Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 April 1937 vuldig en dankbaar gebruik ls gemaakt. Namens de kascommissle bracht de heer Lorenzen verslag uit over de gehouden controle op de bescheiden van alle afdee- lingen waaruit bleek dat alles met bijzon- dere accuratesse ls behartigd waarom werd voorgesteld de diverse functionarissen te dechargeeren. Bij de bestuursverkiezing werden ln de vacatures ontstaan door het bedanken van mevr. Jansen Schoonhoven en den heer Komen resp. gekozen mevr. de Graaf en de heer de Visser. Aan de afgetreden bestuurs leden werd dank gebracht. Als reservelid voor de kascommissie werd gekozen de heer Reintjes. Bii de rondvraag gevoelde de heer van Egmond zich gedron"°n om namens de leden en verpleegde patiënten dank te brengen voor het vele werk dat het bestuur zoo belangloos heeft verricht waardoor zoo veel leed is verzacht en hulp geboden waar dat noodig was De heer v. d. Bos vroeg of er ook personen worden uitgezonden door de vereeniging als hulp in de hulshouding waarop mei Plkhjer mededeelde dat door de T.B.C.-vereeniging iutst in zulk een geval hulp wordt verleend. Hierna sloot de heer van Riessen de vergadering. In de vacature ontstaan door het ver trek van den gemeenteveldwachter J. J. Vos is benoemd de heer C. Westveer, maréchaussee te Wormerveer. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van J. Zwaan en KI. Ravensbergen MartinUs Hendrik, z. van M. v. Delft en Joh. den Haan Marga- retha Elisabeth, d. van HL C. den Haan en W. Overduin Maarten Johannes, z. van M. Baan en H. v. Weelden. Ondertrouwd: J. Ravensbergen ]m. 24 j. cn L. Schoneveld jd. 22 j. Adr. Schuilen- burg jm. 32 en P. Hogewoning jd. 25 J. Getrouwd: Bart. Heemskerk en G. Jun- gerius. Overleden: Jacob de Winter 84 j. Si mon Roodenburg 73 J. Voor de Classicale Zending is ln 1936 in deie gemeente f.342.53 ingezameld, De heer H. F. Roman, directeur van de Ohr. Mondaccordeon Vereeniging ,Ad- vendo" heeft wegens drukke werkzaam heden ontslag genomen. SASSENHEIM. Wethouder Warnaar 70 jaar. Heden herdenkt wethouder W. Warnaai zijn 70sten geboortedag. Hij moctot vele blijken van belangstelling, zoowel persoonlijk als schriftelijk ontvan gen. Ook vele bloemstukken werden aan geboden. In de Kerklaan werd een knaap aan gereden door een hooiwagen, waardoor een zijner beenen ernstig gekwetst werd. Na thuisgebracht te zijn, werd door dokter Domisse heelkundige hulp verleend. Onze plaatsgenoot, de heer L. Bis- schops, had het ongeluk dat hij tijdens zijn werkzaamheden als stucadoor door de steiger zakte. Met een gebroken enkel werd hij huiswaarts gebracht. De Emmabloem-collecte zal alhier ge- hóudën worden op Donderdag 22 April a.s. VALKENBURG. Jaarvergadering C.Ï.V. Ef. 6 10a. Onder leiding van ds. Steenbeek, als eere-voorzitter, hield deze vereeniging haar jaarvergadering in de zaal van den heer Ramp. Ds. Steenbeek liet zingen Ps. 100 1 cn 4. sprak een hartelijk welkom en ging voor in gebed. De voorzitter der vereeni ging hield een Bijbelinleiding over Gal. 1 1—9. Daarna werd het programma af gewerkt. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslag uit. Afgevaardig den van plaatselijke vereenigingen en van den Ring, boden hun gelukwenschen aan. Twte leden hadden een opstel en enkele anderen gaven een samenspraak .Slacht offers", waar hartelijk om gelachen werd. Tot slot werd opgevoerd het leekenspel „Johannes". Goed vertolkt maakte dit die pen indruk. Na een hartelijk dankwoord en het zingen van Gez. 54 5, sloot ds. Steen beek met gebed. personen: KoningschutterJ. Zuidwük; Scherpschutter: B. Borst. Hendriks, J. Kragt, van Heusden, B en W, Romijn, C van de Nouweland. P. van Wijk. N. Wortel en J. Veenenbo's, gevolgd door de prijzen behaald op den schietwedstrijd. Ie pr. wis selbeker. J. Zuidwlik (de heer Zuidwiik is thans definitief eigenaar van dezen beker). 2e pr. N. Borst en verder aan J Al, J Belt. L Roos, J. Kragt. W. Knijnenburg, J. Romijn, van Wijk, H. Roos Q. Bleijs. C. van den Nouweland. Jansen. N Wortel. W Ro mijn, J. Knünenburg, Hooghuis. den Her tog, van Heyningen. Keyzer en Bosch. De bijeenkomst werd met een woord van dank inzonderheid aan kapitein van der Zande gesloten. Wegens vernieling van een schaft- wagen toebehoorende aan de Enschede- sche Beton Maatschappij, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen eenige jongens uit Voorburg. Gedurende de maand Maart ls in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd ten bate van de diaconie f. 85.10 en ten bate van de Kerkvoogdij f. 161,46'/!. Onder leiding van ds. Vermet hield 't Ned. Bijbelgenootschap afd. Leidschen- damVoorburg en Rijswijk de jaarverga dering Goedgekeurd werden de verslagen van secretaris en penningmeester. Het ledental is thans 111. de Inkomsten en uit gaven bedroegen f. 546,39. Herkozen wer den als bestuurslid de heeren ds. Vermet, D. J. Minkhorst en ir. S. F. Monhemius. Ten gunste van het tekort zal een Inza meling worden gehouden. In het bestuur hebben thans uit onzé gemeente zitting, ds. Vernet, voorzitter, en ds. Boukema, lid. Gevonden: 1 rijwielbelastlngmerk, 1 hond, 1 kindermuts, 1 zweep. Adres Bureau van politie. VOORHOUT. In verband met het plotseling over- lÜÖen van mevr. Klomp (echtgenoote van ds. Klomp) alhier, zal niet, zooals ln ons Blad van Donderdag jl. gemeld, ds. Klomp de predikbeurt vervullen, maar prof. dr. G. J. Thiery, van Lelden. De kerkdienst vangt op het gewone uur aan. VEUR-LEIDSCHENDAM. Ziekenhuisverpleging. De Onderlinge Ver. voor Ziekenhuisver pleging hield onder leiding van dr. H. J. P. van Dorsten haar jaarvergadering. Goed gekeurd werd het Jaarverslag van den secretaris, dr. H. C. Reyers. Het ledental bedroeg per 1 Januari j.l. 9779. Verder werden goedgekeurd het verslag van den penningmeester, den heer K. L. Kisman, cn het rapport van den controleerenden accountant. Het winstsaldo bedroeg 1.6332.68. Herkozen werd als bestuurslid dr. H. C. Reyers en als commissaris dr. P. Greup. Besloten werd niet ln gaan op een voor- stel-Borst om toe te treden tot de door de gemeenten Stompwijk en Veur ont worpen regeling, waarbij de werklooze leden en nog toetredende werkloozen re ductie krijgen op de tarieven, waarbij dan van gemeentewege slechts een deel wordt vergoed. Lood gestolen. De eigenaar van een leegstaand huis ln dë Tedingerstraat heeft bij de politie aan gifte gedaan, dat uit dit perceel lood is ontvreemd. De politie is de vermoedelijke daders reeds op het spoor. Propaganda-avond der B.V.L. De B.V.L. hield een propaganda-avond. Aanwezig waren o.m. res.-overste Boots, Jes. kapitein Karres, res. gen majoor Zee man. res. luit. Thesine en Buitendijk, res. kap. Boulogne en van Lent. ds. Vermet e.a Ha het welkom aan allen te hebben toege roepen. wees de voorzitter op het nut van de BVL. De pl. leider kap. van der Zande gaf een uitvoerigoverzlcht van hetgeen ln de afgeloopen vijf jaren was tot stand ee- braent. Hierna werden vertoond de films ,De Landstorm rond Oranje" en „Het huwelijk HK.II. Prinses Juliana". Overste Boots reikte de brevetten uit aan de volgende VOORSCHOTEN. Propaganda-avond der N. C. R. V. In het gebouw voor Ohr. Belangen aan de Wijngaardenlaan had een geslaagde propaganda-avond plaats van de Ned. Chr. Radlo-Vereenlging. De zaal en bovengalerij waren geheel met belangstellenden gevuld toen ds. J. C. Houtzagers, Ger. pred. open de met het gebed „Onze Vader" en een kort openingswoord sprak. De N.C.R.V.. aldus spr., is mijn omroep, waarvoor ik strijden zal, als het moet. Het is een omroep van standing en indien de N.CR.V. aanstaat, kan men gerust iemand binnen laten; deze omroep is altijd in stijl en heeft daarom de liefde van het Chris tenvolk. Nog nooit heeft de N.C.R.V. haar beginsel verloochend. Het is spr. een raad sel dat er Christenen zijn. die deze omroep niet steunen. Gezamenlijk werd met pianobegeleiding het N.C-R.V.-lied gezongen, waarna „De Kleine Lofstem" het Chr. kinderkoor onder leiding van Riek Meijering zich liet hooren. Aardig, ongedwongen en zuiver van uit spraak en zang werd een viertal liede ren gezongen, waarvoor een luid applaus door de zaal klonk. Ds. D. A. v. d. Bosch, Ned. Herv. pred. te 's-Gravenhage, 2e voorzitter der N.C.R.V. hield een rede over „Sluit de gelederen". Spr. zeide, dat alle volken, waar zij zich op den aardbrt ook bevinden, behoefte hebben aan verlossing. Met vele uitvindin gen is vervolgens de radio gekomen, een uitvinding met ontzaglijke verantwoor delijkheid en gemeen goed geworden. De wapenrusting is uitgebreider en daarom zegt spr. „Sluit de gelederen" want er is strijd te voeren, allereerst om het Ko ninkrijk Gods. De radio is er niet voor de kerk. De kerk is middel om het Koninkrijk Gods te bouwen. Spr. wekte op, zich als lid der N.C.R.V. op te geven. De heer G. W. Akkerhuis declameerde enkele gedichten en „Zang zij onze leus" zong onder leiding van mej. Tilly Leening enkele liederen, waarna werd gepauzeerd. Na de pauze werden aan de dirigenten bloe men aangeboden en door een vertegen woordiger der N.CR.V. een bijzonder woord van dank gesproken aan den heer W. M. v. d. Burg voor de voorbereiding van dezen avond: vervolgens werd een reportage ge- gever van het gesproken en gezongen woord, waarbij opviel hoe zuiver de kinder stemmen waren. De kleuters hadden er zelf schik in! Ten slotte declameerde de heer Akker huls nog een paar vroolijke stukjes, w. o. „de Bakkers" van Jllles Limburg en zong „Zang zij onze leus" enkele nummers, waarna ds. H. P. Fortgens, Ned. Herv. pred een slot- en dankwoord sprak. Ten slotte werd gezongen Ps. 99 vs. 3. Ds. H. P. Fortgens sloot met gebed. ZOETERWOUDE. GEMEENTERAAD De personeele belasting voor biljarten. Benoeming onderwijzeres nutt. handwerken. Overname van grond. De raad vergaderde onder voorzitterschap van den burgermeester. Alle leden waren aanwezig. De notulen werden door den secretaris gelezen en vastgesteld. Van de Ingekomen stukken verdient vermelding de goedkeuring van de verordening op de heffing van schoolgeld, die met 1 Mei a.s. in werking zal treden. Tevens is goedkeuring verkregen op het raadsbesluit tot verbetering van den Noordbuurtschen weg en de Dorpsstraat en op het raadsbesluit tot het aangaan eener geldleenlng. Conform de voorstellen van B. en W. werd besloten tot wijziging der be grootingen 1936 en 1937, terwijl het kohier hondenbelasting werd vastgesteld op f. 440 en dat der straatbelasting voor 1937 op f. 7308.09. De verordening op de straatbelasting werd gewijzigd ln dier voege, dat bij wan betaling een niet belastingplichtige niet aansprakelijk gesteld kan worden voor de achterstallige belasting van een vorig be lastingjaar. Naar aanleiding van een desbetreffend voorstel van den heer Starren'ourg prae-ad- viseerden B. en W. gunstig en stelden voor eene verordening ln het leven te roepen, waarbij met ingang van 1 Januari 1938 de personeele belasting op de biljarten ln de café's wordt afgeschaft. De heer Paarde- kooper wilde hierbij ook betrekken de pa tronaten, waarbij de voorzitter opmerkte, dat deze vrij zouden komen wanneer het voorstel van B. en W. wordt aanvaard. De heer Meijdam was die meening niet toege daan. De heer Tijssen wees op de hooge onderhoudskosten der biljarten, ook al zijn die buiten gebruik gesteld. De heer van Leeuwen was de meening van den heer Paardekooper ook toegedaan en zou daar om zekerheid willen hebben. B. en W. wij zigden daarop hun voorstel, waarbij met den wensch van laatstgenoemden werd re kening gehouden, waarna het voorstel met alg, st. werd aangenomen. Benoeming van een vakonderwijzeres in de nuttige hand werken. De heer Meijdam noemde de ad vertentie misleidend, want er was eene vak onderwijzeres ln de nuttige handwerken opgeroepen en de voordracht vermeldt drie personen, tevens in het bezit van de onder- wijsacte en bestemd om ook gewoon school onderwijs te geven. Op eene desbetreffende vraag van den heer Paardekooper ant woordde de voorzitter dat de advertentie niet anders gesteld mocht worden; de per sonen die op de voordracht staan, wilden gaarne in de school staan en het hoofd der school adviseerde daarom, om die sollici tanten op de voordracht te plaatsen. Dat advies is gevolgd en de inspecteur ging er mee accoord. De heer Paardekooper achtte dit in het belang van het onderwijs en ging daarom met de voordracht accoord. Op eene desbetreffende vraag van den heer Wessel antwoordde de voorzitter, dat het geven van gewoon lager onderwijs niet als een ver plichting wordt opgelegd. Bij stemming werd daarop met 10 st. en 1 blanco benoemd no. 1 der voordracht, mej. A. van Nood te Leiden, ingaande 1 Mei a.s. Conform de voorstellen van B. en W. wer den ingewilligd een verzoek van het bestuur der R.K. school aan den Hooge Rijndijk voor aankoop van 6 banken, terwijl aan de bur gerwacht een subsidie werd verleend van f. 350. De heer Starrenburg stemde tegen cmdat hij het geld beter voor andere doel einden wil besteden, terwijl de heer Meij dam het bedrag te hoog vond en terug kwam op zijn voorstel bij de behandeling der be grooting gedaan, nml. om f. 250 te geven. Hierna werd met alg. st. eene verordening aangenomen waarbij de voorrang van het verkeer wordt geregeld over de Geerbrug en de Leiderdorpsche brug. De heer Berg verzocht in dit verband aan de zijde van de Zuidbuurt bij de Geerbrug een uithaal plaats te maken, waarmede rekening zal worden gehouden. Een voorstel van B. en W„ naar aanlei ding van een schrijven van de Lichtfabrie ken te Leiden, om eene bepaling in het leven te roepen, waarbij de electrische ge leidingen in stallen en nieuw te bouwen boerderijen om de 5 jaren door die Fabrie ken gecontroleerd zullen worden, lokte lang durige discussies uit. De heer Starrenburg zeide dat de fabrieken niet het recht had den eene dergelijke bepaling te eischen; hij wees op de leidingen, die thans in de woon huizen zijn afgekeurd nu de huurieidingen zijn verdwenen en het eigendom der huis eigenaren zijn, waarmede de erkende in stallateurs gebaat zijn. Voorts wees spr. op een kabel onder een kwakel over de Meer burgerwatering, die bloot ligt en gevaarlijk is. Meerdere spr. achtten deze bepaling niet noodig, te meer niet, nu bleek, dat zulks was met het oog op dierenbescherming waaraan ieder landbouwer toch voldoende zorg besteedt. Het voorstel van B. en W. werd dan ook met bijna alg. st. verworpen. De verordening op de brandweer werd in dier voege gewijzigd, dat voortaan voor het schoonhouden der spulten een gelijkluidend bedrag betaald zal worden, terwijl een voor stel van B. en W, om advies in te winnen van den Prov. Brandweerbond voor de aan schaffing van een motorspuit (waartoe het college van brandmeesters had geadviseerd) met 9 tegen 2 st. werd verworpen. De hee ren Meijdam, Wessel en Paardekooper merk ten op, dat de raad zelf in staat was te oor- deelen en men het geld dan in de zak hield. In behandeling kwam een voorstel van B. en W. naar aanleiding van een advies der desbetreffende wegencommissie om de brug in de Noordbuurt en een gedeelte grond over te nemen van de Gist- en Splritusfa briek te Delft, tegen betaling van f. 1020. De gemeente krijgt dan ongeveer 100 M2. grond, terwijl de eigenaresse verplicht is voor hare rekening eene nieuwe afscheiding te maken op betonnen voet, waartegen de gemeente de straat kan leggen, alsmede een duiker voor inlaat van water in den pol der. De heer Wessel merkte op. dat de kosten daardoor aanmerkelijk verzwaard zullen worden, waarbij weth. Onderwater ant woordde, dat over een afstand van onge veer 50 meter geen opsluitband behoeft ge legd te worden, alsmede minder aangevuld behoeft te worden aan den vaartkant. De heer Meijdam vroeg bespreking in geheime zitting, waartoe besloten werd. Na herope ning werd het voorstel met alg. st. aange nomen. De heer Starrenburg vroeg om de Sted. Fabrieken te wijzen op dien gevaar lijken kabel bij de kwakel over Meerburg. De heer van der Krogt vroeg verbetering van het voetpad langs den Vrouwenweg, waar de tegels weggehaald worden. De heer Meijdam vroeg of er bouwvergunning ver leend was voor „Rhijnvreugd" en verzocht streng toezicht, anders ontstaat dezelfde toestand als in het park „Die Leythe". Nog vroeg de heer Meijdam inlichtingen om trent de overplaatsing van rijksveldwachter de Waard, terwijl de heer Tijssen er op wees, dat op het voetpad aan den Rijndijk auto's parkeeren en de fietsers ook van dat pad gebruik maken. Daarna sluiting. Op den Hooge Rijndijk alhier had een aanrijding plaats tusschen een personen auto bestuurd door W. H. uit Wassenaar en de auto van H. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De bestuurders kwamen er zonder letsel af. Tegen H. werd proces verbaal opgemaakt. Bij de keuring en herkeuring van trek honden werden van de 15 ter keuring aan geboden honden er 13 goed- en 2 afgekeurd. Aan den heer M. v. d. Velden te Lei derdorp is door B. en W. vergunning ver leend tot het gedeeltelijk bebouwen van „Rhijnvreugd". Voorloopig zullen er zes woonhuizen gebouwd worden en wel aan de Westzijde. Gedurende de maand Maart j.l, wer den bij het agentschap der arbeidsbemid deling 91 aanvragen van werknemers en 3 van werkgevers ingeschreven. Er konden twee personen geplaatst worden, terwijl 't aantal ingeschreven werkzoekenden per einde Maart nog 70 bedroeg. De werkverschaffing ln deze ge meente is stopgezet, aangezien het ter zake geraamde crediet inmiddels is vertoond. ALPHEN. Het comité voor de Middenstandsactie welke op 15 April aanvangt, heeft een periode van intensieve voorbereiding achter zich. Men bedoelt met deze actie het koo pend publiek te trekken naar de zuivere middenstandszaken in onze gemeente, waar toe voordeelige voorwaarden en attracties worden ingesteld. ALKEMADE. jaarvergadering Wit Gele Kruis. In de Pancratiuszaal vond boven genoemde jaarvergadering plaats. De voorzitter heette in het bijzonder welkom dr. Simons, dierenarts te Haar lem, die een lezing hield over het geVaar voor tuberculose en andere besmettelijke ziekten door melk van tuberculeus rund vee. Spr. liet daarbij vooral uitkomen de groote gevaren welke, voor den mensch uit het gebruik van besmette melk kunnen ontstaan, hetzij door onvoldoende reini ging van het te gebruiken materiaal, als- wel door het onhygiënisch behandelen van het product zelf. De grootste en gevaarlijk ste besmetting is echter melk van open T.B.C. onder het vee. Spr. wees op het groote belang, dat de veehouder zelf heeft door voortdurende controle over zijn vee stapel. Voor de gebruikers is het eveneens van groot belang de melk voldoende te koken. Spr. achtte het onverantwoordelijk indien dit niet gedaan wordt. Nadat de voorzitter der commissie nog in het kort de bestrijding der tuberculose in de gemeente Alkemade heeft uiteen gezet met als doel in de naaste toekomst voldoende 1 consumptïemelk verkrijgbaar te stellen van tuberculoos vrij rundvee werd dank gebracht aan dr. Simons voor zijn lc-erzame lezing. De secretaris gaf een overzicht van de in 1936 verrichte werkzaamheden, waarbij in het bijzonder tot uiting kwam de nood lijdende toestand der vereeniging. Spr. deed een ernstig beroep op allen om mede te helpen deze nuttige vereeniging in stand te hdëiden in het belang van de plaats en ten behoeve van de zieke en lijdende menschheid. Uit het finantleel verslag bleek het vol gende: De exploitatie-rekening sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f. 4224.54. Het tekort op deze rekening over 1936 bedroeg niettegenstaande een uiterst zuinig beheer f. 104.23. Boeken en bescheiden door de controle-commissie werden nagezien en accoord bevonden. De heer J. J. de Koning, die periodiek moest aftreden werd bij acclamatie herkozen, terwijl in de plaats van mej. Bontje en B. Olto werden gekozen de heeren W. Hol- scher en H. J.Hoogenboom. Als commissie leden voor de controle over 1937 werden aangewezen de heeren van Emmerik en N. van Berkel. Hierna volgde sluiting. HAZERSWOUDE. Commissie voor Werkloozenzorg. De commissie voor Werkloozenzorg ver gaderde met de collectanten van „Jong Holland snakt naar werk" ln de commis siekamer van het Raadhuis, om de op brengst van de collecte te tellen. De totale opbrengst was dit jaar f. 107,25, dat is f. 47,46'/» minder dan vorig jaar. De voorzitter van het comité, burge meester Warnaar uitte den wensch, dat onze jonge werkloozen dit jaar, ondanks de mindere opbrengst der collecte ln deze gemeente een ruimer gebruik van de ge legenheid zullen maken van de negen- weeksche kampen, die de Centrale voor Werkloozenzorg organiseert. Aanmelding bij den plaatselijken secre taris A. Sikma, Torenstraat 6, Hazers- woude. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Joseph Anthonius, Z. van F. J. van Seumeren en M. C. Cijfen Janny, D. van N. van Gent en I. Bos Anna Maria, D. van B. J. van Meurs en G. van der Heiden. KOUDEKERK. Uitvoering „Koudekerks Gemengd Koor". In de goed bezette Ned. Herv. Kerk, heeft de Chr. Zangver. .Koudekerks Gemengd Koor", haar jaariijksche uitvoering gege ven, onder leiding van den heer P. de Rook met medewerking van mevr .Spaargaren de Roode van Noordwijk. Wegens ziekte van den eere-voorzitter ds. Odé opende de heer C. Stroo, die, na het zingen van Psalm 89 vers 1, speciaal den burgemeester met zijn echtgenoote, alsmede den voorzit ter en secretaris van den Ring Leiden en Omstreken welkom heette. Spr. herdacht het 20 Jarig bestaan der ver. en wekte op, het zangkoor door lidmaatschap of anders zins te steunen. Het programma werd vlot afgewerkt. De hoofdnummers bestonden uit Ps. 103 van E. Mobach, Ps. 104 (De Kos mos) van B. Zweers en Der Ostermorgen" (Paaschfeestmorgen) van S. Neukomm. Vooral dit laatste nummer werd zoowel door koor als solisten voortreffelijk ver tolkt; men kon weer van een mooien zang avond genieten. Ook de begeleiding van de pianiste was weer goed verzorgd. Niet min der heeft de dirigent de heer P. de Rook onder wiens leiding in het afgeloopen jaar weer hard gestudeerd was. zich op bijzon dere wijze van zijn niet gemakkelijke taak gekweten. Na het zingen van den Avond zang en een dankwoord van den heer Stroo werd de goed geslaagde avond gesloten. daartoe drie maanden geleden een comité gevormd. Door huisbezoek traden 123 leden tot de nieuwe vereeniging toe. De verga dering stond onder leiding van den heer A. de Blay. De heer Joh. Geytenbeek uit Leiden hield een rede over doel en stre ven van een Oranjever. Tijdens de ver gadering steeg het ledental tot 160. De statuten werden vastgesteld. Tot voorzitter werd gekozen notaris Lohman. Het verdere bestuur wordt gevormd door de heeren Jos. Penning de Vries, C. Boot en N. Knibbe, P. v. d. Bosch, A. de Blay en de Jager. Met een dankwoord en het zingen van het Wilhelmus werd de vergadering gesloten. Bijeenkomst der Oranje-vereeniging. In Hotel Van den Bosch had een bijeen komst plaats, onder leiding van het voor loopig gevormd Comité, met het doel om te komen tot de definitieve oprichting eener pl, Oranje-vereeniging. Bijna 40 in gezetenen hadden aan den oproep gehoor gegeven. De vergadering werd geopend door den heer De Blaeij. Na een korte inleiding werd het woord gegeven aan den heer Geijten- beek te Lelden, die zich welwillend bereid had vrklaard een propaganda-rede te houden. Na afloop hiervan werd overgegaan tot voorlezing der ontwerp-statuten, welke, nadat alle aanwezigen zich bereid hadden verklaard als lid toe te treden werden vastgesteld. Mededeeling werd gedaan, dat behalve de in de zaal aanwezigen er zich nog 126 personen bereid hadden verklaard als lid toe te treden. De heer Geijtenbeek, die de leiding van de vergadering had overgenomen, toonde zich ingenomen met een dergelijk succes. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Het bestuur stelde een tamelijk groot aan tal candldaten, aan welke lijst op voorstel uit de vergadering de leden van het voor loopig comité nog werden toegevoegd. Be sloten werd over den voorzitter afzonder lijk te stemmen. Met groote meerderheid werd hiertoe gekozen notaris Lohman, die zich onder een hartelijk applaus bereid verklaarde deze functie te aanvaarden. De nieuwe voorzitter richtte zich in een har telijke speech tot de vergadering en bracht zijn dank uit voor het in hem gestelde ver trouwen, een symploon temeer, bij de vele welke hij in zijn kort verblijf ter plaatse reeds had mogen waarnemen. Spr. zegde toe zijn uiterste krachten te zullen inspannen om de vereeniging een waardige plaats in de rij der Oranje-vereenigingen te doen innemen. Op voorstel van een der aanwezigen werd het Wilhelmus gezongen. De overige 6 bestuursleden, welke wer den gekozen zijn de volgende heeren: Jos. Penning de Vries, N. Knibbe, mr. de Jager, C. Boot, A. de Blaeij en P. H. van den Bosch. Na een dankwoord aan den heer Geij tenbeek en het voorloopig Comité, volgde sluiting met het Wilhelmus. TER AAR. Ds. jhr. E. L. W. M. Hoeufft van Vel- zen alhier heeft 'n beroep ontvangen van de Ned. Herv. Kerk te Eemnes Binnen. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham Jan, z. van J. P. Voshol en J. Nab; Maria Wijnanda, d. van G. Neven en E. Groen; Izaak Jacob Maria z. van J. F. M. Woeleman en C. M. A, van Velzen. Ondertrouwd: Pieter Johan van der Laarse en Johanna Maria Kroon. Getrouwd: Arie Hendrik van Leeuwen en Jannetje van den Berg. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Gouda Joh. Burger; naar Gouda, KI. Langeberg; naar Rotter dam Aris Burger en gezin: naar Amster dam A. van Oort; naar Leerdam W. J. Pij pers; naar Capelle a. d. IJssel Th. Zwanen burg; naar Delft J. van den Berg; naar Woerden P. Schoormans; naar Groot-Am- mers J. S. Muilwijk. Ingekomen: M. Sakko. Aan ds Zuidkade alhier had de heer K. zijn rijwiel onbeheerd voor zijn woning gezet; toen hij buiten kwam was de fiets ontvreemd. Gevonden: Actetesch met melkflesch; vulpenhouder; 2 portemonnaies, kinder armband, broche en een bos ribes, te be vragen ter secretarie. ZOETERMEER. LEIDERDORP. In de Ger. Kerk alhier werd een film gedraaid, welke den toeschouwers een beeld gaf van den arbeid der Hernhutter-zending in Suriname. Het was een zeer geslaagde avond. OUDE WETERING. OPRICHTING ORANJEVEREENIGING „PRINS BERNHARD". Het ledental tot 160 gestegen. In de zaal van den heer v. d. Bosch had de oprichting plaats van bovengenoemde vereeniging. Door een zestal personen was Teraardebestelling van den heer Blinkers. Onder groote belangstelling werd het stoffelijk overschot ter aarde besteld van den heer C. H. Brinkers alhier, die zoo noodlottig, door een auto-ongeval om het leven is gekomen. Een lange rij van auto's, waarin familieleden en genoodigden volg de de koets, die overdekt was met een schat van bloemen. Achter den stoet volgde het personeel der fa. Brinkers en dat van de N.V. ,.Ze- landia-melkfabrieken" alhier, benevens verschillende personen, die zich bij den stoet hadden aangesloten. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ds. Versluys, Geref. pred. alhier, door den heer Hettema, namens de directie der Wychensche Olie- en Holl. Margarine- fabrieken. Verder door den heer Jac. Stout als oudste employé namens 't pers., door den heer P. de Jong, als gedelegeerd commissaris der N.V. Zelandia, door burgemeester Middel- berg namens het gemeentebestuur en door dr. Palte, namens het comité van Ouden van Dagen, waarin de overledene ook zit ting had. De heer H C. Brinkers, broeder van den overledene, dankte allen namens de fa milie voor de laatste eer. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis z. van E. Verboom en C. G. J. van Exel; Maartje d, van W. Hoge- veen en R. Roos; Johannes Wilhelmus Adrianus z. van P. H. Groenewegen en M. C. M. Droogh. Overleden: C. H. Brinkers oud 39 Jaar ongehuwd. .1—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7