Uit Omstreken KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Zaterdag 10 April 1937 „NIEUW BRITTENBURG" W. J. VAN DER HORST LOSSE NUMMERS van ons blad Officieele (risispuhlicafie Hotel, Café, Restaurant Zuidstraat 55 - Katwijk aan Zee ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. AGENDA MUSEA. HAARLEMMERMEER. 25-jarig jubileum. Donderdag 15 April as. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer C. Krul. 1ste ma chinist aan het stoomgemaal „De Lijnden" bij den Haarlemmermeerpolder in dienst trad. De bouw van een landbouwschuur voor rekening van den heer A. Knibbe aan den Sloterweg nabij Hoofddorp is ge gund aan den laagsten inschrijver, den heer J. F. Meegdes, aannemer te Haarlem. Te Abbenes werd opgericht een Oranjevereenlging. Staande de vergadering traden reeds een 30-tal der aanwezigen toe als leden. De naam der vereeniging werd V.O.OA. „Vriendschap onder ons allen". Het bestuur bestaat uit de heeren Jac. Hulsbos, 1ste voorzitter: P. v. Roon, 2e voor- zitter;A. Baars. 1ste penningmeester; M. Hoogkamer 2de penningmeester; G. Kroon le secr.: M. Rijgersberg 2e secr.; Chr. Speelman, alg. adjunct. HILLEGOM. Een afscheidswoord van oud- burgemeester Pont, De heer D. F. Pont, oud-burgemeester wan Hillegom, schrijft ons: Door het zelfs voor mij plotseling geko men ontslag als burgemeester dezer ge meente, ingegaan den 4den April op wel ken dag ik bij mijne Moeder te Hilversum, mijn verjaardag vierde, ben ik niet meer in de gelegenheid geweest op normale wijze van mijn ambtenaren, de wethouders en de raadsleden, afscheid te nemen. Dit zelfde geldt voor de burgerij in 'al liare geledingen. Het ligt niet in mijn aard om gunsten te vragen of sympathie te waardeeren, welke niet spontaan zouden kunnen worden ge geven. Van het houden van de gebruikelijke receptie wordt door mij afgezien, nu oëze niet op het Raadhuis kan plaats vinden. Slechts wensch ik hierdoor dank te brengen aan een ieder, die in mijne ruim 8-jarlge ambtsperiode met mij heeft willen medewerken aan „De bevordering der ware belangen dezer gemeente", gelijk zoo treffend staat geschreven in de ge bedsformule, welke ik voor den aanvang de Raadsvergaderingen placht uit te spreken. D. F. PONT. Een kladder verbaliseerd. De gemeente-politie heeft proces-verbaal opgemaakt tegen Iemand ter zake van be kladden van een anders eigendom tram- palen i. Er is des nachts op drie panden met kalk geklad. De letters zijn zoo goed mogelijk weer verwijderd. Het plan is zeer streng tegen het ver ontreinigen van straten en perceelen op te treden. Nieuwe freesia's en narcissen. De firma F. Rijnveld en Zn. N V. heeft od haar tuin aan den Stationsweg twee warenhuizen of kassen staan. resn. ongeveer 500 en 300 vierk. M. groot, die geheel zl1n bezet met nieuwe soorten narcissen, tul pen en freesla's. Op het oogenblik staan er de freesia's en de narcissen in vollen bloei. Het is een schitterend gezicht, die mooie (bloemen van zeldzame en kostbare soorten, waarvoor de menschen van het vak veel belangstelling toonen. De tulpen zijn nog niet zoo ver ontwik keld als de freesia's en de narcissen Zij zullen vermoedelijk over een paar weken eerst hun prachtige kleuren toonen. Enkele tulpen gaven reeds een voor proefje van hetgeen er te wachten staat. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Anna Catharina. d van F. G. Damo en P. G. Godsblom Jennlgje, d. van M. Walraven en K. Kool Johanna Cornelia, d van L. G. Uitendaal en N. Duyzers. Getrouwd: H. Wakka en T P. Pot J. Hollemans en F. C. Scharpff. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. J. van den Boom, Wilhel- minalaan 9, C. W. van den BoomAan- geenbrug, Wilhelminalaan 9; D. J. Boulonois Stationsweg 126; F. M. Duinhoven, Krocht straat 23; J. Franzen, Mariastraat 18; M. J. van Egmond, Leidschestraat 89; J. P. van Hellemond, v. d. Endelaa.i 16; C. Jansen, Loosterweg II 44; C. Jonkheer, Kerkstraat 4; H. van Kampen, Loosterweg II 30; J. W. Lommer se. Vosselaan 44; G. A. Mooijekind, v. d. Endelaan 56c; A. van Mourlk, Sta tionsweg 12; P. Perfors, Kortenbachstr. 14; Th. van der Ploeg, van Tetsstraat 2; J. A. Rusman, Mariastraat 1; P W. Verbeek, Hoofdstraat 166; H. van Werkhoven, Haven straat 31. Vertrokken; M. Groeneweg naar Haarl.- meer. Sloterweg 822; A de Heer, Assen, An- reperstraat 138; J. A. M. Goemans, Enge land, Holbeach i Lincolnshire iBostonroad; H. A. M. van de Poll, idem; T P. Pot, Haar lem, Hellebrekersteeg. llrood; M. A. Ver meulen, Leiden, Meerburgstraat 1; J. H. Visser, Leimuiden, Nieuwe weg 109; S. Zuil hof, Noordwij k, Duinweg 3; J. Cuvelier, Haarlemmermeer, Nieuwstraat 40; A. J. Groot, Weert, St. Paulus College; P. A. Ver beek, Castrlcum, Dorpsstraat 87/89; R. F. Henkens, Rotterdam, Bergschelaan 134; Wede P. Leenheer—Zwart, Nieuwveen, Jo hannes Stichting 262: J. Goudsblom met echtge. Haarlemmermeer, Venneperweg 458. Gevonden. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen tusschen 7 en 8 uur nam.: sleuteltje, bruin koffertje met inhoud, gekleurd hand schoentje, kerkboek, alpino, 2 griffels en een spons, oorknop. Des nachts zijn twaalf konijnen ont vreemd uit een hok, ten nadeele van iemand, die aan de Haarlemmerstraat woont. De politie stelde een onderzoek in. Tusschen de drie plaatselijke midden- standsvereenigingen is na een poos van scheiding overeenstemming bereikt met het gevolg, dat de Hillegomsche Middenstands centrale weer volledig is geworden. KATWIJK. Het aantal kiezers in 1937 alhier voor Tweede Kamer, Prov. Staten en Gemeen teraad is resp. 8260, 8186 en 8089. KATWIJK AAN ZEE. Nova-bioscoop. De Nova-bioscoop geeft deze week de film „Ruggles dient twee heeren". Het scenario is geschreven door een auteur met een bijzonder goeden kijk op menschen en dingen en geregisseerd en gespeeld door kunstenaars, die zich in hun figuren wisten in te leven Het is een prachtfilm, want naast treffende karakteruitbeeldingen met fijne trekjes, biedt deze film een onafge broken reeks van de meest komische sutia- ties Popeye the Sailor zet weer de lach spieren in beweging en een aantrekkelijk journal gaat de film vooraf Aanhouding wegens oplichting. Door de politie is alhier aangehouden het 22-j. meisje J. W. P. dat zwervende was en dat opgaf onderwijzeres te zijn en te studeeren voor Fransch, Duitsch en Engelsch. Onder valschen naam en adres bestelde zij bij winkeliers diverse artikelen waar van rij eenige meenam, terwijl de andere op een bepaald adres bezorgd moesten worden. Door de politie kon nog een paar schoe nen achterhaald worden. Proces-verbaal is opgemaakt wegens oplichting. Ook op andere plaatsen schijnt zij de zelfde truc's uitgehaald te hebben. In hel politieblad stond zij gesignaleerd voor diefstal te Utrecht. Het komende badseizoen. Een nieuwe lente, een nieuw geluid. Zoo ook hier op de badplaats. Met Hemel vaartsdag worden op het strand de eerste tenten en kiosken reeds geopend. Het informatiebureau van V.V.V. heeft ook reeds zijn deuren geopend. BOULEVARD 33 - KATWIJK AAN ZEE. Ruim terras met prachtig uitzicht. U komt wij zorgen dat U terugkomt! 9454 GEVESTIGD: moo HEEREN- EN DAMES KLEERMAKERIJ Kon. Wilhelminastr. 5b- Katwijk aan Zee. Speciaal adres voor het leveren en onder houden van Uw garderobe, keeren, repa- reeren, ontvlekken en oppersen. - Speciale aanbieding blauw en zwart kamgaren en laken costuums, vanaf f. 30. Beleefd aanbevelend: C. M. VAN ROOI JEN. Aardappelpooters - Gesmede Schoffels - Eggen - Aardappel- en Peenhorren - Een Hittensleeper op patentassen - Hand- en Kruiwagens te koop bij 9486 HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. PROPAGANDA-BIJEENKOMST DER B.V.L. Diverse sprekers. Deze bijeenkomst werd in de geheel be zette Oranjezaal van het Jeugdhuis gehou den. Onder de aanwezigen waren burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop; res.-luit.-kol. J. P. Boots, aangewezen com mandant van de gen. landstormcommis- missie; res.-majoor J. P. de Borst uit Was senaar; majoor de Vos; res.-kapt. D. J. Karres, secr. gew. landstormcommissie Z.H.W.; de heer Bontje; ds. H. Ph. Ing- wersen en het strijkje O.V.E.O., onder lei ding van den heer L. Haasnoot. De voorzitter, de heer A. den Dikken, heette allen welkom. Spr. schetste hierop de preventieve beteekenis van de B.V.L. Na het rouwjaar 1934 voor 't Koninklijk Huis. herdacht spr. het huwelijk van Prinses Ju- ilana met Prins Bernhard en bracht een driewerf hoera op het Koninklijk Huis uit. Begeleid door het strijkje werden staande twee coupletten van het Wilhelmus gezon gen. Na dit openingswoord speelde O.V.E.O. een potjiourri van vaderlandsche liederen. Kapitein Karres sprak nu een propagan distisch woord. Hij schetste het Holland- sche volkskarakter met zijn vele goede eigenschappenmaar het "heeft ook een ge vaarlijke kant, n.l van indommelen, de kant van struisvogelpolitiek het niet wil len zien van gevaren. Maar als het er op aan komt. als het gevaar dichtbij is. dan geeft de Hollander zich en dan is hij tot de grootste prestaties in staat. Zoo is het ook met de weermacht. Als er gevaren dreigen, dan komen zij vrijwillig; denk aan de duizenden in 1914. Denk aan de No vemberdagen van 1918. Uit deze activiteit van 1918 is de Bijz. Vrijw. Landstorm ont staan. die na een bestaan van negentien jaar thans 88.000 leden telt. In den breede beschreef spr. het doel van de B.V.L. en haar preventieve beteekenis. De voorzitter dankt kapt. Karres voor zijn rede en legde er den nadruk op, dat deze bijeenkomst de band met Katwijk aan den Rijn steviger zal aanbinden. De pi. leider, de heer F. W. de Vries, deelde mede, dat zich 35 nieuwe leden heb ben aangesloten. Majoor de Borst hield een causerie over het Indische leger, dat hij 21 jaar gediend heeft en ovef zijn Indische jaren. Dit leger, aldus spr., Is hier den laatsten tijd beter bekend geworden door film en radio, maar toch verdient het, nog meer bekend te ge raken. Ons Indië moet als één geheel met ons Nederland gerekend worden; het rijk heeft dan een aantal inwoners van om streeks 70 millloen. Het een en ander werd medegedeeld van het keurcorps der mare- chausséss, dat veel er toe bijgedragen heeft om den langdurigen Atjeh-oorlog te doen beëindigen. Geheel anders dan vroeger, treden tegen woordig meer ontwikkelden tot het Indisch lger toe. Tot slot deelde spr. nog eenige vermakelijke voorvallen uit zijn Indische loopbaan mede. Na de pauze, waarin koffie werd rond gediend, werd een komische film vertoond met een toestel, bereidwillig afgestaan door den heer D. Kruyt, die later ook nog een teekenfilmpje vertoonde. Overste Boots vond het een voorrecht dezen avond mee te maken. Als aange wezen commandant bracht hij hulde voor de leiding van dezen avond. Ook hij bracht naar voren de preventieve werking van de B.V.L. en bracht hulde aan de werkloo- zen, deze stille helden, die zich door het communisme niet laten verleiden. Ook hul digde spr. de ^plaatselijke leiders, de heer De Vries en sergeant Lammers. Hij wekte de leden op om de schietoefeningen goed te volgen. Er zijn twaalf nieuwe scherp schutters bijgekomen; het aantal bedraagt nu 42. Aan deze twaalf nieuwe leden, de heeren J. Vink, J. Brussee, Jac. Parlevliet, K. de Best, A. G. Ouwehand, W. v. d. Luyt, A. Durieux, J. v. d. Plas, T. Ouwehand, G. Haasnoot, W. Rijsdam en D Knetsch, reikte hij het scherpsehuttersdiploma uit en sprak hen hartelijk toe. Hij stelde et zeer op prijs dat zij de oefeningen zoo goed gevolg hadden en bracht een driewerf hcera op hen uit. De heer Vink droeg een propagandistisch gedicht op de B.V.L. voor. De burgemeester dankte den voorzitter voor de uitnoodiging. Spr. roemde den pret- tigen geest, die hier heerschte en de groote animo die er voor de B.V.L. bestaat. Hij legde den nadruk op de trots van Katwijk voor het Oranjehuis. Katwijk gevoelt er zich meer verbonden mee dan andere plaatsen, omdat de Koningin en Prinses Juliana hier gewoond hebben Hij eindigde met den wensch. dat Katwijk, Nederland en Oranje nog vele jaren met elkaar ver- eenigd mogen blijven. Ds Ingwersen noemde het een voorrecht, dat behalve gezag, ook vrijheid nog in ons land heerscht. Wij zijn een vrij volk en hopen dat te blijven. De handhaving van een flink gezag is gebleken bij het geval van „De Zeven Provinciën" en kort geleden met het ontslag van den burgemeester van Hillegom. Spr. wees nog op de beteekenis van de B.V.L. en eindigde met een „lang leve de Koningin, lang leve het Vaderland". Nadat het Largo van Handel door het strijkje gespeeld was. sprak de heer Den Dikken een slotwoord. Sp. deelde o.a. mede, dat zich tijdens deze bijeenkomst vijf nieuwe leden hebben aangesloten, zoodat de afdeeling nu 163 leden telt. Spr. uitte den wensch. een vaan del te verkrijgen. Hij dankte alle sprekers en medewerkenden voor het slagen van dazen avond, die gesloten werd met het staande ringen van twee coupletten van 't Wilhelmus. LISSE. De verjaardagkas ten bate der Ned. Herv Kleuterschool heeft over de maand Maart opgebracht f. 8. Gevonden: 2 belastingmerken. vuIpmi- houder, postduif handschoen, portemwi- naie met inhoud, actetasch. Inlichtingen op het politiebureau. NOORDWIJKERHOUT. GEMEENTERAAD. De uitbaggering van de Schippcrshaven Conversie geldlecning ad f. 53.000 De raad vergaderde. Afwezig wegens riekte de heer J. Padding. De burgemeester deelde o.a. mede dat Ged. Staten vragen om intrekking van het raadsbesluit, waarbij besloten werd tot uit baggering van de Schtppershaven, waarmee reeds een begin gemaakt werd. Na zeer langdurige besprekingen werd besloten te voldoen aan den eisch van Ged. Staten om het eenmaal genomen raadsbesluit in te trekken. Nu dient wederom een andere op lossing te worden gevonden. De zaak is, dat de werkzaamheden voor het uitgetrokken bedrag onmogelijk kun nen geschieden. De berekening bleek veel te laag te zijn. Een nieuw bedrag moet- hiervoor worden aangevraagd. Het uitbaggeren van de ScMppershaven is geraamd op f. 1317,50. Deze post moet worden verhoogd met f. 1343. De werk zaamheden vielen erg tegen. De bagger molen kan er niet naar behooren werken, omdat de haven te smal is. De voorzitter zelde dat het beter is, opnieuw een hooger bedrag uit te rekken, dan het werk onaf gemaakt te doen beëindigen. Achteraf is gebleken, dat de inschrijvingen van f. 2500 in deze omstandigheden wel juist waren cn dat de opzichter de berekening veel te klein genomen had. Besloten werd voor het bedoeld? werk nu ruim f. 2660 uit te trekken en dit be sluit opnieuw te onderwerpen aan de goed keuring van Ged. Staten. Ged. Staten hebben wel goedgekeurd het percentage der belasting en het besluit tot de tijdelijke geldleening Aangenomen werd het voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van schoolgeld, wat echter niet verhoogd zal worden. De begrooting, dienst STEUNVERGOED1NG ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedlng voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C, gedenatureerd in het tijdvak van 5 April 1937 tot en met 10 April 1937. f. 1.40 per 100 KG. zal bedragen 9461 Voor groene erwten van de laagste klasse cn voor andere erwten, in datzelfde tijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun vergoeding f0.90 per 100 KG. De steunvergoedlng voor veldboonen, welke blijkens de dateering van het dorsch- briefje in genoemd tijdvak zijn gedorscht, is vastgesteld op f. 1 per 100 KG. 1936, werd gewijzigd door eenige af- en overschrijvingen. Aan den volontair ter secretarie Th. Horsthuys mag door Ged. St. geen gratificatie van f. 100 worden ver leend over 1936. Wel zal hij in 1937 een salaris genieten van f. 300. De begrooting dienst 1937 werd verhoogd met een post van f. 363 ten bate van 't crisis-comité B. Op voorstel van B. en W. werd besloten tot conversie der geldleening, oorspronke lijk groot f. 53.000, aangegaan bij het Alg. Burg. Pensioenfonds. Zonder kosten wordt deze leening, uitgeschreven op 4,/ï°/o terug gebracht of) 4%. Het voorstel van B. en W. tot onbewoon- baarverklaiing van perceel Havenstraat 20 vond veel bestrijding en werd, na zeer langdurige discussie verworpen. B. en W. hadden dit voorstel ter tafel gebracht naar aanleiding van een rapport van de Gezondheidscommissie. De heer L. M. van Noort had de woning bezichtigd en vond haar wel ouderwetsch, doch nog hecht en sterk. Ook vijf andere leden van den raad brachten rapport uit. met 't ge volg, dat de bewoners van Havenstraat 20 niet gestoord zullen worden. Nog werd bepaald, dat de Zondagsche wielrenners, die hier Zondags doortrekken hun vaart zullen dienen te minderen met het oog op 't gevaar voor de kerkgangers. Hierna sluiting. Het comité voor autotochten voor ouden van dagen besloot ook dit jaar zijn medewerking te zullen verleenen. Aller hulp Is echter noodzakelijk. Alhier zal van 12 tot 17 April de collecte gehouden worden van Jong Holland snakt naar Werk, welke hartelijk aanbevo len wordt. NOORDWIJK. De adj.-commies le klasse ter Secre tarie. de heer J. Dykstra heeft, wegens het bereiken van den pensioengrechtlgden leeftijd, per 1 Mei as. ontslag aange vraagd. In verband hiermede is tot adj.-commies le klasse benoemd door B. en W de heer J. Verhaar en tot adj.-commies 2e klasse mej. De Boer. OEGSTGEEST. Vergadering „Het Groene Kruis". In „Het Witte Huls" is de alg. vergade ring gehouden van de ver. „Het Groene Kruis" met de onderafdeellngen T.B.C., zuigelingenzorg en Hoogtezon. De heer H. W. A. van Rlessen opende en zag terug op het afgeloopen vereenlglngs- jaar, dat rustig is verloopen en waarin geen bijzonder belangrijke gebeurtenissen hebben plaats gehad Voorts deelde hij mede, dat in November een Rijksaccoun tant zich op de hoogte heeft gesteld met het werk der vereeniging betreffende de volksgezondheid, waarvoor in ons land con trole wordt gehouden. Hij controleerde daarbij de boeken en kas van wijkverple ging en T.B.C.-vereentglng. Hoewel niet tot het afgeloopen dienstjaar behoorendc, memoreerde spr. de ernstige ongesteldheid van de zuster in de eerste maanden van dit jaar. Gelukkig heeft zij 1 April jj. geheel hersteld haar werk weer overgenomen. Spr. voelde zich gedrongen een woord van dank uit te spreken voor de voortreffelijke wijze, waarop de waarnemende zusters de zorg voor de patiënten op zich hebben genomen. Spr. deelde mede. dat de bewoners van het wilkgebouw. de familie Verhoeven om gezondheidsredenen zich uit haar functie moest terugtrekken en bracht hen dank voor alles, wat ril voor de wijkverpleging hebben gedaan en voor de vriendelijkheid welke het bestuur van hen mocht onder vinden Hij sprak den wensch uit, dat de nieuwe bewoners, de familie Koppier zich met denzelfden liver op 't werk zullen toe leggen. De notulen, voorgelezen door de secreta resse mevr. van Rlessen-Llntveld werden onveranderd vastgesteld. Hierna werd het jaarverslag van de Wijk verpleging uitgebracht, waaruit wii op merkten, dat het afgeloopen Jaar heel voorspoedig is eeweest. Het ledental steeg van 687 tot 699. Voor de ondervonden medewerking van het gemeentebestuur werd een woord van dank gebracht. De vereeniging mocht van een der leden een hoogtezon in bruikleen ontvangen, welk bewijs van medewerking op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Het gemeentebestuur was direct bereid de docterskamer daarvoor belangloos af te staan. Zuster Lena ver leent hierbij haar medewerking, waarvan reeds direct een dankbaar gebruik werd gemaakt. Het consultatiebureau blijkt voortreffelijk te werken en de adviezen van dr van Brero worden op hoogen prijs gesteld. Zuster Reldsma heeft een moedercursus welke door vele moeders wordt gevolgd. De zuster en haar assistente wordt voor haar arbeid alle lof gebracht. Er werden dit jaar 109 patiënten ver pleegd: het aantal ziekenbezoeken bedroeg 4949. voor de T.B.C.-bestrlldlng 130 en voor het consultatiebureau 145 Alzoo te zamen 5224. Aan 318 personen werden 625 ver- plegingsartikelen uitgeleend. Eenige dezer artikelen werden ten geschenke ontvangen, terwill er ook nog eenige nieuwe aanze- kocht. Hartelijk dank werd gebracht aan de heeren A Maat, H. v, d. Leeden en W. Hoogerdijk voor de door hen verleende medewerking. Voor de keurige samenstel ling van dit uitgebreid verslag mocht de secretaresse een welverdienden dank ont vangen. HEDEN. Zomerlust: Cabaret-avond Leldsch Too- neelgezelschap. 8 uur nam. Zondag. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7.45 uur nam. Morschweg 59: Samenkomst 5 uur nam. Stadszaal: Uitvoering Pulchri Studio ,De Visschersbruid" 8 uur nam. Maandag. Leger des Heils: Bazaar te 7.30 uur nam. Oud Hortuszicht: Leidsche Radiover. 8.15 uur, nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend Dinsdag en Vrijdag 1012'h en 14— 17 uur, f. 0.25. Stedelijk Museum „Dc Lakenhal", Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur cn in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kostelocs, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. 1 Nbv. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f.0 25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.30—5 uur. 'sZaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 912 en l'/t6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 9—12 en l'/t4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'/t—4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdat Inentine teeen dlohterie. 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „ALs mannen begeeren". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag- nam. 2 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Pygmalion". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 21 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Artisten". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „She". Zondag 47 en 8—11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/t uur. Katwijk-aan-Zee (Novabioscoop)Vrij dag- en Zaterdagnam. 8 uur. „Ruggles dient twee heeren". De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 April a.s. waargenomen door de apotheken: P. du Crolx, Rapenburg 9, Telef. 807: E. B. de Metz, Kamerl. Onnes- laan 28, Telef. 3553 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, Telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Van Driesum, Jasperse, Kort- mann, Meyboom en Nleuwzwaag. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. 1 Hierna volgde het verslag van den pen ningmeester den heer v. Rlessen waarvan wii vermelden dat ls ontvangen f. 3205.19, uitgegeven f. 2900.93. Alzoo een batig saldo van f304.26 Ook het uitgebrachte jaar- en financieel verslag van de T.B.C.-vereeniging getuigd® van een gestadigen vooruitgang met gunstig resultaat. Het consultatiebureau voor Zui gelingen waarvan een verslag volgde, bleek wel in een biizondere behoefte te voorzien. Het aantal consulten bedroeg 1031 Er wordt 1 maal oer week zitting gehouden waarvoor in totaal werden in- en overgeschreven 151. uit de gemeenten Oegrigeest. Warmond. Noordwiik Leiden. Leiderdoro en Riinsburï Helaas is er echter ren nadeelig saldo te constateeren van f. 47.86. Vervolgens werd een overzicht gegeven van de afd Hoogtezon waarvan een veel- 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6