LEIDSCH DAGBLAD - Eersfe Blad Vrijdag 2 April 1937 WEERBERICHT. Stadsnieuws Buitenland De strijd in Spanje. BEURSO VERZICHT De Kleine Entente. Uit de Rijnstreek Uit de Omstreken MARKT BERICHTEN W TELEFOONNUMMERS: Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 761. Hedenmiddag 3 uur: 753. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.8 te Hel- singfors. Laagste barometerstand 739.0 te Va- lentla. Verwachting tot den avond van 3 April: Matige tot krachtige Oostelijke tot Zuide lijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken met waarschijnlijk regen. Zachter. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hooge druk gebied over de Oostzee en de Randstaten trok iets naar het Noordoosten en breidde zich naar het Noorden uit. Het centrum van de Oceaan depressie ligt thans bewesten IJsland. De secundaire, welke gisteren over de Golf van Biscaje lag, ontwikkelde zich tot een afzonderlijken kern, en trok Noordoost- waarts. Het centrum ligt thans ten Zuid westen van de Britsche eilanden. In Noord- en Midden-Scandinavië waaien zwakke winden, met gedeeltelijk bewolkte lucht. Uitgezonderd langs de Noorsche westkust is de temperatuur hier nog overal beneden het vriespunt, in Midden-Zweden heerschte hedenmorgen nog meer dan tien graden vorst. In Zuid-Scajidinavië en Noord-Duitschland waaien matige tot krachtige Oostelijke tot Zuidoostelijke winden, met meest betrokken lucht en in Denemarken valt regen, en sneeuw. Op de Britsche eilanden is de wind ma tig tot krachtig uit het Oosten, de lucht meest zwaarbewolkt tot betrokken, met regen in het Zuidwesten. In Frankrijk waaien matige Zuidelijke winden met be trokken lucht en regen ln het Westen. In Midden-Europa is het meest windstil met betrokken lucht of mist. De bergstations in het Duitsche middel gebergte zijn ln nevel gehuld. De Zwitser- sche bergstations tusschen 2000 en 3000 meter melden helder weer de hoogere sta tions zijn echter eveheens ln nevel gehuld. Voor onze omgeving wordt verwacht toenemende Oostelijke tot Zuidelijke wind met zwaarbewolkte of betrokken lucht. Waarschijnlijk zal daarbij regen vallen, de regenkansen zijn in het Zuiden grooter dan in het Noorden. Verwacht wordt voorts dat de temperatuur nog zal stijgen. H, M. de Koningin heeft een belang rijke gift beschikbaar gesteld voor de mor gen te houden voorjaarsinzameling ten bate van het Haagsch crisiscomité. Onze stadgenooten, pater C. M. N. de Goede en de heer J. H, l'Ortije, resp. dir. en leeraar aan de R.K. H.B.S. alhier en de heer M. C. Jelier, leeraar aan de Chr. H. B. S alhier zijn benoemd tot leden der com missie, aan welke in 1937 het afnemen van het eindexamen H.B.S. voor extraneï wordt opgedragea Ter kennis van de leden van den Ge meenteraad is gebracht dat de eerstvol gende vergadering van den Raad hoogst waarschijnlijk zal plaats hebben op Maan dag 19 April 1937 De politie alhier heeft aangehouden den 21-jarigen winkelbediende H. C. P., die verdacht wordt van poging tot diefstal van een bedrag van f. 25.— ten nadeele van zijn patroon. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UTJR. Parijs: Z. wind, 9 gr. C., regen London: O. wind, 5 gr. C., regen. Berlijn: O.Z.O. wind. 5 gr. C.. goed Antibes: windstil, 12 gr. C.. mooi Innsbruck: windstil, 2 gr. C., fraai LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr F.) 12 uur 'smidd.: 10 gr. C. (50 gr. F.). 3 uur nam.: 10 gr. C. (50 gr. C.l. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK 7.EE. Voor Zaterdag. Voorm. te 6.51 uur; nam. te 19.23 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 7.05 n.m. tot 5.04 v.m. MAANS. OP- EN ONDERGANG. 2 April: op 0.43 u.; onder 8.32 uur. HET DRAMA TE ROTTERDAM. Nu vanmorgen de officieele gegevens om trent het drama in het schoolgebouw aan de Vierambachtsstraat te Rotterdam voor een deel zijn losgekomen, is gebleken dat in ons verslag onder Gemengd Nieuws de namen van den 40-jarigen opperman A. K. en den 39-jarigen metselaar J. G. verwis seld zijn. DE TEWATERLATING VAN DE „NIEUW AMSTERDAM". De belangstelling voor de tewaterlating van het stoomschip „Nieuw Amsterdam", dat in aanbouw is op de werf van de Rot- terdamsche Droogdokmaatschappij, blijkt zeer groot te zijn. De directie deelt mede, dat de 25000 a 30.000 plaatsen, waarover ze te beschikkenheeft, reeds lang zijn uitge geven, zoodat aan nog Inkomende aanvra gen voor dezen van stapelloop op 10 April niet kan worden voldaan. De scheepvaart op den Nieuwen Waterweg zal tusschen de Keilehaven en de Heysche haven van een half uur voor tot een kwar tier na de te waterlating, welke ongeveer te vier uur zal geschieden, zijn gestremd. Het offensief in Biskaje. Radio-Salamanca geeft bijzonderheden over de operaties aan het front van Bis kaje. Het bezetten van den Mont Jarinto en van Ascenciomendi is een onbetwist baar succes, want hierdoor werd het front van de regeeringstroepen tusschen Mon- dragon, Escorita en Villareal doorbroken. Nadat de regeeringstroepen gedurende den nacht versterkingen hadden ontvangen, gingen zij in den middag over tot een te genaanval, doch zij moesten zich spoedig weer terugtrekken. Het resultaat van de operaties is, dat de troepen van Franco alles hebben bereikt, wat zij wilden be reiken, de geheele provincie Avala is gezui verd van de regeeringstroepen. Ook zijn belangrijke stellingen in 't gebergte bezet. Bilbao blijft ln een uitvoerig communiqé de rechtsche vorderingen grootendeels ont kennen en spreekt slechts van afgeslagen aanvallen. Mexico blijft Valencia steunen. De ambassadeur van Mexico te Washing ton, Napera, heeft de regeering van de Vereenigde Staten medegedeeld, dat Mexico formeel zal doorgaan met het „moreel en materieel" steunen van de wettige regee ring te Valencia. In de nbta, welke aan Huil werd overhandigd, verklaarde de Mexicaansche regeering verontwaardigd te zijn over de hulp, welke buitenlandsche elementen aan de opstandelingen geven. De regeeringscrisis in Catalonië. Het orgaan van de C.N.T „Solidaridad Obrera" verklaart, dat de nieuwe genera- llteitsraad op de volgende wijze zal worden samengesteld: vier portefeuilles voor de C.N.T. defensie, industrie en handel, hy giene en sociale voorzorg: vier portefeuilles voor de U.G.T. justitie, openbare werken, propaganda en opvoeding en een minister zonder portefeuille, drie portefeuilles voor de Catalaansch links-republikeinen, bin- nenlandsche veiligheid, onderwijs en finan ciën; een portefeuille voor den pachters- bond. Voorzitter van den generaliteitsraad zal Tarardellas ziin. die de portefeuille van financiën zal houden. Havas verneemt verder, dat drie ministe ries in den nieuwen generaliteitsraad zul len verdwijnen n.l openbare werken, voed selvoorziening en economische zaken. Alles wat betrekking heeft op economische zaken en openbare werken zal worden onderge bracht bij het ministerie voor industrie en hetgeen betrekking heeft op voedselvoor ziening bil het ministerie van handel. Het aantal leden van de U.G.T. in de nieuwe generaliteit zal grooter ziin dan in de vorige, doch zij verliezen de controle over de voedselvoorziening De C.N.T. ver sterkt ziin positie, hii behoudt de porte feuille van oorlog en zal verder de voedsel voorziening en de economische zaken con troleeren. In den namiddag zal Tarradellas zün nieuwe mlnisterlijst bekend maken ONTWAPENINGSVOORSTEL VAN ROOSEVELT? In de „New York Times" ls een artikel opgenomen, geteekend door Harold Hinton, waarin deze zegt van welingelichte zijde te hebben vernomen, dat president Roosevelt 6 April aa. aan de groote mogendheden zou voorstellen deel te nemen aan een al- gemeene ontwapenings-conferentie. Deze bijeenkomst zou gehouden worden te Ko penhagen, gedurende den zomer van dit jaar. Enkele leden van het congres, zoo wordt ln het artikel verder gezegd, zijn zóó over, tuigd van dit voornemen van Roosevelt, dat een van de leden van de commissie van buitenlandsche zaken van het Huis van Afgevaardigden heden bereid zou zijn het spreekgestoelte te bestijgen en een lof rede te houden op het voorstel. Het blad schrijft verder, dat de leden van het congres zeiden dat .hun vermoe dens bevestigd werden door de jongste be zoeken van den voorzitter van het British Board of Trade, Runciman, den minister president van Canada, Mackenzie King en gouverneur-generaal Tweedsmuir. (Wij geven dit onder alle voorbehoud, Red. L. D.). OOK IN JAPAN STAKINGEN. In de haven van Nagoya zijn vijfhonderd havenwerkers in staking gegaan. Bovendien staakt het personeel van de electrische trams en autobussen tusschen Tokio en Jokohama. De stakers elschen een loohsver- hooging van 25 pet. in verband met den hoogen levensstandaard. Men vreest, dat ook het personeel van de trams en auto bussen van Tokio in staking zullen gaan. Wat zegt u, een mansportret?!.... Dat is toch een dansende dame?! Neemt u ons niet kwalijk!.... Ik zie, dat het schilderij Mj vergissing ten on derste boven gehangen is! KIND OVERREDEN EN GEDOOD. Vanmorgen te tien uur is op den ver keersweg 's-Hertogenbosch—Tilburg, nabij de viersprong te Helvoirt, het zesjarig zoontje van den heer J. de Rooy uit Hel voirt, door een vrachtauto overreden. Het jongetje stak plotseling den weg over juist op het oogenblik, dat twee vrachtauto's elkaar passeerden, waardoor het den chauffeur niet mogelijk was uit te u/ijken. Het jongetje kreeg ernstige hoofdwon den, Hij ls een half uur later overleden. Verklaring van Antonescu. In een onderhoud met den bijzonderen correspondent van de „Petit Journal" te Belgrado. Stanislas de la Rochefoucault, verklaarde Antonescu, de minister van buitenlandsche zaken van Roemenië, dat men sedert den oorlog periodiek geruchten verspreidt over meeningsverschillen in de Kleine Entente. Dit diplomatieke lichaam heeft even wel zijn proeven doorstaan. Het Hon- gaarsche revisionisme heeft slechts ne derlagen geleden en op het oogenblik is sprake van een algemeen verdrag van wederkeeringen bijstand tusschen de drie staten. Dit zijn kwesties welke meer uitsluitend het Donau-bekkcn be treffen. De betrekkingen tusschen Roemenië en Tsjecho-Slowakije worden hechter, drie bewapenings-conventies zijn tusschen bei de landen gesloten en het bezoek van Ta- tarescu aan Praag heeft de goede betrek kingen bewezen. Roemenië en Zuid-Slavië ztin door dynastieke banden en door vriendschappelijke gevoelens aan elkaar geboden. De leden van de Kleine Entente houden elkaar geregeld op de hoogte van de be trekkingen met de overige staten. De betrekkingen tusschen Roemenië en Bulgarije zijn vriendschappelijk en worden nog beter. Op het oogenblik heeft Roeme nië alleen met Frankrijk een verdrag van vriendschap gesloten. Tenslotte zeide Antonescu nog. dat zijn buitenlandsche politiek in groote lijnen er op is gericht de bestaande vriendschappe lijke betrekkingen tot het buitenland te ontwikkelen tot het behoud van den vrede. AMSTERDAM. 2 April. De hernieuwde reactie ln Wallstreet maakte ten onzent een minder aangenamen indruk. Ook de berichten omtrent de sta kingsbeweging in de Ver. Staten bleven niet zonder invloed. Op de Amsterdamsche effectenbeurs bestond dan ook een gedrukte stemming en vrijwel op de meeste afdee- ltngen kwamen de koersen od een verlaagd peil terecht. Wel werd de tendenz onder beurstüd wat beter, doch van een flink herstel was toch geen sprake Evenals de laatste dagen ging het weer het drukst toe in de Koninklijke Bootwaarden; de claims werden bij groote posten tegelijk verhan deld. doch liepen thans niet verder naar beneden. Integendeel kon tijdens de middaguren 'n prijsverbetering worden waargenomen. In hoofdzaak werd gehandeld tusschen f 16.75- f. 18.75. De amortisatiebewijzen werden wat hooger afgedaan en golden voornamelijk f. 28.— af. 29.—. De aandeelen waren ten opzichte van gisteren ln doorsnee niet noe menswaardig veranderd. Diverse andere scheepvaaxtpapieren werden wat lager ge noteerd, Ned. Scheepvaatunie's kregen een verlies van enkele punten te boeken. Op de Rubberafdeeling werden Amsterdam-Rub bers op kleine schaal verhandeld, waarbij een nadeelig koersverschil moest worden geregistreerd. In enkele andere soorten ging het vrij levendig toe, waarbij in meer dere gevallen opnieuw verliezen werden geleden. Tabakken waren prijshoudend, Senem- ba's echter werden belangrijk hooger afge daan. In Industrieelen ging weinig om, de Philipsaandeelen werden wat lager ingezet, doch konden zich geleidelijk aan herstellen, Suikerfondsen trokken geringe attentie. De handel in petroleumaandeelen was ge ring. Koninklijken bewogen zich tusschen nauwe grenzen. Shell Unions werden iets lager genoteerd. Hoewel de Amerikaansche fonsen in navolging van New-York alge meen lager werden afgedaan, kon tijdens de middaguren hier en daar een klein her stel worden waargenomen, zoodat van een werkelijk flauwe stemming niet gesproken kon worden. Het meest ging nog om in Republic Steels, de andere bekende toon aangevende staalaandeelen en Anaconda's. De beleggingsfondsen bewogen zich onge veer op de prijzen van gisteren. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter z van J. Smeding en Jantje Westra; Neeltje Clazina d. van C. van 't Wout en Clazina C. Bouthoorn; Nico- laas Cornelis z. van Cornells Th. v. Holstein en Wilhelmina H. v. d. Voort; Pieter z. van A. Vis en Anthpnia v. d. Haven; Theodoras Gerardus Antonlus z. van Th. A. v. d. Els- hout en G'ijsberta Maria van den Hoorn. Gehuwd: Wilhelms Verhagen 22 jaar en Bertha Gerarda van Leeuwen 25 jaar; Valentljn Lobree 28 jaar en Neeltje Corne lia Maria op den Brouw 23 jaar. OverledenPieter Schellingerhout 73 j„ weduwnaar, van Grietje Jansen; Bernardus Herinanus Hulscher 63 jaar, weduwnaar van Marrfgjë Blom. Loop der Bevolking. Ingekomen van: Arnhem F. Noordhofstr. 54, Wilhelmina. Kruijt, z. beroep, Brederode- straat 31; Oostzaan, Kerkstraat 135, Dirk van .Wageningen, betonwerker. Oudsh.weg 34;. Rijnzaterwoude, Molenpad 157, Johan nes P. Zoet en gezin, fabrieksarb., Raad wijkstraat; Duitschland, Oberhausen, Ge- rahrdus L. Morsink, veehouderskn., Nassau- straat 15; Mijdrecht, D. 101. Jan Mannes veehouderskn., Ridderbuurt 85. Vertrokken naar: Gouda, Keizerstr, 5, Gljsbertus van der Wiel, meubelmaker, Dwarsstraat 11; Leiden, Zeemanslaan 16, Gerardus W. Zandvoort en gezin, vleesch- houwer, Pr. Hendrikstraat 29; Hillegom, Wilhelminalaan 9, Johannes J. v. d. Boom, vertegenwoordiger, Hooftstraat 227; Nieuw koop, D. 12, Jacobus Kloek, veehouderskn. Machineweg .12; Amsterdam. Amstelstr. 43 Marijtje van Arkel, dienstb. aan boord Zandvoort, Van Ostadestraat 5, Cornelis A. de Geus, timmerman, Raadhuisstr. 137; Lei den, H. Rijndijk 17 Wljnanda P. Overvliet, dienstb. Hoorn 262; Den Haag Van Zegge- laan 21, Willem Budding, Typograaf, Pr. Hendrikstraat 21; Stompwijk Tedingerstr. 11, Albertus Vroolik, en gezin, brugwachter, Kortstsekterweg 71; Den Haag, Keppeler- str. 7, Cornelis v. d. Broek, grossier. Hooft straat 311; Tietjerksteradeel Eestram 174, Jan Posthumus veehouderskn., Rietveld- schepad 2; Woubragge. D 186 Jans Haven man, veehouderskn. Ridderbuurt 85! Utrecht, Balijelaan 18bis Johannes Zwaan, bankemployé, Oudsh.weg 92a; Utrecht, Priokstraat 11, Nico A. Hagen, loodgieter, Goeman Borgesiusstraat 10; 's-Gravenhage Boendalestraat 37, Benjaman Mijs, bouwk. opzichter. Zaalbergstraat 15: Leeuwarden, Heerenwaltje 5 Willem F. H. de Haan, vo lontair van drukkerij, Raadhuisstraat 279; Rotterdam, Dordtschelaan 85b, Johannes A. Schnitker, adj. comm. dir. bel.. Bloemhof straat 15; Duitschland Ghimpte Anton Hirschberg, fabr. arb. Emmalaan 72; Schip luiden, Dorpstraat 81a, Hubertus J. L. Ent hoven, slagerskn., Pr. Hendrikstraat 49; Schiedam. Westvest 80b. Adrianus P. Kers, boekbinder Pr. Hendrikstraat 43.. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: -Josephlna M. J„ dochter van J. Heemskerk en C. Q. Loos Cornelis H. zn. van L. C. van der Geest en C. E. Tersteeg Wilhelmina C. J„ d. van C. Q. Wessel- man en F. C. A. van Geest Maria J. J d. van J. W. van den Haak en H. C. Vermeij Johannes C. zn. van L. van Hameren en S. M. A. Turk. Overleden: W. P. Kerkvliet, zn. van L. J. Kerkvliet en A. A. de Prie W. Sliedrecht, 93 jaar. Gehuwd: H, van 't Hart, jm. 37 j. en L. A. Vermeulen, jd. 30 j. Ondertrouwd: P. N. van Schie, jm. 29 j. en H. C. van der Poel, jd. 22 j. L. Bartels. jm. 24 j. en H. C. Deters, 21 j. S. E. Loos, jm. 24 j. en M. J. Hoogenboom, jd. 22 j. BODEGRAVEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Jansen en gezin, v. Zoeter- meer. Noordzijde 95 W. Kerpel, arts, v. Leiden, Noordstraat 48 J. Verweij, boe renknecht, v. Zegveld. Meije 99 - W. Kloos terziel, monteur, v. Waarder, Noordstr. 10. Vertrokken: J. Bolander, n. Nieuwerkerk a. d. IJssel, Hoofdweg 42 G. M. v. d. Laan, n. Wannlngstraat. 1, Amsterdam S. A. Rijlaarsdam, n. Reeuwijk G 24. A. v. d. Valk, n. Arnhem, Koningsweg 8 W. de Vries en gezin, n. Kanaalstraat 1271 T. v. d. Laan en gezin, n. A'dam, Ka naalstraat 125 G, J. van Rijswijk, naar Utrecht, Keulsche kade 19 A. v. Stave ren, n. Zwammerdam A. 49. BOSKOOP. WISSELKOERSEN. Londen 8.93 5/8 (8.93 7/8); Berlijn 73.43 (73.46); Parijs 8.40 1/4 (8.41); Brussel 30.75 (30.76); Zwitserland 41.62'/: 141.63); Ko penhagen 39.92'/: 39.92'/:); Stockholm 46.10 (46.12'/:); Oslo 44.92'/: (44.92'/:); New- York 1.82 5/8 1.82 11/16)Praag 6.38 (6.381 Prolongatie 1; Part. disc. 1/4; daggeld 1/4. Reglstermarken 35 9/16; Crediet Sperr- marken 191/4; Effectensperrmarken 19; reismarken 50; bankpapier 42 Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. In hotel „Klaassen" werd een goedbe zochte A.N.W.B.-avond gegeven. De burge meester sprak een inleidend woord, terwijl de heer Ruisenberg namens den AN.W.B. mede een interessante rede hield over „Veilig Verkeer" aan de hand van de ge luidsfilm „De veilige weg". De tentoonge stelde voorwerpen, betrekking hebbende op veilig verkeer, hadden ieders belang stelling. In café Th. Bezuyen alhier, is door de afd. van het Wit-Gele Kruis, een propa- ganda-vergadering gehouden. Na opening hield de sec.-penn. van den Z.H. Bond van het Wit-Gele Kruis een rede, waarin spr. een duidelijk overzicht heeft gegeven van alles wat in een bloeiende afd. te bereiken is. De vergadering was echter zeer matig bezocht. Binnenkort hoopt het bestuur door huisbezoek het ledental uit te breiden. KOUDEKERK. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Maria Johanna, dr. van F. J. J. Paanakker en M. A. Groenewoud. Ondertrouwd: E. M. W. Eggstein, 27 j. en M. Fuchs, 23 j. Gehuwd: L. J. van Vliet, 25 j. en A. W. M. Nouwens, 18 j. J. Rijlaarsdam, 49 j. en A. Rodenburg, 41 j. Overleden: Mej. Geertruida M. Warnaar, 65 j. Gerarda Dirkje Vermeer, 3 mnd. Loop der Bevolking. Gevestigd: J, H. Lammerman, Leidsche- weg 283, van 's Gravenhage A. J. de Wit, Leidscheweg 96, van 's Gravenhage J, Maasland, Leidscheweg 96, van 's Graven hage Mej. M. Maasland, Leidscheweg 96, van 's Gravenhage J. Muijlwijk, Leid scheweg 96, van 's Gravenhage G. Wol- ters en echtg., Stadwijkstraat 9 van Soest P. Stauthamer, Oranjekade 5, van Hon- tenisse A. F. Veerman en gezin, Leidsche weg 78 van Chaam Mej. A. Boels, Leid scheweg 78, van Chaam Mej. C. P. van Wissen, Schoolstr. 19, van Voorburg H. A. van Wissen en gezin, Gebr. Treubstraat 14, van Voorburg. Vertrokken: L. Lignac. Leidscheweg 191, naar Oegstgeest, Julianalaan 2c H. van der Kwaak en echtg., Valkenb.weg 42, naar Leiden, Schimmelstraat 20 a L. van der Nol, Schoolstraat 68, naar Rockanje, Pik- weg A. 155 H. E. G. Kroner, Leidscheweg 191, naar 's Gravenhage, Ernst Caslmirlaan 28 J. J. C. Bander en gezin, Leidscheweg 463 naar Velsen, Santpoort, Kerkeringlaan 6 P. J. Roem en gezin, Rijndijk 158 f, naar Leiden, Steenstraat 33 a J. A. L. C. Aarts en gezin, Leidscheweg 199, naar Rot terdam, Roggeschestraat 391 L. M. Rood- akkers, Leidscheweg 361, naar 's Graven hage, Groenteweg 126 A. P. Heijkoop en gezin, Leidscheweg 402, naar Leiden, Oude Vest 13 L. Romeijn, Papelaan 208, naar Schipluiden, Noordhoorn Mw. A. Rijlaars dam geb. Rodenburg, Papelaan 30, naar Bo degraven. Nieuwerbrug W.P. 29 Mej. Th. C. Rijsdijk, Bijdorpstraat 12 a, naar Voor burg, Roodelaan 18. REDACTIE 1507 DIRECTIE en ADMINSTRAT1E 2500 (op 2 lijnen). Burgerlijke Stand. 1 Geboren: Dirk Jacobus, z. van P. Rijns burger en J. v. d. Meij Maria. d. van T. de Vos en M. Beurse. I Ondertrouwd: P v d Pol. jm. en G. M. Rijsdam, jd. i Getrouwd: M. J. Silvester en J. L. de Jong Overleden: Nicolaas Hogendoorn, 57 jaar. I OndertrouwdCornel's Hendrikus van1 Lienden, 22 jaar en Elisabeth Horstman, 17 jaar. LEIDERDORP. Gevonden: een bon-boekje van het reisgezelschap „Ons Clubje". Inlichtingen ten gemeente-huize. LEIDEN, Ter Veemarkt op Vrijdag 2 Apr. aangevoerd: totaal runderen 812, kalveren 583, schapen 1384 en varkens 1086. Stieren 10 stuks prijs 150—260 gld. per kilo schoon gewicht 52—60, handel stil; kalf- en melk koeien 244 stuks, 150—270 gld., handel tam; varekoeien e.a. 376 stuks, 140190 gld. per stuks, handel mat; vette koeien 182 stuks, 160290 gld. per kilo schoon gew. 4874 ct. handel tam; graskalveren 9—16 gld., handel' vlug; vette kalveren 26 St., 4090 gld., per kilo sch. gew. 6492 ct„ handel stroef; nuchtere kalveren 557 st., 59 gld. p. st., handel vlug; vette schapen 100 st., 2835 gld., handel mat; vette lammeren 800 St., 2232 gld.. handel mat; weideschapen 487 stuks. 1624 gld., handel mat; lammeren 55 stuks; mestvarkens 452 stuks. 17—35 gld., handel tam; biggen 602 st.. 1014'/: gld., handel tam; paarden 11 st., 150250 gud., handel tam; bokken en geiten 9 st., 312 gld., handel vlug; zeugen 32 st., 43—65 gld. handel tam. LEIDEN. Kaasmarkt van 2 April. Goud- sche kaas le soort f20 tot f21 per 50 kilo. 2e soort f. 18 tot f. 19, 46 partijen, handel traag; Leidsche kaas le soort f.19 tot f.21, per 50 kilo, 10 partijen, handel traag. BODEGRAVEN, 1 April. Eierenveiling B.P.K.V. Aanvoer 14511 stuks kipeieren, prijs wit 2.903.50; bruin 3.303.70; een deneieren 2.50—2.80. HOOFDDORP, 1 April. Per 100 K G. Rogge 8.60—9; Chevalier Gerst 8.509; Winter - gerst 8.258.75; Haver 7.758.25; Duive- boonen 910; Paardeboonen 77.25; Bruine Boonen 10—11; Groene Erwten 8.75 9.25; Vale Erwten 1415; Gele Mosterd 1314; Kanariezaad 14.5015; Karwijzaad 23.2523.75; Blauwmaanzaad 2324. LEEUWARDEN, 2 April. 43 Enter 115—185 79 Twenter 185 tot 300 gld. p. stuk, 475 vette koeien 125250, 1360 melk- en kalf- koeien 115245, 235 pinken 60145, 32 vette kalveren 2068,1384 nuchtere kalveren 3.00- 7.50, 396 vette schapen 1434 88 weide- schapen 1325 330 vette varkens 35125 gld. per stuk; 31 magere varkens 1540 ct. per kilo, 69 kleine biggen 7—14 gld, p. stuk, 44 bokken en geiten, 32 paarden, totaal aanvoer 4598 stuks. Zuivel - Sleutelkaas 10. Goudakaas 29-30 Edammerkaas 1629, aanvoer 2069 klio, mijnboter 1.42 per kilo, veilingboter 1.32— 1.21 per kilo, aanvoer 10/6 vaten. Commis sie 65. Eierhandel - Kipeieren aangevoerd 18.50 kilo, prijs 2'/: tot 3 3/4 ct. per stuk, handels- prijs f. 0.50 tot f. 0.56 per kilo; eendeneieren aangevoerd 400 kilo, prijs 3 tot 3'/i ct. per stuk; handelsprijs f. 0.40 tot f. 0.45 p. kilo. Pluimvee - 10 Slachthanen f. 0.60 tot f. 1 per stuk, 40 slachtkippen f. 0.60 tot f. 1.25 per stuk, 50 jonge hanen f. 0.70 per stuk en 10 jonge duiven f. 0.20 per stuk. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen - Edammer kaas 20 plus 88'/: gld. per 100 kilo. 40 plus 1415 gld.. Goudsche kaas 20 plus 88'/: gld., 40 plus 14' -15 gld. Brood kaas 40 plus 14'/-15 gld., Leidsche kaas 20 plus 8'/=9 gld. en volvet 19—19'/: gld. per 100 kilo. Stemming kalm. NIEUWKOOP, 1 April. Aanvoer 3709 eieren. Prijs: Kipeieren 2.903.55; Eend eieren 2.803.00 per 100 stuks. NIEUWVEEN, 1 April. Aanvoer 1551 kip eieren, prijs per 100 2.352.70; Eendeieren: Aanvoer 489 stuks, prijs 100 st. 2.102.50; Ganzeneieren Aanvoer 13 stuks, prijs per stuk 45 cent. RIJNZATERWOUDE, 1 April. Eeierenvei- llng. Aangevoerd 640 kipeieren. Prijs 2.80— 3.50 de 100; idem 450 eendeieren, prijs 2.20 -2.50 de 100. VOORHOUT. 1 April. Konijnen 0.15—2.30; Kippen tot 0.60; Duiven 0.120.17; Kriel kippen tot 0.50; Alles per stuk. WOUBRUGGE. 1 April. Eierenveiling. Aanvoer 2200 eieren Prijs kipeieren 3.00 3.40; eendeieren 2.75 2.80 per 100 stuks. ZEVENHOVEN 1 April. Eierenveiling enz. Aantal eieren 1974 stuks Kipeieren f3 3.65, Eendeieren f.3 per 100 stuks. Kiviets- eieren f.6; Bananen f.0.20 per 5 stuks; Sinaasappelen f. 0.10 per 3 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3