De moord in de auto te 's-Gravenhage LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 1 Maarl 193] GEMENGD NIEUWS Hoog water in den IJsel. Een arrestatie Onderhoud met den chauffeur. AGENDA DE BETERE PERMANENT f.5.—, f. 7.50, f.10.— Het verkeer te Deventer moet worden omgelegd. Baaksche overlaat werkt. In den nanacht van Zaterdag od Zondag steeg het water in den IJsel bij Deventer snel. De verwachtingen omtrent den rivier stand zijn daar zeer ongunstig. Het water steeg al tot de hooge kade langs de rivier de Welle, zoodat Zondagmiddag het groote verkeer moest worden omgelegd, thans door de nauwe binnenstad. Het gemeentebestuur heeft 'smorgens ijlings de in de IJsel uit mondende riool den afsluiten om te voor komen. dat door deze riolen het rivierwater in de stad zou dringen. Het rioolwater werd toen afgepompt naar de oostzijde van de stad. De gemeentelijke grondwerken op de Sindersche Weerd zijn gestaakt. Om de zich daar bevindende werkput is een be kisting gelegd doch met water van de Koerhuisbeek is thans zóó hoog gestegen, dat men de out wel niet zal kunnen hou den. Het water staat op den Terwoldschen weg. die thans versperd is Het verkeer met Terwolde is gestaakt Op den dijk, die de Hoven en Steenen Kamer tegen den hoo- gen vloed beschermt, is een pompinstallatie geplaatst, om het rioolwater op die wijze dat geen afvoer meer had, op de IJsel een uitweg te geven. Op het havenplateau te Deventer zakte een vrachtauto weg in een straat, die door het rivierwater was onder mijnd. Bij Zutphen. De IJsel bij Zutphen was gisterochtend weer 17 c.M. gestegen, zoodat een stand van 7 56 boven N A P. is bereikt. Tengevolge van dezen was is de Baaksche overlaat Zaterdagavond laat gaan werken. Gisterochtend stroomde het water over een breedte van onge veer 150 M. over den Emmerikschen weg en ook verderop zocht het water een uitweg in de richting van Warns- velden Zutphen, zoodat thans groote stukken weidegrond, bouwland en bin nenwegen onder water staan. Keulen meldde gisterochtend 17 c.M. val. Westervoort nog 2 cM. was. Men verwacht dat de was in Zutphen zeer spoedig tot staan zal komen. Water over den weg -- Doetinchem-Zutphen. Tengevolge van het hooge water is g termiddag om twee uur de directe verbinding DoetinchemZutphen ver broken, doordat onder Steenderen het water over den weg spoelde. De bussen der tramweg Maatschappij Zutphen Emmerik rijden niet verder dan het dorp Steenderen. Verkeer over de schipbrug te Deventer gestremd. De K.N.A.C. meldt: De schipbrug te Deventer is hedenmorgen voor het rij verkeer afgesloten. Het verkeer zal tot nader order over de spoorbrug wor den geleid, hetgeen door borden is aange geven. Fietsers kunnen met het rijwiel aan de hand wel van de schipbrug gebruik maken AUTOBOTSING IN DE HOOFDSTAD. Eenige personen gewond. In den afgeloopen nacht omstreeks kwart voor twee is op de kruising Paulus Potter straatHonthorststraat te Amsterdam een ernstige autobotsing gebeurd, waarbij zes personen min of meer ernstig zijn gewond. Het betrof hier een taxi, welke uit de richting van Baerlestraat kwam, terwijl van den kant van het Museumplein een parti culiere auto naderde. Blijkbaar- had de be stuurder van den laatsten wagen de licht signalen van den taxichauffeur niet of te laat opgemerkt en het gevolg was, dat de taxi, welke de andere auto voorrang had moeten verleenen, in den rechterflank werd gegrepen. De wagen maakte een schuiver naar links, vloog rakelings langs een boom het verhoogde voetpad op en sloeg om, waarbij de ruiten braken. De aanrijdende auto kantelde even eens en bleef met ingedrukte radiateur vernielde spatborden en stukgeslagen ven sters midden op den rijweg liggen. Een eenzame voorbijganger waarschuwde onmiddellijk de politie, die op haar beurt den geneeskundigen dienst alarmeerde. Met- vereende krachten werden daarop de inzittenden uit hun benarde positie bevrijd. Het bleek, dat zich in den particulieren wa gen een huurauto uit Haarlem be halve den chauffeur en diens collega, een bejaard Haarlemsch echtpaar bevond. De 66-jarige vrouw was er het ergst aan toe. Zij had een groote hoofdwonde bekomen en klaagde over inwendige pijnen. De man was eveneens ernstig aan het hoofd gewond en dit was evenzeer het geval met den met gezel van den chauffeur, die zelf een kneu zing aan een der armen had opgeloopen. In de Amsterdamsche taxi zat een Jeug dig echtpaar, dat enkele onbeteekenende wonden had gekregen, terwijl de chauffeur ongedeerd was gebleven. De zes gewonden zijn naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, waar alleen de oude dame ter verpleging is opgenomen. Zij had. behalve de hoofd wonde, een lichte hersenschudding en in wendige kneuzingen bekomen. De overige gewonden konden na behandeld te zijn, naar huls terugkeeren. VERMISTE GELDZAK NOG NIET GEVONDEN. Tot heden zijn alle nasporingen omtrent den in den trein vermisten geldzak van Maastricht, waarin zich f. 8000 bevond, en die onlangs niet in de stortingskist bleek te zijn bij aankomst te Venlo, vruchteloos ge weest. De betrokken conducteur, die op bedoel den trein dienst deed. is gestraft Naar wij vernemen, heeft de Haag- sche politie Zaterdagmiddag een man gearresteerd, in wien zij een der da ders van den moord in de auto, welke Vrijdagavond op den Bezuidenhout- scheweg is gepleegd, meent te hebben. Naar men weet, is het slachtoffer met twee personen op de automarkt in contact gekomen en is met hen een proefrit gaan maken. De politie is er nu in geslaagd een van deze personen cp te sporen. Omstanders, die op de automarkt ge tuige zijn geweest van de besprekingen over den verkoop van de auto hebben naar van politiezijde wordt mede gedeeld den arrestant herkend als een van de twee aspirant-koopers, die met H. in gesprek waren. In het belang van het onderzoek kon den echter nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Het slachtoffer. De heer Hes woonde eenige jaren te Haarlem. Hij had toen aan den Schalk- wijkerweg een verffabriek en reisde zelf met verfwaren, in dien tijd woonde hij in de Allard Piersonstraat. Ongeveer een Jaar geleden is de heer Hes een garage aan de Kleverlaan begonnen. Wat de chauffeur vertelde. De Haarlemsche correspondent van de „Tel." had een onderhoud met den heer Jansma, die het slachtoffer op zijn reis naar Den Haag had vergezeld. „Het had mij ook kunnen overkomen", was het eerste wat hij ons zeide. „De heer Hes was 'n kennis van mij, dien ik in de laatste maanden een paar keer van dienst kon zijn bij het verhandelen van auto's, welke wij samen naar een automarkt brachten en daar trachtten te verkoopen. Op de Haagsche autobeurs was de heer Hes nog niet geweest. Ditmaal was het een mooi wagentje, waarvoor wij een behoor lijken prijs konden vragen. De markt was druk bezocht. Er was veel te koop en het aantal koopers was vrij groot. Al gauw was er dan ook voor onze auto flinke belang stelling. Op een oogenblik stonden er aan den eenen kant van de auto twee gegadig den, dezelfden, die later den proefrit zouden maken en thans verdacht wor den van den moord. Aan den anderen kant bevonden zich drie heeren, die met mij een praatje maakten, terwijl de heer Hes met de twee eerstgenoemden in onderhandeling was. Het is mij nog steeds niet duidelijk of die drie, met wie ik stond te praten, niet bij de-an deren behoorden. Moesten zij mij trachten af te leiden, opdat ik mij later niet zou kunnen herinneren met wie de heer Hes zich had bemoeid? Als ik mij vergis, als er dus niet zoo'n complot is gesmeed, dan zullen deze drie mannen zich ongetwijfeld hij de politie als getuigen willen aanmelden. Toch is hun opzet, als zij dien al had den, mislukt, want ik lette wel degelijk op de andere twee. Ik wist, welk bedrag de heer Hes als koopsom zou opgeven, n.l. 600 gulden, hetgeen een flinke prijs was. Het viel mij op, dat de adspirantkoopers niet afdongen, zooals op een automarkt nu een maal gebruikelijk is. De heeren vonden eigenlijk direct alles goed; zij deden ol.het juist de wagen was, dien zij wilden heb ben en vroegen ten slotte een proefrit te mogen maken. Achterdocht had ik niet direct. Ik dacht wel: dat zijn geen gerou tineerde handelaars. Kennis van auto's, merken en jaartallen hadden zij volgens mij niet. Wachten. Achteraf is het juist gebleken; de daders waren wel. althans een van hen, beken den van de politie, maar autohandelaars waren zij niet. Wat zij blijkbaar echter wel hebben geweten is, dat zij den heer Hes als een vreemde op de markt konden be schouwen en dus een gemakkelijk slacht offer in hem zagen. Zij reden met hem weg. Zooals u weet heb ik tot ongeveer halftwee gewacht. Er waren nog meer handelaars uit Haarlem en wij namen aan, dat de heer Hes panne met de auto had gekregen. Op weg naar Haarlem maakten wij allerlei veronderstel lingen. Hij zal een tik gekregen hebben, zei iemand. Wij beseften toen niet, dat de heer Hes inderdaad het slachtoffer van eeu misdaad was geworden. Wij reden langs den Bezuidenhoutsche- weg met een flinke snelheid, zooals Je dat 's nachts doet. Ik was een beetje uit mijn humeur, dat de heer Hes mij daar op de markt had laten staan zonder iemand naar mij toe te sturen om te waarschuwen, waarom hij niet terugkwam. Plotseling reden wij een grijze auto voor bij, die aan den kant van den weg stond. Dat lijkt warempel die Citroen van Hes wel, zei ik nog. Maar achteromziende be merkte ik, dat er drie mannen naast ston den, van wie er één in de motorkap prutste. Maar wij waren er ai voorbij en namen er verder geen notitie van. Toen ik 's morgens met de familie van het slachtoffer weer in Den Haag was te ruggekeerd en deze nachtelijke ontmoeting aan den inspecteur van politie vertelde, bleek, dat het Inderdaad de auto was ge weest. De drie mannen, die er toen naast stonden, waren rechercheurs, die naar sporen zochten. Daarbij is aan het licht gekomen, dat er ook op een eventueelen vierden passagier was gerekend. In de auto vond men n.l. een zwaren sleutel, die niet bij de auto be hoorde. Dit wapen hoefde nu geen dienst te doen. Ik kon het signalement van de vermoe delijke daders opgeven en 's middags meldde zich bij de politie iemand aan, die zei wel nadere inlichtingen te kunnen geven. Toen ik nog wat bijzonderheden had verteld en hij mij een nadere beschrij ving gaf van den persoon dien hij op het oog had. wist ik vrij zeker, dat de dader aan al deze bijzonderheden beantwoordde. Herkend. Later op den middag heb ik hem, nadat hij aangehouden was, uit twee anderen onmiddellijk herkend, ook aan de wijze van loopen. Alleen had hij de zwarte klep niet meer voor zijn oog en ook zijn overjaswp een andere, maar die behoorde tot zijn dagelijksche plunje. Het bleek voorts, dat in een Haagsch café tegen den nacht twee mannen waren aan komen zetten, die ster kedrank bestelden en toen dingen gingen vertellen, die in hun nadeel blijken te zijn. Wist u of de heer Hes geld bij zich had? Dat was louter toeval. Het is zijn ge woonte niet, maar hij had ongeveer hon derd gulden bij zich, waarmede hij de huur van zijn garage te Haarlem moest betalen, verder nog wat kleingeld. Om die luttele honderd gulden is hij dus vermoord. Nog eens, ik mag van geluk spreken, dat ik hier levend zit, want het gebeurde ook wel, dat ik den proefrit met de adspirant koopers maakte in plaats van den heer Hes. Vaak deden wij het ook samen. Het is niet waarschijnlijk, dat ik den heer Hes had kunnen helpen tijdens den aanslag, want een kogel gaat snel en een laffe aan val van achteren is moeilijk af te weren. Ik zal echter lp het vervolg wel goed uit kijken wie ik in mijn wagen meeneem. Dat heb ik mijzelf alvast beloofd." BRUTALE INBRAAK OP KLAARLICHTEN DAG TE HAARLEM. Insluipers stelen f. 1200 uit huis tegenover politiepost. Gisteren is ui het drukste gedeelte van Haarlem op klaarlichten dag een inbraak gepleegd, waarbii de dader bovendien het geluk had in een kast een portefeuille met 1200 gulden te vinden aldus „de Crt." Het winkelhuis van den lijstenfabrikant H. J. G Meerman in de Groote Hout straat No. 71. waar de inbraak is ontdekt, staat aan de overzijde van het politiepost- huis en de daders hebben dus steeds de kans geloopen dat een surveilleerend agent of de motorbrigade hen zou snappen, ter wijl zij, zooals vrii zeker is gebleken, met een valschen sleutel de winkeldeur open den en binnengingen, het huis doorzochten en langs denzelfden weg de hoofdstraat weer bereikten. De bewoners waren gistermorgen van huis gegaan en vonden bii hun thuiskomst in den namiddag de woonkamer in een groote wanorde terug. Geen bergruimte, geen kast was ondoorzocht gebleven Een ongesloten kast had den Inbrekers vooral vee; belangstelling ingeboezemd. Het geld kistje. waarin zich slechts enkele papieren bevonden was geopend, maar wat erger was, een portefeuille met f. 1200 aan bank- Dapler. die ook in deze kast was opgebor gen, was verdwenen, zoodat de heer Meer man. die waarschljnliik vermoedde in de Groote Houtstraat en bij daglicht geen last van inbrekers te zullen hebben, in het ver volg zijn geld wel ergens anders zal op bergen. De recherche heeft onmlddellllk een uit gebreid onderzoek ingesteld naar den da der of daders, doch tot nu toe zonder resultaat. AUTO TEGEN EEN BOOM. Vijf gewonden. Op den Middenweg te Heer Hugowaard is gistermiddag omstreeks vijf uur een perso nenauto, waarin vijf Amsterdamsche vis- schers zaten, door onopgehelderde oorzaak tegen een boom gereden. Twee der mannen bekwamen resp. een gebroken been en een hersenschudding en zijn naar het centraal ziekenhuis te Alk maar vervoerd. Een derde, die eveneens een hersenschudding opliep, is een nabijgelegen woning binnengedragen, vanwaar hij naar Amsterdam is overgebracht. De overige twee kregen snijwonden aan gelaat en handen en konden huiswaarts keeren. De auto is grootendeeüs vernield. BUITENLANDSCH GEMENGD. WOEDENDE MENIGTE LYNCHT MOORDENAAR. Te Weenen heeft een Italiaan, Domlnico Perttl geheeten, oud 58 Jaar, met een revol ver de vrouw van den Weenschen advocaat Goldreich doodgeschoten. Hij bedreigde met zijn revolver de voorbijgangers, die trachtten hem te arresteeren. Dezen ont staken daarop in zoodanige woede, dat zij hem lynchten. ONEERLIJKE KANTOORHOUDSTER. In verband met een door de Inspectie der P, T. en T. te Haarlem geconstateerde on regelmatigheid in het beheer van 't post kantoor te Slootdorp in de Wleringmeer is de kantoorhoudster, mej. T. ontslagen en in hechtenis gesteld. Zoowel de dienst der P. T. en T. als de politie stellen een uit gebreid onderzoek in. BRAND TE OUDE-PEKELA. Zaterdagavond is door onbekende oor zaak brand ontstaan in de dubbele woning van de wed Koerts te Oude-Pekela. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de bewoners P. Siif en de wed. Koerts niets van de inboedels konden redden. Het huls brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. BRANDSTICHTING TE BATHMEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks twee uur ontstond onder ver dachte omstandigheden brand in een dub bel woonhuis in de kom van het dorp Bathmen. Het perceel brandde geheel uit. Het eene zedeelte werd bewoond door den ongehuw- den, ongeveer vijftigjarigen eigenaar J. Didderink. die daar samen woont met den eveneens ongehuwden S. van der Werf. In de andere'helft woonde de wed. Beekhof. De woningen met inboedel waren verzekerd. Als verdacht van brandstichting werden de beide manneliike bewoners van het Der ceel door den gemeente-veldwachter INVAL IN EEN SPEELHOL TE GRONINGEN. Veertien personen naar het hoofdbureau overgebracht. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een politiemacht, bestaande uit zeven majoors en agenten alsmede eenige leden der marechaussee onder leiding van den inspecteur B Blank, een inval gedaan in het café van den heer R. L. E. aan het Binnen Damsterdiep te Groningen, waar van reeds lang vermoed werd. dat er ge legenheid werd gegeven tot hazardspel. De politie had succes. Bij den inval zaten veertien personen, ouderen, zoowel als jon geren. om een groote tafel kaart te spelen. Allen werden gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overgebracht. Van den kastelein was het bekend, dat hij een belangrijk percentage der bli het spel ver loren gelden kreeg en in zijn zak stak. Hij is in de marechaussee-kazerne opgesloten en zal heden ter beschikking van den offi cier van justitie worden gesteld. Het ver hoor der veertien spelers heeft den ge- heelen nacht tot 's morgens ze; uur ge duurd. Tegen alle spelers werd proces-verbaal opgemaakt, waarna zl1 op vrtte voeten wer den gesteld. Speelkaarten en fiches zijn in beslag genomen. STORM EN SNEEUW. Zaterdag heeft te Londen een felle sneeuwstorm gewoed en de hevige wind, welke over de Britsche Eilanden waalde, is niet gaan liggen. In vele deelen van En geland, vooral in Bufftown. Cabrach, Glen- livet en Tomintoul zijn de wegen door sneeuw geblokkeerd, terwijl sommige dor pen in het Noordoosten van Schotland ge heel geïsoleerd zijn, aangezien de wegen door de sneeuwmassa's onbruikbaar zijn geworden. De was van de Theems blijft voortduren en veroorzaakt ongerustheid. Op verschei dene plaatsen, o.a. te Windsor, is de rivier buiten de oevers getreden De regenval gedurende de maand Febr. van dit iaar ln Engeland is driemaal zoo hoog als andere laren. Ook de Fransche kust is door storm ge teisterd evenals de kust langs de Zwarte Zee. HEDEN. Jeruël: Bidstond te 8'/, uur nam. Royal: Leidsche Radiover. 8 1/4 uur nam Stadszaal: Nat. propaganda-geluidstilm „Kenau", 2, 3'/; en 8 uur nam. Dinsdag, Jeruël. Bijbellezen, 8 uur nam, De Laat de Kanterstraat 9; Ledenvers Ver. Leidsche School- en Werktulnen 3 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te uur namiddag. Schouwburg: Ver, R'damsch Holstadtoo- neel „Leontlentje". 8.15 uur nam. Den Haag (Andr. Blckerweg 1): Open. bare lezing over Christian Science. 7 en 8.30 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderdag Inenting tegen dlohterie 3'/, uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam, „De Keizer van Calllomië". Woensdag, Donderdag en Zaterdagnam. 2.15 uur. Zondag 27 uur doorl. voorstel ling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Eerloos". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag van 27 uur doorl. voorstelling Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam, ..Charlie Chan in de opera". Woensdag en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zondag doorl. voorstelling van 2—7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Anna Karenina". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8 1/4 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uui nam. Zondags 47 en 811 uur; Zaterdag en Woensdagmiddag 2.30 uur. „Kapitein Blood". OVERVAL OP EEN POSTAUTO. Zaterdagavond is te Aix en Provence midden in de stad een brutale overval ge- Dleegd op een postauto. Met de revolver in de hand hielden eenige mannen de auto aan en stalen den inhoud terwiil zi1 den chauffeur tot od tien K M. bulten de stad meevoerden De Dost bestond uit 15 zakken, waaronder voor meer dan een mlllioen francs aan waardevolle stukken. VROUW DOOR DEN BLIKSEM GETROFFEN TE VREESWIJK. LEEUW GRIJPT EEN INBREKER. De altisten van een reizend circus, dat zich te Myslowitz in het Oosten van Opper- Sllezië bevindt, werden om middernacht gewekt door den doodskreet van een mensch. Toen zij ln de richting van het geluid snelden, bleek dat de grootste leeuw van het circus zijn klauwen door de tralies van zijn kool had gestoken en daarin een lon gen man gekneld hield. Een temmer be vrijdde den ongelukkige, die in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis werd overge bracht Uit het onderzek bleek, dat de doodeüjk gewonde man een reeds meermalen ge strafte inbreker was d'e het circus wilde binnendringen en od weg naar de woon- niet voldoende toezicht houden opTert.o^ j ge- Bathmen en de marechaussee van Deven ter ln verhooi zenomen. v. d. W. heeft vrij spoedig bekend den b~and te hebben aan- Tijdens het vrii hevige onweer, dat paard met zwaren regenval Zaterdagavond ten zuiden van Utrecht woedde is de blik- van sem ingeslagen ln het woonhuis staande nabij 't gemaal ln de buurt van „de Heem stede" onder de gemeente Vreeswijk De bliksem sloeg alle ruiten van de wo- estoken Hij zal naar Zutphen od transport ning stuk en richtte ook binnenshuis worden gesteld. Ook D. heeft ten slotte be- schade aan. De vrouw des huizes liep door vPTin Tta mnon lil-Viei J 1. 4- - 4. ting van de geldzakken. I stichting is betrokken. moest zich onder genees kundige behandeling stellen. GASAANVAL OP ZEVEN BIOSCOOP THEATERS. Zaterdagavond zijn tegelijkertijd in zeven bioscooptheaters op Broadway (New York) toebehoorende aan een en dezelfde directie, bommen, die stink- en traangas bevatten, ontploft. Onder de duizenden toeschouwers ontstond een groote verwarring, waardoor een honderdtal menschen gewond werd. Vijf en dertig personen moesten naar een ziekenhuis worden overgebracht De bom men waren voorzien van uurwerken, het geen de gelijktijdigheid der ontploffing verklaart. De directie der theaters heeft een mededeellng gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat er geen enkel verschil van meening met de vakvereenlgingen be stond. De apotheek Hooigracht 48 ls dag ea| nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond: „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen m spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dl:' apotheken wordt van Maandag 1 tot eal met Zondag 7 Maart a.s. waargenomen) door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, telef. 807 tnl G. B. de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, teief.l 3553 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark" Oegstgeest, telef. 274. J.RUNBCNDC. Stahonsweg20 Tel.609 (Ingez. Med.) 7214 I HOOG WATER. Door het voortdurende stijgen van hetl water in Donau en zijrivieren is het geheelel Donaubekken van Straubing (Beleren) overl een lengte van 30 K.M. en een breedte vanl 7 K.M. ondergeloopen. Op sommige plaatsen] staat het water 2 M. hoog boven de akkers Het winterkoren is hier vernield. Een deel van het Dnjeprgebied (sovjet-) Rusland) is door groote overstroominge getroffen. In de straten van de stad Melitc pol staat het water twee meter hoog. Rui 200 huizen zijn overstroomd. Hiervan zijn 4 hulzen geheel vernield. Ook in de omliggende dorpen heeft hetl water groote vernielingen aangericht. Ver-I scheidene dorpen staan volkomen onderl water. De bewoners hebben met achterla-| ting van have en goed de wijk moeter nemen. Volgens de tot dusverre bekende gef vens zijn 25 boerenwoningen verwoest enl weggespoeld. Troepen zijn uitgezonden om| hulp te verleenen. leden tiidens een gevecht werden gedood. met de politie HET INKOMEN VAN DEN HERTOG VAN WINDSOR. 25.000 pond sterling per jaar. Vernomen wordt, dat krachtens een on-1 langs door de Engelsche koninklijke 'a-I mille met den hertog van Windsor geslo-1 ten overeenkomst aan laatstgenoemde een l kapitaal van 125.000 pond sterling zal w°r' den uitgekeerd benevens een laarrente van 2 0 000 pond Aldus zou de hertog ra I Windsor een vast taarlljksch inkomen va» ongeveer 25.000 pond sterling genieten- Bevestigd wordt, dat de hertog van Wind sor ziin 2075 hectaren groote ranch in d I Canadeesche provincie Alberta te koon j heeft aangeboden Op de gronden van de» ranch zouden naar het schijnt scoren van petroleum zijn gevonden. Reeds is een besluit onderteekend. waar in bepaald wordt, dat, wanneer de raw van den hertog van Windsor vejkdI del wordt, de echten op olie en mineralen kroon toevallen en dat de kooper van ranch gedurende een tijdperk van lien I laar niet naar olie zal mogen -boren 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6