YSCOLA'S vr..« YS Cl D CA*! 1 jlHDSCH DAGBIM Tweede Blad E laandag 1 Maart 1937 NAGEKOMEN BERICHTEN Dr strijd in Spanje Officieele (risispublicafie Engros verkrijgbaar bij de LEIDSCHE GROOTHANDEL, Langebrng 35, Telef. 1965 Uit de Omstreken s\W/ IJ? het verdere verloop van zijn betoog .7* Prof. Goudriaan, niet te gelooven spoedigen terugkeer van den gou- jSj&ndaard. Voor de Ver. van Oud-leerlingen der Ambachtsschool, hield Zaterdagavond in de jjarmonie" de heer D. W. v. d. Wal. insp. e tlasse bij de politie alhier, een lezing set lichtbeelden over het onderwerp: „Het Boderne Verkeer". Na een welkomstwoord van den voorzit- ler, den heer H. Mulder, gat-deze het woord tin den spreker, die wees op de 3 punten die hij wilde behandelen, n.L: 1. De ont takeling, 2. de toeneming en 3. de eischen tan het hedendaagsche verkeer. Wat de mtwikkeling betreft, wees spr. op de tijden niiaf de Velocipédé (loopfiets) tot de mo- idne rijwielen en van de oude motorrij- aigen tot de modern gestroomlijnde auto. fclfs bij de fiets was vroeger een hand- tiding noodig om een goed fietser te wor- jen, terwijl men ook speciaal voor fietsen [ekieed moest zijn in wollen goed. Zoo ook yjest men wel stalen ribben hebben, om lit fietsen een behoorlijken tijd te kun- «n volhouden. De Breestraat was vroeger tn rustige straat waar men gerust een raatje kon houden, terwijl nu alles zich joet gedragen naar de daarvoor gestelde letten. Anders gebeuren er ongelukken. 1896 werd in Nederland de eerste auto eimporteerd. In Amsterdam werd deze .öchermd door de politie, gedemonstreerd. SJ was toen op de buitenwegen een zoo roote bijzonderheid, dat haar zelfs niet ;eral een aangename ontvangst te beurt lid. Tegenwoordig kan men zich geen bulten- reg voorstellen zonder dat daarop meer- ere auto's rijden. Gevolg van dit alles was, lat wegen verbeterd of nieuwe aangelegd itrden. Wetten moesten gemaakt worden om alle nggebrulkers veilig te steHen. Zeer ve'e sertredlngen hebben echter dagelijksch laats, waardoor dan ook meestal ongeluk- ra ontstaan. Daarom is het zaak dat voor- 1 de bestuurders van de snelverkeer-voer- oigen „ten allen tijde meester over zich- lif blijven" en niet komen in wat men zou »nnen noemen, de „snelheidsroes" wat waarlijk is voor anderen, maar niet in it minst voor zichzelf. Na deze vlotte lezing werden beelden ver- xmd van de eerste auto tot de heden- ugsche. zoo ook de eerste brandweer- ito in Nederland en de nieuwe Leldsche oatiebrandweerspult. Met vermakelijke latjes werd nu aangetoond, hoe de ver- «rswenken van de politie zijn, zoomede verkeersregels op gebied van het pas- Rren etc. Door den voorz. werd hierna den spr. Kiankt voor zijn zeer helder betoog; hij gaf un de verzekering dat de aanwezigen hun zullen doen de verkeersidee „Veilig ikeer" te propageeren. „HET MODERNE VERKEER". Lezing inspecteur D. W. v. d. Wal. 7206 (Ingez. Med.) door het loslaten van den gouden stan daard geschapen toestand niet de defini tieve en evenmin de gewenschte oplossing. Het tijdperk van de vrije wiselkoersen moet eerder worden beschouwd, als een over gangstijdperk 't welk d? men held moet doorloopen, zoolang het geen rationeele op lossing gevonden heeft voor het monetaire vraagstuk, m. a. w. zoolang zij geen mone tair stelsel gevonden heeft dat ons be schermt tegen den val der prijzen, de crisis en de werkloosheid. BUITENLAND. BUTLER OVER DE NEUTRALITEIT. De president van de Amerikaansche Co- 'umbia-unlversltelt Butler, heeft bij de in diening van het jaarrapport aan de Car negie Vredesstichting verklaard, dat het Spaansche conflict aantoont, dat de tegen woordige oorlogen geen conflicten zijn tus- schen de volkeren of hun regeeringen. m?T tusschen tegenover elkander staande wijsbegeerten Butler legde er den nadruk op, dat de door het communisme en het fascisme tot de democratie gerichte uitda ging neutraliteit der democratische naties onmogelijk maakt. Zij kunnen niet onverschillig blijven, wanneer een bevriende democratie de rrooi is van een der wijsbegeerten van den dwang". Butler besloot zijn woorden met het ge vaar in het licht te stellen, dat gelegen zou zijn ln het opstellen van een „neutraliteit volgens oude vormen ln nieuwe levens omstandigheden". BINNENLAND. Oorzaken en gevolgen der depreciatie. Rede van prof. Goudriaan te Brussel. Ineen vergadering van de Nederlandsche lamer van Koophandel In België, Zaterdag i Brussel gehouden, heeft prof. Goudriaan, iltengewoon hoogleeraar aan de handels hogeschool te Rotterdam, een ulteenzet- Bg gegeven van de oorzaken en gevolgen kt depreciatie ln Nederland. Na de devaluatie van het pond ln Sep- fflber 1931, bevond Nederland zich al- is spr. ln een kritiek tijdperk. Daar het «eau der wereldprijzen als gevolg van den si van het pond met 20, 30 en 40 pet. was tdaaldkon Nederland, dat weigerde tot ualuatie van den gulden over te gaan, rchts tusschen drie mogelijkheden kiezen; 1. Het kon hopen, dat de val van het W een prijsstijging in Engeiand zou te- «gbrengen, welke de prijzen in goud tot sn oorspronkelijk peil zou terugbrengen. Het kon hopen, dat het mogelijk zou M het prijspeil in Nederland te verlagen 1 sToeg of laat op het wereldgoudpeil te 1 Het kon hopen, dat een stijging der sgen in Engeland zou samenvallen met prijsdaling in Nederland. Men moest zich ln Nederland voorberel- Wop een tijdperk van aanpassing, dat in wr geval 15 tot 20 jaar zou duren. Het gemiddeld aantal werkloozen in Ne tland, dat vóór de Engelsche devaluatie bit de 150.000 had overtroffen, nam elk hr met 50 tot 100.000 toe. Verleden jaar ster had men de 475.000 bereikt en men J de uitbreiding der werkloosheid als voluut onvermijdelijk onder het oog heb- moeten zien, zoolang de gouden wdaard gehandhaafd zou zijn gebleven. ziet dus de moeilijkheden van deze kpassingspolitiek. die volgens spr. geen lb op welslagen bood, maar te verklaren door het feit dat ons volk niet houdt van utsellnge wijzigingen. Nederland was het laatste land in West- "opa, dat in 1875 den gouden standaard Waardde, het is ook het laatste land ge- '«•t. dat den gouden standaard prijs gaf. Thans is de devaluatie in Nederland 'bids vijf maanden een feit. In enkele "eken heeft het crediet zich hersteld, bi is de rentestandaard voor de staats- bi gemeenteleeningen tot drie en drie 'n een half procent gedaald. Het ren dement van de exportindustrieën heeft bch hersteld. De scheepvaart is opge bloeid en de scheepswerven hebben 'en overvloed van orders. De export- eijlers zijn met 25 a 40 pCt„ naar "aarde en hoeveelheid, toegenomen. °el aantal werkloozen was in Decem ber 1936 13.000 lager dan in December 1935. De index voor de kosten van le- "V'ndrrhoud is niet merkbaar veran- °?'d. In den afgeloopen maand, na ber maanden devaluatie was hij "echts toegenomen met 1.6 pCt. NIEUWE GOLF VAN DUITSCHE KOLONIALE PROPAGANDA? De Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" heeft van welingelichte zijde vernomen, dat ln Duitschland een nieuwe, uitgebreide actie tot het verkrijgen van koloniën wordt voorbereid. Dit waar de Dultsche ambassadeur te Londen, bij het uitbrengen van zijn verslag aan Hitier. heeft moeten mededeelen, dat er op het oogenbllk geen kans op is, dat de Britsche regeering het teruggeven van de vroegere Duitsche koloniën zal overwegen. Er worden thans groote hoeveelheden propagandamateriaal verzameld voor een gTootscheepsche koloniale campagne. De bedoeling daarvan is. dat de indruk gewekt wordt, dat het Duitsche volk als een man koloniën elscht. Later zal dan aldus de correspondent den belanghebbenden mogendheden een memorandum worden aangeboden, dat door het ministerie van economische zaken wordt uitgewerkt. Een inleiding tot die aetfe kan gezien worden ln het inrichten van een speciale afdeeling op de Leipziger Messe, waar een overzicht wordt gegeven van de resultaten van den Duitschen ontginnlngsarbeid in tropische koloniën. SCHUSCHNIGG IN MAART NAAR ROME? Naar verluidt zal bondskanselier Schuschnigg waarschijnlijk op 10 Maart zijn voorgenomen bezoek aan Rome brengen. Niettem'n is het mogelijk, dat de reis nog maals zal worden uitgesteld, omdat Musso lini waarschijnlijk van 10 tot 20 Maart in Lybië zal verblijven. Op 4 Maart zal de bondskanselier het appel van het Stier- marksche Vaderlandsche Front te Graz bijwonen DE OBELISK VAN AKSOEM. Aan boord van de „Francesco Crleri" is de obelisk van Aksoem. die op de Via Triumphalis te Rome zal worden opgericht, te Napels aangekomen De obelisk is ver voerd in drie deelen van 15 M. lengte. EEN BIOSCOOPTHEATER TE ADDIS ABEBA. In de Abassünsche hoofdstad ls een bios cooptheater gebouwd dat plaats biedt voor 2090 toeschouwers Da bouw ls ln twee maanden vóltooid. DE TOESTAND VAN GRAZIANI. De gezondheidstoestand van maarschalk Grazianl blijft verbeteren, zoodat men ver wacht-, dat de onderkoning over enkele dagen volkomen hersteld zal zijn. Prof. Frugoni heeft na een onderzoek verklaard, dat van een inwendige complicatie geen sprake is. Van 't front. Van 't front valt niets te vermelden. Bij Madrid schijnt in hoofdzaal; rust te heer- schen, terwijl de middenstad opnieuw door een bombardement dor rechtschen ernstig „chijnt te zijn beschadigd. Bij Oviedo wordt verwesd gevochten, doch de partijen houden elkaar daar in evenwicht. Bij Madrid is een Amerik. vlieger, die aan de zijde der regeeringstroepen streed, gedood. Minister Del Vayo vertoeft weer eens ln de hoofdstad, de laatste loopgraaf der Europeesche vrijheid, zooals hij het uitdrukte. De controle. Volgens de „Daily Telegraph" zouden de zones, welke onder bewaking worden ge steld van de vloten van Engeland, Frank rijk, Duitschland en Italië, op de volgende "ijze verdeeld worden. Engeland bewaakt de noordelijke kust van Spanje, ten westen van de Fransche grens, bijna tot Spanje's noord-westelijken hoek, verder in het zuiden van de grens van Portugal af voorbij Gibraltar tot Cabo de Gata ten Oosten van Almeria, alsmede de Canarische eilanden Majorca en Ibiza. Duitschland en Italië zullen de oostkust bewaken, dus van Cabo de Gata tot dc Fransche grens. Italië krijgt bovendien Minorca toegewezen, dat, in tegenstelling tot de andere Balearische eilanden, nog in handen van het volksfront is. De plannen voor de nauwkeurigs toepas- ring van dit schema zullen door de vier betrokken regeeringen vanmiddag worden bestudeerd. Oud volkslied in eere hersteld. Bij decreet van Franco is de oude ko- ningsmarsch tot volkslied verklaard. Deze marsch, die eveneens tot April 1931 het offlcieele volkslied was. werd gisteren over al gespeeld onder groot enthousiasme van het publiek. Feest van het Volksleger. Gisteren werd te Barcelona het feest van het volksleger gevierd, waaraan strijders van alle arbeiders-organisaties en afge vaardigden van de strijders aan alle fron ten in Spanje deelnamen. Companys hield een toespraak, gedurende welke hij zijn toehoorders deed zwepen tot den dood voor de overwinning te strijden. „Belooft gij op uw eerewoord, zoo zefde hij, „tot den dood te strijden tot het fascisme vernietigd zal zijn?", waarop van /alle aijden werd ge antwoord „ja, ja". „Hdn", vervolgde Com panys, „kunt gij zeker zijn van de overwin ning, niemand zal u deze kunnen ontne men. Leve de vrijh'felH." 1 Het program der nationalisten. De bevelvoerder over de Noordelijke le gers der nationalisten, generaal Mola, heeft gisteravond een radioredevoering uitgesproken, waarin hij in groote lijnen een uiteenzetting gat van de regeeringspo- litiek der rechtschen: Hij verklaarde; „Deze richtlijnen zijn de volgende; erkenning van de historische persoonlijkheid van Spanje, die het land zijn uitblinkende plaats zal geven in het concert der vrije volken. Vrede en goede betrekkingen met allen in binnen- en buitenland, zonder buitenlandsche bemid delingen. Gezag en tocht, noodig om aan slagen op het lot van het vaderland te be letten. Corporatieve organisatie van de productie, een menschelijke opvatting van den arbeid om misbruiken der machtigen te beletten, absolute eerbiediging van den particulieren eigendom, 31111(1 tegen spe culatie, onafhankelijkheid yap de recht sprekende macht, vnjheijt wan onderwijs volgens de door den staat, de volksaspira tie en de christelijke moraal gegeven oriën teering, bescherming van Spanje, verplich te arbeid voor allen en algeheele afschaf fing van de aanbevelingen en de para sieten in het landsbestuur." Mola voegde hieraan toe: „Ik weet niet, of hetgeen ik hier uiteengezet heb van fascistische, monarchistische, traditiona listische of republikeinsche schakeering is. Ik weet alleen, dat het verstandig is dat deze zaak zal triomfeeren. De rest is van weinig belang." STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEH. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten van de kwaliteitsklasse C. gedenatureerd ln het tijdvak van 22 Febr. 1937 tot en met 27 Febr. 1937 f. 1.30 per 1C0 kg. zal bedragen. 7204 Voor groene erwten van de laagste klas- ste klasse en voor andere erwten, in dat zelfde tijdvak gedenatureerd bedraagt de si c ,r,vergoeding f. 0.80 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen, welke blijkens de dateering van 't dorsch- briefje in bovengenoemd tijdvak zijn ge- dorscht, ls vastgesteld op f. 1 75 per 100 kg. Tusschen 'n halt uur na zonsonder gang en 10 uur 's avonds hebt u voor waarschuwlngsseinen de keus tus schen den hoorn en 't knipperen met de koplampen. Tusschen 10 uur 's avonds en 'n half uur vóór zonsopgang zijn geluids signalen verboden (behalve In 'n noodgeval). •"kr is de ln het economische leven Overbodige geluidssignalen zijn altijd verboden evenals 't gebruik van on redelijk sterke autohoorns! 3JN/T IN IITTIKC! KILLEGOM. Op; n- der Inlerlocale schietwedstrijden. De interlocale schietwedstrijden, die door de Burgerwacht en de afd. van de B.V.L. hier gehouden worden, zijn officieel ge opend. Door afwezigheid van den Burgemeester vertegenwoordigde Weth. Klaver het ge- jneentebestuur; ook weth. Vermeer was verhinderd. Voorts sprak de wedstrijd-leider de heer A Hensums en de heer J. van Roo- den. De laatsten verheugden zich over de samenwerking tusschen Burgerwacht en B.Vi. Er zijn mooie prijzen voor de ver schillende afdeelingen der wedstrijden uit geloofd. De buurt- en speeltuinvereen „Pa trimonium" heeft ook haar jaarlijksche huisbroei-tentoonstelling geopend. De jury kende prijzen toe aan de volgende jeug dige huisbroeiers Henny Schipper. Jan Klinkenberg, Jeltje Zeldenrust en Miep Schipper. De tentoonstelling wordt gehou den in het clubgebouwtje van den speel tuin. De politie alhier heeft een zwaan op gespoord en in beslag genomen. Het dier was van Heemstede afkomstig en al in de pot gestopt om verorberd te worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Morgen en overmorgen van 10 tot 12 uur zal er in „de Roskam" gelegenheid zijn tot ijken en herijken van maten en ga- wichten. NOORDWIJK. Gevonden: Een klomp, een das, een portemonnaie met inhoud, een paar sok ken. Inlichtingen voor bovenstaande voor werpen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 1213 uur, ten polltiebureele te Noordwij k-Bin- nen. Door de politie is proces-verbaal op maakt tegen een paar werklooze inwo ners, die op de door hen ingediende steun- briefjes inkomsten verzwegen hadden en daardoor een grootere steunuitkeering ont vangen hadden, dan hun rechtens toe kwam. TOSCANIN1 IN DEN HAAG AANGEKOMEN. De beroemde dirigent Arturo Toscanini, die een tweetal concerten van het Resi dentie-orkest zal dirigeeren, is gistermor gen aan het Hollandsche spoorstation in de Residentie aangekomen. Hij werd op 't perron verwelkomd door het bestuur van het Residentie-orkest en door den gast- dirigent van dit orkest, den heer Issay Do- browen. die mevr. Toscanini bloemen aan bood. De heer en mevr. Toscanini hebben zich daarna begeven naar hotel Vieux Doelen, waar zij zullen verblijven. SST... STILTE HULDIGING P. BOENDERMAKER Czn. In een zaal van het stedelijk museum te Amsterdam is Zaterdagmiddag de Ne derlandsche maecenas, P. Boendermaker Czn. ter gelegenheid van zijn zestigsten verjaardag op treffende wijze gehuldigd. De belangstelling was buitengewoon groot. De minister van onderwijs, kunsten en we tenschappen. prof. dr. J. R. Slotemaker do Bruine, huldigde als eerste den Bergschen coUectionneur. Vervolgens werd gesproker, door den Amsterdamschen wethouder van onderwijs en kunsten, den heer E. Boek man, den heer C. W. H. Baard, oud-direc teur der gemeente-musea en den president van den Hollandschen Kunstkring, den heer P. van Wljngaerdt. OEGSTGEEST. Propaganda-avond „Oegstgeester Jeugdgilde". Uitgaande van het Oegstgeester Jeugd gilde, is ln „Irene" een propaganda-avond gehouden. Hieraan werkten mede de aan het gilde aangesloten afdeelingen. de meisjesver. „Maria en Martha" en de jongensclub „Jong Oegstgeest". De heer G. A. Jansen sprak een propo- gandistisch openingswoord. Hij wees o.m. op het heerlijke doel, de geheele jeugd samen tc brengen, waarbij het oog gericht blijft op God. Na gebed werd een afwisselend program ma afgewerkt, dat geopend werd met een tableau „De Regenboog" door de meisjes- vereeniging. Deze van ernstig geestelijk le ven getuigende voorstelling, waarbij een koortje een toepasselijk lied zong, verwierf een welverdiend applaus. De mooie kleu- renbellchtlng door den heer M. Kort gaf een prachtig effect. De afd. A van Jong Oegstgeest gaf een vroolijke voorstelling van de pantomime „De Kleermakerswinkel". Hierop volgde 't humoristische spel „Hu- welijksdroom", uitgevoerd door de Meisjes- vereeniglng met aanvuUlng van enkele le den van de afd. heeren. AUe medewerkenden gaven hun beste krachten Een welverdiend applaus viel hen ten deel. Ter afwisseling van de zeer langdu rige voorbereiding tot dit spel boden de dames Wolters en Maat een zeer gewaar deerde afwisseling door zang en voor dracht. Eenige leden van Jong Oegstgeest afd. B. voerden zeer verdienstelijk op de panto mime „Huisknecht gevraagd" en een hu moristische kookles. Als waardig slot beeldde de meisjesver- eeniging het tableau „Onder 't Kruis" uit. Ds. Jansen Schoonhoven wees er op, dat de ooEen van ouderen in de gemeente nog meer moeten opengaan voor het jeugd werk. In ons werk zitten vele mogelijk heden en om die voor de jeugd tot ont plooiing te brengen hopen wij dat ons streven niet alleen uiterlijk, maar ook in nerlijk worde gewaardeerd, aldus sor. Hij dankte allen, die tot het welslagen hebben medegewerkt en besloot met dank gebed. Aanrijding. Op den Haagschen Straatweg nabij de afrit naar den Lagen Morschweg, had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door J. J. B., wonende te Den Haag en een vrachtauto bestuurd door R. P.. wonende te Leiden. Oorzaak van deze aanrijding was dat de bestuurder P. te laat de andere auto op merkte, zoodat een botsing niet meer kon. worden voorkomen. Beide auto's werden ernstig beschadigd, doch de bestuurders kwamen er zonder letsel af. Procesverbaal ls door de politie opgemaakt. SASSENHEIM. Huisbroeitentoonstelling K. J. C. In het K.S.A.-gebouw werd de Huis broeitentoonstelling. waaraan tevens 'n af deeling Huisvlijt is verbonden, geopend. Het geheel maakt een schitterenden in druk; de jeugdige broeiers hebben eer van hun zorgvuldig verzorgen van de aan hen verstrekte bollen. Het moge dan waar zijn, dat de kwantiteit minder is, dan het vo rige jaar, in kwaliteit staat deze expositie verre boven de vorige. Een bewijs van „al doende leert men". Nadat de directeur der K.J.C. allen wel kom had geheeten, wees hij er op, dat men ln de medewerking van enkele groepen was teleurgesteld. In verband met de kleine afdeeling Huisvlijt, betreurde hij het, dat zoo velen de lange winteravonden in ledigheid doorbrengen; hij hoopte, dat hierin verbetering zal komen. Na dank ge bracht te hebben aan allen, die tot het welslagen van deze tentoonstelling hebben medegewerkt, gaf hij het woord aan den burgemeester voor de opening. Deze dankte voor de uitnoodiging en was bij zijn komst getroffen door de huis- broelproductcn, die de levensader van de streek betreffen. Wij staan verwonderd, over hetgeen bereikt is. Door den huisbroei leert de jeugd reeds het vak, dat zij later zal beoefenen. Spr. bracht hulde aan de organLsatoren en hoopte dat de lust niet zal verflauwen. Dat men in dezen slechten tijd niet bij de pakken gaat neerzitten, bewijst ook deze tentoonstelling! Na de tentoonstelling voor geopend te hebben verklaard, deelde hij mede. dat hij iets meegebracht had, om de kosten te be strijden. Het was een foto van het Vorste lijk paar, die f. 12 opbracht. De volgende bekroningen werden toege kend Kleine Kruisvaart: 1. L. v. d. Voort Jr., 2. C. Berg, 3. R. van Dam, 4. J. Braun, 5. M. Hooijmans, 6. K. Zandbergen, 7. R. Ha ver, 8. K. Kortehaas, 9. J. Pracht, 10. F. Hooijmans, 11. P. J. Geerling, 12. Jac. Ha ver, 13. M. Baggen, 14. Th. Homan Jzn., 15. H. Waasdorp. 16. Nic. van Reisen, 17. M. Zwaan, 18. H. v. 't Slot, 19. H. de Groot en 20 Chr. Homan Jr. Groote Kruisvaart: 1. P. v. d. Voort, 2. C. Kapteyn, 3. J. Haver. 4. G. Sikking, 5. H. Zwetsloot. 6. E. Vink, 7. H. Ammerlaan. 8. A v d. Plas, 9. J. Hoogmoed, 10. F. Hooij mans, 11. W. Caspers, 12 C. Krogt, 13. C. v. d. Zwet. Huisbroei: 1. J. Haver, 2. H. Ammerlaan. St Jozef gezellen1. Chr. de Zwart, 2. Fr. Homan Thz., 3. D. v. d. Meer. Figuurzaagwerk1. H. Ammerlaan, 2. W. Casper, M. Zwaan en P. Wernicke; 3. M. Baggen. 4. P. Payens, 5. Leo Roozen en Anton Berg. 6. K Zandbergen en P. v. d. Zwet, 7. L. v. d. Voort. Teeekenwerk: 1. A. Wolvers, 2. W. v. Zelm, 3. N. Regten, 4. H. Wolvers, 5. Kees Berg 6. Koos v. d. Voort, 7. R. Granne- man'en G. Hoogervorst, 8. J. Braun en H. v. Steyn. Jaarvergadering „Ruth". De Geref. Meisjesvereen. „Ruth" hield haar jaarvergadering in ..Concordia". Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental zich steeds op plus minus 30 blijft hand haven. Een der meisjes hield een inleiding over ,Ruth", de Bijbelsche figuur, waar aan de vereenlging haar naam ontleent. Na de pauze werd een beeld gegeven van wat de wekelijksche vergaderingen be oogen, doch aan dezen avond was een feestelijl;„cachet gegeven. Hetgeen in ernst en luim ten beste werd gegeven, werd zeer op prijs gesteld. De opbrengst van een col lecte vormt een goed begin voor de boe kenkast. Ds. Kuiper sloot met dankzegging De door B. en W. vastgestelde kiezers lijst voor 't jaar 1937,38 bevat de namen van 2724 kiezers voor de 2de Kamer; 2675 voor de Prov. Staten en 2618 voor den Ge meenteraad. NIEUWE UITGAVEN. Het Comité van Katholieke Actie „Voor God" zendt ons een in opdracht van dit comité door de Uitgeverij Het Spectrum te Utrecht uitgegeven brochure, waarin dr. J. H. E. J. Hoogveld een vrije bewerking le vert van de nimmer gepubliceerde confe renties van den Ruslandkenner, Dr. Iwan de Kologrlwof. VEUR-LEIDSCHENDAM. Vertrek van den heer L. C. Ie Cointre. Wegens vertrek naar den Haag, heeft in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk, het afscheid plaats gehad van den heer L.' C. Ie Cointre, voorzitter van de C.J.M.V. Pred. 12 vers la. Ds. Vermet bracht dank aan den heer le Cointre voor het vele en moeilijke werk, dat deze voor de vereeni- 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7