JECDVITDl Uit de Omstreken [EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag tl Maart 1937 ouita DE 2 DAAGSE (jngenburger—Koomans, Laag Boskoop 16 J. Oudljk, Goudsche rijweg 54 Th. P. Sadder, Emmakade 19 D. Pellekooren foorkade 74 J. Degenkamp, Rldderbuurt jj - A. C. v. d. Hoek, Zijde 240 J. Smit Voorkade 24 J. Kastelein, Galerij 3 j. Kramer, Laag Boskoop 10 P. J. v. d. jouw, Berkenweg 11 H. Baars, Galerij 1 p. Dullemeyer, Zuidwijk 25 C. Roos Valkenburgerlaan 15. Vertrokken: Wed. Verbrugg, naar Am- iterdam S. Stroek naar Delft W. van jngen, Dordrecht L. Koets, naar Wad- jlnxveen P. E. Müller, naar Duitschland _Th. M. Blom, naar Alphen S. X. Schor- tnghuis naar Engeland P. J. v. Wilgen, aaar Alphen J. Brouwer, naar Doetln- tiiem Th. Nederhof, naar Alphen N. H'llschut, naar den Haag C. M. Broers, naar Alphen J. H. Hehewirth, naar Delft H. G. C. Laureysen, naar Rotter- jam P. H. v. d. Hoorn naar Haarlem 0, Prins, naar Hillegom H. Hardus naar Oouda Wed. C. v. Lintv. Drlelen, naar Haarlem A. W. ELsholz, naar Engeland H. Hoedemaker, naar Amersfoort J. ran Dorp, naar Waddlnxveen J. H. Ver- gragt. naar Oegstgeest D. Windhorst n. Alphen C. J. Egglnk, naar Ned. Indlë Wed. C. F. Middelkoop, naar Gouda. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, zoon van J. v. d. Kooy en C. M. v. Hemert Cornells Fran- tiscus, zoon van A. A. Pouw en C. v. d. Kley Johannes Adrianus, zoon van J. Degenkamp en M. M. Fase Elizabeth, dochter van Chr. de Bruin en A. Verhoek, Geslaagde uitvoering van „Hou Vast". De gymnastiekver. „Hou Vast" heeft on der leiding van den heer Zuydam uit Alphen in „Flora" haar jaarlljkschen turn- svond gegeven. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer W. M. de Vos, nam het programma, waaraan weder de grootste sorg was besteed een aanvang. Ook ditmaal oogstten de diverse oefeningen zeer veel bij val en een hartelijk applaus! Een geanimeerd bal besloot dezen goed- jeslaagden Hou Vast-avond. In een buitengewone ledenvergadering ran de Coöp. Brood- en Verbrulksver. .Vooruitgang" werd het bestuursvoorstel omzetting van de Coöp. Ver. in Naaml. Ven nootschap na breedvoerige discussies ver- rorpen. - Voor Zondag 14 Maart zal de Zondags dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. Voor het diploma Kantoorstenograaf 130 lettergrepen per minuut gedurende 10 minuten systeem „Groote" slaagden de dames C. Stolker en A. Vermeulen en de heer W. Turkenburg, leerlingen der handels- tursus alhier, leeraar de heer A. H. van Berkum te Alphen aan den Rijn. Tot onderwijzer aan de Chr. school aan de Nieuwstraat alhier is benoemd de heer D. Both, onderwijzer aan de Chr. school aan de Rozenlaan alhier. Jecovifol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers on drogisten f 0.75 per flacon. 7700 (Ingez. Med.) HAZERSWi GEMEENTERAAD. Wijlen de heer Buitenhuis herdacht Nieuw Raadslid De schoolgeld invordering. De raad vcrgaderde.De voorzitter wijdde eenige woorden ter nagedachtenis aan het overleden raadslid, den heer Buitenhuls, die staande door de leden werden aange hoord. Niemand had kunnen vermoeden toen onlangs wethouder de Bruyn slscheid nam, aldus de voorzitter, en ook heer Buitenhuls daarbij tegenwoordig ras, dit ook zijn laatste vergadering zou lijn. We zien hier de verschrikking van den dood. Met veel waardeering zullen wij hem blijven gedenken, voor alles wat hij tijdens njn leven voor onze gemeente is geweest tn heeft gedaan. Hij was een man van reinig woordep, doch zijn adviezen waren ?oed doordacht en werden dan ook op ioogen prijs gesteld. Moge God zijn weduwe ■0 kinderen goed en nabij zijn en hen troosten in het groote veries! De secretaris, de heer B. den Braver, las de notulen, die goedgekeurd werden. Onder de ingekomen stukken was een khrijven van den heer W. van Klaveien, die als opvolger van wijlen den heer Bui tenhuis, zijn benoeming tot lid van den temeenteraad aanvaardt. Medegedeeld werd dat voor steun B. was ontvangen f. 1149.697» en uitgekeerd I 1069.10'/», batig saldo alzoc f. 80.59. Tot leden der commissie voor het nazien der geloofsbrieven van het nieuw benoem den raadslid, den heer W. van Klaveren, verden benoemd de heeren Jb. de Kort, N. p. Kaptein en M. Noordam; de eerste ver- baarde de stukken ln erde. Een voorstel tot onbewoonbaar verk'.e- ';ng van de perceelen D 315 en D 317 werd Bet alg. st. aangenomen, evenals het voor stel tot wijziging van de verordeningen op de heffing van begraafrechten en op de dgemeene begraafplaats, zoomede de 'aststellmg van een instructie voor den •Kichter van de algemeene begraafplaats. De alg, politieverordening werd aange wild met een artikel, dat het beplakken hu panden, schuttingen, scheuren enz., toomede het vervoeren van plakmateriaal hrbiedt, zonder toestemming vah B. en en den eigenaar. Het kohier van de hondenbelasting voor *t jaar 1937 werd vastgesteld op f. 492.—. Daarna volgde benoeming der leden' van stembureaux. In de plaats van den heer Th. de Ruyter, die voor zijn benoeming "t lid van de commissie van schoolver- Wm heeft bedankt, werd gekozen de heer E A. Jacobs. Een voorstel van B. en W. om het voor pot aari de bijz. scholen te bepalen op 891 per leerling werd met alg. st. goed- leteurd (jaar 1937) en dat van de U.L.O. VI. 17,22. /oorstel tot vaststelling van een veror- wnlng op de heffing en een op de invor dering van schoolgeld: R.K. School (Groe- fMljk) 169 leerlingen f. 114060; Idem 'Ooetbuurt) 142'/« leerlingen f. 800.— Chr. thool (Rijndk) 160 1/4 leerlingen (door tirn. te innen) f. 1142.26; R.K. school Dovpi 126 leerlingen f. 899.70; Chr. school horp) i86 leerlingen f. 843.20; Herv. school 'dorp) 102 leerlingen f. 622,40; U.L.O. knool (dorp) 33'/4 leerlingen f. 262.40. Een voorstel tot wijziging van de begroo tten, diensten 1936 en 1937 na toellch- '®8 c'oor den voorzitter aangenomen, la "Bdvraag volgde sluiting. In de bestuursvergadering van de Chr. Hist. Jongerengroep, alhier zijn als be stuursleden gekozen de heeren M. Jansen, vorzitter. L. Plalsier le secr en de dames Joh. Fase, 2e secretaresse. G. Diephout, cenningmeesteresse en de heer P. Verheul alg, adjunct. KOUDEKERK. Vergadering der N.S.B. In de zaal van het café v. d. Spek aan den Rijndijk vergaderde de N.S.B.als spreker trad op de heer Hendriks van Ouderkerk a. d. IJsel. De heer C. van Leeuwen sprak een wel komstwoord. Hierna besprak de heer Hen driks de regeering Colijn en wat deze re geering tot stand heeft gebracht; vervol gens het verkiezingsmanifest van de A.R. van 1933 waarvan niets is terecht gekomen. De S.D.A.P. kan men gelijk schakelen met de communisten, aldus spr. Kan de N.S.B. beschuldigd worden van overdrijving? Duizenden zaken bankroet, 500.000 werkloozen enz. en dat alles ondanks de resultaten van het boek „Het werkende land". Zijn wij als gelijkwaardige schepsels op de aarde gekomen? Neen, aldus spr., men heeft goede en kwade elementen en gelijke rechten moeten leiden tot verderf. Mussert heeft het Nederlandsche volk wakker ge schud en tienduizenden hebben aan zijn oproep gehoor gegeven. Alle andere partijen werken tegen de N.S.B. Zij zijn cr bang voor, maar vriend en vijand aldus spr. ge- looven in de uiteindelijke overwinning. Het Ned. volk behoeft niet verloren te gaan. Legt allen partijstrijd af en geeft elkander de hand. De heer van Leeuwen dankte den spreker. Na gedachtenwisseling werd staande het le couplet van het „Wilhelmus" gezongen. LEIDERDORP. Loop der Bevolking. Gevestigd: R. H. Dewald en gezin, Ko- nlngstr. 36 P. J. v. Kampen, Aehthove- nerweg 43, J. de GraagDe Wit, Ruige- gade 2 J. Braam, v. d. Valk Boumanweg 34 F. van der Horst, Hoofdstr. 49 (inw.) G. Koning, Hoofdstr. 37, J. Kraije- steijn en gezin, Dr. de Bruynestr. 22. Vertrokken: P. van der Hoeven n. Lei den, Willemshof 3 P. Kik en gezin n. Wassenaar^ Zijdeweg 48 B. B. Linden- burg n. Lelden, van 't Hoffstr. 30 G. Guldemond en gezin, n. Leiden, L. Rijn dijk 35 L..Boers, n. Leiden, Parkstr. 17. Burgerlijjce rStand. Geboren: Cornells Dirk, z. v. C. M. Koet sier en M. Binnendijk Elsje. d. v, J. v. d. Linden en W. Klinker. Overleden: M. E. Wijnbeek, 84 j., weduwe van L. W. van Giessen. Het aantal stemgerechtigden voor de a.s. verkiezingen is vastgesteld op 1494. geld voor het gewoon Lager-Onderwijs werd opnieuw vastgesteld. Geheel is rekening ge houden met een drietal door Ged. Staten gemaakte opmerkingen ten aanzien van deze verordening. Ged. Staten deelden mede dat de betrekking van brugwachter gevoe gelijk door een capitulant kan worden ver vuld, met dien verstande, dat de aan te wij zen candidaat aan bepaalde eischen van scholing en geoefendheid zal moeten vol doen. De Raad besloot op voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener caputilanten- verordening. God. Staten hadden den In druk, dat de voorziening ln de vacature van ontvanger sleepende wordt gehouden. De Voorzitter zegt dat thans tot de benoeming van een nieuwen ontvanger kan worden overgegaan. De heer A. C. Westen werd nu met alg. st. tot gemeente-ontvanger be noemd. Het deed den voorzitter veel genoe- ,gen dat de Raad met alg. st. tot deze be noeming is overgegaan. De heer Westen heeft in de jaren dat hij als ambtenaar ter Secretarie te Leimulden werkzaam ls. ge toond een bekwaam ambtenaar met een aangenaam karakter te zijn. De samenwer king ter Secretarie was dan ook steeds uit stekend. Besloten werd de benoeming te doen ingaan met Ingang van 1 April e.k. De Raad besloot met Ingang van 1 April a.s. aan den heer J. W. de Ren, eervol ontslag te verleenen als ontvanger der gemeente Leimulden. De voorzitter dankte den heer de Ren voor de wijze, waarop hij steeds de gemeente heeft gediend. Ongeveel elf jaren ls de heer de Ren ontvanger der gemeente geweest. Vooral het laatste jaar is voor den heer de Ren zwaar geweest. Naast het se cretariaat van twee gemeenten heeft hij op loffelijke wijze het ontvangerschap van twee gemeenten weten waar te nemen. De Raad besloot tot vaststelling van de veror dening op de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting over het belastingjaar 1937/'38, en aan het R.K. Par. Schoolbestuur voor het jaar 1937 een voorschot te verleenen op de vergoeding in gevolge art. 101 der L.O. Wet ad. f. 1240.—. Dit bedrag zal worden uitbetaald in 4 ter mijnen elk groot f. 310.Aan het Bestuur van de school met den Bijbel werd een voorschot verleend vpor het Jaar 1937 op de vergoeding Ingevolge art. 101 der L.O. Wet groot f. 500.uit te betalen in 4 termijnen elk groot f. 125. Na benoeming van leden van het Stem bureau voor de a.s. verkiezingen legde de heer A. C. Westen in handen van den voor zitter den bij de wet vereischten eed af. De voorzitter wenschte hem geluk en hoopte dat hij, evenals zijn voorganger de gemeente nauwgezet zal dienen. De voorzitter zeide dat de heer Westen thans beloond is voor het werk dat hij steeds met lof van zijn superieuren heeft verricht. De heer Westen dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Petrus Josephus, z. Van A. H. Straathof en M. J. Juffermans. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Loosdrecht, kazerne militaire politie, 'L. 'Dtélenlan naar Alke made D. 23, J-Ttej-yan H^aster, veehou dersknecht. De heer J. P. Nap, radio-centrale houder alhier en te Rijnsaterwoude, deelt ons mede. In verband met de vorige be lichten in ons blad, dat de intrekking van de Gemeentelijke vergunningen door hem persoonlijk op 30 Januari j.l. bij beide ge meenten aan B. en W. zijn aangevraagd, welke ontheffingen hem lntusschen zijn verleend. Ditzelfde is thans ook door hem gedaan in verband met de Rijksmachtiging. AALSMEER. Loop der Bevolking. Gevestigd: K. H. Spitse van Haarl.meer naar Dorpstraat 12; H. F. Bohncke van Amsterdam naar Ophellalaan 73; J. Nieuw koop van Haarl.meer naar Ophellalaan 46; D. v. Zljverden van Heemstede naar Pri- mulsstraat 53; G. J. Swlkker van Nieuwer Amstel naar Luwte 48. Vertrokken: J. v. d. Meer van O. E.-weg 47 naar Haal.meer Koekoekslaan 61; J. Verdegaal van Zwarteweg 78 naar Eemnes Wakkerend Ijk 242; R. Blokhuis van Aalsm- weg 487 naar A'dam Hoofddorpweg 22 III; Wed. C. den Hertog van O. E.-weg 418 naar Haarl.meer, Sloterweg 360. BENTHUIZEN. LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. De heer A. C. Westen benoemd tot ge meente-ontvanger Eervol ontslag als zoodanig aan den heer J. W. de Ren. De raad vergaderde. De notulen door den secretaris voorgelezen werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deed mededeeling van: 1. Schrijven van den Minister van O.. K. en W d.d. 14 Jan. 1937 waarbij wordt medegedeeld dat over 1933 aan pensioens bijdragen voor de onderwijzers verschuldigd is f. 275.40. In rekening ls gebracht f. 310 zoodat f. 34.60 alsnog aan de gemeente zal worden uitbetaald. 2. Schrijven van den geneesheer-directeur van het gesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom waarin wordt medegedeeld, dat de voor rekening van de gemeente verpleegde C. A. J. Flik- weert met proefverlof ls vertrokken. 3. Schrijven van Ged. Staten waarbij het raadsbesluit tot verhuring der gemeente lijke rietlanden aan den heer L. C. van Poelgeest goedgekeurd wordt teruggezon den. 4. Schrijven van den Minister van Soc. Zaken d.d. 23 Jan. 1937 afd. W. en S. waar bij aan de gemeente een aanvullend voor schot op de subsidie uit het werkloosheids- subsidiefonds wordt verleend van f. 75. 5. Schrijven van den heer O. D. Offringa waarbij deze mededeelt, dat hij zijn benoe ming tot lid van de commissie tot Wering van Schoolverzuim aanneemt. 6. Schrijven van Ged. Staten waarbij de vertegenwoor digers der gemeenten bij de conferenties in zake de uitvoering van den vleeschkeurings- dienst worden aangewezen. De voorzitter deelt mede, dat de heer H. J. Visser de ge meente Leimulden zal vertegenwoordigen. 7. Schrijven van den Min. van Binn. Zaken afd. B.B. waarbij wordt toegezonden een afschrift van de gemeentelijke beschikking van de Ministers van Soc. Zaken, Finan ciën en Binn. Zaken, nopens de afrekening van de extra-bijdragen uit het werkloos- heidssubsidlefonds over het dienstjaar 1935. Een bedrag groot f. 1094.83 is alsnog aan de gemeente vla de Bank van Ned. Gemeenten uitbetaald. 8. De voorzitter deed mededee ling van het proces-verbaal van de op 23 Februari j.l. gehouden opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Van het Centraal Bureau voor Verificatie en Financieele Adviezen enz. te 's-Gravenhage is een rapport naar aanleiding van deze kasopneming ingekomen. Het rapport vol staat met te verwijzen naar de verklaring aan het slot van het proces-verbaal. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. besloten hebben om de concessie inzake het exploi- teeren van een radio-centrale t.n. van den heer J. P Nap in te trekken. De nieuwe con cessie is verleend aan den heer C. G. M. Spruitenburg te Amstelveen. De Raad stelde vast de gemeentelijke ver gunning voor het hebben en onderhouden van draden boven openbare straten, vaarten enz. ten behoeve van deze radlo-dlstrlbutie inrichting. De verordening op de heffing van school Op den hoek nabij het café van den heer A. v. S., had alhier door de gladheid van den weg een aanrijding plaats tus- schen een tractor met oplegger en een ge laden melkauto. Persoonlijke ongelukken hadden niet plast:, Beide auto's werden zwaar beschadigd en konden hun weg niet vervolgen. HAARLEMMERMEER. Aan het jaarverslag 1936 van het Car negie Heldenfonds voor Nederland ontlee- nen wij het volgende: N. Buizert, onderwijzer te Nieuw Vennen heeft 11 Juni 1936 een jongen gered uit 't water aan den Zuid-Buitensingel te 's-Gra- venhage, door gekleed te water te sprin gen. Als vergoeding van de geleden schade is hem een bedrag van f. 45.geschonken. Vanwege het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond, werd aan den heer J. H. Christlaans, veldwachter der gemeen te Haarlemmermeer te Zwanenburg, uit gereikt het vergulde dienstkruis wegens 30- jarigen trouwen dienst. De Geref. Knapenvereen. hield haar 18e jaarfeest in de Geref. Kerk te Nieuw Vennep. De eere-voorzitter opende; de lei ding berustte bij den heer E. Noort. De avond werd verder doorgebracht met voor drachten, samenspraken en inleidingen. De eere-voozitter, de heer Bernhard, sloot dezen mooien en geslaagden avond. HILLEGOM. NIEUWKOOP. Mej. E. S. Bochove te Woubrugge, se dert 1 Mei 1936 onderwijzeres in de nut tige handwerken en kweekelinge met akte aan de O.L. school alhier, heeft met ingang van 1 April uit deze betrekking ontslag gevraagd. WADDINXVEEN. Naast de bestaande vereen, voor zle- kenhuisverpleging, die ruim vijfduizend leden telt, is thans een neutraal operatie- fonds opgericht, dat ruim vijfhonderd leden telt. Een R.K. operatiefonds bestaat al eenige Jaren; deze fondsen bedoelen aan vullend OP te treden voor de meerdere kos ten van hen die niet in het Academisch Ziekenhuis te Leiden of Utrecht worden verpleegd. Het bestuur van dit operatie fonds is als volgt samengesteld: voorzitter dr. Hartog; 2e voorz. Ph. J. C. Dljs; secr. W. v. d. Berg; penningm.: H. Jenné; 2e penningm.: J. J. Troost; leden T. Ververs en W. Buitelaar. ZWAMMERDAM. Ter gelegenheid van het 60-jarig be staan der Geref. Jongel.-Vereen. „Mara- natha" alhier, werd ln de Geref. Kerk een herdenkingssamenkomst gehouden, waarin prof. dr. K. Dijk, voorzitter v. d. Jonge- lingsbond, als spreker optrad met het on derwerp: „Vaandel en vendel". Ook sprak de heer H. de Ruig, voorz. van de provin ciale afdeellng Zuid-Holland, over „Ar beidskampen" Naar beide toespraken werd met aan dacht geluisterd. Niettegenstaande het on gunstige weder was het kerkgebouw goed bezet. Aan de N.V. Margarinefabr. en Vet- smelterij v/h. Gebr. v. Dam (directeur H. K. C. v. 'tHof) alhier,- is bij inschrijving opgedragen de levering van een belangrijke hoeveelheid bak- en braadvet, die door de Regeering binnenkort zal worden gedistri bueerd voor werkloozen en armlastigen. Vanwege de Associatie van den straat weg GoudaBodegraven zullen ook ln het onder Zwammerdam gelegen gedeelte van dien weg nieuwe boomen, esschen en wil gen, worden gepoot. Eenige werklooze boomkweekers zijn daarbij te werk gesteld. De uitvoering geschiedt door de Ned. Heide Maatschappij ZOETERMEER. De totale uitgaven over 1936 van de diaconie der Ned. Herv. Kerk bedragen f. 3452,01. Vergadering der A. R. Kiesvereeniging De A. R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hield een openbare vergadering in de zaal van Sistermans. De opkomst was groot. Na opening door den voorzitter, den heer G. Troost, sprak mr. H. Bijleveld, oud- minister, .over; „Onze tijd en onze roe ping". Spr. besprak de A. R. beginselen en gaf zijn meening over diverse zaken, zooals de overheid, het huwelijk, de school, de kerk en Met gezin Tegenover opvattingen van anderen stelde spr. de A. R. beginse len en de ordeningen Gods. Na gedachten- wisseling sprak de voorzitter woorden van dank en verzocht steun voor den komen den verkiezingstijd. Mr. Bijleveld ging voor in dankgebed. De afd. van „de Hanze" heeft verga derd onder leiding van den heer G. B. Kroon, voorzitter. In de ingekomen stuk ken is herinnerd aan het 30-jarig bestaan der vereeniging in Mei a.s. Volgens de jaarverslagen is het ledental gestegen tot 80. De rekening sloot met een batig kas saldo van f. 236.41, de begr'ooting met een bedrag van f. 1093.31. De voorzitter trad periodief af en ls bij accl. herkozen. Een nieuw reclameplan van de Centrale is goedgekeurd. Een regeling voor wanbeta ling, ook van de Centrale, vond instemming en zal uitgewerkt wordn. De heer Mathot verzocht een bijdrag voor het fonds voor bijzondere nooden. De G. A. pleitte voor 't retraite-fonds. De afd. der Vara gaf een vroolijken avond, met medewerking van Kees Pruis, Stella Seemer, Emmy Arbons en Louis Kapper. Genoten is van humor en ernst. Men betoonde zich dankbaar voor het ge- bodene! De zaal van „Flora" was goed be zet. Het was een echte, vroolijke „Kees Jruis"-avond. Jaarvergadering Ver. tot Behoud en verbetering van den trekhond. De tweede voorzitter, de heer W. van Dijk opende deze bijeenkomst ln de zaal in de Zeesteeg. Het ledental bedrag thans 48 De secr., de heèr L. Bogaards, Tas de no tulen en bracht een opgewekt jaarverslag uit. Het financieele verslag van den pen ningmeester, den heer H. Haasnoot, sloot met een batig saldo van f. 19.79. De aftr. bestuursleden, de heeren A. van Duyven- voorde, L. Bogaards, B. Stljger en W, van Dijk Sr. werden met alg. st. herkozen. Ge- rulmen tijd verbleef men nog gezellig bij een. Na een verloting en rondvraag volg de sluiting Jaarvergadering Meisjesver. „Dient den Heere met blijdschap". Deze jaarvergadering werd in de Geref. Kerk gehouden. Het ledental is den laat- sten tijd zóó vooruitgegaan, dat de vereen, tot een splitsing ln afd. Noord en Zuid. moest overgaan. Van afd. Zuid is mej. J. Parlevliet presidente, mej R. van Brugge, secr., en mej. R. van Dijkhuizen penning- meesteresse; van dc afd. Noord zijn hel» resp. A. Ouwehand, mej. J, Verlint en mej. W van Leeuwen, Ds. Ingwersen opende, liet zingen Ps. 138 vers 1, las den 138sten Psalm en ging voor in gebed. Na een welkomstwoord volgden de verslagen, welke als samenspraken wer den voorgedragen. Ook het financieel ver slag was in opgewekten toon. Men kon op een aangenaam vereeniglngsjaar terugzien Mej. Corrle Parlevliet hield een inleiding Gewijde Geschiedenis over „Petrus". Dit mooie onderwerp werd gevolgd door be spreking. Er volgden een paar recitaties van de dames Jo Bonefaas en Pleuntje Poot: „Zoo ik niet had geloofd" en „De dag des Heeren". Een dameszangkoortje zong een paar liederen, getiteld „Ik heb' geloofd en daarom zing lk" en „Bij 't Kruis". Dan volgde een propaganda-sa- menspraak door drie personen, die bijzon der in den smaak viel. Nu werd het lln- fenspel gedaan. Na de pauze kregen do afgevaardigden gelegenheid tot compli menteeren. Een prozastukje van mejuffr. Annle Parlevliet en enkele voordrachten kwamen nu aan de orde. Mej. Gerda Gll- lebaard behandelde een opvoedkundig on derwerp: „De rijpende jeugd". Het koortje zong nog ,,'t Is middernacht", en „Zalig alleen'.' Veel succes oogstte het spreek koor „Holland", waaraan 10 meisjes deel namen. dit werd flink voorgedragen. Ds. Ingwersen bracht allen dank, die aan het welslagen hadden meegewerkt. In 't bijzonder werd een woord van dank ge bracht aan enkele J. V.-leden, die zich ver dienstelijk hadden gemaakt. Na 't zingen van Ps. 105 vrs 24, sloot ds. Ingwersen dit! gezellig en goedbezocht samenzijn. Ledenvergadering Geref. Mannenver. Deze bijeenkomst werd in de consistorlo van de Geref. Kerk gehouden onder voor zitterschap van den heer D. de Haas. die opende. De heer W. Kroon hield een inlei ding uit Genesis. De voorzitter, de heer de Haas, was aan de beurt van verplichte af treding; in zijn plaats werd gekozen het Bestuurslid Jac. Guyt. Tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Rijsdam, waarna slui ting volgde. De heer W. Mooyekind, bestuurslid (penningm.) van V. V. V. heeft als zoodanig beuanko. LISSE. Ds. H. Ligtenberg, predikant bij de Geref. Gem. alhier heeft voor het beroep naar Terneuzen bedankt. alleen VRIJDAG cn ZATERDAG. Chola Toffee met vlceibr.re vulling nu 2 ons voor 15- Een Heerlijk schuimend stuk Toilet zeep van 't Klaverblad voor 7. 7693 DE K.W. BIJENKORF, Katwijk. KATWIJK AAN ZEE. MONDORGELORKEST „DOOR VRIENDSCHAP HEREENIGD" Muziek van Katwijlcers op de gramophoon? In aansluiting op ons verslag over de schitterende uitvoering door „D. V. H." ver leden week in de Zaal voor Prot. Belangen gegeven, vermelden wij nog, dat den direc teur, den heer D. van Wouw, het verzoek beeft bereikt van een bekende Gramofoon- ulatenfabriek om twee der grootste suc cesnummers door het Katwijksche orkest gespeeld, „de Grande Fantasie uit de Opera Stradell? van von Flotow' en „de Ouverture uit de Opera Troubadour van Verdl" op gramophoonplaten te mogen op nemen. De heer van Wouw, die deze num mers speciaal voor Mondorgel-orkest heeft bewerkt, zal, als auteur van deze arrange menten hoogst waarschijnlijk zijn toe stemming daartoe verleenen. Do mogelijk heid bestaat dus, dat binnenkort alom in den lande deze zeer mooie orkestmuziek van onze Katwljkers ook in de huiska mers zal kunnen worden beluisterd. NOORDWIJK. Aan het jaarverslag 1936 van 't Car negie Heldenfonds voor Nederland ontlee- oen wli het volgende: C. A. Watervis, kapelaan alhier, heeft S Nov. 1935 een jongetje gered uit de Schie, door, vastgehouden bij de hand, gekleed te water te gaan. Het water is diep en zeer vuil, wijl daarin riolen loozen. Als beloo ning is hem een vouwbeen met inscriptie geschonken. NOORDWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der Noordwijksche Reddingsbrigade. In hotel „Victoria" hield de N. R. B. haar 16e jaarvergadering, onder leiding van haar eminenten voorzitter, dr. Hermanides. Deze verwelkomde in het bijzonder, dr. de Graaf die als nieuw toegetreden lid voor 't eerst aanwezig was en sprak de hoop uit. dat hij ook steeds actief aan het werk der Brigade zal blijven deelnemen. Spr. wierp een terugblik op de voorbije jaren en ves tigde de aandacht op de aanleidende oor zaak van de oprichting der Brigade op 9 Maart 1921. Veel wederwaardigheden zijnl nadien ln het Brigadeleven gepasseerd, maar veel ls ook gepresteerd door de wer kende leden, het lijvig en keurig archief van den heer S. Verloop ls hiervan de stille getuige. Spr. vertrouwde, dat allen het bestuur krachtdadig zullen blijven bij staan, om het werk van naastenliefde, in goede saamhoorigheid te blijven beoefe nen tot heil der gemeenschap. De notulen werden onder dank vastge steld. Het jaarverslag van den secretaris wees op een zeer actief Brigadeleven. Er werd een cursus E. H. B. O. gegeven met 42 deelnemers, waarvan er 5 Maart 1.1. 20 slaagden t.w. 10 Brigadeleden en 10 leden van'het personeel Zeebad. Een mooie uit slag en goede waarborg bij onverhoopte on gevallen in onze badplaats tijdens 't zo merseizoen! De seincursus onder leiding van Jo v. d. Bent, had een zeer goed ver loop. Zwemoefeningen werden gehouden aan het strand, te Sassenheim en ln den Haag. het ledental bleef 192. Het jaarver slag van den penningmeester gaf aan een 'otaal bedrag van f. 1165.68 met als bat-g saldo f. 56.77. In de verzekeringskas voor de leden werd dit jaar weer bijgestort f. 200 en deze bedraagt thans f. 3044.21, het Tom fonds bezit f.257. De kascommlssie had alle 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7