HUISVROUWEN NAAST FIRMA I. ZANDVOORT's SLAGERIJEN Haroem 's LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 Maart 1937i Contactdoozen L. DE VRIES Adj. INSPECTEUR Bi] aankoop van 1 gulden half p. Hoofdkaas voor 9 ds. De Schoonmaaktijd is de beste tijd voor het bijplaatsen van een of meer (stopcontacten) HEEFT U REEDS WOONHUISTARIEF Haarlemmerstraat 111 - Telef. 3867 Borstelwerk, Zeemen en Sponsen, Houtwaren ELECTRICITEITS-INSTALLATEUR Weekreclame Kroon Uw schoon heid 11.11. SCHILDERS 6 97 bescheiden nagezien. De heer Wassing deelde mede alles in orde bevonden te heb ben. Onder applaus werd de penningm. ge dechargeerd voor zijn keurig beheer. De voorz. bracht dank aan beide func tionarissen voor de accuratesse, waarmede zij hun veelomvattende werkzaamheden voor de Brigade hebben verricht. De be grooting werd vastgesteld op f. 975.—; in de kascommissie werden benoemd de hec- ren J Verheul, G. v. d. Voet. en E. de Groot, terwijl de contributie, evenals voor gaande jaren, werd vastgesteld op f. 2.50 per jaar en per gezin. Het verslag van den hoofdleider gaf een goeden blik op den grooten voorraad materiaal, welke de Bri gade bezit. Toestemming werd verleend voor enkele aanvullingen. Het verslag van den hoofd-instructeur deed o.a. uitkomen dat het oefenen in zee goed is geweest. Verschillende leden behaalden weer diplo ma's. De heeren J. van Kan en S. Verloop werden met bijna alg st als bestuurslid herkozen; in de commissie voor de Ver zekeringskas werden herbenoemd de hee ren dr. Niekerk. A. J. van Kan en M. van Wijk. Als hoofdleider werd herkozen H. Luschen en als leiders M. v. Wijk, W. Was- c-ink. Jo v. d. Bent en Jac. van Rooyen. ter wijl als afgevaardigden naar de as. jaar vergadering van den Ned. Bond werden aangewezen de heeren S. Verloop en J. v. d. Bent. Als candidaat voor het H. B. werd door Noordwijk voorgedragen de heer de Vries Fijens Besloten werd dezen zomer weer een verloting te organiseeren. De heer S. Verloop spoorde de jongeren aan flink propaganda voor de Brigade te voeren en nieuwe leden aan te brengen. Hierop sluiting RIJNSBURG. „Jong Holland snakt naar werk". Het pl. comité van de centrale voor Werk- loozenzorg kwam in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer W. Star, opende met gebed en las Lucas 10 2537. Spr. wees er op. dat het kwaad der werkloosheid nog steeds voortwoekert, al zijn er eenige licht punten te constateeren. Door omstandigheden is spr. genoodzaakt het voorzitterschap neer te leggen. Hij dankte voor de aangename samenwerking en medewerking der leden. In zijn plaats werd gekozen de heer J. Kromhout algemeen adjunct. Daar de heer H. den Hoed bedankte als penningmeester werd in zijn plaats gekozen de heer G. v. d. Haak. De heer de Hoed werd alg. adjunct. Na den voorzitter dank gebracht te heb ben voor zijn vele werkzaamheden, sloot de heer Kromhout met dankgebed. Bidstond voor het gewas. In verband met ongesteldheid van den hulpprediker, den heer D. v. Heyst, trad in de Ned. Herv. Kerk op dr. J. Locher uit Leiden Als tekst koos hij in verband met Genesis 3 18 Mattheus 27 29. Deze predikatie werd met onverdeelde aandacht gevolgd. De commissie tot wering van school verzuim heeft herbenoemd tot voorzitter den heer M. Pieper en tot secretaris den heer O. H. A. Collee. Door de gladheid van den weg had aan de hoek TramstraatHeerenweg een aan rijding plaats tusschen een auto en een wielrijdster. De laatste kwam er met eenige ontvellingen af, doch het rijwiel werd ern stig beschadigd. SASSENHEIM. Vergadering Ingelanden Mottigerpolder. De j aarlij ksche Ingelandenvergadering van den Mottigerpolder vond plaats in hotel „Het Bruine Paard", onder voorzit terschap van den heer J. W. Marbus. Aanwezig waren Ingelanden, die geza menlijk kunnen uitbrengen 18 stemmen. In totaal kunnen de Ingelanden uitbren- gen 54 stemmen. De rekening 1936 werd als volgt vastge steld: aan inkomsten op f. 1330.62 en aan uitgaven op f. 1408.29, nadeelig saldo alzoo f 77.67. De nog te vorderen polderlasten bedroegen f 249.24. zoodat er toch een ba tig saldo bestaat. De commissie voor onderzoek rekening 1936, bestaande uit de heeren J. Nijssen, voorzitter. J Verdegaal en W v. d. Vlugt bevond alles in orde. Vcxir onderzoek rekening 1937 werd de zelfde commissie aangewezen; tot plaats vervangende teden de heeren L. P Zonne veld. C. W. Prins Gzn en J. A Verdegaal. De begrooting voor 1936 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op f. 2154.70. waarin begrepen een post voor onvoorzien f. 68.54, zijnde het geraamde batig saldo. De omslag werd eveneens voor 1937 begroot op f. 10 per H.A. De zekerheidstelling van den penningmeester werd vastgesteld. Mededeelingen werden gedaan omtrent verkoop van een perceeltje water ter grootte van 30 c.A. aan den Prov. Water staat ten behoeve van den aanleg van den weg Sassenheim-Noordwijkerhout (Teylin- gerlaan). Behalve de prijs van dit per ceeltje zal moeten worden betaald een ver goeding voor het dempen van dit water, waardoor de boezem van den polder wordt verkleind. Deze vergoeding moet worden gestort in het in 1936 gestichte bemalings fonds. Na uitvoerige bespreking der «bemaling volgde sluiting. Tot bestuursleden van de Gerei. Man- nenvereen. zijn benoemd de heeren J. Hoekstra en W. Verhoog. VEUR-LEIDSCHENDAM. Jongen overreden. De 13-j scholier C. G. V wonende in de Veenestraat, had aan den Vlietweg, ten gevolge van de gladheid van den weg het ongeluk met zijn rijwiel te slippen Achter hem reed een auto bestuurd door J. J. uit Stompwijk. De bestuurder probeerde te remmen, doch ook deze wagen slipte, met het gevolg dat de jongen de wielen over een zijner beenen kreeg. Na door dr. Reyers voorloopig te zijn bhandeld is de knaap met een beenbreuk naar St. Antonius Hove vervoerd en aldaar opgenomen. Jaarvergadering „Wit-Gele Kruis". Onder leiding van den heer L. C. Stijn- man hield het Wit-Gele Kruis in de buurt schap haar jaarvergadering. Goedgekeurd werden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester. De inkomsten bedroegen f. 3750.64'/i (v.j. f. 2979,50), de uitgaven f. 3002,82'!i 'v.j. f. 2804,801, zoodat er een voordeelig slot is van f. 747,82 (v.j. f. 174,70). Dit jaar moest f. 1000 van de reserve wor den aangesproken. In verband met dezen minder gunstigen financieelen toestand is besloten op het salaris van de verpleegster een korting toe te passen van 5%. Herkozen werd als bestuurslid de heer J. v. d. Bosch en gekozen in de vacature J. H. Fleuren en C. A. de Haas de heeren Corn. Waayer en A. L. van Wijk. Den afgetreden bestuursleden werd door pastoor Floor dank gebracht voor hun ar beid. Tot zijn vreugde kon pastoor Floor constateeren dat over 1935 en 1936 geen sterfgevallen van zuigelingen hadden plaats gehad. -De marechaussee J. Pauwels te Deventer is benoemd tot gemeenteveldwachter te Stompwijk met als standplaats de buurt schap. Dit is de eerste benoeming hier ter plaatse volgens het capitulantenstelsel. De functionaris heeft zijn dienst alhier aan gevangen. VOORHOUT. Door de collectante van ,.De macht van het Kleine", mej. Rie v. Renen alhier. :s voor genoemd instituut in de laatste i drie maanden opgehaald en afgedragen f. 12.82Va. Het ijken en herijken van maten en tevichten kan op Dinsdag 16 Mrt a.s. ge schieden van 9.30 tot 12.30 uur. in het brandspuithuis aan de Boerhave-straat alhier Tot leden der commissie van toezicht, van de door de gemeente overgenomen wo ningen der woningbouwver. „Herman Boer- have". zijn benoemd de raadsleden, de hee ren L. v. d. Geer en P. v. d. Nouland en één lid van het college van B. en W. als voor zitter. n.l. de heer P. L. v. d. Hulst. WARMOND. Onder voorzitterschap van den heer J. L. Weyers hield de R.K. Retraiteclub „St Willibrord", onderafd. van den R.K. Volks bond. een drukbezochte alg. vergadering. Nadat de secretaris de notulen had voor gelezen had werd het huishoudelijk regle ment behandeld en met alg. st. vastgesteld De penningmeester bracht zijn financieel verslag uit. Aan spaargelden is in kas f. 51.66. WASSENAAR. INTREDE VAN DS. M. P. FERINGA. VOORSCHOTEN. Raadsagcnda. De raad komt Maandag 15 Maart 'sav. te 8 uur bijeen. 1 Notulen; 2. lngekomep stukken; 3. sub sidie afd. Voorschoten van de Z.-H. Ver. „Het Groene Kruis" jaar 1936; 4. Lidmaat schap Z.-H. Prov. brandweerbond5. Ver lenging looptijd hypotheek dr. J. F. Sirks; 6. aanvulling algemeene politieverordening; 7. tegemoetkoming bestuur vereeniging tot oprichting en instandhouding van Christ, scholen ten dienste van Morsch en Rijn dijk in de kosten pontveer Rijndijk. 8. Uit breiding secretarie-personeel. 9. Bestem ming gronden tot openbaren weg ingevolge de wegenwet. 10. Extra steun aan werkloo- zen isteunverleening B). 11. Como'abili- teitsbesluiten. 12. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Maria, d. van A. C. van Winden en H. A. van der Post. Overleden: G. Hartveldt, 59 jaar (overl. te 's Gravenhage i Loop der bevolking. Gevestigd: D. de Haan, van Hilversum. Leidscheweg 191 Mej. W. P. Hol. van Voorburg. Rijndijk 160c Mej. A. Friedrich. van Wassenaar. Rijndijk 72 Mej. Th. Verdegem, van Den Haag. Leidscheweg 94 J. M. Meijster en gezin, van Harenkarspel, Schoolstraat 112 Mej. V. A. C. den Elzen, van Stompwijk, Kniplaan 2 Mej A. Nab. van Zeist, Veurscheweg 120 F. C. van Heusden. van Veur, Veurscheweg 130. Vertrokken M. G .Emeis, Wijngaarden laan 20, naar 's Gravenhage, Elize van Kal- kenstraat 52 Mej. J. P. Zwartjes. Leid scheweg 200. naar Aalsmeer, Mjjnsheeren- weg 60 Mej. A. Zwijnenburg. Burg. Ver- nèdepark 62, naar Loenen, Vischmarkt B 53 Mw. Wed J. van Os, geb. de Bruin met dochter. Papelaan 164. naar 's Gravenhage, van der Parrastraat 11a. Bijeenkomst „De Hanze". De R.-K. Middenstandsver. .De Hanze" vergaderde onder leiding van den heer G. Schrama. in het. R.-K. Vereenigingsge- bouw. Prof. Beyersbergen van Henegou wen O.SC. hield zijn derde lezing over het onderwerp „Modefrie geloofsvervol ging"- Met een opwekking tbt de katholieken van Nederland om één te blijven tot be houd van het godsdienstig leven, tot be houd van orde en vrede in Nederland, be sloot spr.. De voorzitter dankte prof. Beyersbergen van Henegouwen en hoopte, dat de vrucht van deze lezing mag zijn. een hechte aan eensluiting van het katholieke volk, opdat ons land voor verschrikkingen als in de lezing geschetst, mag bewaard blijven. Het bestuur deelde mede, dat naar aan leiding van klachten omtrent den tele foondienst en den dienst van het postkan toor, de aandacht der bevoegde autoritei ten hebben. Tot bestuurslid van „St. Barbara" werd gekozen de heer J. W. Zwetsloot. Bij de Geref. Kerk. Onder groote belangstelling heeft ds. M. P. Feringa, gekomen van Moerdijk, gister avond zijn intrede gedaan in de Geref. Kerk alhier. Onder de talrijke aanwezigen waren de burgemeester, dr. H. J. Honders, Ned. Herv. predikant alhier, en deputatie van de Classis Leiden, eveneens van de Geref. Kerk van Klundert. ds. J. H. Houtzagers van Voorschoten als consulent en bevestiger en ds Verkuyl van Leiden. Alvorens tot zijn predikatie te komen, hield ds. Feringa een korte inleiding, waar in hij een uiteenzetting gaf van zijn komst naar Wassenaar en zijn overleden voorgan gers wijlen ds. F. A. van der Heyde en dr. J. C. Rullmann herdacht. Hierna koos hij als tekst Efeze 2 2022, waarbij hij sprak over den opbouw, den grondslag en de bestemming der Kerk. Ds. Feringa besloot zijn predikatie met toespra ken tot B. en W. en de afgevaardigden van de classis Leiden, verklaarde dat hij gaarne in het Christelijk gemeenschapsleven hier ter plaatse, zijn taak zal vervullen en sprak een zegenbede uit voor zijn nieuwe ge meente. Namens Kerkeraad en Gemeente riep ouderling P. Meedema ds. Feringa een har telijk welkom toe. wat ds. Broekstra van Rijnsburg voor de classis Leiden deed. Toe gezongen werd Ps. 134, vers 3. Feestavond der V.A.R.A. In het geheel bezette Centraaltheater hield de V.A.R.A. een groote en goedge slaagde propaganda-feestavond. De mu ziek werd verzorgd door de geluidsinstal latie van het technisch bureau J. H. P. Stolk alhier en door de V.A.R.A.-medewer ker Louis Kapper. Na een propaganditisch openingswoord van den afdeelingsvoorzit- ter, den heer v. d. Laan. traden Kees Pruis en zijn ensemble met veel sucoes op. De propagandist de heer F. A. Hof uit Hilver sum hield nog een uitvoerige rede «n wekte krachtig op tot het lidmaatschap. Jaarvergadering „Roode Kruis". In den grooten Ouden Deijl werd de Jaar vergadering gehouden van de afd. Wasse naar van het Ned. Roode Kruis. De voorzitter, de heer jhr. W. K. von Weiier, opende. De financiën waren altijd.goed. dank zij het zuinige beheer van de penningmees ters de heeren v. d. Does de Bye en Pfundt, dank zij ook den heer Fegtelee. die als de kas werd bedreigd de noodige gelden bijeen wist te brengen. Spr. stipte den teruggang der contributies aan. Gelijk de toestand der afd. bleef ook de opbrengst der collecten stabiel. Met voldoe ning gewaagde spr. van de onderscheidin gen. welke te beurt vielen aan dr. Baart de la Faille en den heer Ollj. Het aantal onge lukken in deze gemeente in de laatste jaren is gelijk gebleven. Spr. herinnerde aan het défilé voor de Koninklijke familie op Zaterdag 12 Sep tember. waaraan negen leden der trans portcolonne en negen helpsters deelnamen. De secr. de heer Pfundt las de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Ingekomen stukken waren o.m. een schrij ven van het hoofdbestuur betreffende de aanstelling van dr. Weerenbeck als eonw mandant van de transportcolonne en een houdende dankbetuiging voor de medewer king bij de huwelijksvoltrekking van het Prinselijk Paar. Goedgekeurd werd het jaarverslag van den secretaris. Het ledental was op 31 Dec 1936 227 en 3 donateurs. Het financieel ver slag gaf aan f. 2822 aan inkomsten, inclu sief het batig saldo van vorige jaren ad f. 1162,93. f. 1541.43 aan uitgaven, dus een batig saldo van f. 1280.57. Het rapport van de kascommissie, welke commissie bestond uit mej. De Bode en de heeren Helle en Kieviet gaf aan dat boeken en bescheiden waren gecontroleerd en alles in orde was bevonden. Het financieel ver slag werd goedgekeurd; de voorzitter dankte den heer Pfundt hartelijk. De aflr. bestuursleden, de heeren jhr. w. K. von Weiier en jhr. W. E. van der Does de Bye, werden bij accl. herkozen. Aangewezen werden als afgevaardigden .-.aar de alg. vergadering de heeren von Weiier en Pfundt, als hun plaatsvervangers de heeren De Blécourt en Fegtelee. Een voorstel tot uitbreiding van het be stuur werd aangenomen; gekozen werden I de heeren H. Bakker en dr. Weerenbeck. Hierop volgde sluiting. Wassenaarsche Postduivenclub Duivensport. Onder voorzitterschap van den heer K. I. Waasdorp hield bovengenoemde post- duivenvereeniging een ledenvergadering. Besloten werd de duiven tegelijk te doen lossen met die van den Zuiderbond Als opleervluchten werden vastgesteld 21 Maart Delft, 28 Maart Overschie, 4 April Barendrecht en 11 April Breda. Van dit laatste station wordt tevens een extra- prljsvlucht georganiseerd. Vervolgens werd het programma afgewerkt, zooals de Zui derbond dit aangeeft. Als inkorflokaal werd aangewezen de localiteit van den heer P. Bouwmans, Bloemluststraat 1. daartoe welwillend ter beschikking gesteld. Tevens werden de kasprijzen vastgesteld en werd besloten de tusschenvluchten niet te laten gelden voor de kampioenspunten. Ook de poules werden vastgesteld van 1 5. De kampioenschappen zullen worden ver vlogen over het hoogst aantal punten be haald met één duif en het hoogst aantal punten, behaald met drie duiven. Tot. 500 K.M. afstand zal worden gevlogen 1 prijs op 5 duiven en boven de 500 K.M. 1 prijs op 3 duiven. Staande de vergadering werden door diverse leden voor verschillende vluchten waardevolle prijzen geschonken en toege zegd. De voorzitter stelde voor Iedere vlucht in I het buitenland tot en met Orleans een jonge duif beschikbaar en wel telkenmale aan de laatste prijswinnende vogel, met de bedoeling, dat minder fortuinlijke liefheb bers. zoodoende ook in het bezit zullen ge raken van goede vliegvogels. Alleen is er bedongen, dat geen liefhebber meer dan twee jonge vogels kan winnen. De behaalde kampioenschappen zullen worden beloond met waardevolle medailles. Tot vaste leden der inkorfcommissle werden benoemd de heeren Bouwmans, Brouwer en Versteeg en de klokkencom- mlssie werd aangevuld met den heer Bouw mans. Het klokkenstellen zal plaatsvinden des Zaterdags te 3 uur terwijl werd besloten bij wijze van proef niet-leden der vereeniging of van den Bond aan alle verzendingen zoowel in het binnen- als het buitenland te laten deelnemen, mits dit door die personen vooraf schriftelijk wordt verzocht. Na rondvraag volgde sluiting. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking Vertrokken; S. J. Koek, n. Woubrugge. Gevestigd: J. P. Borst, v. Nieuwkoop. 7710 onze 350 soorten BEHANGSEL, welke uitblinken door hun warme, rustige kleuren, van heel licht tot ddnkere tinten, hebben wij ook nog verschillende andere collecties. 7732 O.a. R. D. Symphonie Decoratief enz. - Een goed be hangsel vanaf 10 ct. per rol. ALLEEN DE 3 EENEN KAN DIT AANBIEDEN! NOG STEEDS HET BESTE ADRES VOOR UW is bij 7719 Haarlemmerstr. 21. Telef. 1063 Prima kwaliteit. Billijke prijzen Raadpleegt Uw Erkenden POND THEE VOOR HALVEN PRIJS bij aankoop van f1.25 winkel waar (uitgezonderd suiker en Margarine). 7731 Nieuwe Rijn 47/48 - Tel. 1399 Stationsweg no. 3 - Tel. 3655 Geversstraat no. 81 - Tel. 1991 Bij bekende Levensverzeke ring Mij. kan „bij gebleken geschiktheid" een beschaafd en energiek persoon als geplaatst worden. Slechts die genen gelleven te solliciteeren, die overtuigd zijn over orga- nisatorischen en acquisitori- schen aanleg te beschikken. Brieven met uitv. inl. omtr. leeftijd enz. worden Inge wacht onder No. 7694 Bureau van dit Blad. LEIDEN: Oude Vest 55, Tel. 880 - P.K. Koorsteeg 26, Tel. 514 - Hoogewoerd 42, Tel. 3390 - Van der Waalsstraat 19, Tel. 3717 - OEGSTGEEST: De Kempenaer- straat 87, Tel. 2411 - NOORDWIJK: v.h. VAN DER HORST, Kerkstr. 64, Tel. 100 ALPHEN a. d. RIJN: Prins Hendrikstraat 29, hoek Zaalbergstraat, Tel. 348 KATWIJK AAN ZEE: Badstraat 4, Tel. 313. 7712 Biefstuk 65 Ossenhaas 75 Ossentong 45 Rosbief 5560 Ribstuk 55 Riblappen 50 Doorreg. Rund.lapp. 45 Mager. Rund.lapp. 45 Dik Niervet 45 Gedraaid Rundvet 35 Soepvleesch 40 Schenkelvl. m. b35 Gehakt 35 bij 3 pond 95 Varkensfricandeau 5560 Filet 60 Rollade 50 Carbonade 40 Rib-Carbonade 45 Lende Carbonade 50 Varkenslappen 50 Vcrsche Worst 38 Mager Gerookt Spek 35 Versch mager Spek 35 Dik versch Vet Spek 30 Gerookte Kinnebak 28 Vet Gerookt Spek 30 Gesm. Rundvet 45 Gesm. Reuzel 45 Vj pd. Ham Procureur Ontbijtspek Leverworst Rookworst Boterh .worst 30 14 ct. p. ons 10 ct. p. ons 30 ct. pond 35 ct. pond 17 ct. p. ll* p. Gekookte lever 12 ct. p. ons Rookvleesch 18 ct. p. ons Tongenworst 25 ct. p. Vi p. Rauwe Rookw. 38 ct. p. p. Gekookt Spek 19 ct. p. V» p. Berliner Leverw. 15 ct. p. ons Lunchham 16 ct. p. V* p. Snijworst 10 ct. p. ons Bloedworst 22 ct. p. p. Kalfsfricandeau Kalfslanpen Rauw Kalfslever 65 Kalfsnicrstuk 50 Kalfs Rollade 45 Ka»fstongen - 5055 I Kalfs Gehakt 40 5055 Kalfs Oesters 75 25 ct. p. st. Kalfs Poulet 45 met een goed-onderhouden, blinkend-wit geoit. GebruiK regelmatig PASTOL, het Nederlandsche tandmiddel, dat zoo veilig is en zoo goed. Nooit krast Pastol het glazuur; het gevaarlijke tandsteen wordt. ópgelostl Gebruik Boldoot's Pastolen een rij blanke tanden is de paarlen- kroon van Uw schoonheid I d doo! 20 DOLDOOTS enIOclv Goedkoopst adres voor Verfwaren. - Rauwe Lijnolie bij afname van 50 L. a f. 0.20. Stopverf f. 4.25 per bus 50 Kg GROOTE PARTIJEN VERFWAREN IN VOORRAAD. Loodwit - Zinkwit Vraagt prijsopgaaf. ELECTR. VERFMALERIJ A. VAN DER KWAST Co' Janvossensteeg 43/45 - Telef. no. 995

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8