llEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 4 Maart 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Laatste Berichten Binnenland RECHTZAKEN BEURSO VERZICHT MARKT l!-" WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 763. Hedenmiddag 3 uur: 752. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. IllKiegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. I Hoogste stand: 777.6 te Helslngfors. I Laagste stand: 739.2 te Biarritz. (Verwachting tot den avond van 5 Maart: Meest matige Zuld-OostelUke tot Noord- Oostelllke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Wei- of geen neerslae Temperatuur om het Eespunt des nachts. Overdag weinig ver- gderlng ln temperatuur. BÜITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Blldt. J De hooge drukking ln het Noorden hield Irand. Z« breidde zich nog Iets naar het pldwesten uit. Ook op IJsland ls de lucht- ïuk nog iets gestegen De depressiekern, Itlke gisteren nog over Schotland lag, hide op. Een nieuwe kern verscheen gls- (irmlddag ln het Zuidwesten op den Oceaan r verplaatste zich Oostwaarts. Het centrum te hedenmorgen over de Golf van Blscaye. J Als gevolg van deze luchtdrukverdeelimg laaien ln het geheele waarnemingsgebied lachen dit centrum van de depressie en kern van den hoogen druk in Finland, luidoostelljke tot Oostelijke winden, welke a Oost-Europa en om het Zuidelijke deel i de Oostzee krachtig tot stormachtig overigens zijn zii zwak tot matig. I In het Noorden van Scandinavië ls de (fed Zuidwest met betrokken lucht en teeuw. Ook ln Denemarken. Noord- en ticden-Duitschland sneeuwt het nog. [In de omgeving van het Centrum der Jcpressie ls de lucht eveneens betrokken pit regen, in het tusschen gelegen gebied, i Britsche Eilanden, onze omgeving en Jiio-West-Duitschland. is de lucht helder I' licht bewolkt. De vorst trok zich uit fcankrljk grootendeels terug, in het Zuid- letten van het waarnemingsgebied en in i randstaten nam de vorst echter toe, pmgens veranderde er weinig in de tem- ■atuurverdeeling. De bergstations in het (litsche Middelgebergte zlin in wolken ge lid. de Alpenstations boven vijftienhon- |rd meter melden mooi. helder weer met meraturen van omstreeks tlefi graden Eer het vriespunt. |ln onze omgeving mag verwacht worden. de Oostetjke wind zal aanhouden, met It versturen des nachts enkele graden per nul en overdag stijgende tot acht tot ftn graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: O. wind, 1 gr C.. betr. Lenden: O.N.O. wind. 1 gr. C.. zw. bew. Berlijn: O.Z.O. wind. 1 gr. C.sneeuw. LUCHTTEMPERATUUR. 8 uur voorm.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 12 uur 'smidd 4'/i gr. C. (40 gr. F 3 uur nam.: 5 gr. C. (41 gr. F.). 10OGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag Bik. te 7 u. 24 min.; n.m. te 19 u. 59 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 6.14 n.m. tot 6.09 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1 Maart: op: 1 u. 05: onder: 9 u 04 VEREENIGDE STATEN Roosevelt ambieert geen 3en termijn. Economische mobilisatie. In een interview met de „New-Vork Ti mes" verklaarde Roosevelt, dat hij vast besloten is, zich na afloop van zijn tegenwoordige ambtsperiode uit het politieke leven terug te trekken Hij wenscht dan evenwel het land niet achter te laten in dezelfde grondwette lijke siutatie. waarin Buchanan het destijds aan Lincoln overgaf. Ofschoon Roosevelt niziet, dat hij gedu rende den hem nog resteerenden tijd niet bij machte zal zijn, alle problemen ln de Vereenlgde Staten definitief op te lossen, hoopt hij toch het zoover te brengen, dat zijn opvolger daartoe wél in staat zal zijn. Zooals men weet, wenscht de president vóór alles, dat ten spoedigste maatregelen getroffen worden, opdat zijn hervormings plannen niet opnieuw door „reactionnaire rechters" ongeldig worden verklgard. Hij wenscht o.m., dat de regeering ln staat worde gesteld, de productie te regelen en op te treden tegen prijsopdrijving, specu latie en tegen onsociale werkgevers. Hij wil, dat de regeering over de macht beschikt om. Indien noodig, werkgevers en arbeiders tot overleg te dwingen. Zooals bekend, is Roosevelt voornemens, in radio-redevoeringen binnenkort zijn plannen den volke nader uiteen te zetten. Op 't oogenblik zou de balans van Sena toren voor of tegen Roosevelt's plannen Inzake het Hooggerechtshof ongeveer ln evenwicht zijn. De „Washington Times" verneemt uit betrouwbare bron, dat de generale staf der Vereenlgde Staten voornemens is aan het congres de middelen te vragen voor een jaarlijksche proefmobilisatie van de Ame- rlkaansche fabrieken, die kunnen werken voor het leger. De legerleiding heeft een onderzoek ingesteld in 20.000 fabrieken. Hiervan worden 12.000 gerangschikt onder de zoogenaamde „sleutel-fabrieken", die in geval van oorlog, onmiddellijk oorlogsma- terieel kunnen fabriceeren. Hieronder wor den ook gerekend uniformen, automobielen e.d De generale staf hoopt, dat nog in de huidige zitting van het congres een wet op de economische mobilisatie wordt aange nomen. ARBEIDSONGEVAL TE WASSENAAR. Van der B. uit Katwijk a. Zee, die werk zaamheden verrichtte op het terrein van de Leidsche Duinwater-Maatschappij, al daar, is met zijn linkerhand onder een val lend heiblok gekomen. Zijn hand werd zeer ernstig verwond. Dr. Habbellng verleende de eerste hulp. De man werd naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. De conferentie der Osto-staten. Dr. Hirschfeld als voorzitter gekozen. ZUID-AFRIKA Minister Reitz beschuldigd van het verraden van geheimen. De „Daily Herald" meldt uit Kaapstad, dat de regeering der Unie van Zuid-Afrlka een motie der oppositie heeft aanvaard, waarin gezegd wordt, dat een gerechtelijk onderzoek moet worden ingesteld naar het gedrag van den minister van landbow, kolonel Reitz. Deze minister, een zoon van den laatsten president van den Oranje- Vrijstaat, wordt er van beschuldigd, ge heime mededeelingen bekend te hebben gemaakt. Hij zou een inlichting, betref fende inschrijvingen op regeeringsop- drachten hebben doorgegeven aan Stur- rock, die thans lid van het kabinet is In het debat over het voorstel der oppositie werd gezegd, dat de geheime inlichting verkrijgbaar was voor ieder, die zich tot het bureau voor openbare inschrijvingen wendde. Reitz verklaarde, dat hij zich nog nim mer aan eerloosheid had schuldig ge maakt De regeering stemde echter met de motie in, „in het belang van alle betrok kenen". TSJECHO-SLOWAKIJE I Krofta over de Duitsche minderheden. [Tijdens het senaatsdebat over de bulten- adsche politiek verklaarde minister Krof- ten aanzien der Duitsche minderheid: /'ij zullen nooit toelaten, dat welke staat zich op eenigerlei wijze met onze za- bemoeit. De gedachte, dat wij bereid ponden zouden kunnen worden, goede pekkingen met Dultschland te koopen, met dit land te onderhandelen over plichten jegens de Duitsche minder- pi, is volkomen onjuist. Nooit hebben 1 Iets dergelijks gehoord. Ik moet trou- Bs verklaren, dat Duitschland dit ook pit gevraagd heeft. JAPAN. De politiek van Satoh. LPe nieuwe minister van buitenlandsche •"n, Satoh. heeft zijn ambtsbezigheden Jgevangen. In een onderhoud met jour aten verklaarde hij, dat hij het beleid i zijn voorganger Hirota zal bestudeeren etoo noodig kleine wijzigingen in de bui- -Wandsche politiek zal brengen. I,. er het algemeen echter is het zijn be- de politiek van Hirota voort te Jen. Te gelegener tijd zal hij een uiteen- n? van zijn opvatting geven, jd Duitschland toont men eenige vrees. kMtstemmig prijst men de diplomatieke ESteiten van Satoh. een der meest voor- JJJstaande vertegenwoordigers van de oude pffbsehe diplomatieke school, doch men IJ? er tegelijkertijd op, dat Satoh steeds I,.'«ander ls geweest van den Volkenbond Jr4. hü zijn land ln het Volkenbonds- 'jariaat heeft vertegenwoordigd, tot l-h, u't den bond trad en dat hij als -uit te Parijs Fransch gekleurd zal zijn. PREDIKBEURTEN. VOOR HEDEN. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. 7 uur (Bidstond gewas), ds. Jacobs. VOOR VRIJDAG 5 MAART. BOSKOOP. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7 1/4 uur ds. W. Bijleveld van Haarlem. Geref. Gem.: Nam. half acht, ds. Lamain van Rotterdam. NIEUW VENNEP. Chr. Geref, Kerk: Nam. 7 uur, ds. Baan van Rijnsburg. SASSENHEIM. Pinkstergemeente: Nam. 8 uur, de heer v. d. Wouden van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Breukelen K. J. v. d. Berg te Amersfoort. Bedankt voor Flim (Dr.) H. de Lange te Nes (W.D.i. Beroepen te Velp (toez.) C. J. Laarman, evang. pred. te Huizum (Fr.). GEREF. KERKEN. Beroepen te Oosterbeek D. Scheele te Assen. MAN OVERREDEN EN GEDOOD. Vanmorgen half negen ls de acht en vijf tigjarige ongehuwde koopman L. S wo nende in Hoogkerk (Gr.), toen hij gezeten op zijn fiets met aanhangwagen de Emmastraat te Groningen passeerde, aan gereden door een vrachtauto, welke uit een zijstraat kwam. S. werd zoo ernstig aan het hoofd gewond, dat de dood onmiddellijk intrad. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot Katwijk op Vrijdag 12 Maart en Zater dag 13 Maart a.s., telkens van 9.30 tot 14.30 uur, wegens schieten met- geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is, na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. DUITSCH OEFENSCHIP IN NOOD. Hulp van Nederlandsch motorschip. Bij de directie van Phs. van Ommeren's scheepvaartbedrijf te Rotterdam is een radio-telegrafisch bericht ontvangen van den kapitein van het motortankschip „Siiedrecht". meldende, dat hulp verleend wordt aan het Duitsche oefenschip „Kom- modore Johnsen". dat in nood verkeert. Het motortankschip „Siiedrecht" is 19 Februari van Aruba naar Dublin vertrok ken. waar het op 8 Maart a.s. wordt ver wacht. BOERDERIJ AFGEBRAND TE HARSKAMP. In den afgeloopen nacht is brand uit gebroken in de onbewoonde boerderij „De Groote Batelaar", toebehoorende aan mej. G. van Ee. te Harskamp. Ho; de brand is ontstaan, is een raad- ,sel. daar het huis sinds de vorige week onbewoond was en men den electrlschen stroom had uitgeschakeld. Door het krachtig optreden van de brandweer konden genige. aangrenzende schuren behoudep blijven. groote boerderij, die reeds eenige De malen door bran werd, ls door het lijk gemaakt. rand. gedeeltelijk verr vuhr met den grond vernield ge- DE OVERVAL OP GELDAUTO TE AMSTERDAM. MEXICO Om de heropening der kerken. .^Orizaba hebben de studenten zich l.jTl0,a bij de beweging ten gunste van ■f1Wopïning der kerken en vermeerde- jJ?n het aantal priesters. Zij dreigen liin, 6 te gaan. wanneer hun ouders I j? teWcening krijgen. Ifcirnw <?ruz en Orizaba duurt de staking ^teerwijzers voort. Verscheidene andere ?en dreigen uit te breken. DS. G. HULSMAN. Morgen viert ds. G. Husman. Ned. Herv. predikant te Drempt, oud-voorganger van de Haagsche afd. van den Ned. Prot. Bond en een vooraanstaand figuur in het vrij zinnig-godsdienstig leven ln ons vaderland, zijn 70sten verjaardag. Gerrlt Hulsman werd 5 Maart 1867 te Westmaas. waar zijn vader, wijlen ds. J. Hulsman predikant was, geboren. Hit stu deerde aan de Stedelijke Universiteit te Amsterdam werd in 1890 candidaat in Overijssel en oo 3 Jan 1892 door zijn vader te Lemele en Archem bevestigd in ztin eerste gemeente. In 1894 vertrok hij naar Zandvoort. welke standplaats ln 1903 met Groningen verwisseld werd. In 1915 deed ds. Hulsman zijn Intrede te Assen, waar hii in 1920 eervol emeritaat ontving in ver band met zHr benoeming tot voorganger van de afdeeling van den Ned Prot Bond Tot 1931 was hii als zoodanig werkzaam, om 16 Aug van dat iaar bij de N;d. Herv. Gem. van Drempt ziin intrede te doen sprekende over Matth 20 1. Ds. Hulsman heeft zich- in- ziin ambtelijke loopbaan op velerlei gebied bewogen. Zaak voor onbepaalden tijd geschorst. De 22-jarige ijzerwerker F. N. de J. stond vandaag voor de Amsterdamsche rechtbank terecht. Twee ernstige feiten waren hem ten laste gelegd: een inbraak in 't kantoor gebouw van de scheepswerf en machine fabriek Verschuur en Co. en een overval op de „geldauto" van de Nederlandsche scheepbouw maatschappij. De inbraak is gepleegd to den nacht van 1 op 2 Novem ber 1935 in het kantoor van Verschure aan de Meeuwenlaan. Er was een groot bedrag in de brandkast voor de uitbetaling van de loonen. Toen het persoheel des morgens op het kantoor kwam, bleek de brandkast op vakkundige wijze met een zuurstofapparaat te zijn opengebrand. De inbrekers waren door verbreking van een ruit en een bin nendeur in de directiekamer gekomen. Het geld, een bedrag van bijna f. 6000 was ver dwenen. Kort daarop werd aan de overzijde van Het IJ de bekende overval op de geldauto gepleegd, waarbij enkele mannen met de revolver in de vuist een auto, waarmee een zeer hoog bedrag van de bank naar het kantoor werd vervoerd, overvielen. Zij wis ten het geld, ongeveer f. 30.000 machtig te worden, maar werden achterhaald. Twee der daders van den overval waren direct gearresteerd. Zij hadden bekend. Thans stond de man terecht, die de over valauto zou hebben bestuurd. Hij ontkende. Commissaris A. van IJsendijk had een on derzoek ingesteld naar een handpalmafdruk. welke gevonden was op een radiator van de verwarming. Deze afdruk kwam aldus de deskundige volkomen overeen met den afdruk van verd.'s hand. Een handelaar in gebruikte auto's zelde dat verdachte bij hem de aut# gekocht had, waarmede de overval was gepleegd Ver dachte ontkende opnieuw. De bestuurder van de „geldauto" herkent verdachte niet. De beide reeds vroeger gearresteerde man nen daarna gehoord, geven geen recht- streeksch antwoord. Zij ontkennen nog be vestigen positief dat de J. aan den overval heeft deelgenomen. De behandeling van de zaak wordt dan voor onbepaalden tijd geschorst omdat een der getuigen niet is verschenen. HAAGSCHE RECHTBANK. De 21-jarige dienstbode G. v. M. uit Voorschoten had uit wraak, omdat haar mevrouw aanmerking op haar werk maakte, in het huis, waar ze diende eenig beddegoed in brand gesto ken. Ook had zij eenige malen een porte- monnaie uit een aan de kapstok hangende Jas weggenomen. Ter zake van deze feiten werd zij van morgen conform den eisch veroordeeld tol twaalf maanden gevangenisstraf, waarvar acht. maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De koopman K. uit Leiden, die uit een groentenwinkel uit zijn buurt vruchten had gestolen, welke K. dan weer zelf als fruit- Dr. H. M. Hirschfeld. Gistermiddag werden de besprekingen tusschen de deskundigen van de Oslo-sta- ten in het ministerie van handel, nijverheid cn scheepvaart voortgezet. In deze bijeen komst werd de leider van de Nederlandsche delegatie, dr H. M. Hirschfeld, als voorzit ter gekozen. Verder werd besloten tot in stelling van een bureau, waarin iedere de legatie een lid zou aanwijzen. Vervolgens gaf de voorzitter een over zicht van de taak. waarvoor de deskundigen zich geplaatst zagen en stelde een aantal punten aan de orde. welke onder de oogen gezien en bestudeerd moeten worden, voor dat tot het formuleeren van bepaalde ge dragslijnen kan worden overgegaan. De besprekingen zijn heden voortgezet. De Nederlandsche regeering zal morgen avond in hotel des Indes den vertegen woordigers der Oslo-landen een diner aan bieden. Naast de weifelende stemming op d» rubbermarkt, speelden winstnemingen de voornaamste rol bij de inzinking, die zich voltrok. De Tabaksafdeeling was stil, de bekende Deli-aandeelen worden bij zeer geringen handel over de geheele linie lager genoteerd. Van de suikerfondsen waren H.V.A.'s prijshoudend. Javaculturen en Nisu liepen onder beurstijd eenige punten naar beneden. Van de Petroleumfondsen werden Koninklijke tamelijk druk verhan deld. Bij de opening stelde de koers zich Iets lager, doch geleidelijk aan viel een verbetering waar te nemen. De Ameri- kaansche soorten waren over het geheel genomen prijshoudend, de warrants Ko ninklijken, die slechts op kleine schaal werden verhandeld, bewogen zich tusschen 618 tot 627. Op de Scheepvaartafdeeling verschilden de koersen niet veel bij die van gisteren, doch de stemming was prijshoudend in verband met gunstige berichten omtrent liet verloop van zaken op de vrachten- markt. In beleggingswaarden ging het kalm toe, de stemming was loom. De Nederlandsche Staatspapieren kwa men hier en daar fractioneel iets lager. Van de buitenlandsche -soorten liepen de obli- gatiën uit de Young-leenlng onder beurs tijd langzaam aan naar boven. WISSELKOERSEN. Londen 8.92 9/16 (8.93 1/16)Berlijn 73.46 (73.48); Parijs 8.48 3/4 (8.49 1/2); Brussel 30.76 (30.78); Zwitserland 41.71 (41.67); Kopenhagen 39.85 (39.87 1/2)Stockholm 16.02 1/2 (46.05); Oslo 44.87 1/2 44.871/2) New York 1.82 5/8 (1.82 11/16); Praag 6.38 (6.38). Prolongatie 1; Part. dis. 1/4; Daggeld 1/4 Registermarken 351/2; Crediet Sperr- marken 18 7/8; Elfectensperrmarken 18 3/8 Reismarken 511/2; Bankpapier 42. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. koopman verkocht, werd, conform den eisch. tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. Daarna stond „Toon de fietsenman" terecht. Het was een waar massa-proces! De 25-jarige slager T. G. v. d. P. wonende te 's Gravenhage, meer bekend als „Toon de fietsenman'1 had kans gezien in een jaar tijds 127 fietsen te stelen, waarvoor hij zich vanmorgen voor de rechtbank moest verantwoorden. Achttien van deze rijwielen waren netjes in de rechtzaal neergezet, zoodat er haast geen ruimte meer r erbleef voor de niet minder tal rijke algen, meest eigenaars van deze voertu in, die in deze zaak als getuigen gehoord werden. Behalve de fietsendief stonden nog twaalf helers terecht, voornamelijk uit de randgemeenten van Den Haag. dne in deze plaatsen de gestolen rijwielen aan den man brachten. Uit het verhoor van de getuigen bleek, dat de rijwielen meest damesfietsen in het algemeen gestolen werden als ze onbeheerd bij een hek stonden en de eige naressen zich in het gebouw bevonden. Verdachte bekende grif de fietsen gestolen te hebben, had zelfs al zijn wandaden bij de politie bekend. Het was voor hem de eenige manier om aan geld te komen, be weerde hij. De officier van justitie mr. Rouffaer achtte het feit ernstig en eischte twee jaar gevangenisstraf. Daarna werden de twaalf helers, afkom stig uit verschillende plaatsen bij Den Haag en wel voornamelijk uit Stompwijk, stuk voor stuk voor den rechter geleid. Van de P. moest daarbij in de meeste gevallen als getuige optreden. Alle verdachten ontkenden ten stelligste dat zij wisten, of zelfs maar vermoedden, dat de rijwielen van diefstal afkomstig waren. De officier van justitie achtte evenwel m aile gevallen de schuldheltog bewezen en eischte drie maanden hechtenis tegen alle helers, behalve tegen een. die twee maanden hechtenis tegen Zich hoorde vra gen. Uitspraak in al deze zaken 18 Maart. AMSTERDAM, 4 Maart. De verdere koersstijging in New-York bleef, zooals verwacht kon worden, niet zonder uitwerking op de Amerikaansche afdeeling van de Amsterdamsche effecten beurs. De staaalaandeelen en de koper waarden werden in navolging van Wall- street wederom hooger afgedaan, doch naar verhouding van de stijging in Amerika vie len de koersen hier toch niet mee. In U.S. Steel Corporation, Bethleheem Steels en Republic Steels vonden flinke omzetten plaats; van de koperaandeelen werden Ana conda's tamelijk druk verhandeld. Voorts ontstond een kleine beweging to de Ameri kaansche kur.stzijde-aandeelen, die echter niet veel veranderd 'waren. Intercontinental Rubbers, die ook thans weer druk verhandeld werden verkeerden vrij sterk in reactie. Op de locale afdeeling werd de aandacht getrokken door de zwakke stemming voor enkele toonaangevende in- dustrieelen Aku's verloren eenige procen ten. terwijl de Phillpsaandeelsn verschei dene punten lager kwamen te liggen. Uni levers waren nauwelUks prijshoudend Op de Rubberafdeeling ging nog vrij veel om, doch het aanbod had de overhand. In meerdere gevallen moesten nadeellge koersverschillen worden opgeteekend. LEIDEN, 3 Maart. Coöp. groenten-, fruit en bloemenveilingver. „Lelden en Omstre ken". Peterselie f. 1.301.40; radijs f. 2.90— 5.30; kropsalade f. 2.10—3.50; selderie f0.70 0 80, alles per 100 stuks. Kroten f. 1.10; kroten, gekookt f2—5; witloof f2—5; boe ren kool f. 1.50—3; spinazie f.14—25; uien f. 1.10—2.20: wortelen f. 1—3.20; spruiten I f.39; spruiten II f.25; arfdijvle f.12 18; roode kool f. 1.402.70; savoye kool f. 1.20—2; prei f. 1.803.10, alles p. 100 KG. Noteering melkveiling „Leiden" 3 Mrt. Week van 7 tot 13 Maart: Consumptiemelk I 1ste klas f6.50, II f6.25; Hl f6.00. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in geor ganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 7 tot 13 Maart 1937, ge lijk aan den door de regeering vastgestel- den prijs. BENTHUIZEN 2 Maart. Aanvoer 1411 kipeleren, prijs f. 3.804.50; 45 eendeieren f. 2.65 per 100 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 3 Mrt. '37. - Groentenveiling. Waspeen p. kist van 20 K.G. f. 0.250.45: Kroten p. kist van 20 K.G. f. 0.150.30; Groene kool per 100 stuks f. 2.20—3.10: Uien per 100 K.G. f. 1.70—2.10; Prei per 100 bos f. 1.50—1.80: Knolselderie per 100 stuks f.4—5.10; Gele kool p. 100 K.G. f. 1.701.90; Roode kool per 100 K.G. f. 1.90—2.10. TER AAR, 3 Maart Spinazie f. 0.660.81 Andijvie f. 0.23—0.59 per kist van 4 K G. Breekpeen f.1. Uien f. 1.50—1.80, Spruit- kool f. 5.10—5 80. Witlof f.6—9.20 oer 100 K.G. Kroten f. 1.30—1.50. Radijs f4.30. Prei f 2.803 per 100 bos. Boerenkool f 0.11 0 20. Selderij f. 1.10—3.30, Knolselderij f. 2.60 VOORSCHOTEN, 3 Maart. Veiling V.P.V. Kippeneieren f. 3.204.50 per 100; Een deneieren f. 33.10 per 100: Ganzeneieren' 8 cent per stuk. GOUDA, 4 Maart. 1937. Aangevord in to taal 1522 stuks, waarvan 85 slachtvarkens. Vette van 22—23 ct. p. p., levend met 2% korting: 482 magere varkens 2032: 463 biggen 10—14; 10 runderen 150—200: 473 nuchtere kalveren 58: 8 bokken en geiten f 26 per stuk. Handel redelijk. Algemeene markt: 93 partijen kaas. Prij zen le kwal. met rijksmerk 2223, 2e kwal. met rijksmerk 2021. Handel matig. 320 ponden boter, Goeboter 0.75 tot 0.80 per pond: weiboter van 0.70 tot 0.75 p. p.: 187.500 eieren. Kipeieren van 3.50 tot 3.80 per 100 stuks: eendeieren van 2.70 tot 3.00 per 100 stuks. Coop. Zuid-Holl. Eierveiling g. a. (C. Z. H. E.) te Gouda. Aanvoer 101.500 kipeieren. Prijzen: 56/58 K.G. 3.60—3.65 per 100 st.; 58/60 K.G. 3.65—3.70 p. 100 St.; 60/62 K.G. 3.70—3.80 p. 100 St.: 62/70 3.80—4.30 p. 100 stuks; bruine 58/68 K.G. 3.75—4.40 p. 100 stuks; kleine eieren 3.453.60 per 100 st.; aanvoer 1200 eendeneieren, prijzen: 2.90— 3.10 per 100 stuks; ganzeneieren f. 68 per 100 stuks. WADDINXVEEN, 3 Maart. Aanvoer eierenveiling 638 eieren. Prijs kipeieren f. 3.904.30, eendeieren f. 3.10 per 100 stuks. RIJNSBURG, 3 Maart. Groentenveiling. Roodekool fl.402.20; gele kool f. 1.202; groene kool f. 1.203; waschpeen f. 0.20 0.50; kroten f. 0.15—0.30; boerenkool fO.lO 0.14; knolselderie f26.50; uien f.0.60 0.35. Bloemenveiling, 3 Maart. Tulpen per bos: Bartigon 2025; Pitt 1923: Copland 17— 24; Victoire 1826; Murillo 1218; v. d. Hoeff 20—23; Electra 20—24; Haco 24—28; La reine 11—14; Witte Valk 23—25; Ibis 1417; Prins van Oostenrijk 1418; Fred Moore 1214; Gele Prins 2023; Couronne d'or 2023; El Toreador 1622; Tournesol 1419; Elisabeth 2933; Rijzende Zon 28 —31; Theeroos 1822; Due de Berlin 12 14; Cramoisie brillant 1315; Californië 17—20, Hyacinthen: Wit f 2.30—4.60: Bis marck fl.404.20; Geertruida f. 1.503.20. Narcissen per bos: Victoire 811; Golden Spur 68; King Alfred 1618; Ornatus 57: Costers 811 ct. WESTLAND, 3 Maart. Aiicante 52-76 ct.; spinazie 1430 ct. per KG.; schorseneeren f. 5.508.10 per 100 KG.; stoofappelen 12 ct. per KG.; stoofperen 1520 ct. idem; champignons 3474 c. idem; groene kool f. 3.10 per 100 KG.; eieren f. 4.304.50; ko len 40 ct. f.120 per 100 bos; prei f. 3.00 p. 100 KG.: radijs f 4 80—6.60 per 100 bos; ■elderij 60 ct- f 1.10 per 100 bos; knolsel derij f.3 per 100 bos; andijvie 42 63 ct. p. bak; spruiten 60 ct.f. 1.10 per bak; idem grove 3035 ct.; boerekool 10'/:11 ct. per bak. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3