Oplossingen Goede oplossingen ANEKDOTEN CORRESPONDENTIE der raadsels uit het vorige nuuimer. 1. Het licht. 2. Menschen die kleurenblind zijn. 3. De neus van schoen of laars. 4. Groenland. 5. Assen Delft Assendelft. 6. Sneeuwklokje wees eeuw koe juk leeuw neen. 7. Vol - ledig volledig. 8. 11 dus elf. dor raadsels ontvangen van: Geertruida Blote, Annie Keljzer, Wim Keijzer, Rietje Keijzer, Piet Lagas, Corrie Plaizier, Jan Plaizier, Sofia Verboon, Mien van Rooyen, Cornelis Ouwehand, Jo Wasse naar, Piet Bik, Rietje Laman, Paulus La- man, Wim Laman, Alida Stikkelorum, Jantje Schouten, Corry Kret, Daniël Op- ten d rees, Abram Smit, Ans Hart wijk, Tine van der Pot. Ali Verschoor, Bep Groenhuy- zen, Mien Groenhuyzen, Gonnie Vens, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Corrie Poeliejoe, Saartje Poeliejoe, Johanna Outshoorn, Wim Nieuwenburg, Loekie de la Bije, Willy van Rijn, Jopie Voogdt, Marietje Hoppen brouwer, Geeske Koolstra, Elly van den Boog-aart, Bep Wiel inga (zie corresponden tie), Truida Overduyn, Clazina Rijling, Dirkje van Vegten, Greta van Vegten, Triena van Vegten. Rie Harte velt. Prijna Hartevelt, Jannie Hartevelt, Cootje Harte- velt. Hans Chaudron, Mappy Rührwiem, Freek van der Loo, Gretha Hulsbos, Jan Hulsbos, Corrie van der Loo, Frans de Water. Mientje de Water, Coba Verlind, Jaap Kruit, Dientje Olivier, Karei Seriier, Herman Seriier, Johanna Seriier, Rietjé Kettenis. Doïus de Geus, Kees de Geus, Anneke Sloos. Meintje Kasbergen, Jannie van Biezen, Ali Varkevisser, Greta Varke- visser, Kootje van Vliet, Wim Evers, Jo Drabbe, Jo Pracht, Cor Spoelstra," Cornelis Arbouw, AnsVollenga, Rie Vollenga, Ma- Tietje van der Linden, Bep Nieuwenhuysen, Loekie Favier, Mimi Favier, Wander van Es, Geertrui van Es, Rietje van der Meij, Jerrie van der Meij, Jacoba Crama, Geer- truy de Groot, Emma de Groot, Suze van der Spree, Nico Liebert, Marrie Liebert, Theo Brussee, Annie v. d. Staay, Leny Hart- wijk, Jack Gijzenij, Tini Gijzenij, Jan Bronsgeest, Gerda Nieuwkerk, Jan Uiter dijk, Ria Uiterdijk, Sari Akkerman, Wim Zilverentant. Henny van Vliet, Mientje van den Berg, Abraham Fakkel. Corrie de la Rie, Trieneke van Maren, Oorry v. Mastrigt, Meiske Mulder, Alida van der Holst, Ben nie de Bruin, Toos Bouter, Bep Bouter. Rika de Graaf, Wim de Graaf, Piet Arnoldus, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet, Adriaan van Vliet, Bernard van Vliet, Marietje van Vliet, Marie Brokaar, Ida Maria de Graaf, Wim Nolles, Matthy Nolles, Frans Brug- mans, Bep Vos, Pieter Vos, Jannie Werk; een brief onvoldoende gefrankeeerd, waar voor strafport werd gevraagd, dus die is geweigerd; Corrie van der Breggen, Corrie Harteveld, Angenieta Siere. Ingezonden door Elly Jongmans. Een kleine egoïst (zelfzuchtige). Vader: „En Hansje heb je je broertje nu laten kiezen tusschen de 2 appels? Hansje: „Vader, ik zei hij mocht kiezen, de kleinste of niets, en toen koos hij de kleinste. Ingezonden door Wim Nolles. Onderwijzer: „Hoe komt het Marietje, dat je geen huiswerk hebt gemaakt? Marietje: „Och meester, mijn moeder had zoo'n erge hoofdpijn". Ingezonden door Mien Groenhuyzen. Die gulle oom! Frits: „Oom, ik heb vannacht gedroomd, dat ik een kwartje van u kreeg." Oom: „Zoo m'n jongen. Nu omdat je goed oppast, mag Je dat kwartje houden." Willen allen dit even lezen. Ik wou gTaag. dat jullie de volgende week de brie ven wat bijtijds Instuurt. Ik denk dat de meesten van mijne raadseljeugd, wel weten waarom. Ik werk altijd Woensdags 's mor gens en 's middags voor jullie, maar Woensdag 10 Maart zal dat niet gaan, niet waar? Nu wil ik zooveel mogelijk Maandag 8 en Dinsdag 9 Maart voor jullie werken en dan kan ik 11 Maart nog even vermel den wat ik 10 Maart apart over de post ontving. Dat is dus goed begrepen? Ik zal ook de Red L.D. verzoeken, mij alle brieven zoo spoedig mogelijk toe te zenden de volgende week. Wat een massa brieven! Het is heel wat te beantwoorden. Corrie Plaizier nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, het ls grappig hè, jij net een week vóór mij. Heb je veel plezier ge had. Cornells Ouwehand noem mij maar Tan te. hoor Jullie hebt dus een groote familie. Ben jij de jongst? Is Je broer erg ziek? Sophie Verboon en Mien van Rooyen jullie mogen samen inzenden en mij Tante noemen. Jo Wassenaar dat lijkt mij een bijzondere bloemvaas, die op een koolraap lijkt, is het de kleur of de vorm of beide van een kool raap. Alle nieuwelingen het zijn er heel veel ditmaal, daarom neem ik allen te zamen, zijn welkom. Allen zijn welkom, mogen mij Tante noemen. Van 11 jaar behoort men tot de kleineren, van 1116 tot de groote ren. Dit geldt dus voor alle nieuwelingen voor allen die mij vragen: mag ik mee doen? Bep en Pieter Vos. dus Pieter is overge gaan en Bep gaat van school af, wat ga je dan nog leeren? Truus Brugmans ook de oplossing sturen als je nieuwe raadsels inzendt. Ida Marie de Graaf mooie cijfers hoor op je rapport. Trieneke van Manen griep gehad? nu weer beter? ik miste je wel. Goed rapport hoor. Groeten aan Piet. Jack en Tini Gijzenij gelukkig verhoogd hè. Nu weer geheel beter? nu beiden weer naar school? Vijftal van Vliet jullie hadden je jarigen vader goed bedacht. Dus M. én B. beiden verhoogd, prettig hoor. Annie v. d. Staay als je het zoo erg druk hebt voor school behoef je geen brief te schrijven, de raadsels is al mooi genoeg. Toos en Bep Bouter dus de cadeaux warein naar genoegen zooals Bep schreef. Toos je trof leelijk weer, maar het is te genwoordig altijd leelijk weer. Alida v d. Holst ben je nu al wat gewend op de nieuwe school? och ja het is natuur lijk altijd eerst wat vreemd. Corry v. Mastrigt zoo heb je nu een fiets gekregen, ja dan kan je de brieven gauwer wegbrengen, dan dat je heelemaal moet loopen. Theo Brussee nog geen 10 jaar en nu al naar de 5de klasse dat is flink hoor. Jan Bronsgeest prettig dat je bent ver hoogd. Neen die school weet ik niet. Jan en Ria Uiterdijk, dus jullie zijn toch broer en zus, maar verleden schreef een, ik geloof Ria, Jopoe is een broertje van mij. Maar dan is Jopie toch evengoed een broertje van Jan. ,Nu weet ik alles precies. Sarie Akkerman ik heb ook al veel voor jaarsbloemen gehad, dus lk hoop dat het voorjaar met veel beter weer spoedig zal komen. Alida Stikkelorum neen ik schreef niet 2 jaar geleden, maar eenige jaren geleden, zoo precies bomt het er nu niet op aan. Jannie Werk gelukkig dat je vader weer geheel ls hersteld. Prettig om een mooi rapport mee thuis te kunnen brengen. Drietal Laman mooi zoo. alle drie ver hoogd. Is Rietje nu dus naar de hoogste klasse gegaan? en spelen de tweelingen al veel wijsjes op de mondharmonica. Jantje Schouten wel, wel, wisten ze al door de correspondentie in de kinderkrant dat je jarig was, hoe grappig Nu het is geen geheim nietwaar, de menschen mogen het wel weten. Tine v. d. Pot. ik heb je verleden week gemist, ik kreeg geen brief van je, je stuurt zoo trouw in, daardoor merk ik dan als je ontbreekt. Ik had je niet vergeten hoor Bep en Mien Groenhuyzen het was een keurige brief hoor Bep, jullie kunnen bel den goede brieven schrijven. Ja het heeft hier ook geonweerd, zoo vreemd, 's winters is men er niet zoo op voorbereid. Gonnie Ven het was toch nog een groote brief, want je had je heele rapport mei die mooie cijfers voor mij opgeschreven begrijp dat je het fijn vond goede cijl thuis te brengen. Saartje en Corrie Poeliejoe als Jullie van het bureau L.D. woont, dan wil ik t gelooven dat je er niet altijd zin in h om er heelemaal heen te loopen als zulk slecht weer is, en dan kletsnat tl te komen. Johanna Oudshoorn een goed elndr port en een zeer mooi getuigschrift,, wil je nog meer. En bevalt het je nu g op de Vakschool? ben je al goed gewem Loekie de la Bije je bent er vlug by, je Zaterdags dadelijk de raadsels oplost opschrijft. Jopie Voogdt heb je zoo'n lief hondje je zusje een poesje. Ik ben net zooals dol op dieren, heb altijd graag met jonge diertjes gespeeld, ze kunnen grappig zijn. Marietje Hoppenbrouwer noem mij m Tante Je vraagt of ik het druk heb al die kinderbrieven, ja zeker er is heel te lezen en te beantwoorden. Bep Wielinga je moet je naam onder raadsels schrijven, niet alleen op de veloppe. Ik hoop dat je gauw weer blai of zwarte inkt krijgt, ik vind roode I zeer vermoeiend voor de oogen Clazina Rijling zóó fijn vind ik nu om jarig te zijn, maar ik waardeer daa wel heel erg als men vriendelijk aan denkt. Wat voor kwartetspellen heb je! zijn er zooveel. Drie zusjes van Vegten zoo heerlijk te gaan verhuizen? Is het prettiger u je nu gaat wonen? Vier zusjes Hartevelt die arme Rie ziek dat zij naar het ziekenhuis moest, heeft zij toch zeker nog wel iets an behalve griep. Wie haar bezoeken mag, haar wel beterschap wenschen uit r naam. Matthi van Leeuwen tweemaal vreugde dag m één week, eerst jarig, wel gefeliciteerd hoor en toen nog hoogd, wat een goede week was dat. Coba Verlind daar werd een feestdag gemaakt, de meester jarig, geen hu si en verhoogd naar de 5e klasse. Drietal SerLier, Karei een grappige te ning met bijschrift had je voor mij maakt. Jopie heb je het boek al uit? 1 man ja nu wordt je al een groote joi nu je in de 3e klasse komt. Corrie v. d. Loo zoodra ik raadsels anecdotes noodig heb, zal ik er om gen. Dat was nog een aardig afscheid de juffrouw, voor haar een cadeaus toen jullie een tractatie. Rietje Kettenis, later krijgt je nii raadsel eens een beurt. Suze van der Spree natuurlijk is akelig als je vader In het ziekerihuis dat begrijp ik best. Ans en Rie Vollenga o ja hoor ik vet heel erg naar zachter beter weer, zo ik eens wat minder pijn zal hebben. Waiider van Es, neen het zijn niet a kinderen uit Leiden, in zóóvele do wordt het LX>. ook gelezen, ik heb raa jeugd in veel dorpen, te veel om op noemen. Ieder die abonnee van het L. mag meedoen, waar men ook woont. Geertruy en Emma de Groot aardij je allebei je rapport hebt opgeschr nu kon ik de mooie cijfers zien en b< pen dat jullie blij bent er mee. Marrie Liebert wel gefeliciteerd nu verjaardag. Dus Nico gaat dan naai ambachtsschool, weet hij al een bel vak dat hij wil leeren. En klein broetji volgend jaar naar bewaarschool? Jo Drabbe dat is wel een aardig ide je alle stukjes correspondentie aan jo richt, uitknipt, dan kan je die latei eens overlezen. Meintje Kasbergen hoe is het me zieke Oma. Wel toevallig dat je nu naar die datum vraagt, het is de vol week Woensdag. Anneke Sloos het is akelig weer daa je gelijk in, maar als je met vriend met de poppen en winkeltje speelt, 1 in huis toch ook wel prettig. Ah en Greta Varkevisser repetiti! altijd een drukke tijd, dan moet je zóóveel nakijken. Hoe was je moeder jaardag, ze was zeker erg blij me mooie cadeaux die jullie met vader gaan koopen. Wim Nieuwenburg hoe wordt de machine? al bijna klaar? Denkt er nu allen aan, leest het der correspondentie en stuurt de b bijtijds in. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS V. BOEK Den Haag, Joh. v. Otdenbameveidtla

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22