Ons Kort Verhaal IfIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag Maart 1937 „Wreede Liefde" JWhtekr-1 GEMENGD NIEUWS De strijd in Spanje CORRESPONDENTIE BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN door F. Janssens. Thuis, op den rommelzolder, had ik „Wreede Liefde" gevonden en het boek in ién ruk uitgelezen. Daarna geurde lk er mee bij mijn schoolvrienden. Daar was het dan ook een boek voor. Het ging over woeste mannen, mooie vrouwen en vooral over liefde. Ik leende „Wreede Liefde" uit aan Piet Klop, die in de bank naast mij zat. Zijn nieuwsgierigheidniet langer kunnen de bedwingen, begon Piet Klop er gedu rende de taaie boekhoudles in te lezen. Het boeide hem zóó, dat de leeraar hem snapte. Met een bedenkelijk gezicht bekeek deze het boek, las de titel, vervolgens een paar gedeelten en vroeg met een stem, die even dreigend als verwonderd was: Hoe kom jij aan dat boek? Geleend, meneer. Van wlen? I Van Smit, meneer. Toen bleef het stii. Ik wachtte, een beetje benauwd, af wat er gebeuren zou. Doch er gebeurde niets. De leeraar legde beslag op het boek en de les ging verder. Dat. was 's morgens. 's Middags was onze eerste les van .Jlitje", bijnaam voor een leeraar, die klein van postuur, meer hinnikte dan lachte. Toen „Hitje" ons doorzaagde over de beginselen der Staathuishoudkunde en derzelver nuttig- en noodzakelijkheden, schold ik Piet Klop zijn huid vol over zijn verraad. Het was dan ook niet vriendschap pelijk mij, door m'n naam te noemen als uitleener van „Wreede Liefde" er in te laten tippelen. Vent van niks, foeterde ik. Verwaterd bletenhoofd! (Plet Klop was pokdalig). Zevenmaal overgehaalde sijsieslijmer! Ineens schreeuwde „Hitje" kwaad om de weinige attentie, die ik zijn les schonk: - Smltje, je zit weer te praten! Je let weer niet op! Wat zei ik het laatste? Nou? Ik wist het niet. Heb je interessantere dingen, Smitje? Waar had Je het al zoo over? Vertel maar'ns. Kom, wat zei je. Zwijgen had nu weinig zin. We wisten llelmaal dat „Hitje" een taaie was in het Uithooren en je vaak de oprechtste dingen hgen je zin liet zeggen. Ineens moest ik {limlachen om een idée. Als ik zei, hardop, voor de geheele klas, wat ik van Piet Klop dacht, kreeg je natuurlijk reuze tumult. En dat was wel aanlokkelijk. Ik zei, begon ik dan ook, ik zei tegen Piet Klop: Zevenmaal overgehaalde sijsies lijmer! Een lachsalvo weerklonk. De leeraar hamerde het blad van zijn lessenaar krach tig op en neer om het rumoer te bezweren en gebood stilte. Hij keek niet malseh. Toen nam hij een stuk papier, schreef er wat op, gaf het mij en zei: Breng dit naar den Directeur en wacht op antwoord. Ik ging. Nu was naast de kamer van onzen Directeur een kleine wachtkamer, waar er was nog wel 'ns aanloop, je J noest wachten als het sein „in gesprek" stond. Het lichtje brandde rood en dus stapte lk de wachtkamer binnen Hallo Smitje!, begroette me een stem. Hallo Smit! Ook op het matje? Smit, een naamgenoot, zat een klas hooger en werd Smit genoemd. Ik Smitje, ter onderscheiding en omdat lk iets kleiner van stuk was. Een aanbeveling mee? vroeg Smit, toen lk het papier bekeek. Hij keek mee en we lazen: „Zevenmaal overgehaalde sijsies lijmer. Woorden van Smitje". Wat een flauwe klikspaan, dacht ik, nam mijn pot lood en schreef er achter: „Muziek van Hitje". Veeg dat maar uit. lachte Smit, daar krijg je nog mser last mee bij den baas. Doch ik had niets bij me om het uit te vegen en alzoo bereidde ik me voor om een méér dan ernstige vermaning plus boete doening in ontvangst te nemen. Intusschen was Smit binnen geroepen. Het. duurde nog al lang en het ging er frisch toe De Directeur schreeuwde als stond hij voor een régiment dragonders en ook Smit hoorde ik zich luidruchtig roe- ren. Eindelijk ging de deur open en de baas, rood van opwinding, vroeg me: Wat kom jij doen? Even een briefje afgeven, meneer Ja, leg het daar maar neer. Ik heb nu geen tijd En weg was hij. Wat een kans! Even zijn kamer inloopen voor het gezicht, toen naar het toilet, het briefje in snippers en terug naar m'n klas. —De Directeur zou het wel 'ns bekijken, zei ik nogal gezellig tegen „Hitje", en ik mocht gaan zitten. Na schooltijd schoot ik Smit aan. Waarom raasde de baas zoo tegen je? Omdat hij sterretjes zag, geloof ik. Verbeed je, gaat ie me te keer over een boek „Wreede Liefde" of zoo iets, dat ik zou hebben uitgeleend aan een jongen uit de lagere klas. Ik ken dat boek niet eens en ik zeg tegen de baas. dat er niets van aan is. Wat? buldert ie toen. nog onwaarheid spreken ook! en trekt van leer als een Idioot. Nog eens zeg ik: Ik ken dat boek niet meneer. U moet in de war zijn, mis schien moet U een ander hebben Toen hield hij in eens zijn mond en kijkt me aan met het stomste gezicht, dat ik ooit iemand heb zien trekken. Waarempel. zegt ie zoo bij zich zelf. dat kan. In elke klas zitten er geloof ik wel een of twee, die Smit heeten. En laat me gaan. Hoe vind je nu zóó iets? Krijg ik op m'n huid voor iets waar ik part noch deel aan heb. Maar als lk te weten kom wie dat boek wél heeft uitgeleend, dan is die knul nog niet jarig. Alle menschen! om er zoo, voor een ander, van langs te krijgen, ik zal hem leeren! We lachten. Ik het hardst. Plotseling keek Smit me vuil aan. Zeg, ben jij soms de eigenaar van „Wreede Liefde"? Ik maakte mijn tasch al slagvaardig. Smit was sterker dan ik, de eerste klap van mijn kant zou dus veel waard zijn. Ja, zei ik, tot vechten gersed. Smit bleef stilstaan, keek me dreigend aan. Dooh toen legde hij zijn arm om mijn schouders en vroeg: Leen mij dat boek ook eens! DE MOORD OP DEN HEER HES. Een belooning uitgeloofd. De officier van justitie te 's-Gravenhage looft een belooning uit van ten hoogste f.250 voor die(n)gene(n), die aanwijzigln- gen kan (kunnen) geven in den roofmoord op den Haarlemschen garagehouder Hes, in den avond van Vrijdag 26 Februari J.l. ge pleegd te 's-Gravenhage. welke leiden tot ontdekking en veroordeeling van de daders. In het belang van de openbare veiligheid wordt een beroep gedaan op ieder, die eenlge aanwijzing kan geven. Inlichtingen te zenden aan den commis saris van politie van den justitieelen dienst A te 's-Gravenhage. TEGEN EEN VRACHTAUTO GEBOTST. Twee ernstig gewonden te Amsterdam. Gisteravond omstreeks negen uur zijn op den hoek van de Hemonystraat en de Tweede Jan van der Heijdenstraat te Am sterdam een taxi en een vrachtauto met elkander in botsing gekomen. Hierbij wer den twee personen vrij ernstig gewond. Zij moesten in het, ziekenhuis worden opge nomen. Het ongeluk is veroorzaakt doordat de chauffeur van de taxi, die li) de Hemony straat in de richting van d.é Ceintuurbaan reed, de vrachtauto, welke uit de Tweede Jan van der Heijdenstraat kwam, geen voorrang verleende. De taxj werd van voren geheel ingedrukt. De inzittenden, een heer en een dame, werden ernstig toegetakeld. De geneeskun dige dienst was spoedig met twee ambulan ces ter plaatse, waarmede de beide slacht offers naar het Ned. Israëlietisch zieken huis werden overgebracht. Daar consta teerde men bij den heer een fractuur aan den rechterbovenarm. terwijl de dame een hersenschudding had bekomen en zij bovendien vermoedelijk een nekwervel brak. De taxichauffeur, die over pijn in de zij klaagde, is naar zijn woning vervoerd. SLEEPSCHEEPJE OMGESLAGEN. De controle. De internationale raad, belast met de idministratie van de Dlannen tot controle Tan de bewaking te land en ter zee van de Soaansche grenzen, moet einde dezer week in functie treden. Deze raad zal bestaan uit een voorzitter, benoemd door de non-interventie-commis- sie en vertegenwoordigers van Engeland, ftankrijk, Duitschland, Italië en Sovjet- Rusland. Ieder van deze mogendheden zal 16 pro eent van de kosten der controle moeten dragen, de resteerende 20 procent zal wor den opgebracht door de 22 overige staten. De vlootmogendheden die hun oorlogs bodems aan de Spaansche kusten zullen laten patrouilleeren, zullen de kosten hier- Tan zelf moeten dragen Men schat de kosten van de controle op maandelijks 75.000 pond sterling. Aan de mens tusschen Gibraltar en Spanje zullen lilf waarnemers worden geplaatst. De controle aan de Spaansche kust, *ordt als volgt geregeld. De waarnemers beteven zidh naar de havenplaatsen, waar >Ue schepen, die de vlag voeren van de bil bet. accoord aangesloten landen moeten binnenloopen De waarnemers vergewissen ach dat de schepen geen wapens oorlogs materiaal of vrijwilligers aan boord hebben. Men denkt dat er 550 functionarissen noo- zullen zijn. Reuter meent te weten, dat zich eenige technische moeilijkheden hebben voorf(e- tor. als gevolg waarvan de vandaag te ■louden bijeenkomst van de plenaire com missie is afgelast. De voornaamste moei lijkheid betreft, naar men gelooft, het bin- nenloopen van Russische koonvaardiische- ten te Lissabon een der inschepingshavens to neutrale waarnemers. Portugal, dat 'ben diplomatieke betrekkingen met de «['jet-unie onderhoudt, zou namelijk wei- to seneigd zijn, toe te staan, dat Russi- kne koopvaardijschepen Lissabon aanloo- *1: de Russische gedelegeerde Maisky pro- Jpteerde krachtig tegen een dergelijke toirimineerde houding en het resultaat dat de geheele kwestie der Portugee- inschepingshavens nog steeds niet ge- 'Cgeld is. Voorzorgen ter zee. Tengevolge van incidenten, welke zich "ebben voorgedaan bil het passeeren van «ansche schepen door de Spaansche ter- il, e wateren, hebben de Fransche autoriteiten de gezagvoerders van hun J™euen opdracht gegeven de gevaarlijke te mijden. echepen. die den dienst tusschen Port ierii €n Algiers onderhouden, zullen vrnalve niet meer door de wateren van Halearen gaan. doch midden door de 'an Lion. Soortgelijke besluiten namen de voor naamste Engelsche maatschappijen. Slechts één geredde van de „Loukia". Thans wordt gemeld, dat de Grieksche tankboot „Loukia". die in de nabijheid van de Spaansche kust op een mijn is gestooten met 23 leden zijner bemanning in de diepte is verdwenen. Slechts één der opvarenden werd gered. Het vaartuig werd letterlijk in tweeën gebroken, terwijl tengevolge van de petroleum-lading brand aan boord uitbrak. Schepen, welke zich in de nabijheid be vonden. waarschuwden de Spaansche ha vens. doch de hulp kwam te laat. Van 't front. Volgens zekere uit particuliere bron ont vangen inlichtingen zouden de nationalis ten nieuwe troepen concentreeren voor Madrid. Het zou verscheidene duizenden volko men geoefende en goedbewapende man schappen betreffen, die over eenige divisies zouden zijn verdeeld. Eén divisie zou geheel gemotoriseerd zijn. Men verwacht een offensief op groote schaal Overigens geen nieuws. De communisten vergaderen. De plenaire vergadering van het centraal- comité der communistische partij is te Bar celona met haar werkzaamheden begonnen onder voorzitterschap van Dolores Ibarruri la Pasionaria en in tegenwoordigheid van vertegenwoordigers uit Frankrijk, Tsjecho-Slowakije, Italië, Duitschland, En geland en Argentinië. Het woord werd ge voerd door La Pasionaria en door de gede legeerden van Italië, Argentinië en Frank rijk. De secretaris-generaal der Spaansche communistische partij. José Diaz, bepleitte een samengaan van alle Spanjaarden om den oorlog te winnen. Ten aanzien van de militaire problemen zeide Diaz, dat de regeering behalve de thans aan de fronten strijdende troepen, beschikt over reserves van honderd tot honderdvijftig duizend man. De communis tische partij is bereid in dezen de meest oprechte hulp te verleenen. Voortgaande toonde spr. de noodzakelijk heid aan van het in het leven roepen van een machtige oorlogsindustrie, die ter be schikking moet worden gesteld van het militaire opperbevel, dat een eenheid moet vormen. In dit verband voegde Diaz hier aan toe, dat het onontbeerlijk is te komen tot een overeenstemming tusschen de cen trale regeering en de regionale Catalaan- sche en Baskische regeeringen. Sprekende over de binnenlandsche poli tiek verklaarde Diaz het schijnt mij toe. dal de U.G.T. en de C.N.T. zich gunstig stellen tegenover de vorming van een re geering van syndicaal type. Wij willen ko men tot een fusie tusschen deze beide groote arbeiders-organisaties opdat zij vol komen ten dienste staan van de volksfront- regeering. Opvarenden konden zich in roeiboot redden. Gisteravond te negen uur is tijdens slecht weer het 168 ton metende sleep- scheepje „Lubtina" op het IJsselmeer om geslagen en gezonken. Het scheepje, dat bemand was met schipper Hulsebos, zoo mede diens dochter en zoon. kwam van Embden. waar het een lading hout had in genomen. Het scheepje werd gesleept door een sleepboot, waarmede het door een lan ge tros was verbonden. Waarschijnlijk is door het slechte weer de deklading hout gaan werken, waardoor het scheepje in een gevaarlijke positie kwam. Hoe gevaarlijk deze was. bleek toen men zich op onge veer tien kilometer N.N.O. van Marken be vond, de slagzij werd toen dermate groot, dat de „Lubtina" omsloeg. Gelukkig had den de opvarenden zich. ofschoon zij vrij wel alles aan boord hadden achtergelaten, bijtijds in de roeiboot kunnen redden, waarna de bemanning van de sleepboot hen aan boord nam en hen naar Monni kendam bracht, waar zij gistermorgen vroeg zijn aangekomen. TAL VAN INBRAKEN OPGEHELDERD. Door de politie is dezer dagen aangehou den de 34-jarige J. P. te Den Haag, die zich bleek te hebben schuldig gemaakt aan verschillende inbraken aldaar. Deze feiten pleegde hij tezamen met de twee Rotterdammers, die zich schuldig maakten aan de inbraken bij de N.V.P. en Co. aan de Hoogstraat en bij een expedi- tieondernemirig aan de Drie Hoekjes te Den Haag, en die in het Huis van Bewa ring zijn ingegoten. Ook de tweede ver dachte. T. heeft volledig bekend. Zoo is thans bekend geworden, dat zij op 5 Januari ji. hebben ingebroken bij den bonthandel S aan de Lange Houtstraat, op 7 Januari j.l. bij D. van K. in de Van Beyerenstraat (een melkzaak) en op 17 Januari bij den emaille-groothandel N.V., H. J. van E. aan de Dunne Bierkade, te Den Haag. Eenige malen werd door hen voor het transport der ontvreemde goederen gebruik gemaakt, van een auto, welke zij voor een dergelijke gelegenheid huurden. Het grootste gedeelte der ontvreemde goederen is nog achterhaald kunnen wor den. J. P. is ter beschikking gesteld van de justitie. BUITENLANDSCH GEMENGD. VOOR ZONDAG 7 MAART. Hilversum I, 1875 M. 8.55 VARA. 12.00 AVRO. 5.00 VPRO. 5.30 VARA. 6.30 VPRO. 8.50 AVRO. 8.55 Gr.pl. 9.00 Voetbal nieuws. 9.05 Tuinbouwpraatje 9.20 „De eenige zekerheid", toespraak 9.35 Or gelspel 10.15 Natuur-historische lezing 10.30 Gr.pl. 11.15 „Van staat en maat schappij", causerie 11.30 „Melody Cir cle" 12.00 Orgelconcert 12.10 Lezing „Wat kan de mensch van God kennen?' 12.40 Kovacs Lajos' orkest en orgelspel 1.45 Boekenhalfuur 2.15 Gr.pl. 2.25 Reportage voetbalwedstrijd. (In de pauze: Tennisreportage) 4.15 Gr.pl. 4.30 AVRO-Dansorkest. Event, sportnieuws ANP 5.00 Gesprekken met luisteraars 5.30 Kinderuurtje 6.00 Sportuitzending 6.15 Sportnieuws ANP, hierna Gr.pl. 6.25 Berichten 6.30 Postpropaganda van de N.P.B. 6.45 Evang. Unie-Kerkdienst 8.00 Berichten ANP 8.15 Omroepor kest en solist 9.10 Radiotooneel 10.00 Radiojournaal 10.15 Omroeporkest en solist 11.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 AVRO-Dansorkest. Hilversum II, 301 M 8.30 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO, 5.00 NCRV. 7.45—11.30 KRO. 8.30 Morgenwijding 9.30 Ge wijde muziek (Gr.pl.) 9.50 Ned. Herv. Kerkd. Hierna orgelspel 12.15 KRO-or- kest (van 1.00—1.20 Literaire causerie) 2.00 Vragenhalfuur 2.30 KRO-Sympho- nie-orkest, en Gr.pl. 4 00 Ziekenlof 4.55 Sportnieuws 5.00 Geref. Kerkd. Hierna Geref. Gem Koor en de Chr. Mu- ziekvereen. „Harmonie" 7.45 Sportnieuws 7.50 „De behoefte aan ware cultuur", causerie 8.10 Berichten ANP. Mededee lingen 8.20 Gr.pl. 3.30 Declamatorium met muziek 9.00 Gr.pl. 9.10 KRO- Orkest 9.40 Reportage 9.50 Radiotoo neel 10.30 Berichten ANP 10.40 Epi loog 11.00—11.30 Esperantolezing. Droitwich, 1500 M. 12.50 Het „Salva tionist Supplies"-Orkest, en solist 1.50 Het Willie Walker Octet 2.20 Voor tuin- llefhebbers 2.40 BBC-Orkest en solist 3.40 Gr.pl. 4.20 Religieuze causerie 4.40 Eugene Pini en zijn tango-orkest 5.20 Religieuze causerie 5.40 De New Aeolian Players en solist 6.35 Causerie „As others see us" 6.50 Het BBC-Thea- ter-orkest, mjn.v. solisten 7.508.10 De clamatie 8.20 Kerkdienst 9 05 Liefda- digheidsoproep 9.10 Berichten 9.25 Radiotooneel 10.50 Epiloog. Radio Paris, 1648 M. 7.20. 8.20 en 11.20 Gr.pl. 12.20 Orgelspel 1.20 Pascal-or- kest, en zang 3.20 Parijsch Mandoline orkest, en zang 7.05 Gr.pl. 8.00 Zang 8.20 en 9.05 Radiotooneel 11 2012.50 J Bouillon's dansorkest. Keulen. 456 M. 5.20 Havenconcert 7.35 Westduitsch Kamerorkest 9.20 Gr. pl 10.50 Viool en piano 11-20 Blaas- concert 12.35 H. Bund's orkest, vliegers orkest en planoduo 12.20 Mannenkoor concert 3.20 Omroepkleinorkest en so listen 5.50 Kastertkwartet 7.20 Om roepkoor en -orkest, en solisten 9.50 11.20 R. Gaden's dansorkest. A. G. F., te L. Uw ingezonden stuk is van zoo persoonlijken aard, dat wij het niet kunnen opnemen. ONTPLOFFING OP BRITSCH OORLOGSSSCHIP. Aan boord van het Britsche slagschip „Ramillies" heeft zich bij schietoefenin gen een ontploffing voorgedaan, waardoor drie scheepsjongens en een stoker ge wond werden. Het slagschip is naar Gibraltar terug gekeerd. GEVAARLIJKE VROUWEN. Verdacht van het beramen van een aanslag op de spoorlijn IstanboelAnkara. Een sterke politiemacht heeft huiszoe king trachten te verrichten in een door drie Armeensche vrouwen bewoond huis in het stadskwartier Kadikoei te Istan boel. De vrouwen, die gewapend waren met messen, verzetten zich hevig tegen de agenten. Bij het handgemeen, dat hierop ontstond, werd een politieagent zwaar ge wond, terwijl een der drie vrouwen zulke ernstige verwondingen bekwam, dat zij even later overleed. Toen de beide overgebleven vrouwen in zagen. dat verdere tegenstand nutteloos was. staken zij het huis in brand. Uit de berichten, welke de bladen om trent dit gevecht publiceeren, valt op te maken, dat de drie Armeensche vrouwen betrekkingen met het buitenland hebben onderhouden. Zij werden door haar buren ervan verdacht, van haar huis uit, dat GEBOREN Geertrui, d. v. S. Smit en G. Sira Jan- nie Albertlne, dr. v. N. J. Vavier en Chr. v. Kalkeren Sara, d. v. B. v. Leeuwen en M. E. A. Vermeulen Christina Ja- coba, d. v. I. Zitman en Chr. Kapaan Comelis Hendrikus, z v. J. Koster en M. M. Wijngaarden Giliam, z. v. C. J. Kas- termans en A. v. Beek Petrus Jacobus, z. v. J. Kamp en C. J. Wessels Abra ham, z. v. J. de Groot en F. v. d. Laan Pieter, z. v. A. G. M. v. Noord en C. Ver haar Marijtje Wilhelmina, d. v. J. So- sef en M. A. Glasbergen Maria, d. v. A. Schreuder en E. Hoekstra Johannes Bernardus, z. v. S. P. de Groot en E. H. Schlagweln Franciscus Cornelis Petrus Josephus, z. v. J. A. L. Rosdorff en W. J. J. v. d. Bosch. OVERLEDEN: J. J. v. d. Blij m, 66 j. J. J. Hulshof, z. 6 m. D. v. d. Heijden, wedn 76 j. J. L. Th. HoogkamerKriek, vr. 65 j. slechts op enkele meters afstand van de spoorlijn Itanboel-Ankara was gelegen, een aanslag op den spoorweg te hebben voor bereid. Men vermoedt, dat zij zelfs voor nemens waren, een aanslag te plegen op een der talrijke extra-treinen, welke ge regeld deze lijn passeeren en waarin zich vooraanstaande Turksohe persoonlijkheden bevinden. NOODLOTTIGE BRAND TE NEW YORK. In Surfolk-street te New York zijn vlei huizen door een brand gedeeltelijk ver nield. Twee menschen kwamen in de vlam men om terwijl verschillende personen ge wond werden. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.2* Gr.pl. 10.20 Zang 10.50 Gr.pl. 11.35 E. Lolsseau's orkest 12.20 Gr.pl. 12.50 Salonorkest 1.30 Kleinorkest 1.50 2.20 J. Schnyder's orkest 2.35 Dito 3.20 „In 't Soheldeland", zangspel 6.50 Gr.pl. 7.20 Pianorecital 8.20 Ornroep- symphonle-orkest en solisten 10.30 Gr. pl 11.3512.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 9.20 Gr.pl. 10.20 E. Loiseau's or kest 11.20 Gr.pl. 12.20 Sajon-orkest 12.50 Klein-orkest 1.30 Orgelconcert 2.052.35 Gr.pl. 2.50 Zang 3.05 Ge wijd concert 5.20 Radiotooneel 5.50 en 7.35 Gr.pl. 3.20 Omroeporkest 10.30 Omroepdansorkest 11.2012.20 Gr.pl. "Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 „Aenn- chen von Tharau", operette 9.20 Berich ten 9.5012.15 R. Gaden's dansorkest en> pianoduo. (Om 10.05 Weerbericht). VOOR MAANDAG 8 MAART. Hilversum I, 1875 M. Algemeen Pro gramma, verzorgd door de AVRO. 8.00 Gr.pl. 10 00 Morgenwijding 10.15 Gr. pl. 10.30 Het Omroeporkest repeteert 11.00 Ensemble J. Cantor en Gr.pl. 1.00 Orgelspel 1.30 Het Aeolian-orkest 2.00 Het Omroeporkest. I. d. pauze: Declamatie 4.30 Muzikale causerie (Met illustr. a.d. vleugel) 5.35 De Octophonikers 8.30 AVRO-Dansorkest 7.00 Friesch pro gramma 7.45 PTT-kwartiertje 8.00 Berichten ANP Mededeelingen 8.10 Causerie over de 36ste Jaarbeurs 8.30 Operaconcert m.m.v. solisten, St. Jansen's Korencombinatie en het Concertgebouw orkest 9.45 Gr.pl. 9.55 Revue-uitzen ding 10.30 Gr.pl. 11.00 Berichten ANP AVRO-Dansorkest 11.45—12.00 Gr.pl. Hilversum II. 301 M. NCRV-Uitzen- ding 8 00 Schriftlezing, meditatie, ge wijde muziek (Gr.pl.) 8.30 Gr.pl. 9.30 Geiukwenschen 10.30 Morgendienst 11.00 Chr. Lectuur 11.30 Gr.pl. 12.00 Berichten 12.15 Gr.pl. 12.30 Amsterd. Karaermuziekkwartet 2.00 Voor de scho len 2.35 Gr.pl. 3.00 Wenken voor de keuken 3.30 Gr.pl. 3.454.45 Bijbel lezing - 5.00 Amsterd. Salon-orkest - 6.30 Vragenuur 7 00 Berichten 7.15 Ver volg vragenuur 7.45 Reportage 8.00 Berichten ANP 8.15 Troepavond van Leger des Heils Padvinders 9.15 Gr.pl. 9.30 Orgelconcert. (Om 10 00 Berichten ANP) 10.3011 30 Gr.pl. Schriftlezing. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel 11.35—11.50 en 12.05 Gr.pl. 12.20 Bijbel- sche causerie 12.45 BBC-Welsch orkest en soliste 1.352.20 Orgelconcert 3.20 —3.55 Frank Rea's orkest 4.20 Jazzmu ziek (Gr.pl.) 4.50 Planovoordracht 5.20 Causerie „I took to sculpture" 5.35 Het Dulay-kwintet 6.20 Berichten 6.40 Landibouwcauserie 7.00 Muzikale causerie 7.15 BBC-Zangers mun.v. so list 7.40 Eric Siday en zijn orkest 7.50 Zang en piano 8.05 BBC-Theater- orkest en soliste 8.20 Actueele causerie 8.50 Pianovoordracht 9.20 Berichten 9.40 Buitenlandsch overzicht 9.55 Or gelspel 10.20 BBC-orkest en solist 11.35 Billy Gerhardi's Band 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.) Radio-Paris, 1648 M. 7.20 8.20 en 12.20 Gr.pl. 1.35 Zang 1.50 en 2.50 Gr.pl. 4.20 Orkestconcert 5.50 Gr.pl. 6.05 Cellovoordracht en Gr.pl. 8.20 Zang en piano 9.05 „L'Enlèvement de la Tole- dad", operette. Keulen, 456 M. 5.50 F Hauck's or kest 7 50 Gr.pl. 11-20 Militair concert 12.35 Nedersaksisch Symphonieorkest 3.20 Omroep-Amusements-orkest 4.35 Harp. viool en piano 5.20 Omroeporkest 6.20 Omroepkleinorkest 7.30 West duitsch weekoverzicht 8.20 Omroepklein erkest 7.30 Westduitsch weekoverzicht 8.20 Omroepkleinorkest, -koor, Schram- melensemble en solisten 9.5011.20 Om roeporkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroeporkest 1.30 Sa lonorkest 1-502.20 Gr.pl. 5.20 Sa lonorkest 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Om- roepsymphonieorkest en Gr.pl. 10.30— 11.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gr pl 12.50 Salonorkest 1.30 Omroep orkest 1.50—2.20 en 5.20 Gr.pl. 6.35 Omroeporkest 7.35 Gr.pl. 8.20 „Quand l'Pinson t'chantra", operette 9.05 Om roepkleinorkest 10.3011.20 Cabaret. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30 Ge varieerd concert 8.10 Berlijnsch Philh. orkest 9.20 Berichten 9.50 Triocon cert 10.05 Weerbericht 10.2011.20 Gevar. programma. DOOR GRANAAT GEWOND. Vier kinderen, die op de vroegere slag velden bij Yperen (België) een granaat hadden gevonden, welke tot ontploffing kwam, zijn ernstig gewond. BRAND IN CAFÉ. In den afgeloopen nacht is brand uitge broken in een café in de hoofdstraat van Tokio, de Ginza. Zeven kellnerinnen en een kok kwamen in de vlammen om. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Zondag 7 Maart. Ie programma: lederen dag van 324 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO, NCRV. enz 3e programma: 8.35: Keulen 9.05: Brussel Fr 9.20: Keulen 12.20Brussel VI. 13.35: Parijs Radio 14.20: Brussel Fr. 14.35: Deutschlandsender 15.20: Keulen 17 20: Parijs Radio 19.20: Keulen 21.20: Paris P.T.T of diversen plm. 22.50: Berlijn. 4e programma: 8.30: Brussel VI. 1120: Parijs Radio 13.10: Droitwich 16.20: Londen Reg. plm. 16 40: Droitwich 17 20: Londen Reg. 20.20: Droitwich 21.05: diversen 21.25: Londen Reg. 22.05: Boedapest of diversen 23.20: Brussel Fr. Voor Maandag 8 Maart, le programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV enz. 3e programma: 8 00: Keulen 8.20: Parijs Radio 8.50: Keulen 11.20: R. Danmark 12.20: Brussel VI. 14 20: Keulen 14.50: Rariis Radio 15.20: Keulen Dim 16.20: Parijs Radio 17.20: Keulen 19.05: Parijs Radio 19.35: Weenen of diversen 20.20: Berlijn 21.20: Boedapest of diversen plm 22.35: Keulen 23.20: R. Danmark of diversen. 4e programma: 8 00: Brussel VI 9.20: Gram.muz. G.R.D. 10.35: Droitwich plm 11.50: Londen Reg Dim. 12.50: Droitwich 1335: Londen Reg. Ï6.20: Droitwich 16.50: Londen Reg. 17.20: Brussel Fr. 17.50: Droitwich 18.20: diversen 18 40: Bru-se' Fr plm 19.45: Droitwich 2Ó 20: Boed-^"t 'of diversen 20.50: Londen Reg 21.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11