BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 12 April 1937i Het prinselijk paar in het paleis Soestdijk. Nieuwe regeling van de pacht. De Tweede Kamer verkiezingen. GEMENGD NIEUWS Haagsche notaris gearresteerd. THIJS IJS ENT DE HOOZE DOOI Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn In de nacht van Vrijdag op Zaterdag te omstreeks half een op het paleis Soestdijk gearriveerd, komende van een feest ten huize van de familie Roëll te 's-Graven- land. Zij hebben Zaterdagmorgen de ver bouwing van het paleis in oogenschouw ge nomen, waarbij zij werden ingelicht door de architecten, de heeren de Bie Leuveling Tjeenk en van der Steur. Voorts heeft het prinselijk paar kennis gemaakt met het personeel van het paleis en zich met velen van hen onderhouden. Na de lunch te hebben gebruikt zijn de Prinses en de Prins tegen 3 uur weer ver trokken. Vele leden der Eerste Kamer achten het ontwerp een teleurstelling. Andere leden handhaafden hun bezwaren niet. Verschenen is het Voorlooplg Verslag van de Eerste Kamer over het wetsontwerp tot nieuwe regeling van de pacht. Met teleurstelling hadden van dit wets ontwerp kennis genomen vele leden, wier bezwaren tegen het bij K. B. van 29 Juni 1929 aan de Tweede Kamer aangeboden en door de Eerste Kamer op 5 Februari 1932 nlet-aanvaarde wetsontwerp hen hadden genoopt hun stem hieraan te onthouden. Bij de samenstelling van het nieuwe voorstel was. aldus deze leden, zeer onvol doende rekening gehouden met de toen maals geopperde bedenkingen. Veeleer overtrof het in stroefheid jerens den eige naar en in miskenning van het recht van den eigendom het eerste ontwerp. Dank zij den verbeteringen, bij de be handeling ln de Tweede Kamer in het wetsontwerp gebracht, verklaarden som mige leden hun voornemen tot afwijzing, tegen het oorspronkelijk ontwerp gekoes terd, thans niet te behoeven handhaven. In hoofdzaak betroffen de geuite bezwa ren: le. het karakter en de strekking van de voorgestelde regeling, waarbij mede ter sprake kwamen: het tijdstip van de indie ning van het ontwerp; de motieven, welke daartoe hebben geleid; de vraag of bij de voorbereiding ervan met de belangen van den landbouw in het algemeen voldoende rekening werd gehouden; de verhouding tusshen pachters en verpachters; de na- deelen welke het ontwerp mede voor den pachtersstand biedt; de vraag in hoeverre in dit wetsontwerp de bevordering van nog verder gaande voorzieningen ln de toe komst wordt beoogd; het tekort aan dif ferentiatie tusschen landelijke eigendom men ten aanzien van de toepasselijkheid van versohlllende der ontworpen bepa lingen. 2e. De aantasting van het eigendoms recht en de beperking van de contract vrijheid, waarbij bespreking vonden: dë totstandkoming van he't pachtcontract, het contlnuatierecht, des pachters bevoegdheid tot verandering van de bestemming van het gepachte, zijn bevoegdheid tot veran dering van gedaante en Inrichting van het gepaohte, het ontbreken eener regeling van den borgtocht. Voorts werden van onderschelden zijden afzonderlijke beschouwingen gewijd aan: 3e. De taak van den rechter ln pacht zaken, waarbij tevens opmerkingen om trent het instituut der erkende pacht- bureaux werden gemaakt. Eenige leden verklaarden, zich over dit wetsontwerp niet gemakkelijk een oordeel te kunnen vormen. Al wilden zij hun standpunt nog niet definitief bepalen, zij meenden wel, dat er spoedig een einde moet komen aan den strijd, die nu al ja ren omtrent een nieuwe regeling van de pacht wordt gevoerd. Sommige leden merkten op, de tegen het wetsontwerp aangevoerde bezwaren niet te kunnen deelen. Zij achtten deze ook niet vrij van overdrijving. Wat de gevreesde continuatie betreft, voor goede pachters bestaat deze thans reeds. Niet dan in zeer buitengewone omstandigheden wordt den- zulken opzegging gedaan. Andere leden hadden met instemming van dit wetsontwerp kennis genomen. Nog andere leden waren eveneens van oordeel, dat aan de tegenwoordige regeling van het pachtwezen groote bezwaren kleven. Zij waren van meening, dat het wetsont werp, zoowel door de bij nota's van wijzl- z'ngen als bij de openbare behandeling ln de Tweede Kamer aangebrachte verbetè- ringen, aanzienlijk was verbeterd en aan bruikbaarheid had gewonnen. De regee ring komt h.i. lof toe voor de wijze, waarop zij getracht heeft, den tegenstanders tege moet te komen en de zaak tot een oplossing te brengen. DREIGENDE STAKING IN HET HAAGSCHE GLAZENWASSCHERS- BEDRIJF. Tusschen een zestal Haagsche werkgevers het glazenwasschersbedrij f en het hoofdbetuur van de Nederlandsche vereenl- ging van fabrieksarbeiders worden reeds sedert geruimen tijd onderhandelingen ge voerd over de door deze werkgevers voor gestelde loonsverlaging, welke aanvanke lijk op f. 2.50 per week werd gesteld, maar later werd teruggebracht tot f. 1.50. io2°°r de arbeldersorganLsatle is deze ver laging afgewezen en ongewijzigde verlen- va,n ^et collectief contract geëischt. iJit contract is op 1 April geëxpireerd, doch lü-J?0}3?6 van den rijksbemiddelaar ver lengd tot 17 April. De besprekingen, welke onder ieidlng van den rijksbemiddelaar, dr. A- C. Josephus Jitta, zijn gevoerd, nebben geen resultaat opgeleverd. zaterdagavond hebben de arbeiders op- w^^!rgaderd en °P advies van het oofdbestuur besloten tot het verzenden J?611 HJtimatum over te gaan. Wanneer van H,r j APtil geen oplossing komt, zal datum af de staking Ingaan, na,!?,,!!- .heeft de rijksbemiddelaar de ta uw opgeroepen om voor hem mont Jnen op morgen op het departe ment van sociale zaken. Door de N.S.B. zal voor de Tweede Ka mer-verkiezingen, naar „Volk en Vader land'' meldt, een Noordelijke en een Zui delijke lijst worden ingediend. Op de Noordelijke lijst komen voor: 1. Ir. A. A. Mussert. Utrecht; 2. C. van Geelkerken, Utrecht; 3 G. Dieters Jr., An- nerveen (Anlo); 4. H. J. Woudenberg, IJmuiden; 5. W. O. A. Koster, Geldermal- sen; 6. M. M. Rost van Tonningen, Den Haag; 7. E. J. Geldorp, Den Haag; 8. G. F. Vlekke, Haarlem; 9. J. H. L. de Bruin. Am stelveen; 10. A. J. Van Peperstraate, Rot terdam; 11. J. Ph. Van Kampen, Amster dam; 12. C. W. Ongers, Amsterdaam; 13. Jhr. E. J. R. M. Von Bönninghausen, Tub- bergen; 14. A. J. Spelt, Hoevelaken; 15. ir. De Rijke, Haarlem; 16. A. Froma, Bierum; 17. J. van Hoey Smith, Rotterdam; 18. G. de Jong, Beetgum; 19. dr. F. O. Bruynlng, Dordrecht; 20. A. J. Aeylkema, Den Haag. Op de tweede (Zuidelijke) lijst staan: 1. Ir. A. A. Mussert, Utrecht; 2. M. V. E. H. J. M. d'Ansembourg, Amstenrade; 3. R. H. Kamphuls, Sittard; 4. J. A Dekker, Goes; 5. H. G. J. M. de Bock, Kerkrade; 6. W. A. Herweijer, Aken; 7. Jhr. mr. W. van der Goes v. Naters, Zeist; 8. A. F. C. Don ders, Tilburg; 9. H. Hendriks, Ouderkerk a. d IJssel; 10. J H. Meijer, Montfoort; 11. M. F. L. H. Welters, Tegelen; 12. H. W. Paes, Nijmegen; 13. A. J. Heken, Zierlkzee; 14. K. H. H. H. P. L. Mentjens. Nleuwstad (L.)15. A. de Waard, Dubbeldam; 16. J. W. Froweln Arnhem; 17. W. R. de Jager, Markelo; 18. J. D. de Ruyter, Ginneken; 19. J. C. Koert, Wolfaartsdijk; 20. L. P. J. A. Munnichs, Echt (L.). Candidatenlijst Herv. Geref. Staatspartij. De candidatenlijst der Hervormd Gere formeerde Staatspartij is voor het geheele land aldus samengesteld: Ds. C. A. Llngbeek, Voorthuizen; ds. K. H. E. Gravemeyer, Den Haag; ds. B. Gijzel, Amsterdam; K. Eelderink, Vianen; ds. L. Boers, Scheveningen; A. J. Burning, Appel; ds. A. C. C. den Hertog, Rotterdam; G. J. Prins, Oldebroek; B. de Jong, Koudum, en A. J. Mast. DE A.S. GROOTE BLOEMEN TENTOONSTELLING TE BOSKOOP. 21 April tot 10 Mei. Alles wijst er nu op. dat men in Boskoop bezig is. eerstdaags de poorten der groote Bloemententoonstelling te ontsluiten, ten einde een stroom van bezoekers te ontvan gen. Met koorsachtige ijver, worden door het gemeentebestuur maatregelen genomen om de gemeente-plantsoenen een zoon schitterend mogelijke aanblik te geven. Ook in de tentoonstellingsgebouwen heerscht de grootste bedrifvigheld Men is volop bezig met den aanleg en verdeeling der perken, terwijl het verharden der paden reeds haar beslag heeft gekregen.h Thans reeds krilgt men bil het betreden van de gebouwen zeer sterk den indruk, dat deze a s. bloe- menshow iets gröotsch belooft te worden! De diverse inzenders, die gereed staan een schat van bloemen in de gebouwen te brengen, zijn in geregeld contact met de tentoonstellingsvereenlging. teneinde de plaatsing der prachtige en kleurrijke groe pen van Flora's kinderen zoo schitterend mogelijk te doen uitkomen. Uit een en an der kan men nu reeds zien. dat de impo sante gebouwen van 21 April tot 10 Mei een lustoord zullen vormen, waarin 't heer lijk zal zijn, om te vertoeven! BEGRAFENIS IR. A. WURFBAIN. Groote belangstelling uit luchtvaart en handelskringen. Onder bijzonder groote belangstelling uit de kringen van luchtvaart en handel, is Zaterdag op de Algemeene Begraafplaats te '-Gravenhage het stoffelijk overschot van ir. A. Wurfbain, directeur van de Oost Borneo Maatschappij, voorzitter van den Raad van Bestuur van de K. L. M. en lid van den Raad van Bestuur van K. N. I. L. M., ter aarde besteld. Aan de groeve heeft, nadat een broer van den overledene had gesproken, mr. G. van der Meulen 't woord gevoerd. Als vertegenwoordiger van den minister van Waterstaat, namens den Raad van Commissarissen en den Raad van Bestuur van de K L. M. en obk iri op dracht van den voorzitter van den Raad van Bestuur van de K. N. I. L. M.. heeft mr. van der Meulen hulde gebracht aan de groote verdiensten die ir. Wurfbain voor de luchtvaart heeft gehad. De Koninklijke enderscheiding, het Ridderkruis van den Nederlandschen Leeuw, in 1930, aan ir. Wurfbain verleend, noemde spr. meer dan verdiend. Hij roemde de volstrekte belan geloosheid, waarmede de overledene steeds voor de luchtvaart gewerkt heeft. Hierna voerde dr. Fentener van Vllssin- gen als president-commissaris van de Oost- Borneo Maatschappij het woord. Dat het geheele personeel, aldus spr., hier te lande en ln onze koloniën mij verzocht heeft op deze plaats te spreken, teekent den man, die eerët als commisarls en later als di recteur onze vennootschap heeft gediend. Vervolgens heeft de heer A. Plesman, di recteur van de K. L. M.. woorden van groote waardeering voor den overledene gesproken. Spr. gaf de verzekering, dat de naam van ir. Wurfbain onuitwischbaar aan de geschiedenis van de Nederlandsche luchtvaart verbonden zal blijven. Nadat allen in de gelegenheid waren ge steld bloemen op de kist te strooien, heeft een familielid de aanwezigen voor de be langstelling bedankt. NIEUWE INSPECTEUR RLIKS- WERKVERSCHAFFING TE GRONINGEN. Naar wij vernemen is als opvolger van den heer J Buiskool benoemd tot inspec teur bij de Rijkswerkverschaffing ln de provincie Groningen de adjunct-inspecteur bij genoemde werkverschaffing de heer A. Kwast te Delfzijl thans ambtenaar ter se cretarie aldaar. Verduistering van 50 a 60 duizend gulden. De Haagsche politie heeft in arrest gesteld notaris H. M. J. J., die zijn kantoor heeft in de Alexanderstraat te 's-Gravenhage. Hij wordt er van verdacht, in den laatsten tijd gelden verduisterd te hebben ten nadeele van zijn cliënten. Dit bedrag staat thans nog niet vast, doch het kan naar ruwe schatting op 50 a 60.000 gulden wor den gesteld. De arrestatie geschiedde op last der justitie. De notaris heeft de hem ten laste gelegde verduistering ten deele erkend. Het is niet gebleken, dat hij gespeculeerd zou hebben. Wel staat vast, dat hij op een te grooten voet leefde. Notaris J. genoot in de residentie een goeden naam, zoodat zijn arrestatie groote verwondering heeft gewekt. EEN GOED GESTERNTE. Op den onbewaakten overweg bij Doe- tlnchem is gistermorgen een auto door een trein gegrepen en 80 meter meegesleurd. Wanneer men de totaal vernielde auto ziet, kan men nauwelijks gelooven, dat zoowel de bestuurder, de heer van B. als twee van zijn kinderen, die in den wagen hebben ge zeten, er met een paar lichte schrammen zijn afgekomen. Het zicht ter plaatse is goed. Tegen den bestuurder is proces-ver- baal opgemaakt. MOTORONGELUK IN BERGEN OP ZOOM De berijder krijgt een hersenschudding. Gistermorgen ongeveer 10 uur was op de Moerstraatschelaan te Bergen op Zoom de luim 20-jarige Lit op zijn motor aan het rijden. De jongen, die nog geen rijbewijs bezat, kwam in de bocht juist voor de stichting Vrederust te slippen, waardoor hij tegen den weg sloeg. Door voorbijgan gers werd de bewustelooze Jongeman bij den heer Tukker binnengedragen, waar dr. Dlkland de eerste geneeskundige hulp verleende en een zware hersenschudding constateerde en eenige inwendige kneuzin gen. In hoogst zorgwekkenden toestand werd de Jongeman per autobrancard naar het Algemeen Burger Gasthuis overge bracht. „Mm." DE BEMANNING VAN DE „ANDRA". De regeering steft een onderzoek in. Naar aanleiding ifen de' onzekerheid wel ke bestaat omtrent.de schepelingen van de „Andra" welk- schip, zooals bekend, in de Spaansche wateren tot zinken is ge bracht verpemen wij, dat de Nederland sche regeering een onderzoek instelt naar het lot der bemanning van genoemd schip, voor zoover deze uit Nederlanders bestaat. BELANGRIJKE OPDRACHT VOOR DE PHILIPS FABRIEKEN. Geluidsversterking-installatie voor Volkenbondspaieis. Naar wij uit Genève vernemen, is aan de Phlllps-fabrieken opdracht gegeven tot levering van de doorvaar ontworpen com plete geluidsversterking-lnstallatle voor het nieuwe volkenbondspaleis te Genève. Hoewel nog geen details bekend zijn, staat het reeds vast, dat dit de grootste in Europa zal worden. MR, J. D. TEN BRUGGEN CATE OVERLEDEN. Zaterdagavond is in den ouderdom van 66 Jaar te Scheveningen overleden mr. dr. J. D. ten Bruggen Cate, oud-directeur van de N.V. Maatschappij voor hypothecair crediet in Nederland te 's-Gravenhage. De overledene is 17 Februari 1871 te Noordbroek in de provincie Groningen ge boren. Na het gymnasium te Groningen te heb ben doorloopen studeerde hij rechtsweten schappen aan de universiteit aldaar. Na zijn promotie kwam hij als admu- dant-dlrecteur bij Hypothecair Crediet ln dienst, welke functie hij 8 jaar vervulde. Met Ingang van 16 Mei 1903 benoemde de vennootschap hem tot directeur. Als zoodanig is hij 32 jaar werkzaam geweest. Met ingang van 1 April 1935 na een diensttijd van 40 jaar werd them eer vol ontslag als directeur verleend. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot is bepaald op Woensdag a.s. te 12 uur op Oud Eik en Duinen te Den Haag. NED. BOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Tot voorzitter van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaxen is 1}1J enkele can- didaatstelllng herbenoemd de heer J. Kamman, oud-secretaris van Den Helder. Tot voorzitter van de afd. Noord-Holland is herbenoemd mr. D. Breebaart, burge meester van Zijpe. Tot bestuurslid van genoemde afdeeling zijn herbenoemd de heeren L. J. Daalder, hoofdcommies ter secretarie van Den Helder en G. Sijdzes, referendaris ter secre tarie van Amsterdam. De afdeeling Friesland heeft tot lid van het hoofdbestuur herbenoemd den heer F. W. Steenhuizen, secretaris van Franekera- deel en tot lid van haar bestuur J. A. Hoogkamp, hoofdcommies ter secretarie van Leeuwarden. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor bultenlandsche boter ls voor de week van 11 t.m. 17 April, behoudens tus- schentijdsche wijziging, wederom vastge steld op f. 0.85 per kilogram. DE INBRAKEN IN DE PROVINCIE GRONINGEN. De Groningsche recherche arresteert gevaarlijk individu. In de laatste weken werden vele inbra ken gepleegd te Nieuw Beerta, Finster- wolde, Zuidhorn en Buitenpost. Dank zij het ijverig speurwerk van den gemeente veldwachter, K. Reinders, en den wacht meester der Koninklijke Marechausee, Groenewou^, belden te Finsterwolde, mocht het gelukken met vrij groote zekerheid te kunnen vaststellen, dat de onbekende dader een Duitscher was. Bij onderzoek in Duitschland bleek, dat hij ook daar tal van inbraken had gepleegd en zelfs daarbij iemand had doodgeschoten. Er was dus alle reden om een kracht dadig onderzoek naar de verblijfplaats van dezen gevaarlijken vreemdeling in te stel len. Door den heer S. Moolenaar, commis saris van rijkspolitie te Groningen, was 'n onderzoek ingesteld naar de sporen, waar bij hij tot de ontdekking kwam, dat de feiten, gepleegd in Nieuw Beerta, Finster wolde en Buitenpost op rekening van dezen zelfden dader moesten staan. Nader werd geconstateerd, dat de man heen en w>er trok door ons land, want ook in Noord- Holland was hij reeds gesignaleerd. De majoor-rechercheur, H. L. J. S. Stie- kema, van de Groningsche recherche, kreeg Zaterdagavond laat een spoor van den man en het gevolg was. dat hij des nachts in een hotel te Groningen kon worden gear resteerd. Hij was in het bezit van twee ge laden pistolen en van diverss inbrekers- werktuigen. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en zal aan den officier van justitie worden uitgeleverd. GROOTE BOERDERIJBRAND TE SCHAIK. Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting is te Schalk de kapitale boerderij van den heer Manders, omvattende woonhuis en stallen afgebrand. Er zijn 29 stuks vee omgekomen. Bovendien is een groote voor raad hooi en stroo en een aantal land bouwgereedschappen verloren gegaan. De schade, die tienduizenden guldens beloopt, wordt ten deele door verzekering gedekt. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Doodelijke aanrijding te Utrecht. Gisteravond om half twaalf reed over den Jutfaaschen weg te Utrecht een per sonenauto uit Noord-Brabant. Toen deze auto de Amstelstraat naderde, kwam het voertuig ln aanrijding met een wielrijder, die den Jutfaaschenweg wilde opdraaien in de richting van de Jeremiebrug. De wiel rijder werd een eindweegs medegesleept. Toen hij werd opgenomen, bleek hij reeds te zijn overleden. Het slachtoffer is een 65-jarige man uit Zeist. De chauffeur van de auto heeft tegenover de politie ver klaard. dat hij den wielrijder plotseling voor zich zag verschijnen en dat de tijd ontbrak om te remmen. DRIE PERSONEN AANGEREDEN TE DELFT. Gistermiddag om half vijf zijn op den Oostsingel nabii de Koepoortbrug 3 per sonen door een aanrijding gewond. Geheel rechts van den weg liepen het echtpaar de Graaf en de U-jarige jongen van Oyen uit Delft. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak werden zij aangereden door een auto. die uit de richting Rotterdam kwam en bestuurd werd door van P. uit Delft. De 59-jarige mevr de Graaf werd met ■het hoofd tegen de trottoirband gesmakt en zeer ernstig gewond. Zii is naar het gasthuis te Delft vervoerd waar zii ter verpleging is opgenomen Over haar toe stand kon nog niets met zekerheid worden gezegd. De 62-jarige heer de Graaf klaagde over inwendige pijnen De jongen werd aan het hoofd gewond. Belden zijn naar hun wo ning vervoerd. POGING TOT OPLICHTING TE ROTTERDAM. Zaterdagmiddag vervoegden zich ten kantore van de Nederlandsche Handel maatschappij aan de Zuidblaak te Rotter dam twee mannen, die geld in voorschot wenschten op te nemen. De dienstdoende beambte, die de beide mannen niet ver trouwde, en gehoord had, dat de heeren bij een bankinstelling te Beek (Limburg); een tegoed hadden, hield het tweetal aan het lijntje, zoodat er inmiddels gelegen heid was zich met de genoemde bank in Beek in verbinding te stellen. Toen Beek aan de draad kwam, hoorde men, dat het tweetal inderdaad op die bank effecten in bewaring had gegeven. Deze waren evenwel waardeloos. Bovendien kon men te Beek aan Rotterdam meedeelen, dat de beide mannen in Limburg door de politie gezocht werden. Deze mededeeling leidde er toe, dat men de centrale recherche van het geval op de hoogte stelde. Eenige rechercheurs zijn naar de Zuid- blaak gegaan, waar men de mannen nog steeds onder voorwendsels had vastgehou den. Het tweetal is gearresteerd en naar het hoofdbureau overgebracht. Het bleken te zijn de 37-jarige W B. en de 36-jarige A. W. beiden woonachtig te Maastricht. Zij" zijn op transport gesteld naar Beek. OP HET KANTJE AF. Een auto met vier inzittenden, onder wie zich de leider der kleine boeren-actie. Alf. Bouman uit Puiflijk bevond, is gisteravond te acht uur onder Lierop bii Eindhoven in de bocht van den weg bh' sluis 9 door eeni hek gereden, dat den weg van het Eind- hovensch kanaal scheidt. De auto, waarvan de voorzijde geheel werd ingedrukt, bleef nog juist op tijd aan den rand van het water hangen. De inzittenden kwamen er met eenige lichte schrammen af. AAN DE GEVOLGEN VAN BEN VAL OVERLEDEN. In het ziekenhuis te Tilburg is Zaterdag avond de 23-jarige schoorsteenbouwer, C. Jansen, die des morgens bij het sloopen van een fabrieksschoorsteen van een hoogte van ongeveer 25 meter omlaag viel, en daarbij ernstig werd gewond, overleden. VERDRONKEN. Zaterdagavond te half negen is de 18- jarige Hayema uit Donderen gemeente Vries, die per rijwiel de Werfstraat uitreed, pardoes ln de Noorderhaven gereden. Hoe wel hij spoedig op het droge was gebracht, bleken de levensgeesten reeds te zijn ge weken. Hij bleek ter plaatse onbekend te zijn. AUTO BIJ BREDA TEGEN BOOM GEREDEN. Gistermorgen reed op den Tilburgschen- weg, juist op de grens van Teteringen en Ginneken, bij Breda, een zware 16 cylinder Cadillac, bestuurd door den 50-jarigen heer S. uit Utrecht, toen de krantenbe steller Van D. plotseling den weg overstak. De bestuurder trachtte den man te ont wijken en reed daarbij met groote vaart tegen een boom op. De bestuurder werd door de voorruit geslingerd en kwam op het wegdek terecht. De krantenbesteller werd door de auto aangereden en brak zijn schouder. Belden waren zóó ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis te Breda moesten worden over gebracht De auto werd grootendeels vernield. BUITENLANDSCH GEMENGD. STUK IJZER OP RAILS GEVONDEN Op het traject LondenRamsgate heeft men gisteren een zwaar stuk ijzer gevon den, dat onbekenden daar hadden neerge legd, kort voor het passeeren van den snel trein. Het obstakel veroorzaakte kortslui ting, waardoor het treinverkeer eenlgen tijd werd gestagneerd. De politie is op zoek naar dc daders. ZANDSTORMEN IN CHINA. Zandstormen van een kracht als de laat ste dertig jaar niet meer is voorgekomen, hebben gisteren op den Loenghai-spoorweg in China zware schade aangericht, ln het bijzonder in het Noorden der provincie Honan. Het treinverkeer ondervond stag natie, evenals de telefoon- en telegraaf- leidingen. De vliegtuigen van de maat schappij Eurasia worden om het storm- gebied heengeleid. 9. Terwijl oom Brom daar zoo werd beetgenomen, lag Thijsje nog steeds fijn te diroomen hij was zich van niets bewust en raakte langzaam-aan weer heerlijk uigerust. Dooh plots'llng ging het pats.pats... pats.. en Thijsje voelde op zijn neus Iets nats; zoo werd hij dus gewekt doordat het dak van 't hutje lekt! Spatterdespatspatspat Thijs' gezicht was heel'maal nat en zijn slaapje was niu uit. Toen hoorde hij een vreemd geluid; er ruisohite oon het hutje water het stroomde overal, met veel geklater en toen Thijsje om zich heen eens keek. zag hij, dat het cp een echte overstriomlng leek. „O!" riep hij, „als alle sneeuw en ijs van het Noordpoolgebied nu smelten gaan, zal heel de wereld spoedig onder water staan! Dit wordt een ramp, naar allen schijnmaar waai' zou oom Brom rui zijn?" 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7