LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 15 April 1937 VISSCHERIJ-BERICHTEN Buitenland SPORT RECHTZAKEN BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 751. Hedenmiddag 3 uur: 757. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoïbT Instituut te De Bilt. Hoogste- berometerstand 770.8 te Hapa- randa. Laagste barometerstand 749.1 te Dresden. Verwachting tot den avond van 16 April: Matige later tijdelijk afnemende Noorde lijke tot Westelijke of Zuidoostelijke wind. Tijdelijk opklarend. Weinig of geen regen. Later iets zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie over Dultschland trekt af nemend Nooroostwaarts gevolgd door een rug van hoogedrukking uit het Zuidwesten, welke zelf door een vrij diepe depressie ten Westen van Ierland wordt gevolgd. De hoogedrukking nam in Noord-Scandinavië nog iets toe. De depressie heeft in ons land lichte, in Frankrijk, Zwitserland en Dultschland glaatselljk zware regen gebracht. Op de ritsche eilanden loopt de wind weer naar Zuidelijke richtingen en is, na tijdelijke opklaring, de ochtendtemperatuur wat gedaald. In Noorwegen en Noord-Zweden heerscht zonnig weer, in Zuid-Scandinavië valt regen bij matigen Oostelijken wind. In West-Dultschland valt overal regen en is het nabij de kern der depressie mistig. Ook in Zwitserland en Zuid-Oost- en Noord-Frankrijk valt nog regen, in de Al pen valt sneeuw met 5 tot 10 graden vorst boven 2500 meter. In West-Frankrijk be gint opklaring, welke in den loop van den dag het centrum zal bereiken. De ten Zuiden van ons land voorbij trek kende rug van hoogedrukking zal ook hier te lande wel eenige opklaring brengen met «tijging van temperatuur, later is weer regen te wachten. De intocht van het Prinselijk paar te Soest. Heel Soest in feestdos. De prinses en de prins hebben vandaag te Soest hun intocht gedaan langs een prachtig versierde route. Reeds vroeg in den morgen heerschte een opgewekte drukte in de anders zoo rustige straten. Een week lang heeft men koortsachtig druk gewerkt om met alles gereed te komen en het is volkomen ge lukt. Feestelijk uitgedost met slingers, bloemen en eerepoorten, wachtte Soest het jonge paar. Overal wapperde blij het dun doek. Iedereen was in spanning en langs de geheele route stond een dichte haag van menschen. die verlangend uitkeken naar de komst van het prinselijk paar. Om 11 uur luidden de kerkklokken de feestelijkheden in, waarna om 12 uur van af het raadhuis eenige herauten te paard vertrokken. Onder bazuingeschal deden zij de Soester bevolking kond van de komst van het Jonge paar. Tegelijkertijd werd op de vier hoogste gedeelten van Soester Eng, n.l. op den Lazarusberg, nabij den op ',-Lden 7den Januari J.l. geplanten Prins Bcrnhard-boom, nabij de Van der Hucht- WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W.N.W., 10 gr. C., betrokken. Londen: N., 7 gr. C., motregen. Berlijn: O., 11 gr. C., motregen Antibes: Wlndst., 13 gr. C., fraai Innsbrück: Windst., 7 gr. C„ betrokken LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7Vi gr. C. (46 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 9'/i gr. C. (49 gr. Fj 3 uur nam.: 9'A gr. C. (49 gr. F.) I: c HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. Voorm. te 6 u. 05 min.; nam. te 18 u. 38 minuten. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 7.26 nam. tot 4.34 voorm. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 15 April: op: 7 u. 45. Bezoek van prinselijk paar aan Reckenwalde. Vertrek bepaald op a.s. Zaterdag. Men meldt ons, dat het Prinselijk Paar voornemens is Zaterdag a.s. naar RecEen- walde te vertrekken ten einde een bezoek van eenige dagen te brengen aan de moe der van prins Bernhard, wier gezondheid nog steeds te wenschen overlaat. EERSTE WEGVAK VERKEERSWEG DEN HAAG—UTRECHT VOOR VERKEER ONPENGESTELD. Vanmorgen is het eerste, 12 KM. lange wegvak van den nieuwen rijksweg 's Gra- venhageUtrecht met de bijbehoorende verbindingswegen voor het verkeer openge steld. Het betreffende weggedeelte loopt van Voorburg (Oostzijde van de Vliet) tot het station Zoetermeer. Alvorens het wegvak voor het publiek werd opengesteld had in den vroegen moT- 8en bij de grens van de gemeente Voorburg op het begin van het nieuwe weggedeelte een korte en eenvoudige plechtigheid plaats. Daarbij waren aanwezig de hoofdingenieur van den rijkswaterstaat, ir. L. J. A. Bergan sius, de burgemeesters van Stompwijk en Zoetermeer, voorts enkele Ingenieurs van oe K.N.A.C. en den A.N.W.B. Ir. Bergansius onthulde eerst de nieuwe wegwijzer, die bij het begin van den toelei- omgsweg ten oosten van de Vliet vanwege H 4.8 W.B. is geplaatst, waarna het gezel schap zich naar het begin van den hoofd weg begaf. Hier was een oranjelint over de verkeersbanen gespannen. It- Bergansius hield een korte toespraak, Waarin hij opmerkte gaarne gevolg te willen geven aan het besluit van den minister van waterstaat om het eerste gedeelte van den grooten verkeersweg thans voor het verkeer open te stellen. Spr. gaf een overzicht van oe constructie en de kosten van het wegge- n ui en bracht dank aan de provincie, polder- en gemeentebesturen voor de me- "wc-king bij de totstandkoming van den Ir Bergansius knipte vervolgens het lint üv v. Boelschap maakte hierna een rit over het nieuwe wegvak. Onmiddelijk daar na werden de verkeersbanen voor het pu- 6«ek opengesteld. school en bij het Engebergje, een viertal vreugdeschoten afgevuurd. Te twee uur begon de stafmuziek van het le half regiment huzaren uit Amers foort haar muzikalen rondgang, hetgeen voor de duizendkoppige menigte een aan gename afwisseling bood. Even kwart voor drie reden de rij tuigen voor en werden de deuren van het paleis geopend. Een luid gejuich steeg op uit de menigte die zich langs den straatweg voor het paleis had op gesteld, toen de prinses en de prins naar buiten traden. BOTERNOTEERLNG. De commissienoteering voor Nedërland- sche boter is vastgesteld op f. 0.70 per Kg. Bij K. B. van 14 April is aan B, E. A. Verkuyl, op zijn verzoek, met Ingang van heden, eervol ontslag verleend als burge meester der gemeente Boxmeer. Bij K. B. van 13 April is met ingang van gisteren: le de luitenant ter zee le klasse J. Becker- Ung Vinckers belast met het bevel over hr. ms onderzeeboot 12'' en tevens met het bevel over de groep onderzeebooten „O 12" en „O 14"; 2e de luitenant ter zee der 2e klasse G. B, M. van Erkel, belast met het bevel over Hr. Ms. onderzeeboot „O 14". Bemiddelingspogingen in Spanje Een neutrale militaire dictatuur. De diplomatieke medewerker van de „Daily Herald" meent te weten, dat in Spanje een plan op touw wordt gezet, om vrede tot stand te brengen door uitschakeling van de beide regeeringen en de instelling van een neutrale mi litaire dictatuur, om het land te p&ci- fieeren. Generaal Miaja, de verdediger van Madrid, zou aan het hoofd der nieuwe regeering worden geplaatst. Het plan, dat opgesteld is door een groep „neutrale" Spaansche politici en zaken lieden, die zich in het buitenland bevinden, is serieus en men heeft reeds verscheidenen der legerleiders aan beide zijden voorzich tig gepolst. Volgens het plan zouden Franco en Caballero moeten aftreden. Er zou een niet-politieke regeering gevormd wor den, die den vrede tot stand zou moe ten brengen. Verder zouden alle bui- tenlandsche troepen en adviseurs terug getrokken moeten worden. De ontwerpers van het plan zijn van meening, dat een algeheele overwin ning, hetzij voor de regeering, hetzij voor de nationalisten slechts bereikt zou kunnen worden door een strijd, zóó lang, zóó bloedig en zóó vernietigend, dat Spanje op alle manieren zou wor den geruïneerd. 4 Een overwinning zou of door een witte. Jf door een roode terreur worden gevolgd. De nieuwe regeering zou er een zijn van „republikeinsche concentratie, kalmeering è'n wederopbouw". Miaja, die door zijn eigen leger vertrouwd wordt, en door den vijand geëerbiedigd, en die tot geen enkele partij behoort, be schouwt men als dengene, die aan het hoofd van een dergelijke regeering zou kunnen staan. Men gelooft, dat een aantal generaals van Franco, en het meerëndeel zijner sol daten, gaarne het leiderschap van Miaja zouden aanvaarden. Ook meent men, dat Miaja's eigen troe pen, eenmaal voor de keus gesteld, zich thans liever achter hem dan achter de regeering te Valencia zouden scharen, want zijn gezag is zeer groot. De alles beheerschende factor is echter Miaja zelf. „Ik ben geen politicus, ik ben soldaat", zoo verklaarde hij nog onlangs. Zijn trouw aan de regeering zal hem dan ook, aldus het blad, ervan weerhouden voor de verleiding te bezwijken. Doch degenen, die het plan hebben opgesteld, hopen hem over te haler Zij zijn ervan overtuigd, dat een dergelijk nlan door alle mogendheden van harte zou worden toegejuicht. Radio-redevoeringen. De minister van buitenl. zaken Del Vayo heeft voor de .radio gesproken voor de Spanjaarden in het gebied van Franco en voor de Amerikanen, waarin hij gewaagde van de overwinning van Valencia en steun vroeg. De verjaardag van de republiek; De verjaardag van het uitroepen van de tweede republiek werd door geen enkele groote feestelijkheid gekenmerkt. De ar beiders besloten door te werken en de ver diensten van dezen dag te bestemmen voor de verdediging van Madrid. Alleen werd op het kerkhof van Barce lona een plechtigheid gehouden; vertegen woordigers uit alle deelen van Catalonië legden een handvol aarde uit hun district op het graf van president Macia. Deze plechtigheid werd bijgewoond door Com- panys. Op verscheidene plaatsen in Barcelona hebben zich ongeregeldheden voorgedaan wegens een dikwijls overdreven stijging van de levensmiddelenprijzen. Een groep vrouwen begaf zich naar het generaliteitspaleis en een andere groep werd op het departement van landbouw ontvangen. De raadsheer Calvet verzekerde, dat geen prijsvermeerdering van brood en eieren zou worden geduld. COMMUNISTEN IN POLEN GEARRESTEERD. In den afgeloopen nacht heeft de jx>- litie le Warschau meer dan 120 huiszoe kingen bij communisten gedaan. Tachtig communisten werden bij deze gelenheid gearresteerd. Ook te Lwow (Lemberg) zijn verscheidene arrestaties wegens commu nistische werkzaamheid gearresteerd. INBOORLINGEN DOOR HONGERSNOOD BEDREIGD. Als gevolg van een opeenvolging van slechte oogsten en van een periode van droogte wordt in Marokko en milliotn in boorlingen met hongersnood bedreigd. De inboorlingen trekken barrevoets door Je noodlijdende gebieden, onder het zingen van „Alah, zendt ons regen". De Fransche regeering heeft stappen genomen om den nood te lenigen en groote voorraden levensmiddelen gezonden om onder de bevolking te verdeelen. LUDENDORFF 55 JAAR OFFICIER, Heden is het 55 jaar geleden, dat Luden- dorff werd benoemd tot luitenant bij het infanterie-regiment, Wesel. Namens den führer en het Duitsche leger heeft gene raal von Blomberg heden Ludendorff hier mede geluk gewenscht. Een eerewacht werd hem ter beschikking gesteld. FORTIFICATIES IN DE VROEGERE GEDEMILITARISEERDE ZONE. Met eenige bezorgdheid zien de Fran- schen hoe Duitschland aan de andere zijde van de grens van Lotharingen, in de vroe gere gedemilitariseerde zone. versterkings- werken aanlegt. De Duitschers zijn bezig een tegenwicht te vormen tegen de Fransche „Maginot"- linle, niet door middel van een ondoor dringbare muur van staal en betop, zoo als deze laatste, doch door middel van een reeks verborgen- nesten en tank-vallen. Een aantal bruggen, o.a. die van Saar- bfucken worden, naar men zegt, onder mijnd De linie omvat een aantal centra in het steenkoolrijke Saargebied, o.a. St. Ingbert, St. Wendel, Neuntoirchen, waar een groote kazerne wordt gebouwd. Te Saarbriicken, dat vlak bij de Fransche grens is gelegen, worden evenwel geen kazernes gebouwd. WATERPOLO. DE ZIJD I—POELMEER I 5—1. Gisteravond speelde De Zijl I in het Sportfondsen-bad te Delft, voor de compe titie van den kring Den Haag K.N.Z.B., een returnwedstrijd tegen Poelmeer I. De Zijl was volledig, terwijl Poelmeer o.a. Witte miste. Het begin was sensationeel, want reeds de eerste aanval van de Leiaenaars bracht succes, toen Lut zich keurig vrij maakte en den keeper van Poelmeer on houdbaar passeerde ilOi. Poelmeer liet zich door dezen plotselirigen achterstand echter niet intimideeren en na diverse vruchtelooze pogingen gelukte 't K. IJdens met een hard achterwaartsch schot de par tijen weer op gelijken voel .Je brengen (11). De druk op het d<Jë(y5n Poelmeer werd nu weer sterker en Luticon dan ook spoedig 21 not eer en. Direct hierop had De Zijl niet over geluk te klagen. Poelmeer slaagde er in met een fraai schot gelijk te maken, maar Westen bevond zich in 't twee meter gebied Het doelpunt werci dan ook geannuleerd en Westen moest het water verlaten. Weinig moeite kostte het nu den Leidenaren den voorsprong te ver- grooten Key kwam geheel vrij voor doel en gaf den keeper geen kans (3—1). Na de doelwisseling was De Zijl overwegend ster ker, wat zij in nog een tweetal doelpun ten van Lut en K. Kraayenbrink wist uit te drukken, zoodat het einde kwam met een 51 overwinning voor de Leidenaren. De leiding was uitstekend. De doodslag te Meppel. Dienstbode tot zes jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft de 27-jarige dienstbode E. V., te Meppel, thans gedetineerd, wegens doodslag op haar meesteres, mevr. R. SternChottel, ver oordeeld tot zes Jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en ter beschikking stelling van de regeering. De procureur- generaal had acht jaar geëischt. De recht bank te Assen veroordeelde haar tot. drie jaa: gevangenisstraf. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 15 April. Tarbot oer K G f. 0.82—0.62, Griet per kist van 50 K.G. f. 27—10, Tongen per K.G f. 10.72. Middelscho] per kist van 50 K.G f. 26 Zetschol f 36—21 Kleine Schol f. 27— 4.50, Bot f7.505.50, Schar f. 51 20 Tong schar f. 31—28 Roggen per 20 stuks f. 24, Vleeten per stuk f. 1.700 70 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G f. 4.30—3.20, Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 5216. Gullen per kist van 50 K.G. f. 157. Len gen per stuk f. 2.30 0.90, Heilbot oer K.G f 1.02—0.75 Writing per kist van 50 K.G. f. 3.60—2.10 Makree! f. 12.50—7. Groote hake f. 80 grootmidde! f. 73—71, kleinmiddel f.24—22 50, klein f.134.10 Aangekomen 4 Stoomtrawlers: IJM. 195 met f. 2662. IJM 89 met f. 1972. IJM. 6 met f. 1925. IJM. 42 met f. 1219; 3 loggers: KW 40 met f.552. KW 5 met f 644, KW. 38 met f. 677. De misdrijven te Hedel. Opnieuw hooge straffen geëischt. De rechtbank te 's-Hertogenbosch be handelde vandaag opnieuw de Hedelsche misdrijven, waarvoor op 31 Dec. 1935 een zestal verdachten heeft terecht gestaan. De zaak tegen den 29-Jarigen gedeti neerden bakker. M. A. van S. uit den Bosch, tegen wien de officier van Justitie een ge vangenisstraf van acht Jaar had geëischt, werd heden voortgezet, evenals de zaak te gen het echtpaar Q uit Hedel, dat vier jaar gevangenisstraf hoorde elschen. S. bleef volharden bij zijn vorige beken tenissen. Dr. Caspari, arts te 's-Hertogen bosch. verklaarde van S. zeer gevaarlijk voor de maatschappij. Hij heeft een groote neiging tot misdadigheid, is leugenachtig van aard en een groot fantast. De officier van justitie eischte opnieuw acht jaar gevangenisstraf en bovendien ter beschikking stelling van de regeering. De 48-Jarige petroleumventer M. Q. uit Hedel ontkende eveneens. M. A. van S., als getuige gehoord, legde bezwarende verkla ringen af. De officier van justitie cischte opnieuw vier jaar gevangenisstraf. Zijn vrouw, de 43-jarige P. van B., ontkende eveneens Tegen haar eischte de officier van justtie twee laar en zes maanden ge vangenisstraf. Uitspraak 29 April. HAAGSCHE RECHTBANK. Lood- en ijzerdiefstallen. De 28-jarige varensgezel W J. de B., de 36-jarige cactus-kweeker D. O. en de 47- jarige opperman N. H, hadden van de da ken van verschillende villa's tt Noordwijk 'ood gestolen en dit aan den 36-jarigen opkooper W. van der H. verkocht. N. H. had bovendien nog als steuntrekkei een formulier verkeerd ingevuld, waarbij hij de verdiensten van zijn dochter had ver zwegen. W J. de B. en D. O. werden door de Haagsche Rechtbank eroordeeld tot leder 10 maanden gevangenisstraf, N. H. tot een Jaar en W. van der H. tot 3 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie Jaar en een geldboete van f. 10, subs. 10 dagen hechtenis De 27-jarige straatmaker P. S., ae 23-j. voeger W. S„ de 23-3. koopman J. Z. en de 27-jarige metaalbewerker W. van T. allen te Leiden, hadden ten nadeele van de N.V. Erica te Warmond een groote hoeveleheid oud ijzer weggenomen. P. S. werd veroordeeld tot een jaar en 2 maanden gevangenisstraf, W. S. toi een jaar, J. Z., eveneens tot een jaar en W. van T. tot een voorwaardelijke gevangenis straf van 6 maanden met een proeftijd van drie jaar. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Voor de Haarlemsche rechtbank stond terecht de 25-jarige gedetineerde adver tentiereiziger O. C. uit Haarlemmermeer, wegens diefstal van een dameshoed. De officier van Justitie wees de zaak terug naar den rechter-commissaris voor het inwinnen van een reclasseeringsrap- port. Vervolgens stonden terecht de 25-jarige meesterknecht N. B. en de 19-jarige mees terknecht L. C. B. uit Aalsmeer, thans ge detineerd. wegens diefstal van sigaren, si garetten, tabak, kaas, worst enz. uit een bestelauto en 2 portemonnaies met geld uit de woning van J. B. te Aalsmeer. Beide verdachten bekenden. De officier eischte tegen beide verdach ten 10 maanden gevangenisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Leger des Heils. Vonnis over 14 dagen. Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 2 van het Tweede Blad. A'DAM, 15 April. Hoewel de handel op de Amsterdamsche effectenbeurs heden van beperkte afmetin gen bleef, was de stemming niet onaange naam. Voor enkele specialiteiten bestond zelfs een goede tendens. Vrij flinke omzet ten vonden plaats in de scheepvaartpapie ren. waarvoor zich wederom vraag open baarde. Aandeelen Holland Amerika Hjn, Kon. Booten, Scheepvaart Unies en de ge lieerde soorten bewogen zich op of iets bo ven het vorige slotpeil. Diverse minder courante soorten, zooals aandeelen Hol- landsche Stoomboot Mij. en Van Nievelt Goudriaan waren bijzonder goed gedispo neerd. Op de petroleumafdeeling lieten Ko ninklijken zich van hun goeden kant ken nen. Eenige vraag voor buitenlandsche re kening speelde hierbij een rol. Voor de Amerikaansche soorten werd slechts matige belangstelling aan den dag gelegd. Rut-herwaarden werden over het alge meen iets lager ingezet, r.etgeen verban-.' hield met de verdere reactie der rubber- prijzen te Londen. Op het verlaagde koerspeil kwamen echter koopers opdagen zoodat door ver schillende soorten onder beurstijd een op- waartsche richting kon worden gevolgd. Tabakken waren vrijwel onveranderd en hebben daarbij een beperkte markt. Senem- bah's echter kwamen eenige procenten hooger te liggen. Industrieelen trokken slechts geringe be langstelling. Philips - aandeelen openden iets lager, doch trokken geleidelijk aan, zoodat t slot op ongeveer hetzelfde niveau als gisteren kwam. Voor Unilevers bestond eenige vraag. A.K.U.'s waren vrijwel onveranderd. De claims Nijma werden hooger afgedaan en bewogen zich voornamelijk tusschen f. 85 en f. 90. Suikerfondsen werden op kleine schaal verhandeld H.V.A.'s echter trokken goede belangstelling. Amerikaansche fondsen hadden een on geanimeerd verloop. De kliene stijging in Wallstreet vormde blijkbaar geen inspira tie om tot aankoop over te gaan. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat Amster dam de laatste dagen op een herstel te New York al eenigszins vooruit was ge- loopen. Van de staalaandeelen werden aandeelen Republic Steels nog vrij druk verhandeld. Ook in Anaconda's ging nog nog wat om. De koersen verschilden weinig bij die van gisteren. WISSELKOERSEN. Londen 8.96 13/16 (9.96 1/4); Berlijn 73.42 (73.38'/t)Parijs 8.15 (8.15'/i)Brussel 30.78 (30.77); Zwitserland 41.64 (41.46); Ko penhagen 40.021/! I40.021/!); Stockholm46.20 (46.20); Oslo 45.05 (45.05); New-York 1.82 11/16 (1.82 5/8); Praag 6.36'/i (6.38). Prolongatie 1, Part. disc. 1/4. Daggeld 1/4. Registermarken 351/4, Credlet Spërr- marken 18'/:. Effectensperrmarken 17 3/4, Reismarken 50, Bankpapier 43 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. MAIKI BIRItHTWc^P; LEIDEN, 14 April. Melkveiling voor de week van 18 tot en met 24 April. Con- sumptiemelk le klas 650. 2e klas 6 25, 3e klas 6.00 industrlemelk 4.50—4.90. Prüs voor te leveren boven taxe-melk in georgani seerd overleg voor het district Lelden voor de week van 18 tot 24 April gelijk aan de door de regeerine vastgestelden prijs. LEIDEN, 14 April. Ooop. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken". Komkommers per 100 stuks f. 13; Bloem- koo I f 5.3024.80; Bloemkool II f. 2.80— 18.40; Pieterselie f. 0.601.20; Radijs f. 1.10 4.10; Kropsalade f. 1—4.10; Selderie 30 90 cent; Kroten gekookt per 100 kilo f. 3— 5; Witloof f.215: Boeren kool f. 1.502: Postelein f.23—27; Spinazie f.417; Uien f. 1.302.90; Wortelen f. 14.10; Andijvie f.513; Roode kool f.33.30; Prei f. 1.50 -2.50. GOUDA. 15 April. Veemarkt. Aangevoerd 1541 stuks, waarvan 42 sl$chtvarkens. Vette 2324 et per pond, levend met 2 °/o kor ting. 308 magere varkens 2535. 718 biggen 1215. 3 runderen 175210, 440 nuchtere kalveren 68, 1 schaap, 29 bokken en gei ten 26 per stuk. Handel redelijk. Algem. markt. 247 partijen kaas. le kw. met riiks- merk 1921.50, Idem 2e kw. 1718. Handel matig. 243.000 eieren. Kipeieren 2.40^2.65. eendeleren 2.40—2.60 per 100 stuks. Handel willig. Coop. Zuid-Holl. Eierveiling. Aan voer 158.600 kipeieren. Erijzen; 56/58 KG. 2 45—2.50 58/60 K.G. 2.50—2.60. 60/62 K.G. 2.60—2.70 62/70 K.G. 2.70—3.25, bruine 58/72 K.G. 2.50—3.25, kleine eieren 2.30— 2.40 per 100 stuks. Aanvoer 1500 eendeieren 2.30—2.50 per 100 stuks. Ganzeneieren fl—7 Ct.. kalkoeneieren 67 et. per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 14 April. Groentenveiling. Uien per 100 KG. f. 1.80 2.20; Roode kool' per 100 KG. f. 22.50; Prei per 100 KG. f. 1.802.30; Waschpeen per kist van 20 KG. 2045 cent;- Kroten per 100 KG. 6580 cent; Rabarber per 100 bos f. 3.50—4. RIJNSBURG, 14 April. Groentenhandel Waschpeen 0.200.40; kroten 0.12— 0.16; boerenkool 0.100.15; radijs'f.33.50; per 100 bos; uien 0.701.prei 1 80— 2.40: witlof 810 ct. RIJNSBURG. 14 April. Bloemenveiling Tulpen per bos: Copland 812 ct.; Bar- tigon 816; Elisabeth 1622; Castor 12 14; Hindenburg 1214; Rijzende Zon 14— 20; La reine 610; Murlllo 63; Ibis 8 10; Gele Prins 812 ct.; Couleor Caidinal 1418; Theeroos 812; Cramolse brillant 810; Parma 1418; Electra 010; El To reador 610; Prosperity 68; Artis 68; Wapen van Leiden 12—16; W. Valk 8—12; W. Zwaan 1014„ TER AAR, 14 April. Spinazie 0.19—0.38, Andijvie 0.19—0.42, Sllavellen 0.10—0.14. Snljboonen 7.50. Postelein 0 20. Uien 1 60— 1.80, Witlof 3—10.40. Radijs 1.5U-1.90, Preli 2 10—3.20. Sla 1—3.10, Bloemkool 2—13. Sel der 0.501. Raapstelen 0-901.50. VEUR, 14 April. Kropsla le soort f. 2.50 5.10. 2e soort f. 1.20—2.40; Stoofsla f.3—7; Andijvie per 4 K.G. f. 0.380.46; Spinazie per 4 K.G. f. 0.34—0.60; Raapstelen f. 1—1.20 Rabarber per 100 bos f.4.506.20. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur" 13 April. Aangevoerd 45200 kippeneieren f. 2.403.40; 1621 henneneieren f.22.40; 407 eendeneieren f. 2.803; 120 ganzen eieren f.68; 343 kippen f.10100; 3 een den f. 0.70; 61 konijnen f. 0.352.00; 12 dui ven f. 0.10—0.20. VOORSCHOTEN. 14 April. Veiling V.P.V. Kippeneieren 2,402,90; Eendeneieren 1,80—2,70; Kievitseieren 10 ct. p. stuk; Ko nijnen 30; Duiven 10—15: Kippen 5055. WESTLAND. 14 April. Coöp. Centr. West- landsche Bloemenveiling Anjers 310,80; Calla 3—5; Jap. Lelies 5—5.20; Violieren 3,50—6; Gerbera 3.60—5,50; Lelium Can- öidum 7—11; Amarylli-keiken 6 per 100; Plumosa 21—34; Sprengery 17—23; Lathy rus 1628; Anemonen 4—7; Freesia 813; id. geel 13—15: Apotheose 11—13; Sunset 9—11; Irissen, blauw 1523: id. geel 13 19; id. wit 2530; Violieren 1926; Violet- ten 24; Copland 610; Bartigon 815; Pitt 816; Elisabeth 11—17; Zwanenberg- ia—21: Clara Butt 7—11: Krelage 6—9; Sanders 9—1). per bos. WESTLAND 14 April Bond Westland - Champignons 80--115: snijboonen 80 ct.; pos'elein 21 24 ct spinaz'? 9—14 ct.: wit lof 7—8 ct aardappelen 29_44 ct.. alle per KG.; sal f.2 50 -4 20 p. 100 krop: an dijvie 3242 ct p bak; kelen 90—130 ct.: peen f.1417; prei f.22.50; radijs f. 2.50 4.60; rabarber f.25; selderij 4070 ct., alles per 100 bos; eieren f. 2.803.40 p. 100. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3