LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 25 Maart 1937 NAGEKOMEN BERICHTE^ ampo daar lucht Je van epl AGENDA MUSEA. SPORT BEURSOVERZICHT Uit de Rijnstreek BINNENLAND. BOTERNOTEERING. De commissienoteering voor Nederland- sche boter ls heden vastgesteld op 66 ct. per KG. BUITENLAND. CONTR6LE IN HET CHACOGEBIED. OUD-KANSELIER ENDER RAADSMAN VAN DE OOSTENRIJKSCHE REGEERING. De benoemine van oud-kanselier Ender tot raadsman van de regeering inzake de toepassing van de grondwet beantwoordt aan het verlangen ran de reaeering om de corporatieve organisatie van Oostenrijk voor 1 Mei 1938 te voltooien. Op dezen da tum moeten de voorwaarden vervuld ziin voor de vorming van regionale en federale vergaderingen door middel van verkiezin gen. De bladen wijzen op de gehechtheid van Ender aan de gematigd democratische be ginselen. waarop de jubilaris op rijm allen dank bracht en de heer Samsom met dankgebed de bijeenkomst sloot. Het verdere van den dag. dat de jubilaris in huiselijken kring mocht doorbrengen, bereikten hem nog tal van mondelinge en schriftelijke gelukwen- schen. Jaarvergadering C.H. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesver. ..Groen van Prin- sterer" hield in het wijkgebouw ..Bethel", onder leiding van den voorzitter den heer J. Tuinman, haar jaarvergadering. Na opening met gebed en schriftlezing. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer M. Vollenhoven bleek dat het ledental vrij wel gelijk is gebleven; tevens bracht hij dank aan den oud-penningm. den heer Westmaas en aan den heer C. Koren die zoolang het voorzitterschap heeft waarge nomen. terwijl hij zijn blijdschap uitsprak over de benoeming van den heer Tuinman als zoodanig. Het jaarverslag van den pen ningmeester ir. Bos sloot met een batig saldo; de kascommissie bracht bij monde van den heer Prins rapport uit. waarna den penningmeester onder dank décharge werd verleend. Tot bestuursleden werden be noemd de aftr. heeren v. d. Ent. Kroon en Vonk, terwijl voor afgevaardigden naar de alg. vergadering en plv. leden bestuursleden werden aangewezen. Na bespreking van den beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering volgde sluiting. Diploma's Landbouw-Huishoudschool. De j aarlij ksche uitreiking der diploma's had plaats van de Landbouw-Huishoud school aan de Hofzichtstraat, aan de leer lingen die met goed gevolg den tweejarigen cursus hadden doorloopen. Aan alle twintig leerlingen kon het diploma worden uitge reikt, wat voor de leerkrachten zeer zeker een groote voldoening was. Aan de navolgende leerlingen werd het diploma uitgereikt: W. v. d. Akker, J. J. Bossemeijer, E. van Gaaien, H. M. van Gaaien, J. M. de Jeu, M. N. Karman, B. A. van Leeuwen. N. Raaphorst en C. P. Stap per, allen alhier; S C. Grootendorst, J. A. van Helden, N. P. Mesman en A. de Regt te Boskoop. N. J. den Boon, E. Boonstoppel en A. M. Visser te Waddinxveen: M. Koo- man en J. Kooman te Benthuizen; E. van Leeuwen en B. de Wit te Koudekerk. Bevorderd werden naar de tweede klasse; A. den Hertog, W van Keeken, M. van Leeuwen, C. van Leeuwen, A. P. Los, K. Oudshoorn, M. van Schie, J. Snel, M. Schreuder, G. G. Vaartjes. H. M. Zoete- meijer, C. J. van Oosterom en R. M. van Vliet, allen alhier; C. H. Andeweg, J. A. Op 't Land, J Timmer en M. J. Vink te Bodegraven: M. de Bruijn te Zevenhoven; J. L. Geerst en M. den Ouden te Boskoop; N E. den Hertog te Woubrugge: M. de Jong. G. v. d. Maas en D. S. P. de Wit te Koudekerk; A. Vergunst te Hazerswoude; E P V. d. Knijff en M. Rijnenveld te Rijn- zaterwoude. Vergadering Coöp. Boerenleenbank. De jaarlijksche ledenvergadering der Coöp. Boerenleenbank werd gehouden in Hotel de Vergulde!Wagen. Aan het jaarverslag ontleenen wij: Het jaar 1936 was voor de instelling bevredi gend al was de winst ongeveer f. 1700 minder dan het vorige jaar. De rente is echter in 1936 voor alle debi teuren verlaagd met 1/4 pet., terwijl de credit-rente onveranderd bleef. Voor de zuivelboeren was het Jaar nog niet veel beter. De devaluatie heeft de prij zen van de zuivelproducten weinig of niet gestimuleerd, terwijl de voederprijzen niet onbelangrijk werden verhoogd. Toch staat het er voor het nieuwe seizoen niet ongun stig voor, daar door het plan Deterding vele oude voorraden zijn opgeruimd en de prijzen van het vee zijn opgeloopen. Over het algemeen is men dan ook in landbou werskringen hoopvol gestemd. Het tegoed bij de Spaarbank liep terug van f. 91.800 tot f. 87.600. Desondanks be hoefde toch zoo goed als geen gebruik te worden gemaakt van het crediet bij de Centrale Bank. Daardoor kon in het afge- loopen jaar voordeeliger worden gewerkt. Bij den aanvang van het nieuwe boek jaar ls het tegoed bij de Centrale Bank zeer aanmerkeliik gestegen n.m. met De cember f. 34.000 terwijl dit thans reeds bedraagt f. 110.000. Blijft deze tendenz ge handhaafd dan zal. wanneer geen midde len worden gebruikt om dit te voorkomen, de renteverlaging onvermijdelijk zijn Door de crediteuren was op 31 December belegd f 943.132.33, in 1935 was dit f. 972.165.94. een kapitaal van f. 29.033.61 werd dus minder ingelegd De met ingang van 1 Januari 1936 inge voerde renteverlaging, zal. als de bedrijfs resultaten zóó zijn als thans niet teleur stellen, gehandhaafd kunnen blijven. Tevens werd voorgesteld de rente voor de crediteuren voorloopig nog te hand haven. Voorgesteld wordt aan de gemaakte winst ad. f. 6025.24 de volgende bestemming te geven: afschrijving kantoorgebouw f 1000; overboeking reserve dubieuse debi teuren f 5025.24. Omgezet werd f. 5.600.805.20 tegenover f 5.252.469.21 in 1935. de omzet is hierdoor dus gestegen met f. 350.090 wat tot tevre denheid stefnt. Bedroeg het aantal leden het vorig jaar 369, thans is dit met 7 leden verminderd. Werden in de laatste jaren steeds de ont wrichte tijden in het jaarverslag gememo reerd. thans meent men. dat er sympto men aanwezig zijn, die er op wijzen dat een betere tijd tegemoet wordt gegaan. In diverse bedrijven is meer levendigheid terwijl de prijzen van diverse materialbn de laatste maanden belangrijk zijn ver hoogd. Ook voor de zuivelboeren staat het ko mende seizoen er belangrijk beter voor. Na het uitbrengen van dit financieele verslag werden de balans en verlies en winstrekening goedgekeurd. Tot leden van de financieele commissie werden ge kozen de heeren L de Wit, A C. den Ouden en P. Bunnik. Als bestuurslid werd herkozen de heer M. A. Hoogendijk en als lid van den raad van toezicht de heer W. J. Spreij. De nieuwbenoemde predikant der Ned. Herv. Kerk Julianastraat alhier, zal zijn intrede doen in den dienst van Zondag 18 April om 2,30 u. n.m., na des morgens te zijn bevestigd door ds. Stehouwer. ALKEMADE. Diefstal van ijzer. Het is aan de politie alhier mogen geluk ken enkele diefstallen van ijzerwerken op te helderen. Zoo was b.v. van de gemeente- Hoofd- en Neusverkouden DOoe wat Dampo ia oeide neusgaten. Po* 50. Doos 30 ct. Bij Apotb. co Drogisten. 8631 Ungez. Med.) lljke opslagplaats een straatkolk ontvreemd. Na langdurige nasporingen kreeg men ze kerheid omtrent den dader, zekeren N. B, die dan ook tenslotte bekennen moest. LEIDERDORP. Woensdag 31 Maart as, des nam. van 12 uur zal gelegenheid gegeven worden tot kostelooze inenting, van hen die zich daartoe aanmelden ten huize van dr. J. J. Persant Snoep. LEIMUIDEN. Arrestatie van spiritusdrinkers. Twee beschonken spiritusdrinkers zijn door de politie alhier per auto vervoerd naar het arrestantenlokaal. Zij maakten het den landeüjken bewoners lastig en wa ren ten slotte niet in staat hun weg be hoorlijk te vervolgen. Veelal verblijven dergelijke personen op een boerderij aan de Bilderdam; de eige naar heeft een aparte afdeeling, om deze personen te herbergen. NIEUWKOOP. GEMEENTERAAD.' Controleur steunverleening Voorschotten Bijz. scholen Het gemeentelijk ontginnings bed rijf. De raad vergaderde. Weth. Breedijk was met kennisgeving afwezig. De besprekingen werden geopend met eenkoffie en slgarenpraatje. In 1936 is de toch al reeds zeer berooide post over schreden en voor deze keer wil men het in den Haag nog over het hoofd zien. doch in het vervolg moeten de raadsleden dit meerdere zelf betalen. Besloten werd tevre den te zijn met één kop koffie of thee. In de vergadering van 22 Oct werd be sloten voor den tijd van een iaar een con troleur aan te stellen voor de steunverlee- ning. wat zou geschieden in samenwerking met Zevenhoven en Ter Aar De drie ge meenten zouden f. 500 bijdragen, de Min. van Soc. Zaken zegde eveneens f. 500 toe, de Min. van Defensie zou een capltulant aanwijzen in het genot van wachtgeld en aldus zou men van wal steken. De werk loosheid mag groot zijn, doch hiervoor was echter geen liefhebber, althans geen capi- tulant. te vinden. Nu zal men een beroep doen op de vrije markt tegen een salaris van f. 1000. Alphen a/d. Rijn wil een gemeenschap pelijke regeling .ingevolge art. 19, 4e Ud der L. O.wet aangaan, voor het bezoeken van de openbare school door kinderen uit Aarlan- derveen, wat werd goedgevonden. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim moesten allen periodiek aftreden, doch zagen met alg. st. hun man daat met de gebruikelijke 3 jaren verlengd. Het zijn de heeren; A. Leenhard, G. D. van Noort, Th. J. F. Teunisse, A. C. van Koert en I. J. Koole. Vervolgens werden de leden der stem- bureaux benoemd. G. Groen alhier werd opnieuw vergun ning verleend voor het exploiteeren van zijn radio-centrale. De rijksmachtiging loopt af en op grond van de nieuwe ver gunning is ook deze weder voor verlenging vatbaar. Aan mej. E. S. Bochove werd op haar verzoek met ingang van 1 April eervol ont slag verleend als onderwijzeres in de nut tige handwerken. Voor het vervullen van de vacature is nog geen voordracht aan wezig. Onbewoonbaar werd verklaard 't perceel wijk A No. 331, bewoond door J. C. L. Ahles, waarover een advies van den Inspec teur voor de Volkshuisvesting werd voor gelezen. Behandeld werd een verordening op de reclame langs en op de wegen. Met het oog op de a.s. verkiezingen. Besloten werd een verbodsbepaling vast te stellen tot het aanbrengen van letters, afbeeldingen, cijfers of teekens: a. op een weg. zonder vergunning van B. en W.; b. op voorwerpen, welke zich op of aan den weg bevinden als muren, deuren, schut tingen, boomen, palen enz. zonder schrif telijke toestemming van den eigenaar of gebruiker dier voorwerpen. Ook het ver voeren van de daartoe benoodigde mate rialen zal gedurende de nachtelijke uren verboden zijn. Op hun verzoek zal aan de besturen van de bijz. scholen een voorschot verleend worden van 80%, zijnde f 10.54 per leer ling. wat bedraagt voor 871/4 leerlingen van de Chr. school afgerond f. 919, voor 85 3/4 leerlingen van de R.-K. meisjes school f. 903, voor 91% leerlingen van de R.K. Jongensschool f. 1027 en voor 193 leer lingen van de R.K. school te Noorden f. 2034. Tevens werd vastgesteld de vergoe ding aan die scholen over 1934. De Chr. school moet terugbetalen f 48.18, de R.K. Jongensschool f. 39.43. de R.K. Meisjes school f. 85.85 en de R.K. School te Noor den f.80 Verzoek van den ondernemer van de Woerdensche autobus om een subsidie over 1936 van f. 300. Uit de overgelegde exploi tatie-rekening blijkt Inderdaad dat met een vrij groot verlies gewerkt is. Echter ook de gemeente werkt met verlies, de be lasting kan niet meer worden opgevoerd en hoezeer ook aller sympathie naar den dienst en zijn ondernemer uitging, waar niet is, kan ook niet gegeven worden; dus werd het verzoek afgewezen. De heer Blijleven stelde voor om het ge meentelijk ontginningsbedrijf te doen aan sluiten bij de Bedrijfsvoorlichting bij het Riik. wat 10 ets. per H A kost. Voor elke 1500 H.A. wordt een assistent toegewezen, die werkt onder den Rijksconsulent. De heer Verhaar steunde dit voorstel, dat met alg. st. de goedkeuring verwierf. OUDE WETERING. Notaris A. H. J. Lohman. Bij K B. van 20 Maart ls benoemd tot notaris binnen het arrondissement 's Gra- venhage. ter standolaats Oude Wetering (gem. Alkemade) de heer A. H. J. Lohman, cand. notaris te Deventer. HEDEN. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 u. nam. H. Morschweg 12: Spr. de heer Veldkamp cand. te Rotterdam. 8 uur nam. Kooikapel; Wijdingsuur te 8 uur nam. Vrijdag. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 u. nam. Jeruël: Samenkomst te 8 uur nam. Nutsgebouw: Spir. Genootschap. Paasch- wijding. Spr. 't Hoen te 8.15 uur nam. L. Raamsteeg 2: Tentoonstelling potvis- schen. 9 uur voorm.5 uur nam. Zaterdag. L. Raamsteeg 2: Tentoonstelling potvis- schen. 9 uur voorm.5 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6.30 uur nam. L. Raamsteeg 2: Tentoonstelling potvis- schen. 9 uur voorm.5 uur nam. Den Haag (Scalai; Bouwmeester revue met Buziau. 2 en 8 uur nam. Academisch Historisch Museum: Ge opend (tot 21 Maart) Dinsdag tot en met Vrijdag van 1012V» en 2—5 uur; Zater dag van 1012% uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend ln Januari, November en December van 103 uur; ln Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen haven- genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 10—5 uur; 1 Oct. 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.1 April 104 uur; 's Zon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 's Maan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium. Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 912.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—12 en IV;—6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.31 Mrt. van 912 en 1 4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 clOp werkdagen van 912 en 1%4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoon stelling Verster en Karsen (tot 4 April): 104 uur, 's Zondags 14 uur. Den Haag (Dierentuin)Tentoonstel ling „De Mensch". 10—6 en 7Vt12 uur (tot 21 Maart). BIOSCOPEN. r Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „De kleine Madonna." Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Huwelijksnacht." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Pitah, de grijze wolf." Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 De Kruistochten. lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 47 en 811 uur: Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 u. „Nu of nooit." „Nova-Bioscoop" (Katwijk aan Zee): Vrij dag- en Zaterdagnam. 8 uur: „In de scha duw van de guillotine. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Maart a.s. (Ie Paaschdag' waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12. Telef. 594 en J. P. M. ten Dijk. Haven 18, Telef. 85. Maandgg 29 Maart (2e Paaschdag) ne men waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. Telef 502 en D. J. van Driesum, Mare 110. Telef. 406. Voor Oegstgeest worden deze diensten waargenomen door apotheek J. Doedens, Wilhelminaperk 8, Telef. 274. TER AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adolf Marcelis, z. van J- J* X*** der Zwet en C. de Vos Adrlana Hendrika Geertruida Josephina, d. van A. W. Lek C. E. Koeleman Overleden: Johannes Fransen. 84 J- Johanna Christina van Kessel. 78 j. 2—2 Te Asuncion 'Paraguay) is de neutrale militaire commissie aangekomen, welke is benoemd op de vredesconferentie na den oorlog ln den Gran Chaco te Buenos Aires. Deze commissie omvat gedelegeerden uit Argentinië, Brazilië, Chili, Peru, Uruguay en de Ver. Staten. Zij is op weg naar het Chaco-gebied. teneinde de controle over het neutrale gebied vast te stellen. ZWAAR WEDER IN AMERIKA. Acht staten van het Midden-Westen der Ver. Staten zijn gisteren door zware sneeuw-, hagel- en regenbuien geteisterd, welke groote schade aanrichtten en elk verkeer onmogelijk maakten. In sommige gebieden van Noord-Dakota ligt de sneeuw ruim vier meter hoog. Tevens woedden in drie zuidelijke staten wervelstormen. In Alabama is een boer- aerij verwoest, waarbij twee bewoners om het leven kwamen. In Kentucky zijn 12 huizen ingestort en werden ruim vijftig personen gewond. DE PLANNEN VAN SIR STAFFORD CRIPPS. Sir Stafford Cripps, een der leiders van het eenheidsfront in Engeland, heeft tegen over een verslaggever van Havas verklaard, dat het door den uitvoerenden raad van de arbeiderspartij genomen besluit, de leden van de socialistische liga in verband met haar toetreding tot het eenheidsfront uit te sluiten, geen enkele wijziging brengt in de plannen van de leiders dezer arbeiders formatie. Mijn vrienden en ik. aldus Cripps, zullen geen nieuwe groep of partij vormen, doch wij zullen de politiek blijven verdedi gen, die wij de labourpartij zouden willen zien volgen. Bij de verkiezingen zullen wij geen candidaten van het eenheidsfront stellen, doch de officieele labourcandidaten steunen, natuurlijk na overleg met de be trokken organisaties. Degenen, die ons in het lagerhuis vertegenwoordigen, zullen daarin voortaan als onafhankelijke afge vaardigden zitting hebben. Op buiten- landsch-politiek gebied zijn wij voor aan sluiting der democratische en vredelievende mogendheden tegen het fascisme, dus in de praktijk een samengaan van Engeland. Frankrijk, de sovjet-unie en. naar wij ho pen, het republikeinsche Spanje, een sa menwerking. die door een militair bondge nootschap zou moeten worden aangevuld. JAPAN'S BUITENLANDSCHE POLITIEK. In een schriftelijk antwoord op een door een der Lagerhuisleden gestelde vraag ver klaren de ministers van oorlog en marine, dat de regeering nog steeds gaarne wil medewerken aan de totstandkoming van een internationale ontwapeningsovereen komst op een eerlijke en redelijke basis. De regeering acht het evenwel met het oog op den internationalen toestand niet het ge schikte tijdstip hiervoor. De minister van buitenlandsche zaken. Sato, verklaarde, dat de regeering niet voor nemens is de onder mandaat van Japan gestelde Zuidzee-eilanden aan Duitschland terug te geven. Leger en vloot streven naar een minimum sterkte, noodig voor de landsverdediging, in het belang van den vrede in het Verre Oosten en van de speciale positie van Ja pan. De versterking van de bewapening is niet tegen een bepaald land gericht. Minister-president Hajasji zeide, dat de toestand in Mandsjoekwo nog steeds zoo gespannen is, dat het bij dc eerste vonk tot een uitbarsting zou kunnen komen. ACTIVITEIT DER SOVJETS IN HET VERRE OOSTEN. De correspondent van de ..Daily Tele graph", die na een reis door Mandsjoekwo te Peiping is teruggekeerd, verklaart ten zeerste getroffen te zijn door de opvallen de verandering in de geestesgesteldheid der Russen aan de grens. Verleden jaar nog vermeden de Russen openlijk elk militair contact met de Ja panners, doch thans is de toestand omge keerd. De Russen zijn in het offensief, en de Japanners vermijden angstvallig elk uitlokkend optreden. De Russen maken den indruk, gereed te zijn om op elk oogenblik te kunnen toeslaan. De Japansche militaire autoriteiten zijn van meening, dat deze verandering ver band houdt met de buitengewone toene ming der sterkte van de sovjet-Russische strijdkrachten in het Verre Oosten. Japansche agenten rapporteeren. dat nabij Wladiwostok minstens 300.000 sovjet- Russische bajonetten en 1200 vliegtuigen gestatlonneerd zijn. De spoorweg met dub bel spoor tusschen Wladiwostok en Kha barovsk, die over een afstand van 800 K.M. langs de grens van Mandsjoekwo loopt, wordt bijna geheel gebruikt voor het ver voer van militaire voorraden. Bijna zeventig onderzeebooten zijn thans in het gebied van Wladiwostok gestation- neerd. Zij boden een indrukwekkend schouwspel tijdens een onlangs gehouden vlootrevue, waaraan ook door een groot aantal snelle patrouillevaartuigen werd deelgenomen. In 1936 telde Wladiwostok 47 Japanschc- ingezetenen. thans wonen er nog slechts negen Japanners; de overigen zijn óf ver bannen óf gevangen gezet. KONING LEOPOLD TERUGGEKEERD. Koning Leopold is hedenochtend van zijn bezoek aan Engeland te Brussel terugge keerd. GOLF. WEDSTRIJD TE NOORDWIJK AAN ZEE. De Noordwijksche Golfclub organiseert op as. Zondag 28 Maart een Singles Vlag- genwedstrijd. Starttijd 10 u. 302 u. 15 n.m. LAWN-TENNIS. STUDENTEN-TENNISCLUB AM.O.R. Het bestuur van de Leidsche Studen ten tennisvereeniging Allies) M(et> O'ns) R(acket) is als volgt samengesteld: J. A Metz, praeses; M. Boeseman, ab- actis; J. Zwanenburg, fiscus; T. J. Door- nink, assessor. VOETBAL. Samenstelling Nederlandsch elftal. Naar de „Avondpost" meldt.zal het Ne derlandsch elftal Zaterdag worden samen gesteld. De verkiezing van Lungen is zeer twijfelachtig omdat Bakhuys veel beter is als midvoor dan als rechts- of linksbinnen. AMSTERDAM, 26 Maart Het verdere herstel in Wallstreet riep te Amsterdam een aangename beursstemming te voorschijn. Zooals gewoonlijk, ondervon den de Amerikaansche fondsen hiervan in de eerste plaats den gunstigen weeromslag De handel was wel niet omvangrijk, doch voor verschillende specialiteiten openbaar de zich toch vraag. De Staalaandeelen werden belangrijk hooger afgedaan. De koperfondsen waren goed prijshoudend. Ook diverse laag geprijsde spoorwegshares en intercontinental rubber trokken eenige belangstelling. Op de locale markt waren vooral de rub berfondsen, die een flinke beweging ver oorzaakten en waarvoor een uitgesproken vaste stemming bestond. Amsterdam rub bers behaalden een koerswinst van een tiental procenten. Verschillende andere soorten werden eveneens belangrijk hoo ger genoteerd. De berichten omtrent voor stellen inzake de verkorting van den gel digheidsduur der rubberlicenties, werden kalm opgenomen, doch werden toch in dier voege geïnterpreteerd, dat er uit blijkt, dat de bespoediging van den rubberuitvoer van onze koloniën ten zterste gewenscht is. Voor de rubbermarkt kan dit voor het oogenblik althans niet anders dan op gun stige wijze worden uitgelegd. In tabakken ging weinig om. De Sumatra-soorten wer den hier en daar iets lager genoteerd, doch de koersen verschilden toch maar weinig bij die van gisteren. Sulkeraandeelen waren weinig veranderd, de omzetten waTen ge ring. Van de Industrieelen bewogen Aku's en Unilevers zich op het peil van gisteren, de Philipsaandeelen ontmoetten eenige vraag en liepen enkele proeenten naar boven. De Scheepvaartafdeeling had een kalm voorkomen. De stemming was prijs houdend Van de Petroleumfondsen kon den Koninklijken zich ruimschoots hand haven. De handel had echter niet veel te teteekenen. Op de beleggingsmarkt was de tendenz prijshoudend. De Nederland- sche staatspapieren waren weinig ver anderd. De 3 procents obligaliën Neder landsch Indië werden Iets hooger geno teerd. WISSELKOERSEN. Londen 8.92 7/16 (8.93); Berlijn 73.45 (73.48); Parijs 8.39% (8.40); Brussel 30.76 (30.77%)Zwitserland 41.63 (41.65%); Ko penhagen 39.85 (39.87%); Stockholm 46.02% 146.07%); Oslo 44.85 (44.90); New York 1.82 3/4 1.82 13/16); Praag 6.38 (6.38). Prolongatie 1, Part. disc. Daggeld i/4, Registermarken 35 9/16; Crediet Sperr- marken 19; Effectensperrmarken 18 3/4; Reismarken 51%; Bankpapier 41 3/4. Tusschen haakjes ziin de koersen van gisteren. ALPHEN. Gouden Jubileum van den heer J. P. de Groot. Onze plaatsgenoot de heer J. P. de Groot herdacht den dag van zijn 50- jarig jubileum als letterzetter in dienst bij de fa. N. Samsom N.V. alhier. De jubilaris werd met zijn familie per auto van zijn wo ning gehaald en in tegenwoordigheid van het geheele personeel op grootsche wijze gehuldigd. De heer J. B. Samsom bracht zijn gelukwenschen over en wees op de groote nauwgezetheid en plichtsbetrachting waarmede de jubilaris steeds zijn werk j heeft verricht. De heer Samsom bood hier bij een rooktafel en theemeubel aan. als mede een diploma van de Maatschappij van Nijverheid. De burgemeester bood namens de gemeente den jubilaris de gelukwen schen aan. In een zeer hartelijke toe spraak namens het personeel en collega's wees de heer Duiker, chef zijner afdeeling, op de prettige samenwerking en bood hem een keurig bloemstuk en vloerkleed aan. Als collega sprak nog de heer M. de Grauw,

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6