbeidersbewe ging is geen doodgeboren kind, zooals de fascisten zeggen. Deze groeit weer, even als het nationaal vakverbond. In Neder land is er een beweging, die lanceert, dat haar leider zal winnen. De kreet: „Mus- sert wint", is een dekmantel voor vrees achtigheid. De moderne arbeidersbeweging behoeft dat niet van de daken te spreken. In 1933 is er bij de verkiezingen een hetze geweest tegen de S.D.A.P. naar aanleiding van het sprookje van de „De Zeven Pro vinciën", die gelukt is; de S.D.A.P. verloor een paar zetels. Het Nederl. volk heeft er de wrange vruchten van geplukt. De groote massa is verarmd Deze regeering moest er zijn voor handhaving van het gezag. De regeering-Colijn heeft op economisch ge bied haar gezag Ingeboet. De N.S.B. stelt het voor of het gaat tegen fascisme of communisme, Mussert of Moskou Die leuze slaat niet in bij het Ned. volk. De moderne arbeidersbeweging wil geen onderdrukking. Wij lusten de N.S.B. niet, omdat zij in den grond een Duitsche beweging is. wat spr. uitvoerig besprak. Voor het eerst zal de N.S.B. aan de Tweede Kamerverkiezingen deelnemen. Als de N S.B. de macht heeft, schaft zij de ver kiezingen af. Het Nederl. volk zou politieke zelfmoord plegen door op haar te stemmen. Onze taak is het, te maken dat Mussert op 26 Mei geen kans heeft. Géén Mussert, zegt de S.D.A.P.. maar ook géén Moskou. Zij heeft dikwijls getoohd, dat zij met het communisme niet ln zee heeft willen gaan. Al heeft de communistische partij een de mocratisch jasje aangetrokken, haar eind doel is nog altijd de gewapende opstand, de dictatuur van het proletariaat. De com munisten bieden de S.D.A.P. het eenheids front aan. In Rusland wordt de oude garde geheel uitgemoord. De sociaal-democraten worden er vervolgd, in concentratiekampen opgesloten, enz. De SD.A.P. zal er niet mee in zee gaan. Er ls geen verschil tus- schen de fascistische en de communistische dictatuur. Als eerste punt op ons pro gramma staat de verdediging van de demo cratie. Wij zullen deze behouden, omdat zij één is met onze socialistische 'doelstelling. Wij willen haar gezonder, sterker maken op democratische wijze. Zeer uitvoerig behandelde spr. vervolgens de Spaansche burgeroorlog en het Plan van den Arbeid, dat de oplossing zal brengen. Het menscheiyk vernuft ls niet ln staat geweest om te zorgen, dat ieder een rede lijk bestaan heeft gekregen. Wij willen het menschelijk vernuft toepassen, zóó, dat iedereen werk heeft. Het plan zal werk aan duizenden geven. Na een bestrijding der regeeringspolitiek, wees spr. op de vermindering van de werk loosheid in Zweden, Noorwegen en Dene marken onder sociaal-democratische lei ding. In België wordt het plan-De Man uitgevoerd, daar is een volk in opgang. Er ls een prijsstijging gekomen, waar onder de werklooze gebukt gaat. In België is de steun met 5% verhoogd; ook wij eischen een steunverhooging van 5 Wij willen de waanzinnige wereld veran deren. Het volk zal de vier Jaar aanpas singspolitiek veroordelen. Spr. eindigde met een propagandistisch woord om op 26 Mei te stemmen op de lijst van de S.D.A.P. De voorzitter dankte den heer Rengeling voor het gesprokene, waarna sluiting volgde. Te Den Haag zijn geslaagd voor het examen radio-telefonist Maart Hoek, Arie Zuyderduyn Jzn, en Dirk Meijvogel, allen leerlingen van de Visscherijschool alhier. Twee ezels van C. de H. van den Sluis- weg zijn des nachts uit de duinen losge broken en aangetroffen op het terrein van het Zeehospitium. Zij zijn door de politie geschut. LISSE. Vergadering der Coöp. Boerenleenbank. In het H.B.G.-gebouw werd de 30ste alg. verg., gehouden der Coöp. Boerenleenbank. Wegens ziekte van den voorz., den heer L. Onderwater, werd de vergadering ge presideerd door den waarn. voorzitter, den heer J. P. Segers. Deze memoreerde de ernstige ziekte van den heer Onderwater. Voorts wees hij er op, dat thans het 6de lustrum wordt herdacht. Een bijzonder woord werd gewijd aan iden kassier, den heer J. C. Zaneveld en het bestuurslid den heer D. Guldemond, welke nu 30 jaar in de leiding der Bank hun aandeel hebben ge had. Deze beide heeren hebben het voor nemen om hun functie eerlang neer te leggen. De heer J. Kaplteyn, employé der Bank, werd gelukgewenscht met zijn be noeming tot kassier te Heemstede. De heer Segers gaf een kort overzicht van de vorming der reserve in de 30 voorbije jaren. De reserve bedraagt thans f. 200.000. Na lezing der notulen bracht de kassier het verslag uit over het afgeloopen jaar. De kassier constateerde, dat de ernstigste crisisjaren als achter den rug mogen worden beschouwd. Dit blijkt uit het geheele ver loop der bankzaken. Het aantal spaarders vermeerderde met niet minder dan 135. De voorschotten verminderden met f. 10.000. Ook uit de overige gegevens bleek, dat In het algemeen van een eenigszins gunstiger bedrijfsleven gesproken mag worden. Ondanks de crisis werd in het afgeloo pen jaar een zuivere winst gemaakt van f. 11.947,91. De omzet over 1936 bedroeg bijna f. 14.500.000. De kassier merkte op. dat vooral in de laatste 5 jaar de reserve sterk is toegenomen. Dankbaar consta teerde hij, dat de Bank nog steeds het grootste vertrouwen heeft. De winst- en verliesrekening en de ba lans werden vastgesteld. De aftr. bestuursleden werden bij enkele candldaatstelling herkozen. De heer P. Warmerdam sprak waardee- rende woorden voor het beleid van het be stuur, welk bestuur met den bekwamen kassier in de,moeilijke crisisjaren de Bank op een voorbeeldige wijze heeft bestuurd. Moge het bestuur nog vele jaren in goede saamhoorigheid werken. Spr. uitte de beste wenschen vooor het herstel van den voor zitter, den heer Onderwater. De winst werd op f. 700 na geheel ge voegd bij de reserve. Na een korte rondvraag volgde sluiting. De Ned. Herv. Naaikrans „Dorcas" heeft uitgereikt: 46 lakens, 46 sloopen, 2 wollen dekens. 184 kleedingstukken. NOORDWIJKERHOUT. De bisschop van Haarlem benoemde tot kerkmeesters van de St. Jozef parochie de heeren D. Warmerdam en P. Duiven voorde. RIJNSBURG. Ds. M. Baan wederom op tweetal. Ds. M Baan Chr. Geref. predikant alhier die onlangs voor het beroep naar Bussum Naarden bedankte, is door den kerkeraad aldaar opnieuw op het tweetal geplaatst, SASSENBÈIM. Ongeluk bij hfefwerk. Gistermiddag was men bij het werk voor de brug over de Sassenheimsche sloot be zig een betonpaal van 20 M. lengte op te hljschen. Boven in de stelling hing het heiblok van 5 ton. Een z.g. „tui" (bevesti gingskabel) brak tijdens het ophijschen af en de heistelling viel om. Met een hevigen slag kwam het ijzeren gevaarte op den grond terecht. De daar werkende arbeiders konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Voor de aannemers beteekent dit een flinke schadepost. De alhier gehouden speldjesdag ten bate van de stichting ,,'t Hoogeland" heeft ruim f. 55 opgebracht. Tot bestuurslid van de Ver. voor Zie- kenhuisverpleging „Ziekenzorg", ls be noemd de heer C. J. Hu-bers, Deze zal zijn functie van kassier evenwel blijven waar nemen. STOMPWIJK. Arbeidsongeval. De arbeider M. .wonende te Delft, ln dienst bij de N. V. Beton Mij. Christiani en Nielsen, werkzaam bij den bouw van het viaduct voor den nieuwen Rijksweg, over den Vliet geraakte zoodanig beklemd, dat hij eenige ribben brak. Na in St. Antonius- Hove te zijn behandeld ls het slachtoffer naar het ziekenhuis te Delft vervoerd en daar opgenomen. Na een periode van inzinking, ge paard gaande met afvloeiing van onder wijzend personeel, als gevolg van de be zuinigingsmaatregelen, ls bij het openbaar onderwijs weder vooruitgang te bespeuren. De ouders van de Veursche openb. school stelden zelf een derde leerkracht aan, ter wijl met ingang van het nieuwe schooljaar weder 10 nieuwe leerlingen werden toege laten. Arbeidsongeval. De 19-jarige R. werkzaam bli de Eerste Ned. Kogellager- en Schroevenfabriek En- kes, had het ongeluk een stuk ijzer op zlin voet te krijgen, waardoor dit lichaamsdeel werd verwond. Na in St. Antonlus-Hove te zijn verbonden is hij naar de ouderlijke woning aan de Leidschekade vervoerd. In de bijeenkomst van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim in Stomp- wijk, is tot voorzitter gekozen weth. Van den Bosch en tot secr., de heer Boogmans, hoofd der R.-K. Jongensschool ln de buurt schap. Bij het zeilen op den Vliet ls de heer K. uit Veur met zijn boot omgeslagen. Een juist passeerende schipper heeft den dren keling opgepikt, de boot op sleeptouw ge nomen en thuisgebracht. De smachtende minnaar. Geraffineerde truc, waarvan oude dame slachtoffer werd. Minnaar baron Rudi van Heringa. „Het is een fantastisch verhaal, waar mee zij haar slachtoffer heeft bedro gen, geld afhandig heeft gemaakt en volkomen uitgeplunderd, zoodat de arme vrouw vrijwel tot den bedelstaf is gebracht." Aldus de procureur-gene raal van het Gerechtshof te 's-Gra- venhage in zijn requisitoir tegen de 44- jarige mej. W. P. van D., die gisteren in hooger beroep terecht stond van een vonnis van dc rechtbank, waarbij zij wegens oplichting tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf was veroor deeld. Het was inderdaad een fantastisch ver haal, dat de grenzen der geloofwaardig heid verre overschreden had. Mej. van D., echtgenoote van den Haagschen koopman G., die eveneens een rol in het drama had gespeeld, was ongeveer vijl jaar geleden bij de 66-jarige mej. B. aan huis gekomen en had haar gevraagd de kaart te mogen leggen. Mej. B., gepensionneerd ambtenares, die wel nieuwsgierig was, wat de toekomst haar nog zou kunnen brengen, was op dit aanbod ingegaan en dit was het begin van de geheele geschiedenis geweest. De kaarten hadden uitgewezen, dat er nog een man ln het leven van mej. B. zou verschijnen, een oude kennis van haar, die smachtte met haar in Jcennis te komen, doch te verlegen was om eigener beweging naar haar toe te komen. Dit kon slechts door middel van mag netisme gebeuren. Mej. van D, .stelde voor haar bemiddeling daartoe te verleenen en zocht naar ze beweerde een goed medium op. Natuurlijk vroeg het goede medium geld voor zijn verrichtingen en zoo verdween een groot gedeelte van het pensioen van mej. B. in de handen van mej. Van D. die beweerde hiermee de magnetische tusschenpersoon te betalen. In den loop der tijden kwam vast te staan, dat de .smachtende minnaar" den schoonen naam droeg van baron Rudi van Heringa en op een fraai buiten te Wasse naar woonde. Hij was echter zwaar ziek en kon slechts genezen door middel van geld en voorwerpen van mej. B. Tal van voorwerpen stelde de bejaarde minna res ter beschikking van haar geliefde. Nooit zag zij er lets van terug. Wel kreeg zij vurige minnebrieven van haar aangebedene en eindelijk was dan het lang verbeide oogenblik aangebroken, waarop zij met den rijken baron zou kennis maken. Trouwen kon voorloo- pig echter niet plaats hebben, want baron van Heringa moest eerst geheel genezen. Doch met één slag werden haar alle illusies ontnomen. De voor name minnaar bleek niemand anders te zijn dande man van mej. V. D. Op de ontgoocheling volgde een aan klacht bij de politie tegen mej. Van D., die daarop door de Haagsche rechtbank wegens oplichting tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Voor het Hof bleef zij haar onschuld volhouden. „Mej. B. was krankzinnig, ze legde zich zelf de kaart en fantaseerde de onmoge lijkste verhalen. Ze kwam vaak bij ons thuis en dan moest ik m'n man „mijn heer" noemen. Nooit heb Ik geld of goe deren van haar gekregen", klaagde ver dachte, „Bij de politie hebt u anders verklaard", repliceerde de president, mr. Lodder. Verd.: „Ik was over mijn zenuwen. Ik heb alles geteekend wat ze me voorleg den." President: „Zoo onnoozel ziet u er nu niet uit. Hierna moet u ook nog voor fles- schentrekkerij terechtstaan." Op de publieke tribune werd een luide kreet van afkeuring gehoord. President: „Bovendien schreef uw man minnebrieven aan me.i. B. en gaf ook voor haar minnaar te zijn." Verd.: ,Ze wilde dat nu eenmaal zoo, ze was gek, ik heb haar maar laten gaan". Hierna verschijnt mej, B. als getuige, parmantig trippelend en een coquet hoedje met een lila veer op. Ze doet weer het geheele omstandige verhaal. Verdachte blijft echter ontken nen. „Het is fantasie, edelachtbare, ze is gek, ze wil me weg hebben om met mijn man om te gaan." De procureur-generaal, requisitoir ne mend, vroeg bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De verdediger mr. A. F. de Jong wees er op, dat ook indien de genoemde feiten door verdachte gepleegd zijn deze nog geen oplichting in den zin der wet kunnen ge noemd worden. Een verstandig mensch zou zich door de fantastische verhalen niet laten bedriegen. En mej. B. was toch amb tenares geweest met een middelbare op leiding. Pleiter meende, dat daarom ver oordeeling niet kon volgen. Na deze zaak moest mej. Van D. nog wegens flesschentrekkerij terecht staan. Ze had groote hoeveelheden vleesch-, zui vel- en kruidenierswaren gekocht ter waar de van honderden guldens, wetende, dat ze niet kon betalen. Hiervoor was ze door den politierechter tot 2 maanden gevan genisstraf veroordeeld, een vonnis, waar van thans bevestiging werd gevraagd. Uit spraak in beide zaken 28 April. ACCOORD SURSÉANCE KONINKLIJKE HOLLANDSCHE LLOYD. 21 April uitspraak. Tijdens de heden gehouden zitting der arrondissementsrechtbank te Amsterdam inzake de homologatie van het accoord in de surséance van de Koninklijke Holland- sche Lloyd is door geen der crediteuren ge bruik gemaakt van de gelegenheid om be zwaren tegen deze homologatie in te die- nen. De rechtbank zal Woensdag 21 April uit spraak doen. KANTONGERECHT TE DELFT. Zonder vergunning gebouwd. Zonder vergunning van het gemeente bestuur had N. in Stompwijk een schuur gebouwd. De ambtenaar van het O.M, merkte op. dait op het verzoek tot bouw van een schuur door B. en W. afwijzend was beschikt. Men mag in Stompwijk geen houten, maar wei een schuur van plaatijzer bouwen, merkte de ambtenaar op en hij adviseerde de schuur maar gauw af te breken, anders laten B. en W. dat doen op kosten van N. Het vonnis werd conform den eisch, f. 5 subs. 5 dagen. Geen rijbewijs J. v. d. M. uit Stompwijk, reed in Noot dorp met een auto, zonder dat hij een rij bewijs bezat. Volgens verdachte heeft hij geen geld om een rijbewijs te koopen en de ambtenaar vond dat verdachte dan ook niet rijden moet. De ambtenaar van het O.M. vorderde f. 7,50 boete, subs, vier dagen hechtenis. Het vonnis werd conform dezen eisch. 12. „Dit is de booze Dooi; ik heb hem los gemaakt", sprak, toen hij eenigszins op adem was geraakt, oom Brom tot Thijs „ach hee, ach hee, ik lijk toch wel niet wijs toen ging hij Thijs nauwkeurig op de hoogte stellen, door hem alles te vertellen. Thijs had er om gelachen als het niet zoo ernstig was geweest; maar hij was nu zelf ook erg bevreesd. Het water rees nog steeds, het kwam nu tot hun middel reeds, en nergens, waarheen zij ook keken, zagen zij een vaartuig boven 't watervlak uit steken „Brrr, brrr, brrr, brrr," zei oom Brom, „wat is dat water koud!" „Tja", sprak Thijs, maar ik zoek naar een stevig stukje hout; wij moeten, als wij in het leven willen blijven, iets vinden om er op te drijvenmaar kijk eens. daar." Dat is het tafeltje uit onze hut zoo waar het drijft daar op den vloed; dat is het ding, dat ons tot vaartuig dienen moet!" Voordat het weer uit het gezicht verdween, waadden zij er ijlings heen.... 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7