Eerste oefentijd bij deKERK" EN S(H00LHIEUWS zeemacht ikÉdÈt—Ékm LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 1 Maart 1931 UIT DE RAADZAAL SPREEKCEL BURGERLIIKE STAND VAN LEIDEN d^°rfn om 845 croydon was op- Thits ËJs enhet vera wenen VoorrfcTficft) De begrooting afgehandeld. De jaarlijksche race is weer beëindigd, doch strijd ontbrak vrijwel geheel: het was mat. en futloos over de gansche linie. Een oogenblik kwam er een weinig opleving. n.l. bij de replieken, doch die was nog zuiver van politieken aard Te verbazen is het op zich zelf genomen niet. want in de huidige tijdsomstandigheden is een be grooting vrijwel onaanvechtbaar. Het kost de grootste moeite om de eindjes aan el kaar te knoopen en wanneer het college van B. en W. dan daarin slaagt, zij het ook eenigszins problematisch, dan kan een Raad geen andere richtlijnen meer aange ven, hoogstens op enkele kleine onderdee- len wat tegenstand bieden, doch daarmede ls dan ook alles gezegd. Het zou een reden te meer zijn om de algemeene beschouwingen tot het uiterste te bekrimpen, doch dat schijnt nu eenmaal onmogelijk. Hoever deze onmogelijkheid gaat, is wellicht het beste tot uiting ge komen. doordat de eenling van den Vrij heidsbond. de heer v. d. Laan. die van huis uit afzijdig stond tegenover dit politieke steekspel, volledig besmet bleek door het milieu en de grootste politieke rede hield van allemaal, wat inhoud betrof. Het was een droef verschijnsel! In dit verband zij den heer Van Eek overigens er nog eens ten overvloede op gewezen, dat hij de geoefende critiek op den Raad uit velerlei kring, critiek betref fende overbodig lang praten en wat daar mede annex is. niet heeft begrepen. Geens zins bedoelt men en ook wij niet om den Raad te verlagen tot een college van ja-broers; integendeel, doch hetgeen te berde wordt gebracht, moet zakelijk zijn en niet in de „politiek" verdrinken. De Raad is geen Tweede Kamer en daarom dient hij zich te onthouden parlement te spelen. Dat kost de gemeenschap slechts onnoodig geld en brengt de democratie in discredièt." Daarop te wijzen, is juist voor wie het goed meent met de democratie, dure plicht en heel goedkoop en bovendien zeer ge vaarlijk is het om hem, die de feiten der democratie aanwijst, eenvoudig bij de fas cisten te willen indeelen. Wat voor nut heeft het om het Plan van den Arbeid hier in den Raad te brengen, om een aanval te doen op de S.D.A.P. we gens gewijzigd standpunt enz.? Althans practisch nut voor de gemeente? Daarvoor zal in de komende verkiezingscampagne gelegenheid te over komen en dan gaat het niet op kosten van de stad. die daar voor toch zeker niet heeft op te brengen. Toch was er dit jaar eenige verbetering te bespeuren; men legde zich eenige be perking op. zoodat feitelijk niemand lan ger dan een uur het woord heeft gevoerd en het aantal zittingen van 9 gedurende de drie laatste jaren tot 8 daalde. Maar blijft het nu werkelijk noodig, dat van de 31 leden (de vier wethouders schakelen we uit en er was één vacature) 27 het woord voeren? Het. antwoord is niet moeilijk! Slechts een drietal socialistische leden liet verstek gaan in het spreekkoor, de heeren Vallentgoed, Dubbeldeman en Carton. Gelukkig bleef de toon van het debat behoorlijk en deden zich geen incidenten voor. Een zeer sympathike geste was de bloemenhulde, op instigatie van mevr. BraggaarDe Does aan wethouder Splin ter gebracht met de beste wenschen voor zijn spoedig herstel; wenschen, die goede kans hebben in vervulling te gaan, waar over ieder zich zal verheugen. Alleen de heer Schüller was een oogenblik onnoodig agressief, maar per slot van rekening bleek ook dit niet zoo ernstig bedoeld. Wij zullen dit allemaal overslaan om nog iets te zeggen over hetgeen werkelijk de Leidsche begrooting betrof. Slechts met de grootste moeite konden B. en W. dit jaar een sluitende begrooting overleggen en het is juist, dat op de vraag of de begrooting in werkelijkheid sluit, een vraagteeken past. Er zijn berekeningen bij. die op zich zelf den toets der practische beschouwing niet kunnen doorstaan, doch gelet op de omstandigheden mag dit niet te zwaar worden genomen; en komt het zelfde feitelijk niet voor bij iedere begroo ting? Wethouder Verwey heeft de situatie on zer goede Sleutelstad niet willen bezien met een al te donkere bril, hoe weinig op beurend de toestand in wezen is, doch heeft gespeculeerd op een langzaam voort schrijden van de opleving, die merkbaar is geworden in de wereld-economie, in de hoop. dat ook Leiden daarvan eindelijk den terugslag zal ondervinden. Deze ietwat speculatieve beschouwing de wethouder kwam daarvoor openlijk en eerlijk uit, 7ooals wij van hem gewoon zijn werd door de heeren Goslinga en De Reede on- der handen genomen, doch tenslotte ook aanvaard; om de eenvoudige reden, dat het moeilijk anders kon! De heer De Reede oordeelde eigenlijk alleen een belasting- verhooging juist als middel tot dekking. doch voorstellen deed hij niet. blijkbaar j toch ook weer aanvoelend, dat het goed gezien is om een dergelijken rigoureusen maatregel niet te nemen dan in uiterste noodzaak. En deze lijkt ons nog niet aan wezig. daar nog te putten is uit vroeger gevormde reserves bij diverse takken van dienst en bedrijven, hoewel direct zij ei kend. dat ook daarbij in de eerste plaats de noodige voorzichtigheid is geboden en in de tweede plaats het einde van deze overheveling naar den algemeenen dienst der gemeente in zicht komt. Zoodat, wan neer0 de opleving zich niet mocht mani festeeren, ae heer De Reede toch wel een^. spoedig gelijk zou kunnen krijgen! De financieele beschouwingen met vooi- «tel van den heer Goslinga leken ons meer politiek dan op werkelijkheid gebasseerci. Met den wethouder zijn we het toch vol- mondig eens. dat Geci. Staten nimmer den aanslag op de laatste reserves zouden hebben goedgekeurd, waar het college toch op andere, zij het inderdaad soms op fic tieve wijze, denking zocht. Het «Jen heer Goslinga en anderen! feitelijk om de door B en W. aangekondigde be- zuiniging ad f. 10.000 «waarvan f.8000 op het bewaarschool-onderwijs) die niet na der was gedefinieerd. Daarvan vreesde men blijkbaar te zware gevolgen voor het Bijz. Bewaarschool-onderwijs! Toen de wethou der die post terugnam en onderbracht bij nog te zoeken bezuinigingen, trok de heer Goslinga dan ook terstond zijn voorstel Overigens heeft men het B. en W niet lastig gemaakt. Het aantal voorstellen bleef zelfs tot 22 beperkt, een zoo geringe hoeveelheid als we in jaren niet hebben Regeering zet de voordeelen van verlenging uiteen. Maatregelen voor lichting 1938 nog niet bepaald. In de Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de dienstplichtwet, lezen wij de meening van verscheidene leden, dat de verlenging van den eersten oefeningstijd van dienstplichtigen der zeemacht nauw verband houdt met de overtuiging van de regeering. dat de opleiding van het per soneel in principe hier te lande moet plaats hebben, is juist. Het gedeelte van de, in beginsel voor Indië bestemde, zeegaande vloot, dat de regeering in de toekomst in Neder land wil doen verblijven, bestaat uit 1 kruiser. 3 jagers en 4 onderzeebooten. In Indië blijft dan een operatief or gaan van 2 kruisers, 8 torpedoboot ja gers en 12 onderzeebooten voor onmid dellijk gebruik gereed, waarbij nog 1 jager en 2 onderzeebootcn als onbe mande materieel-reserve in Indië wor den opgelegd, terwijl zoo eenigszins mo gelijk, ook een der twee leaders gere geld in Indië verblijven zal. Een grootere materieel-reserve, zonder bemanning, in Indië, is, bij het bestaan van een goed schema van periodieke herstelling in Nederland, niet bepaald noodig en heeft ook niet veel waarde, omdat geoefende be manningen in haar geheel niet uit Neder land kunnen worden aangevoerd. De regeering is het eens met het oordeel van die leden, die meenen, dat een tegen- i strijdigheid tusschen het onderhavige voor- j stel en het te kennen gegeven voornemen. de maritieme defensie van Nederland te be- perken tot de kustverdediging, niet be staat. Dat de beperking tot kustverdediging niet beteekent. dat bij een oorlog inEuropa. de middelen tot het voeren van een actieve verdediging zouden komen te ontbreken, volgt uit de stationneering van 1 kruiser. 3 jagers en 4 onderzeebooten van de in be ginsel voor Indië bestemde vloot in Ne derland. terwijl de bovenbedoelde maat regel beschouwd moet worden als noodge dwongen en van voorloopigen aard te zijn. De beschikbare financiën moeten nu een maal allereerst gebruikt worden om de weerkracht van onze Indische defensie te vergrooten. Wel kan worden toegegeven, dat zeegaand materieel voor de kustdefen- sie ontbreken zal indien de geheele vloot op een gegeven oogenblik juist in Indië noodig zou zijn. In zulk een geval zou de kustverdediging hier te lande inderdaad zuiver passief gevoerd moeten worden. De gevolgen van het nuttiger gebruik in vredestijd van dienstplichtigen, dat moge lijk wordt door verlenging van den duur der eerste oefening, gaan verre uit boven het alleen verschaffen van oefengelegenheid aan beroepspersoneel. Daarbij komt. dat ook voor oorlogstijd jeen nuttiger gebruik van dienstplichtigen gemaakt zal kunnen worden, omdat zij in hun langeren oefeningstijd zijn op te lei den voor functies, als kanonnier, seiner en dergelijke, welke vroeger slechts op bevre digende wijze door beroepspersoneel kon den worden vervuld. Tenslotte zal door het langer onder de wapenen houden de lich ting zeemiliciens kleiner kunnen zijn dan voorheen het geval was. zoodat van iedere |i aarklasse dienstplichtigen een kleiner deel voor de zeemilitie zal kunnen worden be- 'stemd en dus een grooter deel beschikbaar zal komen voor inlijving bij de landmacht. Dit wetsvoorstel moet niet worden beschouwd als een eerste stap om te komen tot uitzending van dienstplich tig personeel naar Indië. Het te vor men marinebataljon is bestemd voor territoriale verdediging in het kustge bied. Voor een vergoeding voor loonderving bij opkomst voor herhalingsoefeningen, ook indien zij beperkt zou worden tot de derde herhalingsoefening, achten de betrokken ministers geen grond aanwezig. Wel wordt, indien bij loonderving een tekort aan in komsten voor verwanten van den dienst plichtige zou ontstaan in den zin van art. 38. der dienstplichtwet, kostwinnersvergoe ding toegekend en in een niet gering aan tal gevallen beloopt, deze vergoeding een weinig verschillen met dat van het ge derfde loon. Hoe de toestand voor dc lichting 1938 zal werden, zal afhangen niet alleen van het geen de wet hieromtrent te zijner tijd zal bepalen, maar ook hiervan, of uit een cogpunt van opleiding, huisvesting enz., de grootere lichtingsterkte reeds in haar ge heel voor de lichting kan worden toegepast. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 2 MAART. BOSKOOP. Nutsbewaarschool Kerkstraat: Nam. 7 uur, ds. van Welsen van Gouda. Ons Lokaal. Nieuwstraal: Nam. half acht. de heer J. H. J. Fijn-van-Draat. ZEVENHOVEN. Chr. Geref. Kerk (Polder): Nam. 6.45 u. as. D. Driessen van A'dam. NED. HERV. KERK. Aangenomen. Naar Oudega (W.i (toez.) C. Aalders, cand. en hulppred. te Wijk aan Zee. GEREF. KERKEN. Bedankt. Voor Bierum. B. Holwerda te Kanten:.. EVANG. LUTH. KERK. Aangenomen. Naar Rotterdam. H. Joh. Jaanus te Nijmegen. AFSCHEID INSPECTEUR BOLKESTEIN- Vele belangstellenden uit onderwijskrin gen hadden zich Zaterdagmiddag in de aula van het koloniaal instituut te Am sterdam vereenigd om afscheid te nemer, van den heer G. Bolkestein, die heengaat als inspecteur van het gymnasiaal en mid delbaar onderwijs, wegens het bereiken var. den pensioen-gerechtigden leeftijd. Na een korte inleiding van den voorzit ter van de huldigingscommissie, dr. S. C. Bokhorst, hield de minister van onderwijs kunsten en wetenschappen prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, als eere-voorzitter der huldigingscommissie een waardeerende vede. Wethouder Boekman overhandigde vervolgens de medaille van de stad Am sterdam Nog tal van personen hebben daarna het woord gevoerd. ds. Ringnalda daar altijd zijn wijkkerk w. had. Een geheel geslacht heeft hij er cate chetisch onderwijs gegeven. Ds. Ringnalda was in de Residentie voor zitter van het Chr. Mil. Tehuis, dat op zijn initiatief vergroot werd; idem van 't lo, caal-Comité voor de Vrije Universiteit, id. van de Groen van Prinstererschool. die hij ook als bestuurslid gediend heeft. Veie ja- ren was hij redacteur en medewerker vaa de Geref. Kerkbode van 's-Gravenha^e. Van 1916—1925 was hij redacteur van net Jaarboekje van dc Geref. Kerk van Den Haag en later medewerker. Van de Geref. Jongelingsvereen. „Groen van Prinsterci* in het Duinoordkwartier is hij eere-voor- zitter. Van zijn hand zagen ook enkele preeken het licht. Twee van zijn zonen, ds. A. Ringnalda te Ermelo en ds. D. Ringnalda te Weccp mocht hij eveneens tot het ambt inleiden. Bij de splitsing van de kerk in Oost cn West. \yrd ds. Ringnalda predikant van de kerk van Oost. De verdiensten van ds. Ringnalda werden erkend door zijn benoe ming tot ridder ii\ de Orde van Oranjc- Nassau. BALDADIGHEID. De brugwachters van de post Mare roe pen de medewerking in van de omwonen den der Sint Nicolaasbrug, aangezien in Je afgeloopen week iederen dag de aan die brug bevestigde reddinshaak door bal dadiger! in het water is gegooid. Do. D. RINGNALDA HET VERDWENEN AUSTRALISCHE VLIEGTUIG TERUGGEVONDEN. Vijf inzittenden omgekomen, twee nog in leven. Het vliegtuig, dat sedert 19 Febr. werd veimist, is op 75 mijl ten Zuiden van Bris bane gevonden. Het toestel is geheel ver- meld. Van do zeven inzittenden zijn vijf om het leven gekomen, de beide anderen, beiden inlanders, zijn op wonderbaarlijke wijze aan den dood ontsnapt. Een heeft een been gebroken, de ander heeft geen letsel bekomen. GEBOREN Jacobus Martinus Maria, zoon van H. M. Kramp cn H. J. M. van Well Jacobus Hendrikus, zoon van W. Wernars en J. E. Lohman. ONDERTROUWD. L, van Hecke. jm.. 22 jaar en C. Mas- saar, jd. 19 jaar E, v. d Zeeuw, jm. 22 jaar en J. J. Devilee, jd. 19 jaar A. Nieuwkcrk, jm. 25 jaar en G. Laurier, ja. 22 jaar. OVERLEDEN: C. A. Disseveld. zoon 1 dag A. H. Bos man. zoon 2 mnd. S. Blom, dochter, 30 jaar J. den Osde Boer, wed., 78 jaar A. van Weeren, man, 71 jaar. De bekende Haagsche emeritus-predi kant ds. D. Ringnalda te Zeist, viert a s Woensdag zijn 70st«n verjaardag. Dirk Ringnalda werd 3 Maart 1867 te Woudsend (Fr.) waar zijn vader predikant was bij de Ned. Herv. Gem. aldaar, geboren Hij ontving zijn opleiding aan het pro gymnasium te Elburg, het gymnasium te Kampen en studeerde aan de Rijksuniver siteit te Utrecht en later aan de Vrije Uni versiteit. In 1891 werd hij candldaat en 28 Febr. 1892 bevestigde zijn vader hem te Vist 'Fr.i in zijn eerste gemeente, waar dc 70-jarlge zijn ambt aanvaardde sprekende over 2 Cor. 4 vers 5. Ds. Ringnalda was te Vist de eerste predikant na do Doleantie. Uit verschillende beroepen werd dat naar Oudshoorn aangenomen, waar zijjn vad :i hem 24 Maart 1895 bevestigde. In 1898 ging as. Ringnalda naar Schiedam als opvolger van den bekenden prediker, wijlen ds. H. Hoekstra. 1 April 1901 mocht ds. Ringnalda te Schiedam mede de ineensmelting van de Geref. Kerken A. en B. tot stand bren gen. In 1905 bracht de ongedeelde Geref. Kerk in de Rêsidentie voor de tweede maal een beroep op hem uit in de vacature ont staan door de emeriteering van wijlen ds. C. Oranje. 15 Nov. 1905 deed ds. Ringnalda zijn intrede in de Residentie sprekende over Ps. 45 vrs 11 en 12, na tevoren 12 Nov. door zijn broer, wijlen ds. W. Ringnalda van Haarlem te zijn bevestigd. Zijn toenmalige collega's zijn allen ontslapen. Ds. Ring nalda heeft tot aan zijn emeritaat, 15 Mei 1932 in den Haag gearbeid en hij heeft den geweldigen uitgroei van deze stad, waar de Geref. Kerk 1 Jan. 1925 in Oost en West gesplitst werd, meegemaakt. Van al 1906 toen de Noorderkerk gereed kwam, heeft LLEWELLYN's TOCHT WEER MISLUKT. Nieuwe poging in 't verschiet. Voor de tweede maal heeft de Britschc vlieger David Llewellyn een poging om een record-vlucht Londen—Kaapstad—Londen ie maken moeten opgeven. Nog altijd blijft Amy Johnson de ongeslagen recordhoud ster voor dit traject. Llewellyn, die Vrij- r gestegen, was na een zeer vlotte vlucht Zaterdagmorgen te 6.20 te Cairo aangc- 1 komen. Twee uur later steeg hij weer op. j Toen de vlieger totaal dertig uur gevlo gen had en reeds de helft van de heele route achter den rug had. kreeg zijn toe stel een verstopping in de olieleiding, waardoor hij gedwongen werd te dalen. Hiermede was voor de tweede maal aan de recordvlucht een ontijdig einde geko men. Gistermiddag kwam hij om 16.15 op liet vliegveld Almaza aan, dat op 80 mijl afstand van Khartoem gelegen is. Hij heeft echter den moed niet opgegeven. Vandaag zal Lelwellyn naar Londen terugkeeren om aan onmiddellijk een nieuwe opging te wagen. beleefd! Men kwam wel eens over de 80 Daaronder waren enkele oude stokpaard jes. die denzelfden weg gingen als altijd. Men heeft het lot der voorstellen, die trouwens geen van alle van groote betee- kenis waren, in ons verslag kunnen volgen. Slechts enkele voorsteilen, die bedoelden verdere bezuiniging op enkele subsidies tegen te gaan, vonden genade. B. en W. de voorzitter verving wet houder Splinter aan fabricage konden het dan ook rustig af Alleen de concessie aan de Eltax was een zware dobber, die slechts met 1 stem meerderheid werd over wonnen. Het is inderdaad een botsing van belangen, die niet zoo gemakkelijk is te overzien: het belang der buitenwijken, het belang der tram. Laat ons hopen, dat het zal meevallen Bij de posten was niets van eenige im portantie De heer v. d. Laan had beter gedaan zijn voorstellen voor zich te hou den: zij werden tot een soort boemerang voor den voorsteller zelf Met algemeene stemmen, zelfs met de stem van den communist 't kan ver- keeren! is de begrooting tenslotte goed gekeurd. Maar de Raad zal zich in den loop van het jaar ongetwijfeld nog met vele verlengstukken hebben bezig te hou den! Intusschen zij den voorzitter warme hulde gebracht voor zijn leiding. Niet te straf, doch toch zoo. dat, met erkenning van ieder's rechten in het debat, werd op geschoten, en de afdwalingen van de be grooting zelve geen al te groote afmetin gen aannamen. 18. De sneeuwjacht werd heel dicht en woei hen in 't gezicht; het spoor, dat zij nog volgden, werd steeds vager en Thijsjes moed zakte ook immer lager. Zij liepen nu alweer een drietal uren en heel veel langer kon het niet meer durenEn. na eert korten tijd, waren zij het spoor plots kwijt. Thijs zei: „Dit is het einde van den tocht; wij hebben dus vergeefs gezocht „Ach ach, ach ach", zei moedeloos oom Brom, „kom kom, kom komdat is een strop, hier houdt het Eskimo-spoor op. Maar zag: waar zijn zij hiervandaan dan heen getogen? Zij zijn toch op dit punt niet in de lucht gevlogen? 't Verdwijnen van dit spoor gaat wat te vlug: daar heb ik niet erg van terug! Of zakten zij soms door den grond?" Thijs, die dit gezegde zeer verstandig vond, ging op zijn knieën zitten hij zei: „Ik heb wel zin om deze sneeuwlaag nu eens om te spitten; want, zooals men met zijn vingers voelt, op deze plaats is alles losgewoeld!" „Wel, wel, wel. 't is vreemd wat je vertelt", zoo sprak oom Brom „ik sta versteld! En al jij wilt gaan graven, dan kan je heusch je gang wel gaan dan zal ik onderwijl mij laven, met rust en levertraan." VOOR DINSDAG 2 MAART 1937. Hilversum 1. 1875 M. AVRO-Uitzen- ding 11.0011.30 voorm. en 6.30—7.00: RVU 8.00: Gr.pl. 10.00Morgenwij ding 10.15: Gewijde muziek 10.30: Or gelspel 11.00: Lezing 11.30: Kovacs Lajos' orkest 12.15: Gr.pl. 1.00: Om roeporkest 1.45: Gr.pl. 2.00: Omroep orkest en solisten 3.00: Kniples 4.00; Zang en piano 4.30: Radiokinderkoor- zang 5.05.- Kinderhalfuur 5.35: Om roeporkest 6.30: Psychologische cause rie 7.00: Voor de kinderen 7.05: AVRO-Dansorkest 7.30: Engelsche les 8.00: Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.10: Gr.pl. 8.30: De Bonte Dlnsdag- avondtrein 10.15: Renova-kwintet - 11.00: Berichten A.N.P. AVRO-Dansorkest 11.45—12.00: Gr.pl. Hilversum II. 301 M KRO-uitzending 8.00—9.15 en 10.00: Gr.pl. 11.30: Godsd. halfuur 12.00; Berichten 12.15 KRO-Melodisten 1.0Ó: Gr.pl. 1.15: KRO-Orkest 2.00: Voor de vrouw 3.09 Modecursus 4.00: KRO-Orkest 4.50: Gr.pl. 505; De KRO-Melodisten (Om 5.45: Felicitatiebezoeki 6.40: Esperan- tocursus 7.00: Berichten 7.15: „Aan passing bij het missioneeren". causerie - 7.35: Sportpraatje 8.00; Berichten A."f. Mededeelingen 8.10: Gr.pl. 8.15: Lij densmeditatie 9.15: Gr.pl. 9.30: KR0- Symphonieorkest en solisten 10.30; Be richten A.N.P. 10.40: Gr.pl, 10.45: KRO-Symphonieorkest 11.15—12.00: Gr.pl, Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50: Or gelspel 12.10: BBC-Empire-orkest mrm'. sniisten 1.10; Gr.pl. 1.20: Sportre- portage 1.402.20: Het Brighouse en Rastrick Orkest 4.20: „Mutiny in Ja pan". causerie 4.40: Het Hungaria Zi geunerorkest 5.10: Sportreportage 5.35: Het Krish Septet 6.20; Berichten 6.35: De BBC-Zangers 7.2Ö: Pianore cital 7.50: „A nation of shoppers, dis cussie 8.35: BBC-Dansorkest 9.20Be lichten 9.40: Dialoog 10.00: Solisten, BBC-Revuekoor en Theaterorkest 1100: Declamatie11.20: Fox Rfcy en zijn Band 11.5012.20- Dansmuziek (gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.20, 8.20 en 12.20 Gr.pl. 1.35: Zang 1.50 en 2.50: Gr.pl. 4.50: Zang 5.50: dito 6.05: Piano voordracht 6.50: Vervolg zang 7.05: Vervolg piano 7.20: Gr.pl. 9.05: M médécin malgré lui", opera. Keulen. 456 M. 5.50: Orkestconcert 7.50: Westduitsch Kamerorkest 11.20: Folitiemuziekcorps 12.35: Theaterorkest 1.35: Gevar. concert 3.20: Omroep- amusementsorkest 4.40: Keulschc Ka merduo en solisten 8.20: „Anni. die Keil- nerin", operette 10.0511.20: H. Heine- mann's orkest, en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M 12.2C Gr.pl. -. 12.50: Salonorkest 1.30: Klein- orkest 1.50—2.20: Gr.pl. 5.20: Kiein- orkest en Gr.pl. 6.50 en 7.20: Gr.pl. 8.20; Omroeporkest en Gr.pl. 8 50: Ra- öjotooneel met muziek 9.50: Gr.pJ. - 10.00: Omroeporkest 10.30—11.20: Caba- ïetprogramma (Gr.pl.) 484 M 12 20: Gr.pl. 12.50- Kleinorkes. 1.30: Salonorkest 1.50—2.20: Gr.pl.- 5.20: Omroeporkest 6.25; Grieg-pro- gramma 6.35 en 7.35: Gr.pl. 8.20: Cmroepsymphonie-orkest en solist 10-5° 11.20: Gr.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 7.30Rob. Gaden en C. Woitschach's dansorkesten 9.20- Berichten 9.50: Cello en piano - 10.05: Weerbericht 10.20—11.20: Gr.pl. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF E" DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag: 2 Maart lc programma: Iederen da? van 8—24 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: Iederen da? van 8—-* uur: KRO. NCRV enz 3e programma: 8.00: Keulen of div- 17 11.20: Droitwich 11.50; Keulen IJ.zü- Brussel VI. 15.05: Parijs R. 15.20: Keulen 16.20: Droitwich 17.10: Keu len 17.40 Brussel VI. 19.05* Par 5 Radio Pl.m. 19.30: Keulen 20.20: w»' laan of div. 22.50: Berlijn 23.20. Danmark o! div. 4e programma: 8.00- Brussel VI. y Gr.muziek G.R.D. - 10.35: London Reg. r" 17.20: Droitwich 18.20: Diversen Droitwich 19.00; Tuinpraatje d001'flV heer J Jonker 19.30: Droitwich Lcndon Reg. Pl.m. 20.35: Droitwicn 21.40: Weenen of div. 22.50: Lon°ü Reg 23.20; Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12