Leidsch Dagblad KREYKAMP's TABAK KWALITEIT Uit de Omstreken KATWIJKERS LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Zaterdag 3 April 1937 Leidsche ingezetenen LOSSE NUMMERS van ons blad ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd, gezet, gedrukt en bezorgd door AGENDA MUSEA. HAARLEMMERMEER. Kindermatinée ten bate van de „Gevers-Deutz" kleuterschool. In aansluiting on de avond-uitvoeringen vond een matinee nlaats In ..Irene" ten bate van het te bouwen speellokaal der Gevers-Deutz Kleuterschool. De belangstelling hiervoor was van de zijde der jeugd dermate groot, dat vrijwel geen Dlaats onbezet bleef en nog stoelen aangevoerd moest worden om de ouders en begeleiders der kinderen van een zitplaats te voorzien Hierdoor ook kwam 't dat het Poppen spel. het eerste nrogrammanummer, bijna een half uur te laat begon. De opvoering van dit zangspel door M. A. Brandts Buys Jr geschreven en gecompo neerd liep weer vlot van stapel Mej. Jo Kortmann die de leiding had kweet zich voortreffelijk van haar taak terwtil in het stuk zelve Leni van Ziio en Bep Metiers opvielen, die hun rol goed bestudeerd bleken te hebben. Ook de pianiste mje Jo v. Don kelaar begeleidde zeer verdienstelijk. Vermeld zij nog dat het 40-tal costuums vervaardigd werd door de leerlingen van de school. Na de pauze, waarin mej Nel Montberg met eenige Avro-kinderliedjes. welke uit volle borst werden meegezongen, de pret tige stemming nog verhoogde, werd een aanvang gemaakt met de vertooning van een poppenkast verzorgd door de dames Valentgoed, Reinswou en Boon. Herhaaldelijk klaterde een lachsalvo door de zaal. een bewijs dat het gebodene zeer op prijs werd gesteld. Met een prettige herinnering aan wat het personeel, de scholieren en de vele belange loos medewerkenden deze drie dagen ge boden hebben, keerde men huiswaarts. Tot leider (dirigent) van de Chr. Gem. Zangver. ..Soli Deo Gloria" alhier, is benoemd de heer Glacomo Aletrino. De heer v. D. aan den Aalsmeerder- dijk alhier kwam tót de ontdeking dat een of meer ongewenschte bezoekers zich toe gang hadden verschaft tot de achter de woning staande schuur'. Ontvreemd werd een kist met eieren. De politie stelt een onderzoek in. Bij de verkiezing van een hoofdinge land-plaatsvervanger van Rijnland werd gekozen de heer C. van Beem Hzn. te Zwa nenburg. De vereenigingen „Ziekenzorg" te Bad- hoevedorp. Hoofddorp en Aalsmeer hebben na onderling overleg besloten zich aan te sluiten bij de federatie van vereenigingen voor ziekenhuisverpleging in Nederland. Het aantal aangesloten vereenigingen be draagt thans 249 met ruim 700 000 leden. Vanwege de afd Hoofddorp van den bond van boerinnen en andere plattelands vrouwen werd in de Beurs aldaar onder leiding van de voorzitster mej. J. E. van der Gaast, een bijeenkomst gehouden, waarin de directrice van de landbouwhuis- houdschool te Schagen. mei. Piet. een lezing hield over: „Goede handwerken". Onder deze lezing, die met groote aan dacht werd gevolgd werden den leden (handwerken ter hand gesteld, die met veel interesse weren bezichtigd. Na mededeeling dat in de volgende ver gadering over het bezoek aan Parijs zal worden besproken, werd deze leerzame ge zellige bijeenkomst onder dankzegging aan mej. Piet voor haar aangename inleiding gesloten. KATWITK AAN ZEE. Ledenvergadering Konijnenfokkers- en Pluimveevereen. „Ko-Plu-Ko". Deze vergadering, gehouden in „Casa Cara" werd door den voorzitter, den heer C. van Beelen. geopend, waarna de secr., de heer W. v. d. Bent. de notulen las. De heer I. W. Colpa hield een lezing, met lantaarnplaten toegelicht, over het broe den. zoowel natuurlijk als mechanisch, zoo mede de ontwikkeling van het kuiken in het ei tijdens het broedproces. Dit geheele proces werd op het witte doek aanschou welijk voorgesteld. Na het beantwoorden van vele vragen, werd een verloting gehouden ten bate van het eereprijsfonds. Het was reeds laat. toen de voorzitter den heer Colpa hartelijk dank bracht voor het genotene. Met een woord van dank voor de goede opkomst sloot de voorzitter deze bijeenkomst. HILLEGOM. De Hillegomsche Burgerwacht zal in het begin van de volgende week in samen werking met zuster-organisaties uit Am sterdam, Alkmaar. Haarlem en omgeving een nachtelijke oefening houden Over het onderwerp „Drenkelingen uit auto's redde.n" heeft de heer A. I. Meijerink uit Haarlem een voordracht ge houden voor de Ver. EH.B.O. en Reddings brigade. De zaal van Sistermans was goed bezet. Eenige doktoren en vertegenwoordi gers van brigades uit de omgeving waren mede aanwezig. Wij gaven over deze lezing reeds verslag in ons blad. Vele lichtbeelden zijn door den spreker toegelicht, waarna vragen beantwoord wer den. De voorzitter dankte den heer Meije rink voor zijn leerzame en boeiende lezing en pleitte warm voor steun aan E.H.B.O. en Reddingsbrigade door lid of donateur te worden. De avond heeft succes gehad, want vele inteekenbiljetten zijn ontvangen. HILLEGOM. Loop der Bevolking. Vertrokken: J. F. en H. Tanja, Ridder kerk. Dordtschestraatweg G. 241i; A. van der Kwaak. Bennebroek. Binnenweg 69; M. M. van TU, Heemstede, Maasstraat 27; J. B. de Groot, Amsterdam. Haarlemmerdijk 23; H. W. Lange, Haarlem, Mauritsstraat 5; P. Daim, Haarlem. Floresstraat 12; J. E. Veen, Haarlem, Hyacinthenlaan 29; Th. van der Werff, Bloemendaal i Aerdenhout), Vogelenzangscheweg 22; Wed. C. M. Speel manBoelé, Haarlem, Saenredamstraat 6 zwart; W. de Rooij met gezin, Haarl.meer, Venneperweg 468; W. Wouterson, Gronin gen, Hoendiepstraat 17; P. Thielman, N.O.I. (Java), ondern, Branggan Banarang, Wlingi. Gevonden: Aanwezig en te bevragen aan het bureau van Politie op werkdagen tus- schen 7 en 8 uur nam., wollen handschoen, paar dames handschoenen, belastingmerk in etui, 2 schoenen voor reparatie bestemd, zakdoekje. Te bevragen bijJansen Mid denstraat 27 paar blauws handschoenen; van den Burg. Middenstraat, 71. paar glacé handschoenen; Bos, Amer;kastraat. 7 ro zenkrans in étui: van der Zande. Hooge- werfstraat 4. koffer; S. Verhoeven. Brou werlaan 9, zakdoek inh. 15 cent: van Dijk Molenstraat 27, grijs handschoentje. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTlÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN OEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT dat dus de koopkracht van de bevolking van Leiden verhoogt, dient gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. KATWIJK AAN DEN RIJN. Vergadering Bloembollencultuur. De afd. Katwijk van „Algemeene Ver- eeniging voor Bloembollencultuur" verga derde in de „Roskam", onder voorzitter schap van den heer Nic. Bos. De bijeen komst was slechts matig bezet. De secr.. den heer H. W. Grimbergen, bracht het jaarverslag uit. waarvoor hij den dank der vergadering had te incasseeren. De reke ning van den penningmeester werd nage zien door de heeren C. Koelewijn en C. J. Boskamp, en in orde bevonden. De per. aftr. leden van het bestuur, de heeren J. v. d. Perk en T. Noort werden met bijna alg. st, herkozen. Hierna werd behandeld de agenda van de alg. vergadering op 5 April a.s. Bij de bespreking over de voor stellen van het H.B. tot wijziging van het Handelsreglement werden ernstige bezwa ren geopperd tegen de voorgestelde ver lenging van het reclameterrein voor Hya cinthen, Gladiolen, Narcissen en Bol-Iris- sen, evenals die van te veld verkochte Hyacinthen. Met de voorgestelde reorga nisatieplannen kon de vergadering zich vereenigen, hoewel uit de praktijk eerst zal moeten blijken of het beoogde doel daarmede te bereiken zal zijn. Ten aan zien van het amendement-Heemstede ging men accoord met het afwijzende prae-ad- vies van het H.B. Tot afgev. werden be noemd de heeren Nlc. Bos en H. W. Grim bergen. Tot plaatsvervangers de heeren C. Koelewijn en C. J. Boskamp. dat vele leden in het buitenland verblij- I ven. Het bestuurslid, de heer A. Frijlink, was afwezig, hoewel hij van zijn ziekte her stellende is. waarmee de voorzitter hem gelukwenschte. De heer G. Zandbergen behaalde mooie successen op de Narcissententoonstelling alhier. Behalve de wisselbeker, welke thans definitief in zijn bezit is gekomen, ver wierf de heer Zandbergen de gouden me daille. uitgeloofd door de „Narcis". Het verblijdende bericht van de ophef fing van het verbod van invoer voor Nar- cLssenbollen, is op een teleurstelling uit- geloopen en het, speciale bezoek van de heeren Axentshorst, Van Zonneveld en prof. Van Slogteren, heeft helaas niet mo gen baten. De moed er echter ingehouden, want misschien zal Amerika onze narcissen tóch in de toekomst gaan afnemen! De handel in het buitenland is bevre digend. Voor contingenteering van bloembollen ln Zweden, behoeft volgens spr. dit jaar nog niet gevreesd te worden. De notulen wer den voorgelezen en vastgesteld. De boeken van den penningmeester gaven een batig saldo aan van f. 491.63. Voor de alg. vergadering werden de hee ren F. Limburg en J. Wijntjes aangewezen. De beschrijvingsbrief werd na bespreking aangenomen. Bij de rondvraag, waarschuwde de heer G Demmink van deh Plantenziektenkun- digen Dienst voor de Hyacinthen behan deld met ..Araban". Deze bollen hebben een uiterst teere huid en behoeven daarom een zeer zachte behandeling, daar anders later in het seizoen zich schimmel en huiaziek zal openbaren. Hierna sluiting. LISSE. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren; Sophia Petronella Cornelia, d. van J W. Prins en A. S. Ruigrok. Overleden: M, C. Lelieveld, 65 jaar. we duwe van A. Verbree; C. J. Regeer, 58 jaren weduwe van W. H. Verbeek. Getrouwd: J. Alders, 27 jaren en M. J. van Egmond. 27 jaren. Loop der Bevolking. Vertrokken: L. Vosselman, Zuiderstraat 36. naar Amsterdam; L. Stutvoet, Fl. Schou tenstraat 3, naar Haarlem; M. A. Goddijn, Bijdorpstraat 20, naar Wassenaar; G. van De slagersknecht P. H. kwam tijdens zijn werkzaamheden in het slachthuis van Dijk, Ter Leede 5, naar Lisse; M. J. van den heer P. te vallen en brak daarbij zijn Egmond. Wilhelminalaan 5, naar Hillegom. been. Door dr. de Graaf werd geneeskun- Gevestigd: J. M. Elstgeest, Fl. Schouten- dige hulp verleend, waarna de ongelukkige j straat 24. van Haarlemmermeer; C. Zand- naar zijn woning werd vervoerd. bergen en gezin. Rusthofflaan 16, v. België. NOORDWIJK. Onze vroegere plaatsgenoot de heer C. van Rooijen te IJsselmonde, slaagde te Utrecht voor het diploma Leerarbeid. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van het bouwen van een groote garage voor de heeren Gebr. de Boo te Hoofddorp, werd ingeschreven door: Bouwbedrijf Hollander en Essellnk te Hoofddorp voor f. 8450; firma Kinkel en de Graaf te Leimuiden f. 8576: J. van der Walle te Heemstede f.8777: W van Rijn te Halfweg f.9097; Jos. Robijn te Hoofddorp f. 9240: P. Dompeling te Badhoevedorp f 9565; Veen en Bakker aldaar f.9573. De gunning is aangehouden. RITNSBURG. De Luchtbescherming. Het vraagstuk der luchtbescherming zal op initiatief van den burgemeester ook hier te plaatse ter hand worden genomen. Een spreker van elders zal binnenkort dit onderwerp komen inleiden. De collecte voor de Zondagsschool heeft ln de Ned. Herv. Kerk f54.79 opge bracht. Van gemeentewege zijn alle boomen, welke verleden jaar wegens iepziekte wer den gerooid, vervangen door jonge aan plantingen. SASSENHEIM. Alg. Vereen, voor Bloembollencultuur. De afd. Bloembollencultuur vergaderde in he1: Bruine Paard De voorz. de heer G. Vlasveld Jropende en schreef de betrek- Ikelijk geringe opkomst toe aan het feit, VALKENBURG. Beroepen. Ds. Th. J. H. Steenbeek alhier heeft een beroep ontvangen der Ned. Herv. Kerk te Jutphaas. Een korte agenda. Alhier werd een gemeenteraadszitting gehouden. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opende met ambtsgebed. De no tulen der vorige vergadering werden ge lezen en onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was het jaarverslag van de commissie tot wering van school verzuim en een goedkeuring van den Com missaris van de Koningin, wat betreft de bezoldiging van het gemeentepersoneel. Van ds. Steenbeek was belicht binnenge komen, dat hij niet langer van de Ge meentezaal gebruik wenscht te maken. Verder deelde de voorzitter mede, dat de heer A. Bol wegens vertrek uit de ge meente bedankt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. In zijn plaats hadden B. en W. benoemd den heer P. Zwaan, die echter voor deze benoeming bedankte. Besloten werd aan de werkloozen een extra steun uit te keeren van een totaal bedrag van f. 137,80. Per persoon wordt dit f. 5.30. waarvan de gemeente f. 2 en het Rijk f. 3.30 betaalt. De opcenten op de gemeentefondsbelas ting werden opnieuw vastgesteld. B. en W. stelden voor om den toren te voorzien van 4 wijzerplaten. Tot voor kort gingen twee kanten van den toren schuil achter de boomen. waardoor indertijd slechts aan de andere twee een wijzerplaat was aange bracht. Nu echter de hooge boomen rondom de kerk alle geveld zijn achten B. en W. geen termen aanwezig om de bestaande onsymmetrie langer te handhaven. Dc Raad stemde dan ook van harte ln met dit voorstel. De heer Schor veld achtte het gewenscht om verandering ln den toestand van den aschput aan den Rijnstroomlaan aan te brengen. De heer v. Dijk wilde zoowel den aschput ln het dorp als aan te Rijnstroom laan opruimen en achtte het van belang, dat het vuil langs de hulzen wordt opge haald. De heer De Vries steunde dit voorstel en vroeg tevens of de oude steenen van de Lange Commandeursteeg niet gebruikt kunnen worden om de Sluissteeg, die, wat de bestrating betreft in slechten toestand verkeert, te verbeteren. De voorzitter zal beide voorstellen nader onderzoeken. Hierop ging de raad over in geheime zitting. VEUR-LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. De verordening op het baden - Het capitulantenreglement - Verbetering bij „Rozenlust" - De premies voor dokters- en verplegingsfondsen. De Raad van Veur kwam in openbare zitting bijeen. Afwezig wegens ziekte wet houder Schrader. Voorstel tot vaststelling van de veror dening op het baden, zwemmen en kam peeren. De heer Koerts heeft bij de vorige behandeling tegengestemd en zal dit thans weer doen., daar deze verordening een paskwil is en de persoonlijke vrijheid te veel ln het gedrang brengt. Spr. dringt met klem aan op stichting van een bad- en zweminrichting. De voorzitter zal de politie last geven de verordening soepel toe te passen. Wat een eigen badinrichting be treft. ln plaatsen als Voorburg en Voor schoten moeten steeds voor deze inrich tingen groote tekorten worden gedekt en in dezen tijd is ons zulks niet mogelijk. Laat de heer Koerts het initiatief nemen voor een particuliere stichting, waarbij de gemeente dan een deel risico neemt. De verordening werd hierna gewijzigd vast gesteld. Tegen de heer Koerts. Voorstel tot vaststelling van het voor schot ex art. 101 L.O.-wet 1920 voor de Bijz. Scholen, R.-K. Scholen f. 11.042 en School met den Bijbel f. 2956, werd z.h.st. vastgesteld, nadat de voorzitter mede deelde, dat alle schoolbesturen hebben toegestemd in een voorschot berekend A 80 van f. 14. - Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing v. school gelden werd z.h.st. vastgesteld, nadat de heer Borst had aangedrongen op voorzich tige toepassing. Voorstel tot wijziging van de begrooting 1937 werd z.h.st. goed gekeurd. - Voorstel tot vaststelling eener verordening als bedoeld in het capitulan tenreglement. De heer Zuidwij k kon zich niet neer leggen bij het voorstel van de meerderheid van B. en W. Hij kon geen genoegen nemen met wat van boven af maar op het dak wordt geschoven; bij vacatures ln onze gemeenten hebben wij arbeiders genoeg. De heer Borst achtte den opzet tever- gaand. De voorzitter was oorspronkelijk ook geen voorstander, doch men kan cischen stellen en dan bestaat er geen vrees meer voor onvoldoende krachten. Weth. de Koning wenschte niet mede te gaan, ook al omdat het mogelijk is, dat een capitulant niet bij den aard der be volking past. Het voorstel van B. en W. werd verworpen; vóór stemden slechts de heeren Blonk. Kerkhoff en Koerts. Voor de tweede maal heeft de raad dus het capi- tulantenstelsel niet aanvaard. Voorstel tot goedkeuring van de rekening 1936 van het Burgerlijk Armbestuur werd z.h.st. aangenomen. - Voorstel tot verbe tering van het terrein bij de tramhalte Rozenrust (f.1900). De heer Uytenhout 'stelde geen prijs op het instellen van een openbaren weg daar ter plaatse: de ver vulling en verontreiniging van dit terrein is de schuld van den bewoner van de Koppels zelfeen bedrag van f. 1900 te besteden achtte spr. te hoog. De heeren Koerts, Kerkhoff en Zuidwijk achtten een oplossing daar ter plaatse in het belang der gemeente. Nadat de voor zitter het voorstel had toegelicht, werd het aangenomen z.h.st. Verder werden z.h.st. aangenomen: voorstel tot beschikbaarstel ling van gelden voor extra-hulp aan werk- loozen-crislsteun B (f.200); voorstel tot toekenning van f. 34.70 subsidie aan het R.-K. Lyceum voor meisjes te Den Haag; voorstel tot wijziging van het uitbreidings plan der gemeente. Voorstel tot toekenning van toeslagen op door de steuntrekkend werkloozen verschuldigde premies aan dok ters en verplegingsfondsen. De voorzitter deelde mede, dat de Onderlinge Ver. voor Ziekenhuisverpleging thans heeft bericht niet te zullen toetreden tot de regeling, waardoor de leden dezer vereenlglng, werkloos zijnde, in ongunstiger positie ko men. De heer Borst verdedigde het stand punt dezer vcreeniging. welke vroeger al getracht heeft met. de gemeente een derge lijke regeling te malvn. doch loen door B. en W. Is afgewezen. Nu zij al haar rege lingen voor haar ruim 10.000 leden heeft vastgelegd en berekend is het moeilijk daarvan weer af te wijken. Spreker zal echter in de a.s. jaarvergadering probeeren HEDEN. N.V. Stoom-, Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerieën-fabriek v.h. Sanders en Co. Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders; 3 uur nam. SchouwburgAbonnementsvoorstelling „Des duivels prentenboek". 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhin): Verg. Eenheid door Democratie. 8 uur nam. Zondag. Evanz. Gem.: Samenkomsten des-voorm. en te 6'/i uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 u. nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Oké, Mi'. Deeds". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag- nam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „De Jungle-prinses". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl, voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Onder twee vlaggen". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag. Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelllng. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Sanders van de rivier". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2Vs u«ur. Academisch Historisch Museum: Ge opend tijdens de uren waarop ook de Academie toegankelijk is. f. 0 25. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 10—5 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; 16 Febr.1 April 104 uur; 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.305 uur. 'sZaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en 1 'h6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en Vit4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'/i4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid". echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 30 Maart tot en met Zondag 4 April waargeno men door de apotheken: C. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedes, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Kors, Lahr, Simons en Wink ler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, telef. 390. is en blijft 4880 sinds 1841 (lngez. Med.) Iets te bereiken. Het voorstel werd hierna z.h.st. goedgekeurd. Z.h.st. werden goed gekeurd: voorstel tot vaststelling van het kohier straatbelasting 1936 f. 6501,09, voor stel tot het verleenen van ontheffing van de bouwverordening, wat betreft het bou wen van een fabrieksschoorsteen door de N.V. Veursche Vleeschwarenfabrlek. voor stel tot wijziging van de gemeente'oegroo- ting 1936 en 1937. De voorzitter vroeg en kreeg machtiging op te treden als gemachtigde ingeval wet houder Schrader ziek is. tegen het beroep 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6