f. 0.60 f. 2.- De tusschentijdsche verkiezing te Brussel IEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 12 April 1937 VOORDEELIGE AANBIEDINGEN MAGGI' 'IJN/T EN lETTIIEh WOLLEN DEKENS STOOMEN COLBERTCOSTUUMS STOOMEN Het pleit is beslecht - Rex lijdt een zware nederlaag INSTITUUT VOOR ARBEIDERS. ONTWIKKELING. Uitstekend geslaagde sluitingsochtend. Heeft de afdeeling Lelden van het In stituut voor Arbeidersontwikkeling ln het algemeen zeer goed bezochte bijeenkom sten. ook de gistermorgen gehouden slui tingsochtend vormde geen uitzondering, daar het Luxor-Theater tot aan de laatste plaats bezet was. Na een kort welkomst woord werd aangevangen met de vertoo ning van een journaal en een cultuur- filmpje, dat een ware propagandafilm voor de zwemsport mag heeten Bijzonder fraaie opnamen vestigden de aandacht op den heilzamen invloed van het zwemmen op de gezondheid. Vooral ook de onder water opgenomen beelden waren opmerkelijk en dit kleine stukje sportpropaganda oogstte dan ook een spontaan applausjel Voor de pauze werd het programma ver der verzorgd door het dubbel-mannen- kwartet ..Sempre Avanti". onder leiding van den dirigent Joh. v. d. Broek, en den bekenden declamator Jan Lemaire Sr. De nummers, die ..Sempre Avanti" gaf. waren niet van de gemakkelijkste, doch het moet gezegd worden, dat dit groepje zan gers buitengewoon goede resultaten be reikt. .Het zakje lekkers" van Theo Thijssen, werd op de hem eigen vlotte wijze door Jan Lemaire Sr. voorgedragen, terwijl hij als tweede nummer een fragment gaf uit ..De brave soldaat Sohwejk". dat ook zeer ln den smaak viel, getuige het levendige applaus. Na de pauze werd de bekende film van Charlie ChapUn Modern Times" vertoond, die den bezoekers een uurtje van hartelijk lachen bezorgde. Aan het einde der voorstelling sprak de voorzitter, de heer H. van Woudenberg een woord van dank aan allen, die in den loop van het seizoen hun krachten tot het sla gen van dit winterprogramma hadden ge geven en roemde ln het bijzonder de voor treffelijke medewerking van de directie van het Luxor-Theater. Namens de afdee- ling werd aan mevr. Uges een prachtige bloemenmand aangeboden, waarbij spr. den wensch tot bestendiging van de goede ver standhouding tusschen beide partijen uit sprak. Een kort woord van waardeering werd gesproken door den h-eer A. J. Jongeleen. secretaris der afdeeling Leiden der S.D. A.P.. vooral ook lot het volijverige be stuur. dat voortdurend tracht ontwikke ling aan de arbeiders te brengen. Spr. besloot met een oproep aan de leden om de cultureele waarden, die het veroverd heeft te verdedigen door hoog te houden de de mocratie. waarin deze waarden en vrij heden verankerd liggen. Met een kort woord volgde hierna de sluiting van dit voor de Leidsche Insti- tuutsafdeeling wel zeer geslaagde winter werk. VEREENIGING VAN MATHESIANEN. Excursie naar de Philipsfabrieken. Zaterdag J.l. hield de Ver. v. Math, een excursie naar de Philipsfabrieken te Eind hoven 's Morgens vaten alle 60 deelnemers present en werd welgemoed in 2 touringcars de reis aanvaard. Hier werden de deelne mers in de gehoorzaal der Philipsbedrijfs- school ontvangen door den l)eer J°h. die een korte lezing hield over de ontwikkeling der gloeilampen. Na afloop der lezing werd een bezoek gebracht aan de werkplaats waar de vormen gemaakt worden om het glas te smelten. Daarna aan de z.g. ,,tnijn", de glasblazerij en vervolgens aan deze af deeling zelf, waar de glazen ballonnen in allerlei modellen alsmede de neonbuizen ge maakt werden. Daarna ging het naar de afdeeling waar de machines staan opge steld, welke 250.000 ballonnen per dag ma ken. Van hier ging de tocht naar de demon stratiezalen, waarna nog werden bezocht: het modern verlichte huls. het museum, de lasch- en de licht- en Radloafdeelingen. Na eenigen tijd in het ontspanningsge bouw te hebben vertoefd, dankte de popu laire leider der V. v. M.-excursles de heer van Zwieten de Blom, de leiders voor hun leerzame uiteenzettingen. Hierna ging de reis door 't mooie Brabant naar de Moer- dljkbrug en terug naar de Sleutelstad. Na af loop dankte de voorz. den heer v. Zwieten voor zijn prettige leiding en herinnerde de deelnemers aan de lezing op a.s. Zaterdag van prof dr. Thierens. Vraagt uitdrukkelijk BOUILLONBLOKJES Een prima product, voor elke beurs be reikbaar. Lef op de geel-rode etiket ten en de fabrieksmerken! de naam MAGGI en de Kruisster 9505 (Ingez Med.) claal de enthousiast gespeelde, geestige ouverture „Un Tour de Bandits" oogstten een groot succes. Het applaus was zóó har telijk, dat het gezelchap tot opstaan ge dwongen werd. Tot slot volgde nog de fraai geïnstru menteerde marsch „Afscheid van 't Vierde" von onzen onvolprezen oud-stadgenoot Godfried Mann. Directeur Bolderdijk komt alle eer toe voor de nauwgezette wijze waarop hij alles had ingestudeerd; zijn rustige directie en muzikale opvattingen stempelen hem tot een voor gezelschappen als dezen Ideaal leider. Na afloop betrad voorzitter v. d. Schee nogmaals het podium en overhan digde onder hartelijke bewoordingen bloe men aan mevr v. d. Eelaart, aan den 70-jarigen jubilaris den eere-voorzitter den heer Metselaar, die tevens een royalen fruitmand ontving, als mede aan mevr. Bolderdijk. Nog werd een frlssche marsch gespeeld, waarop na de pauze het kleinkunst- ensemble „Leberto" een gevarieerd pro gramma met enorm succes uitvoerde Het wist de goede stemming krachtig te ver- hoogen; men volgde geboeid het optreden van dit ensemble, dat Inderdaad-uitsteken de nummers bracht! Een geanimeerd bal. op de vertrouwd prettige muziek van Hofenk's Melody Makers was 't besluit van dezen voor „de Post" en zijn aanhang zoo geslaagden avond! LEIDSCH TOONEELGEZELSCHAP. UITVOERING HARMONIE-GEZELSCHAP „DE POST". Muziek en cabar Zaterdagavond waren velen vereenigd in de Stadsgehoorzaal, ter bijwoning van de 28ste jaaruitvoering van het Leidsch Har monie-Gezelschap „De Post", dat zich voor dit concert weer terdege ingespannen had, om goed voor den dag te komen. Wij zijn opnieuw getuige geweest van de gedegen muziektechnische capaciteiten der Postmannen, die ongetwijfeld hun direc teur. den heer Bolderdijk dank verschul digd zijn, voor de wijze waarop hij hen muzikaal ontwikkelt. De voorzitter, de heer v. d Schee, heeft, nadat met groot enthousiasme Schubert's Marche Militaire gespeeld was, allen wel kom geheeten. in het bijzonder den direc teur van het Postkantoor, den heer A. v. d. Eelaart en diens echtgenoote, diverse hoofd ambtenaren, afgevaardigden van zuster verenigingen en van het L.S.C. en de V.V.S.L. Spr. memoreerde o.a. dat dezen avond ook de ouverture „Un tour de Bandits" 'Ban- diten-streichei van von Suppé uitgevoerd zou worden, die het gezelschap dezen zomer op het concours te Westzaan als eigen ge kozen nummer zal spelen. Wat het programma betreft: dit heeft ons over 't algemeen zeer bevredigd. De discipline, de zuiverheid en 't klankvolume laten al héél weinig te wenschen over. Daarbij komt, dat ook de solistische passa ges vertolkt worden door alleszins bekwame krachten wij denken o.a. aan den solo klarinettist en den als-saxophonist. Alle nummers waren zorgvuldig afge werkt, al zijn er dan wel eens schomme lingen en enkele vergissingen te constatee- ren. Dit is overigens begrijpelijk, wanneer wij in aanmerking nemen, dat hier dilet tanten aan 't werk zijn. De ouverture Alaska van Joh. Kessels, de ln een frisch tempo, rythmisch, vlot en soepel gespeelde wals „Geschlchten aus dem Wienerwald" van Strauss, de fantasie „Cavalleria Rustlcana" van Kessel en spe- Ca baret avond in „Zomerlust". Het anderhalfjaar geleden opgerichte Leidsche Tooneelgézelschap gaf Zaterdag voor een vrij talrijk publiek in café restaurant „Zomerlust" een geslaagd ca baretprogramma ten beste, dat voor het grootste deel door eigen krachten werd verzorgd. De voorzitter, de heer Pardon, sprak een kort welkomstwoord, inzonderheid tot de afgevaardigden der zustervereeniglngen. terwijl hij tevens de leden, donateurs en donatrices dankte voor den in het afge- loopen jaar ondervonden financieelen steun. Daarna werd direct een aanvang ge maakt met de afwerking van het geva rieerde cabaretprogramma, dat diversen leden gelegenheid bood van hun kunnen te doen blijken. Het komische deel hiervan werd voorna melijk gevuld door het duo Meier en Jan sen, die niet het minst door hun potsier lijke kleeding de lachers terdege op hun hand hadden. Daarnaast hebben wij een goede herin nering bewaard aan het optreden van een decamator, die voordrachten van Jack Bess met veel succes over het voetlicht bracht. Maar de voornaamste attractie van het programma vormde blijkens den luld- ruchtigen bijval van het publiek toch wel het optreden van den 10-jarigen Fransje Bos. in het programma aangekondigd als Holland's Jongste humorist. Met alle waardeering voor de aardige wijze, waarop dit kind zijn liedjes ten beste gaf, overheerschten ln ons toch gevoelens van medelijden, toen wij dezen knaap gekleed in rokcostuum met hoogen hoed! bezig hoorden en zagen. En al moge het dan waar zijn, dat hier van kinderexploi tatie geen sprake ls, omdat hij zijn num mer geheel belangloos „brengt" en zijn optreden alleen bedoeld ls als een leer school voor zijn toekomstige loopbaan, toch handhaven wij zonder eenlg voorbe houd onze meening. dat dergelijke kinde ren op de nlankeri nog niet thuis hooren. Het publiek deelde dit Inzicht blijkbaar niet of gaf daarvan althans uiterlijk geen blijk en juichte den Jeugdigen zanger na elk liedje uitbundig toe. De Floraband onder leiding van John Boelee bracht muzikale afwisseling en ver zorgde ook de dansmuziek tijdens het bal 0.1.v. Gé Mleremet, dat dezen avond be sloot. Voor het examen kantoorstenograaf ie den Haag afgenomen door de Federatie voor stenografie „Groote" slaagde mej. E. Herweyer, leerlinge van mej. B. de Swart, alhier Donderdag a.s. hóópt onze stadgenoot, de heer Johan Barendse zijn 25-jarig Ju bileum als bediende ln de studentensocië teit „Minerva" te herdenken. CHR. ESSAYISTEN KRING. In hotel Pomona te Utrecht hield Zater dag de Chr. Essayistenkring een bijzonder geanimeerde vergadering, waarin verschil lende onderwerpen het werk van den kring rakende, de revue passeerden. Door den voorzitter dr. J. van Ham van Leiden wer den eenige nieuwe leden geïnstalleerd. Uitvoerig werd er gesproken over de Vondel-herdenking van dit Jaar. Te dien aanzien ligt ook een taak voor den essa yistenkring die door het zoeken Van con tact. ook plaatselijk door de leden, onge twijfeld de Vondelherdenking steunen kan. Door een der leden werd ook nog gewe zen op de Mamix-herdenking van het vol gend jaar. Ook hier ligt er een taak voor den kring en dienen er reeds nu voorbe reidingen te worden getroffen. Zeer uit voerig werd vervolgens gesproken over de mogelijkheid van nauwer contact met den Chr. Auteurskring. NIEUWE UITGAVEN. De Binnenscheepvaart in 1936. De heer C. A. M. C. van Kasteel heeft een overzicht samengesteld over „De Binnen scheepvaart in 1936". hetwelk ls uitgege ven door het weekblad „De Binnenvaart". Naast een kroniek van de voornaamste ge beurtenissen in de Binnenscheepvaart in West-Europa in 1936, geeft de schrijver een overzicht van de internationale verhoudin gen op de Rijn en op de waterwegen In België en Frankrijk. Bij W. J. Thieme en Cie te Zutphen is verschenen: „Inkomsten- en vermogens belasting", eenvoudige uiteenzetting door B. A. C. Balllntyn. EIGEN LABORATORIUM onder leiding van Mej. Dr. Ir. H. J. DE WIJS, schelle, ing. Aflevering als nieuw met behoud van volle soepelheid. De dekens worden bil ons niet ge kamd, doch geborsteld en hel wolverlies 1b nihil. WU stoomen volgens de nieuwste methode d.w.z. U spaart kleur en kwaliteit van Uw kleeren en de „apprêt", de vastheid van de stof, welke alléén behouden kan blijven bij het door ons toe gepaste systeem „droog reinigen" (dry cleaning) AL ONZE STOOMPRIJZEN ZIJN AANMERKELIJK VERLAAGD 9510 (Ingez. Med.) VISCHPR1JZEN. IJmulden 12 April. Tarbot per KG. f. 0.94—0.56; Griet per kist van 50 KG. f. 29—8; Tongen per KG. f 0.850.65; Groote Schol per kist van 50 50 KG. f.21; Middelschol per kist van 50 KG. f. 2215; Zetschol per kist van 50 KG. f.318; Kleine Schol per kist van 50 KG. f.251.90; Bot per kist van 50 KG. f. 1.50; Schar per kist van 50 KG. f. 3.402.10: Tongschar per kist van 50 KG. f.3227; Vleeten per stuk f.65; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 5.302; Schelvisch per kist van 50 KG. f.1916; Middel Schelvisch per kist van 90 KG. f. 19 —16: Klelnmlddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 16.50—12; Kleine Schelvisch per kist van 50 KG. f. 13—5.40;. Kabeljauw per kist van 125 KG. f.,58—'21.50; Gullen per kist. van 50 R.G. f.34505; Lengen per stuk f.2 30—0-50; HïUbot per KG. f. 0.92— 0.72; Wijting per Trist; van 50 KG. f. 5.40 2.10; Koolvlsch per sluk f 0.850.08: Ma kreel per kist van 50' KG. f. 8—2.30. Aangevoerd: 16 kisten versehe haring, f. 1.50—1.05 per kist. Aangekomen 11 stoomtrawlers: LJM. 80 met f.940; IJM. 26 met f.2850; IJM. 73 met f.2830; IJM. 7 met f.2000; IJM. 118 met f.330; IJM. 46 met f.2570: IJM. 15 met. f.2950: IJM. 177 met f.1130; IJM. 106 met f. 680; IJM. 432 met f. 820; IJM. 159 met f. 970. En de loggers: SCH. 210 met f.570; SCH. 285 met f.680; SCH. 133 met f.730; SCH 69 met f.430; KW. 75 met f.430; KW. 75 met f.330; KW. 162 met f.310: KW 166 met f.360; KW. 80 met f.370; KW. 169 met f.420: KW. 101 met f.610; KW. 147 met f.370; KW. 48 met f.410; KW. 144 met f.360; KW. 178 met f.400; KW. 177 met f.380; KW. 112 met f.250; KW. 154 met f.310; KW. 108 met f.310; KW. 91 met f.110; KW. 14 met f 290; KW. 24 met f.320; KW. 35 met f.320; KW. 155 met f.330; KW 62 met f.360; KW. 41 met f.440; KW 114 met f.250; KW. 46 met f.340; KW 105 met f.330; KW. 173 met f.320; KW. 95 met f.330; KW 52 met f.270; KW. 45 met f.330; KW. 33 met f.280; KW. 110 met f410; KW. 22 met f.370; KW. 158 met f.450; KW. 65 met f.700; KW. 102 met f.240. De besommingen zijn niet officieel. O VERWACHTE SCHEPEN. Thuiskomende voor de Dinsdagmarkt Dirkje RO. 53. Vangst 55 m. schelvisch, 110 m. braadschelvlsch, 50 m. radio, 100 m. wij ting, 60 m. gul en kabeljauw, 10 m. ma kreel, 25 m. varia. Totaal 410 manden, be nevens 100 st. stijve kabeljauw. Rotterdam IJm. 112. 40 m. schelvisch. 80 m. braadschelvlsch. 80 m. gul, kabeljauw en blanke koolvlsch, 50 m. koolvlsch, 30 m. wijting, 30 m. radio. 15 m. makreel, 20 m. platvlsch, 30 m. varia. Totaal 375 manden benevens 401 kilo kabeljauw en 40 stuks leng. NOG MEER TRAWLERS OPGELEGD. (Van onzen correspondent). f Ook de trawlers Geziena Catharlna IJM. 50 en de Llmburgla IJM. 54 zijn opgelegd. Voor het door de Ver. van Spraak leeraren gehouden examen voor het ge tuigschrift „spreekonderwljs" slaagden de dames W. van Duyn, H. van Veenendaal en A. Hokkeling en de heeren P, O. Revet en F. D. Teljeur, allen alhier, De tweede ploeg der lichting 1937 van het onbereden gedeelte van het 6e regiment veldartillerie alhier wordt 20 Juli voor eer ste oefening Ingelijfd en direct daarna naai hief gezonden Zaterdagavond omstreeks half twaalf zijn op den Haagweg drie wielrijders, A. Z., P. G. en J. C. K. met elkaar ln botsing gekomen, waardoor een algemeene val partij ontstond, en alle drie zoodanig wer den gewond, dat de E. H. D. hen moest verbinden Van Zeeland. Brussel, 11 April. (Van onzen eigen correspondent). Zelden of nooit vermoedelijk wel nooit zal het gebeurd zijn, in de politieke en parlementaire geschiedenis van West- Europa, dat een tusschentijdsche verkiezing zooveel strijd uitlokte en ook zooveel be langstelling wekte tot ver bulten de land grenzen als deze welke heden, in het arron dissement Brussel, haar beslag heeft ge kregen. Men weet waarover het gaat en het zal wel niet noodig zijn hier, ln alle details te herinneren aan de opkomst van de Rex- beweglng in België, dc plaats welke zij in neemt in de partij-politieke constellatie van dit land en de agitatie gevoerd door haar leider, Léon Degrelle, eerst tegen het „be smetten" ln de Katholieke Staatspartij, daarna tegen de politiek-financieele schan dalen in het algemeen en ten slotte tegen het Kabinet van Zeeland en meer speciaal tegên wat Degrelle noemt „het marxistische overwicht" ln deze regeering. Gegroeid uit de Waalsche en Fransch-Brusselsche katho lieke studenten-actie „Chrlstus-Rex", welke, slechts enkele jaren geleden, haar oor sprong en brandpunt vond in de universi taire kringen te Leuven, heeft deze bewe ging naarmate hare jonge voorstanders de unlversiteitsbanken verlieten, geleidelijk ook voet gekregen in het sociale en politieke le ven van de Belgische bevolking. „Het is een „alte Geschichte" dat de jongeren, dat het opkomende geslacht, de ouderen die de commandoposten der natie bezetten, daar van zoeken te verdringen. In deze na-oor- logsche periode van materieele onzekerheid, sociale ontreddering, oeconomische crises, en velen ook onder de intellectueelen tot vertwijfeling brengende werkloosheid, kon het niet anders of de afgestudeerde jeugd, die nagenoeg alle toegangen tot wat men gewoon ls „de toekomst" te noemen, ver sperd zag, moest ten slotte een schier hope- looze poging doen om toch door te breken en de plaats te veroveren, waarop zij recht meende te hebben. In den schoot van de Katholieke partij en vooral van conservatieven Waalschen én „fransklljonschen" vleugel, werd, door dc Rex-mannen, voor de eerste maal sla? geleverd. De overhoopzetting van een dooi minister van Staat, senator Segers gepre sidcerd congres van de „Fédératlon des As coclatlons et Cercles Catholiques" was de eerste heroïsche episode ln dezen strijd. Kort daarop ving de campagne aan van Rex tegen de „besmetten" ln de Katholieke partij, „les pourrls" volgens het sedertdien geijkte woord. Het eene polltlek-flnancleele schandaal volgde op het andere Senator Segers, fel gecompromitteerd, verdween van het parlementaire tooneel, na eerst nog een proces wegens laster tegen Degrelle te heb ben verloren. Hij was echter niet 't eenige olachtoffer. In het Staatskatholleke kamp lelde men ze weldra met tientallen, maar ook de socialisten en zelfs de liberalen bleven niet onaangetast. De ineenstorting van den Katholieken Belgischen Boeren bond, van de socialistische „Bank van den Arbeid" en van talrijke andere finan cieele en Industrieele ondernemingen nam de proporties aan van een reusachtige ia- wine. Alles schudde en beefde. De geheele sociale en politieke structuur kwam op losse schroeven te staan D- man-ln-de- ,-lraat had nergens nog een houvast aan. Al wie maar over een greintje politieke macht beschikte kon ervan verdacht wor den „besmet" te zijn. In deze atmosfeer was het dat de parlementsverkiezing ln Degrelle. Mei 1936 plaats grepen. Rex. door de bui tengewone dynamische kracht van Léqn Degrelle medegesleept, maakte van de ver warring gebruik om zich met een nogal Quabelzinnig politiek en sociaal program ma dat echter, voor den gewonen kiezer i,ot één enkel punt was gereduceerd: het opruimen van de polltlek-flnancleele schandalen en het zuiveren van de parle mentaire atmosfeer, in den verkiezings strijd te werpen. Het gevolg van deze raad pleging van het kiezerskorps was dat, voor de eerste maal, 21 Rexlstlsche afgevaar digden in de Kamer hun Intrede ueden, de Vlaamsche Nationalisten hun getal sterkte in het Parlement verdubbelden en ook de communisten heel wat winst moch ten boeken. Van de drie zoogenaamd „tra- dilioneele" partijen kwam de Katolicke 't dccrlljkst gehavend uit den strijd. De feiten die op deze verkiezingen volg den liggen nog versch ln ieder geheugen. De Rexlstlsche fractie ln de Kamer en den Senaat, samengesteld uit onervaren Jonge mannen, beantwoordde niet aan de ver wachtingen, door vele rexistische kiezers gesteld Bij de Interpellaties over de flnancleel- polltieke schandalen, werden zij door de meer gewikste woordvoerders van de regee- ring en de regeeringspartljen vertrouwd met de finesses van het Parlementaire spel, herhaaldelijk „gerold". Degrelle zelf ont wikkelde theorieën die naar den autoritai- ren staatsvorm begonnen te zwemen; hij verdedigde verder de corporatieve organi satie en vertegenwoordiging der beroepen en bedrijven en sloot een geheim accoord met het Vlaamsch-Nationaal Verbond op den grondslag van oen reorganisatie van den Belgischen eenheidsstaat. Een federa tieve staat in den welke Vlamingen en Wa len over hun lotsbestemming zouden be schikken, zou in de plaats van het gecen traliseerde en centraliseerende regime treden. De dynastie van Sakscn-Coburg zou behouden blijven maar de Vlaamsche Nationalisten bepaalden uitdrukkelijk, dat het accoord geenszins hun verzaking aan het DIetsche Ideaal Insluit. Belde groepee- rlnaen zullen gezamenlijk den strijd aan binden tegen het communisme en IJveren voor het totstandkomen van een corpora tieve volksordening met behoud evenwel van het politieke Parlement en het alge meen kiesrecht. Voorts ging de leiding van Rex de ver bintenis om „een aanhoudende campagne" te voren tot reïntegratie van de taalver- vreemden in Vlaanderen binnen de Vlaam sche volksgemeenschap terwijl voorts als doel van het accoord in uitzicht werd ge steld het bewerken van een fusie van het V.N.V. (Vlaamsch Nationaal Verbond) en Rex-Vlaanderen, zijnde de Vlaamsche af deeling van de Rexlstlsche groepeering ln één Vlamsch-Natlonale organisatie. Voor Groot-Brussel bepaalt het accoord dat dit gebied geregeerd en bestuurd zal worden op zulkdanlge wijze dat een einde zou gesteld worden aan de huidige verfran- schlngspollllek en dat aan de Vlamingen de volledige ontplooiing van hun nationaal bestaan wordt gewaarborgd. In de Zomermaanden van 1936 kende Rex. na het electorale succes in Mei ge boekt, een onbetwistbare Inzinking. Een poging om op 25 October, een massade monstratie te houden in de Brusselsche voorstad Ukkel, waar Degrelle, naar hij beweerde 250.000 man ging bijeenbrengen, mislukte ten gevolge van een door de re- 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2