Uit de Omstreken IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 27 Februari 1937 |10SSE NUMMERS van ons blad Ondervinding is de beste leermeester! ESPKAMP, Voorstraat 4, Katwijk aan Zee, Telef. 340 'AALSMEER. Burgerlijke Stand. Geboren Klazlna Geertje, d. v. J. H. Eil- ,rs en H. G. v. Wijngaarden. Bastiaan, W. de Waal en T. Buis. Overleden: A. Zwaneveld 81 j. wed. van ff Groeneveld K. Dompeling 78 j„ echt- «noot van O. v. Elk M. de Jong, 70 j., v. D. Sneeuw. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van A. Nugteren en j c. J. Thomas; Geraxda Anna, d. van W. j Koeckhoven en P. M. P. Adriaanse; Sjouke Cornells, z. van W. G. Schoorl en H. jiendse; Adrlanus Franctscus, z. van A. Jonker en A. Touw; Gerrlt, z. van J. H. Oudshoorn en J. M. A. Been; Bernardus jnthonlus, z. van W. J. Wakker en J. G. Verheul; Wilhelmus Leonardus, z. van N. Busman en A. C. Steevens; Klaas, z. van S. Bakker en F. Pit; Gerrltje Adrlana Hen driks, d. van J. P. Cornellsse en H Visbeen. Ondertrouwd: Hendrik Jansen 26 jaar en leiüje G. Sepers 21 jaar; Jasper Hollerook a jaar en Neeltje van Noord 31 jaar; luibertus A. van Staverden 24 jaar en lendrica C. Kreeft 23 jaar. Gehuwd: Gerrlt J. Treur 23 jaar en Jo- tanna T. van Looijengoed 20 jaar; Engel tan Beinum 29 jaar en Helene A. Gorlssen SS jaar. Overleden: Roelof Steenbergen 80 jaar red. van M. Spaan; Lena Jantje Schipper 5! jaar wed. van L. Stolwijk; Tanneke fiiolenaars 56 jaar gsh. met A. J. van Bracht; Jan Tamboer, 70 jaar geh. met Möhle. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. v. d. Brink. Eksterstraat 5; Uads N. Fillerup, Sloterweg 100; Jan H. jroen. Relgerstraat 29; Petrus Loggen, Zranenburgerdijk 370; Jan v. d. Meer, fekoekslaan 61; Hendrik E. Spierenburg, ftnneperweg 518; Willem v. d. Voort, Aker- iijk 109; Karei A. Wehmöller, Nieuwemeer- tijk 248a; August F W. Schmidt, Nieuwe- ucerdijk 248a; Anselmus P. Zijlmans, Wil- Itnlaan 132. Vertrokken: Cornells J. de Jong, n. Haar- rm: Francis P. J. v. Putte, n. Haarlemmer- :<de: Gerrltje v. Spijkeren, n. Alphen a. d. lijn; Jan H. Isbrucker, n. 's Gravenhage; juend C. v. Wleringen, n. Gorssel; Pieter v. Overbeeke, n. Amsterdam; Thomas L. finer, n. Amsterdam; Leijntje A. Vermeu- p, n. Alkemade; Barend J. de Klerk, n. aid-Afrika; Antoon Hopman, n. Benne- roek; Wed. J. Nielen, n. Amsterdam; Wou- Knuijsting, n. Batavia (N.O.I.I; Theo- »ms H. Koenders, n. Hillegom; Wiebrigje «man, n. Sneek; Gerhard Roclofs, n. sarlemmerliedeWed. A. Metzelaar, n. nsterdam. KATWIJK AAN ZEE. ledenvergadering Chr. Hist. Kiesverecn. Deze vergadering werd in „Casa Cara" 'houden onder leiding van den voorzit- ir, den heer L. v. d. Zwan, die opende met wirlezlng van Efeze 4 en gebed. De notu- fen werden goedgekeurd, waarna de be- ipreking van het ontwerp-verkiezings- aanifest werd voortgezet. Verschillende be muren bleken, na het verslag over de Kar ierkringvergadering te Leiden, niet ern- te zijn. Slechts één kleine wijziging lijft wenschelijk, n.l. dat niet gesproken ^"tordt over de verdediging van Indië, maar tier die der Overaeesche gewesten. Volgde bespreking der candidaten voor ie Tweede Kamer. Besloten werd er naar e streven, dat een vertegenwoordiger voor !fli landbouw en een voor de visscherij een ssgevende plaats op de candidatenlijst 'ertrijgen. Er werden afgevaardigden aan wezen naar de groepsvergadering te Hil- fjensberg, waarna de voorzitter het slui- ibsswoord sprak en de heer van Beelen dankgebed eindigde. Examens Katwijksche Reddingsbrigade. Onder auspiciën van de Katwijksche Red- txgsbrigade slaagden ond. leiding van hun ■ttUschen leider, dr. W. E. Huetlng, voor aanvangscursus E.H.B.O., de dames E. jïeboer en A. P. van Delft en de heeren C. O. Boekhoven, A. Kleinman, D. Blans- ter, van Wensveen, M. Durieux, C. de st, P. van Duyn, C. Schaap, G. v. Duyn, Remmelzwaal, S. Nljeboer. A. Lens, J. [coys, W. de Lange, J. v. d. Oever. H. de 'iaf en G. A. Hofkes; afgewezen 1. Voor verlenging diploma Oranje-Kruis «13 jaar: mej. A. Parlevliet en de hee- fn C. Jonker en M. Ouwehand. Examlna- was dr. W. E. Hueting. De examens tja afgeloopen. De winkelier B. uit de Jan Toorop- te Katwijk aan Zee, deed bij de ilitle aangifte dat regelmatig pakjes ta sk en sigaretten uit zijn winkel werden V'mtst. In verband hiermede zijn een paar 'ooijongens, die de daders bleken te zijn tasehouden. Tegen hen is proces-verbaal '/Smaakt. 5i" te KATWIJK verkrijgbaar bij "Mdiandel „DE VOLHARDING", borstraat 18, Katwijk aan Zee. LISSE. Burgerlijke Stand. Gebaren: Cornelia Elisabeth d. van A. 'Oian en A. M. Onderwater; Gretha Ptena d. van J. W. Westerink en S. H. 'hingen; Herman Peter, z. van P, Hel- hJeh C. J. Schalk; Leonardus Franciscus Van J. van Schooten en W. S. Simons; Sjjjjia Clasina Christina, d. van H. van 4en en C. C. van Bakel; Marv. d. van toppenaal en T. J. Overwel. Loop der bevolking. Gevestigd: Mej. P. C. van Riek, van Voor hout, HeeTeweg 303. Vertrokken: A. J. van Giezen, naar Voor schoten; C. Sloos, naar Amsterdam; Mej. J. S. van Stijn, naar Castricum: Mej. J. de Groot, naar 's-Gravenhage. Ledenvergadering H. B. G. De afd. Lisse van H.B.G. hield de jaar- lijksche ledenvergadering in hotel „De Witte Zwaan". Wegens bedanken van den voorzitter, den heer J. Berbee Gz„ leidde de 2e voorzitter, de heer P. Warmerdam Cz. Deze huldigde den afgetreden voorzit ter, die getoond heeft, veelal een julsten kijk te hebben op de toestanden in het bloembollenvak. De heer K. Tanis las de notulen, die on der dank werden vastgesteld. Besloten werd een schrijven van dank te zenden aan den heer Berbee. De heer A. Raaphorst deed verslag van het financieel beheer over het afgeloopen jaar, welk jaar een batig saldo opleverde van f. 66.45. De bescheiden werden door een commissie nagezien en accoord be vonden. Hierna werd overgegaan tot stemming voor een voorzitter. De lieer J. P. Segers werd voorgesteld als candidaat, doch deze moest wegens de vele functies die hij ver vult, voor deze candidatuur bedanken Be sloten werd nu een bestuurslid te kiezen en in den kring van het bestuur een voor zitter aan te wijzen. De heer K. Tanis werd bij acclamatie als secretaris herko zen. Deze dankte voor het in hem gestelde vertrouwen Als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer D. C. Nieuwenhuis Cz. Als afgevaardigden naar de Alg. Verg. werden benoemd de heeren J. P. Segers en Th. v. d. Vlugt, met als plaatsvervan gers de heeren D. v. d. Tang en J. Pijn- acker. Na behandeling van den beschrij vingsbrief werd het voorstel tot stichting van een boekhoudbureau met alg. st. aan genomen. Door de heeren Tanis en War merdam werd aangedrongen op de aan stelling van een propagandist. De vergade ring ging hiermede accoord. Het voorstel-Noordwljkerhout om er bij betrokken instanties op aan te dringen dat de betaling van het ingeleverde plantgoed zoo spoedig mogelijk zal plaats vinden, werd besproken. Het hoofdbestuur onder steunde dit voorstel. De heer Kortekaas verwachtte van de resultaten niet veel. Hij meende, dat de menschen met een doode musch werden blijgemaakt. Het voorstel werd tenslotte met alg. st. aangenomen. Op voorstel van den heer Segers werd den heer Berbee een prachtige kamerplant gezonden, als blijk van erkentelijkheid voor zijn arbeid als voorzitter. Ten slotte werd een verloting gehouden van een mooie collectie kamerplanten, waarna ^luiting volgde. Dames en Heeren, die eenmaal de verzorging van het haar toe vertrouwden aan 7125 hebben tegelijk een b 1 ij v e n d adres gevonden. Vakkundige afwerking, geen teleurstelling. Oudersook het adres voor Uw kinderen. EPSKAMP hier en EPSKAMP daar Steeds weer EPSKAMP voor het haar. Reclame Permanent f. 2.Super Lux (de waarborg voor Uw haar) f. 3.50 NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: E. de Boer, 1.1. verpl., Lange- veld 29; H. Gasthuis, religieuse, Pickéweg 16; G. Ch. M. v. d. Voort, kok, Kerkstraat 26; C. Zandbergen en fam., tuinman, Oude Zeeweg 74; C. v. Egmond, huisknecht, Hoo- geweg 9; C. P. J. Kraan, db., Heerenweg 21. Vertrokken: A. L. v. d. Broek en fam., n. Waalwijk; D. Oppen-huis. n. Den Haag; H. v. Duijn, n. Katwijk; G. A. Krol, naar Zandvoort; J. W. Krol, n. Heemstede: N. Tromp, n. Oegstgeest. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Agatha, d. van Th. H. V. Vink en A. M van Eeden; Petronella Johanna Jacoba Maria, d. van G. H Bou- huis en M. H. v. Leeuwen; Maria Catharina Theodora, d. van C. J. M. van Gils en M. Th. Barten; Clasina Johanna, d. van F. P. Bierman en M. A. Janson; Maria Geertrui- da Petronella, d. van J. P. W. Siemerlnk en A. J. Kapel; Anna Catharina Theresia, d. van P. de RuIJter en K. A. Delsman. Ondertrouwd: M. D. den Otter en M. Kloos. Getrouwd: C. J. Admiraal en D. Spaan derman. Jaar van de Heerenafd. 7 leden wegens ziekte niet aan de oefeningen konden deel nemen en er 4 in het buitenland verblij ven. Hij wekte op. om als lid der vereeni- gmg toe te treden en bracht aan den lei der, den heer P. Nievaart uit Leiden, dank voor wat hij in het afgeloopen jaar voor de vereeniging gedaan heeft. Hierna werd met het afwerken van het programma begonnen. Vrije-, brug-, stok en rhythmisehe oefeningen wisselden el kaar af. terwijl de vlag-, rek- en paard- oefeningen niet vergeten mogen worden. Bijzonder veel succes oogstte Sigaren bandje" van de jongens en ..Lollipop" van de meisjes. Het programma eindigde met standen, die door den heer Turk belicht werden. D.O.S. kan met voldoening op de zen avond terugzien! De alhier gestationneerde Rijksveld wachter v. d. Ham is overgeplaatst naar Overschie. Bij de oefeningen van den B. V. L. heeft de heer J. v. d. Zwart het brevet van Koningschutter behaald. Tot opzichter bij de Woningbouwver- eeniging „Vooruitgang" alhier is benoemd de heer G. Schram, gemeente-opzichter. ft-i-px-iHUU CII X U. UVC1WC1. Treden: Trijntje de Leeuw, oud 3 jaar. VMUwd: W. Algera en M. Schenk. SASSENHEIM. Vergadering H. B. G. De afd. Sassenheim van dit Genootschap vergaderde in het Bruine Paard onder voorzitterschap van den heer G. Zandber gen .Deze herinnerde aan de samensmel ting van het Genootschap in den Z.H. Bond van Kleine Kweekers. HIJ wees op de teekenen van opleving in het mooie vak. De notulen werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden geko zen de heeren G. Zandbergen. A. v. Dorp. D. Ciggaar, W. Verschoor en N. Lugtig- heid. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering werden benoemd de heeren D. Cig gaar en A. Rulgrok; tot plaatsvervanger de heer N. Lugtlgheid. Hierna werd de beschrijvingsbrief be handeld. Voor de rondvraag der alg. vergadering kwam de heffing voor het surplus-fonds ter sprake, welke heffing men na de laatste verhooging voor de kweekers te zwaar acht. De heffing wordt nl. opgevoerd tot 24 pet. van de nota's De voorzitter licht een en ander toe, waaruit blijkt dat de kweekers er ook wel Iets uit terugont vangen. Uit de rekening van de penningmeester bleek, dat er een klein batig saldo ls. Na rondvraag volgde sluiting. Uitvoering D. O. S. In het K. S. A.-gebouw gaf de Chr. gym- nastiekver. „D. O. S." haar 16en turn- avond. waarvoor- zeer veel belangstelling bestond. De heer A. J. C. v. Breda opende en zeide dat het bestuur verheugd was over de groote belangstelling. HIJ heette in 't bijzonder de Commissie van Toezicht en de afgevaardigden van Zustervereeni- gingen welkom. Het ls voor de vereeniging, wat het ledental betreft, geen ongunstig jaar geweest doch wij zijn nu gehandicapt VALKENBURG. Eerste lustrum N. C. L. B. De voorzitter, de heer P. v. Duyn opende en heette in 't bijzonder den heer Simons, voorzitter N, C. L. B. en enkele dames der leden welkom. Hij las Ps. 84 en ging voor in gebed. Na het lezen der notulen deelde spr. mede, dat thans alle leden lid van het T.B.C.-fonds zijn. Tot lid van de controle commissie werd benoemd de heer P, Vis. De heer Simons feliciteerde de afd. har telijk met haar eerste lustrum. Dan sprak hij over: „Van zorg en zegen, teeken van ons leven". Een leven van zorg is een le ven van zegen. Zorg beteekent zorgen, wat plicht is voor den mensch. mits hij niet bezorgd is. Zorg is moeilijkheid. Vanwaar komen zij en waarom is het beste van ons 'even kommer en verdriet? Spr. schetste den toestand van den mensch vóór en na den zondeval. De ongehoorzaamheid aan God, met alle gevolgen daaraan verbon den, lot broedermoord toe, is de oorzaak van 's menschen leed. Daardoor heeft de mensch ook zorg. Gelukkig, dat God den mensch niet heeft losgelaten, maar hem in Jezus Christus zelfs het hoogste goed bood, Joh. 3 vrs 16. Wilt ge een betere maatschappij? Tracht den storenden in vloed der zonde te vernietigen Wilt ge reformatie in de samenleving? Begin dan met den mensch. Terug tot Wet en getui genis; leer den mensch naar de ordonnan tiën Gods te leven. De zorgen zijn vele en zwaar. Geestelijk en economische zorgen met veel tegenspoed Deze wereld lijkt een tranendal, maar God regeert. Als wij daar een open oog voor hebben, dan vinden wij naast de zorg veel zegen! Als voorbeeld haalde spr. aan het ontstaan, de groei en bloei van hun eigen organisatie en de ze geningen voor de arbeiders daaruitvoort- gekomen, die vele zorgen verlicht hebben. Na deze boeiende rede. dankte de voor zitter den spreker hartelijk. r.ng werden gekozen de heeren P. A. van Werkhoven en L. van Diemen. De alg. voorz. beval de instelling van een boek houdbureau aan, daar er geen groote kos ten mede gepaard gaan, evenals het pro- pagandeeren door een vast aangestelde persoon in het belang van de ver. H. B. G. De heer Schonaveld beantwoordde ver schillende vragen inzake de saneering. Geruststellend sprak hij over de buiten- landsche culturen. De afd. voorz. dankte hem voor zijn uiteenzettingen. Na rond vraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Overleden: Johannes Adrianus v. Noort, oud 14 jaar, z. van W. v. Noort en G. C. Spruit. Geboren; ïfubertus Martinus, z. van J. J. Bel en J. M. Tetteroo: Johannes Petrus z. van J. Groenen en W M. Hesseling. Gehuwd: Ane den Duik, oud 27 jaar wonende te Alphen a. d. Rijn, met Lucy Margaretha Papendrecht, oud 24 jaar alhier. Verg. „Stille Omgang". Deze vergadering, gehouden in de groote zaal van het Parochiehuls werd ge opend door den voorzitter den heer G. M. Prins. Spr. memoreerde het overlijden van twee leden der vereeniging, alsmede het lange ziekzijn van het mede lid den heer H. Vester. De secr. las de notulen die goedge keurd werden. Het jaarverslag verwierf har telijke instemming. Met groote meerderheid werden de bestuursleden C. Boere en P. L. v. d. Hulst herkozen. Kapelaan J. C. Groot sprak over het groote Eucharistische won der. VEUR-LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad komt Woensdag 3 Maart a.s. des avonds om 19.30 uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen. Inge- komenstukken. Voorstel tot uitvoering van de volgende werken: Verbetering Dr. van Noortstraat, Achterweg, Oostvlietweg en demping Smltssloot. (Deze voorstellen zijn aangehouden in de vergadering van 10 December 1936). Voorstel tot wijziging van de verordening op de heffing van keur loon. Voorstel tot vaststelling van de ver goeding ex artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1933 met driejaarlijksche afrekening 1931/1933. Voorstel tot vaststelling van het voorschot ex artikel 103 der L.O. wet 1920 over 1937. Voorstel tot wijziging van de bouwverordening. Benoeming van leden voor de commissie tot wering van school verzuim. Voorstel tot vaststelling van de verordening op het zwemmen en baden. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van woningen. Voorstel tot vaststelling eener verordening op de heffing van schoolgelden. Ambtshalve ontheffing schoolgelden. Wijzi ging begrooting 1936. Verder voorkomende zaken. VOORHOUT. Vergadering H. B. G. Deze jaarvergadering werd gehouden in café „Boerhave" en geopend door den voorz., den heer P. L. v. d. Hulst. Hartelijk .velkom werd geheeten den alg. voorz., den heer Schoneveld. Spr. wees op teekenen van opleving in het vak en hoopte dat deze opgang moge blijven voortbestaan. De se cretaris, de heer P. L. Warmerdam, las de notulen voor, die vastgesteld werden. Goedgevonden werd, evenals vorige ja ren, f. 5.uit te keeren aan het Werkloo- zencomité. Uit het verslag van den pen ningmeester, den heer P. A. v. Kerkhoven bleek, dat dit jaar de inkomsten f. 134.71 en de uitgaven f. 47.55 waren, dus een ba- lig saldo van f. 87.16. Volgde het jaarver slag van den secr., waarbij besloten werd f2.60 te schenken aan de Ver. der St. Jo- zelfsgezellen alhier ten bate van de te hou den bloemententoonstelling. De kascon trole. bestaande uit de heeren L. v. d. Geer en H. Langeveld, bevond de boeken in orde Als afgevaardigden naar de Alg. Vergade- VOORSCHOTEN. Bijeenkomst R.K. Kiesvereeniging. De R.K. Staatspartij hield een propa ganda vergadering in het R.K. Vereni gingsgebouw, onder leiding van den heer G. Niersman, Voorzitter. De secr. las de notulen, die vastgesteld werden. Tot afgevaardigde naar de gecom bineerde kringvergadering werd benoemd de heer J. A. Mens. Het lid der Tweed Ka mer, de heer M. P. v. d. Weijden sprak over Geen reden tot wanhoop, maar aller steun waardig". Hij behandelde de econom. vraagstukken behandelde de economische vraagstukken van den dag, die zoo nauw samenhangen met de geestelijke goederen van het volk. De kunst in de politiek is, te streven naar het bereikbare. Spr. zette uiteen de nooden van het Ned. Volk op economisch gebied en de groote taak die het komende Ministerie zal hebben te vervullen om deze nooden zooveel mogelijk te verhelpen en het be drijfsleven met alle rechtvaardige middelen omhoog te brengen. Ook sprak hij over het behouden van de geestelijke vrijheden van het Ned. Volk. De peilers van ons staatsbe stel zijn de Chr. levensbeschouwing, gezag, orde en eerbied voor de wet. Na het beantwoorden van vragen volgde sluiting. A.R. Kiesvereen. „Nederland en Oranje". In het ontspanningslokaal voor werkloo- zen aan de Schoolstraat vergaderde de A.R. kiesvereen. „Nederland en Oranje" onder leiding van den heer J. D. van Cui- lenburg, voorzitter. Na het zingen van Ps. 66 vers 1, gebed en het lezen van Ps. 99 werden de notulen vastgesteld. Na een bespreking over de as. verkiezingen sprak de heer D. Limburg over „In den strijd". Spr. meende dat, al zullen er door de nieuwe kieswetwijziging kleine partijen uitvallen, er nog genoeg strijd zal over blijven tusschen de Christenen onderling. Spr. verwees hiervoor naar de St. Ger. Groep Kersten, ds. Lingbeek en prof. H. Visser. Ook in de R.K. kringen heerscht 'n geprikkelde stemming. De N.S.B., die een onzer sterkste tegen standers is. gebruikt óók veel christelijke termen, doch dit zegt voor ons niets. De vraag is, hoe denkt zij over de souvereini- teit Gods? De N.S.B. kent niet onze ge loofswaarheden, zij stelt Groen van Prin- sterer en dr. Kuyper voor als N.S.B.'ers, om ons volk te verleiden. Laten wij getrouw zijn aan onze beginselen en daarmede den verkiezingsstrijd tegemoet gaan. Na gedachtenwlsseling en mededeelingen volgde sluiting met dankgebed. Burgerlijke Stand. Overleden: Maria Margaretha Backers, 42 Jaar, ongehuwd: Froukje Siebrens, wed. van G. J. A. Huygens, eerder wed. van N. van Dungen, 87 jaar; Sara Maria Schuller, wed. v. P. Wijnen, 67 jaar (overl. te Lelden. Loon der bevolking. Gevestigd: A. v. Egmond en echlg., v. Wassenaar, Donklaan 46; C. K. Adolfs, v. Utrecht, Papelaan 13; Mej. G. v. Schie en kind, v. Wassenaar, Donklaan 46; A. E. Göddijn, v. Leiden. Leidscheweg 115; W. Geradts, v. 's Gravenhage, Leidscheweg 94. Vertrokken: Mej. H. den Os. n. Delft; Mej. J. P. A. den Os, ld.; J. M. Schoon hoven, n. Leiden; C. Benschop en gez., n. Ootmarsum; Mej J. C. A. Weerdenburg. n. idem; W. J. van Wijk en gez., n. Lelden: Mevr. F. van Wijk, geb. v. Os, n. 's Gra venhage; Mej. Th. H. Janson. n. Leiden; Wed. W. Jansen, geb. v. d. Meer, n. Lei den; M. G. Poole, naar Argentinië. coba, d. van O. Ouwenhand en A. Kramer; Johanna Elizabeth, d. van P. Ouwenhand en A. Kramer; Comelis Jacobus, z. van P. J. C. Heemskerk en H. J. Nijssen; Maria Johanna, d. van G. M. Linssen en A. C. P. Jeurninck; Johannes Maria, z. van J. van Leeuwen en J. M. v. d. Geest. Overleden: Comelis Otto de Vroome, wedn. v. W. M. Overee, 75 jaar; Withelmina Maria Overes, echtg. v. C. O. de Vroomen, 68 jaar; J. A. Piet, 81 Jaar; Bartholomeus Zwaan, 75 jaar. Vergadering van het H.B.G. Onder groote belangstelling vergaderde de afd. Warmond van het H.B.G. in hotel ,.De Zon". De voorzitter, de heer G. Uit den Boogaard opende en wees er op, dat symp- thonen aanwezig zijn, die op een verbe tering in den bloembollencultuur wijzen. Hierna werden de notulen van den secre taris gelezen en vastgesteld. De penning meester, de heer C. Stijnman, bracht zijn financieel verslag uit, waaruit bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f. 106,75 en de uitgaven f. 21,15; batig saldo f. 139.60. De heer H. Heemskerk deelde namens de kascommlssie mede dat kas en boeken van den penningmeester in orde waren bevon den. Met alg. st. werd deze gedéchargeerd. Ais afgevaardigde naar de alg. vergade ring werd gekozen de heer J. v. d. Sleet. De heeren Stijnman en Van Winsen wer den met alg. st. als bestuurslid herkozen. Er werd op aangedrongen het hoofdbe stuur te verzoeken pogingen aan te wen den, dat een ieder weer kan teelen wat hij in 1933 teelde, want door de inkrimping van het bedrijf worden Inkomsten onthou den, die in vele gezinnen niet gemist kun nen warden. Tevens werd verzocht het hoofdbestuur te verzoeken bij de bevoegde instanties pogingen in het werk te stellen om weer bloemen te kunnen plukken van den kouden grond. Aan den afgevaardigde werd opgedragen deze beide punten ter sprake te brengen. De heer v. d. Sleet in formeerde. of het juist is. dat 21% voor het volgende jaar wordt Ingehouden. Als dit zoo is, verliezen wij weer, wat wij ge wonnen hebben. De voorzitter antwoordt, dat zulks Juist is, maar dat nu echter niet ingeleverd behoeft te worden. Zit men met een slecht gewas en moet dan Ingeleverd worden, dan is men er slechter aan toe dan met de 21% inhouding. Hierop sluiting en een geanimeerde verloting. ZEVENHOVEN. In de gehouden drie laarltjksche ver gadering van het doktersfonds is H Bos herbenoemd als vertegenwoordiger en C. J. van Veen als plaatsvervangend vertegen woordiger. Alhier had de afd. Ter Aar van het Ned. Bijbelgenootschap een samenkomst belegd in de Herv. Kerk. in het belang van dit Genootschap. Een drietal predikanten, twee Geref. en een Herv., voerden het woord. Na afloop had een ledenvergadering plaats. De belangstelling was matig. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Wllhelmina Maria, d. van J. M. J. de Greef en W C. van Noort; Huberta Lucia Catharina. d. van P. M v. d. Vooren en M. J. van Stijn; Johannes Petrus, z. van J. P. de Winter en Th. Rodenburg; Ida Ja- ZOETERWOUDE. Vergadering van het Wit-Gele Kruis. In het Patronaatsgebouw aan den Schen- kelweg vergaderde de R.K. Ver. het Wit- Gele Kruis onder voorzitterschap van den heer C. H. de Boer. De secr. las de notu len, die werden vastgesteld, waarna hij het jaarverslag over 1936 uitbracht. Het aan tal leden is teruggeloopen van 387 bij het begin van 1936 tot 378 op het eind van dat jaar. In het bestuur kwam geen verander ring. Het materiaal werd 211 keer uitge leend, terwijl de wijkzuster 3075 bezoeken aflegde bij 61 patiënten, 4 keer hulp ver leende na overlijden en in 5 gevallen kraamverpleging deed. Voor de afd. T.B.C.-bestrijding legde de zuster 326 bezoeken af; verder deed zij 3 bezoeken als maatschappelijk werkster en is 8 maal op transport geweest. Er werden in het verslagjaar 2 patiënten naar sana toria uitgezonden. Het aantal onder toe zicht staande gezinnen en personen be droeg per 1 Januari 1936 resp. 23 en 24 en op het einde van het verslagjaar resp. 24 en 24. De Emmabloemcollecte gaf eene netto opbrengst van f. 40.19. De penningmeester bracht de financieele verslagen uit. De afd. wijkverpleging heeft een verlies geleden van f. 36.63, terwijl da afd. t.b.c.-bestrijding een voordeelig saldo gaf van 1. 97.76. De rekeningen en beschei den zijn onderzocht door eene commissie, bestaande uit 3 leden, waarvan de heer C. P. J. Paardekooper optrad als rapporteur en namens de commissie mededeelde, dat alle bescheiden ln orde zijn bevonden, wes halve werd geadviseerd den penningmeester te dechargeeren. Aldus besloten. Bij accl. werden de aftr. bestuursleden, de heeren C. H. de Boer, L. van der Zon en P. C. Paar dekooper, herkozen, terwijl als afgevaar digden naar de vergaderingen van den Prov. Zuid-Holl. Bond werden herkozen de heeren C. H. de Boer en H. Smeets. In verband met het overlijden van den heer P. Beijk werd als lid der commissie van toezicht op de T.B.C.-bestrijding be noemd de heer W. Loos. Aangeboden werden de begrootingen voor 1937, welke sloten als volgt: wijkverpleging ontvangsten en uitgaven f.2791; t.b.c.-be strijding idem f. 1037,76. Mededeeling werd gedaan, dat de Emma bloemcollecte dit jaar zal gehouden wor den op 17 April a.s.; dat er begin Septem ber vermoedelijk een cursus In E.H.B.O. en half April een moedercursus gegeven zal worden. Nadat de voorzitter nog gememo reerd had, dat 1 Juli a.s. de vereeniging haar 12'/i-jarig bestaan herdenkt, dankte hij allen die in het afgeloopen jaar hun medewerking hebben verleend en sloot met den chr. groet. Bij den arbeider L .alhier werd bij 3 kinderen roodvonk geconstateerd. Een pa tiënte, van slechts 3% jaar, is in het St. Elisabeths-Zlekenhuis, waarheen ook de beide andere kinderen zijn vervoerd, over leden. Tot voorzitter der commissie tot we ring van schoolverzuim is benoemd de heer J. Schouten en tot secretaris de heer J. van de Ruit. Het aantal stemgerechtigde kiezers voor de komende Kamerverkiezingen be draagt 2058. Mej. H. Kruis, vroeger alhier, is thans benoemd voor vast als onderwijzeres aan de O. L. School te Pijnacker. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7