Oplossingen PRIJSRAADSELS PRIJSRAADSELS CORRESPONDENTIE der raadsels uit het vorige nummer. 1. Od een portret. 2. Een sinaasappel. 3. Helmond, mol, Nel. hond. 4 Belgrado, bel, do, bar, dag. 5. Oost-West, thuis-best. 6. Duit. duit 7. Een schrikkeljaar. voor grooteren (1116 jaar) Alle 4 raadsels oplossen. Naam en 1 e e f- t ij d er onder schrijven, anders mag men niet meeloten. Naam en adres achter op de enveloppe. Tijdig inzenden, geen brie ven er bij. I. Spek en ham worden ons beide geleverd door het varken, maar wat is eigenlijk het verschil tusschen die twee? n. Ik ben een woord van 3 letters, waarvan de le en de laatste hetzelfde zijn. Laat de laatste letter weg. dan word ik een klee- dingstuk. dat wel eens door sommige mannen wordt gedragen. Mijn geheel dient om rook door te laten UI. Welk dorp in Gelderland staat hier* El roem. IV. Zoek minstens 5 meisjesnamen van 2 lettergrepen en slechts 3 letters. Het mogen geen bijnamen zijn. voor kleineren (711 jaar) Alle 4 raadsels oplossen. Naam en leef-* tijd er onder schrijven, anders mag men niet meeloten. Naam en adres achter op de "enveloppe. Tijdig inzenden geen brie ven er bij. L Ik sta bijna altijd op de voordeur o£ er naast, maar als je mij omdraait dan sta ik veel hooger dan sta ik in de lucht. n. Mijn geheel is de naam van een vaartuig. Neem de eerste letter er af. dan blijf ik een vaartuig, maar een heel bijzonder soort, waarover men in den biibel leest. Neem nu de laatste er af. dan ben Ik niet langer een vaartuig maar een voertuig voor 's winters. IH. Een vrij groot getal van 7 letters. Als le daar 3 letters afneemt dan blijft er acht over. IV. Zoek uit de volgende 4 zinnen één visch dus 4 visschen. Ik ging kwart voor negen van huis. Achter het huls ligt een vruchtbaar stuk grond. Oom zal morgen zeker wel eens aan komen. De poes lag in een lang rieten mandje. Hier zijn nu weer eens prijsraadsels. Het werd tijd hoor, maar dat het nu wat lan ger duurde, kwam door de Paaschvacantie. Jullie weet heel goed, dat ik in devacantie nooit prijsraadsels geef, omdat er dan zóó veel kinderen uit logeeren gaan en dan dus geen kinderkrant hebben, of anderen hebben zelf logeetjes en gaan telkens uit. Daarom wachtte ik deze keer wat langer; een andere keer komen ze dan weer wait vlugger hoor. Denkt nu allen alsjeblieft goed om wat ik vraag: naam en leeftijd onder de op lossingen, naam en adres achter op de enveloppe, geen brieven er bij, tijdig in zenden, uiterlijk Dinsdagmorgen vóór 9 uur bureau L. D. Tin ie Stormmesand, als je wilt mag je gewoon iedere week de oplossingen sturen; je bent 10 jaar, je behoort dus nog tot de kleineren. Je stuurt den brief over den post omdat je in Oude-Wetering woont, je moet zorgen, dat ik die Dinsdag heb. Cor Korpelshoek - Wat heerlijk voor je om zulke wandelingen te maken. Ik ben in de laatste jaren sukkelend en weinig meer uitgegaan. Ja, dat moet je maar eens aan je Vader vragen, om ook eens naar Scheveningen te mogen gaan. Jo Wassenaar - Ik was blij eens weer over jullie allen te hooren. Is kleine Han- nie jarig geweest. Ze is nu zes jaar ge worden, als ik mij niet vergis. Heeft ze zooveel cadeautjes gehad en zooveel Paascheieren? Klaasje van Schaik. - Hier zijn nu de beloofde prijsraadsels. Je hebt groot ge lijk, kom maar een kansje wagen. En als je nu niet gelukkig bent, dan misschien een volgende keer. Frans en Mienije de Water - Flink van je hoor, Mientje, dat je nu zelf den brief hebt geschreven. Sjef Hendriks. - Je mag gerust mee gaan doen voortaan en mij „tante" noemen. Sophia Verboon en Mien van Rooyen. - Worden bij Jullie buiten in Voorschoten de bloemenvelden al zoo mooi? Hebben ze bij Jullie thuis ook velden? Corry de la Rie - Wat een grappig Paaschei heb jij gehad met een blikken auto er in; zoo iets heb ik nog nooit ge zien. Over het algemeen ts een hond een trouw dier, dus daarom zet ik het. Truus Brugmans - Zoo was die brief zon der naam van jou? Vergeet maar niet je naam er voortaan onder te zetten Rietje Kettenis. - In de vacantie ont breken er zoovelen, dus dan mag jij ook gerust overslaan. Jo Drabbe en Bep Wielenga - Zoo, zijn jullie de twee vriendinnen, die zoo samen aan het rolschaatsen gaan. Melske Mulder - Stuur maar gerust nieuwe raadsels en anecdotes. Alida en Koosje Stikkelorum - Ja zeker, vond ik jullie Paaschkaart heel mooi. En is het nu zoo prettig om weer naar school te gaan. Theo Brussee - Ben je naar zoo'n mooie film geweest? Ja die Shirley Temple is een lief kindje. Zus van der Kaay. - Dat ben ik heusch niet geweest, die de adressen van die meisjes in Afrika heb gegeven. Dat deed, geloof ik, de Redactie Leidsch Dagblad, maar ik niet. Abraham Fakkel. - Wat vind ik dat naar voor je zuster. Wensch haar van harte beterschap van mij en zeg, dat ik het prettig vind, dat ze zooveel kan hand werken. Jopie Voogdt - Ik ben blij dat je 'sZa- terdags en 's Zondags zoo van de kinder courant geniet. Ik lees die verhaaltjes ook altijd, hoor. Meintje Kasbergen - Je mocht gerust overslaan met Paschen toen je uit logeeren was. Heerlijk, dat je in Den Haag mocht logeeren. Coba Verlindt. - Heerlijk hoor voor je broer, dat hij een medaille heeft gewon nen voor de wandelsport. Sary Akkerman - Ja hoor, ik heb ook nog gezellige Paaschdagen gehad, al mocht lk niet uit. Ben jij zoo prettig bij Oma op visite geweest? Jaap Kruyt - Dat raadsel heeft er al Ingestaan, dus kan ik het niet weer plaat sen. Jan Bronsgeest - Dat begrijp ik, dat je dan in spanning bent, als er prijsraadsels zijn geweest. Dan is ieder natuurlijk nieuwsgierig, wie er gelukkig heeft geloot. Jopy Hofstra - Je onderteekent „nieuw raadselnichtje", maar ik dacht, dat je vroeger ook al had meegedaan. Marie Brokaar - Zat je op je verjaardag aan mij te schrijven? Ik wist niet dat je 4 April jarig was, anders had ik je ver leden week al gefeliciteerd. Daniën Op den Dreest - Heb jij zoo heerlijk veel eieren gegeten met Paschen? Dat doet me plezier voor jou. Corry van Mastrigt - Ja, dat zal wel een heel aardige middag geweest zijn in de Gehoorzaal. Daar heb ik al meer over gelezen. Bep en Wim Nieboer - Ik heb heusch geen kaart van jullie ontvangen, dus kon ik er jullie niet voor bedanken. Vier zusjes Harteveld - Ik ben heel blij voor Rie, dat ze weer uit het Ziekenhuis naar huis Is mogen komen en jullie zijn zeker ook allemaal erg blij. Klazientje Rijling - Zoodra ik je raad sels tegenkom in mijn voorraad zal ik ze planteen. Drie Zustjes van Vegten - Daar heb je groot gelijk aan, dat het voor Moeder stiller zal zijn als de vacantie weer voorbij is. Zes schoolgaande kinderen met vacan tie thuis is een heele drukte Beterschap met Trina! Mien en Bep Groenhuizen - Wat aardig dat jullie kastanjeknoppen op jullie kamer hebt gezet. Zal je me schrijven als het lukt dat ze heelemaal uitkomen? Hebben jullie Moeder zoo heerlijk geholpen met de schoonmaak? Tine van der Pot - Wat woon je daar toch aardig, dat je alles kunt zien, wat er op het Schuttersveld gebeurt. Want ik geloof, dat daar heel dikwijls wat te doen is. Vind jij hardloopers zoo mooi om naar te kijken? Ik niet. Jack en Tini Gljzenij - Veel van die raadsels hebben er al in gestaan, maar gelukkig nog niet allemaal. Wat heeft Jack een mooie teekening voor mij gemaakt! Freek van der Loo - Ben je op Paschen jarig geweest? Dat wist ik niet, anders zou ik je wel gefeliciteerd hebben. Met feest dagen zooals Paschen en Pinksteren mag je gerust overslaan met de raadsels. Wat heerlijk, dat je met je vriendje naar Am sterdam mee mocht. Cornelia van der Loo - Heb je een logétjo gehad met Paschen? Dan mocht je natuur lijk wel overslaan met de raadsels. Hoe is 't ,ben je weer heelemaal beter? Margaretha Hulsebos - Je raadsels zal ik laiter eens een beurt geven. Ali Varkevisser - Ik heb jullie allen uit Zoeterwoude wel gemist, maar ik begreep best, dat dat kwam door de Paasch vacantie, dan gaat er niemand van jullie naar Lelden. Neeltje van Katwijk - Wat had je je brieven weer prachtig versierd met teeke- ningen. Dat raadsel ls wel heel lang en ik ben bang, dat de jeugd het niet goed zal begrijpen. Heel aardig om zulke flinke wandelingen .te maken met Marie. Drietal Laman - Hebben jullie zulke heerlijke eieren van Vader en Moeder ge had! Dat was dan een goede Paschen. Prettig Marie, dat Vader altijd boeken voor je meebrengt. Jo Pracht - Dat raadsel van het leukste jongetje ls eigenlijk precies hetzelfde als dat raadsel: Wanneer heeft het mooiste meisje geleefd? Piet Starre - Je mag gerust gaan mee doen, maar noem mij dan ook maar „tante". Dat doen alle kinderen. Toos en Bep Bouter - Heel aardig hoor Toos wat je schreef, dat je 't droevig vindt dat ik zooveel pijn moet hebben. Als het echt zomer wordt, wordt het wel wat beter. Lydia Botermans - Dat is al een paar maal een flinke wandeling voor je, als je wat aan je Vader gaat brengen. Is die tuin wel een halfuur loopen van jullie van daan? Ik hoop, dat je weer gauw zoo sterk zult worden, dat je weer naar school mag gaan. Anneke Sloos - Had jij je ook als debu- tantj'e opgegeven bij Jacob Hamel? Waren er 281? Nee, die konden niet allemaal een beurt krijgen. Daar zouden een paar mid dagen voor noodig zijn geweest. Aafje van Haalem - Die wandeling, die jij met je vriendin hebt gemaakt ken ik heel goed vanuit mijn jeugd. Wat heb jij een aardig broertje, dat grappige antwoor den geeft. Drietal Seriier - Is de lamp mooi gewor den, die je Vader heeft uitgezaagd? Gaan jullie ook figuurzagen leeren? nny en Leny Hartwijk - Als je Vader rol schaatsen gevaarlijk vindt, dan zal je ze ook wel niet krijgen. Er zijn toch genoeg andere dingen om je mee te vermaken! Jannie Werk - Nee ik mag nog volstrekt niet uit. Wel lig ik 'smorgns lang met een open raam. Zoodra je elf jaar bent ge worden, mag je met de grooten meedoen. Nu met de prijsraadsels behoor je nog tot de kleineren. Mientje van der Staay - Wat heerlijk voor jullie allen, dat kleine zusje weer spoedig thuis mag komen. Wat zal het kleine ding zelf ook blij zijn. Vertel mij nog maar eens, hoe het met haar gaat. Alida van der Holst - Wel gefeliciteerd met 12 April. Ik wensch je een vroolijken dag met vrienden en vriendinnen. Neen, ik heet niet Alida, maar Alelda. Mappy Rührwiem - Wat heb je een prachtigen autotocht gemaakt op Paschen. Dat waren heerlijke dagen voor je. Phillne Raar - Je mag gerust gaan mee doen. Vraag maar aan Jo en Bep hoe alles moet. Dat eerste raadsel moet veel uitvoe riger zijn, het 2de heeft er al in gestaan. Allen hartelijk gegroet en leest goed alles wat lk bij de prijsraadsels schreef. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, Joh. v. Oldenberneveltlaan 64.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22