Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEID5CH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 12 April 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BUITENLAND. De strijd in Spanje. Bilbao gebombardeerd. De radioclub Teneriffe deelt mede, dat de luchtmacht van de rechtschen begonnen is Bilbao en omstreken te bombardeeren, na het ultimatum van generaal Mola waar in de overgave van de stad werd geëischt. Talrijke bommen werden geworpen op dc fabrieken, depots en verdedigingswerken, waarbij ernstige schade werd aangericht Een'.ge benzinedepots vlogen in brand. HEVIGE STORM BIJ KOREA. XJit Seoel wordt gemeld, dat de provincie Kogendo sedert eergisteren door een hevi- gen storm wordt geteisterd. De materieele schade ls zeer aanzienlijk. Tien visschersschepen zijn vergaan, zes tien visschers zijn hierbij om het leven ge komen, een zestigtal visschers wordt, nog vermist. ZEVEN PERSONEN VERDRONKEN. Door het kapseizen van een sleepboot op de Delaware-rivier IV. St.) zijn. naar men aanneemt een meisje en zes mannen ver dronken. Slechts twee van de negen opva renden heeft men opgevischt. DE AFSCHAFFING DER CAPITULATIES IN EGYPTE. Onder voorzitterschap van den Zwitser- schen bondspresident Motta begint heden middag te Mantreux de conferentie, die door de Egyptische regeering bijeen geroe pen is, en die zich zal hebben bezig te 'houden met de kwestie van de afsohaffing der capitulaties in Egypte. Volgens alge- •meene schatirjg zuilen de werkzaamheden drie wekt-n du:r. Ook Nederland zal vertegenwoordigd zijn. DE STAKING BIJ GENERAL MOTORS IN CANADA. De door de United Automobile Workers of America ontketende staking bü de Gene ra; Motors in Canada zal. naar een der ipiders der fabriek verklaarde, omstreeks Woensdag geëindigd zijn. De maatschappij zal waarschijnlijk een overeenkomst teeke nen, waarbij de Uawa wordt erkend Wat kan men anders doen. wanneer je het pistool op de borst wordt gezet? SERCHKITSJ t AALSMEER. Huldiging van den heer Dirk Eveleens Wt. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid der Centrale Veiling, is de penningmeester, de heer D. Eveleens Wzn., Zaterdagavond gehuldigd. De i^rgaderzaal aan de Weteringstraat was keurig met groen en bloemen versierd, terwijl groote belang stelling voor deze heuglijke gebeurtenis, zoo wel van bestuur, leden als personeel der C.A.V. geconstateerd mocht worden. Ook burgemeester Kastelein en vertegenwoordi gers van diverse organisaties waren present. De jubilaris, die met echtgenoote en kinde ren op het versierde podium had plaats ge nomen. is allereerst toegesproken door den voorzitter, den heer W. Maarse Jbz.. die, na ellen hartelijk welkom te hebben geheeten. en inzonderheid den jubilaris, zijn familie en den burgemeester, het een voorrecht mocht noemen, om den heer Eveleens na mens bestuur en organisatie te mogen dan ken vcor zijn gewaardeerden arbeid gedu rende 25 jaar in het belang der C.A.V. Steeds was hij op het appèl en ondanks dat E. nooit het eerste of hoogste woord had, werd er toch nooit een belangrijk besluit genomen, of de jubilaris moest daarbij aanwezig zijn. Hij heeft zich doen kennen als een voor beeld van ijver, trouw en volharding. Uit erkentelijkheid bood spr. den jubilaris na mens de vereeniging een gouden horloge met inscriptfe en dito ketting aan, diens echtgenoote een bloemenmand. Met den wensch, dat de heer E. nog lange jaren kracht en lust zou mogen hebben, om de C.A V op dezelfde wijze te dienen als in het afee'oopen tijdperk, besloot spr. Dan is ge sproken door den burgemeester, die het prettig noemde, iemand nog lof te kunnen toezwaaien tijdens zijn leven Eveleens, de penningmeester, is de spil. waar alles om draait. Spr. wenschte jubilaris en familie hartelijk geluk met het jubileum en hoopte, dat E. nog vele jaren de kracht mocht ge schonken worden om de C.A.V. te dienen, de organisatie, waarop de burgemeester met recht trotsch was, alsmede op haar be stuur. Vervolgens is gesproken door: Jb. Al- derden Dz. i Aalsm. Tuinbouwbond)M. Harmsen oud-voorzitter iG. Buskermolen icommissarissen)H. A. Stuiver (personeel), die den jubilaris een ruststoel en zijn echt genoote een bloemstuk aanbood: G. Oud (Tuinbouw en Plantkunde); Scholte („Door Eendracht Sterk," Lisserhoek); P. Joore (leden C.A.V.) en Bekker (directeuri. Allen hebben in waardeerende woorden Eveleens gehuldigd voor zijn werk in het belang en uitbouw der C.A.V., de organisatie, welke nu zoo'n belangrijke plaats inneemt in het gemeenteleven. De jubilaris heeft met een kort woord zijn dank betuigd voor de hem en de zijnen gebrachte hulde. Vele tele grammen en brieven met geiukwenschen waren ingekomen. „Aalsm. Fanfarecorps" heeft enkele nummers ten beste gegeven. Voor den jubilaris en zlin gezin ten avond, waarop zij, moge het zijn nog vele jaren, met veel genoegen kunnen terugblikken. NOORDWIJK. Raadsagcnda. Morgenmiddag 4 uur. komt de gemeente raad in vergadering bijeen. De agenda luidt: Mededeelingen; Ingekomen stukken; Voor stel tot wijziging der belooning van den gem. geneesheer: Voorstel toekenning extra subsidie pi. Ver. voor Vreemdelingen Ver keer voor het tulpenfeest; Voorstel tot ver daging van de beslissing ontwerp uitbrei dingsplan Noordduinen. Rectificatie. Li ons blad van Zaterdagavond j.l. zijn inzake ontslag en benoeming van ambte naren ter gemeente-secretarie enkele fou ten geslopen. Wij geven daarom dit be richt thans nogmaals weer. De heer J. Dijkstra, adjunct-commies lste klasse ter secretarie alhier heeft in verband met het bereiken van den pen sioengerechtigden leeftijd tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag aangevraagd. In verband hiermede hebben B. en W. met Ingang van dien datum tot adjunct-commies le kl. be noemd: de heer A. A. Verhaar, thans ad junct-commies 2de kl. ter secretarie alhier en in laatstgenoemde functie: mej. H. N. Koers, thans klerk lste kl. ter secretarie alhier. NOORDWIJKERHOUT. Tot onderwijzeres aan de R K. St. Jozef-school ls benoemd mej. M. Monta- nus te Leiden. Voor de R.K. Middenstands-vereen, trad als spreker op de geestelijke adviseur De Kleermaeker, met het onderwerp: „De pauselijke encycliek tegen het nationaal socialisme" Na afloop werd onder de aan wezigen een retraite-club opgericht. De bisschop van Haarlem benoemde tot kerkmeesters der St. Victor-kerk de heeren A. Turnhout en J. P. Damen. OEGSTGEEST. De Zuid-Slavische eud-minister-presi- dent Milan Serchkitsj is heden op 57- Jarigen leeftijd overleden. Hij was een invloedrijk lid van de radi cale partij en was een 12-tal keeren mi nister in radicale kabinetten voor de dic tatuur van koning Alexander Hij was minister-president van Juli 1932 tot 1934 en in 1934 maakte hij deel uit van het „kabinet van de oud-minister-presiden ten" van October tot December. Serchkitsj was een van de oprichters van de Zuid-Slavische nationale partij na den èntbinding van de oude partijen. /RIDDERS VAN COLUMBIA TEGEN STAKINGEN. De organisatie der ridders van Columbia hebben in een gisteren gehouden biiegn- komst het communisme verantwoordelijk gesteld voor de stakingen met gekruiste armen en andere arbeidsconflicten in de Vereenigde Staten en Canada. Zij besloten een kruistocht tot het bittere einde te zullen inzetten, teneinde het com munisme. dat zii „de meest verfoeilijke or ganisatie der wereld" noemden, te vernie tigen. ERNSTIGE ARBEIDSONRUSTEN IN KANSAS. Gisteren zijn te Galena in Kansas (V. St.) bloedige botsingen ontstaan tusschen ar beiders van de zink- en ierdmijnen. en leden der organisatie von John Lewis, d-e nieuwe aanhangers trachtten te werven. In verschillende omliggende dorpen waren de propagandisten van Lewis reeds provo- ceerend opgetreden, hetgeen een tegenactie uitlokte. Ongeveer 500 mijnwerkers, voor zien van knuppels en traangasbommen, deden een aanval op het lokaal der orva- nréa'ie van Lewis te Gai'r?. Z'j werden met een geweersalvo ontvangen en elf hunner bleven zwaar gewond liggen. BENTHUIZEN. Diamanten huwelijksfeest. Op 17 April a.s. hopen Andrles Hoogen- doorn en Dirkje van Aalst, den dag te herdenken waarop zij voor 60 jaar in het huwelijk traden Beiden mogen zich nog in een goede gezondheid verheugen. Wegens omstandigheden zal het feit a.s. Donderdag herdicht worden. Door de poltie alhier is aangehouden S. R. uit Leiden als verdacht van het ple gen van openbare schennis der eerbaar heid. De politie verzoekt den dames, die een dergelijk geval is overkomen en hier van geen aangifte bij de politie deden, dit alsnog te doen, omdat R. heeft bekend verschillende malen openbare schennis der eerbaarheid te hebben gepleegd op data, die bij de politie, niet bekend zijn. ALPHEN. Diamanten Echtpaar. 3 Mei a.s. hopen onze plaatsgenooten de 86-j. Gerardus de Bruin en zijn 82-j. echt genoote Agatha Haak, wonende Hedastraat alhier hun 60-j. huwelijksfeest te herden ken Niettegenstaande hun leeftijd zijn beide oudjes nog vrij goed gezond Dc krasse bruidegom is zelfs nog in staat zonder bril te lezen. HET BOSCHPARK AAN DEN BUITENWEG De herten gearriveerd. Het Boschpark aan den Buitenweg, dat vermoedelijk in Mei a.s. voor het publiek zal worden opengesteld, heeft zijn eerste be woners ontvangen. In één der vijvers zwem men reeds lustig een paar witte zwanen, doch ook in het hertenkamp zijn de herten gearriveerd, die daar reeds lustig ronddar telen. Het geheel belooft een fraai stukje natuur te worden gezien vanaf den toe gangsweg naar het voetbalterrein. De tal rijke wandelwegen en beplanting en aange brachte banken, bruggen etc. vervaardigd door de leden van den vakcursus der jeug dige werkloozen vormen een keurig aanzien en wij twijfelen dan ook niet. of het publiek zal een en ander zeer op prijs stellen. Gouden Jubileum. Hedenavond zal ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Geref. J.V. ..Samuel" in het Kerkgebouw aan de Raadhuisstraat een wijdingsdienst worden gehouden. Op den Gouwsl.weg werd de 14-j. win kelbediende Pr. M. met zijn rijwiel aange reden door een auto, waarvan de bestuur der bij het passeeren niet voldoende Uit week. De jongen kwam er goed af, doch zijn fiets werd geheel vernield De bestuurder reed door, doch is bij de politie bekend. In den Hoorn kwam de autobestuurder T. H. met zijn personenauto in aanrijding met een passeerende vrachtauto, waarbij eerstgenoemde auto werd beschadigd. Hoe wel de auto die de aanrijding veroorzaakte doorreed, is deze bekend. Geslaagd voor het getuigschrift Spraak onderwijs der Ver. van Spraakiecraren mej. J. Noorlander alhier. HAARLEMMERMEER. TWEE INBRAKEN TE HOOFDDORP GEBOREN Jan. Z. van J. Guliker en M. v. d. Veen Gerrit, Z. van J. Guliker en M. v. d. Veen Hendrik Theodorus Johannes An- tcnius, Z. van W. v. Kampen en M. J. Veld hoven Arie, Z. van A .v. Aalst en T. C. v. d. Laan. ONDERTROUWD. J. H. Pieket jm. 24 j. en G. v. d. Tuin jd. 23 j. M. Verbiest jm. 26 j. en M. J. Sjardin Jd. 29 j. W. Webbers jm. en G. v. Zeist jd. A. Vlaanderen jm. 24 j. en M. v. d. Wijngaard jd. 19 j. W. F. v. As jm. 21 j. en R. v. d. Mark jd. 20 j. J. Lemair gesch. 41 j. en M. M. Bomli jd. 37 j. P. J. Schouten jm. 24 j. en S. Nieuwen- burg jd. 23 j. OVERLEDEN. I. M. JungSpijker, Wede. 72 j. C. Swaanenburg, M. 70 j. Dc dieven poogden de brandkasten te forceereii. Zaterdagmorgen werd ontdekt dat er 's nachts weder was ingebroken in de Ned. Herv. Kerk aan den Hoofdweg te Hoofd dorp De dief of dieven verschaften zich aan de achterzijde toegang tot het gebouw en hebben gepoogd de brandkast, door er een groot gat in te hakken, te forceeren. De dubbele sloten boden echter zooveel te genstand, dat het hun niet gelukt is de kast te openen. Er werd niets vermist, het geen ook te danken is aan de omstandig heid dat de offerbussen waren wegge nomen. Ook bij de firma v. D. en v. D. aan den Stationsweg hebben de dieven gepoogd in het kantoor staande brandkast te openen Ze konden het echter niet verder brengen dan iiet verwijderen van een sluitplaat en zijn toen blijkbaar door het een of ander onraad in hun werk gestoord en zonder buit gevlucht. De politie stelt een onder zoek in. Brutale Rijwieldiefstal. Twee wielrijders, die Zaterdag hun nog zoc goed als nieuwe rijwielen in Hoofd dorp hadden neergezet, kwamen, toen ze •veder wilden wegrijden, tot de onaange name ontdekking, dat de fietsen verdwe nen waren, terwijl van een hunner ook een op den lastdrager zich bevindend pak met nieuwe kleeren door de darers bleek meegenomen te zijn. BODEGRAVEN. JEUGDIGE MISDADIGERS GESNAPT. HILLEGOM. Loeo-Burgemeester te spreken. Wethouder P. Klaver, die- thans als loco burgemeester optreedt heeft verzocht mede te deelen, dat hij voor zaken het burge meestersambt betreffende, iederen werk dag tep raadhuize en niet te rijnen huize te spreken is. KATWIJK AAN ZEE. Visscherij -examens. Bij de in da Visscherijschool alhier ge houden examens ter verkrijging van het certificaat van voldoende kennis in de in ternationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee, zijn geslaagd Jan. Nic. Ouwehand Czn., Jeroen den Hollan der, Dirk Nijgh Azn., Com. v. d. Plas Czn., Corn v. d. Oever Wzn., Arie Leendert de Jong A.Lzn., Plet Ouwehand Pzn., Dirk Groen Jac.zn en Willem Schaap Czn. Allen zijn leerlingen van den heer C. Varkevis- ser, directeur van de Visscherijschool. Rijksgedelegeerde bij deze examens was kapitein J. H. Gótz, lid van de examen commissie voor stuurlieden te Den Haag. RIJNSBURG. Onderrcheidingen voor „Flora". Op de Haagsche tentoonstelling „de „Hofstadbloem" verkreeg de veilingverëen. .Flora" alhier de volgende onderscheidin gen: 1. een groote gouden medaie; 2. een zilveren medaille geschonken door den voorzitter van de V.V.V. en 3. een eervolle vermelding voor een groep Lathyrus. Uitvoering Chr. Gymnastiekver. W. S." Deze vereeniging gaf onder groote be langstelling haar jaarlijksche uiitvoering in Flora. De eere-voorzitter. de heer A. Bouman opende na gemeenschappelijk ge zang met gebed en heette inzonderheid welkom afgevaardigden van zustervereni gingen uit den omtrek, den heer Metz van den Ned. Turnbond e. a. Medewerking werd welwillend verleend door het muziekgezel schap „Wilhelmina" onder leiding van den heer P. van Delft. Geiukwenschen werden gericht tot den heer H. Heemskerk, die 12V: jaar het voorzitterschap van de ver eeniging heeft waargenomen. Daarna werd het programma met een korte onderbre king afgewerkt. Er was gezorgd voor veler lei afwisseling. Verbazingwekkende kracht toeren door heeren, maar ook oefeningen door kleuters. Jongens, meisjes en dames in knotsoefeningen, blaastrappen, linten- spel en oefeningen in vloeiende vorm on- aer wisselend lichteffect. Er is veel geno ten; een dankbaar applaus besvees dat het vertoonde zeer in den smaak viel. Onder de rustige leiding van den heer W. L, v. d. Gugten had alles zooals wij dat van D. W. S. gewend zijn een buitengewoon or delijk verloop. Klein en groot hebben zich ingespannen om van dezen avond Iets moois te maken! Een woord van dank aan leidsters en leiders is hier op zijn plaats. Aan de heeren Bouman en van Delft werden bij monde van den heer Heems kerk bloemstukken aangeboden. Na het zingen van de Avondzang volgde sluiting mei dankgebed. In Maart bedroeg de veiling-omzet aan Flora f.. 190.573.80 tegen f. 143.970.38 in Maart 1936. SASSENHEIM. HULDIGING van WETHOUDER WARNAAR Benoemd tot otficier in de Orde van Oranje Nassau. Zooals wij reeds vermeldden, mocht wet houder Warnaar ter gelegenheid van zijn 70en geboortedag veel blijken van belang stelling ontvangen, zoowel persoonlijke als schriftelijke, ettelijke telegrammen kwamen binnen en een veertigtal bloemstukken vulde geleidelijk de kamers. Des middags kwam minister de Wilde mededeeling doen, dat de jubilaris be noemd was tot officier in de Órde vaji Oranje Nassau en spelde de versierselen op zijn borst. Des avonds bracht het fanfare-corps „Crescendo" hem een serenade, die begrij pelijkerwijs zeer de aandacht van het pu bliek trok. Tot onderwijzeres aan de de Visser- school alhier is benoemd mej. P. Th. v. Baa. len te 's-Gravenhage. VEUR-LEÏDSCHENDAM. Ten nadeele van de winkelier L. van D. aan den Sluiskant, heeft men Zaterdag avond een vat petroleum ontvreemd. Het vervoer heeft vermoedelijk per schuit plgats gehad. Raadselachtige diefstallen werden opgehelderd. Dezer dagen ontvluchtte een 15-j. win kelbediende de ouderlijke woning om per fiets de wijde wereld in te trekken. De pc it;e ontving bericht, dat de jongeman in Wezel door de Duitsche douane was aangehouden en uitgeleverd aan de Ne- derlandsche politie in Gendringen. Vandaar weid hij naar onze gemeente terugge bracht en overgeleverd aan de plaatselijke politie, die hem een verhoor afnam. Daarbij gelukte het, via zijdellngsche aan wijzingen op het spoor te komen van een bend? jeugdige misdadigers, die den laat- sten tijd Bodegraven en omgeving onveilig heeft gemaakt en zich speciaal heeft toe gelegd op het stelen van rijwielen, van cud ijzer en koper. Vermoedelijk heeft men hier de hand gelegd op enkele daders van het groote aantal rijwieldiefstallen, dat den laatsten tijd heeft plaats gevon den. Zeer belangrijk was de arrestatie van zekeren v. D., een jongeman, die als heler en op'kooper van de gestolen voorwerpen moet hebben gefungeerd en die er speciaal zijn werk van maakte cm gestolen fietsen te demontieren en opnieuw op te bou wen en banden en onderdeden te ver- koopen. Het gelukte bij een inval in de werkplaats neg enkele gestolen voorwerpen te achterhalen, die door de eigenaars kon den worden herkend. Bovendien werden verschillende onderdeden gevonden, zelfs van een Woensdag j.l. bij de eierenveillng ■gestolen rijwiel. Vermoedelijk echter zul len ook belangrijke hoeveelheden gestolen waar hun weg alweer gevonden hebben. Tenslotte werd in den Rijn achter de schuur gedregd en werden daar nog ver schillende frames ed. opgehaald. Enkele arrestaties hebben plaats gehad, mar vrij zeker «zullen nog wel meer voSgen. Voor de politie is de ontmaskering van daze gevaarlijke bende jeugdige misdadi gers een moei succes! Heel wat raadselach tige diefstallen van den laatsten tijd wor den daarmee opgehelderd. Tot onderwijzer aan de Da Costa- school alhier is benoemd de heer D. de Meer te Zwijndrecht. BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Benoeming onderwijzeres De wethouderspensioenen. De raad vergaderde Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. betreffende het verleenen van extra steun aan werkloozen in 1937. waarvoor de raad een crediet ver leende van f. 500, terwijl dan gerekend mag worden op een subsidie uit 's Rijks kas tot een bedrag van f825. Aan den heer Jac. Huysman te Zoeter- meer werd verhuurd het weiland gelegen aan den Hoogeveenscheweg voor den tijd van drie jaren, ingaande 1 April 1937. voor de som van f. 133 per laar. Vervolgens hadden de benoemingen plaats van de leden der stembureaux. In de vacature van mej. W. P. M. Scher- ton werd tot onderwijzeres aan den open bare school benoemd mej. N. Ingeneezen te Dirksland met 7 st„ terwijl op mej. S. J. M. Bosschaart te Moercapelle 5 st. werden uit gebracht. Vervolgens werd goedgekeurd een voor stel tot vaststelling van voorgevelrooUitnen voor de Valkenburgerlaan en een gedeelte van de Biezen Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening rege lende bebouwing en het gebruik van ter reinen aan de Valkenburgerlaan. werd na toelichting van den voorzitter aangenomen. Voorts werd goedgekeurd het voorstel van B. en W a. inzake het indienen van be zwaarschriften tegen aanslagen in de grondbelasting en b. tot toepassing van art. 212, derde lid. der gemeentewet, waar bij B en W. tot 1 Januari 1942 worden gemachtigd, zoo naar hun oordeel daartoe aanleiding bestaat, het recht van beroep en het recht van reclame uit te oefenen. Opnieuw werd vastgesteld de verordening op de heffing en invordering van school geld voor het gewoon lager en voor het uitgebreid lager onderwijs, zulks op verzoek van Ged. Staten, die enkele bezwaren tegen den inhoud van de op 18 Dec. j.l. vastge stelde verordeningen hadden ontwikkeld. Thans had de herstemming plaats over de amendementen Brand op de art. 1 en 2 der ontwerc-verordening regelende het verleenen van pensioen aan de wethouders waarover in de vorige vergadering de stem men staakten 55. Deze amendementen luidden: na 4 jaar dienst als wethouder, 20 °/o, acht jaar 40 °/o en na tien jaar 50 °/o van het laatst genoten salaris. Deze amen dementen benevens de verordening werden (de wethouders onthielden zich van stem ming i met 7 tegen 4 st. aangenomen. De voorzitter trok hierna zijn voorstel in. Aan het bestuur van de Ver. tot stich ting en in standhouding van Chr. Ned. Herv Scholen te Boskoop werden met 9 tegen 4 st. de benoodigde gelden uit de ge meentekas verstrekt voor het aanschaffen van nieuwe schoolbanken voor het le en 3e leerjaar en voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen. De vier tegenstemmers hadden overwe gende bezwaren op grond van het feit dat enkele kinderen uit Waddinxveen. wegens den schoolstrijd aldaar, de school bezoeken en wenschte in verband hiermede niet mede te werken tot het verleenen van bovengenoemde credieten. De politieverordening werd aangevuld met een tweetal nieuwe artikelen n.l. 43a en 82a behelzende o m. het te koop of ter kennisgeving aanbieden van gedrukte of geschreven stukken, wanneer dit in het belang der openbare orde en veiligheid niet toelaatbaar is Tot slot werd goedge keurd een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de begrooting dienst 1936 en 1937, hetwelk betreft de oost f. 300 uitgetrokken voor kosten van offlcieele ontvangsten te verhoogen met f 200 alsmede om f 40 be schikbaar te stellen voor een medaille aan de tentoonstellingsvereeniging „Boskoop" voor de tentoonstelling welke alhier wordt gehouden van 21 April10 Mei a.s. De heer Haring vroeg verbetering van den RÜneveldscheweg die volgens spr. onbe gaanbaar is voor het verkeer. De voorzitter antwoordde dat genoemde weg buiten onze gemeente ligt. doch wil er wel ziin aan dacht aan schenken, door ter bevoegde plaats bekend te maken. Nadat de heer Noest gesproken had over den sDOorweg- overgang aan den Ziideweg, waar volgens spr verandering in moet gebracht worden omtrent de bewaking, volgde sluiting. Diefstal van geld. Na aangifte werd door de politie aange houden een inwoner dezer gemeente C. L., die als verdacht van diefstal werd gehoord. Deze verdachte, die al vele vonnissen te zijnen laste heeft. is. na voorgeleiding voor den Officier van Justitie te 's Gravenhage ingesloten. Het ontvreemde geld kon door de politie bijna geheel in beslag worden genomen. Het is weder ter hand gesteld aan den bena deelde. VOORHOUT. R.K. Landbouwwinterachool der B. N. S. Na gehouden eindexamen, werd het di ploma uitgereikt aan de volgende leer lingen: J. v. d. Burg, te Berkel; P. de Baar te Borssele Z.M. v. Dam, te Egmond a. d. Hoef; D. v. Egmond, te Aarlanderveen W. v. d. Geest, te Hoofddorp; Jos. de Groot, te Hazerswoude; J, Hartveldt, te Lange- raar; J. v. Kampen'te Hoogkarspel; A. Kroft, Korteraar; allen met lof; L. Kroon, Ursem, P. Kroon Spaarndam; G. Lange- veld, Nieuwendam; G Stokman, Abbenes (H.meer): P. Verkley. Alphen a. d Rijn; J Vollebregt, Zegwaart; C, de Vos. Blcemen- daal bij Gouda; M. v. Winden, Berkel; D. de Winter, Nisse tZ.). Van de eerste naar de tweede klas wer den bevorderd 14 leerjirigen. HAZERSWOUDE. Vergadering Chr. Hist. Kiesverecniging. Voor de Chr. Hist. Kiesvereeniging en de Chf. Hist. Jongerengroep trad in het lokaal Salvatori op de heer J. M. Krijger, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De voorzitter der Kiesvereeniging, de heer C. A. van Dam opende en verzocht den eere-voorzitter, ds. P. L. Kiehl voor te gaan in gebed. Hierop wees spr. op het groote belang van land en volk, bij de a.s. verkiezing. Kenmerk der Chr. Historische Partij is, dat het beginsel der revolutie wordt bestreden, en de dingen worden be zien in eeuwigheidslicht. In den breede stond spr. stil bij hen die naar hun begin sel den mensch en niet God tot 't middel punt stellen, ook van het politieke leven. Breedvoerig werden behandeld een drietal paragrafen van het verkiezings-manifest van de Chr. Hist. Partij, en stilgestaan bij: Overheid, Vrijheid en Staatsbestel, die helder werden uiteengezet, om daarop met een krachtig opwekkend woord tot 'trouw vervullen van roeping en plicht bij de a.s. verkiezing te eindigen. Een 4-tal personen maakten van de ge legenheid gebruik vragen te stellen, die door spreker werden beantwoord. De voorzitter bracht een woord van dank tot den heer Krijger voor zijn leer zaam betoog, en gaf daarop aan de Chr. Hist. Jongerengroep gelegenheid tot decla matie van een tweetal stukken, die met groote belangstelling werden gevolgd. Door ds. P. L. Kiehl werd een slotwoord gesproken, waarop spr. voorging in dank gebed. LEIDERDORP. Onze plaatsgenoote mej. C. v. d. Sijs slaagde voor het practisch-dlploma ma- chineschrijven. Zij was leerlinge van het Inst. Pont Breestr Leiden. 4—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8