Uit Omstreken LEIDSCK DAGBLAD - ïweei? Bisd Vrijdag 2 April 1937 AGENDA MUSEA. AALSMEER. Instituut voor Arbeidersontwikkeling. De afd. van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling hield haar jaarvergadering in gebouw „De oude veiling", onder voor zitterschap van den heer M. Alderden Czn. Deze opende, waarna de secretaresse, mevr. M. van Veen-Klarenberg, de notulen dei- vorige vergadering las. welke overeenkom stig werden vastgesteld. Ook het jaarver slag werd goedgekeurd. Uit het dan dooi den penningmeester, den heer K. Vreeken. gegeven verslag bleek, dat de afdeeling no? over een batig saldo van f. 80 beschikt. Nadat dooi- de tin. comm. rapport was uit gebracht, waaruit bleek, dat alles in de beste orde was bevonden, dankte de voor zitter den penningmeester voor zijn accu raat beheer. De heer M. Alderden Czn. bracht verslag uit als afgevaardigde naar het congres van natuurvrienden. Als be stuursleden werden herkozen mevr. M. van Veen-Klarenberg en de heeren J. v. d. Schilden en M. Alderden Czn. In de vaca ture mej. A. Vreeken is gekozen de heer G. Verwej-, Vervolgens werd het zomerwerk besproken en zijn enkele excursies vast gesteld. Op Hemelvaartsdag komen de Haarlemsche natuurvrienden hier op be zoek. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. van H. J. Filius en T. Goulooze Boudewijn Cornells. Z. van J. van Vliet en M. Tas Pieter Jacob, Z. van J. Spaander en C E. van Leeuwen Johannes Leonardus Gijsbertus, Z. van J. van Bemmelen en C. J. van Veen. Overleden: Margjen van der Horst 87 j.. weduwe van H. van der Heide Theo doras Schuit. 73 j., echtgenoot van M. Ceelle Geertje Spaargaren 76 J„ weduwe van C. Buis. Ondertrouwd: J D. Spaargaren 23 j. en H. J. Wichmann 22 j. G. p. J. stut 30 J. en M. A. Blom 23 j. Loop der Bevolking. Ingekomen: C. J. Otten van Haarl.meer n. Zwarteweg 65 C. Eveleens van Haar lemmermeer naar Opheiialaan 48 A. Siolk van Nieuwer Amstel naar Aalsmeer - derweg 491 J. Wensing van Amsterdam naar Stommeerweg 2 A. Verhoeven van Haarlemmermeer naar Machineweg 45 M. Horsman van Alkemade naar Hornweg 65 S. Vonk van Zevenhoven n. Kerkweg 55 W. Cirkel van Amsterdam, naar Aals- meerderweg 487 P. Kniep, van Haarl. meer naar Stommeerkade 66 Vertrokken: P. Kooi van Stommeerweg 2, naar Zutphen, Hemonystr. 54 C. Oly, van Aalsmeerderweg 451. naar Amsterdam, Slo ten No. 4 P. Laurens, van Cyolamenstr. 8. naar Terneuzen, Burg. Geilstr. 9. Aanbesteding. Door den bouwkundige H. Prins is aan besteed: het bouwen van een dubbel woon huis, voor rekening van de Erven W. C. Keessen, Uiterweg alhier. De bouw werd opgedragen aan: A. v. d. Heuvel, Aalsmeer, heiwerk: H. Oudenes. Alphen a. d. Rijn, metselwerk: D. v. d. Zwaard, Aalsmeer, timmerwerk; fa. J. D. v. Iperen. id., lood- gieterswerk; M. de Vries, id., schilderwerk. Omzet der veilingen. Aan de Centrale Veiling alhier is gedu rende de eerste drie maanden van dit jaar in totaal omgezet aan bloemen, potplan ten enz. voor een bedrag van f 790.695.83, tegen f. 728.584.13 in dezelfde periode van 1936. Er is dus thans reeds een vooruit gang in den omzet te constateeren van i. 62.111.70. Wat „Bloemenlust" betreft zijn de om zetten gedurende het le kwartaal 1937: Januari f. 199.187.77, Febr. f. 145.579.97, Maart f. 258.764.84. totaal f. 523.532.58, te gen resp. f. 106.574.67, f. 114.873.95 en f 198.906.08 of totaal f. 420.354.70 in de overeenkomstige periode van 1936. Aan „Bloemenlust" is dus nu reeds voor plm. f. 103.177.88 meer omgezet. Het ditmaal vroege Paaschfeest heeft zeker ook invloed gehad op de hoogere omzetcijfers over het le kyartaal. Hoewel nog geenszins conclu- sies'zijn te trekken, dat door den stijgen den omzet de toestand der bedrijven daar mee gelijken tred zou houden, is het toch ook wel weer 'n bemoedigend verschijnsel. In veiling „Bloemenlust" is de film „Door de branding" van de Ver. „Het Hoo- geland" vertoond, terwijl eveneens werd gegeven de ,,J. B. Oranjefilm". Zoowel bij de vertooning voor ouderen als kinderen, was veel belangstelling. Plm. 50 nieuwe le den werden voor „Het Hoogeland" gewon nen. De door „Het Witte Kruis" georga niseerde Emmabloemcollecte heeft f. 316 opgebracht. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost, werd gedurende Maart in gelegd f. 17470.71 en terugbetaald f 9496.16. Het laatst uitgegeven boekje draagt num mer 4789. BENTHUIZEN. Jaarvergadering „Algemeen Belang". In het café van den heer A. van Staal duinen, vond de jaarvergadering plaats van de leden der bouwver. „Algemeen Be lang." De nieuwe voorzitter, de heer C. v. der Knijff, opende en hoopte op aller me dewerking onder de zinspreuk „Eendracht maakt macht". Hij verzocht den heer M. Pos, secr.-penningm de notulen te lezen, die goedgekeurd werden. Volgde een uit gebreid jaarverslag, met rekening en ver antwoording, waaruit bleek, dat de Inkom sten van Plan I hadden bedragen f. 3355.53, de uitgaven f 3443.68, nadeellg saldo f 88.15. Ontv. Plan II f. 2766.39, uitg. f. 2306.11, ba tig saldo f. 460.24. De commissie rappor teerde alles in orde. De voorz. dankte den secr. penningm. voor zijn accuraat beheer, benevens de commissie voor haar onder zoek. Benoemd werden tot commissieleden voor het volgende jaar de heeren D. Wols- heimer, M. Blijleven en L. Vermeulen. Volgde voorstel aanneming 6 nieuwe le den, die allen werden toegelaten en me- dedeeling dat 2 leden de gemeente hadden verlaten. De heer Jb. de Ruiter (aftr.) werd met e.lg. st. als bestuurslid herkozen. Na diverse besprekingen volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Willem de Vlaming 25 j. te Zoetermeer en Grietje Hartman 27 j. De bij de Ned. Herv. Gem. gehouden collecte ten bate van het pastoriefonds heeft ruim f. 8 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren; Alex, zoon van G. Zekvelk en A. Breuie Johannes, zoon van C. Cuve- lier en G. J. van Veen Leo Anne, zoon van J. Eveleens en A. Maarse Johannei, zoon van M. de Kleijn en J. E. Thuis Berendina Maria Hendrika, dochter van R. J. B. G. Daniëls en A. J. Beth Jan, zoon van J. Griekspoor en A. J. van Groenigen Maartje, dochter van W. Cornelisse en C. C. Reijnders Willy, dochter van T. van Vuren en C. Mur Franciscus Johan nes, zoon van P. A. Arrachart en M. van Oosten Pieter, zoon en Cornelia, doch ter, tweeling van G. van Steeg en L. van Laarhoven Allda Maria, dochter van Th. Beukman en A. C. van der Helm Janna Willemina, dochter van J. de Koning en A. Korver. Ondertrouwd: Arie Groenwoud, 24 jaar en Elisabeth G. Klaassen. 25 jaar Wil helmus Kortekaas, 23 jaar en Maria A. Tiompert, 17 jaar Thomas J. Kauff- man, 29 jaar en Idonie Everaardt, 24 jaar Johannes van Meel, 25 jaar en Hester N. Maarse. 21 jaar Arend Slinger, 24 Jaar en Alida H. Korsman, 22 jaar Gerrit van Andel, 22 Jaar en Catharina Verboom 20 jaar Hubertus C. Bakker, 29 jaar en Elisabeth Voeten, 28 jaar. Gehuwd: Leonardus N. Teeuwen, 27 jaar en Klasina H. Udo, 24 jaar. Overleden: Willem Blok. 83 jaar. wed. van A. Hoogenbrug Theresia Wilhel- mina Petronella ten Hoonte, 62 Jaar, wed. van P. W. Huivenaar Theodoras Opstal 73 jaar, wed. van A. van 't Lam Jacob Koese, 29 jaar, geh. met N. Hopman Pe tras van Kaam, 47 jaar, geh. met H. de Breen Anna Dobber, 55 jaar, geh. met A. C. van der Sar Nicolaas, 2 dagen, zoon van J. Tamerus en W. v. Gammeren. Loop der Bevolking. Gevestigd: Renzia Bijma, Akerdijk 122 Henri C. Cornelisse, Akerdijk 110 Nico laas M. van Diemen, Aalsmeerderweg 505 Maarten A. Dijksman, Reigerstraat 5 Cornells G. Elders, Nleuwemeerdijk 351 Herman F. Kooring, IJweg 17 Wilhelmus M. M. Lommerse, Bennebroekerdijk Adriaan van Luijk, Aalsmeerderdijk 431 Christiaan Noortman, J. C. Beetslaan 5 Andries Piet, Nleuwemeerdijk 229 Wil lem Rebel. Pelikaanstraat 13 Jacobus Roggeveen, Iepenlaan 81 Cornells de Rooij, Venneperweg 468 Hugo C. Schriek, Nieuwemeerdijk 287 Pieter H. Sinon, naar Nieuwemeerdijk 287 Petrus J. Totté, IJweg 396. Vertrokken: Johanna M. Elstgeest, naar Sassenhelm, Floris Schoutenstr. 24 Go- vert Roubos, n. Amsterdam, le Schinkel- str. 6, 1 hg Frans van Es. n. Amsterdam, Heemstedestr. 16, 1 hg Hermanus H. P. Drlessen, n. Amsterdam, le Helmersstr. 297 3 hg. Petras J. Th. Kristel, n. Amster dam, le Helmersstr. 297, 3 hg. Johannes Kok, n. Amsterdam, le Helmersstr. 297, 3 hg. Tjerk Miedema. n. Haarlem, Scheep makerskade 53 Jacob Bakker, n. Haar lem, Cornelissteeg 5 Pieter Kftiep, naar Aalsmeer, Stommeerkade 66 Leendert Sillevis, Woubrugge, Noordeinde Ger- hardus Meurls, n. Amsterdam, Reinwardt- straat 44 1 hg. Adriaan van Os, Amster dam, Kanaalstr. 196 hs. Wed. P. Vreeken, n. Aalsmeer, Uiterweg 278 Jacobus van Es, n. Amsterdam, Pontanusstr. 9. 1 hg. Hendrik Schut, n. Amsterdam, Orteliusstr. 113, 1 hg. Klaas Keizer. Het Bildt, St. Jacoblparochle Mathias A. F. Knoflook, Amsterdam, Ortheliusstr. 68 Wed. B. Klaver, n. Amsterdam, Sluisstr. 22, 1 hg. Dorpsverfraaiing met plantsoenaanleg. Werklieden der gemeente Haarlemmer meer zijn thans druk in de weer om rond om het transformatorhuisje van het pro vinciaal electrictteltsbedrijf op den hoek van het Marktplein te Hoofddorp een hoe veelheid grondspecle aan te brengen, ten einde daar een eenvoudig plantsoen te maken. Het schijnt in de bedoeling te lig gen dit met laagblijvende heesters en strui ken te beplanten. Ook het plantsoen, gelegen rondom de in het centrum van het dorp staande Geref. Kerk, is door de goede zorgen van den be kwamen hovenier H. A. W. Ruljsch uit Bad hoevedorp belangrijk uitgebreid en verbe terd. Door hem is ook aangelegd het plant soen langs de Raadhulslaan, waardoor het aspect der omgeving zoo belangrijk is ver hoogd en de entree van het dorp zeer is verfraaid. Deze en de overige beplantingen op het Marktplein hebben zich reeds zeer voordee lt? ontwikkeld, zoodat met blijdschap mag worden geconstateerd, dat door dezen plant^penaanleg in Hoofddorp een mooi, aesthetisch geheel is verkregen. Het kinderkoor „De Stem der Jeugd" gaf in hotel „De Rustende Jager" te Nieuw- Vennep onder leiding van den directeur, den h- 'v J. Th. Westerwaal, een geslaagde uitvoering. Deze werd met gebed geopend door ds.J. de Vries, nadat vooraf gezongen was Ps. 89 1. Een serie aardige kinder liedjes werd ten gehoore gebracht en ont lokte veel applaus. Ds. de Vries sloot met gebed, nadat ge zongen was Gez. 180 1. Het was een mooie avond! Als volontair op het bureau van de gemeente-politie is toagelaten de heer Chr. Noortman, oud-controleur bij de distribu tie van groenten in de gemeente Velsen. Hij Is reeds in het bezit gekomen van de diploma's afgegeven door den Ned. Bond van politiepersoneel en de politie-ver. „St. Michael." HILLEGOM. Vergadering „Zwart-front", In de zaal van café Zomerzorg alhier is een openbare vergadering gehouden, waar in de heer Arnold Meijer voor Zwart Front sprak. Het onderwerp luidde: „Wat wil Zwart Front". Het doel is de macht vol ledig in handen te krijgen zonder deze macht te deelen met anderen. De bewind- voerende partijen zijn sterk becrltiseerd, even zoo de huidige regeering en in het bijzonder minister dr Colitn. In tegenstelling met de N.S.B. heeft „Zwart Front" concrete beginselen, aldus spr.. die deze schetste als nationaal, sociaal en christelijk. Er zou door collectieve con tracten geen plaats kunnen zijn voor het internationale Joden-kapitaal, Het gemeen schapsbelang gaat vóór het groepsbelang en dit weer vóór het persoonlUk belang Na de pauze zün vragen beantwoord; een daarvan betrof de contingenteering van bloembollen. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. van A. J. van Wetering en I. C. Meijer; Otto Pieter, z. van P. G. A. Hofkes en E. A. T. Rijkers; Leonardus Cornells, z. van C. Jongbloed en A. A. van Haastrecht. Ondertrouwd: J. C. Hollemans en F. C. Scharff. Overleden: W. Pels, vrouw, 79 jaar, echtg. van D. Vreeken; A. Timmers, man, 68 jaar; H. Vlotman, man, 62 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: L. M. Granneman, Pr. Hen- drikstraat 21; A. Kleijwegt-Kulper, Wilhel- minalaan 27; C. Zwagerman, Hofstraat 32. Vertrokken: M. A. Hof, n. Bladel, Hapert- scheweg 273; W. C. Hordijk, n. Amsterdam, Pontonusstraat 91; W. de Jong, n. Haarl. meer, Venneperweg 1163; P. S. van Lex- mond, Bussum. Pensionnaat Marlenburg; C. H. Zonneveld, n. Bloemendaal, Aerden- hout,'Westerlaan 25; H. M. Surendonk, n. Haarlem, Geweerstraat 20. Uitvoering Jeugdkoren „Hosanna". De Chr. Gem. zangver. „Zingt den Heer" heeft met de onderafd. Chr. Jeugdkoren „Hosanna" een drukbezochte uitvoering gegeven, die uitstekend geslaagd is. De groote zaal van „Flora" was geheel bezet. De heer S. P. Visser is dirigent van de drie koren, n.l. van het gemengd koor, het groot Jeugdkoor en van het kleine kinder koor (beneden 10 jaar). De eere-voorzitter ds. Chr. Eerhard, opende met een toe spraak en gebed, waarna het gemengde koor een drietal ernstige liederen zong van S. J. Bach en een met harmonisatie van den dirigent, t.w. „Jesu meines Lebens Leben". Toen verschenen de jongste meisjes en jongens op het podium om hun program ma ten uitvoer te brengen. Dat slaagde best; zij hadden met hun opgewekte vroo- lijke liedjes veel bijval, en wel bij uitstek toen vier jonge solisten zich lieten hooren, 2 jongens en 2 meisjes. Het groot-jeugdkoor is sterk in aantal. Deze grootere jongens en meisjes zongen ook een paar gedragen liederen van een vroolijk karakter. Het duo in het Smids lied deed zijn best. Na de pauze hebben alleen het gemengd koor en het jeugdkoor gezongen. De eere-voorzitter heeft tenslotte de groote en kleine zangeressen en zangers benevens den dirigent, namens alle luis teraars bedankt voor den mooien avond, die met dankgebed is gesloten. De handel op de bloembollenbeurs was kalm. Er waren 145 bezoekers. In de vergadering der Beurscommlssie is besloten tot de samenstelling van een lijst van onbetrouwbare personen, die den toegang tot de beurs ontzegd moet worden. Er zullen drie tafeltjes gereserveerd wor den voor het uitstallen van bloemen. KATWITK AAN ZEE. „De leer der Ned. Herv. Kerk" en „Op de knieën voor Moskou". In hotel du Rhin traden als sprekers op de heeren A. W. van Woerkens uit Den Haag en C. Costerus uit Bodegraven resp. met de onderwerpen: „De leer van onze Ned. Herv. Kerk" en „Op de knieën voor Moskou". De heer Costerus liet zingen ps. 89 7 en ging voor in gebed. Spr. oordeelde, dat voor de Kerk geen belangstelling meer bestaat. Zij bevindt zich in stervenden toestand, de waakzaamheid en strijdvaardigheid is zoek. Onder de Joodsche Kerk is Christus ver worpen. De straf is niet uitgebleven, de tempel werd verwoest, het Joodsche volk verstrooid, God heeft streng geoordeeld. Dat is 'n afschrikwekkend voorbeeld. Zoo kon het gebeuren, dat in de Herv. Kerk in 1816 de Christus officieel werd onttroond. De heer van Woerkens ging uitvoerig de historie der Kerk na en concludeerde, dat het modernisme eigenlijk niet in de Kerk moest kunnen bestaan; dit is een aan klacht tegen de Kerk. Bidden wij God, dat er weer een nieuw .Jtévóll" komen zal, al dus spr. Nadat gezongen was ps. 103 9 zelde de heer Costerus dat er ten tijde van den apostel Johannes al sprake is van den anti- Christ. In het communisme, zetel Moskou, vinden wij een openbaring van den anti- Christ. Het krioelt volgens spr. in de Herv. Kerk van communisten en socialisten, een Kerk, die aan godloochenaars en anti- Christenen vrij spel laat. Onze kerk ligt ge knield voor Moskou. Ds. van Grieken heeft openbare schuld belijdenis gedaan voor een agent van Mos kou. Dat is de geest van onzen tijd; men is Christen, zoolang men niet met zijn omge ving in botsing komt. Onze voorvaderen hebben ook niet geknield. Ons parool moet zijn: „niet knielen voor Moskou". Deze communisten zijn volgens synodaal regle ment in de Herv. Kerk. Die reglementen zijn een passe-partout; men kan zijn, wat men wil. Ons doel is te breken met het verkeerde, herstel te krijgen van de Dord- sche kerkorde en te breken met de syno dale. Aan de preek ontbreekt de daad. Spr. becritiseerde vervolgens heftig de predikanten en de ouderlingen die de kerk volgens hem tot een comedie maken. Als de 100 soc. predikanten en 5 commu nistische hun zin kregen, zou hier gebeuren wat in Rusland, Spanje en Mexico ge schiedt. Doel van onze actie is, om den leden méér ruggegraat te geven. De 70 ortho doxen in de kerk zijn verantwoordelijk voor het er in heerschende communisme. De geheele orthodoxie ligt geknield voor Moskou. Spr. eindigde met den wensch, dat allen het petitionnement zullen teekenen. Na gedachtenwissellng sprak de heer van Woerkens het slotwoord en sloot na het zingen van ps. 75 1, met dankgebed. Ledenvergadering Algemeen Operatie-fonds Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De voorzitter, de heer D. C. van Leeuwen, merkte op, dat het afgeloopen jaar weer heeft bewezen, dat het fonds recht van bestaan heeft. De secr. de heer K. Dijkdrent las de notulen en bracht zijn jaarverslag uit. In 1935 bedroeg het leden tal 518, in 1936 616, alzoo een vooruitgang van 98 leden. Er werden 17 patiënten ge holpen, de totale onkosten hiervoor be droegen f. 892.05. Wat de verhouding van het operatiefonds met de verpleging aan gaat. beter ware het een zelfstandige rechtspositie te verkrijgen, waardoor de zaak zuiverder komt te staan; een rechts kundig advies is hierover reeds ingewon nen. Daar het nog dikwijls voorkomt, dat leden bij opname zelfs tusschen-klasse ver langen voor hun verpleging, moet er nog maals op gewezen worden, dat het tarief voor chirurgische behandeling uitsluitend betreft voor 3de klas. Indien daar geen plaats is en men moet dan in een hoogere klas worden verpleegd, dan blijft het vast gestelde tarief van kracht, dus niet als het uit eigen beweging geschiedt. De secr. sloot zijn 2de jaarverslag met dank aan allen, die aan de bloei van het fonds hebben meegewerkt. Aan het verslag van den heer Jer. Varkevisser ontleenen wij, dat er een batig saldo van f. 189.51 is, terwijl het kapi taal f. 562.59 bedraagt. De heeren L. en D. Parlevliet hadden boeken en bescheiden in orde bevonden. In verband met de zelfstan digheid der vereenlging zal een statuten wijziging plaats moeten hebben. Hiermede zal gewacht worden totdat de Verpleging daartoe overgaat. De artikelen 2 en 10 zul len eenigszins gewijzigd moeten worden. Naar aanleiding hiervan werd druk gedis cussieerd. De heer Ruwhof stelde voor een circulaire te laten drukken, waarin duide lijk omschreven het doel der vereenlging uitkomt, zoodat niet-leden een juist beeld zullen krijgen van wat door het fonds wordt verricht. Uitvoerig werd gesproken over een nieuwe contributieregeling. Ge zien de moeilijkheden, die hieraan verbon den zijn, kon hiertoe niet worden overge gaan. De heer Vooys stelde voor te trach ten om door huisbezoek nieuwe leden te winnen, welk voorstel door de vergadering werd toegejuicht Tot leden der kascom- mlssle 1937 werden benoemd de heeren J. M. A. Waterreus en P. Ruwhof. De voorz. sloot met een kort opwekkend woord. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een heerenrijwiel, dat onbeheerd op het strand ls aangetroffen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzieht. Knolselderle was het, waarvoor deze da gen nog wel eenige vraag bestond. De aanvoer van dit product gaat echter snel verminderen, zoodat van de betere prijzen maar heel enkelen proflteeren. Er werd ge kocht voor f5.10 tot f. 7.40 per 100 stuks. Ook waspeen kon iets hooger genoteerd worden doch de prijs Ls nog veel te laag om maar van een redelijken prijs te kun nen spreken. De uitkomst van dit product ls dit jaar al een buitengewone teleurstel ling. De doorsneeprijs was over de maan den JanuariMaart slechts 38 ct. per kist van 20 KG. Voor ieder ls dit uit te reke nen dat zulk een prijs verliesgevend is, zelfs voor degenen die tot de gelukkigen behooren en wegens kwaliteit steeds den hoogsten prijs kregen. Voor de tuinders die bij de laatste noteering behoorden ls het allemaal verlies. Kroten waren stabiel ln prijs en brachten van f. 125 tot f. 1.70 per 100 KG. op. Prei gaf een iets hoogere no teering, van f. 2.50 tot f2.90 per 100 KG. Van Groene kool komt niet veel meer en wat er komt is geen prima kwaliteit. Be taald werd van f. 2.60 tot f. 3.10 per 100 KG. Koolsoorten, gele en roode, gingen iets beter doch gezien de hooge bewaarkosten is deze verhooging in het geheel geen winst. De noteering was voor Roode kool van f. 1.70 tot f 2.10 en voor Gele kool van f. 1.70 tot f. 2.20 per 100 KG. Het voorjaar gaf tot heden alleen maar teleurstellingen. Gehoopt wordt, dat de te verwachten steunuitkeerlngen op de koudegrondspro- ducten ditmaal wat vroeger zullen kunnen plaats hebben, dan tot heden gebruikelijk was. Er wordt ernstig op gewacht. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. L. Verdoes, Jul. straat 167; mej. C. A. v. d. Vrek, Rooversbroek 11; N. P. Sobalk en gez., Meer en Houtstr. 22; H. J. de Wilde, Wagendwarsstraat 17; Wed. G. Zonneveldv. d. Bunt, Heereweg 275. Vertrokken: mej. J. M. Slijkerman, naar Haarlem; mej. M. Heemskerk, n. Haarl. meer; A. de Vos, n. Den Haag; G. Neelen, n. Noordwijk; P. J. Olljhoek, n. Stompwijk; C. J. v. Zeist en gez., n. Edam. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Hoogendoorn-v. Tongeren, z.; A. C. Segers-Valk, z,; J. Blom-Kooijman, dochter. Ondertrouwd: J. Butter en P. Hooger- vorst; Th. N. v. d. Meer en H. Broekhof. Overleden: Ida Margaretha Klinkenberg, 38 jaar. Alg. Ver. Bloembollencultuur. Afd. Lisserbroek. De afd. LLsserbroek der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur vergaderde ln café A. Faas, onder voorzitterschap van den heer B. Berbee. Uit het jaarverslag bleek dat ln het af geloopen jaar 3 bestuursvergaderingen en 3 ledenvergaderingen waren gehouden, voorts 2 gewone en 1 buitengewone verga dering. Spr. wees op enkele gunstige teekenen voor de Bloembollenkweekers en sprak zijn verheuging uit. over het niet doorgaan dgr dreigende invoerrechtenver- ■hooglng op Engeland. Al biedt Amerika voor de export van Narcissen nog niet veel vooruitzichten, toch wees spr. er op, ook weer niet te pessimistisch te zijn. Met meerderheid van stemmen werden HEDEN. Jeruël; Spr. J. A. Monsma -van Rotter dam. 8 uur nam. N. Rijn 19: Theosophisch Genootschap. 8.15 uur nam. Staalwijk: Prop.-avond Nat. Chr. Ge heelonthoudersver. 8 uur nam. Maandag. N.V. Stoom-, Zeep-, Eau de Cologne- en Parfumerieën-fabriek v.h. Sanders en Co. Jaarl. alg. verg. van aandeelhouders; 3 uur nam. Schouwburg: Abonnementsvoorstelling „Des duivels prentenboek". 8.15 uur nam. Katwijk aan Zee (Hotel du Rhin): Verg. Eenheid door Democratie. 8 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdag Inenting tegen dlbhterie. 3Vi uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. DAGELIJKS Lakenhal; Leidsche Kunstver. Tentoon stelling Verster en Karsen (tot 4 April): 104 uur, 's Zondags 14 uur. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Oké, Mr. Dfeeds". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdag- nam. 2.15 uur. Zondag 2—7 uiur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De Jungle-prinses". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lido-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „San Francisco". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Onder twee vlaggen". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hóogewoerd 49. 8 uur nam. „Sanders van d'e rivier". Zondag 47 en 811 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2>/« uur. Academisch Historisch Museum: Ge opend tijdens de uren wiarop ook de Academie toegankelijk is. f. 0.25. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 103 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur; 'sZon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f.0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst„ v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.30—5 uur. 'sZaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos, Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12,30 en 2—5.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van l Oct.—31 Mrt. van 9—12 en Vit—4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 1012 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en VI'.4 uur. Kosteloos. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 30 Maart tot en met Zondag 4 April waargeno men door de apotheken: C. Duyster, N. Riin 18, telef. 523 en J. Doedes, Wilhel- mlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. als afgevaardigden naar de Alg. Verg. ge kozen de heeren J. v. d. Lelie en A. Buur man, terwijl als reserve's werden aange steld de heeren A. van Oosten en C. Cle mens. Hierna vond de behandeling plaats der beschrlj vlngsbrlef Het al of niet moeten accepteeren van vervroegde betaling onder aftrek van kor ting zou nader onderzocht worden. Het voorgestelde reorganisatieplan der vereeniglng werd besproken, mede in ver band met de stemgerechtlgheid. De meer derheid was voor het plan: besloten werd dat de afgevaardigden ook voor dit plan zouden stemmen. Tenslotte werd de bekende film „Van Bol tot Bloem" vertoond door den heer P. Nouland. 2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6