Nieuwveen's Raadhuis feestelijk geopend LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 April 1937 Groote belangstelling der burgerij NAGEKOMEN BERICHTEN Uit de Rijnstreek AGENDA Diverse toespraken. Het is vandaag ..groot feest" in Nieuwveen! Reeds lang heeft men daar uitgezien naar de plechtige openstelling van het nieuwe Raadhuis, waarvan wij gisteren reeds een beschrijving en een foto publiceerden. De gemeente had een vroolijk aan zien, niet in het minst door de vele vlaggen die uitgestoken waren. De burgerij betoonde zich in ieder opzicht verblijd met deze voor het dorp zoo belangrijke gebeurtenis! Wij vermeldden reeds dat de opening zou geschieden door jhr. mr. L E. M. von Fisenne. w.n. Commissaris van H.M. de Koningin. Deze werd vanmiddag onder groote balangstelling, plechtig begroet. De leerlingen der hoogste klassen der drie scholen zongen hem eenige liederen toe. waarop het dochtertje van den loco-burge meester den heer H. S. Ran den Commis saris een fraai kussen aanbood waarop de sleutel van het raadhuis lag. De Commissaris opende hiermede de deur van het raadhuis waarop de vele genoodig- den zich naar de raadzaal begaven. Toen allen gezeten waren nam burgemeester J. A. Bakhuizen het woord. Aan diens rede ontleenen wij het volgende: Rede van burgemeester J. A. Bakhuizen. gpr. heette den w.n. Commissaris der Koningin hartelijk welkom Gij legt, aldus spr. door deze opening persoonlijk te komen verrichten wel een bijzonder cachet op onzen feestdag en wij verklaren onzerzijds gaarne dit op hoogen prijs te stellen. Het is vandaag juist een jaar geleden, dat de Staatscourant mededeeling deed van mijne benoeming tot burgemeester uwer ■gemeente en dat juist op deze eerste ver jaring daarvan, het nieuwe Raadhuis wordt geopend, is een wensch kenbaar gemaakt uit den boezem van uwen raad. Ik stel dezen kenbaar gemaakten wensch op hoogen prijs, omdat daaruit uwerzijds spreekt een danktoon voor hetgeen gij en ik in dit eerstverloooen jaar met elkander in het belang van onze gemeente hebben mo gen verrichten. Dank in de eerste plaats tot den Almach- tigen God, die ons de krachten schonk ons werk te verrichten en dank tot u. heeren wethouders en raadsleden voor de wijze waarop en de vlugheid waarmede Gij een zoo moeilijk vraagstuk als het bouwen van een nieuw Raadhuis hebt tot oplossing ge bracht. Wil dit nu zeggen, dat de oplossing van dit vraagstuk slechts in één jaar tijds geheel is afgedaan? O, neen. verre van dit. Het vraagstuk heeft reeds jaren om een oplossing gevraagd. Was het niet reeds burgemeester Baud. die in het jaar 1892 de gemeente Leimuiden verwisselde voor Nieuwveen en Zevenhoven en in datzelfde jaar van den heer W. van Leeuwen Dzn. raad een besluit nam om van den heer Baud over te nemen het raadhuis met bur gemeesterswoning voor de som van f. 12.000 was men van oordeel een raadhuis met ambtswoning riik te zijn. maar men had zich een zorgenkind aangeschaft, dat ge durende zijn verder bestaan van de gemeente héél wat flnancieele offers zou vragen. Zoolang de geschiedenis omtrent het be staan van Nieuwveen bekend is kan men zeggen, heeft onze plaats nooit een be hoorlijk raadhuis bezeten en de zeer oude kroniekschrijver verhaalt ons reeds van Nieuwveen omtrent het bestaan van wereld lijke gebouwen dat men er geene weet te noemen en zoo zegt deze er uitdrukkelijk bil ..het Rechthuis werd in een ordinaire Herberg gehouden" Is het dan wonder, dat wij op dezen dag verblijd zijn een Raadhuis te mo gen openen als dit. waarvan een ieder moet zeggen, dat het er zijn mag, ja, waarvan men zonder eenige overdrij ving kan zeggen, het staat daar tot een sieraad van zijn omgeving! Spr. dankte den heer Pieterse als de ontwerper en de uitvoerder van dit raad huisplan hartelijk voor hetgeen hij hier tot stand heeft gebracht. Wij weten: u is maar een zeer eenvoudig mensch, maar wat u hier hebt geschapen is een werk. waarvan de eeuwen zullen ge tuigen dat het een mooi en belangrijk werk is geweest. Veel kritiek hoorde ik reeds op dit bouwwerk, maar juist door deze critiek werd het rnü duidelijk dat iets belangrijks hier was tot stand gekomen en dat dit u tot troost moge zijn: de grootste bouwmees ters uit vorige eeuwen en uit dezen tijd hebben op hunne werken ook dikwijls de onbarmhartlgste kritiek moeten hooren, maar niettegenstaande deze critiek behoo- ren zij tot kunstenaars van hun tijd. Ook den aannemers den heeren Bodegra ven en de Pater werd dank gebracht voor de fraaie uitvoering, alsmede aan alle an deren. die bij den bouw behulpzaam waren. Nadat spr. uitvoerig de beteekenis van een raadhuis voor de gemeente geschetst had huldigde hij ook de raadsleden voor hun besluit Tenslotte sprak de heer Bakhuizen waar- deerende woorden tot den gemeente-secre- tarjs. die steeds..tijd en gaven beschikbaar stelde om van het „Nieuwe" te maken, wat er van te maken was. Hierop verzocht de heer Bakhuizen» den Commissaris der Koningin het raadhuis te willen openen, waaraan deze met een korte rede gevolg gaf. Dan sprak de loco-burgemeester de heer Ran als volgt: Toespraak van den heer H. S. Ran. Mijnheer de voorzitter, gaarne wil ik een kort woord tot u spreken. Wij kennen u thans juist een jaar als onze burgemeester. In dit jaar hebben wij reeds in menige vergadering met elkander van gedachten gewisseld. En al was de ruimte waarin wij vergaderden zeer be perkt, klein en ongezellig, onze vergaderin gen verliepen steeds op de meest aange name wijze en in goede harmonie konden wij de zaken afdoen Wij hebben nu een nieuw gebouw en een nieuw vergaderlokaal. Van harte hoop ik. dat wij ook in deze nieuwe omgeving op de meest aangename wijze met u mogen samenwerken in het algemeen belang dezer gemeente en dat onze vergaderingen op dezelfde prettige wijze zullen mogen verloopen als destyds in het oude raadhuisje het geval was. Ik mag ten slotte wel besluiten met deze bespiegeling: De laatste levensjaren van het oude raadhuis, vielen samen met een tijdperk van algeheele teruggang en neer slachtigheid. van kommer en zorgen voor iedereen. Kort geleden werd dit oude gebouwtje afgebroken tegelijk. althans als de voor teekenen ons niet bedriegen met het verbeteren van de tijdsomstandigheden in de wereld Thans ls een nieuw raadhuis geopend. Laat ons hopen, dat dit gebouw en de toestanden. met Gods hulp "n nieuwe blijde toekomst tegemoet zullen mogen gaan! STADSNIEUWS. Burgemeester J. A. Bakhuizen. kocht een klein boerderijtje, gelegen op hetzelfde terrein, waarop momenteel het nieuwe Raadhuis staat De boerderij liet hij ombouwen tot raad huis met burgemeesterswoning. Vóórdat, deze boerderij werd omgetoo- verd in een raadhuis, werden de raadsver gaderingen gehouden in een café van den heer P. Charisius. waar thans de woning staat van het hoofd der Chr. school, nu spreken we over het jaar 1851 toen burge- mester van Drlel het bewind voerde. Toen in 1878 een groot gedeelte van Nieuwveen in vlammen opging verbrandde ook de raadzaal met het gemeente-archief, zoodat de vToede vaderen naar een andere gelegenheid moesten zoeken: zij vonden daarvoor een ander café en wel dat van mej. de Weduwe van Vliet. Daarna werd een pand gekocht van de erven C Janmaat, thans bewoond door den zadelmaker S. Schetters. In 1892, zoo deelden wij u reeds mede, kocht burgemeester Baud de boerderij, die tot voor kort uw raadhuis zou zijn. Jammer genoeg was de oplossing van toen een zeer gebrekkige en zou dan ook maar voor slechts weinige jaren het raad huis-vraagstuk oplossen Aan de eiscAen van den tegenwoordigen tijd voldeed het oude gebouw in geen op zicht en toen in het jaar 1920 de gemeente BELEEDIGING VAN EEN GROEP DER BEVOLKING. Leidsch ambtenaar staat terecht. De 26-jarige mr. J. F. M. M„ ambtenaar van het crisis-uitvoerbureau te Leiden had in een der dagbladen een ingezonden stuk geschreven, waarin hij o.m. gezegd had: „Het N.V.V. stuurt geld naar het volks front in Spanje om kerken te laten sprin gen en priesters op te hangen". Deze uitlating wend beleedigend geacht voor het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen. zoodat het in 1934 in het Wetboek van Strafrecht ingevoegde artikel 137d van toepassing was, waarbij strafbaar is gesteld „het verspreiden, openlijk ten toonstellen of aanslaan van een geschrift of afbeelding, waarin een uitlating in be- leedigenden vorm over een groep van de bevolking of over een ten deele tot de be volking behoorende groep van personen voorkomt". Het bedoelde ingezonden stuk was vol gens schrijver gericht tot Roomsch-Katho- lleke winkeliers, die in een extra-editie van een socialistisch orgaan hadden geadver teerd. Het stuk was later en in anderen vorm overgenomen door „Volk en Vaderland", doch buiten toedoen van mr. M. Als getuige, ,jn deze zaak werd voor de Haagsche Reóntbank gehoord de heer F. S. Noordhof f"fidofdbestuurslid van het N.V.V. Deze verklaarde, dat het N.V.V. inderdaad geld naar Spanje had gestuurd, echter niet naar het volksfront, maar naar het Spaan- sche vakverbond, dat evenals het N.V.V. ls aangesloten bij het internationale verbond van vakvereenigingen te Parijs. Het internationale verbond had toezicht gehouden, dat de gezonden gelden alléén werden gebruikt voor humanitaire en chari tatieve doeleinden, dus voor voedsel, ver bandmiddelen enz. Het N.V.V. werkt verder, aldus getuige, nauw samen met de R.K. vakvereenigingen Als de insinuatie in het geincremineerde artikel waar zou zijn, zouden de R.K. ver- ecnigingen deze samenwerking wel onmid dellijk verbreken. Mr. M. bracht tot zijn verdediging naar voren, dat in den tijd dat het stuk ls ge schreven verscheidene geestelijken in Spanje waren vermoord en kerken ge plunderd. Eenigen tijd later stuurde het N.V.V. geld naar Spanje. Het was weinigen duidelijk, waar dit geld eindelijk terecht kwam, zoodat hij, en met hem velen, ver onderstelden, dat het geld direct of indi rect tegen de katholieke geestelijkheid werd aangewend. Het stuk was misschien iets te scherp geschreven, maar men moest het als een „cri de coeur" opvatten. „U hebt het eens flink willen zeggen", merkte de president mr. Kühn op. De officier van justitie, mr. van Asch van Wijck, achteden beleedlgden vorm bewezen en vond net feit ook hoogst on gepast. Spr. kan op juridische gronden echter geen strafbaar feit constateeren. Wio is nu door het artikel beleedigd, moet men zich afvragen. Het N.V.V., maar wat is het N.V.V.? Het bestuur of de bij het N V.V. aangesloten leden? Het bestuur heeft geld gezonden, dus is het bestuur beleedigd, doch het bestuur, hoewel bestaande uit plus minus 80 personen kan niet als een volksgroep worden beschouwd. Spr. kwam dus tot de conclusie, dat vrijspraak moest volgen en. mocht de rechtbank an ders beslissen, dat een geldboete hier op haar plaats zou zijn. Uitspraak 29 April. BINNENLAND. waarna hij zich aan het hoofd van den stoet stelde. Lulde toegejuicht door de be volking en de vele vreemdelingen reed het prinselijk paar in matigen gang naar het keurig met oranje-wimpels versierde raad huis. De stafmuziek zette het Welhelmus in, dat door alle aanwezigen geestdriftig werd medegezongen. Nadat het eerste couplet van het Wilhelmus beëindigd was. werd het Jonge paar begroet door den burge meester van Soest, en kreeg diens dochter, mej. T. H. Deketh gelegenheid, namens het gemeentebestuur van Soest H. K. H. een bloemenhulde aan te bieden, waarna de jonge dames Corry van Veeren en Chrlsje van Batenburg, Hare Koninklijke Hoogheid namens het feestcomité een bouquet thee rozen overhandigden. De burgemeester stelde vervolgens de belde wethouders, de heeren H. J. Castille en D. A. de Bruijn en de gemeente-secre taris, zoomede het dagelijks bestuur der feestcommissie aan het Prinselijk Paar voor. en hield toen zijn welkomstrede. De stakingen te Amsterdam uitgebreid. Zal de „Tromp" op tijd klaar komen? De wilde staking bij de Nederiand- sche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam heeft vanmiddag wederom een belangrijke uitbreiding ondergaan. Na verschillende besprekingen op het terrein, besloten ruim 300 arbeiders zich aan te sluiten bij de stakers, waardoor hun aantal bijna 900 is ge worden. Het werk in de groote ijzerloods ligt thans vrijwel geheel stil, doordat ook de kraan drijvers. transporteurs en verscheidene ijzerwerkers de werf verlieten. Ook een aantal electriciens en jongere arbeiders heeft het werk neergelegd. Thans zijn nog 500 man aan het werk, die over de ver schillende afdeellngen verdeeld zijn. Het werk ligt echter practisch geheel stil. Men twijfelt er reeds aan, dat de „Tromp" op 29 April as. gereed zal zijn voor de te- water-lating. In spanning wacht men thans de resul taten der besprekingen tusschen de ver tegenwoordigers van werkgevers en werk nemers in de metaalindustrie, welke mor genmiddag plaats hebben, af. Bij de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij heeft zich een aantal zgn. tegen- houders bij de daar stakenden aangesloten. Bij dit bedrijf hebben thans meer dan 100 man het werk neergelegd. BUITENLAND. Tenslotte werd het woord gevoerd door den gemeente-secretaris, den heer J. J. Roovers. Rede van den heer Roovers. De dag van heden is voor ons ambtena ren, zeker niet in de laatste plaats een zeer belangrijke en gedenkwaardige dag. Immers, het behoort toch tot de uitzonde ringen dat de Ingebruikneming van een geheel nieuw raadhuis met een geheel nieuwe inrichting, juist valt in een periode dat men in die gemeente als ambtenaar werkzaam is Belangrijk en gedenkwaardig ls vooral voor mij deze dag. omdat ik aan de tot standkoming van dit nieuwe gebouw en aan de inrichting daarvan heb mogen medewerken. Een deTgelijk feit vergeet men niet licht en te meer niet. omdat de totstandgeko men verbeteringen zoo overweldigend zijn. Ik kan u toch niet voldoende duidelijk ma ken. hoe hoogst gebrekkig de oude toestand was en hoeveel ongemakken eiken dag bij onze werkzaamheden daardoor overwonnen moesten worden. Men moet die zelf hebben meegemaakt om de beteekenis daarvan volkomen te begrijpen Doch door uw besluit van 20 Aug. 1936. is nu tot stand gekomen, dit mooie gebouw en deze voortreffelijke inlichting. En vooral dit laatste is voor ons ambtenaren van meer beteekenis dan een mooi gebouw alleen. Immers, niet alleen is het voor ons een dagelijks terugkeerend genot in frissche Het Prinselijk paar te Soest. (Vervolg van het le Blad). Vriendelijk wuivend bestegen de Prins en de Prinses de fraaie met vier paarden a la Daumont bespannen gala-calèche, welke werd voorafgegaan door een rijtuig, waarin de kamerheer van de prinses, mr. J. C. baron Baud-was gezeten. Aan weerszijden van de calèche reden, ter hoogte van de achterwielen,«twee officieren van het mili taire huis van H.M. de Koningin, t.w. le luitenant-ordpnnans jhr. G. H. A. van Kinschot en «majoor-adjudant H. J. Phaff. Dan volgde een rijtuig waarin jonkvrouwe A. M. de Brauw, hofdame van prinses Juliana en de dienstdoend grootmeester van de Prinses E. H. Juckema van Burma- nia baron Rengers van Warmenhuizen had den plaatsgenomen en een rijtuig waarin de eerste stalmeester jhr. C. E. J. M. Verheljen en de wn. secretaris van prins Bernhard jhr ir. W. G. Röell waren gezeten. Bij de grens van de gemeente, wachtte de burgemeester van Soest, mr. G. Deketh, in ambtskleedij met ambtsketen om. in een rijtuig den Koninklijken stoet op, ERKENNING VAN DEN BOND VAN ARBEIDERS IN DE TEXTIEL-INDUSTRIE De Viscose Corporation, de grootste pro ducent vap kunstzijde dn de Vereenigde Staten, hgéft de commissie v. Industrieele organisaties van den bond van textielarbei ders erkend als de eenige instantie, welke bevoegd is namens de arbeiders te onder handelen, zoowel voor leden van den bond als voor nlet-leden. Bovendien geeft de maatschappij een loonsverhooging van tien procent aan alle geëmployeerden. DE MIDDENSTAND EN DE 40-URIGE ARBEIDSWEEK. De Parijsche Kamer van Koophandel heeft gisteren een dringend beroep gedaan op de regeering, de 40-urige werkweek op zoodanige wijze te veranderen, dat zij den Parijschen middenstand niet uitsluitend ten nadeele is. Tot dusver heeft deze maat regel voor den middenstand niets anders beteekent dan een vermindering van den omzet. Durf je daar mee thuis te komme??. heb Je maar één vissie gevangen??!! ruime lokalen te werken, doch bovendien is de geheele nieuwe Inrichting van dien aard. dat wij onze werkzaamheden op de meest vlugge en vlotte wijze kunnen ver richten. Dat u aan dit onderdeel zooveel aandacht heeft besteed, daarvoor zijn wij u zeer dankbaar. Het kan niet anders of deze omstandigheid zal het hare er toe bijdra gen. de uitvoering van uw taak te verge makkelijken. En voor ons is het een aan sporing om voort te gaan onze beste krach ten aan de gemeente te geven, zonder op houden Namens de ambtenaren dezer gemeente heb ik ten slotte aan u een verzoek te doen. Wii hebben gemeend ook in uwe vergade ringen u behulpzaam te zijn en het verzoek dat ik doe is. dit hulpmiddel van ons te willen aanvaarden. Wij hopen dat het nog lange jaren in uw vergaderingen ziin dien sten zal mogen bewijzen. Hierop overhandigde de heer Roovers den burgemeester een karaf met 12 drinkglazen. Hierop werd nog door eenige genoodig- den het woord gevoerd, die allen hun wel gemeende gelukwenschen met de tot standkoming van het buitengewoon aan trekkelijke raadhuis uitspraken. Ten slotte bezichtigden allen het mooie gebouw, dat algemeene bewondering trok Wij komen op een en ander morgen nader terug. ALPHEN. Uitvoering Sparta". De gymnastiekver „Sparta" van de Martha-Stichting, Inrichting voor onver zorgde kinderen gaf haar Jaarlijksche uit voering. De belangstelling voor Sparta is altijd vrij goed en ook nu was de kerkzaal, waar in de uitvoering werd gegeven, vrijwel ge heel bezet. Door verhindering wegens ambtsbezig heden van den eere-voorzitter ds. Meijer, werd de opening verricht door den voor zitter van Sparta, den heer Visser leider van het Jongenshuls, die allen een harte lijk welkom toeriep en in de pauze memo reerde dat een drietal leden hun Jubilea vieren als lid van Sparta, n.l. W. v. Bok- kum zijn 15-j. jubileum en de leden Koe- lewijn en Vermeijs hun 12'/j-j. jubileum, wel een bewijs dat de onderlinge verstand houding der leden goed ls. Het programma onder leiding van den heer Lens uit Den Haag, werd geopend met staafoefenlngen van de groote Sparta- jongens, gevolgd door evenwlchtsbanken der kleine meisjes De verschillende ge noemde en niet genoemde nummers wer den vrij vlot afgewerkt en maakten een HEDEN. Maison Bruyns: Tentoonstelling Het Molenwiekje, lO'/i5'/i uur nam. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Geref. Bond: Spr. ds. Lekkerkerker van Oldebroek 3 uur nam. Vrijdag. Gebouw „Staalwljk": Ledenverg. Nat. Chr. Geheelonthoudersver. 8 uur nam. Schouwburg: K.V. „Lltteris Sacrum" „De Sablinsche Maagdenroof" 8 uur nam. Stadszaal: Concertgebouworkest o. 1. v. dr. Willem Mengelberg. 8 uur nam. Wijkgebouw Langestraat; Teeken- en zaagwerktentoonstelling. 810 uur nam. Rijnsburg (Zaal achter Avondrust): Herv. Ger. Staatspartij, ds. H. E. Grave- meyer. DAGELIJKS 's-G ravenhage: Gebouw West einde-Torenstraat, Citroen Automobielten toonstelling show, voorm. 10 uur nam. (tot 19 April). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag Inenting tegen diohterie, 3uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Als mannen begeeren". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag- nam. 2 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Artisten". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „She". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondae 18 April a s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt. Vischmarkt 4, telef. 552 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest. telef. 274. goeden indruk. Hoewel aantrekkelijk voor het publiek, leek ons het nummer bok- lijnspringen lang niet ongevaarlijk, hoewel de uitvoering goed was. Het nummer klas sikaal brug verviel. Bijzonder aardig was het nummer boerendans uitgevoerd door de kleine meisjes; de kleeding deed het hierbij zeer goed. Het geheel werd besloten met een serie standen, die door hun uitbeelding, vlugheid en uitdrukkingskracht zeer veel bijval ver wierven. De goed geslaagde avond, werd door ds. Meijer, die inmiddels was gearriveerd, ge sloten, waarbij hij dank braoht aan den leider en de leden en een „driewerf hoera" op Sparta uitbracht. Autobotsing. Vanmorgen gebeurde op den Kortsteek- terweg een zeer eigenaardig ongeval. De autobestuurder De J„ alhier, die met zijn auto in de richting Zwammerdam reed, wilde remmen voor een tegenligger, bestuurd door H. v. S. Door het breken van de rugzitting van de auto van De J. gleed diens voet van de rem, waardoor de auto's in volle vaart te gen elkaar opreden. Slechts met behulp van een tweetal vrachtauto's konden de beide verongelukte auto's van elkaar wor den getrokken. Hoewel de beide auto's zwaar werden beschadigd, bekwam de J. slechts enkele lichte verwondingen; ter wijl S. over pijn in den rug klaagde. Een passagier van S. kreeg echter vrij ernstige snijwonden aan hoofd en handen. De beide auto's werden weggesleept. BODEGRAVEN. Jongetje verdronken. Te Nieuwerbrug is gistermiddag het vier jarig zoontje van de familie de Vlieg in den Ouden Rijn geraakt. Het dreggen nam ongeveer een half uur in beslag, waarna men er in slaagde het ventje aan den wal te brengen. Geruimen tijd werd kunst matige ademhaling toegepast doch helaas zonder resultaat. Het droevige ongeval ver wekte begrijpelijkerwijs diep medeleven met de zwaar beproefde familie. HAZERSWOUDE. Het aantal kiezers dat mag stemmen voor de Kamers. Prov. Staten en Gemeen teraad bedraagt 2261. Het aantal kiezers dat mag stemmen voor de Kamers en de Pr. Staten bedraagt 2312. Het aantal kie zers, dat mag stemmen voor de Kamers bedraagt 2327. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6