LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 3 April 193? HISTORISCHE FIGUREN. Redactie1507 Directie en Administr. 2500 WEERBERICHT. Buitenland M4RKT Onze Telefoonnummers (op 2 lij nen) BEURSO VERZICHT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 753, Hedenmiddag 2 uur: 755. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774,4 te Helstng- lors. Laagste barometerstand 743,5 te Brest. Verwachting tot den avond van 4 April: In het Noorden matige tot zwakke Ooste lijke tot Zuidelijke wind. In het Zuiden zwakke wind uit ulteenloopende richtin gen. Zwaar bewolkt tot betrokken, met waarschijnlijk nog eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hoogedrukgebied in het Noordoosten nam iets in beteekenis af. De depressie Zuid-, west van de Britsche eilanden trok iets naar het Oosten, maar vulde gedeeltelijk op, zij ligt thans, voor den ingang van het Engel- sche Kanaal. In het Zuidoosten van het waarnemenigsgebied ontwikkelde zich een afzonderlijke kern van lagen luchtdruk. Langs de Oostzijde van de Oceaandepressie drongen warme luchtmassa's West-Europa binnen, welke gisteren ook ons land bereik ten. De temperatuur steeg in onze omge ving en in Duitschland aanmerkelijk en is thans boven normaal. De wind om de de pressiekernen is in het algemeen slechts matig, de lucht is zwaar bewolkt tot betrok ken met plaatselijk regen. Het grootste luchtdrukverval wordt gevonden tusschen het hoogedrukgebied en genoemde depres sie, zoodat in de omgeving van Züid-Scan- dinavië krachtige Zuidoostelijke winden waaien, meest met gebroken luchten. Alleen in Noorwegen en Zweden lag he denmorgen nog een vorstgebled met tem peraturen tot minus 11 graden toe. De meeste Duitsche en Zwitsersche bergsta- tions zijn in nevel gehuld. Jungfraujoch op 3500 Meter meldt sneeuw met dikken mist en een stormachtigen zuidelijken wind. ter wijl de thermometer 14 graden vorst aan wijst. COMMISSIE VAN ADVIES VOOR VOL KENRECHTELIJKE VRAAGSTUKKEN. De regeeringspersdienst meldt, dat aan luit.-gen. P. J. van Munnekrede te 's-Gra- venhage op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als lid van de commissie van ad vies voor volkenrechtelijke vraagstukken, onder dankbetuiging voor de door hem als zoodanig aan de regeering bewezen dien sten. Tot lid van genoemde commissie is be noemd kolonel J. Harberts. sous-chef van den generalen staf te 's-Gravenhage. R. F. O. D. WIJNMALEN t Gisteren is in het Roode Kruisziekenhuis te Den Haag in den leeftijd van 81 Jaar overleden de heer R. P. O. D. Wijnmalen, oud-hoofdingenieur bij de Staatsspoorwe gen in Ned. Oost-Indië. De heer Wijnmalen was ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben Dinsdag 8 April, te kwart over ejf, op de begraaf plaats Oud Eik en Duinen. BEEN GEBROKEN. De 64-jarige timmerman B S. wonende ln de Willemstraat te Alphën, werd in de Wilhelminastraat met zijn rijwiel aange reden door den motorrijder M. p. J. F. uit Zeist. De man die kwam te vallen kreeg een bloedende hoofdwonde en brak bovendien zijn rechter bovenbeen De doktoren v. Wer- meskerken en Nleuwenhuizen verleenden de eerste hulp, waarop S. naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd overgebracht. Omtrent de schuldvraag stelt de politie een onderzoek in; vermoedelijk is de wielrijder plotseling voor den motorrijder overge stoken. BRUTALE INBRAAK TE AALSMEER. Zware brandkast per schuit vervoerd. Hedenmorgen kwam men te omstreeks 6 uur tot de ontdekking, dat in den afge- loopen nacht de brandkast uit het kantoor van de drukkerij „De Nieuwe Meerbode" te Aalsmeer ontvreemd was. De dieven hebben kans gezien het zware voorwerp door de drukkerij te vervoeren naar een vaartuig, dat achter het gebouw lag. Zij verbrijzelden een raampje aan de achterzijde der druk kerij en zijn daardoor binnengekomen. De buit is echter tegengevallen, want in de brandkast bevonden zich slechts kan toorboeken en papieren, evenwel géén geld. Er moeten wel vier of vijf man bij het ver voeren der brandkast betrokken zijn ge weest. Van de brandkast noch van het vaartuig ls een spoor te ontdekken. De politie stelt een onderzoek ln. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z. wind, 8 gr. C„ zw. bew. London: Z. wind, 8 gr. C zw. bew Berlijn: O.Z.O. 9 gr. C„ zw. bew. Antibes: N.W. wind. 10 gr. C., regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. F.). 12 uur 'smldd.: 13 gr. C. (56 gr. F HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zondag. V.m. te 7 u. 47 m.; nam. te 20 u. 29 min. Voor Maandag. V.m. te 9 u. 01 min.; nam. te 21 u. 54 m. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Zaterdag: 7.06 nam. tot 5.02 voorm Zondag: 7.08 n.m. tot 4.59 v.m. MAANS. OP- EN ONDERGANG. 3 April: op 1 u. 29; onder 9 u. 26. 4 April op: 2 u. 07; onder 10 u. 31. DE KON. NED. VEREENIGING „ONS LEGER" 25 JAAR. De Koninklijke Vereeniging „Ons Leger" bestaat een kwart-eeuw. De oprichtingsda tum is 30 Maart. Op dien dag in den Jare 1902 ontstond zij uit het initiatief van twee jonge officieren te Breda, waar de Koninklijke Militaire Academie is geves tigd. Teneinde de leden en belangstellenden in de gelegenheid te stellen, de herden king van het 25-jarig bestaan te vieren, werd heden ln hotel „Paulez" te 's-Graven hage een bijeenkomst gehouden, onder lei ding van den voorzitter der vereeniging, oud-minister J. J. C. van Dijk, welke werd bijgewoond door den eere-voorzitter, ge neraal C. J. Snijders, terwijl als vertegen woordiger van den minister van defensie aanwezig was de kolonel van den Bent, garnizoenscommandant te Den Haag. Verder de chef van den generalen staf, verschillende andere militaire autoriteiten en deputaties van bevriende vereenlgin- gen. De nieuwe commandant van het veld leger, luit.-gen. J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, had een schrijven van geluk- wenschen doen toekomen. Bloemstukken waren gezonden door de Kon. Ned. Vereeniging Onze Vloot, de ver eeniging van officieren der Koninklijke Landmachten de Alg. Ver. van Nederiand- sche reserve-officieren. De voorzitter, de heet J. J. C. van Dijk, hield een rede. HET HUWELIJK VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. Sedert eenigen tijd gaat het gerucht, dat de hertog van Windsor en mevr. Simpson in Normandië in het huwelijk zullen treden. De koningin-moeder zou de verre reis naar Oostenrijk niet kunnen maken om 't huwe lijk bij te wonen. De hertog van Westmin ster zoru den koning zijn kasteel te Saint Saens ter beschikking hebben gesteld. De hertog van Windsor zal vermoedelijk 10 April as. te Parijs zijn, hij zal dan eerst op mevrouw Simpson wachten en samen zullen zij zich dan naar Saint Saens be geven. Het burgerlijk huwelijk zou op het gemeentehuis van dit plaatsje worden vol trokken, terwijl de kerkelijke inzegening ln het kasteel zal geschieden. TWEE DEENSCHE SCHEPEN AANGEHOUDEN. Volgens mededeelingen uit Gibraltar heb ben oorlogsbodems varf de Spaansche na tionalisten in de straat van Gibraltar de beide Deensche schepen „Niobe" en „Llnda" aangehouden en naar Ceuta gebracht. GEVECHT MET STAKERS. De politie heeft te Albert Lea ln den staat Minnesota (V. St.i het partijgebouw van de radicale vakvereenlgingen be stormd. De stakers, die het gebouw bezet hielden, wierpen brandende dekens en ko kend water op de politie. 54 personen wer den gearresteerd. In de stad was het zeer onrustig. Auto's werden omver geworpen. Een auto van de politie werd in brand gestoken en een an dere werd in de rivier geworpen. Vervol gens schoolden de stakers samen voor de fabriek van de „American Gasmachlne Company" waaruit de stakers met geweld waren verdreven en waar de werkwilligen den arbeid hadden hervat. De stakers poog den de fabriek binnen te dringen en wier pen de vensters in. De politie verdreef de aanvallers met behulp van traangasbom- men. De gouverneur van Minnesota heeft de arrestanten weer vrijgelaten. De Jazz-componist aan het werk. Hij neemt de gelegenheid waar. DE ZUSTER VAN ROBESPIERRE. Meer dan honderd jaar geleden zagen de bewoners der stille straten in de buurt van den Parijschen Plantentuin dag ln dag uit een oud dametje voorbijtrippelen, dat aan lang vervlogen dagen herinnerde. Zij was gekleed in een ouderwetsche japon uit den directoire-tijd (het laatst der 18de eeuw): ze keek altijd heel ernstig en had een min of meer hooghartigen groet over voor de bakkers, slagers en kruideniers, die bij hun winkeldeur stonden en allen, zonder uitzondering, den hoed voor haar afnamen. Zij noemden haar „Mademoiselle de la Roche"; zij wisten, dat zij woonde in het huis van een leerlooier in de Rue de la Fontaine, op No. 3, eerste verdieping. Zij betaalde altijd prompt, sprak weinig, deed haar eigen inkoopen en schiep om zich heen een sfeer van ongenaakbaarheid door een sterk gereserveerde houding. Den len Augustus 1834 stierf zij en toen wist de stille wijk. toen Wist heel Parijs, toen wisten Frankrijk, Europa en de wereld op eens, wie dat oude dametje eigenlijk was. Want mademoiselle de la Roche heet te anders dan zij genoemd werd; ze heette schrik niet Charlotte Robespierre en zij was de bloedeigen zuster van. van., nu Ja, u weet wel, van.hem! In de stille wijk griezelde men er een beetje van, bij wijze van nabetrachting. Zij had vroeg haar ouders verloren; haar eerste jeugd was vrij eenzaam en kleur loos. al waren ze dan ook met hun vieren: Maximiliaan, die twee jaar ouder, Augus- tln, die drie jaar jonger was, Henriette, het benjaminnetje van het troepje en zij- zelve. Eerst werd zij bij een tante in haar ge boorteplaats Arras opgevoed: daarna was zij ln een kloosterschool te Doornik, waar zij negen jaar bleef. In 1781 komt zij thuis woont met de broers samen de kleine Henriette was gestorven en staat aan het hoofd van de heel. heel arme huis houding, die steeds leeft in de hoop, dat de oudste, Maximiliaan, advocaat en reeds eenigszins een man van naam in den ge letterden, sentimenteel-poëtischen kring van Arras. de „Rosati", de familie tot rijk dom en waardigheid zal brengen. Dan gaan de jaren traag en in voortdu- renden strijd om een karig bestaan voor bij. Het wordt 1789. Frankrijk is ontevre den en op een goeden dag verlaat de oud ste broer het stadje, uitgeleide gedaan tot aan de huisdeur door zijn zuster in haar zwarte japonnetje en door haar nage staard tot aan den hoek van de straat, waar de diligence naar Parijs afrijdt: de man, haar broer, die daar stijfjes en def tig heengaat, is Maximiliaan Robespierre, nu afgevaardigde van de Nationale Verga dering; zij, de nog pas dertigjarige, maar reeds een oud dametje met sterk provin ciale allure, leeft ln hem. hoopt op hem, verwacht alles van hem. Hij zal zijn de bouwer van het huls, van het fortuin, van de glorie der nu zoo armelijk bescheiden levende Robespierre's. Wat een man, die broer van haar! Welk een talent! Welk een toekomst! In Sep tember 1792, na de bestorming der Tuile- rieën en den val van het koningschap in Frankrijk, wordt ook Augustin, bestraald door den roem van zijn ouderen broer naar de Nationale Conventie afgevaardigd. Zij, Charlotte, begeleidt hem, vol vreugde en hoop, naar Parys. Broer Maximiliaan. „de onomkoopbare", zooals hy genoemd wordt, woont sedert jaar en dag ln de rue Saint Honoré by de familie Duplay. By Duplay, den timmerman? Waar denkt u aan! De man is „ondernemer van timmer werken", hy voelt zich nog al en heeft zyn dochters een Juffersopvoeding laten geven. Zelfs iets heel chics staat in zyn huis, een clavecymbaal. Door de vrouwe lijke leden wordt „bon ami", zooals Ro bespierre door hen genoemd wordt, wordt „de goede vrind" vertroeteld en verwend; nooit ontbreekt op zyn tafel een schaal met sinaasappelen, waarop hy zoo dol is. Ook de mannen in het gezin Duplay zelf, de zoon Maurits, de neef, die sedert den slag bij Valmy (1) een houten been heeft, zün allen gek op hem. Hy, Robespierre, aanvaardt dat alles heel kalm, raakt nooit uit de plooi, misschien, ja, héél misschien, is«hy een ideetje van een vermoeden ver liefd op de oudste dochter, Eleonore. In dezen kring komt nu eensklaps Charlotte opdagen, zij is Robespierre's zuster, laat haar rechten als zoodanig op hem gelden. De Duplay's staan ontzet; ze beschouwen haar als een soort indringster en ofschoon men haar met uiteriyke beleefdheid een kamer inruimt, bespeurt ze wel, hoe over bodig ze Hier is. Maar zy is niet voor een kleintje ver vaard Bitse antwoorden heeft ze steeds tot haar beschikking. Ze begrypt haar broer niet. Deze Duplay's zyn hem toch niet waardig! een rijk geworden tim merman, menschen zonder beschaving en „eest ik vraag Je! Maar burgeres Du play. heeft óók haar op de tanden: „wat meent die verzuurde oude jongejuffrouw wel!" En de scherpe woorden vliegen spoe dig over en weer en worden tot ware kib belpartijen. Robespierre, de groote. gevreesde Maxi miliaan, staat daar met een verlegen lach je tusschen in; hy geeft de eene gelijk en de andere geen ongeluk; ook heeft hy wel wat meer te doen dan deze vrouwenruzies aan te hooren. MaarCharlotte is nu eenmaal zun zuster; daarom volgt hy haar ten slotte naar een door haar gehuurde woning van de rue Saint-Florentindaar zal men nu met Augustin als derde vreedzaam wonen, evenals in den genoeglijken tud van ^Helaas. Maximiliaan wordt ziek. „Dat mensch van een Duplay" zooals Char lotte haar noemt snelt toe. „Natuurlijk daar hadt je het al! De zuster had hem slecht verzorgd. En zü dwingt hem met haar wilskracht en persooniyk overwicht naar de rue Saint-Honoré terug te keeren, waar zy hem triomfantelyk ontvangt. Charlotte blijft verbitterd met Augustin achter; zu heeft de nederlaag geleaen; dat ls duldeiyk. Evenwel beproeft zu een schuchtere poging tot verzoening met den ouderen broer en zendt hem een pot in gemaakte vruchten. Maar het dienstmeis je komt terug: „Dat wyf van een Duplay heeft het niet wiilen aannemen! Ze heeft gezegd: „Ik laat me hem niet vergiftigen!" Charlotte snakt naar adem. „Zoo Iets.... zóó iets.... neen maar, zóó iets moet haar, haar, zyn zuster, overkomen!.... Oh, dat canaille, dat canaille....!" Maar de adem keert terug; zy stikt niet. Het lot zorgt er voor. Het lot wil, dat de jongere broer, Augustin, met den afge vaardigde Rlcord als commissaris van de Conventie naar hét léger in Italië wordt gezonden. Ricord neemt zün jonge vrouw mede, Augustin stelt Charlotte voor, hem te begeleiden. In een ruime „berline" ver trekken ze, door een bereden escorte be geleid, want „een Volksvertegenwoordiger, belast met een opdracht by de legers", is een hooge meneer, gespoord en gelaarsd als een generaal, met een vervaarlijke sa bel, een driekleurige sjerp om en een blauw-wlt-roode veer op den hoed. Niets meer of minder! En te Nizza flirten aan de mooie boorden van de blauw-groene zee de stafofficieren van de brigade Damer- blon met de dames. Door galante cavaliers omgeven maakt Charlotte grootere en klei nere tochtjes in de kales en zal zij zich later niet steeds een jongen kapitein van het vierde regiment artillerie herin neren. die wat nerveus en wat zwaarmoe dig is. omdat hy hunkert naar een toe komst en toch daarvan onzeker was Hu noemt zich Buonaparte en heeft een sterk Corsicaansch accent. Maar ook hier -in Nizza heeft Charlotte ergernissen. Iedereen is voorkomend voor haar, maar lang niet in die mate als voor de mooie en coquette, madame Ricord. En wat moet zu op een goeden dag zien!? Oh. die lichtzinnige vrouw, die madame Ricord, die kykt met verliefde oogen naar haar broer, naar Augustin? Het schreit ten hemel! Maar Augustin ls de laatste om predlcatles van zyn zuster aan te hooren: hy zet haar, na haar een tijd lang aange hoord te hebben, kort en krachtig in een reiswagen: „Vooruit, terug naar Parys!" Daar zit ze weer in haar appartement van de rue Saint-Florentin. wacht Augus- tln's terugkomst. Maar die komt niet meer terug, wél in Parys, maar niet by haar. De schaamtelooze man is afgestapt by de Ricórds. Dat is te veel! Maximiliaan is haar door de Duplay's afhandig gemaakt, Augustin zit in de strikken der Ricords neen, neen, dat gaat maar niet zoo. zy speelt geweldig op. Maar de beide broers hebben er nu ook genoeg van. Beiden zyn ze het eens: zu moet weg. De oudste, die nu de machtigste man in Frankrük is, be slist, dat zu naar haar geboorteplaats Arras terug moet; daar wonen nog een paar oude tantes. bU wie zy haar intrek kan nemen. Inderdaad rydt ze per dili gence naar het provincie-stedeke. Daar, evenmin als te Parys. is het behagelyk. De guillotine heeft er druk werk en er is niet de nerveuze, drukke begeleiding van de hoofdstad; men leeft er en men wordt er onthoofd in eentonige regelmaat. De lucht is er zwaar. Charlotte houdt het er geen vier weken uit. Zij wil weer nahi Parys, zU wil weer naar haar broers. Maar by brief van Maximiliaan, die haar bU haar aankomst wordt overhandigd, ver neemt zij. dat de broers ten gevolge van haar overdreven zorgen en haar moeiiyke natuur haar niet meer als zuster erkennen en haar niet meer willen zien. Het lot is echter nóg wreeder dan haar broers. Het lot houdt de broers bij hun woord. Zu zullen haar niet meer zien, om dat zij, de broers, de machtigen, hun oogen voor eeuwig sluiten. Den 9en Ther- midor van het jaar 9 (27 Juli 1794) wor den belden onthoofd. Charlotte wordt ln de gevangenis geworpen. Doch wanneer men verneemt, dat zy in onmin leefde met de broers, wordt zy vrygelaten en krqgt zij van de overwinnaars een klein pen sioentje. zy is geen heldin, al is haar tong ook scherp, zy aanvaart het en leeft er van tot aan haar dood toe. Zij over- leeft de Revolutie, ziet Napoleon's begin, zijn forsche styging. zyn val. Lodewyk XVIII, Karei X en Louis Philippe ziet zu op Frankryk's troon. Elndeiyk sterft zy en in haar graf nam zij het onopgelost ge heim mede hoe het mogelyk was, dat haar van 1794 tot 1834 steeds stipt haar kleine pensioentje werd uitbetaald. Misschien heeft zy het zelf ook niet geweten Maar over haar levensloop en haar pensioentje werd eerst gesproken, toen den len Augus tus van het jaar 1834 ten huize van een leerlooier in de rue de la Fontaine een mademoiselle de la Roche gestorven was, die in werkelijkheid heette Charlotte Ro bespierre en een zuster was van den ge weldigen man der Fransche Omwenteling. Maximiliaan Robespierre. A. J. BOTHENIUS BROUWER. Van de industrieelen liepen de Philips aandeelen enkele punten naar boven. Aku'i waren vast gestemd, in Unilevers ontstond nu en dan eenige affaire en daarby was de tendenz pryshoudend. Van de Rubberfondsen waren Amsterdam. Rubbers prijshoudend; de overige soorten bewogen zich op eenigszins onsystemati sche wyze, doch over het geheel genomen was het sentiment niet slecht. Naar gemeld: zal in verband met de factoren, die de op brengst en den uitvoer van de bevolkings rubber beïnvloeden, een onderzoek worden) Ingesteld naar de situatie op Midden-Su- matra en West-Borneo. Van de Tabakken waren Senemba's aan geboden, Deli-Batavla's waren practisch1 onveranderd, Oude Deli's golden een klei nigheid lager. De Suikeraandeelen hadden een beperkte markt en waren niet noemens waardig veranderd. Naar heden werd be richt, is op Java reeds in enkele fabrieken een aanvang gemaakt met de nieuwe cam pagne. De omzetten in petroleumfondsen waren gering. Koninklijken waren goed) prijshoudend en liepen onder beurs- tyd geleidelijk aan naar boven. De beleg- gings-afdeeling was stil. De vier-pro- cents obligatiën Nederland en Ned.-Indlë werden wat lager afgedaan, daarentegen was de oudé schuld pryshoudend en inte gralen waren bepaald vast gestemd. WISSELKOERSEN. Londen 8.941/8 '8.93 5/8). BerHjn 73.45 (73.49). Parys 8.411/4 8.401/4)Brussel 30.76 1/2 (30.75). Zwitserland 41.64 (41.62'/:) Kopenhagen 39.92'/i (30.921/:). Stockholm; 46.12'/= (46.10). Oslo 44.95 (44.92 1/4). New- York 1.8211/16 (1.82 5/8). Praag 6.37'/: (6.33). Prolongatie 1. Part. disc. 1/4. Daggeld 1/4. Tusschen haakjes zyn de koessen van gisteren. (1) Dorpje in het Marne-departemcnt, waar Dumouriez en Keilerman den 20en September 1792 de Pruisen versloegen. AMSTERDAM, 3 April. De hernieuwde daling ln Wallstreet werd te Amsterdam kalm opgenomen en klaar- blijkeiyk rekende men op een herstel. De Amerikaansche waarden werden ten op zichte van gisteren op een weinig veran derd koerspeil afgedaan, doch bewogen zich desniettemin boven Amerikaansche pari teit. De affaire was, rekening houdende met de gebruikelyke Zaterdagsche ver- schynselen, vry opgewekt. Op de locale markt bestond over het algemeen een goed prijshoudende stemming, scheepvaartfonds- papieren werden tameiyk druk verhandeld en vooral de claims en de lappen Kon. Boot veroorzaakten wederom een flinke be weging. hoewel de omzetten toch niet meer zoo groot waren als de laatste dagen het geval was. De lappen werden afgedaan van f. 28,50 tot f. 30 en de claims van f. 18 tot f. 20. Aandeelen Holland-Amerikaiyn en de Indische lynen werden hooeer genoteerd. LEIDEN. 2 April. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemen velling-Ver. .Leiden en Omstreken". Bloemkool I f 9.80. dem II f. 7.50. Pieterselie f. 1.40—2.40. Radysi f.2—5.40, Kropsla f. 1.80—8.40, Selderie f. 0.300.80. eer 100 stuks. Kroten f. 0.60 1. Kroten, gekookt f 3—5. Witloof f.216, Boerenkool f. 1.504. Spinazie f. 8—14 Uien f. 1—2.60, Wortelen f. 1.10—4.30, Spruiten I f.8—20. idem II f. 4—13, Andijvie f.8—14, Gele kool f. 2.702.80. Prei f. 3.606 per 100 K-G. LEIDEN. Turfmarkt van 29 Maart tot en met 3 April. Aanvoer 125.000 lange turf. Prijs f- 68 per 1000 stuks. LEIDEN. Botermarkt van 3 April. Aan voer 820 KG. Fabrieksboter f. 1.53. Boeren- boter f. 1.401.45 per K.G. Handel goed. RIJNSBURG, 3 April: Bloemenveiling - Tulpen per bos: Copland 2432 ct.: Bar- tigon 2836; Pitt 2834: Elisabeth 3438; Carnaval 2629; Hindenburg 2428; Ca- lifomië 2628; Couleur Cardinal 2834; Rijzende Zon 3442: Murillo 18—24; La Reine 18—24; Witte Valk 23—27; Gele Prins 2226; Ibis 2926; Parma 3642; Prosperity 1822: Rose la Reine 1823;' Cramoisie Brillant 1820; Fred Moore 19— 22; Prins v. Oostenrijk 23—27; Mozart 22-26. Groentenveillng 3 April. Gele kool f. 2 f.3: Roode kool f.22.50; uien f. 0.50— f.1; Knolselderie f.38; Boerenkool f 0.10 0.15; Kroten f. 0.150.25; waschpeen f. 0.20—0.50. VEUR. 1 April. Vrije Veiling. 7817 kip eieren f. 3.503.80 per 100 stuks; kippen f. 0.350.65; koiüjnen f. 0.401.55 per stuk. VEUR, 1 April. Kropsla le soort f4— 5.20; 2e soort f. 1.803.50; Stoofsla per kilo 12—19 cent: Andyvie per 4 kilo 2039 ct.; Spinazie per 4 kilo 3555 cent: Raapste len f. 0.701; Smjboonen per kilo f. 1.51; Radys f. 3.50—4.90; Prei f.4—5.90; Seldery f. 1—1.50. AARDLANDERVEEN, 2 April. Eierenvei- iing. Kipeieren 2.903.40; eendeieren 2.60 2.80; boter 6870 ct.; kaas 2327 ct. per pond. ZOETERMEER. Eierveiling 2 April. Aan voer 7000 stuks. Prys kippeneieren 3.25 3.75; eendeneieren 2.503.30 per 100 stuks ALJHEN a. d. RIJN. 2 April. Eierenvei- ling. Prys kipeieren f.33.50; eenden eieren 2.80. ALPHEN a. d. RIJN, 2 April. Tuinbouw veiling. Prijs per 100 kg.: Spinazie 6.50— 10.50; Dunsel 7—11; Uien 1.80—2.10; Per bos; Radys 2.503.70; Seldery 1.601.90; Andyvie 9.5011.60; per 100 stuks: krop sla 1 3.0050; idem II 1.60: Roode kool f. 7—7.30. KATWIJK A/D. RIJN, 2 April 1937. Groentenveillng. Waspeen p. kist van 20 KG. 3055 cent: Kroten per kist van 20 KG. 1525 cent; Groene kool per 100 stuks f. 2—2.50; Uien per 100 KG. f. 2.30—2.40: Prei per 100 bos f. 3.203.40; Knolselderie per 100 stuks f. 6.708.20; Gele kool per 100 KG. f. 1.80—2.40; Roode kool per 100 KG. f. 2.60—2.90. LEIDERDORP, 2 April. Aanvoer 6400 stuks. - Kipeieren f. 2.803.50; eendeieren f. 2 10—2.90 p. 100. Boter 0.72—0.80. Kaas 0.150.29 p. pond. Kappen 0.451.20, Ha nen 0.651.10, Kdnynen 0.252.20 p. stuk. TER AAR, 2 April. Spiazie 0.240.52, Andyvie 0.19—0.46. Slaveilen 0.20—0.35 per kist van 4 kg. Uien 3.00, Spruitkool 7.30, Roode kool 2.90, Witlof 3.80—11.80 p. 100 kg. Kroten 1.90, Radys 2.10—3.50, Prei 3.404.00 p. 100 bos. Sla 3.50—5.70 p. 100 stuks. Sel derij 0.301.80. Raapstelen 1.101.30. Boe renkool 0.12. Peterselie 5.00. BOND WESTLAND, 2 April. Aardbeien f2.15 p. K.G.; champignons f 0.881.10; dubbele boonen f 1.40; kassnyboonen f 1.05 postelein 2831 c.; spinazie 913; witlof 1011, aardappelen 3954. stoofperen 19, alles p. K.G.: bloemkool 1924 c. p. St.; id. 2e soort 9—14 c„ salade le soort f 3.20 —4.90 p. 100 krop, eieren f 3.203.80 per 100 st.; peen 14—18 c. p. bos, kelen f0.90 —1.60, peterselie f 2.50—2.70. beide p. 100 bos, prei f 3.8C4.60 p. 100 K.G.. radys f 3 4.70 p. 100 bos. rabarber f 68 p. 100 bos, seldery 4080 c. id„ andyvie 3445 ct. p. bak v. 4 K.G., boerenkool 15 ct. p. bak.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3