Uit de Omstreken IfIDSCH DAGBLAD - Imit Nad Dinsdag 16 Maart 1937 LAND- EN TUINBOUW BEURSOVERZICHT AGENDA Mi Vergoedingsprijs voor bollen en tulpen. Uit het Landbou w-crisisfonds wordt f. 225.000 beschikbaar gesteld. De minister van Landbouw en Vis- scherij, heeft bepaald, dat uit 't Land bouw -Crisisfonds, f. 225.000 ter be schikking wordt gesteld van dc Cen trale, ten einde haar in staat te stel len tot het uitbetalen van een vergoe dingsprijs aan daarvoor in aanmerking komende aangeslotenen voor door hen tusschen X October 1936 en 1 Maart 1937 ingeleverde bollen van tulpen (plantgoed), welke door de Centrale xijn goedgekeurd en geaccepteerd. De vergoedingsprijs wordt vastge steld: L voor de maten zift 7/10 op 12 cents per K.G.; 2. voor de maten bene den zift 7 op 6 cents per K.G. De uitbetaling der krachtens deze be schikking aan aangeslotenen te vergoeden bedragen geschiedt door de Centrale op een door haar te bepalen tijdstip, doch niet vóór 1 Maart 1937. met dien verstan de, dat de Centrale de eventueele uitbe taling zal kunnen verrekenen: a. ten aanzien van hen. die aan eeniger- lel flnancieele verplichting jegens de Cen trale niet hebben voldaan, met het be drag dier verplichting; b ten aanzien van hen, die aan hun verplichting tot inlevering van leverbare bollen van vroege tulpen niet hebben vol daan. met de waarde dezer niet ingelever de bollen, welke waarde ten aanzien van deze beschikking voor alle soorten en va riëteiten wordt vastgesteld op f 0.45 p. K.G. DE KEURING VAN DEKHENGSTEN. Vragen van den heer Van den Heuvel aan den Minister. Het Tweede Kamerlid van den Heuvel heeft aan den minister van landbouw en vissoherij de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister kennis genomen van de groeiende ongerustheid welke heerscht in de kringen van de hengstenhouders en paardenfokkers met betrekking tot de wijze, waarop ten aanzien van hun be langen wordt gehandeld door de rijkscom missie voor keuring van dekhengsten? 2. Is het den minister bekend, dat deze ongerustheid voornamelijk haar grond vindt ln de meening. dat de bepalingen van de paardenwet-1918 niet worden uit gevoerd in den geest als waarin deze zijn bedoeld? 3. Moet de minister niet toegeven, dat de duidelijk uitgesproken bedoeling van de paardenwet-1918 is, anders te doen keu ren dan volgens de paardenwet-1901, toen alleen door de sub-commissie b werd on derzocht of de hengsten wat bouw. stand en gang betreft, het ras in aanmerking genomen, als fokdieren geschikt waren en de keuring door de sub-commissie a, tot welke slechts hengsten werden toegelaten, die bij de keuring door de sub-commissie b waren goedgekeurd, werd beperkt tot een onderzoek op stillen kolder en gebre ken van oogen, ademhalingsorganen en geslachtsdeelen, terwijl volgens de paar denwet-1918 de hengsten door de rijks commissie voor dekking moeten worden gekeurd door een commissie, die voorge licht door veeartsen, alle goede en min der goede eigenschappen tegen elkaar kan doen afwegen? 4. Indien de voorgaande vraag in beves tigenden zin moet worden beantwoord, is de minister dan niet van oordeel, dat de in vraag 1 genoemde rijkscommissie de ter goedkeuring aangeboden hengsten niet op de juiste wijze beoordeelt door alleen het exterieur ln aanmerking te nemen, en dat bij de beoordeeling ook rekening moet wor den gehouden met afstamming, overerven- de eigenschappen, karaktereigenschappen en verrichtingen? 5. Is de minister niet van meening, dat een Juiste uitvoering van de paardenwet- 1918. op dit punt behalve op zichzelf nood zakelijk ook daarom gewenscht is, wijl de Nederlandsche fokkerij juist bij de aan het slot van de vorige vraag genoemde ■elementen groot belang heeft? 6. Is de minister voorts niet van oor deel, dat de hengstenhouders op een juiste en nauwkeurige uitvoering van de genoem de wet aanspraak kunnen maken, wijl de waarde van de hengsten, welke zij in eigendom bezitten, in hooge mate van de wijze van keuring afhankelijk is? 7. Is de minister bereid te bevorderen hetzij dooi het geven van nadere in structies aan de meergenoemde rijkscom missie, hetzij door aanvulling van die commissie of door verandering op andere wijze van haar samenstelling dat in den vervolge de keuring in overeenstem ming met de bedoeling van de paarden wet-1918 plaats heeft? AALSMEER. Vereen, van Petroleumventers. Naast de legio vereenigingen, welke deze gemeente reeds telt, is er thans weer een nieuwe gesticht en wel door de petroleum venters. Als dagelijksch bestuur z n be noemd de heeren Jb. Piet, voorz.; J. Mengo. secr. en D Kaslander, penningm. Het voornaamste doel is om te trachten orde nend in dat bedrijf op te treden. Alg. Tulnbouwcursus. In de school aan de Columbialaan alhier had de eindles plaats van de leerlingen, die gedurende twee winterhalfjaren het on derwijs hadden gevolgd aan den Alg. Tuin- bouwcursus. georganiseerd door de afdee- llng Aalsmeer der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Een diploma verwierven: K. Buis, Aalsmeer; A. Brou wer. Amstelveen; H. v Doorn, Uithoorn; IC. Gelein. Aalsmeer; W, Grorneveld. ld.; L. A. de Haan. N.-Amstel; G Helsloot, Aalsmeer-Oost; J Helsloot, ld.; M. de Jon? Mijdrecht; D, Linthout. Aalsmeer; Th. Kragtwiik, Aaismeer-Oost: J. Kok Aals meer; Aid. Trommel, id.; C. Tas, id.; L. v. d. Weiden id.; P. J. v. d. Weiden. Id.; Joh. Zandvliet. Idem Aan denzelfden cursus zijn bevorderd van de ie naar de 2e klas: J. H. Bogaard, O.-Wetering: R. Franken. Hoofddorp: Joh. Gremmen, Aalsmeer; A. v. d Heuvel. Am sterdam: J. G. Homan. De Hoef (U.); R Homan. id.; P. van Kempen, ld.; J. C. Kntep, Haarl meer: J van Leeuwen. Am stelveen; Jac Nieuwkoop. Aalsmeer; J. OUerr.ans, idem; B v. d Rotte, Uithoorn; II. Sd=er idem J W. Maarsen Aalsmeer- derdiik; J. W. de Vries, Oudc-Wetering; H. C. Wessellus. idem: S Zuiderend Amstel veen. De geslaaed"n zijn hartelijk toege sproken door den Rljkstuinbouwconsulent, den heer ir. C. Koeman en den voorzitter van Tuinbouw- en Plantkunde, den heer G. Oud. Namens het onderwijzend perso neel, sprak het hoofd van den cursus, de heer L Statema. een slotwoord. HAARLEMMERMEER. Overgeplaatst Werd eenlge dagen geleden de heer C. J. Otten als de laatste van het te Hoofddorp in functie geweest zijnde spoorwegperso neel overgeplaatst naar Aalsmeer, thans Is ook de beambte bij de Ned. Spoorwegen, de heer L. W Knlep. die bij de opgeheven halte Aalsmeerderwe? alhier, nog gesta- tionneerd was, met ingang van 15 Maart 1937 overgeplaatst naar Mijdrecht. Een Openbare School in Badhoevedorp? In een te Badhoevedorp gehouden bijeen komst van de pi. afd. van „Volksonderwijs" werd mededeelin? gedaan van het stand punt van het Hoofdbestuur Inzake een nieuwe openbare lagere school in Badhoe vedorp, waaruit bleek, dat dit bestuur, na deze aangelegenheid in studie te hebben genomen, van meening ls dat er voor dit nieuwe dorp nog geen voldoende gelegen heid bestaat voor openbaar onderwijs. Er werd een commissie benoemd, die ln sa menwerking met het bestuur, deze be langrijke kwestie nader onder de oogen zal zien en de noodlge stappen zal doen om te trachten het plan tot stichting van een nieuwe openbare school aldaar toch ver wezenlijkt te krijgen. Het bestuur van de afd. Hoofddorp van „Volksonderwijs", bestaande uit mevr. Treur en de heeren Jongejans en Reeuwijk, heeft een uitbreiding ondergaan en wel door de benoeming van de heeren J T. v. d. Geer en A. de Nijs. resp. hoofd en onder wijzer aan de openbare Lager- en Ulo school te Hoofddorp. De man die laai thuis komt van een feest en ere voorzichtig en zacht wil doen om zijn vrouw niet te wekken. HILLEGOM. Vermindering der werkloosheid. Volgens den staat der werkloosheid be droeg het aantal werkloozen ln de afge- loopen week 581; verleden jaar was 't cij fer 679. Het verschil is tamelijk groot. Een geslaagde Landstorm-avond. De afd. Hillegom van den B. V. L. hield een groote landstormavond in de zaal van Fiora. Leden en gasten met hun dames waren uitgenood lgd. De zaal was goed be zet. De heer J. O. Vermeer, voorzitter van de Landstormcommissie, heeft de gasten cn leden van den B. V. L. welkom gehee- ten, waarna het Wilhelmus ls gezongen en de voorzitter een warm gestemde rede uitsprak. De heer J. van Roode, leider van den B. V. L. gaf een kort verslag van de afdeeling over het afgeloopen jaar en deelde mede, dat 12 nieuwe vijwllligers zich hadden aangesloten. De Chr. em. Zangver. „Asaf". directeur de heer Schellevis. ver leende medewerking door liederen ten gc- licore te brengen. Daarna heeft majoor Borst de brevetten uitgereikt aan den Koningsschutter Th v. U. Reep en aan een heele reeks scherp schutters. Hij huldigde en feliciteerde deze schutters van harte. Majoor H. J. Bangert. viootaalmoezenier uit den Helder hield een zeer enthousiast en warm gestelde rede voering tot de B.Vl.'ers, maar niet min der tot de vrouwen en meisjes van de man nen. Na de pauze zong Asaf" wederom eenige liederen, waarna ds. I. Voorsteegh, Herv predikant uit den Haag en voorzit ter van den Bond van Chr Oranjevereenl- gingen het woord voerde Een korte toe- spiaak hielden pastoor Kosters en Kapi tein Karres. De laatste spelde den heer v. Reep het insigne van konlngschutter op den borst en bood zijn echtgenoote na mens de B.V.L.'ers een bloemenmand aan. Vóór de avond met een gemeenschappelijk gezongen lied werd besloten, heeft de voor zitter alle sprekers en ..Asaf" hartelijk be dankt, benevens hen. die den avond hebben voorbereid. Er is een commissie gevormd vcor de aanschaffing van een vaandel, be staande uit de heeren Runla, van Roode, van Zanten, Th. v. d. Reep en notaris Lod der. Het was eon uitstekend geslaagde avond. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der Chr. Middcnstands- vereeniging. Deze vergadering werd in hotel „Du Rhin" gehouden. De zaal en de tafeltjes waren voor deze bijeenkomst gezellig aan gekleed. De voorzitter, de heer C. van Ton geren ging voor in gebed, waarna hij allen een hartelijk welkom toeriep. Het is, aldus spr., een bijzondere avond, vgint onze ver- eeniging bestaat een 20-tal jaren. We heb ben gemeend, dat niet onopgemerkt te moe ten laten voorbijgaan door deze jaarverga dering 'n intdem, gezellig karakter te laten dragen. Wij zouden hedenavond eerst in „Casa Cara" vergaderen, maar moesten naar een gróotere gelegenheid uitzien. Wij hebben onze vrouwen bij deze jaarvergade ring betrokken. Daar zijn wij eigenlijk veel te laat mee, want in andere plaatsen doet men dat al sinds jaren. We hopen voortaan steeds ook onze vrouwen uit te noodigen. Spr. besprak dan de voornaamste bepalin gen van de Vestigingswet. Hij betreurde, dat het behoefte-element er niet ingescha keld is. Spr. hoopte dat deze eerste stap in de goede richting door meerdere gevolgd zal worden. Onze vereeniging moet hier werken met de geringe middelen, die men heeft. Zij heeft een lage contributie, waar van nog een gedeelte moet worden afge dragen aan de landelijke vereeniging; te Noordwijk bedraagt de contributie zelfs het dubbele van hier. Onder biddend opzien tot God verrichten wij onzen arbeid. Laten wij als middenstanders uit alle macht doen. wat onze hand vindt te doen (applaus). De secretaris, de heer W. van Beelen, las de notulen en bracht zijn jaarverslag uit. Hij herinnerde o.a. aan de Mica-actie. In het bestuur is in het afgeloopen jaar geen verandering gekomen, geen der leden is ons door den dood ontvallen. Moge God onze pogingen bekronen met Zijn zegen, aldus spr De penningmeester, de heer B. J Dijk- drent bracht zijn verslag uit. De ontvang sten bedroegen f. 500,94; de uitgaven f. 505,22, nadeelig saldo f. 4,28. De kascom- missie, bestaande uit de heeren C. Timmers en J. Schuitemaker, bevond alles uitstekend in orde. Onder applaus bracht de voorzit ter beiden heeren dank voor hun verslagen. De aftr. bestuursleden, de heeren J. Vooys, D. Parlevliet en J. Amoktus werden met groote meerderheid van stemmen her kozen. De 2e voorz., de heer A. Brouwer, feliciteerde de herbenoemden, maar in 't bijzonder verheugde hem dat voor den heer J. Vooys, die zich onmisbaar heeft gemaakt bij het organiseeren van de zomeruitstap- jes. Om in 't vervolg bij zulke gelegenheden zijn kiekens goed bij elkaar te houden, bood hij hem, onder groote hilariteit, een fluit aan met lint in <je Katwijksche kleu ren. Nog werd verzocht drang uit te oefenen, het behoefte-element in de wet op te ne men. Ook werd gevraagd hoe het staat met de wet op het cadeaustelsel. De koopers moeten eigenlijk weten, welke waarde zij ontvangen bij een cadeau. De voorzitter deelde mede. dat de ver eeniging terzake diligent blijft. Na het afwerken der huishoudelijke agenda werd een aanvang gemaakt met 't gezellige gedeelte, waarvoor velen hun medewerking hadden toegezegd. Ledenvergadering van den Ned. Chr. Vrouwenbond. De presidente, mevr. Tom-Spaanderman, opende deze bijeenkomst in „Casa Cara", waarna de secretaresse mevr. Bergman-van Tongeren de notulen der vorige vergade ring las. Den 18en Maart zal een excursie gemaakt worden met een 30-tal dames naar de Sunllghtzeepfabriek te Vlaardin- gen. Mevr. Tom las een gedeelte uit het bosk „Arbeiders ln Zijn wijngaard", van ds. Both. Mevr. Dommisse droeg voor een gedicht over „Martha en Maria". Na hef' zingen van „Veilig ln Jezus armen" sloot mevr. Dommissie met dank gebed. De balans geeft een totaal aan bezittin gen en schulden van f. 84.581.05. De uitbetalingen der Zuivelcentrale von den ook dit Jaar geregeld over de Bank plaats Bij de verkiezing van bestuursleden, leden van den Raad van Toezicht en hun plaats vervangende leden werdon de heeren G. Zandbergen Wz.,' J Ouwersloot Sr. en J. P v. d. Zwart, allen aftredend herkozen. In de vacature Bergman werd als plaatsver vangend bestuurslid gekozen de heer P Postmus. Na rondvraag volgde sluiting. VEUR-LEIDSCHENDAM. In het Middenstands-borgstelllngs- fonds hebben zitting genomen voor Stomp- wljk burgemeester Kcyzer en voor Veur, wethouder de Koning. De gemeenteveldwachter van Beunin- gen wordt 22 Maart overgeplaatst van de buurtschap Stompwijk naar Leidschendam VOORSCHOTEN. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. Onder leiding van den voorzitter, den heer J. D. van Cullenburg, voorzitter, hield de A.R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" een vergadering in het lokaal ach ter de Ger. Kerk. Na opening werd overgegaan tot het kie zen van twee afgevaardigden naar de de- putatenvergadering op 9 April as. te Utrecht. Gekozen werden de heeren J. D. van Cullenburg en J. Taal. De secr. deelde mede dat dr C. Beeken kamp uit Leiden een verkiezingsrede in deze gemeente zal houden. Nadat de beschrijvingsbrief voor de deputatenvergaderlng was behandeld, werd de verkiezingspropaganda besproken, waar na de voorzitter met dankzegging sloot. OEGSTGEEST. Dezer dagen deed de heer L. alhier bij de politie aangifte van vermissing van een flink bedrag aan geld. Een onderzoek bracht aan het licht, dat hier aan de dienstbode H S. uit Lelden niet vreemd was. Na arrestatie is zij voor den officier van justitie geleid. Het ontvreemde geld is thans terecht gekomen. RIJNSBURG. De heer P. v. Dam heeft ontslag geno men als leider van de gymnastlekvereeni- ging D.W.S. Tot bestuursleden van de Ned. Herv. Schoolvereenlglng zijn herkozen de heeren D. Knijff, G. Vos, D. v. Egmond Nz. en C. D. v. Delft Cz. VALKENBURG. Jaarvergadering Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boerenleenbank hield haar Jaarlijksche ledenvergadering in de Ge meentezaak De heer G. Zandbergen Nz„ directeur der Bank, opende; de notulen werden gele zen en onveranderd vastgesteld. Daarop gaf de heer J. Haantjes, plaats vervangend kassier een verslag over Ket loopenoe boekjaar. Hieraan ontlecnen we het volgende; Het aantal leden bedraagt 89. Op 31 Dec. was het aantal spaarders 263, die bij de Bank een tegoed hadden van f. 61.576.53'/». Het aantal voorschotnemers bedroeg 25 die bij de Bank een schuld had den van f. 18.068.77. Het aantal rekening-couranthouders was 40, die per 31 Dec. bij de Bank een geza menlijke schuld hadden van f. 65.426.01 en een tegoed van f 3542.64. Op 31 Dec. had de Bank bij de Centrale Bank te Utrecht een schuld van f 9952.54. De winst over het afgeloopen jaar be droeg f. 676.47, Er werd besloten om deze bij de reserve te voegen, waardoor deze stijgt tot f 9509.33'/». De rekening sluit dit jaar met een totaal aan ontvangsten en uitg. van f. 64.969.03. WARMOND. Loop der Bevolking. Gevestigd: Otto Huisman van Tilburg; Wed. H. C. van Straaten geb. v. Arum van Vreeswijk; W. C. Koot van Leimulden; J. P. Castelein van Alkemade; C. H v. d. Broek van Alkemade; P. van Wesel van Nijmegen; J. P. A. Bramsen van Rotter dam; C. Waasdorp van Velsen; J. de Bakker van Bussum. Vertrokken: P. J. de Haas naar Voor schoten; P. S. Baak naar Voorhout; J. A. M. Schmidt naar Sassenheim; J. Stip- donk naar Zoeterwoude; J. C. v. d. Reyden naar 's-Gravenhage; J. Th. v. d. Valk n. Bloemendaal; M. Th. Heemskerk naar Oegstgeest; P. W. M, v. d. Broek naar Sassenheim; C. P. van Dongen naar Kerkrade; G. C. v. d. Drift naar Sassen heim; M. S. van Dam naar 's-Gravethage; C. Scholvlnck naar Maastricht; L. P H. Meeusen naar 's-Gravenhage; M. Th de Jeu naar Lisse. WASSENAAR. Gevonden; Handschoen, hond, jekker, muts, tabakspijp, paar sokken, kosteloos belas tingmerk, ceintuur. alpinomuts, schoen, rijwielbelastlngmerk, muts, kinder handschoen, dameshoed, paar heeren schoenen, legpenning, huissleutel, hond, mandje, jongenspet, alpino, vulpenouder, ZEVENHOVEN. Door drijfriem bewusteloos geslagen. Van de ln werking zijnde dorschmachl- ne van de G. brak plotseling de drijfriem. Deze sloeg om het middel van den zoon t an de G. waardoor deze versuft bleef lig gen. Het ongeval liep overigens wonder boven wonder goed af. AMSTERDAM, 16 Maart. De kleine reactie op WalLstreet werd aan het Damrak beantwoord door een luste- looze stemming. De ondernemingslust was uiterst gering en de handel was daarmede in overeenstemming. Op vrijwel geen enkele afdeeling vonden omzetten van be- teekenis plaats. Over het algemeen vèr- schilden de koersen niet veel bij die van gisteren, doch hier en daar kon een neiging tot terugloopen worden waargenomen In navolging van Wallstreet werden de Amcrlkaansche fondsen algemeen onder een verlaagd koerspeil afgedaan. De omzetten in de staalwaarden waren van kleine afmetingen, doch Republic Steels gaven nu en dan een drukke affaire te zien. Van het U.S. Leather was de belangstel ling wat bekoeld en de koersstijging had plaats gemaakt voor een inzinking. De ko- peraandeelen werden algemeen wat lager genoteerd. On de Rubbermarkt werden Amsterdam Rubbers en verscheidene andere soorten op ongeveer het slotniveau van gisteren ingezet. Geleidelijk aan werd de stemming echter wat beter, daar de toekomst van de Rubbermarkt gunstiger wordt beoor deeld. Het wachten was od mededeellngen omtrent de besluiten van de internationale rubber-regelings-commissle die heden ver gadert en algemeen was men van opinie, dat de ultvoerpercentages voor de latere kwartalen van dit jaar iets zullen worden verhoogd, hetgeen overigens aan de positie van het artikel rubber op de wereldmarkt niets verandert. Bij kleir.e omzetten wa ren de Tabakken weinig veranderd Suikerfondsen bewogen zich op onge veer de slotprljzen van gisteren. Indu- strleelen trokken slechts geringe attentie. De Phllipsaandeelen waren bij de opening prijshoudend, doch IleDen onder beurstijd enkele punten naar beneden. De affaire In Scheepvaartpapieren was gering. Aan- deelen Holland-Amerikalijn alsmede de Indische lijnen werden wat lagor geno teerd. Op de Petroleumafdeeling hadden dt Koninklijken aanvankelijk een gedrukt voorkomen. Voor Parijsohe rekening was eenig materiaal op de markt, doch dit werd ook thans weer grif opgenomen. Voor Beleggingswaarden bestond een goed prijshoudende stemming, ln het bij zonder voor de Nederlandsche staatspa pieren. HEDEN. Chr. Ger. Kerk (Steenschuur 9)Spr. Rijleveld van Haarlem. 8 uur nam. Morschweg 59; Samenkomst te 8 uur nam. Stadszaal: Zendingstentoonstelling 9—12 2—5 en 810 uur. Woensdag. Nutsgebouw: Séance Spir. Genootschap 8.15 uur nam. Prediker: Geref. Bond: Spr. ds. Lekker kerker. 8 uur nam. Stadszaal: Zendingstentoonstelling 9—12 25 en 810 uur. Rijnsburg (Zaal achter Avondrust) H. G. S. Spr. ds. Boer. 7.30 uur nam. MUSEA. Academisch Historisch Museum: Ge opend (tot 21 Maart) Dinsdag tot en met VrUdag van 10—12'/» en 2—5 uur; Zater dag van 1012'/» uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal", Oude 61ngei: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; ln Februari Maart, April, Mei en October van 104 uu: en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum ls gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April1 Oct. 105 uur; 1 Oct, 1 Nov. 104 uur; 1 Nov.—16 Febr. 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 10—4 uur; 'sZon dags van 13, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 12, 1.305 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage- lUks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kostelooi, Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April1 Oct. van 9—12 en l'/i6 u. 's Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en 1'/»4 uur. Op Zondagen van 1 April1 Oct. van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Ncderl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1'/»4 uur. Kosteloos. DAGELIJKS Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoon- stelling Verster en Karsen (tot 4 April): 104 uur, 's Zondags 14 uur. Den Haag (Dierentuin): Tentoonstel ling „De Mensch". 10—6 en 7'/»12 uur (tot 21 Maart). DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau lBoerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderdak Inenting tegen dlphterie. 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Verboden lading". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trtanon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam. „JU bent mUn leven". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Paarlenroof". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorl. voorstelling van 27 u® en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxv-Theater, Haarl.str. „Op weg naar Singapore. lederen middag 2.30 u. 'savonds om' en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur; Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. Zondags 4-7 en 8—11 uur; Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 u.: „Top Haf- De apotheek Hooigracht 48 Ls dag e" nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 tot en met Zondag 21 Maart a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31. Tel. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. WISSELKOERSEN. Londen 8.94 1/8 (8.94 5/16); Berlijn 73.58 (73.60); ParUs 8.40 1/2 (8.40 3/4); Brussel 30.82 (30.84); Zwitserland 41.70 (41.69); Kopenhagen 39.92 1/2 (39.92 1/2); Stock holm 46.12 1/2 (46.12 1 '21; Oslo 44.95 (44.95) New-York 1.83 (1 83); Praag 6.39 (6.391/2). Prolongatie 1 rCt Part. disc. 1/4 P01 Daggeld 1/4 pCt. Registermarken 35 5/8; Crediut Sper marken 19 3/8; iiiiectensperrmarken ls' Reismarken 511/2; Bankpapier 41 3/4. Tusschen haakjes zUn de koersen van gisteren. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6