LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 12 April 1937 Wedstrijden tusschen Nederland en België Twee overwinningen voor onze landgenooten GYMNASTIEK. De Nederlandsche turnploeg. Voor den drielanden-wedstrijd BelgiëLuxemburgNederland. Op Zaterdag 15 en Zondag 16 Mei zal te Ostende in België de drie-landen-wed- strijd turnen plaats hebben tusschen Bel gië, Luxemburg en Nederland. De ploegen zullen uit acht turners bestaan. De wed strijd omvat keuroefeningen aan rek, brug, ringen, paard, tremplin-paardsprong en vrije oefeningen. Naar wij vernemen, is de Nederland sche ploeg voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: F. Keijzer (Goes), Van Genderen (Vlaardingen), Melkman (Antwerpen), Kok (Rotterdam), Verhocckx (Rot terdam), Molenaar (Zuidscharwoude), Zwaaf (Amsterdam) en Wedel (Den Haag). De laatste is pas weer bondslid geworden ën er moeten nog enkele formaliteiten worden vervuld om dezen gymnast defini tief in de ploeg te doen opnemen. Reserves zijn: Linde (Hengelo) en Cos- ter i Amsterdam). Leider is de heer A. Metz, alhier. Als juryleden voor Nederland zullen fungeeren de heeren Stiens (Amsterdam) en Sommer (Dordrecht). Des middags wordt op het strand van Ostende geturnd, 's Zondagavonds ln den gtooten schouwburg. BILJARTEN. Van Vliet Nederlandsch kampioen ancre cadre 71/2. Record in het algemeen gemiddelde verbeterd. Zaterdag en gisteren is te Amsterdam het door de B.V „Benoorden het IJ" geor ganiseerde bUjarttournooi om het Neder landsch kampioenschap ancre cadre 71/2 voortgezet en beëindigd. De uitslagen van de Zaterdag gespeelde partijen luiden: LAWN-TENNIS. Tennispark „De Krogt" geopend. Onder groote belangstelling is Zater dagmiddag het tennispark „De Krogt" te Öegstgeest officieel geopend. Zooals bekend, besloot eenige maanden geleden de gemeenteraad van Öegstgeest tot het in gereedheid brengen (voor den aanleg van een sportterrein) van een per ceel tuingrond aan den Abspoelweg. Na dat dit omvangrijke werk was afgeloopen is een groot gedeelte daarvan verhuurd aan den heer J. M. Dagniaux, die met spoed overging tot den aanleg van een 7- tal tennisbanen en tot het bouwen van een in deze omgeving passend clubhuis. Zaterdag zou dit complex worden ge opend. Onder de vele belangstellenden merkten wij op den burgemeester, den heer A. J. van Gerrevink en den gemeente-secretaris den heer ft, Reitsma. Toen allen zich in het clubhuls hadden vereenigd, sprak de exploitant, de heer J. M. Dagniaux, een welkomstwoord. Het is vandaag zeide hij een heug lijke dag en ik ben zeer verheugd dat men ui zoo grooten getale gekomen is om ge tuige te zijn van de opening van dit nieuwe tennispark. Als ik alle moeite en zorgen bedenk, die verbonden zijn aan de totstandkoming van dit complex, gaat mijn dank uit naar het gemeentebestuur van Öegstgeest voor de betoonde medewerking en verleenden steun. De burgemeester heeft dit tennispark willen zien als een plaatselijk belang, een nieuwe aantrekkelijkheid voor ons mooie Öegstgeest en een factor tot opvoeding en gezonde ontspanning der bewoners. Spr. zegde hem en het bestuur der ge meente hartelijk dank voor de ondervon den medewerking en hulp en vertrouwde, dat de belangen van Öegstgeest hiermede in belangrijke mate gediend zijn. Tennisspel heeft een bijzondere waarde voor de opvoeding: het is een oefenschool voor goede manieren, beheersching en volharding; het bevordert de onderlinge waardeering en vereenigt de beoefenaren in een vriendschappelijken kring. De ge legenheid tot beoefening van het tennis spel zal door de opening van dit tennis park belangrijk uitgebreid worden tot wel zijn van Öegstgeest en omgeving, maar op speelsters en spelers zal mede de taak rus ten den goeden geest te kweeken en te bewaren en de tennissport te maken tot een onmisbaar element van opvoeding en ontspanning. Moge dit tennispark dienstbaar zijn aan den groei en bloei van Öegstgeest en het tennisspel, aldus spr. En hiermede verklaarde hij het tennis park ,De Krogt" voor geopend. Hierna dankte de burgemeester den heer Dagniaux voor de uitnoodiging om bij de opening tegenwoordig te zijn. B. en W. hebben de totstandkoming van dit tennispark gezien als een Oegstgeester belang en zijn zeer dankbaar voor het ge nomen initiatief. Daarnaast is spr. dank baar voor de prettige wijze, waarop deze sportcombinatie is tot stand gekomen. Hij hoopte van harte, dat het tennis park naast het andere zal kunnen bestaan en dat zich hier een gezellig onderling sportleven zal ontwikkelen. Spr. eindigde met den wensch, dat deze tennisbaan moge medewerken tot opvoe ding van de jeugd en de rijpere jeugd. Vervolgens werd de thee geserveerd, waarop de burgemeester met een der leden van de Leidsche Lawntennisclub, (welke hier 3 banen in gebruik heeft) het eerste balletje sloeg. WATERPOLO. NEDERL. ZEVENTAL GEKOZEN. Dommering 286 30 36 8.93 Wiemers 800 30 65 10.00 Sweering 300 35 42 8.57 Gehrels 259 35 94 7.40 Wiemers 273 34 51 8.02 De Leeuw 300 34 51 8.82 Van Vliet 300 28 38 10.77 Gehrels 261 28 53 9.32 Dommering 300 23 46 13.04 Sweering 239 23 41 10.39 De resultaten van gisteren dijn: Sweering 192 27 45 7.11 Van Vliet 300 27 51 11.11 De Leeuw 150 26 22 5.76 Dommering 300 26 50 11.53 Wiemers 300 36 43 8.33 Geihrels 229 36 37 6.36 Dommering 300 23 75 13.04 Van Vhet 243 23 41 10.56 De Leeuw 236 26 55 9.08 l9weerïng 300 26 66 12.69 Van Vliet heeft niet' alleen het Neder- Tegen West-Duitschland. Het Nederlandsche zevental dat Zater dag en Zondag a.s. in Duisburg en Essen tegen West-Duitschland zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: v. Woerkom (ZIAN). Achter: v. Oostrom Soede (Het IJ), Reg- tcr (RZC) en R. den Hamer (HZ en PC). Voor: Maier (Het IJ), Stam (BZ en PC) en van Aelst (Het IJ). Reserves: Paerl (Het IJ), Herklotz (HZ en PC) en Kollerie (DWR). De Crt. landsch kampioenschap behaald, maar hij bleek ook een nieuw Nederlandsch record in het algemeen gemiddelde te hebben ge vestigd met het cijfer 10.61. Het oude record stond op naam van de Leeuw met 10.48. Dommering, die in zijn eerste partijen geen sterken indruk had gemaakt, kwam later met zeer soliede en fijn afgestemd spel voor den dag. Hij bezette dan ook de tweede plaats ln het eindklassement. Ook Wiemers gaf met vaak meesterlijk spel den jongeren deelnemers een lesje en bezette de uiterst eervolle en volkomen verdiende derde plaats. De kampioen van het vorige jaar de Leeuw moest zich thans tevreden stellen met de vierde plaats, terwijl Sweering de vfjfde plaats innam. De Amsterdammer heeft zijn goed spel van vroeger niet kun nen ontplooien en hij leed aan een inzin king welke eenigen tijd zijn spel kenmerkt. Gehrels tenslotte eindigde als laatste, maar gaf door zijn hoogste serie in dit toumooi van 94 blijk van beheerscht vaak kundig spel. Naar wij vernemen -zal van Vliet ln ieder geval deelnemen aan het biljarttour- nooi om het wereldkampioenschap ancre cadre 71/2. Waar dit tournool zal worden gehouden is nog niet zeker. De mogelijk heid is niet uitgesloten, dat het door Neder land zal wonden georganiseerd. In dat ge val zal ook Dommering inschrijven. GOLF. LEIDEN-UTRECHT SLAAN DE BRITTEN MET 5—2. Met den gisteren op den baan van de U.G.C. „De Pan" te Huls ter Heide door een Nederlandsche ploeg van studenten en oudstudenten van Leiden en Utrecht ge speelden wedstrijd tegen de hier toerende ploeg van de Oxford en Cambridge Golfing Society is het reeds lang bestaande Golf- Genootschap Leiden-Utrecht (een studen ten-golfclub) tot nieuw leven gekomen en het is thans het plan van dit genootschap actiever dan te voren voor de studenten en afgestudeerden van Leiden en Utrecht golf- matches te organiseeren. Dit is een zeer verheugend feit, want -in studentenkringen dient golf meer ingang te vinden dan het tot heden heeft, uit studentenkringen moet ons golf zijn jonge krachten ree ruteeren, welke wij thans zoo noodig hebben. De gedetailleerde uitslagen lulden: Ochtendpartijen: jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen en jhr. mr. A. Calkoen van Limmen verliezen van I. Akers-Douglas en J. S. C. Maughan (1 up) mr. A. Kerkhoven en O. van Zinnicq Berg man winnen met 4 en 3 van A. M. Bray en L. Wimble; jhr. mr. A. M. Snouok Hur- gronje en jhr. W. Snouck Hurgronje win nen met 3 en 2 van G. E. V. Crutchley en M. Clayton; jhr. mr. H. H. Röell en jhr. mr. W. den Beer Poortugaal verliezen vail J. Backhouse en M. H. de Zoete (6 en 5). MiddagpartijenMichielsBergmann winnen met 4 en 3 van MaughanWimble; KerkhovenSnouck Jr. winnen met 3 en 1 van Bray en AkersDouglas; Snouck Sr. Röell verliezen van ClaytonDe Zoete (5 en 4)Den Beer PoortugaalCalkoen winnen met 4 en 3 van BackhouseCrutch ley. Totaalultslag 53 voor Leiden-Utrecht. De Ort. NEDERLANDSCH KAMPIOENSCHAP KLEIN BILJART (TWEEDE KLASSE). De eindstand van de wedstrijden om Heutz 6 Thomas 5 Koehler 4 Niessen 4 Vader 3 Bornkamp Hiemstra Versteeg De heeren Koehler zijn kampioenschap tweede ls als volgt: 1721 134 76 12.84 1641 126 104 13.02 1523 145 86 10,50 1431 150 69 9.54 1502 149 73 10.08 1540 158 49 9.47 1365 146 103 9.34 1127 133 55 8 47 klasse bond. 3 2 1 Vader, Thomas, bevorderd naar Heutz en de eerste van den Nederlandschen Biljart- ZWEMMEN. Jopie Waalberg egaliseert het wereldrecord 200 M. schoolslag. En verbetert hef Europeesch record met 0.1 sec. Tijdens de gisteravond in het Sportfond- senbad te Amsterdam gehouden zwem wedstrijden om het Amsterdamsch kam pioenschap vestigde de A.D.Z.-zwemster Jopie Waalberg een nieuw Europeesch record op de 200 meter schoolslag, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 3 min. 0.4 sec. Het Europeesche record stond op naam van Martha Engfeldt-Genenger (Duitsch- land) met een tijd van 3 min. 0.5 sec., ge vestigd op 21 Maart 1936 te Dortmund. Ook het Nederlandsche record verbeter de Jopie Waalberg met dezen tijd. Het oude record stond eveneens op haar naam met een tijd van 3 min. 2.4 sec., gevestigd op 21 Maart van dit jaar te 's-Graverihage. Doch belangrijker was, dat de A.D. Z.-zwemster met deze prestatie het wereldrecord, staande ten name van de Japansche zwemster Mayebatta, die het record op 30 September 1933 te Tokio vestigde, evenaarde. Daarmee heeft de Amsterdamsche zwemster be wezen,dat zij practisch in staat is, om ook het wereldrecord te verbeteren. Op dezen avond werd voorts nog een nieuw Nederlandsch record op de 200 me ter schoolslag heeren gevestigd. H. Smit- huyzen van de A.Z. verbeterde zijn eigen prestatie met 0.2 sec. en bracht het record op 2 min. 48.2 sec. Het oude was gedateerd van 2 Februari van dit Jaar, tijdens wedstrijden te Amsterdam gemaakt. WIELRENNEN. „NIEUW-SWIFT". Gistermorgen werd onder zeer ongun stige weersomstandigheden de eerste wedstrijd der voorjaarscompetitie ver reden. In de A-klasse was alleen A. Maat aanwezig. Hij startte gelijk met de B-klas- sers over 42'/2 K.M. In een flink tempo vingen 9 renners den strijd aan, doch reeds na een vijftal kilo meters gaf A. de Romeyn wegens het slechte weer op. J. Riethoven Azn., welke na vele maanden rust weer deelnam, demarreerde toen uit het peleton weg, waarna T. van Rooyen en Alb. Lodewijks zich bij hem wisten te voegen. Na 18 K.M. bedroeg hun voorsprong ruim 40 meter op M. C. Segaar, Th. v. d. Holst en A. Maat. Daarachter kwam het nieuwe lid B. van Leeuwen, die op zijn beurt werd gevolgd door C. Stafleu. J. v. d. Leest had lntusschen door een lekke band een zeer grooten achterstand gekregen. In de kopgroep wisten Riethoven en van Rooyen tenslotte Alb. Lodewijks, die een inzinking had, voorbij te loopen. Lo dewijks herstelde zich echter vlug en liep weer keurig ln. De tweede groep vermocht hem niet in te halen. T. van Rooyen won den eindsprint evenals Th. v. d. Holst in de tweede groep. De uitslag was; 1. T. van Rooyen, 10 pnt.; 2. J. Riethoven Azn., 8 pnt.; 3. Alb. Lode wijks, 6 pnt.; 4. Th. v. d. Holst, 4 pnt.; 5. M. C. Segaar, 2 pnt.; 6. A Maat; 7. B. v. Leeuwen, 2 pnt.; 8. C. Stafleu, 2 pnt.; 9. J. v. d. Leest, 2 pnt. Negen C-klassers bonden den strijd aan over 28 K.M. en als gewoonlijk liep men hier hard van stapel. Reeds na één K.M. lag het veld als volgt uiteen: W. Daas en H. Noest aan den kop, op 50 meter J. Bury, op 70 meter J. Geen jaar en vervolgens op verschillende onder linge afstanden resp. C. Kaapaan, J. La ven, L. Bertram en Vreedendaal. J. Geenjaar moest wegens een ketting defect afstappen en zag zich door alle ren ners gepasseerd. Niet ontmoedigd zette hij door en wist tegen het einde nog vier te genstanders te passeeren, hetgeen met den zwaren tegenwind een fraaie prestatie is te noemen. Opmerkelijk was ook het rijden van H. Noest, die keurig het tempo van W. Daas wist te volgen. Ook J. Bury was in goeden vorm, doch kon de beiden niet pas seeren. Het nieuwe lid L. Bertram kreeg evenals Vreedendaal door den snellen start een achterstand, welke zij niet wisten op te halen. De uitslag was als volgt: 1. W. Daas, 10 punten; 2. H. Noest, 8 pnt.; 3. J. Bury, 6 pnt.; 4. J. Laven, 4 pnt.: 5. J. Geenjaar, 2 pnt.; 6. C. Kaapaan, 2 pnt.; 7. L. Bertram, 2 pnt,; 8. Vreedendaal. 2 pnt. A.s. Zondag zal „Nieuw-Swift" deel nemen aan de clubteam wedstrijden, uit geschreven door de A.R.C. „Excelsior" uit Amsterdam, waarvoor met een A-team is ingeschreven. Woensdagavond zal de Sportcommissie het team officieel samenstellen. België-Holland 12 (heeren). De 22ste België-Holland wedstrijd (hee ren), welke gisteren in Brussel werd ge speeld, werd allerminst begunstigd door fraai weer. Een koude wind woel over het veld, terwijl regen het den spelers zeer moeilijk maakte. Als scheidsrechter fungeerden de heeren Bruce en Van Bruneau. De elftallen zagen er als volgt uit: Nederland: Doel: Anjema; achter: De Waal en Westerkamp; midden: Everwijn, De Looper en Cuperus; voor: Gunning, Schnitger, Van den Berg, Roos en Esser. België: Doel: van de Merghel; achter: Gronenberg en Rems; midden: Leplat, Mullenbergs en Butz; voor: Seeldraayers, Rombout, Deru, Waterskeyn en Cortienje. De Nederlanders zetten den wedstrijd le vendig in maar door actief werk van Le plat kunnen zij de verdediging niet pas seeren. Na een fout in de Belgische ver dediging krijgt Nederland een strafcorner te nemen, welke door van de Merghel slechts met moeite kan worden gered. Als de Nederlanders opnieuw voor het Belgi sche doel staan, mist Rems, doch Cronen- berg weet nog juist de situatie te redden. Een schuin schot van Esser wordt door Schnitger prachtig overgenomen, doch tot dpelpunten komt het niet. De Nederlan ders blijven aanvallen en tenslotte gelukt het Schnitger zijn landgenooten de leiding te bezorgen (01). Na een strafcorner voor Nederland, ope nen de Belgen een offensief, hetwelk, hoe wel er goed gespeeld wordt, toch niet tot een doelpunt leidt. De rust gaat met 10 voor Nederland in. In de tweede helft mist Waterskeyn en kele kansen. Toch slaagt, na talrijke aan vallen der Belgen, Deru er in, gelijk te maken. De Belgen ondernemen dan eenige malen keurige aanvallen van links. Hun rechtervleugel is echter zeer zwak en brengt er weinig van terecht. De Nederlanders hebben met pech te kampen. Als Schnitger een prachtkans voor open doel krijgt, komt hij te vallen. Uit een strafcorner weet Roos éindelijk een doelpunt te scoren, doch het was een schot, dat keeper van de Merghel gemak kelijk had kunnen houden. 1—2. Onze landgenooten blijven voortdurend in den aanval doch er wordt niet meer gescoord. De stand der wedstrijden is thans: gsp.gew.gel.verl. v.t. pnt. 5 2 4217 35 5 15 17—42 9 Nederland Belgie 15 2 NederlandBelgië 60 (dames). Na de overwinningen op Dultschland en Frankrijk hebben de Nederlandsche dame.n gisteren te Overveen haar zegetocht voort gezet met een groote overwinning op Bel gië. Moeilijk hebben de Belgische dames het haar noordelijke collega's niet ge maakt. In alle opzichten waren de Neder landsche speelsters de meerderen. De weersomstandigheden werkten niet mee. Van 't begin tot 't einde werd in een voortdurenden regen gespeeld. Het fraaie terrein was van het Kennemer Lyceum en echter uitstekend bespeelbaar. De opstellingen luidden als volgt: Nederland: Doel: Andreas (B.D.H.C.) en Rollin Couquerque (H.O.C.); midden: De Vletter (B.D.H.C.). Vreede (Rood Wit), Goeting (Rood Wit): voor: Leeuwenberg (Rood Wit), Terwindt (Amsterdam), van Bueren (B.D.H.C.), Tellegen (H.H.Y.C.) en de Ruiter-Hofland (Gooi). België: Doel: Le Saffre (Racing); ach ter: Regout (Leopold) en Adams (Leopold) midden; Van den Eynde (Leopold), Bau- doux (Racing) en de Brouwer (Leopold); voor: Ducarne (Racing), Speleers (Beer schot), Beaurin (Racing), Kuhnen (Ra cing), Braun (Leopold). Scheidsrechters waren de heeren Bau- doux (België) en Schiff (Nederland). Dadelijk waren de Nederlandsche dames in den aanval, waarbij mej. Leeuwenberg en mevr. de Ruiter-Hofland eenige goede voorzetten gaven. Ook bleek dadelijk, dat het tempo onzer landgenooten veel sneller was. Na een lange corner van rechts opende mej. Terwindt met een hard schot de score voor Nederland. De Nederlandsche speelsters vertoonden en vloot open spel, waarbij de half-linie goed verdedigend optrad, maar waarbij het plaatsen iets beter had kunnen zijn. In de voorhoede waren vooral mevr. de Ruiter- Hofland en mej. Terwindt op dreef. Laatst genoemde speelde echter wel wat al te veel op rechts. Inmiddels hadden _mej. v. Bueren en mej. Tellegen met fraaie doel punten den stand tot 30 weten op te voeren. Na de rust was het Nederlandsche elftal vrijwel alleen aan het woord. België kwam sporadisch over de helft. Met 'n o.i. houd baar schot maakte mej. Van Bueren er 40 van uit een strafcorner. Mevr. de Ruiter-Hofland scoorde 50 en mej. v. Beuren 60, wat tevens de eindstand was. De stand luidt nu: gsp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Nederland 12 7 2 3 2613 16 België 12 3 2 7 13—26 8 MOTORSPORT. GALL WINT DE EILENRIEDE- MOTORRACES. de uursnelheid 123.5 k.m.; 2. Otto Ley, B.M.W., op een ronde. Zijspan 600 cc-klasse, afstand 96 km., 1. Braun. D.K.W.. gemiddelde snelheid 107.8 nieuw record; 2. Bock, Norton, op een ronde. Zijspan 1000 cc-klasse: 1. Bock, Norton, gemiddelde uursnelheid 99.5 k.m.; 2. Kar maan, D.W.K., op een ronde. SCHAKEN. HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. Om den wisselprijs van het Leidsch Dagblad. De Finsche rijder Kyroe verongelukt. Gisteren werd nabij Hannover het Duit- sche motorsport-seizoen geopend met de internationale Eilenriede-motorraces. Het had des morgen geregend, zoodat de renners op een nat en gevaarlijk parcours moesten rijden. Hierdoor is het dan ook te verklaren, dat slechts in de kleine zijspan- klasse een nieuw record werd gevestigd. De 120.000 toeschouwers kregen evenwel uiterst spannende races te zien. waarbij helaas weer een doodelijk ongeval te be treuren viel. De Finsche N.S.U.-renner Kyroe geraakte met groote snelheid in de stroobekleeding langs den weg en werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig na het on geval overleed. De snelste tijd van den dag maakte de B.M.W. rijder Gall, die het 144 km, lange traject in 1 uur 9 min. 45 sec, aflegde, d.w.z. met een gemiddelde snelheid van 123.6 k.m. per uur. Zijn merkgenoot Otto Ley bezette ln dezelfde 500 cc-klasse de tweede plaats met een ronde achterstand, nadat hij eerst een tijdlang de leiding had gehad. De voornaamste uitslagen luidden; 250 cc-klasse; 1. W. Winkler, D.K.W.. ge middelde uursnelheid 102.5 k.m.; 2. Rusch- ke. D.K.W. op een ronde. 350 cc-klasse: 1. Fleischmann, N.S.U., gemiddelde uursnelheid 110.1 k.m.; 2. Mell- mann, N.S.U. 500 cc-klasse: 1. Gall, B.M.W., gemiddel- In de afgeloopen weken is een aantal afgebroken partijen uitgespeeld, waarvan we alleen vermelden, dat in 1 C Demmen- dal won van De Blécourt, welke uitslag beslissend was voor den eindstand. Voorts is een aantal partijen gewonnen of remise gegeven, die van geen belang voor den totaal-uitslag waren. De eindstand in de verschillende groepen is thans de vol gende Eerste klasse A: van Veen 5 p.; Westra en Zitman elk 4p.; Staats 3'Is p Bar- kema 3 p: Bedijn. van Beuzekom en Geyer elk 2>/« p. Eerste klasse B: van der Nat en Bosscha elk 5Vi p.; Sjardijn, Muusze en Lips elk 3'/i p.; van den Broek en Corts elk 2Vs p. en Brunt l'/i p. Eerste klasse C: de Bruin. Demmendal en Willems elk 4'h p.; Schüss. Koet, van Dooren en Christiaanse elk 3 o De Blé court 2'It p. Het bestuur van den bond besloot, ln verband met het gelijk uitkomen van eenige spelers, deze allen tot den eindstrijd toe te laten, die dus uit 8 spelers bestaat, n.l. Johs. van Veen van Hazerswoude (thans kampioen), P. E. J. Wiliems (Stu- dentenfedsch.cl.) en I. Zitman. W. de Bruin, W. H v. d Nat. ir. J. Westra, W, Demmendal en G Bosscha, allen behoo- rende tot het le tiental van LS.G. Tweede kasse A: Baart 3xx, Neuteboom Vit. Blonk 3. Zandvliet 3x. Remouchamps 2'/2XX. van Veen 4Vi, Visser 4x en Vlasveld 3'/«. Dit is de eenige groep, die nog niet afgespeeld is. C. van Veen van Hazers woude komt ln de overwinnaarsgroep, daarna heeft Visser de beste kansen. Tweede klasse B: van Uten 5'It. Jager 5. Ook 4, Buurman, de Graaf en van den Wijngaard elk 3'lt, van den Berg 3 en van Hasselt 0 p. Tweede klasse C: de Witte 6 p.; van Schayck 51/,, van Gelder en Wakka elk 4'/2. van Ooyen en Vlugt elk 2V2, Riedel 2 en Plug l'/r p. In den eindstrijd komen: E de Witte (Gym.). W. v. Schayck (Taveno). C. van Atten (Leiderdorp), P. H. Jager (Caïssa). C. van Veen (Hazerswoude) en vermoedelijk C. Visser van Fhilidor. Derde klasse A: Bey 51/; p., Ottévanger 5. Galjaard 3. Aldershoff. Stol en de Loof eik 2. van Lienen l'lt. Derde klasse B: van der Krogt ö'/s 0. van Leeuwen 6. Schouten 5, Mieloo 3l/s, Horrée. de Loof en Ribot elk 2 en Dors man 1 p. In de eindgroep zijn geplaatst: C. v. d. Krogt (RK. Schl.cl. 2 Kon.). J. v. Leeuwen iPhilldor)W. Bey (L. Arb Sch.cl.) en J. Ottevanger (D, Noteboom, Noordwijk). De eerste ronde van deze eindwedstrijden wordt Donderdag 15 April a.s. in hotel Centraal a. d. Breestraat gespeeld. Er wordt precies om 8 uur begonnen. Vooral in de eerste klasse kan een spannende strijd verwacht worden, daar de meeste spelers ongevteer togen elkaar zijn opge wassen. OPHEFFING EENER SCHAAKCLUB. Wat in een tijd als deze van opbloeiend schaakleven niet gedacht zou worden is het feit, dat het bestuur der schaakclub N.S.C.K. te Lisse. die zich het vorige jaar bij den Schaakbond voor Leiden en Om streken aansloot, zich genoodzaakt zag wegens het terugloopen van het ledental tot ontbinding der vereenlgnng over te gaan. Thans zijn bii den bond nog 22 clubs aangesloten met plm. 590 leden. TOURNOOI TE OSTENDE. Keres wint van Fine. De uitslagen van de eerste ronde van het tournooi te Ostende, hetwelk gisteren Is aangevangen, luidden; Keres (Estland)Fine (Ver. St.) 10. Lilienthal (Hongarije) wint van Rey nolds (Engeland) Grob (Zwitserland)Landau (Neder land) afgebroken. Dyner (Polen)Dunkelblum (België) Ut. Koltanowskl (België)—1Taxtakower (Fr.) afgebroken. DAMMEN. PD.LV. (LISSE). De uitslagen der bordenwedsrijden 1ste klas,. 11de ronde, zijn: W. MohlmanD. Algera uitgesteld J. de JongJ. C. Hobo 11 C. BlomB. Kuipers 02 A. WijnhoutD. Vergunst Sr11 G. v. d. Stelt—J. Algera 1—1 I. v. d. MeulenK. v. Essen 2—0 2de klas, 10de ronde: C, BaartmanM. Bloch 11 A BalkenendeZ. de Jong 0—2 J. BuurmanH v. Drunen 02 S. KleynC, v. d. Leede 02 A. KersbergenJ. Langbroek 11 A V. Rossen—D. Vergunst Jr1—1 W. Warmerdam—C. de Jong 2—0 KAMPIOENSCHAP VAN R5JNSBUKG. Elfde ronde. 2e klasse Joh. Kromhout-C. Schoneveld 20; S. Heemskerk-W. Cederhout 2—0; A. v. Egmond-Fl. v. Duin 1—1; A. v. Egmond- A. v. d. Brink 20; L. v. d. Mey-Joh. v. d. Mey 11; Joh. v. d. Mey-A. v. d Brink 2—0; Joh. v. d. Mey-Fl. v. Duin 02; A. v. Egmond-K. v. Egmund 02; L. v. d. Mey- A. v. Egmond 20; A. v. d. Brink-Jon. Kromhout 11; A. v. d. Brink-A. v. Eg- mond 2—0; A. Ravensbergen-C. Schone veld 11; Joh. Kromhout-Fl. v. Duin 20; K, v. Mey-W. Ravensbergen 20.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11