LAATSTE BERICHTEN [fIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 1 Maart 1937 SCHEEPSVERBINDINGEN Het verkiezingscongres der S.D.A.P. Binnenland BEURSO VERZICHT Verklaring van ds. Banning inzake hei defensievraagstuk MARKT iriitaïw^ WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 747. BLN.NENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.8 te Seydis- ijord. Laagste barometerstand 740.3 te Brussel Verwachting tot den avond van 2 Maart Matige tot krachtige Noordoostelijke tot noordwestelijke wind. Zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen. Kans op regen- neeuw- of hagelbuien. Weinig wandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind heden aan de posten van IJmui- den tot de Belgische grens .Stormsein neerhalen, blijft op uw hoede''. BU1TENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De depressie, welke Zaterdag met haar tentrum over de Britsche eilanden lag. trok Oostwaarts. Een secundaire, welke zich tot een afzonderlijke kern ontwikkelde, lag hedenmorgen over het Zuiden van ons iind. De hooge drukking over Groenland serd door een uit het Westen komende de pressie aangetast. Een rug hooge drukking loopt thans nog over IJsland naar 't Noor- itn. Op de Britsche eilanden waait het matig tot krachtig uit het Noordwesten, de icht is er zwaar bewolkt met plaatselijk, loornamelijk in het Zuiden, sneeuw. Plaatselijk was de temperatuur vanmor- ttn onder het vriespunt. In Frankrijk en België is de wind krachtig uit 't Westen ook iet valt plaatselijk sneeuw of %-egen. trênals in Duitschland. waar de wind meest Zuidwest is. In Scandinavië nam de vorst belangrijk af, in Zuid-West-DitStschland m Zwitserland daalde de temperatuur he- >nnacht ook tot onder het vriespunt. De meeste bergstations in Duitschland en wltserland melden nevel of mist, met laatselljk sneeuw. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W. wind, 2 gr. C.. Zw bew. London: N.W. wind, 1 gr. C., sneeuw. Berlijn: W. wind, 1 gr. C„ betr. Genua: N. wind, 6 gr. C., licht bew. luchttemperatuur. 9 uur voorm.: 2'/: gr. C. (36 gr. F.) 12 uur 's midd.: 3'/; gr. C. (38 gr. FJ 3 uur nam.: 3'/; gr. C. (38 gr. F.). boogwatertijden te katwijk zee. Voor Dinsdag. Voorm. te 5.35 uur; nam. te 17.46 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 6.09 nam. tot 6.17 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 1 Maart: op: 22.55 uur; onder 7.39 uur. Omgeving van Zutphen is één watervlakte. Zal morgen de was ophouden? Vanochtend heeft de IJsseï in Zut phen een waterstand van 7.69 n.a.p. be reikt, zoodat nog een was van 13 cm. werd geconstateerd. Het verkeer onder de IJsselbrug aldaar is gestremd. Voet gangers krijgen nu de gelegenheid, over den spoorweg te gaan. De omgeving van Zutphen is één groote watervlakte, waarin alleen de hoofdverkeerswegen van het water zijn gebleven. In de buitenwijken van de stad zijn veel kelders, nadat de Baak- sche Overlaat is gaan werken, onder- Japan en Nederlandsch-Indië Nadere bijzonderheden omtrent plannen voor niet-aanvalsverdrag en Nieuw-Guinea. Geen plan om pacht van geheel Nieuw-Guinea voor te stellen. Het Japansche persagentschap Domei meldt bijzonderheden inzake de berichten over in het Japansche parlement gedane voorstellen ten aanzien van een niet-aan- valsverdrag met Nederland en van pacht- plannen betreffende Nieuw-Guinea. (Men zie onder Binnenland l. In tegenstelling tot de eerste berichten blijkt hieruit, dat er geen spralte is van een denkt>eeld om geheel Nederlandsch Nieuw- Guinea te pachten, maar om voor Japan sche onderdanen op dit Nederlandsche ge bied land in pacht te vragen ten behoeve van lndustrieeie en economische doelein den. Omtrent de wijze waarop deze aangele genheid ter sprake is gebracht, meldt het HOFBERICHT. geloopen. Deskundigen verwachten, dat morgen te agDe^e? H^oro^akur^" Ud van de Zutphen de was tot staan zal komen, nu «yogoro oakurai, 11a van de Keulen vanochtend weer 9 cm. val en Wes tervoort nog maar 1 cm. was meldt. Het verkeer over de Emmerlkscbenwe? naar Doetlnchem is nu geheel afgesloten. landsch Guinea in p$cht te vragen voor lndustrieeie en economische doeleinden. In zijn antwoord verklaarde Hajasji, dat de Japansche regeering een dergelijke kwestie nooit heeft onderzocht, maar het door Sakural aan de hand gedane denk beeld in studie zal nemen. Tevens legde hij er den nadruk op, dat Japan geen ter ritoriale oogmerken in Nederlandsch-Indië heeft, ofschoon „het wenschelijk is, dat Japan zich vreedzaam op economisch ge bied in Nederlandsch-Indië zal kunnen ontwikkelen." GEZIN DOOR KOLENDAMP VERGIFTIGD TE BUSSUM. Buren hebben vanmorgen het gezin van den metselaar Mosterdman aan de Flora laan te Bussum bewusteloos gevonden. Man vrouw en twee kinderen beneden het laar lagen te bed in de alkoof waarvan een der deuren open stond De haard in de aangrenzende kamer verspreidde, een hevige kolendamp. De 30-jarige man en zi)n vrouw zijn naar de Majellastichting gebracht, waa- men de levensgeesten met een zuur stofapparaat heeft opgewekt. Kun toestand is nog ernstig. De kinderen ziin er beter afgekomen en zijn bü familie onderge bracht. JIT NED. OOST-INDIE. DRAMA IN DE KAMPONG. SOERABAJA, 1 Maart (Aneta/A.N.P). - In den nacht van Zaterdag op Zondag i16?" een £Tek' heeft zich in de kampong Koelang Tengah gebracht aan Nederlandsch Indie en Neder- j drama „fepsneeld GUinea' /n °P hbaf Han In dS k^ng woom de heer Middel zijn waarnemingen in deze gebieden den k hnofdhesteller van den van1 ^^landseïfpe7qkénSldentrip1 1 Postdienst. die met een inlandsche vrouw tings-subcommishsle van het lagerhSu. jj^uwdw^v^r 3 aanwezig bij een inlandsch feest, waarvoor INBRAAK BIJ DEN DIRECTEUR DEIt JAVASCHE BANK. BATAVIA, 1 Maart. (Aneta/A.N.P.). Hl den nacht van Zaterdag op Zondag is inge broken in het huis van den directeur- secretaris van de Javasche Bank. den heer Praasterink (op Parapattan) te Batavia. Er is voor een waarde van ongeveer f3000 tot f. 5000 gestolen aan contanten en ju- weelen. De inbreker(s) miaakte(n) gebruik van de omstandigheid dat de familie ge woonlijk Zaterdagsmiddags en Zondags aan den Poendtjak (een bergpas niet ver van Batavia) vertoefd Het huis staat echter altijd onder bewaking van vertrouwde be dienden Het erf. dat zich voor 't huis uit strekt, is echter zeer groot, n.l. eenige dui zenden vierkante meters, waardoor het ver klaarbaar is dat de inbraak onopgemerkt bleef. Men is het huis binnengekomen door het indrukken van een ruit in de voor galerij Men zie voor Nagekomen Berichten pag. 3 van het Tweede Blad. H.M. de Koningin heeft hedtn:: in gezelschap van Haar hofdame ikvr :nd van het geïnterpelleerd. Sakurai verklaarde daarbij„Onder de Nederlandsche bevolking in dit gebied be- T.t. van staan ongerechtvaardigde, verkeerde op- van »ii,1 ha Ïtnnincnn S, ?a e's vattingen over een beweerde Japansche v&n wijlen de Konin-in-Moed^r. Ondanks heHrpi^yinff" Rgkumi wpp<* on Hp een orentf6 t"?a'estalt l" noodzaak" deze verkeerde opvattingen te pen auto. Na dit bezoek reed de doen verdwijnen door den Nederlanders te or verzekeren, dat Japan geen' territoriale of Koningin naar het Huis ten Bosch waar Zij op het oogenblik verblijf houdt, terug Ie volgende schepen zijn morgen radio grafisch te bereiken via het kuststation «hevenlngen Radio: Aagtekerk, Alciba, Aldabi, Almkerk, Al- 'ski. Bloemfontein, Chr. Huygens. Coiom- ■h, Costa Rica. Dempo. Hoogkerk. Indra- Wra. Jagersfontein. J. P. Coen, Joh. van v'deribarnevelt, Kota Radja, Marnix van Aldegonde. Poelau Bras. Randfontein, «n Rensselaer, Rotterdam (H.A.Li, Spring fontein, Statendam, Streefkerk, Veendam. "nezuela. Behalve bovengenoemde passagierssche- fcn zijn de meeste Nederlandsche vracht- knepen eveneens via Scheveningen Radio tereiken. Telegrammen worden aangenomen door telegraafkantoren en door Radio- Bolland". DE ALKMAARSCHE KAASMARKT EN KAASBEURS. Toen in den herfst van 1936 't besluit ge vallen was, dat in Alkmaar een kaasbeurs zou worden opgericht, werd door den Alk- maarschen middenstand de vlag half-stok geheschen. Want men begreep, dat de op richting van een kaasmarkt een ernstige bedreiging kon worden van de wereldbe roemde kaasmarkt, die jaar in jaar uit tienduizenden vreemdelingen trok. Met groote belangstelling werd toen de kaasbeurs eenmaal opgericht was de handel op deze beurs gevolgd, terwijl over heid en particulieren plannen beraamden om de kaasmarkt te behouden. De gemeente begon met de wik- en weeg- loonen te verlagen en trachtte tevens flnan- cieele medewerking te verkrijgen van het rijk. De burgerij werd daarna door de V.V.V. Alcmaria ter vergadering opgeroe pen en het resultaat daarvan was aller eerst, dat de middenstandvereeniglngen, V.V.V.'s uit Alkmaar en omgeving, bankin stellingen, hotel- en caféhouders en vele particulieren samen voor een bedrag van f. 1600 teekenden en ten tweede, dat een comité van actie voor het behoud der kaas markt werd opgericht onder leiding van de heeren mr. J. P. Bosman, voorzitter van Alcmaria v.v.v., G. G. Margadant, secr. dier vereeniglng en G. Grondsma, voorzitter van de vereeniging van kaashandelaren in Noord-Holland. Intusschen heeft de kaasbeurs tha.ls 3'/i maand gewerkt en terwijl de kaasmarkt steeds den geheelen aanvoer van de hand zag gaan Vrijdag J.l. was binnen een half uur alles verkocht bleek het aanbod op de beurs elke week veel grooter dan de vraag. Tevens bleek, dat de markt vrijwel steeds een hoogeren prijs noteerde dan de beurs. Het gevolg was. dat de belangstel ling voor de beurs van de zijde der aanvoer ders voortdurend minder werd en thans minder dan de helft van het oorspronke lijke santa1 aanvoerders non op de beurs komt De „deserteurs" zijn bijna allen weer op de markt teruggekomen. R.K. HOTEL-, CAFÉ- EN RESTAURANT- PERSONEEL. Tot 2e voorzitter van den Ned. R.K. Bond van hotel-, café- en restaurant-geëm ployeerden „St. Antonius" is gekozen de heer J. van Vlaardlngen. Het hoofdbestuur van dezen bond besloot tot een groote propaganda-aclle. In April zal deze besloten worden door in alle be langrijke plaatsen des lands propaganda- vergaderingen te houden. politieke doeleinden in dezegebieden nastreeft. Hij deed daarom het voorstel aan de hand een niet-aanvalsverdrag tusschen Japan en Nederland te sluiten. Echter be klaagde Sakurai zich over het feit, dat naar hij beweerde, Japansche onderdanen in Nederlandsch Indië door de Nederland sche autoriteiten slecht behandeld worden en in dit verband herinnerde hij aan tal rijke gevallen van onderdrukking tegen Japansche visschers en zakenlieden in Ne derlandsch-Indië." Sakurai verklaarde verder, dat de Ja pansche wettige handelsbelangen in Ne derlandsch Oost-Indië gewaarborgd dienen te zijn. Ook bracht hij ter sprake „het uit gebreide gebied van Nederlandsch Nieuw Guinea, dat onbevolkt en onontgonnen blijft". Hij opperde het denkbeeld, dat de Japansche regeering aan het Nederland sche gouvernement zal voorstellen een overeenkomst aan te gaan. teneinde voor Japansche onderdaheft land op Neder- hij was uitgenoodlgd. Plotseling aldus volgens den heer Middelkoop werd er alarm gemaakt door het geroep ..Maling maling" (dieven). Hierop snelden de feest gangers naar buiten om te ontdekken waar de dieven waren. Middelkoop deed hetzelfde en zette in de duistere kamponggangen een man achterna, dien hii vnr den dief hield. Hij, op zijn beurt, werd door kampong- lieden (die hem vermoedelijk voor den ge- zeehte hielden) nagezet. Middelkoop struikelde, wcarop hij werd aangevallen en bewusteloos geslagen. Toen hij bijkwam, vielen kampong-lieden hem ten tweede male aan, waarop Middelkoop een revolver trek. welke hij altijd bij zich draagt. Hij lostte verschillende schoten, waardoor een inlander doodelijk werd ge troffen. Middelkoop zelf bekwam een kapwond aan het hoofd, en werd door vrienden naar huis gebracht, die hem het wapen afnamen. Toen Middelkoop weer thuis was. nam hij zijn jachtgeweer, ging naar buiten en schoot op de menigte inlanders, welke was saamgestroomd. Twee personen werden ge wond, nl. een aan de rechterhand en een tweede aan het hoofd en den rechterschou der. Verder werden nog eenige inlanders zeer lichtgewond Deze verklaringen zijn afgelegd door den heer Middelkoop ha zijn arrestatie en preventiefzetting. Het bed. I7vl3 dat voor iedere lengte past. DE TERUGREIS VAN IR. DE KOK. De directeur-generaal van de „Konlnk- liike" ir J. E. F de Kok is od de terug reis heden te Allahabad aan»°komen. Het weer was goed Morgen wordt de vliegtocht voortgezet. BRANDSTICHTING EN FRAUDE TE HAARLEM. Zaterdag heeft in de woning van een 56-jarigen conducteur van N.Z.H.T.M. te Haarlem een brandje gewoed. Bij het on derzoek naar de oorzaak heeft de politie ontdekt, dat de conducteur zelf de brand had gesticht om de ontdekking van door hem gepleegde fraude te verijdelen. De man had n.l. sedert het laatste jaar gelden verduisterd ten nadeele van de maat- Oppositie zal niet uit het bestuur treden. (Vervolg van het 4e Blad). Bij de heropening van 'dévergadering van het S.D.A.P.-congres, deelde de voor zitter, de heer K. Vorrmk hedenochtend mede, dat men gevraagd had, wat voor consekwenties de aanvaarding van het meerderheidsstandpunt inzake het defen sie-vraagstuk voor de minderheid in de partij meebracht. Welnu aldus spr. de minderheid heeft het recht behouden uiting te geven aan haar afwijkende meening. Ds. W. Banning wil een verklaring afleggen. Hij heeft zich, met de ove rige aanhangers der minderheid in het Partijbestuur, met mevr. de Vries Bruins en van der Kieft, ernstig afge vraagd of het voor hen nog zin had Vervolgens gaf spr. een toelichting op het verkiezingsprogram, waarmee de partij de komende verkiezingen ingaat en dat is samengevat in de volgende 5 punten: 1. krachtige handhaving van de de mocratie tegen fascisme en commu nisme, 2. economisch herstel, ordening en arbeidstijdverkorting volgens het Plan van den Arbeid, 3. wederopbouw en verbetering van het onderwijs en van de sociale zorg, inzonderheid voor werkloozen en voor ouden van dagen door aanvulling met staatspensionneering, 4. versterking van den Volkenbond in het belang van den vrede, 5. in de overzeesche gewesten verrui ming van volksrechten en krachtige bevordering van de volkswelvaart. Op de rede van den heer Albarda volgde een discussie, waarbij verschillende afge vaardigden bepaalde wenschen tot uiting brachten tot wijziging of aanvulling van verschillende onderdeelen van het verkie zingsprogram, in het algemeen van on dergeschikten aard. AMSTERDAM, 1 Maart. Op de Amsterdamsche effectenbeun» werd de aandacht heden voornamelijk in beslag genomen door de rubberaandeelen. De rubbersituatie heeft zich voor de onder nemingen in zeer gunstigen zin gewijzigd en het vooruitzicht bestaat, dat nog een periode van voorspoed voor den boeg ligt. Onwillekeurig komt dit aan de appreciatie) der betrokken fondsen ten goede. Voor Amsterdam Rubbers en diverse andere soorten openbaarde zich goede vraag, zoodat de koersen onder levendige omzetten in meerdere gevallen niet onbe langrijk hooger kwamen te liggen. De vaste tendens werd in de hand gewerkt depr de berichten uit Londen, dat ook al daar voor rubberaandeelen flinke kooplust aan den dag werd gelegd. In Tabakken ging niet veel om en de koersen waren practisch onveranderd. De berichten, dat de accijns op suiker en de invoerrechten van dit product in Britsch- Indië worden verhoogd, oefenden op de Suikerafdeellng geen invloed uit. H.V.A.'s waren vrijwel onveranderd, enkele minder courante soorten werden wat hooger ge noteerd. Naar gemeld, heeft de Nivas een afdoening van 30.000 ton Javasuiker be werkstelligd. Op de afdeeling der Indu- strieelen was de animo voor Aku's bekoeld, ook in Unilevers en de Philipsaandeelen ging niet veel om. Aandeelen van Berkels patent waren blijkbaar weer in het ver geetboek geraakt De Scheepvaartmarkt was stil, de stem ming was evenwel prijshoudend. Van de petroleumfondsen waren Koninklijken zoo goed als onveranderd en daarbij waren de omzetten in dit fonds niet groot. Ook in de warrants ging veel minder om en deze kwamen iets lager te liggen. In hoofdzaak werd gehandeld tegen prijzen liggende tus schen f. 593 en f. 600. Van de Amerikaan- sche soorten veroorzaakten hier Shell Unions eenige beweging. De beleggings- markt was stil, de 4 pet. obligatiën Neder land en Ned.-Indië waren prijshoudend en eveneens was dit het geval met de obligatiën Nederland; de Oude Schuld lag iets gedrukter in de markt. Van de bulten- landsche papieren trokken de Duitsche waarden de aandacht. De stemming was vast en de obligatiën uit de Young Lee ning werden belangrijk hooger afgedaan. De aanleidende oorzaak voor den verbeter den tendenz voor Duitsche papieren be staat waarschijnlijk in het verminderen van den achterstand op de clearing. De Amerikaansohe markt had een rustig voorkomen en was over het geheel geno men aan den lusteloozen kant. Een 'groote beweging evenwel ontwikkelde zich in In tercontinental Rubbers waarvoor groote vraag bestond, zoodat dit zich niet onbe- belangrijk wisten te verheffen. De gemaakte opmerkingen werden door den heer Albarda beantwoord. Hij verzette zich tegen een amendement van Laren- en innerlijk mogelijk was hun functie Biarlcum om uit de verkiezingsresolutie de in het P.B. te blijven vervullen en of zij bepaling te schrappen, dat over de vraag niet beter de leiding geheel konden la- van regeeringsdeelneming door de partij ten aan de voorstanders der landsver- niet zal worden beslist dan na overleg met dediging. Het resultaat hiervan was, dat zij be reid waren, lid van het P.B. tc blijven, mede omdat zij de oppositie tegen de landsverdediging in de partij willen be houden en deze tot uitdrukking bren gen. Zij zullen dus blijven, indien de partij bereid is, hun vrijheid van spre ken en schrijven toe te staan, waarbij zij er zorg voor zullen dragen, het be lang en de eenheid der partij niet te schaden (applaus). Ir. J. W. Al berd a hield vervolgens een inleidende rede over het voorgestelde ver kiezingsprogram. waarbij hij de balans der afgeloopen vier jaren opmaakte. Het regee- ringsbeleid van het kabinet Colijn is er niet in geslaagd, de welvaart terug te roepen. Er schappij. Van de bedragen, welke hij voor ziJn nieuwe politieke spanningen ontstaan verkochte tramkaartjes ontving, droeg hij en de democratie wordt bedreigd door bui- slechts een gedeelte af. en om niet te wor- tenlandsche oorzaken. Er is worsteling ont- den ontdekt, maakte hij eiken dag twee staan om de democratie, waarbij als inzet controlestaten op. Een daarvan was op de de hoogste belangen der arbeidersklasse op juiste wijze ingevuld en die toonde hij aan het spel staan. den controleur op de tram. De andere ge- De S.D.A.P. heeft zich in 1933 ondanks bruikte hij wanneer hij op het kantoor eenig stemmenverlies weten te handhaven moest afrekenen. Gedurende zes maanden en bleek in 1935 onverzwakt, heeft hij op deze wijze ongeveer 400 gulden De heer Mussert. heeft zijn aspiraties als verduisterd Daar bij de controle van de in leider van ons Wolk reeds kunnen opber- zijn.bezit zijnde kaartjes de fraude aan het gen. Hij is alleen maar leider van een slin- licht dreigde te komen, had hij in zijn kend troepje. woning brand gesticht en ervoor gezorgd, De S.D.A.P. wil de democratie handha- dat een hoeveelheid plaatsbewijzen verlo- ven, zoowel tegen het fascisme aLs tegen ren ging. De man heeft tijdens het verhoor i het communisme. Daarom zal zij ook geen een volledige bekentenis afgelegd. Hij is in stembuscoalitie aangaan, ook niet met de bewaring gesteld, communisten. de vakbeweging. Sedert 1918 stond deze be paling in het program Zou men haar thans schrappen, dan zou dat den indruk wekken van een breuk met de vakbeweging. Ook verzette spr. zich tegen den uit het congres geoefenden aandrang om in het verkiezingsprogram een clausule op te ne men over de positie der vrouw. Het stand punt der partij in deze zaak is voldoende bekend en komt voldoende tot uiting in haar propaganda. Het verkiezingsprogram dient zoo kort en compact mogelijk te blij ven. Het amendement Laren-Blaricum werd verworpen, evenals eenige andere amendementen en de verkiezingsreso lutie met het verkiezingsprogram wer den ongewijzigd met algemeene stem men aangenomen. De secretaris-penningmeester der partij, de heer C. Woudenberg, lichtte tenslotte het laatst overgebleven voorstel op den be schrijvingsbrief toe, om het aantal afge vaardigden voor den partijraad te verdub belen, wanneer de partijraad zou moeten beslissen over de vraag van deelneming der partij aan kabinetsvorming. Na eenige discussie werd het voorstel van het P. B aangenomen. Het was bijna 2 uur toen de Vorrlnk het slotwoord sorak Met een krac t":r- opwekking om in de komende maanden den strijd van het par tijprogram te voeren sloot de voorzitter het congres, dat onder een driewerf „vrijheid" en het zingen van de-Internationale uiteen ging. WISSELKOERSEN. Londen 8.93'/;; Berlijn 73.47'/,; Parijs 8.50; Brussel 30.77, Zwitserland 41.67; Ko penhagen 39.92'/;; Stockholm 46.10; Oslo 44.92'/;: New York 1.82 3/4; Praag 6.38. Prolongatie 1; Part, disc. 1/4; Daggeld 1/4 Registermarken 361/8: Crediet Sperr- marken 18'/;: Effectensperrmarken 18; Reismarken 50; Bankpapier 42. AMSTERDAM. 1 Maart. - Ter veemarkt heden aangevoerd: 461 vette koeien, waar van de prijzen waren: le kwal. 6672. 2de kwaliteit 58—64, 3de kwal. 50—56, per KG. slachtgewicht. 85 Melk- en kalfkoeien, f 180 260 p. stuk. 188 Vette kalveren: 2e kw. 5156, 3de kwl. 4250 per KG. levend ge wicht. 145 Nuchtere kalveren, f. 59 per st. 36 Schapen f. 27—31 p. st. 526 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90—110 KG. 5556. zware varkens 5455, vette varkens 5354 per KG. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. ROTTERDAM, 1 Maart. - Totale aanvoer 2217 stuks, waarvan 572 vette runderen, 178 vette kalveren, 18 nuchtere kalveren, 528 schapen en lammeren, 913 varkens. 8 bok ken. Prijzen per KG.: Vette koeien. 1ste kwal. 65, 2de kwal. 60. 3de kwal. 42—50; vette ossen 62, 56. 4551; vette kalveren 93, 85, 5565; varkens (levend gewicht) 47. 46. 35; schapen 49, 44. 35; lammeren 51. 43, 34. Prijzen per stuk: schapen le kwal. f.23, 2de kwal. 22, 3de kwal. 18; lammeren 24, 20, 15. WESTLAND. 28 Febr. Westiandaohe bloe menveiling. Freesia 8—13 ct.; idem geel 26 et.; idem lila 35 ct.; Wm. Coliand 13—20 ct.: Bartigon 18—23 ct.; Wm. Pitt 17—21 ct.; Pr. Elisabeth 27—31 ct.: Albino 29-33 ct Murillo 12—16 ct.: Mr. v d. Hoeff 16— 21 ct,; Theeroos 14—18 ct,: Rijzende Zon 181-9 ct.; Peach Blossom 1619 ct.; Ibis 1314 ct.; Electra 1317 ct.; Gele Prins 1418 ct.; Azalea 1617 ct. per bos. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3