Engeland en de blokkade van Bilbao De auto-snelweg Amsterdam- Den Haag LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 15 April (937 Lagerhuis verwerpt Labour-motie FINANCIEN Jaarverslag Twentsche Bank N.V. OÊ NIE's gaspo^ Het Engelsche Lagerhuis was geheel ge vuld t°en het debat over de blokkade van Bilbao werd ingeleid door den Labour- leider Attlee. Zooals bekend had Labour volgende motie ingediend: „Het Lagerhuis kennis nemende van de verklaring van den eersten minister over den toestand bij Bilbao betreurt 't in ge breke blijven der regeering bij de bescher ming van de Britsohe koopvaardijschepen, die in hun recht staan." In zijn motiveering van deze motie trachtte Attlee aan te toonen, dat het niet- inmenglngsaccoord den onderteekenaar? niet verbiedt, handel te drijven met Span je, mits hun schepen geen wapenen ot mu nitie vervoeren. „Aan den anderen kant, aldus Attlee, hebben de strijdkrachten van Franco geen enkel statuut in het Internationale recht. Het zijn troepen, die in opstand zijn geko men tegen de regeering van hun land en wij hebben hen niet als belllgerenten erkend. Er zelfs wanneer deze kwaliteit hun werd toegekend, is de blokkade van Bilbao niet afgekondigd." „Wij blijven van meening, dat het optreden der regeering en haar waar schuwing aan de Britsche schepen, Bilbao niet binnen te loopen. een af stand is van de rechten, die Groot- Brittannië altijd gehandhaafd heeft ten behoeve van de Britsche koop vaardij. Het is een toestemmen in een ern stige schending van de internationale wet. Ik ben van meening, dat het op treden der regeering de grootste ver oordeeling door het huis met al zijn tradities van vrijheid verdient." Hierop nam Sir John Simon namens de regeering het woord. Spr. verklaarde, dat Attlee een zeker aantal overwegingen on genoemd gelaten heeft. In dit verband herinnerde Sir John er aan, dat Groot-Brittannlë vasthoudt aan de non-interventie-politiek en dat het doel van de tusschen Engeland en Frankrijk in Augustus ji. gewisselde nota's is geweest, complicaties te vermijden, welke de goede betrekkingen zouden kunnen verstoren en zich strikt te onthouden van iedere di recte of indirecte inmenging in de binnen- landsehe aangelegenheden van Spanje. Voordat het huis zich zou haasten een oordeel over deze nieuwe aangelegenheid te vellen, verzocht spreker dringend, dat men zou denken aan hetgeen zich in Aug. en Sept. van het vorig jaar heeft voorge daan, toen verscheidene handelsschepen door de Spaansche regeering werden ge waarschuwd tegen het blrmenloopen van zekere Spaansche havens'. Gedurende dit tijdvak heeft men de handelsschepen ge adviseerd. havens, welke meer of minder blijvend door de Spaansche schepen wer den bewaakt, niet binnen te varen en deze waarschuwing had niets te maken met de lading dezer schepen. Toen was er geen sprake van, dat men de niet-inmenging niet nakwam. „Indien ons optreden, aldus Sir John Simon, toen correct was, hoe zou men dan nu met eenige mogelijkheid kunnen zeg gen, dat de kwestie van Bilbao een gehee- len nieuwen staat van zaken geschapen heeft en dat wij een geheel nieuwe poli tiek zijn gaan voeren, welke een verraad ls aan onze principes en ons bloot stelt aan critiek?" Bijna voortdurend werd Sir John Simon door de oppositie geïnterrumpeerd. Hoo- nende opmerkingen werden gemaakt en op een gegeven oogenblik ging de minister zelfs eenige oogenblikken zitten. Het woord daarop hernemend, gaf Sir John een be schrijving van den toestand rond Bilbao volgens de inlichtingen van de admirali teit, Alle door de regeering genomen maat regelen. zoo zette Slmon vervolgens uit een, zijn analoog aan die, welke in begin Augustus verleden jaar genomen zijn. Er bestaat dus geen enkele rechtvaardiging voor een motie van wantrouwen. Het ge- heele gebied bij Bilbao en Santander is met mijnen bezaaid en de minister ziet niet in. waarom daar geen rekening mede zou worden gehouden. De Britsche vloot zich zich een weg kunnen banen naar elke haven van Spanje, maar alleen met een groote vloot van mijnenvegers en dat zou een opgeven van de niet-inmenglng betee- kenen. Op een vraag van Lloyd George ver klaarde Simon, dat de Britsohe regeering zeker de Britsohe schepen zou beschermen, wanneer deze in volle zee werden aange vallen en dat zij niet zal dulden, dat de Britsche scheepvaart belemmerd wordt. Spreker zette verder uiteen, dat men Engeland niet oprecht beschuldigen kan, zich niet aan de niet-inmenging te hebben gehouden. De tegenwoordige politiek brengt geen capitulatie voor welke buitenlandsche regeering ook met zich mede. Verre van een nieuwe politiek te aanvaarden, doet de regeering thans in het Noorden wat zij in Augustus j.l. in het Zuiden heeft gedaan en het is voor Engeland verkieslijker, 'n vriend schappelijk land te zijn, dat eerlijk zijn best doet, zich niet aan den eenen of anderen kant te plaatsen. Sir John Simon besloot met de kamer te verzoeken, de regeering in deze kwestie ~e steunen. De leider der liberalen, Archibald Sin clair zeide, dat de rede van Sir John Si mon neerkwam op een „handen af van rranco en zijn Spaansche patriotten". De niet-inmengingspolitiek, aldus ver volgde hij. heeft de Itallaansche en Duit se interventie nog niet tot staan ge- ?™V maar wel geheel iedere Fransche lfv~'tsche inmenging gestuit. Men stelt voor, den Spaanschen en Bas- ■ischen regeeringen het vitale recht te bf>w?men' levensmiddelen te koopen en te eiaten, dat haar burgerbevolking van honger omkomt. optreden der regeering, den Brit- n£i.hoopyoardljschepen aan te raden Mar. Bilbao te gaan, vormt een in- "grng w de binnenlandsohe zaken van Spanje. Het is hetzelfde ais bij Abessynlë aldus. Sinclair. Wij trekken ons stap voor stap terug voor de dictatoren. Het niet- inmengingsaccoord moet nauwkeurig in acht genomen worden door alle partijen. Het mag geen schade toebrengen aan de rechten, die de Spaansche en Baskische regeeringen nog hebben, tot het drijven van handel." Als volgende spreker nam Winston Chur chill het woord, die verklaarde te trachten een houding aan te nemen in een neutra len geest. Hij sprak de hoop uit, dat de regeering haar tegenwoordige politiek van niet-inmenging, onpartijdigheid en neu traliteit zal voortzetten. Het is, aldus spre ker, een uiterst aanmoedigend feit, dat de Duitsche, Russische, Fransche, Italiaan- sche en Britsche vlootofflcieren officieel ln overeenstemming optreden". Churchill, wiens rede vele malen geïnter rumpeerd werd, stelde voor. dat de vijf groote mogendheden den beiden Spaan schen partijen zouden voorstellen, traps gewijze tot een regeling te komen. Nadat minister Eden naar aanleiding van Churchill's voorstel nog verklaard had, dat Groot-Brittannië, indien het ooit kon bijdragen tot beëindiging van het conflict, dit zeer gaarne zou doen, werd de motie van afkeuring in stem ming gebracht en door het Lagerhuis met 345 tegen 130 stemmen verworpen. Eden zeide nog, dat de regeering de strijdende partijen in Spanje niet zou er kennen als oorlogvoerenden, want dan zouden beide partijen het recht hebben Britsche schepen, die de blokkade zouden trachten te breken, aan te houden, niet al leen binnen de territoriale wateren, doch ook op volle zee, zonder dat de Britsche oorlogsschepen hieraan Iets zouden kun nen doen. Eden achtte het zijn plicht, de Britsche schepen te waarschuwen, aange zien hij uit de rapporten van den Britschen consul te Bilbao vernomen had, dat de stad sedert veertien dagen met succes werd gebombardeerd. Wat betreft de mijnen bulten de territoriale wateren is de regee-' ring zeker bereid, de mogelijkheid te be- studeeren deze te verwijderen, indien dit noodig is voor de veiligheid van de Brit sche koopvaardijvloot. Doch als de regee ring mijnenvegers zou zenden om de mijnen te verwijderen teneinde het moge lijk te maken een geblokkeerde stad te bereiken, dan zou men dit als Interventie kunnen beschouwen. Eden verklaarde verder dat de kwestie van de vrijwilligers nader moet worden be studeerd op de komende vergadering van de niet-inmengingscommissie. Het doel van de regeering is bovenal te voorkomen, dat het Spaansche conflict zich verder dan de Spaansche grenzen zal uitstrekken. Hij is niet bovenmate verontrust door de be schuldigingen van lafheid, welke de regee ring naar het hoofd zijn geslingerd. De minister is niet alleen verantwoordelijk voor zijn eigen leven, dat van geen belang is, doch voor het leven van millloenen. De minister zou het lafheid noemen zich een gemakkelijk succes te verzekeren ten koste van het in gevaar brengen van den vrede. Beschuldigingen van overtreding der non-interventic. Eden heeft in het Lagerhuis toegegeven, dat hij beschikte over bepaalde inlichtin gen, waaruit zou blijken, dat Franco met verschillende landen handelsovereenkom sten zou hebben gesloten. De Britsche consul te Tetoean maakte melding van geruchten, volgens welke ijzererts uit Spaansch Marokko aan Duitschland ver kocht zou zijn. Deze geruchten zijn echter niet bevestigd. Eden voegde hieraan toe, dat hij thans bericht heeft ontvangen, dat de maat schappij in kwestie gemachtigd is, haar overeenkomsten met het Vereenigd Ko ninkrijk voor de rest van het jaar na te komen. Hij beschikte niet over gegevens, volgens welke Franco Duitschland of Italië rechten op ontginning van ijzermijnen in Spanje of Marokko zou hebben toegezegd of gewaarborgd. Voorts zeide Eden dat een nota is ontvangen van de Spaansche ambas sade, waarin aan het Foreign Office wordt medegedeeld, dat te Cadiz 10.0000 Italianen op 23, 24 en 25 Maart aan land zijn gezet. De minister voegde hieraan toe. dat een onderzoek geopend is naar de in deze nota vermelde feiten. De conservatieve afgevaardigde Bellen- ger vroeg, of het hier niet ging om een klaarblijkelijke schending van de niet- inmengingsovereenkomsten. Eden antwoordde: Ja, zeker, wanneer dat waar is". „Giornale d'Italia" publiceert een artikel van zijn directeur, waarin nieuwe voor beelden worden aangehaald van Fransche en Russische steunverleenlng aan de Spaansche regeering te Valencia na de in werkingtreding van het nlet-lnmengings- verdrag. In dit artikel wordt medegedeeld, dat de regeering te Valencia ln de periode van 15 tot 20 Maart j.l. 150 Russische vliegtuigen heeft ontvangen, die in gedemonteerden staat te Cartagena zijn aangekomen, en 50 Fransche toestellen, die door de lucht zijn aangevoerd. In denzelfden tijd verwachtte men nog 150 Russische vliegtuigen, die ln Klein- Azië gereed stonden, om te vertrekken, terwijl een Spaansche missie te Parijs on derhandelde over den aankoop van 124 Fransche toestellen van het type-Potez. Elr.de Maart zijn 17 vliegtuigen van Rus sisch maaksel, die ln Frankrijk waren ge monteerd naar Spanje vertrokken. Op 17 Maart zijn van Toulouse 200 Fransche luohtvaartmotoren, type Bloch, en 200 van het type Caudron-Renault goed verpakt in geplombeerde wagons van Toulouse ver zonden en via Ce-bere te Barcelona aan gekomen. Daar voor zooveel Russische en Fransche vliegtuigen een tekort aan Spaansche be stuurders bestond, zijn einde Maart van Toulouse tal van Fransche vliegers en Dividend 5 procent. Aan het jaarverslag over 1936 van de Twentsche Bank N. V. ontleenen wij het volgende De resultaten onzer Instelling, welke zeer bevredigend mogen worden genoemd, weer spiegelden nauwkeurig net beeld van het economische leven ln het verslagjaar. Vertoonden de eerste drie kwartalen geen noemenswaardige verbetering ten opzichte van het voorafgaande jaar, ln het laatste kwartaal had er een krachtige opleving plaats, voornamelijk in den effecten- en valutahandel. De belangrijke koersstijging op de aan- deelenmartot, na het loslaten van den gou den standaard had zeer groote omzetten in het effectenbedrijf tengevolge. De baten onzer effectenafdeeling over troffen die over het voorafgaande boekjaar met ruim f. 850.000. In niet mindere mate veroorzaakte de depreciatie van den gulden een sterke beweging op de buitenlandsche valuta- markt, welke een levendigen handel mo gelijk maakte. De winst op vreemde wis sels en arbitrage bedroeg eveneens ruim f. 850.000 meer dan in 1935. Tegenover een nog inkrimpend debiteu- rencijfer vertoont de balans een niet on belangrijke toename van* toevertrouwde gelden, waarvoor de markt geen voldoende loonend beleggingsmateriaal bood. De win sten op provisie- en renterekening weken nauwelijks af van die over het vooraf gaande jaar. De resultaten van het wisselbedrljf, als mede die van valuta- en effectenhandel van de firma B. W. Blijdenstein en Co. waren bevredigend. Aan salarissen werd in het verslagjaar ca. f. 130.000 minder betaald dan ln 1935; door hoogere personeeltantièmes was de post salarissen en tantièmes f. 70.000 hoo- ger dan het voorafgaande jaar. Voor afschrijving op, resp. reserveering tegen verhoogde risico's in debiteurenposi ties is een bedrag van f. 950.000 der Jaar winst bestemd. Evenals het vorige jaar werd het verlies, ontstaan door de realisatie van f. 2.000.000 Stlllhalteposten, tot 'n bedrag van f 775.000 aan de onder crediteuren opgenomen al- gemeene debiteuren reserve afgeschreven. Aan deze bijzondere reserve werd opnieuw f. 1.000.000 toegevoegd. In den loop van het verslagjaar werden alle nog uitstaande aandeelen B. volge stort. zoodat thans het geheele geplaatste kapitaal ad f. 40.000.000 ls volgestort. De p ost effecten vermeldt een eindcijfer van f. 2.563.287. De winst- en verliesrekening wijst, nadat een bedrag van f, 1.000.000 is toegevoegd aan de algemeene debiteurenreserve, een saldo-winst aan van f. 3.168,143.37. Een bedrag van-f7354.285,72 werd van dit bedrag toegevoegd a^n het statutaire re servefonds. Op nieuwe rekening werd f. 335.193.99 overgebracht. Na reserveering van een bedrag voor de te betalen dividend- en tantièmebelasting komt ter dispositie van aandeelhouders f. 2.000.000, waaruit een dividend kan wor den uitgekeerd van 5 pCt., en aan het statutaire reservefonds een bedrag van f. 145.714,28. Het reservefonds zal dan ln totaal be dragen f. 9.500.000 tegen f. 9.000.000 op 31 December 1935. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS- BANK N.V. Gisteren werd te Amsterdam onder voor zitterschap van ir. M. C. E. Bongaerts de jaarlijksche algemeene vergadering van de Nederlandsche Middenstandshank gehou den. Een bedrag ad f. 174.500 aan aandee len, uitbrengende 126 stemmen, was ter vergadering vertegenwoordigd. Het verslag van het negende boekjaar en de balans en winst- en verliesrekening over 1936 werden behandeld en goedgekeurd. Besloten werd over het preferente kapitaal een dividend van 5%> uit te keeren. Als commissarissen werden herbenoemd de heeren J. M. H. Schoonbrood te Maas tricht, L. de Groot te Rotterdam en mr. J. W. Goedbloed te Middelburg. In de vacature, welke ontstaan is door het bedanken als commissaris van den heer C. A. Zeeman, die in een functie bij de bank is overgegaan, werd benoemd de heer J. J. Korff te Amsterdam. Aan den heer Zeeman ls door den voorzitter dank ge bracht voor de uitstekende diensten, welke hij tijdens zijn commissariaat aan de bank heeft bewezen. werktuigkundigen, voorzien van de noodige papieren, naar Spanje gezonden. Voorts heeft het communistische ge meenteraadslid van Toulouse 30 werktuig kundigen en 8 vliegers naar het in han den der regeering te Valencia zijnde Spaansche gebied laten vertrekken. Deze communist staat volgens het blad ln nauwe betrekking tot de afd. E. van het Fransche ministerie van luchtvaart. Het blad weet verder te melden, dat in de Zuid-Fransohe steden nog steeds vrijwilli gers voor Spanje worden geworven. Het vermeldt de adressen van de recrutee- rlngsbureaux, waarvan Toulouse het voor naamste centrum ls. De Giornale deelt dan mede. dat op li en 17 Maart j.l. in totaal 47 Fordson- vrachtauto's met wapens en munitie van Toulouse naar Spanje zijn vertrokken. Zij werden aan de Spaansche grens aangehou den, doch na een telefonische order uit De A.N.W.B. schrijft ons: In een van de belangrijkste gedeelten van den autosnelweg Amsterdam's-Gra- venhage, n.l. de aansluiting bij de Postbrug te Sassenheim, begint thans teekening te komen. Zoowel ter oriënteering van de automobilisten, die, thans nog langs den ouden weg over Haarlem naar Amsterdam rijdende, aan hun rechterhand verschil lende onbegrijpelijke wegconstructies zien verrijzen, als om een inzicht te geven in de principes van den modernen autowegen- bouw in ons land is een korte beschrijving van dit weggedeelte thans zeker op haar plaats. Zooals bij een autosnelweg wel als eerste vereischte moet worden gesteld, zal door middel van viaducten en op- en afwegen het verkeer overal kruisingsvrij plaats kunnen hebben, met uitzondering van één enkelen overweg voor uiterst gering land- bouwverkeer. Het verkeer Den HaagAmsterdam vice versa kan uiteraard over den autoweg met zijn gescheiden rijbanen voor op- en af gaand verkeer ongestoord zijn gang gaan. Het verkeer Den Haag—Haarlem verlaat direct bij het te bouwen viaduct over de spoorlijn Amsterdam-Rotterdam den auto snelweg en kan onder het volgende viaduct door den ouden Rijksweg bereiken; van Haarlem naar Den Haag gaande kan mén van den ouden Rijksweg afbuigen en bij het spoorwegviaduct den autoweg berei ken. Het gedeelte van den ouden Rijksweg tot deze afbuigt krijgt dus na indienst- stelling van den Rijksweg no. 4 een zeer secundaire beteekenis. Het verkeer van en. naar den weg langs de Haarlemmertrekvaart kan op den auto snelweg komen vla den bestaanden Rijks weg of den oostelijken parallelweg en het eerste viaduct voorbij de Postbrug. Wat de wielrijders betreft wordt aan de oostzijde langs den autosnelweg een rij wielpad aangelegd voor rijwielverkeer in beide richtingen, terwijl langs het gedeelte ten westen van de Postbrug reeds aan weerszijden een rijwielpad ligt. De uit de richting Den Haag komende wielrijders verlaten het rijwielpad op de Postbrug en gaan via den oostelijken parallelweg en onder het eerste viaduct door naar een nieuw aan te leggen rijwielpad langs den ouden Rijksweg. Onmiddellijk na passee- ren van den spoorwegovergang bestaat voor deze wielrijders gelegenheid langs de spoorbaan naar rechts af te buigen, met de spoorlijn onder den autosnelweg door te gaan, om dan het rijwielpad lan^s dezen weg te bereiken; de uit de richting Am sterdam komende wielrijders doen hetzelf de in tegengestelde richting, doch moeten bij den spoorwegovergang den ouden Rijksweg oversteken om op het rechter rijwielpad te kómen, dat zij dan in de richting Den Haag kunnen blijwen volgen. Ten slotte is ook de aansluiting aan den Warmonderweg zoodanig ontworpen, dat zoowel de automobilisten uit Amsterdam als die uit Den Haag naar Warmond kun nen afslaan, zonder het verkeer in de hoofdrichting te kruisen. Hiertoe is een viaduct naast den Warmonderweg over den autosnelweg heen gebouwd, waar straks de om te leggen Warmonderweg op aan zal sluiten. De trambaan wordt langs den nieuwen weg omgelegd en mede over het spoorweg viaduct heen gevoerd, waarna zij tezamen met het verkeer Den HaagHaarlem onder den nieuwen weg door den ouden Rijksweg voorbij den spoorwegovergang bereikt; voor het tramverkeer beteekent de omlegging dus ook een verbetering, daar het veelvul dig wachten voor de gesloten spoorboomen vermeden zal worden. VOOR VRIJDAG 16 APRIL Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door den KRO. - 8.00— 9.15 en 10.00: Gram.pl. 11.30: Bijbelsche causerie 12.00: Berichten 12.15: Gra- mofoonpl. 12.30: De KRO-Melodisten, solist en gram.pl. 2.00: Gram.pl. 2.15: Rede Z.Exc. dr. H. Colijn 3.00: KRO- Kamerorkest 3.45: Gram.pl. 4.00: So praan en piano 4.10: Gram.pl 4 30: Vervolg concert 4.40: Gram.pi. 5.00: KRO-Orkest (Om 6.00: Land- en tuin- bouwcauserie) 7.00: Berichten 7.15: Luchtvaartkroniek 7.35: Reportage 8.00: Berichten ANP. 8 15: Gram.pl. 8.30: Otero Bakker's Hongaarsch orkest 9.00: KRO-Symphonie-orkést en solist 9.45: Gram.pi. 10.00: Vervolg concert 10.30: Berichten ANP. 10.40: De KRO- Boys, solist en gram.pl. 11.30—12.00: Gr.- platen. Hilversum II, 301 M, 8.00: VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO, 9.00 VARA.- 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00: Gram.pl. 10.00: Morgen wijding - 10.20: Declamatie en gram.pl. 12.00: Kovacs Lajos' orkest en Gram.pi. 2.00: Voor tuinliefhebbers 2.30: Het Lyra-Trlo 3.15 AVRO-Dansorkest 4.00 De Flierefluiters en gram.pl. 5.00: Voor de kinderen 5.30: „Melody Circle" 6.30: Politiek radiojournaal 6.50: Gram.- platen 7.00: „Hoofdmomenten uit de ge schiedenis der Ned. Arbeidersbeweging", causerie 7.20: Gram.pl. 7.30: Berich ten V.G.P. 7.35: „Bijbel en Volkenkunde" causerie 8.00: Pianovoordracht 8.30: Literaire causerie 9.00: Gram.pl 10.00: Bas en orgel 10.30: Berichten ANP. 10.40: Avondwijding 11.00 Jazz muziek (Gr.pl.) 11.30—12.00: Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20: Gram.pl. 12.05: Orgelconcert 12.50: BBC-Dans- orkest 1.35: Birminghamsch Philh. Strijkorkest en soliste 2.20: ,.A rolling stone", causerie 2.35: Gram.pl. 3.05: Sted. Politiemuziekkorps van Bristol 3.50: Gram.pl. 4 20: BBC-Midlandorkest 5.35: Alfredo Campoll's orkest 6.20: Berichten 6.45: Orgelspel 7.15: Voor tuinliefhebbers 7.35: Revueprogramma 8.35: Radlotooneel 9.20: Berichten 9.40: Stanley Baldwin: Responsibilities of Empire 9.55: Pianovoordracht 10.25: cAe^vi^ en Goedkoop incW»s K.KAPEHSUR& io - heerengbacht ut Ént Gosinstalateurs 9S82 (Ingez. Med.) Westduitsch Kamerorkest 1.35: Granv- platen 3.20: Gevar. programma 4.20: Literair-muzikaal programma -$5.20: Om roeporkest 7.30: Voor oud-snijders 8.20: Folkloristisch programma 9.50: Concert 10.30—11.20: Omroep-Amuse mentsorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 11.20: Gram.pl. 11.50: Omroeporkest 12.30: Salonorkest 12.501.20: Gram.pl. 4.20 Omroeporkest 5.20 en 5.50: Gram.pl. 6.20: Omroepdansorkest 7.20: Salonork. 7.50: Radiotooneel 9.05 en 9.30: Om roepdansorkest 9.5010.20: Gram.pl. 484 M.: 11.20: Gram.pl. 11.30: Accor- deonmuziek 11.50: Salonorkest 12.30: Omroeporkest 12.501.20: Gram.pl. 4.20: Declamatie en gram.pl. 4.50: Trio- concert 5.10: Gram.pl. 5.35: dito 5.50: Pianorecital 6.35: Zang 720: .La chasse du Roy", operette 9.30— 10.20: Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30: Wal sen- en marschenconcert 9.20: Berich ten 9.5011.20: Omroep-Amusements- orkest Om 10.05: Weerbericht. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Parijs konden zij de reis voortzetten. Het j BBC-Orkest. BBC-Koor en solisten 11.20 h „a u,: gram Martin's dansorkest 1)5012 20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 6.10, 7.20 en 9.20: Gram.pl. 11.35: Parijsch Symphonie- orkest en zang 3.20: Blaaskwintet v. h. Nat. Orkest en soliste 4 50: Cellovoor dracht 5.05: Zang 5.50: Vervolg cello voordracht 6.05: Vervolg zang 6.20: Pianovoordracht 7 05: Zang 7.50: „Société des Instruments Anciens" en so- blad geeft nog meer, tot in bijzonderheden omschreven, voorbeelden van het zenden van wapentuig van Frankrijk naar Spanje, en deelt mede, dat tusschen de Fransche havens en de ln handen der regeering zijnde Spaansche havens een levendige sluikhandel ln wapens wordt gedreven. Tot slot eischt het blad, dat de niet- inmengingspolitiek ook werkelijk op loyale wijze wordt toegepast, opdat een einde komt aan de dubbelzinnigheid, die de toch reeds zoo moeilijke toestanden in Europa listen 9.50: Gram.pl. 10.20—11 20' slechts kan verergeren. Van het vermelden. Van 't front. front valt niets bijzonders te Ol'kestconcert. Keulen, 456 M. 5.50: Militair concert 6.30: Gram.pl. 7.50: Omroep-Amuse mentsorkest 8,50: GTam.pl. 11.20 Voor Vrijdag 16 April. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e progTamma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz 3e Programma: 8.00: Keulen of div. 11.05: Parijs R. 12.20: Erussel VI. 14.35: Droitwich 15.20: Parijs R. 16.20: Brussel VI. 'OCO: Parijs R. 17.20: Keu len 19.05: Parijs R. 19.20: Brussel Fr. 21.20: Brusel VI. 21.30: Brussel Fr. 22.20: Parij R. 4e Programma: 8.00: Brussel VI. 8 20: Diversen 8.50: Parijs R. 9.35: Gram. muz. G.R.D. 10.35: Londen Reg. 12.50: Droitwich 13.35: Londen Reg. 10 20: Drcitwich 10 20: Diversen 19 45: D'-'oltwlch 20.00: Gram.muz. OP..D 01.20: Droitwich 2" 25: Bocdaosst of div. 23.25: Dioitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11