STADSNIEUWS BUITENLAND VRIJDAG 2 APRIL 1937 No. 23624 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Treinbotsing nabij Londen Dit nummer bestaat uit ZES bladen 78sie jaargang LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D tto. per regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons BLad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsple in Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.33 per week f. 0.18 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden -f portokosten^ (voor binnenland f. 0.80 per 3 nrnd.V LEZING OVER KOELTECHNIEK. Van Ir. J. F. H. Koopman voor „Bouwkunst". Voor de Vereeniglng tot bevordering der Bouwkunst hield gisteravond in de Jacoba- zaal van „Den Burcht" ir. J. F. H. Koop man uit den Haag een voordracht over „Koeltechniek'.'. Na door den voorzitter der vereeniging, den heer C. Ponsen te zijn ingeleid, ving ir. Koopman voor een klein aantal belangstellenden zijn uiteenzettin gen aan met er op te wijzen, dat in de koeltechniek (het voortbrengen van lage temperaturen en het nuttig aanwenden daarvan), verschillende modellen kunnen worden gebruikt, zooals de gewone natuur lijke middelen, de koudmakende mengsels en de koelmachines. Het eerste patent voor een koelmachine werd reeds in 1824 aangevraagd, maar het voornaamste jaar tal in de geschiedenis der koeltechniek is toch 1376 toen door den Duitscher. prof. dr. Carl von Linden de eerste practische koel machine wer<j gebouwd, de compressie- machine, die van groote beteekfnls is ge worden, terwijl de andere systemen, zoo als de luchtexpansiemachines en de va- cuum-koelmachines nooit aan behoorlijke economische eischen hebben kunnen vol doen. De voornaamste machines zijn de ammoniak-, de zwaveligzuur- en de kool- zuur-compressie-machines en onder deze nemen de ammoniakmachines weer verre weg de belangrijkste plaats in. In dit ver band herinnerde spr. aan het merkwaar dige feit, dat het juist heden (dus giste- rem 150 jaar geleden was. dat twee Hol landers, Martinus van Marum en de Lei- denaar Paats van Troostwijk de ammo niak vloeibaar maakten. De ammoniak is geworden het middel, waarop de koeltech niek voor 95 57- berust. Voor de gewone koeltechniek heeft men noodlg temperaturen van 50 gr.. 60 gr.. 80 gr. en bij hooge uitzondering 100 gr. C. onder nul. Voor de volledigheid stond spr. echter ook een oogenblik stil bij het be reiken der lagere en de laagste tempera turen door de bekende Leidsche hoog leeraren Kamerlingh Onnes. Keesom en de Haas, welke laatste door de magnetische methode tenslotte een temperatuur van 1/40 gr. boven het absolute nulpunt (273 gr. onder nul) heeft bereikt. Aan de hand van een groot aantal lichtbeelden zette spr. vervolgens de systemen van de ver schillend ln practisch gebruik zijnde koel machines en de toepassing daarvan, voor namelijk ln Slachthuizen enz., uiteen. BIJBELLEZINGEN MORSCHWEG- KW ARTIER. Gisteravond heeft ds. Locher de laat ste bijbellezing in het lokaal der Chr. School in het Morschkwartier gehouden. Ds. Locher bracht dank aan de verschil lende medewerkers en deelde mede dat de bijbellezingen in de wintermaanden weer Hervat zullen worden. De godsdienstoefe ningen op Zondagmorgen blijven echter gewoon doorgaan. R.-K. VERKENNERS ST. PAULUS-GROEP Opvoering van een Jamboree-revue. In een goed gevulde Burchtzaal voerden de verkenners en welpen van de St. Pau- lusgroep der R.-K. Verkenners gisteravond de Wereld-Jamboree-Revue op: „Dat komt telkens weer". Aalmoezenier Landsbergen opende den avond met een kort woord, waarin spr. de noodzaak van een goed georganiseerde r ,-k. jeugdbeweging uit eenzette. De revue, welke hierna werd opgevoerd, en die geheel in het teeken stond van de as. Wereld-Jamboree, bracht ons aller eerst een oud Hollandschen boeren dans. die door de welpen op keurige wijze werd uitgevoerd. „Op de brug", het tweede tafereel, schetste de wanhopige pogingen van een as. padvinder om zijn eerste goede daad te verrichten, iets wat hem natuur lijk niet lukt en hetgeen aanleiding geeft tot alle mogelijke geestige verwikkelingen. De tafereelen Azië en Afrika, welke even eens voor de pauze werden uitgevoerd, deden het best en vooral het laatste met den voor de verkenners zoo geëigenden Zuid-Afrtkaanschen zang, werd met een gul applaus beloond. Na nog een elemen- tenspel Lucht. Aarde, Vuur en Water op verdienstelijke wijze over het voetlicht te hebben gebracht, werd dit eerste ge deelte met een aardig propaganda-tafereel „Op naar de Jamboree", besloten. Na de pauze vertoonden Indianen hun krijgsdansen, terwijl Australië de reeks sloot met een fluitsolo „Standchen" door den heer Stijnman. De finale met een vlaggengroet van de meeste nationaliteiten, kwam door een ietwat slordige afwerking niet geheel tot haar recht, hetgeen jammer was voor deze overigens geslaagde revue. Met het „Wilhelmus", dat door allen baande werd meegezongen, werd deze avond besloten. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Verkiezing van hoofdingelanden en plaatsvervangers. Bij de gisteren gehouden verkiezing Van hoofdingelanden en hun plaatsvervangers voor het Hoogheemraadschap van Rijn land werden de volgende resultaten bereikt In het 1ste district (hoofdplaats Bloe- mendaal) werd als hoofdingeland gekozen de heer N. Zandbergen Wzn. en als plaats vervanger de heer G. P. Vreeburg. In het 2de district (hoofdplaats Haarlemmer- liede en Spaarnwoude) werd als hoofdin geland-plaatsvervanger gekozen de heer C. van Beem Hzn. In het 5de district (hoofdplaats Leimuiden) werd als hoofd ingeland gekozen de heer Jb. Kempenaar, terwijl voor de vacante plaats van hoofd ingeland-plaatsvervanger een herstemming zal moeten plaats vinden tusschen de hee- ren Jb. Kempenaar en H. J. Visser, die geen van beiden de volstrekte meerderheid behaalden. In het 12de district (hoofd plaats Hazerswoude) werden de beide af tredenden, de heeren J. K. van der Maas en L. Noordam, resp. als hoofdingeland en hoofdingeland-plaatsvervanger herkozen. SOC.-DEM. VROUWEN PROPAGANDA CIE Rede van mevrouw Adri Pomper. De Sociaal-Democratische Vrouwen Pro- paganda-Commissie hield gisteravond in de uitstekend bezette Groote Stadszaal een propaganda-bijeenkomst, waarin mevrouw Adri Pomper uit Rotterdam, zoo langzamer hand een goede bekende in dit milieu, het woord voerde. Voorts werd medewerking verleend door The Mickey Mouse Players en den bekenden declamator en Vara-medewerker, Willem van Capellen De presidente mevr. Braggaar-de Does heette allen hartelijk welkom in het bij zonder de partijgenooten uit de buitenge meenten. den oud-afdeelingsvoorzitter. mr. van Eek, wethouder van Stralen, diverse raadsleden, de propagandiste Mien Kist uit Amsterdam en mevr. v. d. Berg uit Vlaar- dingen. Met vreugde constateerde spr.. dat de politieke belangstelling getuige de opkomst goed te noemen is, zoodat de partij met vertrouwen de toekomst tegemoet mag zien. Na nog een kort propagandistisch woord van mevr. Braggaar en gemeenschappelijk gezang van de Internationale, was het woord aan mevr. Pomper De vierjarige periode, welke achter ons ligt. aldus spr.. wordt geheel en al be- heerscht door de figuur van den regeerings- leider, dr. Colijn, waarvan de arbeiders klasse zeer sterk de dupe is geworden. De aanpassingspolitiek der regeering heeft volkomen gefaald. Ten bewijze van die be wering citeerde spr. verscheidene punten van het verkiezingsprogramma 1933 der anti-revolutionaire partij en vergeleek de daarin vervatte beloften bij hetgeen in de praktijk van vier iaar daarvan is terecht gekomen. Wat is bijvoorbeeld geschied voor het beloofde herstel der publieke finan ciën door bezuiniging op de uitgaven? De devaluatie stond voor de huisvrouw prac tisch gelijk met een loonsverlaging, welke de lasten der aanpassingspolitiek nog aan merkelijk kwam verzwaren. De in uitzicht gestelde bestrijding der werkloosheid heeft geenerlei resultaat opgeleverd. Integendeel het aantal werkloozen steeg van 1933 tot 1936 van 325.000 tot 400.000. En hier ligt, volgens spr. de kern van het vraagstuk. De lasten der steunuitkeeringen zijn h.i. zóó hoog, dat bij voortdurende werkloosheid financieel herstel niet mogelijk zal zijn. De regeering heeft stellig niet nagelaten naar vermindering der werkloosheid te streven, doch de cijfers wijzen uit. dat zii in dat pogen niet is geslaagd In dit verband brak spr. een lans voor het Plan van den Arbeid, dat de middelen daartoe aangeeft. Merk waardig overigens, dat in het vooruitzicht der verkiezingen sommige andere politieke partijen onder verschillende benaming de zelfde wegen aanwijzen! Ook daar wordt de uitvoering van groote openbare werken tegen normaal loon aanbevolen. Het Katho liek Plan van den Opbouw vertoont met het socialistisch Plan van den Arbeid een treffende overeenkomst, doch men late zich daardoor niet verleiden Wie wijs doet. let op daden en niet op woorden! Hierbij besprak mevr. Pomper het boek .Het wer kende land", dat niet anders is dan een propaganda-geschrift der regeering en vol gens de spreekster met overheidssteun is tot stand gekomen. Wanneer Nederland met „Het werkende land" bedoeld is. waarom zijn er dan zoo veel werkloozen? Het antwoord op die vraag luidt: omdat bij de uitvoering van tal van openbare werken misbruik is gemaakt van de omstandigheden door loonen te betalen, welke in sommige gevallen noc bleven be neden het bedrag der steunuitkeering. Alleen verhooging der koopkracht, zoo als het Plan van den Arbeid dat bepleit, kan de werkloosheid doen verminderen. Spr critiseerde vervolgens diverse pas sages uit het hierboven genoemde boek en bestreed de conclusies aan de hand van voorbeelden uit haar eigen omgeving. Hoe durft de schrijver o.a, beweren dat de koopkracht van het Nederlandsche volk onaangetast is gebleven? Dat het moreel van de arbeidersklasse ondanks alle ellende zoo goed is gebleven, is voor een groot deel te dankefl aan de socialistische beweging en het Plan van den Arbeid, dat den moed bij velen erin heeft gehouden. Bij de aanstaande verkiezingen moet ge kiezen tusschen deze twee boeken. Gebruikt den resteerenden tijd om u te bezinnen en de keuze zal u, aldus spr., niet moeilijk val len. Er staat u slechts één weg open, n.l. te stemmen op de voorvechters van het Plan van den Arbeid (Applaus). De rest van den avond werd gevuld door muziek, zang en declamatie van Willem van Cappellen, die achtereenvolgens voordroeg „Duitschland 1933" van Erhard Winzen, een fragment uit „De Veensoldaten" van Lang- hoff en „Poppenkast" van Nono. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: N.V. Visscherij-Maatschappij Orion. Siuisweg 85, Katwijk aan Zee. Afkomstig uit IJmuiden. GEVONDEN VOORWERPEN. 12 dooden, 30 gewonden. In de maand Maart 1937. Gevonden zijn: handschoenen, porte- monnaies, sleutels, R.W.B. merken, twee armbanden, twee handwarmers, een sjaal, een grijze gummi cape, een pijp. een paar zwarte wollen kousen, een rozenkrans in dopje, een bruine portefeuille, eenige spaarzegels, een beige regenjas, een por tiersleutel van een auto. een blauwe muts, een vulpotlood, een hengselmandje, een sjaal, een bril. een gladde gouden ring, en Fransch leesboekje, een pedaal van een motorrijwiel, een Fransch taalboekje, een paar zwarte beenpijpen, een blauwe muts. een donkerblauw hoedje, een halsketting (kralen), een rozenkrans in étui. een Engelsch leesboekje, een defecte rijwiel lamp met batterij, een leesboek, ceintuurs, een hondenhalsband, een cartonnen doos, inh. eenige halve ponden koffie, een alpi nomuts, een beenpijp. een bril met hoor nen montuur, een onderdeel van een kano, een grijze damesparapluie. een iepel, een zwart vulpotlood, een lamp van een auto, een voetbal, een kano. een gouden dames horloge, een zilveren vulpotlood, een knip- kaart van N.Z.H.T.M.. een nagelgarnituur, een paar lage zwarte damesschoenen en 1 parapluie, twee damesparapluies, een hark. een blauw-witte das. een blauwe regenjas. Gevonden in de tram (stadsüjn) twee paar handschoenen, een dames parapluie, een dolkmes, een handschoen. Gevonden in het Postkantoor: 1 Lipssleutel, een paar zwarte dames handschoenen. een portemonnaie zonder inhoud, een portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen eiken werkdag van 13 uur nam. behalve Donderdags en Vrijdags ten Politiebureele alhier. DE WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 16. betonvlechters 23. betonwer kers 66. fundeeringwerkers 1. glazenmakers 2. glazenwasschers 8, granietwerkers 16, grondwerkers 80, beiers 4. metselaars 128, opperlieden 104, schilders 168, sloopers 13. straatmakers 9. hulp-straatmakers 15, stu- cadoors, witters 65, timmerlieden 265, uit voerders 8. voegers 22. ongesch. bouwarb. 9. Totaal 1025. Fabrieksarbeidersbleekers 19, lompen sorteerders 11, vellenblopters 6, steenfabr. arb. 121, zeepfabr. arb. 5. ongesch. fabr. arb. 64. Totaal 226. Kantoorpersoneelkantoorpersoneel 89, reizigers, colp. 48, winkelbedienden 37, eta leurs 4, incasseerders 10. musici 7. onder wijzers 9. overheidsperson. 12. verplegers 4. Totaal 220. Hotel- en café-person.: huispersoneel 8, kellners 49, koks 6. Totaal 63. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 75. kistenmakers 5. kuipers 9, lijstenmakers 4, mandenmakers 2, meubel stoffeerders 15. meubelmakers 28, politoer- ders 3, ongesch. arbeiders 37. Totaal 180. Kleermakers: kleermakers 68. kappers 10. schoenmakers e.a. 19. Totaal 97. Land- en tuinarb.: bloemisten 35. land arbeiders 27. tuinlieden 29. warmoeziers 10, ongesch. landarb. 9. Totaal 110. Metaalbewerkers: bankwerkers 108, blik- bewerkers 27. burgersmeden 45, electri- ciens 57, gasfitters 16, gasmetermakers 3, instrumentmakers 5, isoleerders 9, kern makers 1, kettingsmeden 23, klinkers 10, koperslagers 4, lab. bedienden 4, lasschers 10, loodgieters 55, machinisten 19, metaal- boorders 7, metaaldraaiers 6, metaalslij- pers 3, monteurs 23, pianostemmers 4, po lijsters 1. ponsers 5, rijwielherstellers 13, rijtuigschilders 3. scheepstimmerlieden 8, stokers 24. tegenhouders 15, verw. mon teurs 17. voorslaanders 7. voorwarmers 6, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 8. wagenma kers 6. ijzerwerkers 52. zandspuiters 3. zandvormers 3. ongesch. arbeiders 47. Totaal 658. Sigarenmakers: sigarenmakers 17. siga- rensorteerders 1. Totaal 18. Technici, opz.: bedrijfsleiders 9, inge nieurs 3. technikers 6, teekenaars. opz. 10, werkmeesters 12. Totaal 40. Textielarbeiders: hekelaars 7, katoen drukkers 22. kluwers e.a. 4. luikers 14. plaatsnijders 19. schrobbelaars 2, spinners 56, spoelers 3. .staaldraaddraaiers 2. ster kers 2, strijkers 17, wevers 109, wolbewer kers 43. ongesch. textielarbeiders 65. Totaal 365. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf- Vanmorgen zijn nabij het Victoria- Station twee treinen op elkaar ge- loopen. Er zouden 12 personen gedood en verscheidene een 30-tal zwaar gewond zijn. De beide treinen waren bezet met menschen. die zich naar hun werk begaven. De eene trein reed in op den andere, die stil stond. Een aantal wa gens vloog uit de rails, en tot overmaat van ramp kwam een der rijtuigen in aanraking met een electrische rail, waardoor een begin van brand ont stond. Het vuur kon echter spoedig worden gedoofd. feurs 144, exp, knechten 21. koetsiers 15, loopknechten 46. schippers 98, magazijn- knechten 63. spoor- en tramperson. '15, wakers 6, transportarbeiders 66, losse ar beiders 524. Totaal 1003. Typografen: boekbinders 25. boekdruk kers 18, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 5. letterzetters 29. steendrukkers 2. Totaal 81. Voedingsmiddelenarb.bakkers 85, ove- nisten 6, slagers 59, suikerwerkers 21, wijn- koopersknechten 10, zoutzieders 6, zuivel- bereiders 4, ongesch. fabr. arb. 45. Totaal 236. Vrouwen: apothekersass. l. kapsters (leerl.i 5. naaisters (costuum) 22. breisters 1. maasters 1. spinsters 1. winkeljuffrou wen 24, buffetjuffrouwen 3. serveersters 6. kamermeisjes 1. linnenjuffrouwen 2, kan- ïöorbedienden 26, verpleegsters 7, bedrijfs leidster 1, teekenaressen 1, onderwijzeres sen 3. ass. en huishoudsters 17, dienst boden (d. en d. en n.) 61, kinderjuffrouwen 2. werksters 86, fabr. arbeidsters 45. Totaal 316. Alg. totaal 4638 2 April 1936 4603 4 April 1935 4196 Ben. 41 ged. werkloozen. EERSTE BLAD BINNENLAND. De K.L.M. in den komenden zomer (3e BI De „Java" voorkomt het opbrengen van een Nederlandsch schip (Binnenland, 3e Blad). De Eerste Kamer over de wijziging der Dienstplichtwet (Binnenland, 3e Blad). Drama te Rotterdam (Gemengd, 3e Blad). Belangrijke uitbreiding van de vredes-or- ganisatie van ons leger (Binnenland, 3e Blad). BUITENLAND. Offensief der rechtschen in Spanje in Biscaje (3e Blad). De conferentie der Kleine Entente (Buiten land en Laatste Berichten, le Blad). Verwoede verkiezingsstrijd in Japan te ver wachten (Buitenland, le Blad). Een Engelsche beschouwing over een nieuw Lorórno (Buitenland, le Blad). Ernstig spoorwegongeluk bij Londen; 1Z dooden en 30 gewonden (Laatste Be richten, Ie Blad). ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. DE ALGEMEENE TOESTAND De bijeenkomst der Kleine Entente. De conferentie der Kleine Entente te Belgrado heeft het normale verloop. De besprekingen liepen over alle kwesties, waarbij de Kleine Entente rechtstreeks of zijdelings belang heeft. Verder heeft de Joego-Slavische minister van buitenlandsche zaken, Stojadinowitsj, verslag uitgebracht over de beteekenis van het Joego-SlavischBulgaarsche, alsmede van het Joego-SlavischItaliaansche pact. Hij gaf zijn Roemeenschen en Tsjecho-Slo- waakschen collega's de formeele verzeke ring, dat deze accoorden op geenerlei wijze inbreuk maken op de vroegere verdragen van Joego-Slavië. noch op zijn betrekkin gen met den Volkenbond. Men meent in dit verband te weten, dat Joego-Slavië zijnerzijds het met Italië ge sloten accoord te Genèvê zal laten re- gistreeren. Betreffende de Honigaarsch—Joego-Sla vische betrekkingen, waaromtrent den laatsten tijd geruchten hebben geloopen. verklaart men in welingelichte kringen, dat Stojadinowitsj herhaald heeft, wat hij onlangs reeds in den senaat te Belgrado heeft verklaard, namelijk, dat Joego-Slavië niet zonder nader overleg met Hongarije onderhandelingen zal aanknoopen en dat het de overeenkomsten, welke het in dit opzicht binden aan de leden der Kleine Entente, nauwgezet zal nakomen. De diplomatieke redacteur van het agentschap Stefani schrijft: Onze particu liere inlichtingen veroorloven ons te be vestigen, dat het voorstel voor een pact tot automat.ischen militairen bijstand tusschen Frankrijk en de Kleine Entente principieel onoverkomelijke moeilijkheden ontmoet Overigens heeft, naar het schijnt, het voorstel aangaande afzonderlijke tweezij dige verdragen inzake automatischen mili tairen bijstand tusschen Frankrijk en ieder der drie landen van de Kleine Entente, een voorstel ter vervanging van een eenig pact, niet de beste kansen op welslagen. De fundamenteele reden voor deze moei lijkheden spruit voort uit de bolsjewistische bondgenootschappen van Frankrijk en Tsjecho-Slowakije. Joego-Slavië heeft nim mer de Sovjets willen erkennen en ook te Boekarest zijn steeds sterke strocmingen geweest tegen de doorlating van Mosko- vietisehe troepen, welke doortocht krach tens de pacten tot automatischen bijstand onvermijdelijk zouden zijn geworden met de ernstige sociale en politieke gevolgen er van. DUITSCHLAND Rudolf Hess over het conflict met het Vaticaan. Gisteravond heeft Rudolf Hess op het Hitier-plein te Hamburg een rede gehou den ter gelegenheid van de feestelijkheden naar aanleiding van de inwerking-treding van de wet tot stichting van „Groot-Ham burg". In deze rede maakte Hess toespelingen op het conflict met het Vaticaan. Hoewel verblinde geesten hopen onze eenheid door kleingeestige twisten te verstoren, en in ternationale machten meenen tweedracht in ons volk te kunnen zaaien, zullen zij daarin niet slagen, aldus Hess. Ons volk weet, dat voorheen priesters, politici en partijleiders onder een godsdienstig vernis, ertoe hebben bijgedragen Duitschland aan den afgrond van het bolsjewisme te bren gen. Het weet dat men niet over het bolsjewisme kan zegevieren door pam fletten met vervloekingen. Evenmin zal men daarin slagen door verklaringen, vervat in termen, waaruit bezorgdheid spreekt. Ons volk weet. dat het werk van Hitier door den Heer gezegend wordt. Het Duitsche Volk zal niet toe staan, dat men zijn zoo moeilijk ver overde eenheid zal verstoren en blij ven voortgaan als één man op te ruk ken. De politie heeft eergisteren 41 en giste ren 25 buitenlandsche bladen in beslag genomen. Men gelooft, dat de publicatie van berichten over protesten van het Duitsche episcopaat tegen schending van het concordaat tot dezen maatregel aan leiding heeft gegeven. FRANKRIJK De transportarbeiders. Gisteren is een scheidsrechterlijke uit spraak gedaan, volgens welke de loonen in het transportbedrijf met terugwerkende kracht van 1 Maart af met 12 procent worden verhoogd. De nationale economische raad zal van daag beginnen met de bestudeering van de toepassing der veertigurenweek in de transportbedrijven. De minister van arbeid heeft toegezegd in den eerstkomenden mi nisterraad, welke na de bijeenkomst van den nationalen economischen raad zal worden gehouden, hierover een decreet in te dienen.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1