Uit de Omstreken KATWIJKERS IE1DJCH DAGBLAD - Zesde Blad Zaterdag 13 Maart 1931 LOSSE NUMMERS van ons blad ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Thijjs IJs en het verdwenen Noorderlicht AALSMEER. jaarverslag „De Eendracht". Aan het door den secretaris der coöp. broodbakkerij- en verbnilksver. „De Een dracht", den heer G. Buis Pz., uitgebrachte jaarverslag ontleenen wij, dat 1936 voor de vereeniging een vrij gunstig jaar was, Het was mogelijk nog eenlge winst te boeken. Evenals vorige jaren werd aan alle verbruikers in den loop van de maand Maart voor een zeker bedrag aan gratis brood uitgereikt, op basis van 2 'ln der ver bruikte jaarhoeveelheid. De totale omzet steeg weer met f. 5800. zoodat deze nu het respectabele bedrag van f. 94.900 heeft be reikt. De netto-winst was plnr. f. 100 lager dan ln 1935. Wederom wordt 4 dividend aangeboden. Het ledental bedraagt ruim 500. De balans op 31 Dec. 1936 vermeldt aan bezit en schuld een bedrag van f. 40.107,13; de verlies- en winstrekening over het Jaar 1936 aan verliezen en winsten f. 33.849.46. Aan arbeidsloonen werd f. 17.725,66 uitge keerd. terwijl de dividend-ultkeering a 4°/o een uitgave zal vorderen van f. 2757,96. Burgerlijke Stand. Geboren: Henricus. zoon van H C. Bes- 6elink en C. F. L. M. Robert. Overleden: K. Gout, oud 54 jaar. echt- genoote van W. J. Vreeken Levenloos aangegeven kind van S. H. v. d. Beek en H. v. d. Linden. De afd. van de A.J.C. gaf een tooneel- avond in .De Oude Veiling", waarbij het bekende gezelschap .De Jonge Spelers" op voerde: „Kromme Llndert". dat prachtig vertolkt werd en waarvan veel genoten is. Plan. 500 belangstellenden woonden den avond bij. HAARLEMMERMEER. Vanwege den Ring van Chr. Gem. Zangvereenigingen in Haarlemmermeer werd in de Beurs te Hoofddorp een goed geslaagde uitvoering gegeven, waaraan ver schillende zangvereenigingen deelnamen. Ondanks het regenachtige weder was de zaal flink bezet. Het programma werd op verdienstelijke wijze afgewerkt. Het was een avond van waar kunstgenot, terwijl de medewerking van den heer C. van Driel uit Nieuwvennep (bariton) daartoe veel heefl bijgedragen! Blijkens mededeeling van den Rijks dienst der Arbeidsbemiddeling, kunnen thans op gunstige financieele voorwaarden ongehuwde melkknechten, melkers gezin nen, paardenknechten en landarbeiders in het landbouwbedrijf in Duitschland ge plaatst worden. Tusschenkomst hiervoor wordt door de arbeidsbeurs te Hoofddorp verleend. Toen mej. G. alhier op den Hoofdweg wilde uitwijken voor een passeerende' auto had zij het ongeluk in den besneeuwden grasberm te geraken en onderstboven te slaan. De bestuurder van de auto, de heer B. uit Heemstede, die het ongeluk opmerk te, stopte direct, hielp de juffrouw in zijn wagen en bracht haar naar hare woning, waar geneeskundige hulp werd ingeroepen en een armfractuur geconstateerd werd. Ten raadhuize te Hoofddorp is aan gifte gedaan dat in deze gemeente zijn ge vonden een plaat triplex, een stel regen pijpen en een manufacturenstok. Openbare vergadering Vereeniging „Volksonderwijs". Deze door de afd. Katwijk uitgeschreven vergadering werd in Hotel du Rhln ge houden. De voorz. de heer W. Panman opende, waarna de heer J. Oosterkamp uit Den Haag sprak over „De Openbare School als opvoedingsinstituut". Het gaat om de verdediging van de open bare school, niet om de bestrijding van de Bijzondere School, aldus spr Spr. kan be grijpen, dat iemand uit overtuiging zijn kinderen naar de Chr. of Kath. school stuurt, maar de propaganda is noodlg voor hen, die zonder eenlg Chr. beginsel hun kinderen naar een Chr. school sturen Spr. haalde de woorden aan van dr. Watering, die zegt, dat er Chr. scholen zijn met 75"). kinderen, wier ouders min of meer revolu- tionnair stemmen. Er zijn bestrijders, die zeggen, „de Openb. School is goed voor le zen. schrijven, rekenen, maar voor de opvoe ding heb je er niets aan." De O. S. is echter wel degelijk een inrichting waar het kind wordt opgevoed. De school treedt op als helper van het gezin. Opvoeden is invloed uitoefenen op jongeren. De school is een tusschenschakel tusschen gezin en maat schappij. Dit geldt zoowel voor de Openb. als voor de Bijz. School. De O. S. heeft be halve voor de verstandelijke, ook beteekenis voor de zedelijke opvoeding. De leerlingen worden opgevoed tot karaktervorming, zoo dat de openb. school w:el degelijk een op voedingsinstituut is Spr. protesteerde te gen de gedachte, dat de O. S. zich slechts kan richten op het verstand. De openb. school voedt op tot alle Chris telijke en maatschappelijke deugden; dit is vastgelegd in de wet op het L. O. De O. S staat niet afwijkend tegenover den godsdienst, maar het leerstellige blijft achterwege. Zij staat open voor kinderen van alle godsdienstige overtuigingen. De voorzitter dankte den spreker, waar na sluiting volgde. Ledenvergadering Ned. Chr. Bouwvakarb. Bond. De voorzitter de heer KI. v. d. Bent open de deze vergadering in Casa Cara met ge bed en het lezen van den lsten Psalm. De aftr. bestuursleden de heeren H. Oudshoorn, W. Rous en P. Guijt werden herkozen. In de vacature P. Plokker werd gekozen de heer K. v. d. Plas. Tot penningmeester werd benoemd de heer G. van Rijn. De heer P. Plokker, die 3 Jaar penning meester der afd. is geweest nam als zooda nig afscheid. De voorzitter dankte hem voor alles, wat hij voor de afdeeling heeft ge daan. Hij wenschte hem het beste toe in zijn nieuwe functie in de afd. Utrecht van den N.C.B. De voorzitter sloot met dank gebed. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT UW ADVERTENTIÊN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT waardeering voor de prestaties van het koor, dat blijk gaf van een goede scholing. De wakkere koordirigent, de heer Van der Keur, heeft de krachten van zijn koor niet overschat. Er werd met veel ambitie gezon gen. In de keuze der solisten is het bestuur van „Looft den Heer" bijzonder goed ge slaagd. De begeleiding was bij den heer Hermans wel in uitstekende handen. Wij misten ech terhelaas tengevolge der tijdsomstandig heden de orkestbegeleiding. Die zou aan deze geslaagde uitvoering nog meer luis" bijgezet hebben. Temeer werd nu het hoog staand spel van den heer Hermans gewaar deerd. De heer Kranenburg begeleidde uit nemend op het orgel. „Looft den Heer" heeft dus weer een goed geslaagde uitvoering gegeven tot groot ge noegen van het zangllevend publiek van Lisse De heer Tibboel sloot met een dankwoord aan alle medewerkenden. Raadsagenda. De agenda voor de raadsvergadering van a.s. Maandagavond luidt als volgt: 1. Vaststelling verordening invordering schoolgeld; 2. Voorstel inzake niet onbe woonbaarverklaring van woningen; 3. Be noeming stembureaux; 4. Benaming stra ten; 5. Vaststelling voorwaarden voor gas stellen in huur; 6. Idem gastoestelling in huurkoop; 7 Wijziging anuiteiten Woning- bouwver. „Volksbelang"; 8. Vaststelling re kening B. A. voor 1935; 9. Voorloopige vast stelling gemeenterekening over 1935; 10. Comptabiliteit; 11. Ing. stukken en mede- deelingen. Voor de R.K. Kerk aan de Beekbrug werden 80 kerkschapen verkocht. Die voor de Kerk brachten f. 25.20 en die voor de Armen f. 26.per stuk op. NOORDWIJK. Door de politie is tegen eenige perso nen, die op op baldadige wijze voorbijgan gers met sneeuwballen bekogelden, proces verbaal opgemaakt. Door een tweetal in woners werd aangifte gedaan van 't stuk gooien van ruiten hunner woningen door sneeuwballende jongens. Tegen een tweetal elders woonachtige personen heeft de politie proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van een partij lood, die zij van een onbeheerd op de Voor straat staande handwagen hadden wegge nomen. HILLEGOM. Vooruitgang bij de Coöp. Raiffeisenbank. De Coöp. Raiffeisenbank vermeldt ln haar jaarverslag een groote vooruitgang. De omzet bedroeg per 31 December li. f. 9.204.666,22, terwijl het aantal posten met ruim tweeduizend is vooruitgegaan. De spaargelden bedroegen op genoemden da tum f. 847.114,17 en het aantal spaarders is ruim duizend. De winst bedroeg f. 6698,28, welke geheel ls gereserveerd. De aftr. leden van bestuur en raad van toezicht, de heeren W. H. Ruigrok Jzn. en C. Kramer Lzn. zijn in de jaarvergadering, die goed bezocht was, met overgroots meer derheid van stemmen herkozen. KATWIJK AAN ZEE. Vereeniging „Kerk en Vrede". Voor deze vereeniging trad in Casa Cara als spr. op ds. M. v. d. Voet, Ned. Herv. pre dikant te Haarlem over: „De vredesgetuige- nls van de Christelijke Kerk". De voorzitter de heer L. Kalsbeek liet zingen Ps. 72 2, ging voor in gebed en las Hand. 5. Ds. M. V. d. Voet zeide. dat vrede in de beteekenis van „vrede des harten" de grond moet zijn voor de getuigenis van den vrede (vrede dan in tegenstelling met oorlog. Getuigenis is geen redeneering. maar gewetensuiting, belijdenis). Bij Israël was het niet het getal dat de overwinning bracht, maar God. Het gebed was een machtig wapen. De Kerk, die eerst zich van den Staat afzijdig hield, wil de later met dezen een eenheid vormen. De Kerk verleent dan den Staat sancties en omgekeerd. Hiermee wordt zij ook gebonden aan het militaire apparaat. Zij moet dan zelfs ook den zegen hierover uitspreken. Spr. wees ei; op, dat in den Hervormingstijd de Doopsgezinden een gunstige uitzonde ring maakten. De 19e eeuw bracht met zijn kolonisatie, imperialisme en opgedreven nationalisme de vredesgedachte nog meer in 't gedrang. Met de komst van Christus is er vereeni ging gekomen tusschen Hemel en aarde. Zoo moet ook het getuigen van de vredes boodschap een eenheid worden met de „vrede des harten". De vredesgedachte wint, volgens spr.. meer veld. En de vredesgeest üs erl Het geweten moet rein blijven tegenover de Man van Smarten. De bede moet zijn: „Uw Koninkrijk kome." De komst van het Koninkrijk Gods ls belangrijker dan het aardsche koninkrijk. Achter het getuigenis voor den vrede staat Christus en daarom zal het overwin nen. Na gedachtenwissellng eindigde ds. M. v. d. Voet met gebed. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING", Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. NOORDWIJKERHOUT. Raadsagenda. De raad komt Woensdag a.s. des nam. te I twee uur bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorstel van E. en W. tot het vaststellen van een nieu we algemeene politieverordening; 3. Wijzi ging begrooting. tfffBSE 1937; 4. Verzoek van 1 Th. Oostdam om ingevolge artikel 13 der L. O.-wet een vergoeding uit de gemeente kas te mogen ontvangen; 5. Voor stel van B. en W. om de woningen Schoolstraat Nos. 27, 29, 31 en 33, Harde Pad nos. 2, 4, 6, 8. 10, 12, 14, 16, 18 en 20; Dorpsstraat nos 39 en 41 en Zeestraat nos. 58. 29, 31, 33, 35 cn 37 onbewoonbaar te verklaren; 6. Voorstel van B. en W. tot het verhuren van een tweetal losplaatsen; 7. Verzoek van C. P. van den Berg en A. H. van Kestcren om een voorschot te mogen ontvangen noodig voor het stichten van een plaatsje over eenkomstig de Landarbeiderswet. RIJNSBURG. Rekening Coöp. Boerenleenbank. De door de ledenvergadering goedgekeur de rekening 1936 van de Coop. Boerenleen bank is a!s volgt samengesteld: Ontvangsten: Kas op 31 Dec. 1935 f.18 576 39: spaargelden f.456 604 73: terug betaalde voorschotten f 12 194.61: in reke ning courant van de leden: f. 961.021.32; van de centrale bank f 477.863 03; ver kochte waarden f 175; afschrijvingen f 1600: op reserve gebrachte winst 1935 f. 4.782.68; postchèque en girodienst f 164.996.18: rente vaste voorschotten f 1.474 83; rente rekening-courant lieden) f 2 315.03; idem centra'e bank f. 370.86; Drovisie enz. f.599 46; huur kassierswoning f 550; diversen f. 1 099.74. Totaal f. 3 131 223 89. Uitgaven: spaargelden f. 316.774.80; voor schotten f. 4.589 86; ln rekening courant aan de leden f. 1 917 070.94: idem aan de centr. bank f. 673.294.52: postchèque en girodienst f 166.25963; afschrijving op reserve f. 6.476.26; rente spaargelden f. 10 462.99; rente rekening courant leden f. 5.036.76. idem centrale bank f.2 655.97; bijdrage cen trale bank f. 352 74; bijdrage waarborg fonds enz. f. 378.63; salarissen f.4200; af schrijvingen f.1600: diverse uitgaven f. 3.370.43: op reserve gebracht winst 1935 f.4 7 82.68; kas op 31 Dec. 1936 f.13 917.63- Totaal f 3.131.223.89. In verband met den financieelen steun welke de gemeente zal verstrekken aan de z.g.n. Ziekenhuisvereenigingen „Draagt Elkanders Lasten" en „Onderlinge steun- verleening", zal laatstgenoemde vereeni ging ook moeten overgaan tot de instel ling van een operatiefonds. De diaconie der Ned. Herv. Kerk heeft aan allen, die meenen daarvoor in aan merking te kunnen komen, een hoeveel heid brandstoffen verstrekt. Het bestuur van de Veilingvereeniging „Bloemenlust" heeft de onderlinge func ties aldus verdeeld: G. den Heyer, voorzit ter; C. Soeteman. 2e voorz.; D. v. Egmond Nzn.. secr.; C. Hogewontng, penningm.; J. Monster, B. Braun en H. v. Egmond Gzn., leden. LISSE. A.R. Propagandaclub. Voor de AH. Propagandaclub hied de heer dr. L. Algera een inleiding over „De Chr. Dem Unie". De C.D.U.. aldus spr., verwijt de A.R. Partij en de C.H.U. dat deze in wezen niet Christelijk zijn. Er dient ge regeerd te worden volgens het bevel van Christus: God boven alles en de naaste als zichzelve. De CDU. zal evenmin dit bevel kunnen verwezenlijken. De menschen zelf moeten veranderen en volbrengen wat God van hen eischt. Wij moeten trachten elkaar te brengen tot navolgen van Christus, dan zullen alle stellingen en systemen wegval len. Spr. noemde het verblijdend, dat het goede in de C.D.U. ook gewaardeerd en erkend wordt. CONCERT VAN „LOOFT DEN HEER". Mooie uitvoering van „Judus Maccabaus". De Chr. gem. zangver. „Looft den Heer" gaf in het gebouw „Rehoboth" haar 33ste uitvoering, waarvoor ln studie was geno men het oratorium „Judas Maccabaus" van G. F. Handel. Medewerking werd ver leend door mej. Nora Blok, Bussum, sopr.; mevr C. DekkerZeylmans van Emmicho- ven, Utrecht, alt; den heer Kees Smulders, Amsterdam, tenor; den heer Klaas Huls bos, Lisse, bas; begeleiding de heer H. Her mans, Haarlem, piano, en de heer T. Kra nenburg, Lisse, orgel. Bij ontstentenis wegens lichte ongesteld heid van den eere-voorz., ds. G. Tichelaar, heette de voorzitter, de heer A. Tibboel, al len welkom. De dirigent, de heer C. van der Keur Jr., uit Leiden, maakte dan met Handels Ora torium „Judas Maccabaus" een aanvang. Dit machtige oratorium van den grooten meester, behandelt de overwinning van Judas den Maccabeër, volksheld der joden, op de Romeinsche legerscharen in de 2de eeuw voor Christus. Na de inleidende muziek viel het koor heel mooi in met het klaaglied: „Klagt, Söhne Juda's Klagt um Zion's Leid" Daar na het verlangen naar en het smeeken om redding uit de verdrukking van den over- heerscher. God zendt een held ln Judas en de overwinnings- en Jubelzangen klinken na zijn zegepraal. In de recitatieven en aria's gaven de solisten veel kunstgenot. Groot is ook onze OEGSTGEEST. Loop der bevolking. Gevestigd: J. M. J. Kersten. Emmalaan 95 inw., van Den Haag J. Verkuijl en gezin, predikant, Fred. Hendriklaan 10, van Laren, N.-H. P. A. v. Woudenberg, 1.1.- verpl., Fred. Hendriklaan 10, van Laren, N.-H. J. M. Hassing, melkknecht, Haarl.- straatweg 2, van Leiden I. C. de Regt. Haarl.trekvaart 21, van Batavia J, J. Simmermans en gez., proc.-houder, A. van Burenlaan 9, van Rotterdam R, H. Evelein, W. de Zwijgerlaan 28, van Leiden A. E. de Goederen, geb. Pama., d.b., Duivenvoordestraat 21a, van Voorschoten E. C. 'tHoen, ll.-verpl.. Endegeest, van Alblasserdam A. A. Boeseman. analyste. Duivenvoordestraat 10, van Middelburg C. J. v. d. Meij, landbouwer, Sumatrastraat 8, van Rijnsburg M. M. C. Volckaert, Rhijngeesterstraatweg 40. van Roosendaal en Nispen H. de Heer,, Prins Hendrik- laan 8, van Leiden A. J. Elings, timmer man, De Kempenaerstr. 36. van Valburg E. H. J. Menger, Haarl.trekvaart 21, van Ede M. A. Verhage, db., Nassaulaan 18, van Alphen a. d. Rijn E. C. Gibbon, db., Endegeest, van Lelden H. Chr. Berg- horst, 11. verpl. Endegeest, van Bloemen- daal H. Dekker, verpl. Endegeest van Rotterdam J. G. van Helden, db., Re- gentesselaan 44, van Sassenheim. Vertrokken; W. P. van Dam en gezin van Ch. de Bourbonl. 6, naar Malang, N.-I. S. Blaauw, db., van Emmalaan 5, naar De Bildt (Bildthoven), Jul. Röntgenl. 32 M. A. Goddijn, db., van Wilhelminap. 9 naar Sassenheim, Bijdorpstraat 20 M. M. Köpken, db., van Fred. Hendrikl. 7 naar Leiden. Witte-Slngel 12 J. M. de Vrind, db., van Ch. de Bourbonl. 6. naar Lelden. Nieuwe Rijn 80 A. A. van Kalken, verpl. van Endegeest naar A'dam, Vossiusstraat 56 H. Thiem. db.. van Oranjelaan 11 n. Leiden, Plantsoen 43 L. J. P. Voet, verpl., van Endegeest n. Nijmegen, Groe- newoudscheweg 109 H. J. Schaart, verpl. van Endegeest naar Amsterdam, Nieuwe Keizersgracht 110 M. Erkenberg. db„ van Sumatrastraat 6, naar Leiden, H. Rijndijk 21 J. A. de Boer, db„ van H. Morschweg 55 naar Den Haag, Fred. Hendrikl. 97 M A. van der Ham en vr„ schipper van Rijnsburgerweg 20, n. Voorschoten, Rijn dijk 28c. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia C. Fr., D van C. E. J. Sloots en C. W. Segaar Elisabeth Suzarna Wllhelmlna. D. van C. E. J. Sloots en C. W. Segaar. Overleden: J. van Muiden geb. v. d. Tuin, A. van der Mark, geb. Kling. SASSENHEIM. Examens E.H B.O. Bij de examens door de afd. Sassenheim van EHBO. werd het diploma behaald door de dames A. Berg, A. Bisschops. A. Dankelman, H. C. v. Gent, M. de Ligny, A. v. Rijn, I. v. d. Voort, T. v. d. Voort en D. Drost, allen te Sassenheim; G. Bots, D. Colijn te Voorhout en M. v. d. Horst te Warmond; alsmede door de heeren P. Bij, C. J. de Bruijn. P. Ciggaar. P. L. v. d. Geest, J. P. de Greef, II. C. den Hollander. G. Snip en G. C. Waasdorp, allen te Sassen heim en D. Beugelsdijk en H. Kortekaas te Warmond. Geslaagde Zanguitvoering. In het vereeniglngsgebouw der Herv. Kerk gaven de zangver. „De Lofstem" en 't Kinderkoor „De juichende Kinderschaar" een zeer goed geslaagde uitvoering. De eere-voorz., ds. W. G. Krijkamp, open de. waarna het koor een 4-tal liederen uit voerde. Toen zong het kinderkoor een 5-tal lie deren en voerde een zangspel op. dat zóó groote bijval ontving, dat het herhaald moest worden. Na de pauze werd eveneens door het kinderkoor een tableau vertoond betrek king hebbende op het huwelijk van Prinses Juliana, dat eveneens veel succes oogstte. Hierna was het kinderen weer aan het woord met 5 liederen, waarna het groote koor het verdere gevarieerde programma afwerkte. Ds. Krijkamp sloot den geslaagden avond. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. H. van der Lans, geb. Zagrl. hergen, Z. Y. Klarenberg, geb. Glasber- ger., E. VEUR-LEIDSCHENDAM. Onder leiding van dr. van Zeeland hield het Wit-Gele Kruis van Veur haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de verslagen. De ontvangsten bedroegen f. 4255.87, de uitgaven f 2281.67, zoodat er een voordeellg slot ls van f. 1974.20. De ba zar gehouden in September j.l. bracht een netto winst van f. 805.63 op. De zuster legde 2331 bezoeken af, terwijl het consultatie bureau voor zuigelingen 744 adviezen ver strekte. uitgeleend werden 352 verplegings- artlkelen. De heer A. A. Bontje werd tot bestuurslid herkozen. VOORHOUT. Aan het kantoor der posterijen alhier is in Februari op Spaarbankboekjes inge legd f. 1380.10 en terugbetaald f. 1121.75 Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 258.35. Het aantal nieuw uitgegeven boek jes bedroeg 7. WARMOND. Bevallen; M. J. van Rijn, geb. Lelieveld, Z. G. A. Boogmans, geb. Luiten, D. A. P. van der Drift, geb. den Hollander, D. Ingelandenvergadering Ver. Hof- Groot- cn Klein Hcnmeerpolder. Onder groote belangstelling had de vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van de Ver. Hof, Groot en Klein Henmeerpolder, onder leiding van den heer Ch. B. van der Geest. Vertegenwoordigd waren resp. 29, 9 en 39 st. van de resp. 35 12 en 44 st., welke voor ieder onderdeel in totaal kunnen worden uitgebracht. Vast stelling rekeningen jaar 1936. Voor de Groot en Klein Henmeerpolder hadden de inkom sten bedragen f. 3037.51 en de uitgaven f. 2193.56; batig saldo f. 843.95. Voor den Hofpolder werden deze bedragen vastge steld op f. 437.17 en f. 396.25; batig saldo f. 40.92. Door de ver. polder (gemeenschap pelijk bezit) hadden de inkomsten bedra gen f. 225.89 en de uitgaven f. 166.40, batig saldo f. 59.49. De omslagen over 1936 be droegen resp. f. 19.50, f. 12 en f. 1.70 per HA De commissie benoemd tot het nazien der rekeningen en bestaande uit de heeren J Warmerdam, J. van Moorsel en C. J. P. v. d Voet verklaarde alles in volkomen orde waarna den penningmeeester onder dank zegging werd gedéchargeerd. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan de leden van het bestuur voor de verleende gast vrijheid tijdens de vele vergaderingen te hunnen huize gehouden, alsmede aan den heer Alb. Oudshoorn voor het belangloos be schikbaar stellen van zijn auto ten behoeve van de Valkenswaard met jhr, Loudon ge houden conferentie. Voor den Groot- en Klein Henmeerpolder werd de begrooting vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f3057.44, voor den Hofpolder op f. 414.87 en voor den vereenigden polder op f. 229.45 terwijl-de omslagen per H.A. resp. werden vastgesteld op f18, f. 13 en f. 1.60. Voor den tijd van twee jaren werden benoemd als leden der commissie voor de controle der voorschriften, betreffende het vrije gebruik van den uitweg in den Groot Henmeerpol der de heeren Ch. v. d. Geest, P. F. Vergeer en D. van Egmond. Het bestuur riep de medewerking in van alle ingelanden en huurders om aan het contract, waarvan aan alle belanghebbende een afschrift zal worden uitgereikt, de hand te houden. Op voorstel van het bestuur zullen pogingen in het werk worden gesteld tot conversie tegen lageren rentevoet, van het restant der lee nlngsom. Tenslotte werd met alg. st. in be ginsel besloten om het vischwater in den Groet en Klein Henmeerpolder en Ringsloot publiek te verpachten. Van de niet aanwe zige Ingelanden zal alsnog de goedkeuring op dit besluit worden gevraagd. Hierna slui ting dezer zeer geanimeerde bijeenkomst. ZEVENHOVEN. Alhier is opgericht een propaganda club van de R.K. Kiesvereen. Het bestuur bestaat uit de heeren: L. J. Bos, H. C. de Groot Lzn., J. Lauwers en P. v. d. Hulst en 2 bestuursleden der R.K. Staatspartij. 29. Pegelbrecht keek nog eens goed naar Thijs toen brak een lach de korst van ijs, die lag op zijn gelaathij zei: „Je lijkt me niet zoo kwaad je hebt een vriendelijk gezicht." Toen deed hij weer het kleine raampje dicht, en maakte eindelijk, de poort dan open; zoo kon nu Thijs in 't ijspaleis naar binnen loo- pen. Omdat de Eskimo's nog loerden, buiten, moesten zij toen snel de deur weer sluiten want als die binnen konden komen, werd Pegelbrecht's heel groote diamant zeer stellig door hen meegenomen. 't Was goed van U," zei Thijs, „om mij er in te laten; nu kun nen wij eens praten. Samen moeten wij de Eskimo's bestrijden, en daardoor niet alleen oom Brom uit zijn gevangenschap bevrijden, maar er ook voor zorgen, dat 't Noorderlicht opnieuw kan branden morgen 1 Pegelbrecht streek zich langs 't hoofd, zoo koud en kaal, en sprak: „Dat noem ik mannentaal!" 2—6

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18