WELFSCHOENEN 20% KORTING 20% ERA Reclame-Pakket ERA Reclame-Pakket Bij alle ERA artikelen ERA bom voor geschenken I Gebruik voor de SCHOONMAAK deze PAKKETTEN Üw huis gezellig gemaakt P. LEPELAAR Voor Badwol „WOLLANA" Uit R ijnstreek Wij leveren tijdelijk LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 2 April 1937 4% PANDBRIEVEN Dagbladreclame is niet te vervangen A (groot) Reclameprijs 62 ct. B (klein) 39 ct. Haven 34, Telef. 397 en Vliet 44, Telef. 2419 N.V. R0TTERDAM5CHE HYPOTHEEKBANK VOOR NEDERLAND ROTTERDAM KOMT U EENS KIJKEN bij JO VAN EIJKEN 20% korting 16 ct, 20% korting Reclameprijs 10 ct, ALPHEN. Moedige redder. Gistermiddag had het 7-jarig zoontje Van de wed. v. O. nabij de Aarbrug het ongeval in den Rijn te vallen. De slagers knecht J. Baltes, die zulks zag. bedacht zich geen moment en sprong te water. Hoewel met eigen levensgevaar, mocht hij het genoegen smaken den drenkeling aan den wal te brengen. Aanrijding. In de Bruggestraat werd een wielrijder met zijn rijwiel, waarop eenige zakken waren geladen, aangereden door een auto, bestuurd door C. de J. De man kwam er goed af. doch het rijwiel werd beschadigd; de autobestuurder bleek echter geen schuld te hebben. Diefstal van lood. Door den aannemer B. van het werk aan den Steekterweg werd bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van lood. Uit het onmiddellijk door de politie ingesteld on derzoek bleek dat dit was ontvreemd door F. v. d. W„ die het lood voor enkele guldens had verkocht aan een woonwagenbewoner. Een en ander werd in beslag genomen en proces-verbaal werd opgemaakt; de dader, die reeds meerdere veroordeelingen achter den rug heeft en onder toeadcht staat, heeft bekend. Verkooping. Bij de ten overstaan van notaris H. G. Boks gehouden verkooping in het hotel „De Vergulde Wagen" werd het woon- en winkelhuis c.a. aan de van Mandersloo- straat No. 27 alhier, na combinatie der per- ceelen in bod staande op f. 6055, afgemijnd op een bedrag van f. 300. door den heer W. Brouwer alhier. De opbrengst van de collecte ten bate van het Dorus Rijkers-fonds bedraagt met inbegrip van enkele nagekomen giften, pl.m. f. 190. In een door de afd. van de Liberale Staatspartij blegde bijeenkomst in hotel „De Vergulde Wagen", heeft ZFlxc. jhr, ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, minister van waterstaat, een politieke rede gehouden. Na de rede van den minister heeft mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen, wethouder van Gouda, gesproken over de as. Kamerver kiezingen. De vergadering was druk be zocht. Tot machinist van het poldergemaal „Neptunus" is benoemd de heer J van Har ten. zulks ter vervulling van de vacature van den heer P. van Harten, die met 1 April, na ruim 41 jaar als zoodanig werkzaam te ziin geweest, den dienst met pensioen heeft verlaten. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Verzoek van de Chr. School te Nieuwe Wetering niet aangenomen Ziekte verzekering voor werkloozen. De raaad dezer gemeente kwam ln open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester mr. J. W. Peek. Alle leden waren aanwezig. De notulen wer den goedgekeurd. Op het verzoek van W. J RodewUk om een tegemoetkoming uit de gemeentekas te ontvangen voor het bezoe ken door zün zoon van een school voor buitengewoon L.O. te Leiden werd afwijzend 'beschikt. Naar aanleiding van het adres van J. Went om verhooging van zijn belooning als con troleur der steunverleenlng en werkver schaffing werd besloten ziin jaarwedde in gaande 1 Januari 1937 te verhoogen met f. 25. hetgeen neerkomt od een belooning van f 100 per jaar. B. en W. adviseerden gunstig te beschik ken op een verzoek van de Chr School te Nieuwe Wetering om gelden voor aanschaf fing van leermiddelen De heer Verwey stelde voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen daar de gestelde termijn van 3 maanden is ver streken. Na uitvoerige discussie werd met algemeene stemmen besloten het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Aan de stichting De Leldsche Jeugdher berg werd overeenkomstig haar verzoek voor den tiid van een laar verhuurd de jeugdherberg te Kaag met woonhuis en wel voor f400. Aan H. de Baat te Amsterdam werd na bespreking toegestaan het doen afgraven van ongeveer 2H.A. bouwland op de Hoeve Alkemade tegen een vergoeding in eens van f 600. Met alg. st. werd besloten dit naar aanleiding van een klacht van den kerkeraad der N. H Gemeente den weg voor kerk en pastorie te verbeteren. Zonder discussie gingen onder de hamer door overname van den dorpsweg fe Kaag, het verleenen van extra hulp aan werk loozen voor het jaar 1937 de vaststelling van de vergoeding als bedoeld bii art. 101 der L.O.-wet uit te keeren aan de R.K school te Riipwetering over 1934 tevens af rekening over het driejarig tijdperk 1932 1934. de wijziging van de gemeente-begroo ting 1936 en 1937. de vaststelling van de kohieren straat- en hondenbelasting 1937, alsmede een drietal reclames schoolgeld-, straat- en hondenbelasting. Bii het voor stel van gedeeltelijke kwijtschelding van pacht aan eenige huurders bepleit de heer v. d. Broek de verlaging van huur voor den huurder M A. Otten, in verband met de slechte uitkomsten van zijn bedriif. De voorzitter merkte op dat dit land voor een jaar is verhuurd en dat de huurprijs door Otten zelf is bepaald. Aan een tweetal huurders werd gedeeltelilke kwijtschelding van pacht verleend. Tot. lid van de com missie tot wering van schoolverzuim in de vacature W. Hartog werd benoemd de heer C. G. van Emmerik. Bij de rondvraag vraagt de heer Heems kerk hoe het staat met de spoorlijn, de brug te Riipwetering en de verandering van den bocht te Nieuwe Wetering. De voorzitter antwoordde dat de provincie tot aankoop van de spoorbaan heeft besloten en de gestelde voorwaarden van de ge meente door haar zijn aanvaard. De plan nen inzake verbouwing brug te Rijpwetering verkeeren reeds in een dergelijk stadium van voorbereiding dat naar alle waarschijn lijkheid nog aan hét eind van deze maand tot aanbesteding kan worden overgegaan. Op verbetering van den bocht te Nieuwe Wetering heeft het gemeentebestuur bii de provincie aangedrongen met als resultaat dat thans een tweetal hekken is aange bracht, welke verbetering naar de meening van den voorzitter niet als afdoende is te beschouwen. Bii totstandkoming van den nieuwen weg zal de bocht ter o'aatse even eens een verbetering ondergaan De heer Los wijst nogmaals op den slechten toe stand van den weg naar Abbenes onder Haarlemmermeer voor welks onderhoud de gemeente jaarlijks f. 100 bijdraagt. De voor zitter antwoordde dat B. en W. besloten hebben het gemeentebestuur van Haailem- mermeer hierop te wijzen onder mededee- ling dat zii besloten hebben de bijdrage in te trekken zoolang deze weg niet behoorlijk wordt onderhouden. De heer van Ruiten besprak de ziekteverzekering voor de werk loozen. Naar aanleiding van gehouden be spreking met den administrateur van het ziekenfonds te Alphen aan den Rijn be vreemdt het hem dat deze zaak thans niet ter tafel is gebracht, want volgens ontvan gen mededeeling was alles reeds in kannen en kruiken. De voorzitter merkte op dat nog steeds gewacht wordt op het antwoord van het bestuur van den Volksbond Inzake be spreking met de doktoren. De heer van Ruiten antwoordt dat het fonds bereid is 25 der verschuldigde premie te laten vallen. Voor het oude fonds Is de heer van Dooren niet bereid reductie toe te staan weshalve spr. voorstelt, dat de gemeente 25 °/o voor het oude fonds bijdraagt, het geen in het voordeel van de gemeente ls te beschouwen. Na ampele bespreking werd besloten belanghebbenden tot een confe rentie ten raadhuize uit te noodigen waar na deze aangelegenheid in de eerstvolgen de raadsvergadering ter tafel zal worden gebracht Hierna sluiting. BODEGRAVEN. De heer van Bentent Alhier is plotseling overleden de bejaarde heer van Benten, de bekende oud-eigenaar van het tegenwoordige hotel van Rossum. Nieuwe leider der B.V.L. De nieuwe leider van de B.V.L. de heer D. Visser is door den voorzitter der plaatse lijke commissie, dr. Beije, hartelijk bij de Landstormers Ingeleid. Spr. memoreerde de Jaren van grooten bloei der afdeeling, die echter dreigden te verkeeren in slapte, toen de leider, de heer Vermeulen met 1 Jan. ontslag vroeg en een nieuwe leider niet te vinden bleek. Gelukkig kwam de heer Vis ser, die onderwijzer is aan de Chr. Ulo-sch. en reserve-officier, zich hier vestigen; hij was onmiddellijk bereid het leiderschap op zich te nemen. De nieuwe leider werd harte lijk begroet, de landstormers werden opge wekt om eendrachtig met hem samen te werken, terwijl den afgetreden leider als blijk van waardeering een kist sigaren werd aangeboden. Gevonden; Een portemonnaie met in houd. een zwarte jekker, een belastlngmerk in etui, een autokussen, een rijwielbe- lastingmerk, een lederen handwarmer, een contact-sleuteltje, 1 bruine portemonnaie, eefl bruin wollen dameshandschoen, een kist btskwie, een kous, een klnderportemon- naie, een teenen mand, een rood kinder- haLskettinkje, een paar grijs lederen hand schoenen. In Hotel van Haaften gaf de rederij kerskamer H. K. Poot, nog zoo kort na haar succesrijk deelnemen aan het concours te Hoofddorp, weer een goedgeslaagde uitvoe ring. Het was de 191ste in het lange be staan der Kamer. In de klucht „Een vrouwenlist" van H. W. van Rijswijk, een vroolijk niemendalletje, dat geweldig de lachlust opwekte, speelden de jongere leden der Kamer ditmaal de hoofdrollen. Zij deden dit zeer verdienste lijk, zooals men dat van oudere en meer ervaren spelers niet beter had kunnen ver wachten. De door de leden zelf uitnemend verzorgde decoratie van het tooneel droeg ertoe bij dat het een geslaagde uitvoering werd, die met menig hartelijk aDDlaus be loond werd. In „Rehoboth" werd de jaarvergade ring gehouden van de Chr. Werkliedenver. „Patrimonium" onder leiding van den heer F. de Haan. Na de jaaroverzichten van se cretaris en penningmeester werd gesproken door den heer C. Kruit. Daarna hield de voorzitter van de Zuid-Hollandsche afdee ling, de heer H. Willigenburg van Rotter dam een opwekkende rede. Toespraken wer den gehouden door afgevaardigden van vereenigingen; er werd gemusiceerd, er werden woorden van propaganda gespro ken, terwijl de voorzitter tot slot sprak over de „Voortrekkers in den socialen strijd". BOSKOOP. Jaarvergadering „Het Groene Kruis". Bovengenoemde vereeniging hield in hotel „Neuf" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer J. W. E. Ebbinge, opende, waarna de secretaris, de heer J. H. van Osnabrugge, de notulen las, welke onveranderd onder dank werden goedgekeurd. Dr J. Hamburger bracht verslag uit over den financ. toe stand der kas, die sloot met een behoorlijk batig saldo. De begrootimg voor 1937 werd met alg. st. goedgekeurd. In de vacature van den heer S. X, Schor- tinghuiö werd tot bestuurslid benoemd de heer C. Bekenkamp Tz„ terwijl herkozen werden de heeren J. H. van Osnabrugge en C. Plaatsman. De heer D. C. Jongejan bracht rapport uit over het verhandelde op de alg. ver gadering te Rotterdam. Vogde het jaarverslag van de afd. „Wijk verpleging", waaruit wederom volop bleek, de groote toewijding van zuster Heyzelen- doorn, alsmede het vele en nuttige door de vereeniging in 1936 verricht. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat de kas nog beschikt over een klein batig sado. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Plaatsman. Het jaarverslag van de afd. T.B.C.-bestrij- ding getuigde van het mooie werk door die afdeeling verricht in het afgeloopen jaar. Het financieel verslag van den penning meester gaf alle reden tot groote tevreden heid (in tegenstelling met de andere kas sen). De inkomsten hadden bedragen f. 4167,96; de uitgaven f. 3493,88, alzoo een batig saldo van 674,07, terwijl de reserve nog groot is f. 1500. De aftr. bestuursleden de dames L. Bulk en A. N. van Nes, werden met alg. st, herkozen. Tot slot, de afd. .Huiszorg"; het jaar verslag van deze afdeeling gaf evenals het vorig jaar een teruggang van leden en ook van de financiën; tóch heeft deze afd. nog een batig saldo van f. 480,42. De heer P. C. Goemans bracht verslag uit namens de commissie belast met het nazien van rekeningen en bescheiden der diverse kassen, welke volgens spr. in de beste orde zijn bevonden. De heeren P. C. Goemans en Joh. Jonge jan Dz. werden voor het jaar 1937 weder om benoemd als leden der controle-com missie. Dr. Hamburger bracht den voorzitter dank voor het vele door hem voor „Het Groene Kruis" verricht, hetgeen met ap plaus werd onderstreept. Onze plaatsgenoote mej. A. S. M. Aker boom is te Uithoorn geslaagd voor het exa men praktijk-diploma machineschrijven. Bazar Voetbalver. „Nieuwveen". In café v. Eijk werd een bazar geopend ten bate van de Voetbalver. „Nieuwveen". De eere-voorzitter de heer M. Karsemeijer dankte de genoodigden voor hun aan wezigheid o.a. dr. Nout. Het bestuur van de „Nic. Boys" was ver tegenwoordigd door den voorzitter, wat spr. op hoogen prijs stelde. De heer P. Spring in 't Veld vertegen woordigde de gemeenteraad, van den burgemeester was bericht ingekomen van verhindering, wegens ambtsbezigheden. Spr. bracht dank aan den burgemeester, al was deze niet aanwezig, voor de mede werking voor het houden van deze Bazar, en verderen steun. Nadat spr. nog allen dank gebracht had voor de buitengewone medewerking, zette hij uiteen, dat deze Bazar gehouden wordt, omdat er leden zijn. die door de slechte tijdsomstandig heden niet ten volle hun finantleele ver plichting kunnen nakomen. Hiermede opende spr. de Bazar met den wensch, dat de opzet slagen mag'. Zooals elke Bazar is er ook nu weer „elk wat wils", handwer ken. enz. Ook de sjoelbak, vischsport, en andere kansspelen vinden er een plaats. Alles ziet er goed verzorgd uit; den eer sten avond waren er al vrij veel bezoekers. WADDINXVEEN. ONDER DORSCHMACHINE GEKOMEN. Slachtoffer bloedend verwond. Gistermorgen is den landbouwersknecht» T. wonende aan het Noordeinde een ernstig ongeluk overkomen. Bij zijn patroon de heer v. d. Toorn aan het dorschen zijnde met de machine, misten op een gegeven moment de eveneens daar werkende ar beiders hun kameraad. Zij vonden hem liggen achter de zg. stroo-pers. Het slacht offer, dat bewusteloos was, .bloedde uit een zeer ernstige hoofdwonde. De geneesheer, die spoedig ter plaats» was, liet T. naar zijn woning vervoeren. De oorzaak van het ongeluk is onbekend, daar ook T., die inmiddels bijgekomen is, zich niets meer omtrent het ongeval her inneren kan. In de zaal van den heer v. d. Water werd door de muziekver. „Voorwaarts" haar jaariijksche uitvoering onder leiding van den heer van Leeuwen, directeur gegeven. De lust tot studie kwam uit in de muziek nummers, die keurig werden uitgevoerd. De landbouwer D. vertilde zich aan een baal kunstmest en wel zóó, dat een breuk ontstond. Hij moest naar het zieken huis overgebracht worden. WOUBRUGGE. De A.-R. Kiesvereeniging kwam in ledenvergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer J. van Reenen. Na opening deed de voorz. mededeelingen met betrekking tot de te voeren actie voor de as. Kamerverkiezingen, zoomede van het propagandamateriaal daartoe dienstig. Hierna leidde de voorz. een onderwerp in over „Het verkiezingsmanifest 1937", aan de bespreking waarvan door verschil lende leden werd deelgenomen. Als afge vaardigden naar de te houden deputaten- vergadering stelden zich beschikbaar de heeren A. Kroon en Chr. van der Nagel. Na rondvraag, waarbij ter sprake kwam het laten optreden van een spreker en regeling van de werkzaamheden voor de wintercampagne, sloot ds. Dronkert met dankgebed. ZOETERMEER. Alhier werden in het Spaarbankgebouw 21 personen gekeurd voor den dienstplicht lichting 1938, waarvan 12 personen werden afgekeurd en 9 goedgekeurd. ZWAMMERDAM. Burgerllijke Stand. Ondertrouwd: Klaas Andries de Bruin, 24 j. en Marijtje Domburg, 21 j. Jaarvergadering Wit Gele Kruis. In het Patronaatesgebouw hield de afd, van het Wit-Gele Kruis haar jaarvergade ring. De voorz. de heer E. A. Bogaart, uitte zijn spijt over de weinige belangstelling, en deelde mede, dat pastoor Lühn door ambtsbezigheden verhinderd was. De secretaresse mevr. Aengenent, bracht) het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat over het afgeloopen jaar zeer nuttig gewerkt was. Zuster Columba bracht niet minder dan 2274 bezoeken aan 82 patiënten. Met veel dank werd ook gewag gemaakt) van verschillende veehouders, die ten bate der kas schapen hadden willen weiden. De penningmeester, de heer W. A. v. Es, gaf een overzicht der financiën. De be- grooting voor 1937 werd vastgesteld op f. 1323 aan ontvangsten en uitgaven. De aftr. bestuursleden, de heeren W. A. v. Es en W. Roos en mej. K. de Koning, werden herkozen. Na rondvraag volgde sluiting. VOETPLAGEN DRAGEN P. J. VAN DER ZANDEN EN ZOON BREESTRAAT 77 - TELEF. 1189 OPGERICHT 1878 DE WELESCH0EN SPECIALISTEN door een nieuwe kap, welke wij U in alle modellen en prijzen kunnen bieden. - Als speciale aanbieding: 9005 ZIJDEN KAPLAMP compleet met pendel en zijden spinzak, met zijde gevoerd f 9.75 ERKEND INSTALLATEUR. De Bank blijft uitgeven 8977 tot den koers van 100 ALLE MODEKLEUREN HAARL.STRAAT 196a. 8975 KERKO OVERHEMDEN vanaf f. 2.75 in ver schillende dessins A-B-C OVERHEMDEN prima kwaliteit aparte dessins vanaf f. 2.50 POLO-SHIRTS in 50 soorten v.af f. 1.50 ook Lido en Tweka NIEUWE DASSEN Rex f. 0.60, Astra f. 0.95, Aseot f. 0.95, Tootal f. 0.75 en f. 1.25 HOEDEN de nieuwste dessins in zes kleuren van f. 2.75, f. 3.25, f3.50 enz. SOKKEN goede kwaliteit van af f0.35, zuiver wollen vanaf f. 0.65 Bretels vanaf f. 0.50, Sokhouders vanaf f0.25, Mouwhouders f. 0.20, f. 0.25, f0.40, f. 0.45 MARE 118, TELEFOON 3748, 1ste huis vanaf de Haarlemmerstraat 8993 Met betrekking tot adver- tentiën in welke rubriek ookr onder letter, nummer of pseu doniem, worden circulaires, brieven, enz., die volgens ons oordeel niet boha fide op den inhoud der betreffende adver tentie reageeren, vernietigd. INHOUD 1 dubbelgroote doos No. 4 ERA Schoencrême zwart a 15 ct. 1 groote bus No. 2 ERA Metaalpoetsextract22 ct. 1 pakje No. 3 KEK Reinigingsmiddel6 ct. 1 groote bus No. 1 ERA Linoleumwas35 ct. Totaal 78 ct. 7403 INHOUD 1 extra groote doos No. 2 ERA Schoencrême zwart a 12 ct. 1 busje No. 0 ERA Metaalpoetsextract1 ct- 1 pakje No. 3 KEK Reinigingsmiddel6 ct. 1 doos No. 0 ERA Wrijfwas, kleur naar keuze20 ct. T otaal 49 ct. 3—4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15