Om het kampioenschap van Nederland LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 12 April 1937 Go Ahead-P.S.V. 3-0 Feyenoord-Ajax 3-0 S.C.O. I—NOORDWIJK X 9—3. Ket terrein aan den Hofdijk bleek Zater dagmiddag err zwaar te bespelen. De sasten hebben daarvan wei het meeste nadeel ondervonden Direct rokte S C O. flink aan en spoedig opende haar linksbinnen de score 10. De gasten maken echter weldra gelijk. 1—1. Weer was het de linksbinnen van S.C.O. die z'n club de leiding bezorgde. 21 Het spel ging daarna eenigen tijd od en neer. De laatste 10 minuten voor de rust. kwam S.C.O. sterker opzetten en zii verhoogde den stand tot 41 door midvoor en rechts binnen. Tegen het. laatst schoot de S.C.O - rechtshalf den bal tegen een tegenstander en geheel onverwachts ontstond er toch een onhoudbaar doelpunt uit voor Noord- wijk. 42 Na de thee kwam Noordwijk sterk op zetten. maar den S.C.O.-doelman vermocht zij niet te passeeren. Daarna zakte zii af en nam S.C.O. het spel geheel in handen. Zij voerden den stand op tot 92. Noord- wiik wist bij toeval nog eenmaal het net te vinden en zoodoende behaalde S C O. een keurige 93 overwinning als revanche op de in Noordwijk geleden nederlaag. A.R.C. I—ONS CLUBJE I 6—1. De thuisclub startte met Windhorst op deh linksbinnenplaats terwijl v. Wilgen de iniddenvoorplaats bezette. Over het geheel is het een vlotte aantrekkelijke strijd ge worden die goed geleid werd door scheids rechter Waasdorp. Na eenige besprekingen besloot de scheidsrechter met het oog op het slechte weer tenslotte toch te laten spelen Er ontwikkelt zich direct een snelle kamp waarbi] het goede tegenspel der be zoekers opvalt. Zelfs weten zii enkele ge vaarlijke aanvallen op te zetten, die te ge vaarlijker waren door het aanvankelijk zeer onzekere optreden van den Alphen- schen doelman. A.R.C. komt er dan beter in en nadat de doelman der bezoekers en kele malen handelend is opgetreden moet hij voor een schot van Groenbere zwichten 10. Spoedig hiema heeft Vellekoop, die weer een puike partii speelde, succes als hij uit een goede pass van A. Bergshoeff een fraai doelpunt scoort 20. De bezoe kers reageeren hierop met enkele snelle aanvallen waarbij de AR.C. defensie bin nen de beruchte lijnen wat al te hard op treedt wat een strafschop kost die goed door Boot in een doelpunt wordt omgezet. 21. Even voor de rust weet Windhorst zich door de rood-witte defensie te werken en met medewerking van deze. den stand op 31 te brengen. Na de hervatting is de thuisclub vrijwel doorloopend in den aanval. Spoedig weet Windhorst handig door te breken als de verdediging van Ons Clubje buitenspel wil zetten en Windhorst het leder alleen blijft spelen. Alleen voor den keeper gekomen maakt hij geen fout en de stand is 41. Even komen de gasten dan in den aanval doch de Alphenkeeper heeft zich kranig hersteld en geeft geen thuis terwijl aan de andere zijde W. Bergshoeff den stand met een keihard schot op 51 brengt. Van Wilgen maakt er nog 61 van terwijl Godthelp een wegens hands toegestane penalty niet weet te benutten. AR C. IV—S.L.F. m. Voor dezen wedstrijd kwam S.L.F. UI niet op waardoor scheidsrechter en spelers van A.R.C. onverrichter zake weer huiswaarts gingen. TER LEEDE IIA. R. C. II 6—0. Direct na den aanvang willen de gasten het spel forceeren. maar de scheidsrech ter trad hier scherp tegen op. Na een gelijk opgaanden strijd weet de thuisclub al spoedig de leiding te nemen, terwijl de gasten de aanvallen zeer slordig afwerken. Al heel vlug weet de Ter Leede- midvoor met een pracht-kopbal den voor sprong te vergrooten. Na de rust zetten de gasten alles op alles, doch het resultaat was. dat zij na 15 minuten totaal uitgespeeld waren en de thuisclub vrij spel had. Door mooi sa menspel weet men nog 4 maal te doel punten. De adspiranten die tegen de jeugd van A.R.C. speelden, wisten met 31 in de meerderheid te blijven. QUICK BOTS IIIRIJNSB. BOTS II 21. Door met 21 van de leiders in 2 B te winnen zijn de kampioenskansen voor de Katwijkers weer aanmerkelijk gestegen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit dat de gastheeren uiteindelijk nog de beide puntjes thuis zouden houden, want het spel was van dien aard voor de rust (en nog wel met den vrij sterken wind in den rug) dat dit resultaat geenszins m de lijn der verwachting lag. Zooals gezegd had Quick Boys voor de rust het windvoordeel. en niet lang na het begin lag no. 1 dan ook achter den Rijnsburgschen doelwach ter Hoewel de gastheeren ook daarna het meest in den aanval bleven, werd een goede aanval der gasten hen noodlottig, toen een goed schot den blauw-witten keeper te machtig was. 1—1 Hierbij bleef het voor de pauze, hoewel vooral de gastheeren nog wel scoringskan sen kregen en Kroon een goed schot buiten bereik van den keeper door de lat gekeerd zag. Wie gedacht had dat de gasten na de hervatting het spel in handen zouden nemen, had het mis; van eenig overwicht was vooralsnog geen sprake. Zelfs kreeg de Katwijksche voorhoede de mooiste kan sen doch de afwerking was onvoldoende. Toch wist Q B. de leiding te hernemen, toen bij een corner van rechts, K. de Mol uit een kluwen van spelers den bal in de Rijnsburgsche touwen schoot, 21. Zelfs werd een derde doelpunt gemaakt door v. d Plas. doch dit werd geannuleerd. Daarna zetten de gasten alles op den aanval, en beleefde met Q. B.-doel vele benauwde oogenblikken, doch keeper v. d. Plas was in goeden vorm Hierna kTeeg Rijnsb. Boys om onbekende redenen een penalty toe gewezen, doch ook dit schot werd door v. d. Plas keurig gestopt. Met de gasten sterk in den aanval kwam het einde met 21 met welk resultaat de gastheeren tevreden mogen zijn. QUICK BOTS ADSP.— RIJNSB. BOTS ADSP. 5—1. De Rijnsburgers werden met een neder laag huistoe gezonden Tot de rust hield de jeugd van Rijnsburg goed stand en met 1—1 werd gedraaid. Na de rust voerde Q. B. den stand op tot 51 en is Q. B. weer een stapje nader, tot het kampioenschap. De voorhoede der thuisclub was radicaal gewijzigd. De jongste der gebr. Koopman was ver vangen door Wagenvoort. Kolkman door Kleftenbelt en J. de Kreek Jr. door v. Dijk, terwijl op 't laatste oogenblik Koopman Sr. nog door een knieblessure verhinderd was uit te komen. Voor hem viel Th. de Kreek in. de vroegere rechtsmidden van de rood gelen. De nieuwe formatie is allerminst een openbaring geworden. Van Dijk heeft zich geenszins den gewenschten aanvalsleider getoond, doch daar staat tegenover dat Kieftenbelt zich waarschijnlijk voor goed een plaatsje heeft veroverd en dat Th. de Kreek door zijn zwoegen het „feu sacre" bracht, waarop men al te lang had ge wacht. Bepaald gevaarlijk was de linkervleugel van Go-Ahead, in de tweede helft, toen de overigens hard werkende Peter de fout be ging zijn bewaking op te heffen en geregeld aanvallend ging spelen. En aangezien van Run niet in staat was de Vries te doen ca- pituleeren, ontstanden voor P.S.V. de hache lijke momenten, waarvan Go-Ahead profi teerde door niet minder dan drie doelpun ten te maken. De eerste helft was namelijk verloopen, zonder dat de kleine, maar voortdurende meerderheid der Eindhovenaren tot succes had geleid. In de eerste plaats was het te wijten aan de geringe schotvaardigheid van den P.S.V.- aanval, maar meer nog aan de hechte de fensie van Go-Ahead, welke bezig is zich een verdiende reputatie te vestigen. Kort na den aanvang ontstond het eer ste doelpunt voor Go Ahead met een hooge voorzet van Jan Halle. Dit doelpunt schonk den Oostelijken kam pioenen wat meer zelfvertrouwen, terwijl P.S.V. trachtte, het verloren terrein te her winnen. Toen de Vries in vrije positie kwam en een listigen trough-pass naar Kieften belt gaf, gleed deze handig langs den toe- gesnelden Hermans en passeerde in het vol gende oogenblik den uitgeloopen Bouman (2—0). Van dit moment af ontspon zich een strijd op het middenveld, waarbij de verdedigin gen de overhand behielden. Geregeld liet P.S.V. zich verleiden te veel alles op den aanval te zetten. Deze fout werd afgestraft door de Vries, die van Run de hielen liet zien en den bal met een boog naar den geheel vrijstaanden v. Dijk plaat ste, die ongehinderd kon inkoppen (30). De grootste menigte, welke ooit bij een voetbalwedstrijd in Nederland aan wezig is geweest, heeft gistermiddag het Feijenoord-stadion bevolkt. Een kleine 50.000 toeschouwers hebben Feijenoord een regelmatige 30 over winning op Ajax zien halen. Hoe ver strekkend de maatregelen ook waren, die door de tram en de verkeerspolitie genomen waren, het feit, dat het pu bliek zich aan het vervoersapparaat nog niet heeft aangepast, dat het dus, zoo als bij normale competitiewedstrijden, niet geruimen tijd tevoren op het pad is gegaan, heeft voor den aanvang van den wedstrijd verkeersstagnatie in de binnenstad opgeleverd, waardoor ver schillende duizenden het stadion, hetzij per auto of tram eerst bereikt hebben, toen de wedstrijd reeds begonnen was. Na afloop van den wedstrijd is gebleken, dat een dergelijke menschenmassa zeer goed zonder ernstige stagnatie van het stadion vervoerd kan worden. De tienduizendne hebben Feijenoord in goeden vorm aangetroffen. Het groote ver schil tusschen het spel van Ajax en Feijen oord was wel, dat het samenspel bij Ajax stellig van goede kwaliteit was, doch over het algemeen wat te mechanisch. Het over rompelende karakter misten de meeste aan vallen. Slechts bij uitzondering zorgden Schubert en van Wijngaarden daarvoor en eenige keeren ook. dat was vóór de rust, was het initiatief van van Reenen oorzaak van lastige situaties voor het Feijenoord- doel. Feijenoord speelde levendiger en ook een tikje sneller. Meestal was een Feijenoord- man iets eerder bij den bal. Bovendien was het spel der thuisclub verrassender, kwam het meer tot attractieve staaltjes van indi vidueel spel. waarbij dit indlvidueele spel steeds middel was om tot goed samenspel te geraken. Na de pauze heeft de voorhoede van Feijenoord dikwijls voortreffelijk gevoet bald. Toen bleek, welk een steun Feijenoord aan Vente heeft gekregen, want juist bij hem is de finishing tojich aanwezig, waar door de doelpunten ontstaan. Zeer goed was ook Linssen. de snelle linksbuiten, die keer op keer van Deyck zijn hielen liet zien en zijn binnenspelers kansen gaf, die doelpun ten moesten opleveren. En dan Vrauwdeunt. Naar onze meening was hij wel de beste man uit de Feijenoord-voorhoede. Bergen werk heeft hij verzet, hij steunde de ver dediging, hij had een aandeel in den opzet van nagenoeg iederen aanval. Minder op vallend. minder zwervend ook over het veld was de andere binnenspeler, Kantebeen, doch ook zeer nuttig De snelle Smits op den rechtervleugel miste nog wat zelfver trouwen, hij had meermalen gelegenheid om zelf een schot te lossen, maar hij liet dat steeds na zonder dat er reden voor was, want in den regel stonden zijn nevenmen- schen er minder gunstig voor. Drie doelpunten tegen de zeer goede ver dediging der Amsterdammers pleit voor de prestatie van Feijenoord's voorhoede. Stel lig heeft de Ajax-verdediging op volle klacht gespeeld. Keizer bijvoorbeeld redde in me nige lastige situatie, zoo liep hij telkens als Vente op hem af kwam stormen op het juiste moment uit, zoodat hij de schoten van den middenvoor kon stoppen. Tusschen de middenlinies van beide ploegen was een vrij groot verschil. Anderiessen bijvoorbeeld trad niet op den Voorgrond, de spil van Feijenoord Kuppen wel. De verdedigingen ontliepen elkaar niet veel in kracht. De Amsterdamsche backs maakten den indruk beheerschter te spelen, maar dat had het nadeel, dat hun ingrij pen soms net iets te laat was om Vente es. ongevaarlijk te maken. Het eerste Feijenoord-doelpunt ontstond na 5 minuten uit een ver schot van Paauwe. Daarna ging het spel een tijdlang gelijk op. In de tweede helft maakte Feijenoord aan de onzekerheid al gauw een eind, nauwelijks was het spel weer een minuut oud of Lin- sen bracht op. gaf een voorzet aan Vente, die tusschen de beide backs doorloopend, juist even sneller was dan zij en doelman Keizer geen kans gaf, 20. Het derde doelpunt kwam van den voet van Kantebeen, nadat deze den bal op bui tengewoon fraaie wijze van Linssen had ge kregen. BODEGRAVEN Cl—NIEUWKOOP II 0—4. Bodegraven III heeft de eerste en tevens gemakkelijkste der nog resteerende drie kansen, om aan de onderste plaats te ont komen, leelijk laten voorbijgaan door op eigen veld met niet minder dan 40 van de Nieuwkoop-reserves te verliezen. Toe gegeven moet worden, dat op het uiterst gladde en bijna onbespeelbare terrein de geluksfactor een hartig woordje meesprak en vooral na de rust was Fortuna geheel aan de zijde der gasten. Voor de thee, toen Nieuwkoop het windvoordeel had. ging de strijd volkomen gelijk op en waren beide ploegen om beurten in den aanval. De gasten wisten echter 2-maal te scoren, terwijl bij Bodegraven de voorhoede geen enkele kans wist te benutten. Na de rust hadden de gasten vrijwel niets in te bren gen en werden zij geheel op eigen helft teruggedrongen. Een waTe belegering van het Nieuwkoopdoel volgde, doch op onver klaarbare wijze bleven doelpunten uit. Daarentegen leverden enkele doorbraken van Nieuwkoop twee doelpunten op. BOSK. BOTS O— LEKKERKERK II 0-4. De Boys wisten met den sterken wind in den rug stand te houden, doch het was te zien, dat zij het na de rust tegen de veel sterkere Lekkerkerkers niet zouden bolwerken. Door hard werken en verdedigen wist de thuisclub zich voor een grootere nederlaag te behoeden, en eindigde het in een 40 overwinning voor Lekkerkerk. ALPHEN ADS.U.V.S. (b) ADS. 4—0. Het was geen prettig weer toen de scheidsrechter dezen wedstrijd beginnen liet doch spoedig hadden de spelers zich aan weer en terrein aangepast en ontspon er zich een aardige strijd waarbii de thuis club wel iets sterker bleek. Met de rust had zii zich dan ook van een 10 voorsprong verzekerd. Na de rust bleef Aiohen sterk in den aanval doch het duurde tot 10 minuten voor het einde alvorens de score werd ver groot wat vooral te danken was aan het voortreffelijk werk van den U.V S -d"e'man. In de laatste minuten werden nog 2 doel punten gemaakt zoodat het einde kwam ,met een. 4ft overwinning, voor Alphen ALPHEN JUN—U.V.S. (b) JUN. Voor dezen wedstrijd liet de aangewezen scheidsrechter verstek gaan en daar de be zoekers niet onder een andere leiding wenschten te spelen ging deze wedstrijd niet door. HOCKEY. NEDERLANDSCHE HOCKETBOND. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Nijmegen Breda 22. Prom.-Degradatie: 2e klasse/Promotie klasse: BHV H—AMVJ 2—0; Plnokkio— Schaerweyde 22. Derde klasse/Tweede klasse: HBSDelft H 2—0: Pinokkio II—Laren II 1—0. Vierde klasse/Derde klasse: Strawberries inKieviten II 43. Om den Tresling-beker: Gooi IILelden 4—3; BHV—SCHC H 1—0. NEDERLAND B—BELGIË B. De Nederlandsche ploeg samengesteld. Naar wij vernemen, is het Nederlandsch B-elftal, dat Zondag 18 April a.s. te Haar lem tegen de reserve heerenploeg van België uitkomt, als volgt samengesteld: doel: Haltink (H.H.Y.C.); achter: Wibbens (T.O.G.O.) en Overing (Amsterdam) midden: Elink Schuurman (H.H.Y.C.), Berghuis (Amsterdam) en Stenvers (De venter) voor: Rodenburgh (Amsterdam), Bekink (Union), Bromberg (H.H.Y.C.), Caviet (Gooi) en Esser (T.O.G.O.). DUITSCHLAND—FRANKRIJK 3—3. Vijfduizend toeschouwers woonden te Berlijn den zevenden hockey-landenwed- strijd tusschen Duitschland en Frankrijk, welke gistermiddag in het Olympisch ho- ckey-stadion werd gespeeld, bij. De Duit- schers waren technisch beter, doch moes ten zich tegen de met veel enthousiasme spelende Franschen met een gelijk spel, 33 tevreden stellen. GOOI II—LEIDEN 4—3. Daar door het slechte weer de velden in Leiden afgekeurd waren, nam Leiden de uitnoodiging van het Gooi om aldaar den wedstrijd te spelen aan. Na een tocht van drie uur in een heel klein busje bereikte het elftal het Gooi. Reeds na 5 minuten opende Leiden de score, om even later hun voorsprong te vergrooten (02). Hierna vonden ze het blijkbaar welletjes en toen v. Haaften op de backplaats nog last van spit kreeg, kwamen de Gooilanders sterk in de meer derheid en op zeer gelukkige wijze wisten ze een 20 achterstand in een 42 voor sprong om te zetten. Leiden zette nog even de tanden op elkaar, maar beet toch niet hard genoeg en slechts Hartog mocht er in slagen den achterstand te verkleinen, waar door Leiden den eindstand van den Tres ling-beker niet vermocht te bereiken. Het schijnt dat dit elftal Hockey moe Is. Wel heel jammer! KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. Uitslagen van gisteren. Promotie en Degradatie: Gelderland I: Be QuickSteeds Hooger 21. Competitie: Noord I: W.W.M.D.—Wordt Kwiek 07. Zuid I: Ona—P.S.C. 1—3. Buiten de Competitie: OverijselGelder land 50. Overzicht. Nieuw wereldrecord polsstokhoogspringen. Bijna 4/ meter. De Amerikaansche athleet William Sefton verbeterde het wereldrecord polstokhoogspringen door een hoogte te bereiken van 4,48 meter. Het oude wereldrecord stond op naam van zijn landgenoot George Varoff met 4.43 meter, hetwelk hij in Juli van het vorig jaar tijdens selectie-wedstrijden voor de Olympische spelen te Prince- town vestigde. Aangeteekend dient te worden, dat de prestatie van Sefton in de hall, en niet in de open lucht werd verricht. De weinige wedstrijden, die. ondanks den regen, niet werden afgelast, waren alle belangrijke. Be Quick zette haar promotie-competitie goed in door Steeds Hooger met 21 te verslaan. En de competitie leverde twee beslissingen op. Wordt Kwiek had in het Noorden totaal geen moeite met de kampioenen van het vorige seizoen, die met niet minder dan 7-0 de vlag moesten strijken. Hierdoor legden de JuDbega'ers definitief beslag op den eeretitel. ZWITSERLAND—HONGARIJE 1—5. De Zwitsers met 10 man. Veertigduizend belangstellenden woon den gisteren te Bazel den landenwedstrijd Zwitserland-Hongarije bij. Het merkwaar dige bij deze ontmoeting was wel, dat dit maal Zwitserland het. slachtoffer werd van de nieuwe F I.F.A.-bepalingen, nadat Nederland een week geleden er het eerst op minder prettige wijze mee had kennis gemaakt. In de eerste helft viel n.l. de Zwitsersche linksback Gobet wegens een blessure uit en gedurende het verdere gedeelte van de ontmoeting moest Zwitserland met tien man spelen. Ongetwijfeld heeft Hongarije verdiend gewonnen, doch het zou zeer de vraag ge weest zijn, of dezelfde score. 51, bereikt was indien Zwitserland in de tweede helft volledig had kunnen uitkomen. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De uitslagen van Zaterdag in de eerste kiasse der Engelsche league waren: BirminghamManchester United 22; Charlton Athl.Huddersfield 10: Chelsea Bolton Wanderers 01; Leeds United- Derby County 20; Liverpool—Wolver hampton W. 10; Manchester City—Arse nal 20; MiddlesbroughSheffield Wedn. 2—0; PortsmouthBrentford 13; Stoke City—Everton 2—1. En in de tweede klasse: BarnsleyFulham 10; Blacburn R. Nottingh. F. 9—1; Blacpool—Plymouth Arg- 1—1; Bradford—Burnley 20; Bury— Chesterfield 40; Leicester City—Aston Villa 10; Newcastle Un.—Southampton 30; Norwich City—Swansea Town 30; Sheffield Un.Doncaster R. 31; Totten ham H.Coventry City 31; W. Ham Uni ted—Bradford City 4I. Wordt Kwiek W. W. M. D. Vitesse Nic Rood Zwart Sparta 57-4 34—23 10—19 10—17 6—39 11—26 In het Zuiden wist P.S.V. zich op fraaie wijze te herstellen van den verleden week geleden nederlaag tegen Breda. Met 81 werd O.N.A. verslagen, waardoor de Llcht- stadmenschen thans de kampioensvlag konden hijschen. Wordt Kwiek en P.S.V. zullen thans te gen elkaar moeten spelen om uit te maken wie van beide de tegenpartij van Deetos mag zijn. SCHERMEN. De Oegstgeesier Scherm- vereeniging kampioen. Successen tegen Odin en Te Werve. In de schermzaal aan de Terweeweg te Oegstgeest is Zaterdagmiddag de sabel competitie afgesloten met twee overwin ningen van de Oegstgeester Schermver- eeniging „de Floret" op de Studenten Schermver. „Odin" uit Delft en op „Te Werve". Als hoofdscheidsrechter van den Kon. Ned: Am. Schermbond had de heer de Ja ger hier een gemakkelijke taak, daar deze wedstrijden onder zijn rustige en van groo te bekwaamheid getuigende leiding een zeer sportief en aangenaam verloop had den, zooals trouwens te Oegstgeest steeds traditie is. Het eerst trok Oegstgeest met Dreef, Witmand en van Zuylen tegen „Odin" voor wie Huyzinga, Muloch Houwer en Vrins op den looper kwamen. Oegstgeest begon met een stevig offensief en won de eerste drie partijen. evenals de volgende ronde Lan"zaam maar zeker kwamen de stud: en opzetten. Zi.i boden feilen tegenstand hetgeen ln zooverre effect opleverde dat van Zuylen ln een keurige partij een veer moest laten tegen Muloch Houwer. Dit bleek voor de Oegstgeestenaren een aansporing te zijn om zich niet verder te laten overspelen met dit gevolg dat de laatste twee partijen weer door Oegstgeest werden gewonnen. Zoo werd de uitslag 8I voor Oegstgeest met 18 ontvangen en 35 gegeven treffers. Onmiddellijk daarop moest Oegstgeest de wapens kruisen met „Te Werve". waarvoor uitkwamen Burgel. Faas en Gordijn. Er werd fel. doch fraai gestreden. „Te Werve" vocht als het ware om de overwinning omdat dit voor hen het kam pioenschap der competitie zou brengen. Merkbaar steeg de spanning bij de toe schouwers. doch van Zuylen en zijn man nen weerstonden deze felle aanvallen rus tig en berekenend, waarvan het resultaat was dat Oegstgeest ook deze ontmoeting won met 6 tegen 3 partijen, 25 ontvangen en 30 gegeven treffers. Alzoo werd dezen middag een schitte rend en welverdiend succes voor Oegst geest, waarvan hieronder de persoonlijke resultaten: A. E. Witmans 6 (alle) gewonnen par tijen, 14 ontvangen en 24 gegeven treffers: H. van Zuylen 4 gewonnen partijen, 12 ontvangen en 21 gegeven treffers; J. Dreef 4 gewonnen partijen, 17 ontvangen en 20 gegeven treffers. Na afloop complimenteerde de aanvoer der van „Te Werve", de heer Faas, de Oegstgeestenaren en hun leeraar den heer M. de Troye met het behaalde kampioen schap. Wij kwamen, aldus spr„ naar Oegst geest met den vasten wil dezen strijd te winnen zoodat het kampioenschap ons deel zou zijn geweest. Waar Oegstgeest ech ter sterker is gebleken, gunnen wij u gaarne dezen titel en hopen dat verdere successen uw deel mogen zijn. De heer de Troye dankte alle schermers en aanwezigen voor hun belangstelling en sprak tot den heer Jager woorden van waardeering voor zijn goede wijze van jugeeren. Met wederzijdsche hoera's namen de schermers afscheid van elkander. Als slot van dit verslag willen wij al dus onze correspondent met nadruk de aandacht vestigen op het volgende: Met groote belangstelling de wedstrij den volgende, werden wij getroffen door het feit dat de Oegstgeestenaren zich steeds weer als uitstekende gastheeren weten te gedragen, zoowel bij winst als verlleskansen. Door eenige jongedames werd ook nu tijdens de wedstrijden thee geserveerd hetgeen op hoogen prijs werd gesteld zoowel door schermers als door de vele belangstellenden. Er heerschte dan ook voortdurend een zeer aangename geest. Wat de prestaties van de jeugdige sport beoefenaars betreft, deze hebben wij reeds eerder in gunstige bewoordingen mogen vermelden. Zoo werd ook ditmaal in sportleven geest gestreden: trouwens daarvoor staat de lei ding van den heer M. de Troye borg. Hem vooral komt dan ook een woord van hul de toe. Dat met succes wordt gewerkt om het peil der schermsport zoo hoog mogelijk op te voeren getuigen onderstaande, in dit sei zoen door Oegstgeest behaalde resultaten: I. nationaal kampioenschap jeugdscher- mers; 2. nationaal kapmpioenschap perso neel floret, le klasse; 3. kampioenschap floret competitie 2e klasse; 4. kampioen schap sabel competitie 2e klasse. MEJ. VAN DER SLUIS KAMPIOENE VAN NEDERLAND. Gisteren zijn in de schermzaal Vander- voodt te Rotterdam de floret-kampioen schappen van Nederland voor dames ge trokken. De dames van der Sluis, van der Klauw, Dekkers en Hessink wonnen elk zes par tijen, zoodat barage tusschen haar moest plaats vinden. Mej. van der Sluis won bij het overtrekken al haar partijen, zoodat zij kampioene van Nederland werd. De einduitslag werd: Van der Sluis, Cyrano, Rotterdam. 6 gew. partijen. 23 ont vangen en 34 gegeven treffers; 2. van der Klauw, den Haag. 6 gew. 19 ontv. en 37 gegeven treffers; 3. Dekkers, Cyrano, Rot terdam 6 gew. partijen 24 ontv. en 38 geg. treffers; 4. Hessink. Amsterdam, 6 gew. partijen 28 ontv. en 36 gegeven treffers; 5. van Es, Utrecht 4 gew. partijen 29 ontvan gen 29 gegeven treffers; 6. Endenburg, Cyrano, Rotterdam 3 gew. partijen, 32 ontv. en 27 gegeven treffers: 7. Roelofs, Cyrano, Rotterdam 3 gew. partijen 35 ontv. en 23 gegeven treffers; 8. Rosenbach, Amsterdam 2 gew. partijen 36 ontv. en 23 gegeven tref fers; 9. van Vorst, Cyrano, Rotterdam 0 gew. partijen 40 ontvangen en 19 gegeven treffers. WANDELSPORT. LEIDSCHE WANDELSPORT VEREENIGING. De a.s bloembollenmarsch zal een succes worden. Op het oogenblik zijn er reeds meer dan 200 deelnemers ingeschreven uit alle deelen van ons land. o.a. een groep uit Drente. Het beloven dus een raar Drachtige dagen te worden voor de L.W.S.V- Zaterdag wordt om half drie en Zondag om 10 uur van oud Hortuszlcht vertrokken. Het start bureau bliift tot een half uur voor elke start open.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10