LEfDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 April 1937 SLUITING CURSUS HANZE HANDELS AVONDSCHOOL. De uitreiking der diploma's. Alhier had de uitreiking plaats van de diploma's van de eindexamens der Hanze Handelsavondschool met 3-jarigen cursus. De geslaagden waren: J. van Stein, P. van Diemen, G. van Leeuwen, L. Warmerdam, allen te Noordwijkerhout; Ant. Berbee en W. Verduyn te Llsse; C. Vester te Voorhout en J. v. d. Laan te Haarlemmermeer. De uitreiking geschiedde op plechtige wijze ln café-rest. ,X>e Nachtegaal". BH de uitrei- king waren tegenwoordig de gecommitteer den. de burgemeester van Lisse baron S. F. A. C. M van Wijnbergen, dr. Th. Ruys Jr. ir. K. Volkersz, pastoor G. P. A. van Zuylen, de burgemeester van Hillegom mr. D. Pont. •De ouders der leerlingen waren in grooten getale tegenwoordig alsmede eenlge Hanze- leden Voorts waren aanwezig de leeraren C. Strik, directeur. F. K. Dankelman, F. van Buuren en den godsdienstleeraar kap. J. H. M. v. Ingen. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van de Hanze, den heer C. W. Barnhoorn. welke een woord van welkom sprak tot de gecommitteerden, de ouders der leerlingen, alsmede tot de leeraren. Spr. verklaarde, dat de geslaagden thans staan aan het begin van hun leven. Alle cursisten zijn geslaagd, hetgeen een mooi succes is. Oe directeur der school, de heer C. Strik Kaf verslag van het afgeloopen cursusjaar. De cursussen ondervinden ook de slechte tijdsomstandigheden en deze oefenen invloed uit op het leerlingenaantal der school. Het aantal nieuwe leerlingen had hooger kun nen zijn Spr. spoorde de cursisten die ln hun laatste jaar zijn vooral aan tot hard werken. Over het algemeen is het n-ut van dezen cursus zeer goed merkbaar. Het ge drag der leerlingen is uitstekend, zoowel binnen als buiten de schooltijden. Burgemeester van Wijnbergen achtte het een goede gedachte van de Hanze om deze school te stichten. Voorts wenschte hij den geslaagden geluk en reikte de diploma's uit. De pastoor verklaarde, dat hit het zeer op prijs stelde, dat naast het diploma ook aandacht is gewijd aan den godsdienst, waarna hii de godsdienstige diploma's uit reikte. Ook de voorzitter feliciteerde de ge slaagden Nadat burgemeester Pont den cursus har telijk had aanbevolen, sprak dr. Th. Ruys Jr.. welke het op prils stelde, dat de Hanze den cursus ook openstelde voor niet-katho- lieken. De geslaagde cursist Verster sprak na mens de geslaagden en bracht den leeraren dank voor het onderwijs. Een blijk van waardeering werd aangeboden. De voorzitter wekte tenslotte op tot me dewerking om de school tot grooter bloei te brengen. Burgerlijke Stand. Overleden: Petrus Langelaan, echtgenoot van M. v. d. Voort, 70 j. Maria Vincen- tiana Hoogkamer 5 j. Nicolaas Nulkes, weduwnaar van G. Heemskerk 88 j. Maria Schrama, weduwe van J. Pijnacker 72 jaar. GehuwdG. v. Beek en A. Th. J. van den Berg C. H. van Amsterdam en J. M. van Dijk. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. M. Vrijburg, van Haar lem, Vreewijk 37 C. Bouwmeester, van Woubrugge, Poelpolder 5 J. J. C. Floor en echtgenoote. van Voorhout, Achterweg 58 H. van der Aart en echtgenoote, van Voorhout, Nic. Damesstraat 17 Mej. E. van Dijk, van Alphen aan den Rijn, Ach terweg 34 C. Hoogervorst en gezin, van Voorhout, Nic. Damesstraat 21 J. Grim bergen en gezin, van Sassenheim, Nic. Da messtraat 15 Th. Goedemans en gezin, van Voorhout, Engelplein 11 W. van Gerven en gezin, van Voorhout, Engel plein 4. Vertrokken: Mej. J. M. den Oude, naar Zoetermeer J F. van den Berg naar Rid derkerk. De afd. Lisse van den Ned. R.K. Volks bond hield in het Bondsgebouw een goed bezochte vergadering, gewijd aan de be handeling van de beschrijvingsbrief voor de centrale raadsvergadering. Tot afgevaardigden naar den Centralen Raad werden benoemd de heeren J. de Jong en Jer, Koelewijn. Een schrijven van den Min. van Soc. Zaken hield de mededeeling ln. dat geen huurbijslag kan worden verstrekt aan nieuwe werkloozen. Medegedeeld werd, dat een schrijven was gericht aan B. en W. inzake verstrekking van goedkoope groen ten aan werkloozen. Onze plaatsgenoot, de heer Joh. Kapiteyn, werkzaam aan de Boerenleen bank alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. benoemd als kassier van de Coöp. Boeren leenbank te- Heemstede. De heer Kapiteyn is 24 jaar oud en werd benoemd uit 85 sol licitanten. Een geit, toebehoorende aan den heer G. Meyer, bracht een 5-tal levende lamme ren ter wereld. Een zeldzame gebeurtenis! Gevonden: een bruine lage schoen, een kinderwantje, een radiateurdop, een handschoen, belastingmerk, een tafeltje, rozenkrans, kindermuts, haarstrik, eenige gasmunten. Inlichtingen op het politie bureau. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor 8 ct. en 257. zwaarder dan de meeste andere. 7928 (Ingez. Med.) NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: C. A. van Doorn, chauffeur, van Warmond, naar Bronckhorststr. 2 A. F. Boer, db., van Naaldwijk, naar Zwar- teweg 20. M. P. Warnaar, echtg. J. van Rooijen, naar Dahliastraat 38. Vertrokken: W. Chmela, chauffeur-mon teur, naar Leiden, Roodborststraat 46 J. M. P. Turk, db., naar Noordwijkerhout, Kortebachstraat 18 J. H. van de Wijn gaard en fam., naar Leiden, Pres. Steijn- straat 18 G. M. de Groot, naar Maas tricht, gesticht „Onder de Bogen" K. de Bes en fammakelaar, naar Amsterdam. Boterdiepstraat 52 L. de Bes. winkel- juffr., naar Rijnsburg, Hofstraat 17 J. C. de Raad, naar Den Haag. Weimarstr. 15 J. van Zuijlen. naaister, naar Zoeter meer, Dorpsstraat 182. Burgerlijke Stand. Geboren: Bernardus Maria Johannes, Z. van L. van den Burg en M. H. Berkhout Agatha Adriana Maria, D. van M. J. de Ridder en A. M. de Haas Joannes Wil helmus. Z. van P. C. L. Zuidhoek en M. L. Caspers Nicolaas Petrus Jeroen, Z. van N. H. Hermans en M. Kozijn. Ondertrouwd: J. W. Roodenrijs en A. M. van der Plas A. Th. Mooijekind en A. J. van den Berg A. Leenheer en W. Vos H. G. Hofman en F. J. M. Dijkstra A. W. Wesseling en J M Verkade J. F. J. Thljssen en J. J. M. Mulder, Overleden: Apolonia van Schie 77 j„ wed. K. Meeuwenoord. NOORDWIJKERHOUT. Zilveren jubileum van „Hulp in Zorg". De R.-K. ver. „Hulp in Zorg" vierde ln café v. d. Berg haar 25-jarig bestaan. De voorzitter herdacht het feit, dat ln deze kwart-eeuw honderden huisvaders bij ziekte gesteund werden. Jammer genoeg moest de penningmeester mededeelen, dat over 1936 de kas een nadeelig saldo moet boeken van f. 64,19. Bij de bestuursverkiezing werd de secre taris Ruth-Zoet met alg. st. herkozen. Tot penningmeester werd benoemd de heer M. de Winter. De avond had verder een genoeglijk verloop. Uitvoering Chr. Zangver. „Concordia". In Hotel Gouwenberg gaf de Chr. Zang- vereenlglng „Concordia" een uitvoering ln samenwerking met de Chr. Muziekver. „Harpe Davids", onder directie van de heeren B. J. Verdoorn en G. W. van Vel- zen, belden te Leiden. Te zamen werd eerst gezongen Gez. 3 vers 1 waarna ds. van Noort voorging ln gebed en een openingsrede hield. Het programma stond op hoog peil: eerst vijf zangnummers, daarna zeven muziek nummers. De belde directeuren smaakten het genoegen groote waardeering te on dervinden voor het gepresteerde, dat ieders bewondering afdwong. Na de pauze werd een tooneelspel opge voerd ln drie bedrijven, waarbij verschil lende dilettanten, ook de vrouwelijke, blijk gaven van aanleg voor het tooneel. Tot middernacht bleef men gezellig bijeen, na sluiting met dankgebed. De plano-begeleiding werd geheel belangloos verzorgd door mej. Bink uit Leiden. De R.-K. voetbalvereen. „N.V.C." her dacht onder groote belangstelling haar eerste lustrum. In de St. Jozef-Kerk werd het 5-jarig bestaan der vereeniging plech tig herdacht met een alg. Communie der leden. In het clublokaal werd onder leiding van kapelaan Van Egmond een gemeen schappelijk ontbijt gehouden en 's avonds werd in Hotel Gouwenberg een revue ver toond voor een stampvolle zaal. Er werd volop genoten. OEGSTGEEST. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. Onder Voorzitterschap van den heer A. C. Hendrlksen vergaderde de afd. Oegstgeest der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur in „Zomerzorg" te Leiden. De voorzitter verwelkomde speciaal het Eere-lid de heer A. van Varik. die na zijn ziekte, gelukkig weer hersteld voor 't eerst de vergadering bijwoonde. Onze afd.. aldus spr., werd in 1882 opge richt en bestaat dus thans 55 jaar. In die jaren zijn de afdeellng de tegen slagen niet bespaard. De ouderen kunnen daarvan getuigen. Zoo is ons nu weer een van de oude garde ontvallen, n.l. onze eerbiedwaardige Eere- Voorzitter de heer G. F. Hemerik Ter eer biedige nagedachtenis stonden allen van hun zetel op terwijl de voorzitter zeide: „Het bestuur onzer afdeellng en eenige leden hebben dezen eerbiedwaardigen grijs aard bij de teraardebestelling onze stille en welgemeende hulde gebracht. Helaas heb ben wij daarbij geen gelegenheid gehad om onzen oprechten dank uit te spreken voor de vele en groote belangen, die hij voor de afdeeling en ons mooie vak heeft behartigd. Daarom zij het mij vergund, om bij den aanvang van deze vergadering een enkel woord te zeggen. Eenvoud en deugd, was hij in zijn leven een echt natuurmensch en dat was hij zich bewust. Niet minder dan 30 jaren is hij als voorzitter werkzaam geweest en wist hij als groot vak- en menschenkenner ieders ziens wijze te waardeeren en de belangen onpar tijdig te behartigen. Daarvoor danken wij hem van deze plaats. Hij ruste in vrede!" De notulen, voorgelezen door den Secr. den heer G. J. Hoogervorst Gzn. werden on veranderd vastgesteld. Hierna verstrekte de heer F. Limburg uit Sassenheim inlich tingen over het nieuwe reglement op den Keuringsdienst voor Narcissen. Spr. vestigde o.a. de aandacht op de ge stelde eischen van het product voor den uitvoer naar Amerika en de belangen aan de opvoering van een zoo hoog mogelijk peil, de kwaliteit betreffende. Men moet daarbij echter niet alleen af gaan op het product te velde, maar juist ook op de kwaliteit van het leverbare pro duct. Aan den gezondheidstoestand worden zoo hooge eischen gesteld waaraan nog vele niet de juiste aandacht schenken. Spr. doelde hierbij op de veelvuldig voor komende ..Aaltjesziekte". Spr. gaf dan een uiteenzetting omtrent den keuringsdienst. Een volkomen waakzaam zijn en het nauwkeurig nakomen van de voorschriften kan niet anders dan ten goede komen aan een stijgende export, met als gevolg betere vooruitzichten. De penningmeester de heer Willy van Egmond bracht verslag uit over het finan cieel beheer, boekjaar 1936. Er is een batig saldo van f. 84.24. Na Januari zijn nog enkele uitgaven ge daan zoodat dit saldo reeds is verminderd tot pl.m. f. 56. De bescheiden van den penningmeester werden nagezien en in orde bevonden door de heeren J. de Ruiter en H. Heykoop. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De reorganisatieplannen van het Hoofd bestuur werden uitvoerig besproken en met overgroote meerderheid van stemmen ver worpen. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering werden gekozen de heeren G. Lubbe Thzn. en W. Boekee en als plaatsvervangers de heeren A. Boekee en H. Heykoop. Na verloting volgde sluiting. Opbrengst der Emmabloem-collecte. Dank zij de groote toewijding en ijver der damss en heeren collectanten heeft de gisteren gehouden Emmabloem-collecte alhier opgebracht de som van f. 223.75. Dit is f. 48.50 meer dan het vorig jaar. Het comité brengt allen die hebben medege werkt en bijgedragen tot verkrijging van dit schitterend resultaat, hartelijk dank. RIJNSBURG. Overdracht grafsteen van wijlen Ds. Peter. Op de begraafplaats der Ned. Herv. ge meente had de overdracht plaats van den grafsteen, welke door de gemeenteleden aan de familie van wijlen ds. Peter werd aangeboden. Aanwezig waren de naaste familieleden van ds. Peter, de voltallige kerkeraad en het college van kerkvoogden, zoomede vele belangstellenden. De overdracht geschiedde door den heer Jac. Kromhout, die de verdiensten van den overledene schetste en den dank der ge meente overbracht voor den veelomvatten- den en zegenrijken arbeid van den over leden predikant. Hij verzocht de familie in deze aanbieding een klein bewijs van waar- deerlng te zien. Namens de weduwe en verdere familie leden, dankte een broer van wijlen ds. Peter voor de wijze, waarop de nagedach tenis van den overledene werd geëerd door de gemeenteleden en aanvaardde daar mede het monument. Commissie tot wering van Schoolverzuim. In haar jaarlijksch verslag aan den ge meenteraad, merkt bovengenoemde com missie op, dat in 1936 74 oproepingskaar- ten betreffende ongeregeld schoolbezoek werden ontvangen. De commissie verga derde 11 maal. 37 personen verschenen ter vergadering. In geen enkel geval advi seerde de commissie de verzuimen als ge oorloofd te beschouwen. Alg. Vereeniging van Bloembollencultuur. De afd. Rijnsburg van bovengenoemde vereeniging vergaderde in café Centraal. De voorzitter de heer Alb. D. den Haan opende, waarna de secr., de heer J. H. den Haan de notulen las, die onveranderd goed gekeurd werden. De Beschrijvingsbrief voor de a.s. Alg. vergadering werden door den voorzitter toegelicht. Het voorstel van het H.B. om de termijn voor keuring van bollen op een maand te stellen, vond algemeen bestrijding. Een termijn van 14 dagen werd voldoende ge acht, ln verband met het optreden van nieuwe ziekteh. Evenmin kon de groepsverdeeling als nieuwe organisatie de goedkeuring dei- vergadering verwerven. De daaraan verbon den contributie heffing alsmede het stem recht werden als groote bezwaren gevoeld. Men zag in deze reorganisatie een achter uitstelling van kleine kweekers en een tege moetkoming aan hen, die vóór de saneering zijn. Dat ook een enkele groep bij stemmin gen overwegenden invloed zou kunnen uit oefenen, vond geen instemming. De reorga nisatie voorstellen van het H.B. werden met groote meerderheid verworpen. Tot afgevaardigde voor de A.V. werd ge kozen de heer D. v. Egmond Nz. De pen ningmeester. de heer J. y. Egmond Nz. gaf een overzicht van de financiën over 1936. De inkomsten bedroegen f. 138.36. De uit gaven f. 51.10, batig saldo f. 87.26. Boeken en bescheiden werden in de beste orde be vonden. Na rondvraag volgde een verloting en sluiting. SASSENHEIM. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Maart ingelegd f. 10.754:29 en terugbetaald f. 9828,11. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4015. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: B. J Jansen, geb. Van Veen, Z. Overleden: M. A. G. Struyvevan Uytert vr. 81 j. Overleden: C. van der Zijden, M. J. van Mourik, M. VOORHOUT. Loop der Bevolking. Ingekomen: J. Bamhoorn en gezin uit Katwijk J. B. Dopheide uit Hooge en Lage Zwaluwe M. Mauritz uit idem P. A. v. d. Raad uit Noordwijkerhout J. M. v. Dijk uit Sassenheim A. P. v. d. Wiel uit Llsse P. Th. Zwetsloot uit Llsse H. A. J. M. Cornelisse uit Veghel J. L. Datema en gezin uit Monceau P. Smit uit Nederweert J. M. v. Eyk uit Deume L. v. Drieten uit Alkemade A. M. Wessels uit Haarlemmermeer M. L. Die mei uit Sassenheim A. C. J. van Eyk uit Haarlem J. G. Smit uit Haarlem M. Smit en gezin uit Haarlem. Onze plaatsgenoote mej. Corrle Jansze slaagde voor het examen costu- mlère, afgenomen door de zusters van het gezelschap J.M.J. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van de notarissen mr. Aug. M R. Beguin te Voorburg en W. A. Caron, alhier, had in Hotel Deurloo de openbare verkooping plaats van een perceel bouw terrein aan de Bijdorpstraat, waarop 3 huisjes, groot 25 A. en 35 c.A. Kooper de heer J. J. Douwes, alhier, voor f, 5475. Een perceel bouwterrein in de Hyacinth- straat in bod op f. 1800 werd niet gegund. Een heerenhuis aan de Wijngaardenlaan No. 40. Kooper de heeren A. Brockhaus en Th. J. Remmerswaal te Wassenaar, voor f. 3600. Een heerenhuls met garage aan den Leid- scheweg No. 560. Kooper de heer J. H. Bek- ker te 's Gravenhage voor f4500. En ten slotte drie woonhuizen aan de Donklaan Nos. 58, 60 en 62. 60 en 62 wer den niet gegund en voor perceel No. 58 was de kooper de heer G. G. C. J. Veldhorst, al hier, voor f. 1500. Vergadering „Nederland en Oranje". De A.R. kiesver. „Nederland en Oranje" hield een vergadering in het gymnastiek lokaal achter het Raadhuis. De voorzitter, de heer J. D. van Ouden burg opende met gebed, waarna het woord was aan den heer dr. C. Beekenkamp uit Lelden. Deze wees er op dat er op politiek terrein een babylonische spraakverwarring heerscht. Veel van wat vroeger als begin sel werd aanvaard, wordt nu aan den kant gezet. Dit geldt in de eerste plaats de S.D.A.P. Onze menschen zegt spr. zullen in den eerstvolgenden tijd aan velerlei verzoekin gen bloot staan, want ook op dit terrein gaat de satan om' als 'n brieschende leeuw, maar gevaarlijker wordt de vijand als hij tot ons komt als een engel des lichts. De mensch is het meest kwetsbaar in zijn stoffelijke behoeften. Men zal dus trachten de menschen aan die zijde te treffen. De S.D.A.P. met het plan van den arbeid belooft den menschen alle mogelijke ver beteringen, als men zijn stem maar geeft aan de S.D.AP. Ook van Houten van de C. D. Unie spreekt in dienzelfden geest. Spr. toonde met cijfers aan, hoeveel mil- lioenen de regeering reeds beschikbaar heeft gesteld voor werkverruiming. Dat deze verzoekingen betreffende de stoffelijke nooden des volks niet nieuw zijn, werd door spr. uiteengezet, door de drie ver zoekingen van Christus door satan in de woestijn. Ook daar begon satan met de broodvraag, doch het antwoord van Chris tus, dat de broodvraag niet het een en het al is, geldt ook voor het politieke leven, even als de beide anderen, dat men God niet mag verzoeken en dat men God alleen moet dienen. Ook in de politiek staan wij in de gebondenheid aan God. In de pauze werd door den heer P. de Roo uit Amsterdam gedeclameerd „De verloren zoon" van Willem de Mérode en „Marana- tha" van ten Kate. Na beantwoording van enkele vragen werd de vergadering door dr. C. Beekenkamp met dankzegging gesloten. De politie heeft tegen G. U. en L. v. d. B„ te Leiden proces-verbaal opgemaakt wegens venten zonder vergunning. De heer T. C. deed bij de politie aan gifte van het feit, dat een electricien on rechtmatig een stofzuiger, die ter repa ratie was afgegeven, onder zich had ge houden. Bij onderzoek is gebleken, dat de elec tricien het recht van terughouding toe paste. omdat hij nog iets te vorderen had. Dit is niet gerechtvaardigd en hem is aan gezegd de stofzuiger aan T. C. terug te geven. Tegen J. A. M. te Overschie is proces verbaal opgemaakt wegens geen richting aangeven als bestuurder van een motor rijtuig. De aannemer van de herbestrating S. uit Leiderdorp, deed aangifte van het feit, dat een onbekend gebleven bestuurder van een motorrijtuig een bord heeft vernield. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van J. Kukler en H de Jager Hendricus Wilhelmus, zoon van H. A. Wilting en W. H. Bouman Adrianus Johannes,, zoon van L. W. de Groot en M. J. de Wit Frans Dirk, zoon van U. de Vries en M. Raes Cornelia, dochter van H. van der Does en C. van Bc-elen. Overleden: Maria Nanning, oud 71 jaar, echtgen. van G. J. van der Mark Jan Viruly, oud 66 jaar, wedf. I. de Doncker Jacob Boutkan. 48 jaar, echtgen. van J. Schroder. Ondertrouwd: H. R. Hoekstra en A. van der Veen J. A. Verbey en W. J. de Bruyn Gehuwd: A. D. Stuyvenberg en T. G. K. Lubnow P. J. M. Liinnemann en G. van der Quast. Loop der Bevolking. Gevestigd: D. Aalbers, dienstbode, uit den Haag. Raaphorstlaan 12 M. E. Bos- mans, zonder beroep, uit Brussel Groot Hoefijzerlaan 61 M. Braunegger, vreemd, dienstbode, uit Innsbrück (Oostenrijk), Zijdeweg 50 A. M. Crooij, houdster van een fijngoedstrijkerlj, uit den Haag, Cro- cusstraat 7 A. M. Flier, hulp in de huish. uit Heemstede, Bremhorstlaan 10 G. Goor. chauffeur, uit Noordwijk, Kasstr. 9 H. I. Tietz, geb. Greger, vreemd, zonder beroep, uit Berlijn, Schouwweg 69 E. Hinz, vreemd, dienstbode, uit Berlijn, Schouwweg 69 J. M. L. Janssen, dienst bode, uit Beesel, Wittenburgerweg 28 M. H. Kroesbergen, dienstbode, uit Den Hel der, Groot Hoefijzerlaan 55 J. B. P. van Maarseveen, wed. van dr. L. O. J. Born- haupt, vreemd, zonder beroep, uit Hilver sum, Wittenburgerweg 104 T. J. Men- mnga. zonder beroep, uit den Haag, Pa pegaaienlaan 11 J- van Meteren. chauf feur, uit Amsterdam, Vijverwes 27 W. B. Migchielsen. dienstbode, uit. den Haag. Langstraat 113 G. W. Noort dienstbode uit Sassenheim Rijksstraatweg 340b E. T Reitsma. zonder beroep, uit. Dordrecht, van Calcarlaan 27 L. J. Schalekamp, zonder beroep, uit Klundert. van Zuylen van Nijeveltstraat 33 J. P. Soetmulder, kellner, uit den Haag, Stoeplaan 27 ft Soorsma, boerenknecht, uit Westdongera- deel, Maaldrift 5 G. C. Sterrenburg, buf fet-bediende, uit Rijswijk Z.-H., Hotel „de Kieviet" G. Tieleman, dienstbode, uit Poortugaal, Schouwweg 72 M. A. J. Wll- lekens. onderwijzeres. Kerkstraat 26 H. R. van Zoelen, zonder beroep, uit Bos koop. Papegaaienlaan 11. Vertrokken: C. A. Quick, naar den Haag, de Carpentierstraat 121 T. van den Berg. naar den Haag, Panslerstraat 58 M. Weber naar den Haag. Loosduinsche- kade 515 E. Lidner naar den Haag, Bor- weg 7 W. de Bruijn en gezin, naar den. Haag, van Bevemickstraat. 203 J. Til. Parlevliet en gezin, naar Veur, Veursche- straatweg 84 N. J. H. Koers en vrouw naar den Haag, Duivelandschestraat 121 H. J. Gras. naar Avereest, Dedemsvaart F 91 P. G. M. van Riel. naar den Haag. Irisstraat 221 J. M. Alkemade, naar As ten N.B., Missiehuis St. Anthonius M. J. W. van der Meijs, naar Ewijk, Vergert A 99 G. Liinnemann geb. van der Quast, naar Boskoop. Berkenweg 31 K. Wijngaarden naar Sliedrecht, Rijshoutstraat 8 Wed. G. K. Stuyvenberg, geb. Lubnow naar den Haag, Koninginstraat 97 J. Stolte naar Rome H. Redzinski, naar Den Haag, Rembrandtstraat 374 M. Prins, naar Leiden, Rijnsburgerweg 10 J. Lachner, naar den Haag. Kweekerijweg 17b W. Beekhuizen, naar Bergambacht, Kerkweg 153 b F. P. Smit, naar Leiden. Pretoria- straat 1 T. Rozema, naar Groesbeek, hotel de Wolfsberg M. de Wit naar Zwijndrcfcht, Lintschedijk 11 C. C. M. van Wissen, naar den Haag, Stollcweg 6. Jaarvergadering „Wassenaarsche Middenstand". In het „Wapen van Wassenaar" hield de Wassenaarsche Middenstandsvereeni- ging haar Jaarvergadering. Na een kort openingswoord door voorz. W. J. Koppenol. bracht de secretaris het jaarverslag uit. waaraan wij ontleenen, dat het ledental in het afgeloopen jaar is teruggeloopen op 92. De penningmeester bracht hierop het jaarverslag uit. Deze had zijn boeken kunnen afsluiten met een batig slot van f. 246,85. Beiden heeren werd dank gebracht voor hun verslag. De beide per. aftr. bestuursleden, J. Dalhuysen, 2de voorzitter, en J. van Rheenen, secr., werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. De contributie werd voor 1937 gehand haafd op hetzelfde bedrag. De begrooting ewrd vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f. 500. Hiermede was het officleele ge deelte geëindigd, waarna het feestelijke deel van den avond een aanvang nam, waarbij de tooneelvereeniging Udi haar medewerking verleende en een blijspel op voerde, waarna nog een gezellig samenzijn volgde. Jaarfeest van „Hoop der Toekomst". In het gebouw voor Chr. Belangen vierde de Chr. Meisjesver. „Hoop der Toekomst" onder groote belangstelling haar jaarfeest. De heer G. Mekking sprak na het ge meenschappelijk zingen van Ps. 75 1 en gebed het openingswoord. Hierna werden met succes diverse decla maties en toonelstukjes uitgevoerd., afge wisseld door eenige zangnummers. Aan het slot dankte de heer Mekking de leidsters, die door dezen geslaagden feest avond weer eens bewezen hebben, voor haar taak berekend te zijn. Spr. wees op den grooten zegen, die in dit jeugdwerk .gelegen is en riep hiervoor aller medewer king in. Met het zingen van Gez. 180 1 en dank gebed werd geëindigd. Op 15 April as. hoopt de heer Ph. v. Hoven den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de N. V. Mij. tot Detailverkoop van Petroleum .De Automaat". Bij K.B. is aan L. A, van Royen. oud- hoogleeraar aan de Technische Hooge- school, wonende alhier, vergunning ver leend tot het aannemen van de ver sierselen van groot officier der Orde van de Kroon van België. ZEVENHOVEN. GEMEENTERAAD. De gemeentetoren - Goedkeuring begrooting 1937. De raad kwam in voltallige vergadering bijeen. De voorzitter opende met gebed; waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat het lid G. Kool de benoeming tot lid van de commissie van schoolverzuim aan genomen heeft. Bij de ingekomen stukken was o.a. bericht van Ged. Staten Inzake goedkeuring der leening voor den gemeen tetoren; door prijsstijging der materialen ls deze echter tot f. 1100 verhoogd. Met alg. st. werd, behoudens goedkeuring der Kerk voogdij van de Ned. Herv. Kerk het werk van den gemeentetoren gegund aan den heer C. van Dijk en Zn. te Nieuwveen voor f. 13980. De Gemeentebegrooting 1937 werd goed gekeurd en aangevuld met eenige posten, waarna wijziging plaats vond van de Ge meentebegrooting 1936. De belooning van den ambtenaar Elsensone der Arbeidsbe middeling en werkverschaffing werd ver hoogd tot f60 p. j De heer C. van Veen vroeg, hoe het staat met de uitkeering der tuinders. De voorz. zeide, dat degenen, die om steun vroegen ge holpen zijn. De heer de Groot vroeg de Balkjes het z.g. toehtpad te verbeteren, hetgeen de voorz. toezegde. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Klerks j.m. 28 j. en Elisabeth Kas jd. 27 Jaar. Overleden: P G Weiman, 58 jaar, onge huwd; G. N. Kelder 4 Jaar. Aanbesteding van den gemeente-toren. Door B. en W. werd aanbesteed het af breken en opbouwen van den gemeente- toren der Ned. Herv Kerk. Hoogste A. C de Hu en J. P. de Her te Ruwiel en Ter Aa f. 18.850. Laagste C. van Dijk en Zn. te Nieuwveen voor f. 13.980. De gunning is aangehouden. 32

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7